Met James Bond 007 naar de wintersport Leiden staat week lang in het teken van de jazz Groepsexpositie van negen kunstenaars in Zevenhovense galerie Mimetheater Mekaniek speelt Prisma DA iRI m DA NS aa£ 1UI JIS Caroline van Hemert zingt in Leimuiden LEIDSE COURANT VRIJDAG 2 JANUARf 1981 PAGINA 7 ZEVENHOVEN Het menselijk lichaam vormt het onderwerp van een ex positie in de Zevenhovense galerie „Jacques Saloon" aan de Albrechtshof. De ex positie wordt verzorgd door negen kunstenaars uit binnen- en buitenland. De meest bekende deelnemer aan de expositie is de in Am sterdam woonachtige Austra liër Nigel Kent. De in 1933 geboren Kent is beroepskun stenaar en maakt zeefdruk ken bij Studio Jansen in Am sterdam. Opmerkelijk zijn zijn werken waarin twee aparte voorstelling tezamen één geheel vormen. Een andere kunstenaar die zich specialiseert in zeef- acteur vergen. „Je bent erg veel en lang op locatie, dus erg veel van huis. Vroeger, We mogen dan met kerst- mis geen nieuw James Bond-avontuur in de bio scoop hebben gezien, on danks het feit dat de bo dem van de verhalen die Ian Fleming over deze ge heimagent schreef in zicht is, wordt er al weer druk gewerkt aan de film „For your eyes only" die met kerstmis 1981 in Nederland kan worden verwacht. Wéér met Roger Moore als 007, maar zonder Richard Kiel die als „Jaws" een aparte plaats in de serie be gon in te nemen. „For your eyes only" is een van de vijf korte verhalen, die Fleming in 1960 gebun- Carole Bouquet in grote moeilijkheden in „For your deld publiceerde toen hij de eyes Only", lange spionageromans rond zijn onverschrokken held decors, ontbreekt overigens „niet meer zo zag zitten Dat dit keer op de lijst van mede- was geen bezwaar voor de werkers. Peter Lamont is nu scenarioschrijvers Richard productie-ontwerper. Ook als je bijvoorbeeld Maibaum en Michael G. Wil- heeft James Bond een andere aflevering van The Saint son, die gebruik makend van regisseur gekregen. Guy Ha- de Fleming-titel een geheel mihon zei het al in 1974 na nieuw avontuur schreven net dat hij met „The man with, stukje grond achter de grote als destijds Christopher Wood the golden gpn" zijn derde studio, wenste je wel eens dat deze „tropisch bedoelde ie".op locatie zouden op- len. Nu reis je voor iedere doen. Hel Bond-film de halve wereld •ilijker iets af." en." Lewis Roger Moore als 007 is ook in „You only „For your eyes only" weer t het omringd door schone vrou- nam wen. waarbij Carole Bouquet films als de kordate Melina, die de het dood van haar ouders wil wreken, wel de grootste rol heeft. In Connery's tijd Glen maakten de Bond-girls het meestal niet zo lang. Critici waren in 1962 zelfs heel ver- de Bond-films ontwaardigd toen 007 in de ty'5 secret ser- eerste Bond-film „Dr. No" „The spy who loved eerst met een vijandige ge- .Moonraker". Glen heimagente naar hedging om haar daarna koelbloedig te doden. Met Roger Moore als .The spy" de vrije val op James in „Live and let die" totdat op het laatste mo- werd de serie ook duidelijk parachute humoristischer. Tijdens de opnamen zei Moore toen nog „Ik weet niet of het publiek deze nieuwe Bond zal kun nen waarderen. Van één weet ik het zeker. Dat is mijn moeder." In de twaalf films die Broc coli produceerde „Casino Royale", waar een ander de verfilmingsrechten van had en die met David Niven he lemaal op de slapstick-toer ging, valt eigenlijk buiten de serie heeft Bond heel wat schurken versleten. Joseph Wiseman was Dr. Julius No", Gert Fröbe Auric Goldfinger, Adolfo Celi speelde Emilio Largo, Donald Pleasance, Telly Savalas en Charles Gray vervulden vervolgens achter elkaar de rol van Ernst Stavro Blofeld. Yaphet Kotto legde het loodje tegen Roger Moore als Dr. Kanan- ga. Christopher Lee was Sca- ramanga „the man with the golden gun" en Curd Jürgens speelde scheepsmagnaat Stromberg. terwijl Michael Lonsdale de ruimtevaarder Hugo Drax gestalte gaf. De booswichten heten dit K&vTi keer Kristatos en Columbo V en worden respectievelijk ge- t I speeld door Julian Glover en de vriendelijke Israëlische acteur Topoi. Ian Fleming's Bond-romans zijn nu allemaal verfilmd. Blijven nog de titels van de korte verhalen rond gehei magent 007. De Bond-bewon- deraars behoeven nog niet in angst te zitten. De scenario schrijvers zullén er wel raad mee weten. "Voorlopig is voor Roger Moore alias James Bond 007 en een van de hen het wachten op kerstmis vele vrouwen, die in ,,For your eyes only" zijn Dad i98i en „For your eyes only", kruisen. MIL0 alleen de titel „The spy who Bond-fjlm loved me" overnam in het vierde in totaal had voltooid boek verschijnt Bond pas op „Zoiets moet je niet te lang pagina 100 ten tonele om achter elkaar er een heel ander verhaal wordt steeds n omheen te verzinnen. „For your eyes' only" 007 eerst naar Korfu een Bl its eleclronisch spiona- Ö07-bïjitje" had "gehakt" geschip is gezonken dus het de volgende weer veel onderwateropna men, al werden die in de Ba- hama's gemaakt en ver volgens naar het Italiaanse John Glen die de regiescep ter mag zwaaien. Geen ssende keuze, d Ampezzo waar ach- verzorgde de montage tervolgingen op ski's, per trad a]s ..second unit regis- sneeuwmobiel en per bobslee schering en inslag zijn. De studio-opnamen werden zojuist voltooid in de giganti sche Engelse Pinewood-stu- Producent Albert R. Broccoli, Van wiens twaalfde Bond-film dit skï\ nu is, zal wel blij geweest-zijn mer.. weer op „vertrouwd" studio- opent, terrein te hebben kunnen vertoeven. Voor „Moonra ker" een Franse co-pro „On Her Majesty'5 uitwijken Parijse studio's, lijks ruimte boden „Diamonds are forever" door Ken Adams ontworpen het halve dozijn vol maakte, en uit Engeland ovèrgevlo- nadat het Australische foto gen decors, terwijl de lunc- mpdel George Lazenby in hpauzes tweemaal zo lang „On Her Majesty's duurden omdat de studiocan- vice" te licht i bevonden. kracht bij het ondankbaar wil zijn i Adams, vaste kans die hem als James Bond werd geboden, geeft hij toe fantastische Bond- dat de ÜU7-films veel drukken 'is de Nederlander nares Sibylle Ruppert ont- deze tijd, Tom of Finland, Jean Paul Vroom. Ook de breken niet op de tentoon- heeft voor de expositie een met de hand ingekleurde col- stelling. Eén van de meest pentekening beschikbaar ge- lages van de Duitse kunste- gekopieerde kunstenaars van steld. Naast bovenstaande kunste naars stellen de Franse tiesten Sultana en Michael Leonard alsmede de Neder landers Marcel Joosten en Piet Jan Blauw enige werken ter beschikking voor de ex positie. De negende kunste naar is een (nog) onbekende Joegoslaaf die een kopergra vure exposeert. De tentoonstelling in Zeven hoven is van dinsdag tot en met vrijdag tussen 8.30 en 17.30 uur te zien. Vrijdaga vond vart 19.00 tot 21.00 uur. Op zaterdagen kan men de werken van de negen kun stenaars tussen 8.30 en 16.00 uur aanschouwen. De tentoonstelling in Galerie Jacques Saloon duurt tot half februari. Het commissie Leiden Promotion met van links naar rechts Henny Kwik, André de Jong, Ted Easton en Cees Hugens. LEIDEN De Sleutel stad staat vanaf morgen een week lang in het te ken van de jazz. De com missie Leiden Promotion is de organisator van een, zeker voor Leiden, unieke Jazzweek. Vele prominen ten uit de wereld van de swingende muziek maken van Leiden een ware jazz- stad. Het tweede Key Town Jazz Festival maakt deel uit van de jazz-happening. Morgen wordt de jazzweek geopend. Van elf tot vijf uur is er een koop- en ruil beurs van jazz-grammo-^ foonplaten in het Waaggge- bouw aan de Aalmarkt. In de Waag en buiten op straat spelen twee straatorkesten. Zondag is live jazzmuziek te beluisteren bij jazz-café The Duke en muziekcafé Scara- bee. Dinsdag 13 januari treedt de Big Band van Frits Landesbergen met gastsolisten op in de Leidse Schouwburg aan de Oude Vest. Kaarten zijn verkrijg baar bij K&O aan de Oude Vest. Woensdag heeft een apart karakter. Vanaf tien uur 's avonds bestaat de moge lijkheid om met een zoge naamde 'borrelbus' (gratis) langs jazz-café's in de bin nenstad te rijden. De café's fungeren als halteplaatsen. Bij de samenstelling van het programma, heeft de orga nisatie ernaar gestreefd om diverse vormen jazz in het fiakket op te nemen: dixie- andmuziek, mainstream- jazz, latin-american jazz en zovoort. De kroegentocht Saxofonist Buddy Tate, een van toppers tiidens het Key Town Festival. duurt tot twee uur en voert langs de volgende café's: de Twee Spiegels aan de Nieuwstraat met het Trio Huub Walter, The Duke aan de Oude Singel met het Belgisch Kwartet van Roger Asselberghs. Club Scarabee aan de Pieterskerkkoor- steeg met Dolf Del Prado en zijn Jazz Gang, de Koets-o- theek aan de Kruisstraat met de Bossa Nova Band, 't Keizertje aan de Kaiser- straat met het kwartet van tenor-saxofonist Nico van Battum, café 't Centrum aan de Nieuwe Beestenmarkt met The Sweetwood Dixie Stpmpers, V Espérance aan de Kaiserstraat met The Old Black Horse Saloon Band, eetcafé De Hooikist aan de Hooigracht met het kwartet Bob Rigter en ten slotte De Bierbengel aan de Langebrug met het trio Ka- rel Boelee. Donderdag 15 januari wordt het Tros-radio programma Sesjun vanuit de Leidse Burgerzaal in het Stadhuis verzorgd. Gratis toegangs bewijzen zijn verkrijgbaar aan de balie van het stad huis. De activiteiten in de Burgerzaal beginnen om half negen en duren tot elf uur. Vanaf half acht speelt een straatorkest vanaf het bordes van het Stadhuis. Voor vrijdag 16 januari zijn met Minerva aan de Bree- straat onderhandelingen gaande over het houden van een open jazz-house. Het hoogtepunt van de Jaz zweek wordt gevormd door het Key Town Jazz Festival in de Stadsgehoorzaal. Vo rig jaar werd dit festival voor het eerst gehouden. Het succes was overweldi gend. Momenteel zijn de meer dan tweeduizend kaarten uitverkocht. Veel jazz-muzikanten treden op in alle zalen van de Stads gehoorzaal: Chris Barber's jazz- and blues band, The Dutch Swing College Band, Ted Eastons Jazz Band, Dixie Kids Jazz Band* Buddy Tate, Carel Leigh, George Chisholm, Kenny Baker, Betty Smith, Pia Beck, Dim Kesber, het trio Rob Agerbeek, het kwartet Rob Rigter, het kwintet Ro ger Asselberghs en nóg vele anderen (kaarten a 22,50 zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij K&O aan de Oude Vest en vanaf zater dag 17 januari vanaf 12.00 uur aan de zaal). De officië le sluiting van de jazzweek heeft de volgende dag plaats in het Bowling Res taurant aan de Boshuizer- laan, waar bij Jazz on Sun day nagepraat wordt. LUXOR Flying high vierde week) (a.l.) Een schitterende paro die op de rampenfilms, ver vaardigd door het drietal van 'Kentucky fried mo vie'. Een gebundeld vuur werk van sick-jokes en kor te grappen, (vierde week) CAMERA Life of Brian (12) Het Monty Python cir cus in een doldwaze rol prent over het leven van Christus, (reprise, LIDO I The empire strikes back (a.l.) Het ver volg van het kassucces Starwars is opnieuw een su perb aangeklede kinderfilm geworden. Respect wordt vooral afgedwongen door de perfecte effecten, (vierde week) LIDO II Aristocats (a.l.) Heerlijke tekenfilm op.- nieuw uitgebracht door de Disnqy-studio's. Dit keer voor het eerst Nederlands gesproken en gezongen door onder anderen Wiete- ke van Dort, Louis Neefs, Joost Prinsen en Willen Duyn. (derde week) LIDO III The blues bro thers (a.l.) Doldwaze musical vol actie van regisseur John Landis (maker van Ken tucky fried movie) en Na tional Lampoon Animal House). Een super-slapstick film. (negende week) STUDIO Stardust me mories (aj.) Egotripper Woody Allen zorgt weer voor een uitstekende film boordevol humor, (vierde week) TRIANON Flash Gor don (12) Verfilmd avontuur van de onverschrokken stripheld Flash Gordon, (derde week) REX Wat meisjes doen na schooltijd (16) Porno film. EUROCINEMA I (Alphen) The final count down (a.l.) Rampenfilm over een onderzeeboot. (tweede week) EUROCINEMA IL(Alphen) LEIDEN Het mimethea ter Mekaniek speelt vrij dag 23 januari 'Prisma' in het Laktheater aan het Le-, vendaal 150. Het gaat hier om een bijzonder prisma. Behalve de wezenlijke kleuren groen, blauw en rood, worden ook de eigen schappen van de optreden de figuren in relatie tot el kaar en tot de ruimte bloot gelegd. Het stuk begint als vijf vreemde personen, na een nacht rusten langzaam uit een diepe slaap ontwaken, terwijl de duisternis verdron gen wordt door hét ochtend licht. Voor deze groep verder trekt, stellen zij zich voor: de Aanzegger, de meest een- zaame en onafhankelijke van het gezelschap, die tussen le ven en dood inhangt, de Ge- willge, die zich uit angst on afhankelijk te zijn in de meest onmogelijk bochten laat wringen, de Boze met zijn onstuitbare energie, die vaak ongericht is, waardoor zijn daden op hem terug slaan, de Roekeloze, die zich steeds zorgeloos in de strijd werpt en er gehavend af komt en de Onberekenbare, die snel van hot naar haar flitst en op snelle resultaten Elk figuur gaat volledig op zichzelf gericht de wereld verkennen. Zij breken hun nek over obstakels, elkaar en objecten, die voor de toe schouwer niet te zijn. De om geving grijpt echter in deze chaos in en herstelt haar grenzen. Ieder krijgt nu de tijd zichzelf te tonen in al zijn angsten. Zij móeten nu kleur tegenover elkaar bekennen. Een enkeling probeert hier nog onderuit te komen, maar uiteindelijk gaat ook hij over stag en vindt met de anderen voldoende basis om gevijven door te gaan. Een scène uit Prisma van Mekaniek LEIMUIDEN De beken de opera-zangeres Caroline van IIcmert geeft zaterdag 17 januari een concert in Leimuiden. In de Neder lands hervormde Kerk zingt zij en wordt daarbij begeleid door de pianist Hans Broekman. Caroline van Hemert is één van de bekendste opera-zan geressen in Nederland. Zi'j zong vele operarollen en was daarnaast ook veelvuldig te zien en te horen op radio en televisie. Nu nog doet zij we kelijks een radioprogramma voor de AVRO. Tijdens het concert in Leimuiden wordt zij bijgestaan door Hans Broekman, hoofdleraar voor het vak „begeleiden" aan het. Sweelinck Conservatorium in Amsterdam en liedkunste naar. Kaarten voor het con cert zijn onder meer ver krijgbaar bij Foto-Speet, Dorpsstraat 100, telefoon 01721- EUROCINEMA III (Alp hen) Platvoet aan de Nijl (a.l.) Komische familie film over de wat onhandige politieman Platvoet. EUROCINEMA IV .(Alp hen) Vrouwenstad (IJ) Fellini's visie op emancipatie.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 9