NoordwUk weer op niveau Rijnsburgse Boys productief Dubbel verlies Quick Boys Q Geflatteerde nederlaag RCL - mm 7i USSELMEERVOQILSHETSLACHTOFFER Katwijk stelt teleur: 0-2 Hazerswoudse Boys verliest doelman maar verslaat Te Werve: 3-1 wmm li Ter Leede onderuit in „knollentuin" SPORTTRIBUNE LEIDSE COURANT MAANDAG 2 FEBRUARI 1981 EERSTE KLASSE f—ra w BifriaiiiflaaiMffiï'tfi'iï igMHÉafifliliniMll Noordwijks derde treffer fraai in beeld. Ruud Bröring heeft zich voor IJs- selmeervogels-aan- voerder en laatste man Henk de Graaf gewerkt en stuurt het leer naar de ver re hoek van het Vo gels-doel. NOORDWUK Uitgerekend tegen oude rivaal IJsselmeer- vogels, was het 'ouderwetse' Noordwijk er weer. De beken de tegenstander, het uiterst matige optreden van vorige week (tegen Barendrecht), 't in de eerste helft zo optimis tisch stemmende zonnetje en de wetenschap dat verlies- punten in deze belangrijke fase van de competitie best wel eens dubbel kunnen gaan tellen; allemaal redenen voor Noordwijk om zich weer eens nadrukkelijk als landskampi oen te manifesteren. Een op zet die, overigens met de me dewerking van het eveneens positief voetballende IJssel- meervogels, volledig slaagde. Met name in het eerste part reikte Noordwijk weer zeer regelmatig naar hoog ama teurniveau en de ruststand was daar ook naar: 3-0. Dat de mistige tweede helft min der kwaliteitsvoetbal en nog slechts een treffer opleverde, vermocht de Noordwijkse pret na afloop niet te druk ken. Het gegeven dat de ma chinerie nog altijd in staat is tot soepel en subtiel voetbal- werk stond daarvoor teveel centraal. De start van de thuisclub was al veelbelovend. Akkoord: Ruud Bröring mocht dan na voorbereidend werk van sterke Timo Gerlof en bijzonder actie ve Jan Willem Bogers wegens buitenspel worden teruggeflo ten en een doelpoging van Gerlof net niet in een treffer re sulteren, het visitekaartje was afgegeven, de machinerie op temperatuur, doelpunten kon den (bijna) niet uitblijven. In de 23ste minuut kon de eer ste Noordwijkse goal ook in derdaad worden begroet. De door nuttige John Marijt uit een hoekschop voor het doel gebrachte bal, werd door Hans Westgeest ineens op de slof genomen. Bogers was ter plaatse om de afzwaaier weer galoos onder controle te bren gen en via het been van bewa ker Gerard van der Mast ver dween het leer achter doelver- dediger Maarten de Harder. Negen minuten later was het aan Gerlof om in navolging van zijn aanvoerder alert te reage ren. De insnijdende Gerlof on derschepte de terugspeelbal van Wim Muys, omspeelde De Harder en doelpuntte vanuit een lastige hoek: 2-0. Nog voor rust besliste Ruud Bröring de strijd definitief. De Noordwijk- spits werkte zich na een vrije trap op maat van Bogers voor laatste man Henk de Graaf, liet de bal van het hoofd afglijden en deponeerde het leer aldus in de „verre hoek" van het Vo gels-doel. Ook in de kwalitatief veel min dere, uiterst mistige tweede helft bewees Bröring nog een maal dat ook een spits niet ou der is dan hij zich voelt. Na een hoekschop van Bogers en wat koppend werk van Siem van Beveren dook Bröring tijdig uit de mist op om nummer vier achter De Harder te werken. Omdat Dick Dortmundt zich De hopeloze achterstand bleek binnen het herrezen Noordwijk voor IJsselmeervogels geen re- echter weer eens ontpopte als den om niet op zoek te blijven een accurate, klemvaste doel- gaan naar het Noordwijk-doel. verdediger, kon zelfs een ver diende eerreddende treffer niet worden begroet. GERT-JAN ONVLEE Gerlof 2-0, 40 Bröring 3-0, 63 Bröring Noordwijk: Dortmundt, Spaander man, Westgeest, Van Beveren, Sluys, Marijt (Manuputty), Van Dijk, Strijk, Scoreverloop: 23: Bogers 1-0, 32 Gerlof, Bröring, Bogers. LEIDEN Dat Katwijk al dit seizoen als potentieel titel kandidaat moet worden ge zien, kan na zaterdag ernstig in twijfel worden getrokken. De club van trainer John Hu- guenin verloor met 0-2 van 's- Gravenzande SV. ARC en Koudekerk speelden met 1-1 gelijk. De Alphenaren hielden Het enige lichtpunt, dat Kat wijk kende in het gevecht met 's-Gravenzande Sport Vereni ging was het lichte overwicht in de aanvangsfase. Bijna een kwartier lang had Katwijk nog enige controle op het West- landse spel, waarna 's-Graven zande het wel bekeken had. Voortdurend kwam de SV op zetten, hetgeen resulteerde in twee doelpunten. Beide goals werden in de laatste 20 minu ten gescoord. Daar kon de kustploeg zelfs geen enkele doelrijpe mogelijkheid meer te genover plaatsen. Die Haghe en ARC speelden i leuke partij. Vooral in het via Walther, die de bal inkopte uit een voorzet van links. Frans Burger, de Alphense doelman, werd door een eigen speler ge hinderd en greep mis. Edwin Heespelinck en Bert Stenvers kregen even later goede kan sen, maar schoten beide in het zijnet. Heespelinck zorgde toch voor de gelijke stand. Een vijf tiental minuten voor het einde nam hij de bal in één keer op de pantoffel en schoot hard en laag in: 1-1. Jan van Leyden verzorgde de assist. In Koudekerk werd door de gelijknamige club tegen JAC een matige prestatie geleverd. In een tamme vertoning werd vooral voor de pauze slechts incidenteel gevaar gesticht voor het vijandelijke doel. In de 65e minuut speelde Ab Ver- gunst op de man in plaats van op de bal, hetgeen JAC een strafschop opleverde: 0-1. Ge lukkig stond Arie Westmaas op de goede plek, toen Cees Dee moed een hoekschop nam in de 79e minuut. Albert Hakke- brak kopte de bal door en Westmaas bewerkstelligde met het hoofd de 1-1. Een juiste stand, mede omdat JAC door de Koudekerkers in de slotfase onder druk werd gezet. EERSTE KLASSE RIJNSBURG Rijnsburgse Boys, nog altijd koploper in de eerste klasse A, imponeer de zaterdag niet tegen het zwakke Zwaluwen Vlaardin- gen. Wel waren de Rijnsbur gers uitstekend op dreef waar het het benutten van doelrij pe kansen betrof. Het directe resultaat was er naar: een 4-0 zege. Een uiterst nuttige winstpartij derhalve, zeker met het oog op de confronta tie met Noordwijk, komende zaterdag. Het duurde lang voordat Rijns burgse Boys zichzelf vond. De opbouw van achteraf verliep telkens vlotjes, het contact met de voorhoede was echter dui delijk minder verzorgd waar door gevaarlijke momenten voor het Vlaardingen-doel schaars bleven. Tot de 26e mi nuut leek de partij dan ook een zeer gezapige te worden. Toen ontstak Ruud van der Voort plotseling de vlam. Op het mo ment dat Zwaluwen op één lijn snel opkwam, lobde Van der Voort de bal over de defensie heen en snelde zelf achter de bal aan. Vanaf links schoof hij het leer uitstekend naar de vrijstaande Piet Haasnoot, die de bal hoog in de touwen joeg: 1-0. Nauwelijks een kwartier na de goal van 'de Flap', ging Henk van der Zwan goed door de wederom snel opgekomen Jan Hogewoning heeft de bal na een doelpoging zien afstuiten. Piet Haasnoot is aanwezig om Rijnsburgse Boys alsnog op een 3-0 voorsprong te zetten tegen Zwaluwen Vlaardingen. Vlaardingse defensie. De Rijns burgse spits aarzelde niet en poeierde het projectiel in de verste hoek: 2-0. Pas na de onderbreking kwam de Zwalu wen wat vaker opzetten. Voor al Albert de Pee en Aad Bies heuvel waren kansrijk, maar vonden de uitstekende Wij nand Sloos op hun weg. Deze Vlaardingse drang duurde een kwartier. Rijnsburg nam het Initiatief weer over, hetgeen re sulteerde in een schot van de goed spelende Jan Hogewo ning, die afketste op doelman Ab Nijgh. De terugspringende bal werd door de Flap in gekopt, waarmee zijn tweede treffer een feit was. De ban was toen volledig gebroken en Rijnsburgse Boys kwam weer helemaal in het eigen spel. In de 70e minuut knalde Van der Zwan tegen de keeper en weer kaatste de bal weg. Martin Toet rondde af zoals het een ex-professional betaamt. Hier mee bepaalde de aanvoerder zelf de 4-0 eindstand, die vol komen verdiend kon worden genoemd. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 26 Piet Haasnoot 1-0, 39 Henk van der Zwan 2-0, 63 Piet Haasnoot 3-0, 70 Martin Toet 4-0. Rijnsburgse Boys: Wijnand Sloos, Nico Zwaan, Ruud van der Voort, Gé Perfors, Leo van Delft, Johan de Kroon. Martin Toet. Jan Hogewoning, Piet Haasnoot, Henk van der Zwan, Cas Zwaan. LEIDEN Hoewel Hazers woudse Boys Te Werve met 3-1 overtuigend klopte, was men niet tevreden over het vertoonde spel van de op de tweede plek genoteerd staan de dorp8Óquipe. Bij De Sleu tels is het geen ontevreden heid meer, maar is men na de 5-0 nederlaag tegen 's-Gra venzande wat paniekerig ge- met nog veertien wedstrijden alweer druk bediscussieerd. Sportclub Li8se boekte een fraaie 4-0 overwinning op Naaldwijk, terwijl ook Oogst- geost won. TOGR bleek min der op dreef en verlcor met 2- 0. Randstad Sport kwam in Bodegraven tegen Rohda niet verder dan een 0-0 gelijkspel. te trekken tegen het technisch gerichte Hazerswoudse Boys. Toch werd gladjes gezorgd voor een 3-0 voorsprong. De jeugdige vleugelspeler Rienk Poot gleed de bal eerst uit een voorzet van Sjaak van Dorp in het doel, waarna hij in de tweede helft een blunder van de Te Wervedoelman afstrafte: 2-0. Bram van Dorp rondde met een uiterst fraaie zweef- duik de assist van Ed Harkes af, terwijl Te Werve in een ru moerige slotfase nog 3-1 wist af te dwingen. Vervelend as pect van de wedstrijd was het van het veld zenden van Ha- zerswoude-goalie Cees van Tol. Van Tol trapte na toen de bal uit zijn handen werd gesla gen. De Sleutels moest bij koplopei 's-Gravenzande een forse ne derlaag slikken. De Vlietbewo- ners hielden een half uur lang het doel schoon, waarna vanuit een vrije trap 1-0 werd aange tekend. Direct na de pauze werd het uit een wanordelijke situatie 2-0, hetgeen het breekpunt in de wedstrijd be tekende. De lijstaanvoerder maakte er nog drie bij. De der de goal ontstond uit een pe nalty, die werd gegeven, om dat Jan van de Berg zijn direc te opponent te hard aanpakte. Van de Berg moest dit beko pen met een voortijdig vertrek naar de kleedkamer. Het thuisspelende Sportclub Li8se was oppermachtig tegen Naaldwijk. Bij voortduring werd het Westlandse doel on der vuur genomen. Rob Faas bracht 1-0 op de borden uit een corner van René Griffioen, waarna nog voor de thee Aad van der Poel uit een strafschop 2-0 scoorde. Peter Slobbe was onreglementair gevloerd. Na de hervatting bepaalden Peter Werkhoven en Peter Slobbe de eindstand op 4-0. Naaldwijk was slechts vanuit de counter af en toe gevaarlijk, maar kwam niet tot scoren. Ook Oegstgeest was eindelijk weer eens op dreef. Tot twee maal toe legde Jos Pool de ba sis voor een doeipunt. Eerst passeerde Pool enkele TOGR- mensen en schoof door naar Ton Werner. Die zag Sjoerd Teske vrij staan en speelde door. Routinier Teske klaarde het karwei goed: 1-0. Tegen het einde van het eerste deel bediende Pool Arie Koppenhol, die op zijn beurt de TOGR- doelman passeerde en 2-0 liet aantekenen. De druk, die TOGR na de pauze op het Oegstgeestdoel zette, werd door de roodgele defensie rus tig gepareerd. Vanaf het eerste fluitsignaal, was het niet Rohda'76 of' Randstad Sport, die de wed strijd naar de hand zette, maar arbiter Treffers. Voor de nietig-, ste futiliteiten floot de scheids rechter zeer vaak, terwijl hij complete 'aanslagen' op spe lers negeerde. Van voetballen kwam in ieder geval nauwelijks meer iets. Sjaak van Geer (Rohda) moest met hoofdletsel naar het ziekenhuis worden af gevoerd, terwijl drie spelers, onder wie Sportspelers Lam bert Lingerak en Gert van Loe- nen, werden genoteerd. Een om onduidelijke redenen gege ven strafschop eindigde via de Randstad-staander bij doel man Herman Keizer, terwijl een treffer van Hein de Graaf (Randstad) wegens buitenspel werd afgekeurd. VEENENDAAL He» verlies dat Quick Boys tegen GVVV leed, kwam zaterdag dubbel hard aan. Niet alleen de nega tieve 2-1 eindstand zorgde voor een minder geslaagde dag, ook de ernstige blessure die Huug Aandewiel in dit duel opliep deed de Katwij- kers nu niet bepaald in feest stemming uit Veenendaal te rugkeren. De middenvelder liep tijdens dit duel een zwa re enkelkneuzing op. Een boeking voor Hans van Duyn en een tweede blessure, nu van Teun van der Plas, com pleteerden zaterdag de onge luksdag van de Katwijkers. Het begon allemaal zo aardig. Twee aanvallend ingestelde ploegen en veel mogelijkheden voor de blauwwitten in de ope ningsfase. Aandewiel knalde vanuit een vrije trap tegen de paal, waarna Kees Zuiderduin de terugkaatsende bal op het lichaam van de gevallen GVVV-doelman schoot. Maar na een half uur kwamen de Boys toch op achterstand. Een weggekopte bal werd vanaf zo'n meter of 20 ingeschoten: 1-0. Vooral na de pauze had Quick EERSTE KLASSE Een fors overwicht was v woordelijk voor veel gevaseree voor het GVVV-doel. Tot drien ve maal toe werd het houtwenrehc geraakt. Martin van der Plasncoi ingevallen voor Teun van dclreep Plas, zag de bal zelfs via dimrm binnenkant van de staandeter ii tegen de onderkant van di gas legger komen en vervolgens ul/ame het doel springen. ukke Eindelijk was daar echter Geiinutei Ouwersloot, die ook al via dark E binnenzijde van de paal de geOAC lijkmaker liet aantekenen. Aanerwir dewiel was inmiddels van achuipe ter aangepakt, toen de bal ziclande elders op het veld bevond eman moest met een zware enkeltal in neuzing uitvallen. Het noodlcerksti sloeg in de slotfase toe. Eeint te verdedigingsfout liet de GVVN^ker spits vrij voor Theo Guyt verst. P» schijnen: 2-1. De laatste mogap va lijkheid was voor ZuiderduirfJ. Na de bal van Nico Kuyt ui een vrije trap te hebben on^^ vangen, stuitte de vleugelspe Ier wederom ongelukkig op he GVVV-sluitstuk. BARENDRECHT RCL maakte in september 1980 al eens kennis met Barendrecht spits Paul van der Mijn. In Leiderdorp had de topscorere van de eerste klasse zaterdag met twee treffers een groot aandeel in de 1-2 zege van zijn ploeg. De hernieuwde kennismaking is RCL slecht bevallen. Van der Mijn scoor de wel niet, maar bij de stand 1-1 slalomde hij door de Lei- derdorpse verdediging en in valler Cees Ruys wist niet an ders dan hem neer te leggen. Hokke benutte de strafschop: 2-1. Dat het uiteindelijk 4-1 werd, mag op z'n minst geflatteerd genoemd worden. RCL maakte wel een moeilijke openingsfase door, waarin Ton Hendriks Ba rendrecht op voorsprong zette door vanaf twintig meter raak te knallen, maar verkreeg die eerste spelperiode gaandeweg het beste van het spel. Van Egmond was tweemaal zeer dicht bij een doelpunt. Eerst trof hij via de vuisten van Scheffers de kruising, even la ter schoot hij vanaf twee meter van het door Scheffers verla ten doel hard op de hand van één van de Barendrechtse verdedigers. Daarvoor was Doeselaar, die goed speelde, maar te weinig speelbare bal len kreeg, al dicht bij een Lei derdorps doelpunt. De meer dan verdiende gelijkmaker kwam tot stand, toen Piket de bal van rechts voortrok en Doeselaar van dichtbij kon in koppen: 1-1. Vlak voor het ver strijken van de eerste hellflDEF leed RCL een gevoelig verliesP9 alt omdat Ab Braat na een over hap treding van de zeer onbesuis ran de Paap geblesseerd raakte, rtgd Wellicht daardoor kwam dc'Ras Leiderdorpse ploeg de tweedeM ai helft met de rug tegen de muurlide 2 te staan. Er werd rommeligr'"" verdedigd, maar toch kre Barendrecht geen doelrijp< kansen. De hierboven geme*nare moreerde actie van Van def" V1 Mijn met het vervolg vanaf el*®- meter werkte 'bevrijdend' vooSar h' de thuisploeg. Bevrijdend, om dat de druk van het moeteiR- op scoren van de ketel was eioordi omdat het oprukken van RCIia' sc de nodige vrije ruimte oplever ezelfd de. Ton Paap maakte er meer de een afstandschot 3-1 van, Paivan van der Mijn kreeg nog ee#>ffen, goede kans, maar koos allee voor Brandt gekomen vooH** versteviging van zijn topscorer» spositie in plaats van de bi p opzij te schuiven. De vierd Barendrechtse treffer kwam to i v stand, toen een inzet van Cee van der Meer via Haneveld i \v het net belandde. (i&Êë WILLEM SPIERDIJK Scoreverloop: 10 Hendriks 1-0, 3 Doeselaar 1-1, 68 Hokke 2-1, 7 Paap 3-1. 83 Haneveld (ed) 4-1. RCL: Brandt, Kamminga, Hanevek Braat (Ruys), Van Egmond. Han MWT .EDE 1 SSE LISSER BOYS VEROVERT DURE PUNTEN LEIDEN Eindelijk leverde hard werken Lisser Boys weer eens wat punten op. In het moeilijke uitduel tegen Be Fair werd Rob Suttorp matc hwinnaar. Ter Leede bakte er niet zoveel van. Na tien wed strijden ongeslagen te zijn geweest verloren de Sassen- heimer8 van NDSM in de 'knollentuin' van de Amster dammers met 1-0. Vanuit een defensief concept zag Lisser Boys toe, hoe Be Fair de openingsfase aangreep voor een offensief. De Lisser verdediging was echter aan merkelijk beter op dreef dan vorige week tegen Xerxes. Vanuit een snelle uitval was het na twintig minuten zelfs Lisse dat scoorde. Ben Barten ging goed door en werd neerge haald. Uit de toegekende vrije trap belandde de bal op het hoofd van Rob Suttorp: 0-1. Daar zou het bij blijven, want ondanks een veldoverwicht van de thuisvereniging, bleef de achterhoede van de Boys overeind. Zelfs kregen Ed Grif fioen, Paul Monteny en Arie Schalk (ingevallen voor Sut torp) nog mogelijkheden om de voorsprong uit te breiden. Ter Leede legde het af tegen NDSM. Op het zeer slecht be speelbare veld van de Amster dammers, die overigens over twee weken naar hun nieuwe accommodatie verhuizen, was er eerst een gelijkopgaande strijd te zien. Al na elf minuten was het Dirk Kaars, die na een een-tweecombinatie met Gijs van Heeringen, de 'dokwer kers' op 1-D zette. Ondanks goede kansen van Nico va der Fange en Cees van dr* Zwart zou het zo blijven. Wil van Harskamp stopte nog strafschop die was gegi omdat Piet de Bruyn de bal tek gen zijn arm had gekregei^|* Aanvoerder van der Fang scoorde nog wel uit een vrij ,mn schop, maar het doelpunt wer afgekeurd, omdat het hier t indirecte vrije trap betrof... FC Lisse LISSE De fusie tussen voetbalverenigingen Sportclu Lisse en Lisser Boys begii concrete vormen aan te ne men. Na het besluit van de Ie denvergaderingen samen gaan werken, is nu de nieuwi naam bekend gemaakt. DIDEN nieuwe mammoetverenigin^zi zal FC Lisse gaan heten, f geen niet staat voor de Engetor. D term Football Club, mai voor de oer-Nederlandse frfnkzij naming Fusie Club Lisse. Op 17 maart a.s. zal de oprictfr tingsvergadering worden ge hieldi houden, waarna het bestaai >or mi van de FC een feit zal zijn. Oo winni jm, bekend. Omdat dè kleuren v de gemeente Lisse geel blauw zijn werd vanwege I neutrale karakter van de keuzèn. Zij voor deze kleurencombinatie vo gekozen. dan Inhi

Leidse Courant | 1981 | | pagina 16