ermoeide hockeyers ebben kansen niet leer in eigen hand Gerard Bos verlaat De Danaïden FC Den Haag slechts tweede in eigen zaalvoetbaltoernooi Meyer stunt tegen McEnroe Ook in 1981 naar Parijs en Londen XEURSTELLEND GELIJKSPEL TEGEN SPANJE ortprogramma Strandloop AV Holland Sportwereld LEIDSE COURANT DONDERDAG 15 JANUARI 1981 PAGINA 13 m «"1 fT M" lTSJI De vermoeidheid is de Nederlandse hoeker* binnengeslopen. Gisteren was in de vierde wedstrijd iet toernooi om de Champions Trophj in Karatsji dui- te sien hoe het krachtenreservoir na de topwedstrii- en Australië, Pakistan en West-Duitsland behoorlijk iput In een duel, dat zelden kon boeien, kwam een ranje tegen Spanje niet verder dan een teleurstellen- „We hebben bijna nooit moeite met de Spanjaarden", n van Heumen na afloop, „en uitgerekend nu we een tebben om hier eerste te worden komen we niet ver een gelijkspel". afgewacht hoe de concurrentie het er af brengt. Op het laatste moment is in Karatsji besloten dat bij gelijk eindigen het doelsaldo de doorslag geeft en niet de onderlinge wedstrijd. Als Nederland de Engelsen verslaat zal West-Duitsland, dat vandaag eerst nog Austra lië moet bestrijden, in het slot- 1 de blik van de bonds- danig was versomberd. It Nederland nog altijd kansen op het verover de Champions Trophy, heeft de ploeg het mo il niet helemaal meer in hand. Bij winst in de wedstrijd, morgen te geland, dient te worden duel Pakistan moeten zien te verslaan. Pakistan herstelde zich in Karatsji van de twee nederlagen tegen Nederland en Australië met een moeiza me overwinning van 3-2 op Engeland. Wederom had Wim van Heu men het Nederlandse team te gen Spanje ongewijzigd gela ten. In de beginfase was er van vermoeidheid bij Oranje nog weinig te bespeuren. Net als tegen de Westduitsers nam Nederland al snel een voor sprong. In de zesde minuut verlengde Ronald-Jan Heijn op fraaie wijze een vrije slag van Ties Kruize: 1-0. Vier mi nuten later leidde een foutieve pass van Paul Lifjens tot de gelijkmaker die Garalda voor zijn rekening nam. Hoewei goede combinaties zeldzaam bleven, was Neder land in de eerste helft wel het meest in de aanval. Het duur de echter tot kort na de her vatting tot Nederland opnieuw de leiding kon nemen. Op nieuw was een vrije slag van Ties Kruize bepalend: ditmaal profiteerde Roderik Bouw man: 2-1. Nadat Maarten van Grimbergen zijn opwachting had gemaakt ten koste van Heijn, werd zwak uitverdedi gen van Tim Steens door Cog- hen doeltreffend afgestraft Ondanks het feit dat een Spaanse verdediger hem fel op de huid springt, scoort Ro- nald-Jan Heijn het eerste doelpunt voor Nederland. derde maal een voorsprong, van Heumen: „Het zou best Paul Litjens scoorde op beken- eens kunnen zijn dat we door de wijze uit een strafcorner. dit gelijkspel de trofee hebben De overwinning was Neder- verspeeld land echter niet gegund. Scoreverloop Nederland-Span- Scheidsrechter Viyajanathan je: 7. Heijn 1-0, 11. Garalda 1-1, wuifde obstructie van Roca 44. Bouwman 2-1, 55. Coghen weg, die niet aarzelde en de (strafcorner) 2-2, 58. Litjens eindstand op 3-3 wist te bepa- (strafcorner) 3-2, 61. Roca 3-3. len. Het pessimistische com- Toeschouwers: 5000. mentaar van bondscoach Wim Opstelling Nederland: Her mans; Litjens; Steens, Den Hartog, Pierik; Jenniskens, Kruize, Diepeveen; Doijer, Bouwman, Heijn (Van Grim bergen). Stand: 1. Nederland 4-6 (15- 12); 2. West-Duitsland 3-4 (11- 6); 3. Pakistan 4-4 (11-9); 4. Australië 3-3 (11-12); 5. Spanje 4-3 (8-15); 6. Engeland 4-2 (6- 8). it* klas»*; Stompwijkso VNl; VTL - Warmunda; VNA - Groen; Unitas Leiden - Leidse Alphia; Kickers'69 - Alp- >g: **rtt* klas»*: SVOW - VLV - Abbenes; Woubrugge Kagia - Alphia; Valken'68 - klasaa: Unitas Lelden Kic- SJZ - LSW'70; ZLC - WSB; beerburg; MVKV - Stompwijk- y. Interregionaal: NSV'46 - (11.30 uur); Bloemhof - Alk- (12.00 uur). Randstad Sport - SJZ 0 uur); KRV - Unitas Leiden uur); Spel Lisae - SJC (11.30 isa: Stompwijkse Boys 2 (11.30 uur); SJZ 2 Altior uur); Iduna 2 - Alkmania 2 uur); LFC - Docos 1 (11.30 DO 2 - WSB (11.30 uur). terregionaal: Rijaoord I0T30 uur), k!****: KMD - Ter Leede uur); DSVP - Zevenhoven uur); Valken'68 - 's Gravenzan- .30 uur); BSC'68 - Monster uir); SVLV - Alphia 2 (12.30 gdunum 1 - RAS (13.00 uur). iaa: Hazerswoudse Boys dunum 2 (12.30 uur); Sportief - •rsdijk (11.00 uur); KRV 2 - lia (12.00 uur); LYRA 2 Ha- udse Boys 1 (11.00 uur); Abbe- faasdijk (13.00 uur). ale |eugd ia: Roodenburg - Quick 14.30 uur); UVS HOV (14.30 DAG handbal eredivisie: V en L-Gazellen, Aalsmeer. Swift R-Blauw Wit, E Qulntus. Hermes-Sittardla. Eer- hrisf* B: Swift A-Sittardia 2. M-Anlmo, Volt-Loreal. Inter- us X. Hellas-PSV. Dam** ara- SEW-Hailas, Stttardla-HMS. R-Quintus, V en K-Mosam, Ni- real. Eerste divisie B: Wings- OES-Zonnebloem, Ancora- Sittardia 2-Verburch, Hellas 2- minton klaas* A: Arnhem-Tilburg 1, wm-ZIJderveld. B: Zljderveld- m 1, Tilburg-Brunssum, Velo- Ijck, Haarlem-Den Bosch. Over- 1 A: DKC-Drop Shot. Ijk-Zijdervald. Duinwijck-lduna: sa 2: Duinwijck-Haarfem, lilversum, Zijderveld-Metro. 3: -Velo. Oosterhout-Roterdam, Shot-DKC. gelijke ugkeer iocoach ELO Bondscoach Pe- üjders keert vrijwel ze- terug bij de Judobond riand- Eindhovense judoleraar, x 1 januari aftrad na een :ieel meningsverschil, morgenmiddag een af- nd gesprek met het da- bestuur en technisch eur Koos Henneveld. ns penningmeester Arie uine is de zaak op een na rond en niets staat ei- k nog een terugkeer van ndscoach in de weg. Pe- lijders zelf wil niet op de vooruitlopen en wacht het gesprek af. )EN In de halve fina- het toernooi om de Lea- up won Liverpool met 1- Manchester United dank doelpunt van Ray Ken- in de 81e minuut. ERSUM Bondscoach Hemmes kon vanavond >eldoorn in de tweede rijd van het tennistoer- >m de Koningsbeker be ten over de weer van virusinfectie herstelde Albert LEIDEN Trainer Gerard Bos en De Danaïden gaan aan het einde van dit seizoen definitief uit elkaar. Het bestuur van de Leidse microovergangsklasser is al geruime tijd be zig een nieuw technische beleid uit te stippelen. Op de vraag vanuit het bestuur aan Gerard Bos of nlj zich in deze nieuwe situatie als hoofdtrainer ook met de trainingacoör- dinatie voor de hele vereniging wilde gaan bezighouden antwoordde deze ontkennend. Waarop de we verder te gaan geblokkeerd werd. weg om i Het standaardteam van De Danaïden toonde zich bij monde van aanvoerder Hans van der Leek zeer teleurgesteld in de gang van zaken". Hii voorzag mogelijke reactie, te meer omdat het meningsverschil aan het begin van het veldseizoen ook al zoveel stof had doen opwaaien binnen de ploeg. Na een conflict rond het trainingsbezoek van enige spelers uit de selectie wilde Ge rard Bos toen opstappen maar kwam daar na enige dagen weer op terug. Gerard Bos zelf betreurt zijn komende vertrek. Ook al omdat hij De Danaïden nog goede kansen geeft op de microtiteL LEIDEN De Atletiek Vriendenkring Holland houdt zondag de eerste strandloop in het nieuwe jaar. Plaats van handeling is de Wassenaarse Slag. De prestatieloop begint om elf Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden: 2, 4, 8 en 12 ki lometer. De inschrijfpost is te vinden bij het parkeerterrein aan de Wassenaarse Slag. Vol wassenen zijn ƒ3,50 inschrijf geld verschuldigd, kinderen tot zestien iaar moeten een rijksdaalder betalen. Tien deelnemers aan EK kunststoten Gerard Bos betreurt zijn vertrek bij de Danaïden, DEN HAAG FC Den Haag is er nlit in geslaagd het eigen zaalvoetbaltoernooi op zijn naam te brengen. In de finale verloor het eerste team van de organisator met 5-1 van het voornamelijk uit C-spelers bestaan de Excelsior. De Rotterdammers hadden zich voor de eindstrijd geplaatst door in de laatste voorwedstrijd af te rekenen met het tweede team van FC Den Haag zodat de Rotterdammers de toernooitriomf alleen al op grond daarvan verdienden. Het tweede zaalvoetbaltoernooi van FC Den Haag, het eerste werd in 1979 in Overbosch ge houden, is niet alleen sportief geen succes ge worden voor de organiserende vereniging, ook het aantal toeschouwers bleef beneden de ver wachtingen. Weliswaar waren er gisteren iets meer kijkers dan op de eerste avond, maar over het geheel genomen bleef de belangstelling wat teleurstellend. Iets waaraan de slechte bereik baarheid van sporthal Ockenburgh niet geheel vreemd zal zijn. Nu dient gezegd dat het ook allemaal niet even opwindend was wat de acht deelnemende ploe gen binnen de lijnen presteerden. Dank zij de aangepaste regels was het zo af en toe nog wel even interessant, vooral als er na drie hoek schoppen een strafschop mocht worden geno men. Zo'n situatie leidde de ondergang in van het tweede team van FC Den Haag dat Excel sior in het slotsignaal een derde hoekschop moest toestaan. Weliswaar had het tijdsignaal reeds geklonken, maar Excelsior mocht de strafschop alsnog nemen en benutten. Daarrpee was een pure FC Den Haag-finale voorkomen, waardoor het „reserveteam" om de derde en vierde plaats moest spelen. Dat duel met FC Vlaardingen werd met 3-2 verloren. In de finale leek FC Den Haag I op een moeite loze zege af te gaan. De Hagenaars kwamen dank zij treffers van Keloglu en Melis met 2-0 voor waarna topscorer Van der Padt met zijn achtste toe rn ooitreffer kon tegenscoren. Een dubbel tellende kopbal van Boere betekende zelfs 3-2 voor de Rotterdammers nadat Van der Padt en Mansveld strafschopen hadden gemist Boere, Keloglu (tweemaal) en Van der Padt zorgden vervolgens voor de eindstand van 5-4 voor Excelsior. Uitslagen: Scheveningen-FC Vlaardingen 3-3 (FC Vlaardingen wint na strafschoppen); ADO- Oud Holland Sport 7-4; FC Den Haag II-Excel- sior 2-3; FC Den Haag I-Oranjeplein 4-3. Om de 7e plaats: Oud Holland Sport-Oranje- plein 2-2 (Oranjeplein w.na.); om de 5e plaats: ADO-Scheveningen 4-2; om de 3e plaats: FC Vlaardingen-FC Den Haag II 3-2; om de le plaats: Excelsior-FC Den Haag I 5-4. Sandra de Kruiff. Geen degradatie tafeltennisteam HEERENVEEN Neder land heeft de tafeltennis in terland tegen Luxemburg met 4-3 gewonnen. Dit bete kent dat Nederland ook vol gend jaar in de eerste divisie zal uitkomen. Vooral door het uitstekende spel van René Hijne in de voorlaatste partij werd de dreigende degradatie afge wend. Tegen Yves Maas liet Hijne het vierde Nederlandse punt en daarmee de overwin ning noteren. Hartman (Lux.) 22-20. 21-17; Han Gootzen (Ned.)-Yves Maas (Lux.) 21- 7. 19-21, 21-8; Sandra de Kruiff (Ned.)- Carir. Risch (Lux.) 21-13, 21- 19; Gootzen/Patrick Swier (Ned.)- Hartman/Maas (Lux.) 21-15, 21-23, 19-21; Swier/De Kruiff (Ned.)-Hart- man/Riach (Lux.) 13-21, 15-21; Hijne (Ned>Maas (Lux) 17-21, 21-10, 21-17; Gootzen (Ned.)-Hartman (Lux.) 16- 21. 21-19, 17-21. NEW YORK De Amerikaan Gene Meyer heeft direct al in de eerste ronde van het Masterstoernooi voor een grote verrassing gezorgd door zijn landgenoot John McEnroe te verslaan. Meyer had voor die stunt drie sets nodig: 3-6,7-6,6- McEnroe leek iets te sukkelen met een enkelblessure, die hij zou hebben opgelopen in de tweede set. Maar dat kon geen excuus zijn voor zijn matige spel. McEnroe blonk alleen uit met zijn kei harde opslag. Hij produceerde maar liefst twintig aces. Dat was dan ook alles. Meyer antwoordde met gevarieerde spelpatronen, waarbij vooral zijn passeerslagen opmerkelijk sterk waren. Borg won vrij gemakkelijk van de Argentijn Jose Luis Clerc. De Zweed gebruikte daarvoor twee sets: 6-3, 6-4. In dit met 40.000 dollar gedoteerde toernooi had Jimmy Connors voor zijn zege heel wat meer inspanningen nodig dan Borg. Na een vlotte overwinning in de eerste set (6-2) tegen Guillermo Vilas (Arg), kwam de Amerikaan plotseling in moeilijkheden. Vilas, die al maanden zoekt naar zijn topvorm, pakte de tweede set met één service-doorbraak. Pas toen Vilas in de derde set een dubbele fout sloeg en zich daar verschrikkelijk aan ergerde, vond Con- APELDOORN Tien spe lers nemen van 22 tot en met 25 januari deel aan het 24e toernooi om het Europees kampioenschap kunststoten in Apeldoorn. Het zijn de Belgen Leon Corin (titelverdediger) en Raymond Steylaerts, de Spanjaard Ricar- do Fernandez, de Westduitser Gerd Tiedtke, de Zwitser Julio Gil, de Fransman Emdy Mas-* colo, de Italiaan Paolo Delia Valle, de Oostenrijker Hein- rich Weingartner en de Ne derlanders Cees van Ooster hout en Hans de Jager. Uw krant biedt aan: Naar de „Folies Bergères" of „My Fair Lady". Naar het Tria non of naar Windsor Castle. Beter gezegd: naar Parijs of naar Londen. Het kan allemaal weer in het nieuwe jaar. Naar Parijs. Van vrijdag 20 tot en met zondag 22 februari. Een indrukwekkend programma. Vrijdagavond naar de ver maarde Folies Bergères, de Franse revue van topklasse. Za terdags na het winkelen een bezoek onder leiding van een Nederlands sprekende gids aan het Trianon, het paleis van Madame de Pompadour en in de avonduren een lichtjestour door de Franse hoofdstad. Zondag, na een bezoek aan het indrukwekkende Centre Pompidou, naar de Notre-Dame en Möntmartre met de Place du Tètre. Gelogeerd wordt in het royale motel Relais des Chartreux, met twee maal een een voudig, maar goed diner en twee maal een echt Frans ont bijt. De prijs voor dit alles 185 p.p. op basis van een tweeper soonskamer (met bad/douche, toilet en tv). Toeslag èónper- soonskamer 30. Niet inbegrepen: de lunches op deze dagen, alsmede zon dagsavonds de slotmaaltijd. Vertrek vrijdagochtend om 9 uur Den Haag (hoofdingang Centraal Station) en om half tien Rotterdam (Coolsingel, ge bouw Rotterdams Nieuwsblad). Naar Londen. Van vrijdag 6 tot en met zondag 8 februari. U gaat heen met de bus via België naar Calais voor een over steek over Het Kanaal naar Dover (vaartijd vijf kwartier). Na aankomst in het centraal in Londen gelegen Kennedy Hotel is de avond na het diner ter eigen beschikking. Zaterdag staat in de ochtend een bezoek aan het prachtige Windsor Castle op het programma. In de middag is er ruimschoots gelegenheid om in de Londense city te winkelen. En 's avonds wacht u in het Adelphi-theater de sprookjesmu sical My Fair Lady. Zondag is met een Nederlands sprekende gids een sight-seeingtour door de Britse hoofdstad, met o.m. een bezoek aan St. Pauls Cathedral. De terugreis gaat via Dover naar Zeebrugge en vervolgens naar Rotterdam dan wel Den Haag. De prijs bedraagt 275 p.p. op basis van een tweepersoons kamer met bad, toilet en tv. Toeslag èénpersoonskamer 50. Inbegrepen: twee overnachtingen in Kennedy Hotel, twee maal ontbijt en twee maal diner, de show 'My Fair Lady', de overtochten Calais-Cover en Dover-Zeebrugge, alsmede bezoek aan Windsor Castle en de sight-seeing-tour door Londen. Voor beide reizen geldt: minimum aantal deelnemers 40 per sonen; bij voldoende deelneming herhaling in de weekeinden van 27 februari t/m 1 maart 1981 (Parijs) en van 13 t/m 15 februari (Londen). Inlichtingen en boekingen uitsluitend telefonisch bij Sijt- hoff Pers Reisorganisatie te Den Haag, tel. 070-63.59.18. Leiderdorpse scholen in toernooien LEIDERDORP Het Bn- reau Sportzaken van de ge meente Leiderdorp gaat een aantal sportevenementen or ganiseren voor Leiderdorpse scholieren. Het gaat om de sporten judo, schaken, dam men, voetbal, lijnbal, school- vaardigheid, korfbal, zwem men en tafeltennis. De scholen moeten zelf de teams samenstellen en kunnen zich naar eigen inzicht voorbe reiden. Leerlingen die niet worden geselecteerd voor één van deze sporten kunnen deel nemen aan de avondvierdaag se wandelen of de avondvier daagse zwemmen. Het eerste toernooi tussen de twaalf Leiderdorpse scholen wordt zaterdag 17 januari ge houden. De judoteams van de basisscholen ontmoeten elkaar dan op de mat in sportschool Theo van Houdt aan de Luy- kendreef in Leiderdorp, die tevens organisator is van dit toernooi, dat om drie uur be gint Belangstellenden zijn van harte welkom. Orson Anjo wint in Nootdorp voor nieuwe eigenaar NOOTDORP Het kan vreemd lopen in de draf- sport. Orson Anjo, in trai ning op Doindigt bij Aad Harmsen, kon de laatste maanden moeilijk meer in de prijzen komen. Het paard werd verkocht aan een En gelse eigenaar. Het is de be doeling dat men daar met de achtjarige min gaat koer sen. In Groot-Brittannië staat de draf sport nog in haar kinderschoenen en kannen in Nederland uitge lopen paarden nog tot be hoorlijke successen komen. Omdat het Engelse draf seizoen pas in maart begint besloot de nieuwe eigenaar het paard nog enige tijd voor zijn rekening in training te laten bij Aad Harmsen. Met als doel de spie- - ren van Orson Anjo in bewe ging te houden kwam de ruin gistermiddag op de door regen erg zwaar geworden baan van Nootdorp aan de start. Orson Anjo trok zich niets aan van favorieten als Roussalka en Patrijs Belwin en zegevierde verrassend. De uitslagen: MENDOZAPRUS eerste afdeling (2000 m): 1. Shirley Baker (C. Zeil maker) kilometertijd 1.28.9; 2. Tax payer, 3. Silvy Ulandia. Toto: winn 9.90; pl 4,60 3,40 4.Q0; kopp 24,10 313,20. MENDOZAPRIJS tweede afdeling (2000 m): 1. Telma Prise (J. de Wit) 1.29.4; 2. Soraya Ulandia; 3. Super Rara. Toto: winn 2,00; pl 1,90 6,70 2,30; kopp 26.10; trio 81,80. Niet ge start Tojo Rehobolh. MENTONPRIJS <2000 m): 1. To- mothy Touch (C. de Leeuw) 1.32.2; 2. Trea Westfrisia; 3. Thea P. Toto: winn 1,60; pl 1.40 2,50; kopp 2.80. Niet gestart Ubertina, Ulrike de Noot Ta- ülENGENPRIJS (2380 m): 1. Roel (J. Geluk) 1.28.5; 2. Stel; 3. Speedy Arrow. Toto: winn 26,90; pl 2.80 1,30 1,40; kopp 42,30; trio 860,50. Niet ge start Susy BloemenlusL MENZIESPRIJS (2000 tn): 1. Sapin du Bois (C. Disselkoen) 1.28.0; 2. Olga Frances; 3. Prince de Reve. Toto: winn 2.10; pl 1.20 1,90 1.30; kopp 10,80. Niet gestart Peter Star, Sonja Quinio. MERAUKEPRIJS eerste afdeling Silent Speed (C. van der Heijde) 1.28.2; 2. Otara Buitenzorg; 3. Sandy Buiten zorg. Toto: winn 8,40; pl 2,30 3,10 1.60; kopp 30,10. MERENDREEPRIJS <2000 m): 1. Opstalan (C. van Leeuwen) 1.26.3: 2. O Bento; 3. Prins Alkestis. Toto: winn 4,90; pl 2,20 3,00 4,60; kopp 16,20; trio 322,10. Niet gestart Mano- MERAUKEPRIJS tweede afde ling <1680 m): 1. Ricco Westlandia (G. van Eykelenborg) 1.25.6; 2. Orly Norton; 3. New Roodnoot Toto: winn 2,80; pl 1,40 2,90 2.20; kopp 18,50. MERICOURTPRIJS <2000 m>: 1. Pablo D (M. Pools) 1.25.5; 2. Nerva; 3. Oswald. Toto: winn 3,60; pl 1,40 2,20 1,40; kopp 24,90; trio 78,90. Niet ge start: Marupa du Bois. MENDERESPRIJS (2380 m): 1. Ti- nie H (A. de Wrede) 3.35.4; 2. Trader Voorne; 3. T Alkestis Laren. Toto: winn 5,70; pl 3,20 16,20; kopp 13,70. Niet gestart: Tsarina, Sioewian. TOTALISATOROMZET: f 247.765,00. MECHELEN De Belgische titelverdediger Raymond Ceu- lemans zal wegens zakelijke beslommeringen niet deel kunnen nemen aan het toer nooi om het wereldkampioen schap driebanden dat in febru ari te Cairo wordt gehouden. JOHANNESBURG De Gro te Prijs van Zuid-Afrika (for mule 1) wordt op 7 februari op het Kyalami-circuit nabij Jo hannesburg gehouden. LEEUWARDEN SC Cam- buur heeft gisteravond de nieuwe lichtinstallatie in ge bruik genomen met een oefen wedstrijd tegen AZ '67. De Alkmaarders wonnen met 2-1. GRONINGEN Voor de Ne derlandse ijshockeycompetitie won Groningen met 7-2 van Utrecht. TOKIO Koichi Nakano heeft in 1980 een nieuwe mijl paal bereikt. De viervoudige wereldkampioen sprint uit To kio werd de eerste renner die in één jaar meer dan honderd mijjoen yen (ongeveer een miljoen gulden) bij elkaar heeft gefietst

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13