DIGROS REEFT GEEN CONCURREI W// Weer nitriet in diepvriespakje (Wil Onze collega's staan versteld,lage prijzen, enorm assortiment èn gezellig comfortabel winkelen I™] sas»-- DISCO s9°4 USM Walesa: „Vandaag niet aan het werk" ZWARE AARDBEVING BIJ CHINESE STAD IGLO STAAKT VERKOOP IN LIMBURG Bezoek Taiwanezen afgezegd 1ST Tiaanda^oP0?5 'AGIf - &owant [DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND nderg is op een jkersdijk 34, 2312 DD Leiden. Postbus 11, 2300 AA. tel. 071-122244 - Giro 103003tf Bank: Amro-bank N.V., Leiden Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallew; edacteur: Wim Buijteweg. Advertenties (excl. BTW) 0,52 per mm. Telefoontjes 0,31 per mm. - Klachten bezorging: tel. 071-122248 (18.00 tot 19.00 i ementen: kwartaal 49,55; jaar 186,70; losse nummers: 65 cent. Zaterdag 24 januari 1981, 71e jaargang no. 21870 Sophia Loren Morgenavond op Ned. II om 21.15 uur Sophia Loren en Marcello Mastroianni in „Una Giornata Particolare". Op Ned. I om 20.45 uur tv-spel „Audiëntie". Vanavond op Ned. I om 21.55 uur speelfilm „Russische rou lette". Op Ned. I om 19.25 uur „Onder een dak" en om 22.55 uur documentaire „Loop niet weg". Later regen Zwaar bewolkt en in de och tend op veel plaatsen mist. La ter op de dag enige regen. Middagtemperatuur ongeveer 6 graden. Matige en in de kustprovincies vrij krachtige zuidwesten wind. Voor maan dag: opklaringen en mogelijk enkele buien. Zondag: zon: 08.3017.14; maan: 23.1010.56; hoog water Schev.: 06.16,18.15 SE o met; 12.90(1 7 25<f°nda9 25 ianuari t radio 5.850 >rapp< Dorpshuis Rijpwetering. Aanvang 20.00 uur Dë dinsdag afgetreden president Carter heeft zijn gewoonte om te joggen niet opgegeven nu hij van Washington is terugge keerd naar zijn geboorte plaats Plains in Georgia. Bij een slagboom slipte Jimmy Carter weg, dook voorover, maar krabbelde overeind om kennelijk on gedeerd zijn training te vervolgen. A Jemisa doet iets om handicaps in de derde wereld te voorkomen o.a. door middel van basisgezondheidszorg. Doet u mee? Met weinig kunt u al veel doen.Want bijvoorbeeld voor: f 10,- geeft u injectiemateriaal f 100,— kunnen baby's op een consultatiebureau regelmatig gewogen worden aan een weegklok iflOOO,- krijgt een gehandicapte een rolstoel Stem kwijt LEUSDEN Het tweede- kamerlid voor de VVD Nij- pels, die het initiatief nam voor het op de plaat zetten van het carnavalslied ,,Hee ik ben mijn stem kwijt" (ge schreven door onze parle mentair redacteur Dick van Rietschoten), heeft gisteren een spreekbeurt op de poli tieschool in Leusden moe ten afbreken. Hij was zijn stem kwijt. Brood 4 ct duurder DEN HAAG Met in- gang van maandag gaat de winkelprijs van een brood (800 gram) met vier cent omhoog. De mi nimumprijs gaat drie cent omhoog tot 1,51. De stijging is een gevolg van gestegen loonkosten en grondstof- en energie prijzen. TOKIO Een zware aardbeving heeft vanmorgen de Chinese provin cie Sichuan in het centrum van het land getroffen. Het zwaartepunt van de beving lag dicht bij de stad Chengdu, die ongeveer twee miljoen mensen inwoners telt, in een overigens dun bevolkt gebied. De beving had een kracht van 6.9 op de schaal van Richter. De beving is in Tokio en in de VS geregistreerd en later door Chinese autoriteiten bevestigd. Er is sprake van slachtoffers en van zware verwoestingen. De verbin dingen met het getroffen gebied zijn verbroken. Bij een zware beving op West-Irian zijn deze week vijftien mensen omgekomen. ■H ROTTERDAM In het Limburgse Maastricht is gisteravond opnieuw een consument van Iglo-diepvrie- sprodukten overigens zonder ernstige gevolgen het slachtoffer geworden van vergiftiging. De bron van de vergiftiging is een pakje soepgroente, afkomstig uit een zending die 12 december in Maastricht en omgeving werd gedi stribueerd. Onderzoek van de Keu ringsdienst van Waren heeft uitge wezen dat de groente het uiterst giftige nitriet bevat. Uit voorzorg heeft Iglo besloten de verkoop van alle diepvriesprodukten in Limburg onverwijld te staken. Kopers van Iglo-produkten in Lim burg kunnen deze terugbrengen. Te vens is het bedrijf, in samenwerking met de Hoofdinspectie voor de Le vensmiddelen, begonnen aan een doorlichting van de voorraad van de negentien winkels die het transport van 12 december aandeed. Daarbij is inmiddels een pak boerenkool aange troffen dat ook met nitriet is vergif tigd. Onduidelijk is nog hoe de groente met nitriet besmet kon raken. Volgens Unilever, de moedermaatschappij van Iglo, kan de vergiftiging niet worden teruggevoerd op een lekkende koelin stallatie van de bevoorradingswagen. Dit was eind vorig jaar de oorzaak van de vergiftiging van pakken nasi- goreng in Venray, waardoor op 20 de cember twee inwoners van die stad om het leven kwamen. De wagen die Maastricht van diepvriesprodukten voorzag heeft geen nitriet in zijn koe linstallatie, aldus de woordvoerder. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Taiwanese officie ren, die op de marinebasis in Den Hel der de onderzeeër „Tijgerhaai" in Den Helder zouden bezichtigen, komen niet. Dit heeft Rijn-Schelde-Verolme, dat het bezoek van de Taiwanezen had voorbe reid, gisteren meegedeeld. Volgens het ministerie van buitenlandse zaken is er geen druk uitgeoefend op RSV om af te zien van het bezoek. Een woord voerder veronderstelde dat men bij het bedrijf „ook de krant las en dus wel be grepen had wat men moest doen". Het be richt over de komst van de Taiwanezen had in Den Haag grote consternatie ver oorzaakt en Buitenlandse Zaken had ge zegd geen visa te zullen verlenen aan deze militairen, als zij op hun aanvraag hun ware beroep zouden hebben ingevuld. Premier Van Agt vertelde gisteravond dat er over deze zaak in de ministerraad was gesproken. „Maar toen wij hoorden dat ze niet kwamen, hoefden we niet verder te gaan". De minister-president wilde niet zeggen hoe hij ertegenover zou staan als de Taiwanezen op een later tijdstip toch zouden komen. Dat laatste ligt voor de hand, omdat Taiwan zal willen zien wat voor onderzeeboot het eventueel bij RSV zal bestellen. De „Tijgerhaai" lijkt veel op het aan Taiwan te leveren type. De premier reageerde niet op de opmer king dat er aan boord van de „Tijgerhaai" toch geheime apparatuur, deels van bui tenlandse makelij, getoond zou worden aan de marine van een land, dat door Ne derland niet eens wordt erkend. Ook na de kabinetsvergadering van giste ren staat het voor de premier vast dat het contract voor de levering van de onder zeeërs doorgaat. Bette Midler in ons land De Amerikaanse showvedette Bette Midler is gisteren op Schiphol gearriveerd. Tijdens haar korte bezoek aan ons land woont zij vandaag in Amsterdam de pre mière bij van haar nieuwste film „Divine Madness". Korea beëindigt staat van beleg SEOEL In Zuid-Korea is vanmorgen vroeg de staat van beleg opgeheven. Dit heeft president Chun Doo Hwa bekendgemaakt. Vol gens Chun kunnen de presi dents- en parlementsverkie zingen op 25 februari in een vrijere sfeer worden gehou den. Gisteren zette Chun het dood vonnis tegen oppositieleider Kim Dea Jung om in levens lange gevangenisstraf na her haalde oproepen om clemen tie. In Japan wordt verwacht dat Kim spoedig op vrije voe ten zal worden gesteld en uit gewezen. WARSCHAU Lech Walesa, de leider van de onafhankelijke Poolse vakbond Solidariteit, heeft gisteren een klem mend persoonlijk beroep gedaan op alle leden van de bond vandaag niet aan het werk te gaan om de vrije zater dag af te dwingen. „Ik, Lech Walesa, vraag u allen dit te begrijpen: er wordt niet gewerkt op 24 januari". Alle zater dagen dienen van nu af als vrije zater dagen te worden beschouwd. Volgens Walesa probeert de regering ver deeldheid te zaaien binnen Solidariteit en verhindert dat de bond haar eigen ziens wijze via de nieuwsmedia kan presente ren. Gezien deze situatie kunnen wij geen stap terugdoen, aldus Walesa. Een regeringswoordvoerder heeft de sta king als een „ultimatum" veroordeeld. Het Poolse persbureau PAP meldde dat alleen in het akkoord met de mijnwerkers in Silezië de vrije zaterdag is vastgelegd. De akkoorden van Gdansk en Szcezcin bevatten een dergelijke verplichting niet. Hier is alleen een geleidelijke verkorting van de werktijd overeengekomen, aldus PAP. De regering zegt bovendien dat So lidariteit geen begrip heeft voor de moei lijke situatie en zich onverantwoordelijk opstelt, aldus Walesa. De regering ge bruikt de media, terwijl Solidariteit geen toegang tot de media heeft. Solidariteit is erg teleurgesteld omdat de regering niet is ingegaan op de tegemoetkomende hou ding van de bond, die meent al voldoende concessies te hebben gedaan, ook al gezien de militante stemming onder de achter ban. Den Haag blijft een lieve stad In een mosgroen gevecht- spak, achter het stuur van een bakbeest van een wa gen, pelgrimeerde Conny Vandenbos vanuit het lan delijke Terschuur naar de •Residentie, haar geboorte plaats. „Het blijft een lieve stad" stelt ze tevreden vast, „veel minder agres sief dan Amsterdam. Ik heb hier altijd het gevoel dat ik makkelijker adem haal". Onze verslaggever Leo Thuring begeleidde haar „als haar nieuwe vriend". De weerslag van deze pelgrimstocht van daag op de voorpagina van onze leesbijlage Fina- Daarin verder aandacht voor: Gilbert Bécaud: „Mensen die een liedje met een duidelijke boodschap willen, moeten maar naar Brei luisteren". Wordt Den Haag kunsthoofdstad van ons land? Hoe zit het met uw goede voornemens? Bijna duizend soorten bier in „Het Grote Ongenoegen". Onzichtbaar stem pel maakt de melaatse nog steeds tot een hulpeloze sloeber. „Door dik en dun" Met de nieuwe strip „Door dik en dun", waarmee wij vandaag van start gaan, duikt de lezer van deze krant uit Disney's ruimte-wereld naar de zeer aardse besog nes van de 32-jarige Canadese tekenares Lynn John ston. Zij heeft zichzelf, haar echtgenoot die tandarts is, haar zoon en dochtertje getransformeerd tot bewoners van een familie Doorsnee-achtig mini-wereldje, waarin zeer herkenbare menselijke nukken door een vriendelijk humoristische bril worden gezien. De vrouw uit onze strip heet Els, haar man de tandarts John, en hun kinde ren zijn Michiel en de baby Liesje. De strip, die in het Engels „For better or for worse" heet naar de woorden uit de huwelijksformule van de burgerlijke stand, is het eerste serie-werk van Lynn Johnston, nadat ze tevoren hoge oplagen haalde met boekuitgaven van cartoons. „Door dik en dun" verschijnt in Canada en de Verenigde Staten in 125 kranten. Vlijmscherpe grappen zult u bij Lynn Johnston niet vinden. Ze laat u vanaf een comfor tabel plaatsje bij de huiselijke haard mee gniffelen om... Om uzelf misschien. Quiz met VIP De door onze krant geadop teerde baby-gorilla VIP uit het Wassenaars Dierenpark wordt maandag twee jaar. Onze krant heeft deze gele genheid aangegrepen om op zondag 1 februari voor de kinderen een feestje in de Louisehal van de dieren tuin te organiseren. Boven dien kan iedereen meedoen aan een grote foto-safari- kwis, die vandaag op pagina vijf staat. Ook Pipo de Clown is van de partij op het feestje. Hij verricht rond drie uur de trekking onder de goede oplossers van de kwis. Voor slechts één gulden per persoon kan iedereen, die de bon (voor maximaal zes personen) op pagina vijf bij de kassa van het dierenpark inlevert, (alleen op 1 februa ri) binnen komen. nkoop [ADVERTENTIES ;\Wiêntente LEIDEN de city

Leidse Courant | 1981 | | pagina 1