1 ,Ga van me teen 1 meteen" en eindelijk ook Noordwijks eigen SJC-clublied Streekcommissie zoekt signalen uit de streek Rijksbijdrage van bijna acht miljoen voor „D'Oude Morsch Een luchtig beroep op de Kroon ïrzitte Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. ach, Hans, wat zou je geleden hebben. „Ja zeker, dat heb ik me ingebeeld en het heeft me geholpen bij het schrijven van een doorleefde tekst, moet je maar denken". „Kijk, dit plaatje, deze single, is vrolijk. Nee, niet specifiek iets voor carnaval. Maar „Ga van me teen meteen" staat nu wel al op die daverende carnavals elpee van CNR (man, hou op, ik weet niet wat CNR betekent dat heb ik je vorig jaar toch ook al gezegd. Steeds datzelfde geleuter. Ga het dan zelf vragen, als je het per se weten wil). Een uitstekende plaat hoor, van CNR; de beste elpee van Nederland. Waarom? Tuurlijk! Omdat er alle hits op staan die het land op z'n kop kunnen zetten. Hits van André van Duin, van De Aal (weet je niet wie dat is Laat maar zitten), van Barry Hughes met die kale kop, Corrie van Gorp is erbij, en Bassie en Adriaan, de Twee Pinten en ik zei de gek. Wel in goed gezelschap dus, hè? En in een oplage van 90.000 exemplaren". Hans grijnst; hij mag dat wel, een beetje promotie tussen een stel vocale top-lachebekken. Van je relderrelderel. Dat is in feite alles wat ik van die teen te weten ben gekomen. Het plaatje zal voor zichzelf spreken, moet u maar denken. Maar het is net zo goed van belang, dat ik verdere creatieve ontwikkelingen omtrent Versnels activiteiten kan melden. In werkzame voorbereiding is namelijk nóg een single, die onlangs op de band is gezet. Dat plaatje gaat over een specht en zal heten: „Woody Woodpecker". Het heeft genoeg om 't lijf en is geschreven en uitgevoerd door Cat Music, een stel Leidse jongens die fijn te keer kunnen gaan in hun eigen studio in Hazerswoude, waar de zelfkazers het altijd nog kunnen winnen van de frivole tonen-producenten. Het nogal aparte aan Woody Woodpecker is, dat de opnamen zijn gemaakt in het Nederlands, Duits en Japans. Met het oog op de export, uiteraard. Het moeten hartverwarmende tonelen zijn geweest, in de studio van Cat Music. Hans Versnel klapt uit de school: „We hebben ons rot gelachen met die Japanse versie. De Japanse vertaling is gemaakt door een Japanse meneer Kunimuri, die aan de Leidse universiteit intensief Nederlandse letteren studeert en ook doceert aan -iANS VERSNEL KROOP WEER &&ENS IN DE SINGLETJES horen. ar de |r is amper iets aan te bpen: u zult als u 't me nodigog één keer wilt vergeven jeugf weer even moeten kijken iaar de bijna vierkante [aankantse tronie van veler lans Versnel die in (oordwijk troont. Met vrij "V rote regelmaat, minstens ens per jaar, doet Versnel, y lias Bullie Baloe, alias de joer van de Hulk en alias ,an u.log heel wat meer, een Ingletje het licht zien. Dan 'd r(j'ee^t"'e dus weer een e grammofoonplaatje rfpmaakt dat de lichte toets kritiek in vrij brede iringen aardig kan loorstaan. In de latsekiedee-sfeer, die sterk 111\laar ^et carnavaieske *weemt, is opnieuw iets lergelijks gebeurd. Ik heb veleens gedacht: Hans, je loet maar een eind weg, ik QQieloof het verder wel; maar lan is er weer die bijna feestelijke pressie die Versnel op me uitoefent en dl^aarbij legt hij z'n gehele T 'n de schaal. ürerder een beste jongen die ouwe Bullie; hij voorleeft dit vak nu eenmaal -elf gekozen en hij zegt er adelSjiezier in te hebben ook. ovm<yjaar goed, ik zal u moeten se° plichten aangaande de in nelatste creatie van de |olslanke Versnel, die nmiddels weer een beetje iet ge^itgehulkt is. „Laat ik je its-chferst nog even eraan Johierinneren, dat ik sinds jarejeptember van het vorig vondaar als free lance-disc- iel. Hockey werkzaam ben. Ben ien hïus niet gebonden meer hè. vék wil de handen vrij liebben voor het artistieke jak". Daarmee bedoelt eenHans dan, onder meer, het de DÖresenteren van show- :oord\|>rogramma's: „bijvoorbeeld Opbföor en tijdens uit ZVoetbalwedstrijden. Ik heb miewjeuke ervaringen, in dit n de opzicht, opgedaan bij de FC prijsPtrecht. Daar heb ik ntacten aan ergehouden. Nu gaan we n priio'n programma ook swou^eginnen bij NAC in Breda, die e<P0U ja. en dan is er nog m'n d{!rote liefde hè: de Hans Versnel Kinder-Lach- Ihow, de HVKLS. lallekiedee. En natuurlijk en ik er voor te vinden om bruiloften en partijen af in toe de komiek uit te It de fomen hangen". Hans Versnel heeft moeilijkheden met z'n tenen... Had-ie ook maar naar de pedi cure moeten gaan. „Juist, en nou wil je zeker wel iets weten over mijn nieuwe plaat hè?" In Zeeland zouden ze hé zeggen. Ik moet bekennen, dat ik daar voor gekomen ben ja. Hans dost zich onderwijl uit in double extra large voor de dolle prent die onze rondzwalkende, inventieve fotograaf pretentieus van hem gaat maken. Een gekke, niettemin functionele en beste plaat. Gegarandeerd. „Laat ik dan direct maar vertellen, dat het singletje: „Ga van me teen meteen" heet". De strekking van deze titel is me inderdaad ogenblikkelijk volstrekt duidelijk. Ofschoon: je moet er maar op komen. Ik vind het gewoon knap; zonder meer. Ik kan me onmiddellijk voorstellen, dat Versnel zou verrekken van de pijn als Anton Geesink, die zelfs nog een el omvangrijker is dan de broer van de Hulk, bovenop z'n tenen ging staan. Ach de Internationale School in Wassenaar. Bloedserieus hoor, ging dat, van de kant van meneer Kunimuri. Wij maar lachen, maar hij wilde beslist dat het volkomen authentiek Japans klonk. Niet jokahassi, maar jokahassi. Ik zeg nou maar wat. Dat horen die Japanners hè. Net zogoed als een Japanner de klemtoon bij Toyota op de a legt en niet op de o. Maar wat weten wij, Nederlanders, daar nou van? Daar hei je Willem met z'n Toyota weer..." Overigens gaat het plaatje met Woody Woodpecker ook naar Cannes, aan de Middellandse Zee, waar het hart van de internationale show-business bij weinig eb en vloed op gezette tijden klopt. Daar is ook de internationale platen- en teevee-beurs „Midem" ook al zo'n naam waar Hans geen touwen aan vast weet te knopen „in elk geval komen daar de grote jongens uit die wereld, ook Nederlandse, van de omroepverenigingen. En dan heb ik hoop op een goed resultaat, want wat er in Cannes allemaal niet kan! Grapje". Wel grappig is een derde plaatje, waarvan thans sprake mag zijn. Dat wordt het eerste en onvervalste clublied van de voetbalvereniging SJC uit Noordwijk: „Het clubje aan de zee: SJC!" Ook met muziek van Cat Music, dat nu opeens weer The Monotones heet, of. zoals eer. Noordwijker dacht: Monotooms. Maakt niets uit: de Hazerswoudse studio heeft weer best werk geleverd en straks, als het plaatje waarop de Eentonigen en het SJC- voetballegioen een beetje (voor 5 en een halve gulden) verkocht wil worden, is de Noordwijkse voetbaljeugd ermee gebaat. En daar gaat het om. Versnel; „Er komt een nieuwe sporthal in Noordwijk, daar is geld voor nodig". Ik laat nu maar even SJC- bestuurslid W. Siemerink aan het woord, omdat die er alles vanaf weet. Die Hans, met z'n sporthal ook. Meneer Siemerink dan vertelt, dat het gaat om een nieuw initiatief van de vv SJC. „Al jaren leefde bij ons de gedachte, een eigen clublied te lanceren" Nou, dan heb je aan free-lancer Hans een goeie. En ja hoor. „Wel, dat is er nu dan van gekomen", aldus meneer Siemerink; „De ideeën kwamen van onze publiciteitsafdeling en zijn uitgewerkt in samenwerking met Hans Versnel, zanger, presentator en entertainer. Tekst en muziek zijn van de Monotones, een bekend orkest dat ook verantwoordelijk was voor de laatste hit van André Hases. Een groep SJC-leden verzorgt het vocale gedeelte op de A-kant en de B-kant kreeg een muzikaal nummer in z'n groeven geperst. De professionele aanpak was een kostbare zaak. Gelukkig was daar Frans Boks. Die Noordwijkse slager mag genoemd worden, omdat hij een deel van de kosten voor z'n rekening nam. Een eventueel batig saldo van deze unieke actie zal ten goede komen van de jeugd van SJC. De plaat is over een dag of tien te koop". De prille SJC-ers zijn er goed mee. Dat noem ik nu positief: zo'n plaatje met het eigen clublied. LEIDEN De gemeente Leiden krijgt voor de uitvoering van het verbeteringsplan „D'Oude Morsch" een bedrag van 7,97 mil joen gulden van het rijk. Dit heeft de minis ter van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening onlangs bekend gemaakt. Het rijk heeft dezer dagen in het kader van de interim saldoregeling 130 miljoen gulden be schikbaar gesteld aan verschillende Nederland se gemeenten voor de stadsvernieuwing. De rijksbijdrage aan Leiden behoort tot de reeks aanvullende bedragen, in totaal 25,8 miljoen gulden, die beschikbaar zijn gesteld voor al eer der goedgekeurde projecten, zoals het verbete ringsplan voor de binnenstadswijk „D'Oude Morsch". VRIJDAG 23 JANUARI 1981 PAGINA 5 Het groepje dat het SJC- clublied mo gelijk heeft gemaakt; van links naar rechts; Hans Versnel, SJC- voorzitter Bert van Kersber gen, jeugd- voorzitter Ton de Winter, en sponsor Frans Boks, Men hoopt het lied vaak te zullen ^EN/REGIO De Streekcommissie belegt ïdag 26 januari om acht uur in motel Holi- Inn in Leiden een vergadering om zogehe- Signalen uit de streek' op te vangen. Ook ït gesproken over de Inspraakmogelijkhe- S>ij het streekplan Zuidholland West. De Streekcomissie telt twintig streekbewoners die zich in hun vrije tijd inzetten om eenieder te be trekken bij de ruimtelijke ordening en de in spraak. De commissie houdt zich vooral bezig met provinciale aangelegenheden en organiseert bij voorbeeld inspraakbijeenkomsten voor de bevol king over provinciale plannen. Daarnaast probeert men in een zo vroeg mogelijk stadium onderwer pen te signaleren die de aandacht van de bevol king verdienen. Als derde taak wil men de contac ten tussen streekbevolking en leden van het pro vinciaal bestuur bevorderen. Op de vergadering in Holiday Inn wil men streek bewoners in de gelegenheid stellen zaken aan de orde te stellen, die in de provincie gebeuren. Het gaat daarbij vooral om onderwerpen die verband houden met ruimtelijke ordening (openbaar ver voer bijvoorbeeld) en niet om gemeentelijke aange legenheden. De op deze wijze ontstane 'signalïn' wil men voorleggen aan de betreffende provinc;ale autoriteiten. Voorts wil men de inspraak organise ren voor het streekplan Zuidholland West. Voor inlichtingen kan men terecht bij de heer P.S. Anes, tel. 124612, contactpersoon- voor Leiden PIDEN/DEN HAAG f Kamer I der Afdeling i de geschillen voor be nepen van de Raad van ate (kortweg in de atscourant aangeduid Kamer der Afd. d.g. v.b.v.d.R.v.S.waarin der anderen zitting heb- de oud-bewindslieden xopeus en De Koster, zich gistermorgen een beroepschrift van kele voormalige inwox i van de Haver en Gort- VurL Veel had het be- aar van de Leidenaars |e( meer om het lijf. Het f kennelijk zo onbelang- ijk, dat de bewoners niet ns de moeite hadden ge- ]omen om de behandeling -tiet hun aanwezigheid wat tricuzcr te maken. Van- ar dat de zitting van de famer I der Afd. d.g.v.b.v.d.R.v.S. slechts frie minuten duurde. Leidenaars hadden be daar aangetekend tegen het gemeentelijke bestemmings plan voor de Haver en Gort- buurt. Dat bezwaar kwam erop neer, dat de bewoners tegen het gemeentelijke voornemen waren om hun woningen te slopen en er tui nen voor de bewoners van huizen aan de Vierde Bin nenvestgracht van de maken. Het gevecht tegen het ambte lijk apparaat hebben de be woners al tijden geleden ver loren: de woningen zijn al lange tijd geleden van de Leidse bodem verdwenen. Overigens: de projectgroep voor de buurt was het des tijds helemaal met de ge meentelijke plannen eens. Het bezwaarschrift is echter gehandhaafd gebleven. Niet dat er wat aan de feitelijke situatie zou kunnen verande ren, maar toch. Dat hebben althans de indieners J.A. van Andel, A. de Mol, R.N.M. Maas, Y.P.H. Lignac, H. van Willigen-Slinger, W. Hons- beek en J.M.A. Boon ge meend. Zo'n bezwaarschrift bewan delt overigens een lange weg langs de ambtelijke molen. Eerst kwam men terecht bij de gemeentelijke commissie voor de beroep- en bezwaar schriften. Uitslag negatief. Vervolgens repte men zich naar het college van Gedepu teerde Staten. Uitslag nega tief. En uiteindelijk kwam men terecht bij de Raad van State en dan nog wel bij de Staatsraden De Koster, Ver- burg en Toxopeus van die Kamer met die ellenlange naam. De drie staatsraden waren gistermorgen uiter aard wel aanwezig, met een drietal ondergeschikten die zorgen voor juiste notulering, koffie e.d.. Staatsraad De Koster, voormalig minister, informeerde nog even naar de goothoogte van enkele woningen in de Haver en Gortbuurt. Niemand begreep kennelijk waar de edelacht bare het over had, maar dat deed er niet zoveel toe. De indieners van de bezwaar schriften waren immers niet aanwezig om de pleitbezorger van de gemeentelijke plan nen van enig weerwerk te dienen. Twee conclusies kunnen uit het wegblijven van de onder tekenaars worden getrokken. Zo is het goed mogelijk, dat men het moede hoofd uitein delijk in de schóót heeft ge legd. Er valt immers maar moeilijk te vechten tegen ambtelijke molens. Maar ook is het mogelijk, dat de schrij vers van het bezwaarschrift inmiddels overtuigd zijn ge raakt van het feit, dat hun beroep ongegrond dient te worden verklaard en geen tijd meer willen vrijmaken om het gevecht tot in laatste instantie met persoonlijke in zet te voeren. Een beetje laf dus...

Leidse Courant | 1981 | | pagina 5