Lisse kan eindelijk bedrijfs terrein kopen Katwijk krijgt dienstencentrum Werkloosheid district Lisse weer toegenomen Geo-band in Mid as Van der Mei j weer voorzitter Harmonie Uitvoering Matthaüs Passion moet blijven Zoutopslag in ,,'t Heen" KOSTEN NEGEN TON VOOR VESTIGING VAN AAN TUINBOUW VERWANTE BEDRIJVEN 60-jarige trouw Nieuwe school in Oegstgeest gaat nog geen twee miljoen kosten Warmond gaat oevers Koudenhoorn aanpakken ■er nu sïcop te ■ft het ■en de H brugg» Averse h I r zijn versch ement lolieki ;made at. Af het zo i ontm jjjj de bas oud ■hoolv |Irerled %inse d nog 1 moet in dal de da l won ingen candei ellen i schote zal m de we rwijs fen mt jrootm lopig itselijk let Hoi hen g. pen t leumb kathc gmadt (engest ltdrifti Lijnstn igduik hebbei s van lis nie pschoc Is is aJ in 19' pmen. pelde k eew erwijs liekel: ptten. KORTWEG REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 15 JANUARI 1981 PAGINA! Geo Dijkhuis en zijn band komen zaterdag naar het Alphense jongerencentrum Midas. De Geo- band draait reeds tien jaar mee in het vader lands muziekwereldje en kent het klappen van de zweep dus. De groep heeft in die jaren een eigen stijl ontwikkeld. „Rollmuziek met een veelheid aan invloeden, samengesmolten tot een overzichtelijk swingend en direct geheel", zo omschrijft men het. Wat daar precies mee bedoeld wordt, Is te beluisteren op de elpee van de groep die 'isn't it time to change' heet. De van deze plaat getrokken single 'Hurry Boy' kreeg enig succes maar daar bleef het bij. Op de bühne lijkt het succes van gitarist TJeerd van Zaanen, drummer Peter Kunst, bassist Peter Hoogerbrugge en zanger Goe Dijkhuis verze kerd. Het „Midas"-publlek kan dat zaterdag 17 januari vanaf negen uur testen. Ook Sassenheim tegen Hillegomse verhuizing SASSENHEIM Ook het gemeentebestuur van Sas senheim heeft bedenkingen tegen de overgang van Hille- gom naar de provincie Noord-Holland. In een voor stel aan de raad om deze be denkingen kenbaar te ma ken aan het provinciebe stuur van Zuid-HoUand, stelt het college van Ben W zich - in tegenstelling tot de buurgemeente Lisse - nogal gematigd op. In grote lijnen kunnen burge meester en wethouders zich verenigen met het commen taar dat de Vereniging van Nederlandse Gemeenten al le verde op de toekomstige split sing van Zuid-HoUand in twee provincies. Deze vereniging vreest de financiële gevolgen van de stichting van een pro vincie Rijnmond. In het scnrii- ven aan de raad wijst het col lege op de bestuurlijke en eco nomische eenheid van de Bol lenstreek. De gemeente die de wens te kennen heeft gegeven naar Noord-Holland te willen 'verhuizen', is op dit moment opgenomen in het Samenwer kingsorgaan Bollenstreek en een aantal gemeenschappelijke regelingen. Sassenheim meent dat een provinciegrens door de Bollenstreek een samenhan gende ontwikkeling zal belem- VALKENBURG De heer P. van der Melj is gisteravond tijdens een ledenvergadering herkozen tot voorzitter van de Valkenburgse Harmonie. De heer J. Spies trad af als be stuurslid. Tijdens de vergadering kwam de viering van het tachtig-iarig bestaan van de harmonie ter sprake. Dit feest zal in 1982 plaats hebben. Afgesproken werd dat de bevolking van Valkenburg opgeroepen zal worden zich als donateur aan te melden. Hier door kan de vereniging in staat worden gecteld enkele oude in strumenten te vervangen. De Valkenburgse harmonie is een bloeiende vereniging. Het korps heeft 38 spelende leden en 10 leerlingen. Het enige dat het bestuur zorgen baart is de drumband, die een wat kwijnend be staan leidt. CULTURELE COMMISSIE NOORDWUK ZET ALLES OP ALLES NOORDWIJK De Noord wij kse culturele commissie is unaniem van mening, dat de jaar lijkse uitvoering van de „Matthaüs-Passion" ge handhaafd dient te blijven. Zoals bekend vindt den uitvoering bij toerbeurt in Noord wijk en in Katwijk plaats. De commissie kwam tot haar standpunt na een dis cussie over de subsidie aan het traditionele passie gebeuren in de week voor Pasen. Aan de uitvoering van de „Matthaüs-Passion" werken mee het Kat- wiiks christelijk gemengd koor „Hallelujah", dat ook zangers en zangeressen van het Noordwijkse „Cantate Domino" in haar gelederen heeft opgeno men, het Haags Knapenkoor, het Amsterdams Ste delijk Orkest, en een aantal prominente solisten. Het geheel staat onder leiding van de Noordwijkse musicus Johan Admiraal, de dirigent van „Hallelu jah". De uitvoering van de „Matthaüs" trekt in Noordwijk steeds een volle Grote Kerk (ongeveer zeshonderd bezoekers), en in Katwijk, vanwege de wat krappere accommodatie circa vierhonderd be langstellenden. Critici beschouwen de uitvoeringen als culturele manifestaties van hoog niveau. Hoofdzakelijk als gevolg van de professionele me dewerking van orkest en solisten bedragen de kos ten aanzienlijk meer dan de opbrengst van de en treegelden. Dit tekort wordt door de gemeenten Noordwijk en Katwijk gezamenlijk gedragen. In 1980 bedroeg deze subsidie voor elk van beide ge meenten ruim zesduizend gulden en het jaar daar voor iets meer dan vijfduizend gulden. Voor Noord wijk komt daar nog eens een bedrag van vijfdui zend gulden bij, want in het jaar dat de „Matthaüs- Passion" te Katwijk wordt uitgevoerd, vindt in de Grote Kerk te Noordwijk een uitvoering plaats van de „Lucas-Passion", eveneens door Admiraal en zijn koor, en ook het tekort op deze uitvoerin neemt de gemeente voor haar rekening. Aangezien Noordwijk in de financiële problemei zit en daardoor genoodzaakt is op de subsidie-pot t letten, werd de opinie van de culturele commissi! gevraagd over een regeling om tot een minder hoj bijdrage aan de passie-uitvoeringen te komen. Pui ten uit deze regeling waren: het niet mede-subsidii ren van de uitvoering te Katwijk, het laten verva len van de uitvoering van de „Lucas-Passion" ei het eventueel aantrekken van een goedkoper or kest. Dit laatste stuitte op ernstige bezwaren van dj dirigent, die zitting heeft in de culturele commissi! „Ik wil wat brengen, maar dan wel goed. Als geen geld is, moeten we stoppen", was z'n conclusi< Dat wüde de commissie persé niet Eenparig spral men zich uit voor prolongatie van de „Matthaüs".} xefU piet-K ;eo je mdij ft dent net he poliek dede ke vi een strijd ':erin tlkinj taal vai len" dak het in. I voor ;pen tide :ijdei verh ïbou\ xricl lelee VtRGfUJKING PRIJSPfll mUNSMIODUfNBEORUVIII KATWIJK In het industriegebied 't Heen zal ruim 5.000 m2 grond worden gereser veerd voor de bouw van een opslagplaats voor de dienst Openbare Werken. Deze op slagplaats dient als vervanging voor het ter rein in de omgeving van de Visserijkade, waarop ondermeer de nieuwe brandweerka zerne zal komen. De raadscommissie voor stadsontwikkeling en openbare werken ging gistermiddag akkoord met de kredietaanvraag van ruim 900.000,-. De opslagplaats in 't Heen betekent een aan zienlijke verbetering van de werkomstandighe den voor het personeel van Openbare Werken. Op het terrein komen twee silo's voor zout en zand ten behoeve van de gladheidsbestrijding, terwijl verder een onderkomen voor magazijn beheerder en personeel en een bedrijfsgebouw zijn gepland, in een later stadium bestaat de mogelijkheid dat het, terrein wordt uitgebreid met nog eens 4.000 m2. 'allem aonde 1vidu< 'anda; Katwijk In de Tramstraat wordt on der een flat met zestig bejaardenwo ningen, een „open" dienstencentrum ge- realisserd ten behoeve van de oudere inwoners van Katwijk. In dit diensten centrum zullen de twee plaatselijke ou derenbonden worden gehuisvest met elk een eigen recreatieruimte, terwijl er tevens ruimte is gecreëerd voor het verrichten van handenarbeid, de in richting van een eetzaal en spreek-wer- kruimte voor de maatschappelijk werkster, een kapper en een pedicure. Het centrum bevat tevens een grote re creatiezaal voor algemene doeleinden. Het dienstencentrum komt in een gebied met een relatief grote groep bejaarde in woners. Voor zowel de bewoners van de zestig te bouwen woningen, de bewoners van de 48 bestaande woningen aan de Voorstraat/Gasthuishof en voor een be langrijk aantal ouderen die binnen een straal van ongeveer 1 kilometer van dit gebied wonen, is het centrum eenvoudig te bereiken. In de raadscommissie voor onderwijs, so ciale zaken en volksgezondheid en perso neel werd gisteravond vooral veel aan dacht besteed aan de „open" functie die het centrum zal krijgen. ,pe heer H. A. van Mierlo (D'66): „We moeten met name de vrije inloop garanderen. Het moet niet zo zijn dat het centrum wordt beschouwd als een onderdeel van het complex bejaar denwoningen, maar als een onafhankelij ke dienstverlenende instelling. Het is ook niet de bedoeling dat een bepaalde organi satie of groep een stempel op het gebeuren in dit centrum gaat drukken". Het dienstencentrum (kosten ruim negen ton) is eigendom van de gemeente, maar zal worden verhuurd aan de Stichting Be- iaardenwerk Katwijk die het ook gaat be heren. Met deze stichting is overeengeko men dat het centrum met de huidige soneelsbezetting en vrijwilligers zal w den geëxploiteerd. Wethouder N. Paijk] vliet sluit niet uit dat in de toekomst licht een coördinerende kracht zal won aangetrokken. Het hervormd bejaardencentrum „Hu Salem" zal worden gerenoveerd en uit breid. Het 16 jaar oude tehuis wordt a gepast aan de eisen van deze tijd. T name de kamers in het tehuis worden moderniseerd en uitgebreid. In een nie te bouwen vleugel worden nog 30 40 jaardenwoningen gerealiseerd. Als alles volgens plan verloopt zal 9 bruari worden begonnen met de bo van de sociale werkplaats in 't Heem. deze werkplaats, waarvan de kosten on veer 5 miljoen gulden bedragen, zullen thans gespreid gehuisveste onderde van het werkvoorzieningsschap ,,'t Hee ondergebracht worden. ir on< ;ken •eld LISSE De werkloosheid in het district van het Arbeidsbureau Lisse is zowel voor vrouwen als voor mannen in zijn algemeen heid toegenomen. Er stonden in totaal 1124 werklozen ingeschreven in december 1980, tegen 789 eind 1979. De toename zit in hoofd zaak bij de vele seizoenbedrijven in de Bol lenstreek. Tevens is de economische reces sie, zowel landelijk als regionaal oorzaak van de toename. De verwachting voor januari 1981 is dat in de agrarische sector de werkloosheid iets zal dalen. In de bouwsector is in de komende maanden een lichte daling te verwachten, mits de werk zaamheden door vorst niet worden onderbro ken. Bij een aantal reisbureaus is het aantal boekingen belangrijk teruggelopen. De horeca bedrijven zijn voor het komende seizoen opti mistisch gestemd. Een damesconfectiebedrijf met zeven personeelsleden gaat sluiten, omdat het bedrijf niet opgewassen is tegen de concur rentie uit de „lage lonen lalden". Bij het Arbeidsbureau -Lisse stonden eind 1980 behalve werkelozen ook nog 87 mannen en 194 vrouwen ingeschreven die werk hadden, maar van baan wilden veranderen. Het district Lisse omvat de gemeenten Lisse, Hillegom, Noord wijk, Noordwijkerhout, Sassenheim en Voor hout Lisse praat over nieuwe burgemeester LISSE Met oog op het handen zijnde afscheid 1 burgemeester A.J. Berends dit iaar de pensioengerech de leeftijd bereikt, vergads. de gemeenteraad van I maandag 26 januari over opvolger. De raadsfracties p ten dan over het „profiel" de nieuw te benoemen bur meester. De openbare ver dering wordt bijgewoond c' de Commissaris van de Kol gin in Zuid-Holland, mr. Vrolijk. Hij zal uit een aai sollicitanten een kandid moeten voordragen aan de nister van Binnenlandse ken. IEN geir aai »1«" vers 'te esluit LISSE De gemeente Lisse heeft al les op alles gezet om de terreinen en opstallen van de firma J. Grullemans en Zn. b.v. te kopen. De gemeenteraad stelde voor dit doel gisteravond enke le miljoenen guldens beschikbaar. Lisse heeft de grond nodig om een be drijfsterrein te realiseren, speciaal voor aan tuinbouw verwante raken. De firma Grullemans voelde aanvanke lijk zeer weinig voor verkoop. Na einde loze onderhandelingen met behulp van een onpartijdige bemiddelaar is men toch tot overeenstemming gekomen. In het streekplan Zuid-Holland-west worden voor het vestigen van aan tuin bouw verwante bedrijven gronden rond De ver aangewezen. Lisse vindt die ge bieden niet zo geschikt en heeft van meet af aan gezocht naar alternatieve terreinen. Deze heeft men thans gevon den in het circa 16 hectare metende ter rein van de firma Grullemans. Splitsing vond ook in de afwijzing van de Pl van de minister van Binnenlandse Za ken om de gemeente Hillegom bij split sing van de provincie Zuid-Holland bij Noord-Holland in te delen. In het alge meen werd gesteld dat de Bollenstreek een economisch samenhangend gebied is en dat uiteen vallen van dit gebied grote gevaren in zich draagt met het oog op de economische ontwikkeling. Voorts wezen enkele raadsleden op de mogelijkheid dat na splitsing de gemeen schappelijke voorzieningen die Lisse met Hillegom heeft, zoals de schoolbegelei dingsdienst, de schoolartsendienst, de muziekschool en de vleeskeuringsdienst op de tocht komen te staan. Het college van B en W kreeg van de ge meenteraad vrij mandaat om de op han den zijnde splitsing van de Bollenstreek tot in de hoogste instantie aan te vech ten. i*,T Burgemeester en meyrouw Van der Have tuwe In Gelderland. Daar traden zij ook in bezochten gistermorgen het echtpaar J. een klein Gelders dorpje in het huwelijk. Tlmmer-De Jongh in hun woning aan de Langendijkdreef 14 In Leiderdorp in ver band met het 60-jarig huwelijksfeest. Het De heer Timmer (85) heeft het grootste echtpaar Is geboren en getogen in de Be- deel van ziin leven bij een Rotterdams zandstraaibedriff gewerkt. Mevrouw 7li mer is 82 jaar oud. Beide echtelieden |r nog goed gezond. Het echtpaar heeft ffl kinderen, drie kleinkinderen en twee af terkleinkinderen. Het feest werd gisté in huiselijke kring gevierd. Ie OEGSTGEEST De bouw van een nieuwe vierde open bare lagere school blijft, voorzover het zich thans laat aanzien, onder de twee miljoen gulden. Dit werd gisteravond nog eens na- - drukke lijk meegedeeld in een vergadering van de raadscommissie onderwijs en maatschappelijke aange legenheden. Aanvankelijk wilde het Oegst- geestse gemeentebestuur 2,1 miljoen gulden besteden aan de bouw. Met name de libera len waren hier op tegen. Zij wilden niet hoger gaan dan 1,9 miljoen gulden. Na onderhan delingen die de gemeente met de aannemer en de architect heeft gevoerd is duidelijk ge worden dat de bouw kan wor den gerealiseerd voor 1.885.000 gulden. Door het handhaven van bij voorbeeld dakpannen kunnen de kosten van isolatie worden verminderd en tevens, door het aanhouden van het in het plan genoemde kunstwerk blijkt men uit te komen beneden de 1,9 miljoen gulden. Ook de keuze van de beglazing kan kostenbesparend werken. Het gemeentebestuur zal 29K} nuari de provincie een toelir ting geven op zijn besluit j geen medewerking te veL nen aan de stichtidng van f nieuwe lagere Montess school in Oegstgeest. schoolbestuur is tegen het sluit van het gemeentebestï bij de provincie in beroep L gaan. WARMOND De raadscommissie finan ciën ral het college positief adviseren in zake het voteren van een krediet van f 12.626,- om een voorontwerp te maken voor de inrichting van de Boezemkade langs de Zwanburgerpolder en een deel van de oevers van Koudenhoorn. Voor de oever van Koudenhoorn aan de kant van „'t Jop- pe" zullen onder meer aanlegmogelijkheden voor boten komen waarbij het in het zoge naamde „stiltegebied" onmogelijk ral zijn het eiland te betreden. De aanlegplaatsen komen daar dus los van Koudenhoorn te liggen. Op verschillende plaat sen zullen wel steigers ten behoeve van de vis sers worden geplaatst die vanaf het eiland uit eraard te voet bereikbaar zullen zijn. De heer Slingerland (PW) verzocht met klem rekening te houden met het eventueel ontstaan van een „broekbos" in het stiltegebied. (Een broekbos kan spontaan groeien op drassige grond en be staat dan veelal uit wilgen, vlier, rietpollen en dergelijke) Zo'n bos is karakteristiek voor het polderlandschap en daarom hecht de heer Slin gerland daar grote waarde aan. In de praktijk wordt echter meestal niet gewacht tot zo'n bos helemaal spontaan is gegroeid maar wordt de natuur een handje geholpen door de eerste bo men en struiken aan te planten en verder alles aan de natuur over te laten. Op de Boezemkade langs de polder Zwanburg brengen al veel mensen hun zondagen door maar die kade is nu nog erg kaal en strak. Daar wordt wat verandering in gebracht door be planting. Bovendien zullen er aanlegmogelijk heden worden aangebracht De raadscommissie financiën heeft de taak op zich genomen de begroting 1981 nog eens gron dig door te lichten. De raadscommissie zal aan die doorlichting bij iedere vergadering een uur of meer besteden en de begroting hoofdstukge- wijs doorwerken op zoek naar mogelijke bezui nigingen. Zo wordt de door de WD voorgestel de commissie „Stofkam" toch verwezenlijkt ROELOFARENDSVEEN Jeugdvereniging Ranonkel vertoont morgen een film voor kinderen van 13 tot en met 16 jaar in „De Alkeburcht" in Roelofarendsveen. De film, met de titel „Return to Macon City", speelt zich af in kringen van jonge coureurs die in hun jeudige overmoed proberen mee te doen aan de „Grand National Auto Races" in Cali- fomië. De hoofdpersonen gaan op reis naar de races en bele ven de meest wilde avonturen. Vooral als zij een politieauto aanrijden. De gevolgen daar van zijn vanaf kwart over acht in het dorpscentrum te zien. RIJPWETERING In café „De Vergulden Vos" wordt morgenavond een klaverjas- avond gehouden voor de leden van de Usclub Rijpwetering. De wedstrijden beginnen om acht uur.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4