J k vind iietsen I geen sport I voormeisies Geen straf voor Caesar Z€SDRRGS€ Felle kritiek op Westduits elftal Hübner geeft op an 't Oever otesteert vr.16 t/m W0.21 jon. flOTTCRMMSC ZO€T€M€lK, S€RCU,PIJN€N, KN€T€MRNN,RRRS. Vultink en Arnouts samen aan kop ,NNE MOHLMAN NA TIEN JAAR WIELRENNEN: TT! P LEIDSE COURANT ZATERDAG 10 JANUARI 1981 PAGINA 11 EN Al voor het begin de vandaag gestartte na- de titelstrijd heeft atstrainer Egbert van 't .r een protest aangckon- Scheidsrcchter Sol kte gisteravond tijdens >ting in het stadhuis van n bekend dat de inrij- na de eerste twee on- elen (de vijfhonderd •r voor sprinters en de londerd meter voor da- niet zal worden ge- ild. 't Oever meent, dat de flinders hierdoor worden pdeeld. „Het betekent dat Ulrounders moeten inrijden een baan die aangeslagen iVolgens het tijdschema ko- I» de allrounders vijf kwar- jvan de eerste start in actie. Tjjden is bijna net zo be- vijk als de wedstrijd zelf", Van 't Oever. „Op aan- Pgen ijs en een beetje botte ptsen, heb je zo een in Afgelastingen DEN HAAG De KNVB heeft al een groot deel van het programma afgelast. In Leiden zullen alle voor vandaag vastgestelde wed strijden van de afdeling in verband met de slechte ge steldheid van de velden geen doorgang vinden. Voor morgen zijn al afge keurd: de afdelingen Arn hem, Friesland, Gelderland, Groningen. Nijmegen, Rot terdam. Drente en Zwolle. Hockeyers Pakistan briljante start KARATSJI In de ope ningswedstrijd van het in ternationale hockeytoernooi om de Champions Trophy in Karatsji hebben Engeland en West-Duitsland gisteren gelijkgespeeld met 11. De Engelsen namen in de ne gende minuut de leiding door Richard Lemon. In de 65e minuut zorgde Ekkhard Schmidt voor de Westduitse gelijkmaker. Pakistan had een briljante start. Spanje, toch niet een van de zwakste hockeynaties, werd met 52 teruggewezen. De Spanjaarden namen een voor sprong van 10 door Juan Luis Cohen, maar vier treffers binnen een kwartier van de ontketende Pakistani in de tweede helft waren vernieti gend voor Spanje. Manzoor Junior scoorde tweemaal, waarna Hanif Khan, Ehsanul- lah en Mushta de score com pleet maakten. Monial zorgde nog voor een tweede Spaans doelpunt. Oefentoernooi tophockeyclubs DEN HAAG Tijdens de winterstop van de hockey- I competitie zullen de vier hoogst geklasseerde clubs van de hoofdklasse een vriendschappelijke competi tie spelen. De deelnemende clubs zijn Klein Zwitserland, Amster dam, Kampong en HGC, dat in Equity Law Levensverze keringen een nieuwe sponsor gevonden heeft. Alle wedstrij den van de oefenreeks die dinsdag begint, worden op kunstgras gespeeld. Het programma is: 13 januari: Kampong-Klein Zwitserland; 20 januari: HGC-Kampong; 24 januari: Klein Zwitserland- Amsterdam; 27 januari: Klein Zwitserland-Kampong; 30 ja nuari: Amsterdam-HGC; 3 fe bruari: Kampong-HGC; 11 fe bruari: Amsterdam-Kampong; 15 februari: Klein Zwitser- land-HGC; 17 februari: HGC- Amsterdam; 22 februari: Kam pong-Amsterdam en HGC- Klein Zwitserland (beide duels op HGC). Verlies voor HIJS DEN HAAG HIJS heeft een ijshockeywedstrijd om de play offs tegen De Kemp hanen met 9-2 verloren. In De Uithof was de Haagse ploeg duidelijk de mindere van z'n tegenstander. De pe riodestanden waren: 1-4, 1-1, 0-4. Voor HIJS scoorden Ros kam en Hubbarde. In de nationale competitie werden de volgende wedstrij den gespeeld: Amsterdam-Ge leen 29-0; Assen-Groningen 1- 6; Nijmegen-Tilburg 7-3. Egbert van 't Oever. ZEIST/DEN HAAG Het bestuur amateurvoetbal zal in de „zaak-Caesar" geen straffen opleggen. Wel overweegt de KNVB om een structureel onderzoek naar het overtreden van de amateurbepalingen te laten instellen. Dit onderzoek zou door derden op landelijke schaal moeten worden uitgevoerd. Het bestuur heeft de beslissing genomen op grond van het rap port van de commissie van onderzoek, die de mogelijke overtre dingen van de amateurbepalingen in Limburg onder de loupe heeft genomen. De KNVB stelt dat er „voor de daadwerkelijke betaling van amateurspelers sterke vermoedens zijn gerezen". Binnen de mogelijkheden die de KNVB ten dienste staan, zijn deze „nauwelijks of niet bewijsbaar". De „zaak-Caesar" kwam in de zomer van 1980 aan het rollen, nadat verschillende spelers en bestuursleden van Limburgse voetbalverenigingen voor de microfoon van de regionale om roep zuid (ROZ) hadden verklaard dat er in het district Zuid-II werd betaald. Een aantal clubs kwam daardoor in opspraak: Caesar, SC Irene, FCV, Roermond. l>wift '36. EHC en SVN. MET o.n. Voorverkoop: kassa Rhoy' mo. t/m zo. (tel.: 010-812144) von 10 tot 16 uur en voorts olie WV-kontoren in Nederland en de bekende verkoopadressen. SPORTPALEIS i ROTTERDAM BERKHOUT Hans Vultink heeft na twee wed1 strijddagen nog steeds de leiding bij de strijd om het Nederlands kampioenschap anker kader 47/1. Hij staat dank zij een beter gemiddelde dan Jan Ar nouts ongeslagen aan kop. Vultink, de tienvoudige kampioen in deze spelsoort, liet in zijn partij van de derde ronde tegen Piet Vet weer eens een uitstekend staaltje biljarten zien. Nadat Vet in drie beurten voor 153 carambools had gezorgd, maakte iedereen zich op voor een verrassing. Vultink kwam echter behoedzaam terug en besloot met een magnifieke slotserie van 261. Uitslagen derde ronde: Bessems-Bongers 253-300/17; Velt- huis-Steures 300-286/18; Vet-Vultink 300-154/5; Arnouts 211- 300/13. Vierde ronde: Bessems-Steures 108-300/9; Bongers- Vet 174-300/7; Van Deventer-Vul tink 211-300/10; Velthuis- Arnouts 208-300/5. De stand na vier ronden is: 1. Vultink 8-35.29; 2. Arnouts 8- 30.76; 3. Steures 6-22.80; 4. Bongers 6-21.05; 5. Velthuis 2- 16.60; 6. Vet 2-14.08; 7. Van Deventer 0-16.78; 8. Bessems 0- 13.08. Annie Möhlman op weg naar een Nederlandse baantitel. jes. Je wordt er keihard van. Op zich niet erg voor jezelf, maar je wordt het ook te genover anderen. Ik heb het toch zelf mee gemaakt? Je gunt elkaar het licht in de ogen niet. Ze zien je liever vallen dan dat je doorfietst. Ze hebben me weLeens gewaar schuwd: pas op. want ze willen je in de dranghekken rijden. Het lukte toen niet, want ik wist wie het wilde doen. Maar ze proberen van alles. Vooral als je tegen de selectie aanzit, is de haat en nijd enorm. Ze vormen groepjes en proberen je eruit te rij den. Dat doen ze bij de mannen ook wel, maar vrouwqn zijn veel gemener. Als ik kwaad ben, hebben ze een slechte aan me. Dan ga ik keihard door, al heb ik bloed aan mijn knie". „Toen ik een keer een sleutelbeen gebro ken had, was ik gedwongen om toe te kij ken. Dan denk je: daar fiets ik anders ook tussen. Het gaat zo lummelig bij meisjes. Jongens bieden veel meer om te zien. Die meisjes fietsen maar achter elkaar aan. Niks aan eigenlijk". „Ik heb nooit vitaminepreparaten ge bruikt, wat de mannen veel doen. En zeker geen stimulerende middelen. Ik begin er niet aan. Gewoon je war me eten op tijd en dan win je de koers ook. Ik heb eens een penicilli- nekuur gehad voor een blaasontste king. De andere meisjes zeiden:„Jon- gens, Anne fietst niet hard". Nou, ik won vier koersen achter elkaar. Dat soort dingen moeten ze nooit over me zeggen. Maar een leuke sport? Ik weet wel leukere. Als ik opnieuw een sport moest kiezen ging ik ten nissen". HOMME KROL b, ookr kentj n alle! m ir heb J iloezie .t AnJ dende a W natio-j kan ik dit seizoen wel vergeten. Het spijt me niks. Ik begin er ook niet meer aan. Ja, een beetje toerfietsen misschien met mijn zus en met Gerrit mee naar de wegwed strijd". „Ach, ik heb het fietsen altijd wel mooi ge vonden, maar ik hoefde niet zo nodig. Ik ben er eigenlijk aan begonnen omdat ik me verveelde. Jk zat veel aan de bar. Op een gegeven moment ben ik, toen ik nog thuis was in Friesland, met schaatsen begonnen. Maar fietsen vond ik mooier. Je begint er mee voor de aardigheid. Dan fietsje die an dere meisjes eraf en dan ga je door. Je wilt gewoon laten zien dat je de sterkste bent, niet omdat je het zo fijn vindt. Ik heb zilver gehaald in München en was tweede bij de wereldkampioenschappen op de baan in Amsterdam. En ik heb wel honderd criteria gewonnen. Leuk hoor, maar wat heb je er uiteindelijk aan. Het ging de laatste tijd minder, hoewel ik harder trainde. Het af gelopen jaar was helemaal een fiasco. Ik had de zevende tijd bij het wereldkam pioenschap in Besancon. Ik zat met mijn gedachten heel ergens anders. Vooral bij huis. Dat krijg je, denk ik, als je twee jaar getrouwd bent. Ik dacht alsmaar: hoe zal Gerrit zich thuis redden Stomme fietsen „Nee, ik neem geen risico's meer. Dat stom me fietsen. Ergens is het bijzaak, dat hele fietsen. Vooral sinds ik getrouwd ben. Als ik een criterium reed dacht ik vaak: als ik straks thuiskom, moet ik dit en dat nog doen, de was draaien, stofzuigen, noem maaï op. Ik trainde de laatste tijd veel met Gerrit. Kwam ik uitgeput thuis. Moest Gerrit de tafel nog dekken. Dat is toch ei genlijk onzin?". „Ja, ik heb het naar mijn zin in het huis houden. Ik heb het gevoel dat ik op mijn bestemming ben. Er komt eerdaags mis schien een kind en dan zal het helemaal compleet zijn. Vervelen zal ik nie beslist niet in huis. Er valt genoeg te doen. Je hebt wel van die vrouwen, maar dat zijn bepaal de types, die het in huis niet kunnen har den omdat ze niet van het huishouden hou den. Ik sta altijd om zes uur op. Dan ga ik met een vrouw in de buurt naar Berken horst bij Kootwijk. Dat is een restaurant. Daar maken we brood klaar, maken het restaurant en de keuken schoon. Om half tien ben ik dan weer thuis. Dan valt er nog zat te doen, behalve een paar uurtjes trai nen op de fiets. Ik hou ervan van alles aan te pakken: behangen, borduren, haken, ik mag het allemaal graag doen. Gerrit is plaatwerker. Hij heeft overdag ook zat te doen. Ja, ik weet wat werken is. Ik heb tot mijn 23e thuis op de boerderij gewerkt, van 's morgens 6 tot 's avonds 7. Daarna mocht ik van mijn vader trainen. Hij was keihard in die dingen. Het was mooi bij ons thuis, maar wel hard. Mooi, omdat we alles samen deden. We v/aren met zijn achten. We heb ben onderling een enorm sterke band. Een televisie bij elkaar sparen voor mijn moe der doen we allemaal samen. Dat soort din gen. Gerrit vond het altijd gek als ik de dingen waar ik mee zat in het begin van ons huwelijk altijd met mijn broer besprak. Dat was ik zo gewend. Mijn broer ging vroeger altijd met me mee naar de wed strijden". „Ik zie Gerrit liever winnen dan mezelf. Dat heb ik nou eenmaal. Bij jongens ligt het heel anders dan bij meisjes. Ze hebben veel meer strijd. Als je Gerrit ziet na een wed strijd; die jongen stapt als een oude kerel van de fiets. Helemaal leeg. Met een bleek koppie onder de douche vandaan en dan uitgeteld in de auto. Dan denk ik wel eens: ach jongen, wat sloof je je toch uit. En dan heb ik echt zin om hem te vertroetelen. Gerrit is Nederlands kampioen, maar hij moet er ontzettend hard voor knokken. Vooral in het voorseizoen. Ik was veel meer een natuurtalent". „Als wij dochters krijgen, heb ik liever niet dat ze fietsen. Dat is geen sport voor meis- HAMBURG De Westduitse kranten heb ben gisteren kritisch uitgehaald naar het Westduitse elftal naar aanleiding van de ne- derlaag van 41 in het toernooi om het mini-wereldkampioenschap voetbal tegen Brazilië. „Die Welt" schrijft onder de kop: „Voorgeleid - omdat men geloofde de grootste te zijn" onder andere: „De snelle twens van de periode van Derwall. die gedurende twee jaar in 23 landen- wedstrijden ongeslagen bleven, zijn meteen twee maal in één week tegen, de oevers van hun schijnbaar oneindige groei gestoten. De ploeg heeft niet ongelukkig verloren, maar is het veld opgegaan, werd weggespeeld en op zijn tekortkomingen gewezen. De Duitsers voelden zicH na de nederlaag van 21 tegen Argentinië moreel winnaar. Er had zich van hen een - ook door Derwall geaccepteerde - stemming mees ter gemaakt van ons kan niets gebeuren". „De Europese kampioen is gebroken", stelt „Bild" vast. Het blad schrijft verder: „Uit el kaar gehaald en keurig neergelegd. Er bleef weinig over van de kracht en het moreel van deze alleen maar overwinningen kennende ploeg". De „Frankfurter Allgemeine" voert ter verde diging van het Westduitse elftal enkele punten (blessures, klimaat, vreemde omgeving) aan, maar stelt desondanks vast dat rekening hou dende met die punten toch een zeer slechte prestatie overblijft". Op deze manier door gaand, zal de Westduitse voetbaltrots binnen kort een knieval moeten maken". Robert Hübner kijkt hier al moeilijk. 'ELDOORN Wielrenster iai ik ine Möhlman-Riemersma lo alsf) ligt met gekwetste rug- n^irvels naar het plafond grij-n het Lucasziekenhuis in kr s^ieldoorn te staren. Tijdens daan.p crosstraining, een week wa' twee geleden, viel ze onge- r,'nekkig in een zandafgraving. ;evai* is er voorlopig zoet mee. invankelijk leek haar i ais chterarm verlamd, maar ga ike kan ze gelukkig weer ge- nkèn'uiken. Maar ze stopt met s zouwedstrijdsport, waarin ze "°Da!pk als eerste over de i be-reep kwam. Ze behaalde k le:fie nationale titels. Maar de ;sVa1s cefiets kan haar nu gesto- meer h worden. iloee Vet ziekenhuisbed zegt Ahne Möhlman: ft was toch mijn laatste seizoen geweest, /oor- l'en jaar gefietst en ik heb er genoeg I. Ieder jaar wordt het zwaarder. Je traks Bt steeds meer trainen. Ik had al eerder |Cj len stoppen maar omdat Gerrit, mijn ook graa2 w'kie dat ik met hem meetrain- krj.. Cn omdat mijn sponsor wilde dat ik van hele- 'zomer noS zou meedoen aan de weg- verk hpi°enschappen, ging ik nog even door", itsen f z'Jn wat wervrels verschoven door die Een is ingedeukt. Een zenuw zit ergens m. De eerste dagen was het erg pijnlijk. heb ik er niet zoveel last meer van. Al- npn fi dat plat op mijn rug liggen verveelt. Ik alleen maar de toppen van de bomen, veertien dagen moet ik plat op mijn De dokter heeft gezegd, dat ik er ze- drie maanden zoet mee ben. Het fietsen Jupp Derwal werd bekritiseerd. MERANO Schaakgrootmeester Robert Hübner heeft gisteren in Merano de strijd in de finale van het kandidatentoernooi tegen Viktor Kortsjnoj ge staakt. Daarmee is Kortsjnoj opnieuw uitdager van wereldkampioen Anatoli Karpov geworden. Op het moment dat Hübner hoofdscheidsrechter Folkers meedeelde dat hij zich terug trok, stond hij achter met 4,5-3,5, terwijl de negende en tiende partij wa ren afgebroken in een voor de Westduitser ongun stige stelling. Het bericht van de voortijdige opgave van Hübner met nog acht uitstaande partijen, is als een bom in de Sovjet-Unie ingeslagen. Opnieuw moet de 29-jarige Karpov nu tegen Viktor Kortsjnoj aantreden, die sinds 1976 in de Sovjet-Unie als „persona non grata" geldt en twee jaar geleden in een slopende marathon in Baguio op de Philippijnen na 32 partijen door Karpov met 6-5 werd bedwongen. De eerste stormaanval van de „verschrikkelijke wreker" werd toen tot staan gebracht. Maar het is de vraag of Karpov ook een tweede maal in staat is zich te weren tegen alle spanningen, die Kortsjnoj weet op te roepen. De verrassende en voortijdige opgave van Hübner was in feite donderdag al een feit. Hübner wilde toen niet verder spelen, maar werd door Kortsjnoj overgehaald de toestand nog eenmaal onder ogen te zien. Daarop werd uitstel gevraagd van het uitspe len van de beide hangpartijen, die voor die dag op het program ma stonden. Waarnemers vermoeden als grondoorzaak voor de opgave, een ernstig verschil van mening tussen Hübner en zijn beide secon danten, de grootmeester Vlastimil Hort (Tsj.) en Gudmundur Si- gurjonsson (IJsl.). Hort zei gisteren: „Hübner speelt slecht. Hij is een buitengewoon begaafd schaker, maar geen echte prof". Hübner zelf heeft geen reden voor zijn besluit gegeven. Tegen hoofdscheidsrechter Folkers zei hij voor zijn vertrek: „Onder deze omstandigheden kan ik niet spelen. Ik ben een schaker en geen professional". Volgens Folkers kon Hübner het hele rond de tweekamp door de publiciteit geschapen sfeertje, niet meer verdragen. Kortsjnoj verklaarde op een persconferentie dat Robert Hübner aan zijn zenuwen ten prooi is gevallen.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 11