Eimert Teekens opent lagerswinkel in Leiden Poulcm NV: Wolspinnerij iian Kanaalweg heeft jestaansrecht IDl,_ IB Pen Infot hef: nett "Itad" LEIDSE COURANT WOENSDAG 7 JANUARI 1981 PAGINA 3 LEESCH- [EESTERS LUITEN IRIE ZAKEN Johann Kleuter 19, WEGENS Grlff n! 9-15 A 00 Jou EORGANISATIE' overweldigende n|elangstelling voor de gis- en geopende winkel van •Jmert Teekens aan het ivrijdingsplein. feekens: ,,Het loopt storm, we kunnen de werkzaamhe- pn nauwelijks aan..." LEIDEN Eimert Teekens slaat weer toe. Nadat hij drie maanden geleden ontslagen werd als lid van de raad van bestuur van het slagersconcern "Vleeschmeesters bv" is hij hard bezig wederom een flink slagersimperium op te bouwen. Gisteren kwam hij met een vestiging weer terug in Leiden. Hij opende zijn veertiende winkel met als naam "Vleesch en Vlees" aan het Bevrijdingsplein. De Vleeschmeesters hebben momenteel wel iets anders te doen dan het openen van winkels. Zij houden zich bezig met het „reorganise ren" van vier vestigingen van het con cern in Leiden en in de regio. Deze re organisatie zou de reden zijn van de sluiting van de winkels. Teekens verliet vorig jaar oktober het sla gersconcern. Dit gebeurde na een mislukt avontuur van de Leidse slager in de on roerend goed - sector. Deze activiteiten voerde hij uit via de bv Teekens Beheer. Dit deed hij naast zijn werk voor de Vleeschmeesters. Eimert Teekens was één van de oprichters van dit concern. Binnen de raad van bestuur van de Vleeschmees ters bestond al geruime tijd onvrede over de activiteiten van Teekens en Eimert werd aan de kant gezet. De belangen van de Vleeschmeesters zouden geschaad zijn door de privé-activiteiten van Teekens. Na zijn ontslag zei Teekens: „Ik heb al weer nieuwe zakelijke plannen in voorbe reiding". Dat bleek snel. Storm De opening van de zaak aan het Bevrij dingsplein is niet de enige pijl, die Teek ens op zijn boog heeft. In Zandvoort en Amsterdam staat de opening van nog eens twee zaken voor de deur. Met de zes win kels die hij van de Vleeschmeesters als gouden handdruk cadeau heeft gekregen, is Teekens erin geslaagd al weer veertien slagerijen in handen te krijgen. „In de zes winkels, die ik van de Vleeschmeesters heb gekregen, is de omzet in de afgelopen dertieTi weken met 50 procent gestegen", merkt Teekens in zijn nieuwe Leidse win kel op. Ook de opening van een filiaal in Sassenheim staat op het programma. Teekens: „En daar blijft het niet bij. Ook in Leiden ga ik nog verder uitbreiden. Er komt in ieder geval een winkel van mij in de binnenstad." Volgens Teekens draaien al zijn winkels voortreffelijk. In Leiden is dat totdusver zeker het geval. Teekens: „Het loopt werkelijk storm. Het is nu de eerste dag, dat we hier op het Bevrijdings plein open zijn en de Leidenaren staan tot buiten in de rij. Dit overtreft al mijn ver wachtingen. Het is hartverwarmend hoe de mensen reageren op mijn terugkeer in Leiden." Hij vervolgt fijntjes: „En dat ter wijl deze zaak vlak bij het Vleeschmees- ter-filiaal is, dat aan het Vijfmeiplein ligt." Teekens zet het nieuwe winkelketen niet alleen op: „De veertien zaken zijn verenigd in twee groepen. De Tast Toe- groep en de Vleesch en Vlees-groep. We willen elke maand verspreid over het land twee nieuwe zaken openen. De Vleesch en Vlees-groep is een project van Sjaak Koelman en mij. Hij is nog leerling van mij geweest. Ook hij heeft trouwens bij de Vleeschmeesters gewerkt. Sjaak was daar opgeklommen van uitbener tot mede-directeur. Veel personeel van mij is overigens afkomstig van de Vleeschmees ters. Zij komen toch allemaal weer terug bij het baasje..." Vleeschmeesters Bij de Vleeschmeesters lijkt het inmiddels minder goed te gaan. Het filiaal aan de Steenstraat staat na een onafgemaakte verbouwing al geruime tijd leeg, het fi liaal aan de Princestraat in Katwijk, de winkel in het Winkelcentrum 'De Rosmo len' en de vestiging aan de Hoofdstraat in Leiderdorp zijn het afgelopen weekeinde gesloten. Volgens een affiche aan de deur van de winkel in De Rosmolen is deze laatste sluiting noodzakelijk wegens „reor ganisatie". Aan die reorganisatie-plannen van het slagersconcern wordt overigens allerwege getwijfeld. Definitieve sluiting van tenminste één van deze vestigingen lijkt onontkoombaar. S. Bakker, directeur van de Vleeschmeesters Leiden ontkent in eerste instantie, dat het om sluiting gaat: „Het gaat in alle vier gevallen om reorganisatie. Dat houdt in, dat we de op zet van deze filialen willen aanpassen aan de eisen van deze tijd. De economische re cessie maakt het noodzakelijk de service te verhogen en meer te bieden aan de klant. Kwaliteit voor lage prijzen." Later merkt echter hij op, dat er nog geen beslissing genomen is over de vestiging in de Hoofdstraat in Leiderdorp: „Zoals be kend is het winkelcentrum Winkelhof pas geopend. Dit centrum is natuurlijk een concurrent voor ons. Maar de andere win kels gaan zeker weer open. Het is niet zo, dat de zaken niet voldoende opbrengen en sluiting nodig is. Het is onze bedoeling eind deze maand of begin volgende maand de drie zaken volgens de nieuwe formule weer te starten". Toch lijkt direc teur Bakker niet zo zeker van zijn zaak. Over de vestiging aan de Steenstraat bij voorbeeld. „Ja, dat filiaal staat al een tijd je leeg. De heer Teekens is daar indertijd mee bezig geweest. Maar na zijn vertrek is de aanpassing een beetje in het slop ge raakt. Maar hoe het precies in elkaar zit weet ik ook niet, want ik ben pas zes we ken als directeur bij de Vleeschmeesters in dienst." Een blik in de vestiging aan de Steenstraat leert, dat de door de heer Bak ker gememoreerde modernisering daar nog steeds in het slop zit. Behalve de nieu we lichtreclame waarop het woord 'culi nair' valt te lezen, is er de afgelopen maanden en zeker de laatste weken, niets veranderd. In elk geval niets wat duidt op een spoedige heropening. Teekens heeft wel een oplossing voor de problemen van de Vleeschmeesters: „Als het aan mij lag, nam ik die zaken over, maar daar zullen ze, denk ik, niet op ingaan. Mij is verteld, dat zij er 'Vleesmarkten' willen vestigen, maar of dat waar is?" Crea ti vitei tscursussen diegenen die in september van het afgelopen jaar geen plaats meer konden krijgen of voor hen die prijs stel len op een korte cursus. De cursussen bevatten twaalf lessen die zowel overdag als 's avonds worden gegeven. Voor inlichtingen: K&O tel. 141141. Gezond werken De Leidse afdeling van de KWJ, beweging voor werkende jongeren, houdt een discussie-weekeinde over 'gezond wer ken'. Voor drie tientjes per persoon kunnen belangstellen den deelnemen aan het weekeinde in De Krabbenhof in Dordrecht.Het vertrek is vrijdagavond 9 januari om zeven uur en de thuiskomst is zondagmiddag rond vijf uur. Voor inlichtingen: tel. 121139. Natuurwandeling De Leidse afdeling van bet Instituut voor Natuurbe schermingseducatie houdt komende zaterdag een an derhalf uur durende natuurwandeling door de Pan van Persijn. Onder leiding van deskundige gidsen wordt om twee uur vertrokken van de Wassenaarseweg in Katwijk bij het marinekamp. De Noorderwiek De school voor middelbaar beroepsonderwijs De Noorder wiek houdt van 12 tot en met 19 januari een tentoonstel ling van boeken. Dit in samenwerking met de Nederlandse Bibliotheek en het Lectuur Centrum. Leerlingen van de afdelingen Mode en Kleding, Kinderverzorging, Inas en de Vormingsklas kunnen gedurende de week kennis nemen van de collectie onder het motto „Tieners lezen". Voor de middelbare beroepsopleiding Kinderverzorging/Jeugdver- zorging wordt een overzicht gegeven van wat er in de boekwinkel aanwezig is voor de kleuter. Deze tentoonstel ling draagt het motto: „De kleuter en zijn boek". De collec tie is ook voor niet - scholieren te bekijken. Op woensdag 14 januari kan men hiervoor terecht in De Noorderwiek aan de Ter Haarkade 6 in Leiden. Als extra attractie houdt de afdeling Mode en Kleding dan een modeshow. Beethoven-cyclus De Beethoven-cyclus die K&O in de Kapelzaal laat uitvoeren belooft een unieke aangelegenheid te wor den. Tijdens drie concerten worden alle sonates van Beethoven voor viool en piano uitgevoerd door pianist Wiktor Liberman en pianist Alexander Waren berg. Het eerste concert van de cyclus begint om maandag 12 januari om kwart over acht. De twee volgende concer ten vinden plaats op 19 en 26 januari. Voor toegangs kaarten en inlichtingen: K&O tel. 141141. Sunday Daughters De Hongaarse film 'Sunday Daughters' wordt dinsdag 13 januari vertoond in de Kapelzaal van K&O aan de Oude Vest. De film is het verhaal van meisjes die opgroeien in staats-internaten. Vanwege de opvoedingsmethoden en on vrijheden ontsnappen er regelmatig meisjes. Veel zin heeft dat niet, want ze worden toch weer teruggebracht. De voorstelling begint om acht uur. De toegangsprijs bedraagt vier gulden. Fietser (14) ernstig gewond LEIDEN Een 14-jarige fietser uit Oegstgeest is gis termorgen met ernstig her senletsel naar het AZL over gebracht, nadat hij door een bus van de NZH aangereden was. Zijn toestand is nog kritiek. De jongen fietste om acht uur in de Anna van Saksenstraat in de richting van de Juliana- straat. De bus reed op de Ju- lianakade en ging rechtsaf de Anna van Saksenstraat in. De bestuurder van de bus nam de bocht te ruim en reed frontaal tegen de fietsende jongen aan. De verlichting van de fiets werkte niet. Kettingzagen vrijblijvend demonstratie Een kettingzaag voor licht of voor het zwaarste werk... It's all in the POULAN-family. Uw dealer: Tuinbouw en Hobbyart. JAN v.d MEER B.V. Tel. 01713-9008 - R.A. Veen. EIDEN De Industriebond FNV is van ho( sning dat de Leidse vestiging van de Wol- I linnerij Ede aan de Kanaalweg bestaans- cht heeft. Dit staat in een FN V-rapport it gisteren aan de directie van de wolspin- is overhandigd. jistermiddag vond in Ede een gesprek tussen 1 directie van het bedrijf en vertegenwoordi gt !rs van de bonden plaats. Aanleiding tot het isprek was de aankondiging van de directeur Lootsma eind november, dat de spinnerij aan i Kanaalweg moet sluiten. In totaal 46 ar- iidsplaatsen zouden daarmee voor de Leidse r gioi verloren gaan. Nadat de werknemers het drijf op dinsdag 9 december gedurende 24 bezet hielden ging de directie om. Direc- ordeUr Lootsma kondigde in een gesprek met de de z,nden aan dat over de sluiting eerst onder- d indeld zou worden. Bovendien zouden er ovlen gedwongen ontslagen vallen zonder toe- njemming van de bonden. jjdens het gesprek gistermiddag overhandigde NV-districtsbestuurder J. Duijnhoven een »port over de wolspinnerij aan de directie, rapport is samengesteld door deskundigen het FNV en werknemers van het bedrijf. f,.js toegespitst op de Leidse vestiging maar 'handelt in feite de drie vestigingen van de wolspinnerij. Wij hebben met de directie afge sproken dat de details vooralsnog niet openbaar worden gemaakt maar onze conclusie is dat de wolspinnerij in Leiden kostendekkend moet kunnen draaien en dus bestaansrecht heeft. We hebben op z'n zachtst gezegd twijfels over de beweringen van de directie dat de Leidse vesti ging zou moeten sluiten", aldus Jos Duijnho ven. Eén van de verwijten van de vakbondsbestuur ders aan het adres van de directie was dat de bonden van informatie verstoken waren ble ven. Duijnhoven: „We beschikken nu wel over de informatie die we nodig hebben om een goed beeld van het bedrijf te krijgen. Ik heb overigens wel sterk de indruk dat die informa tie ons destijds bewust is onthouden". Over de sfeer waarin de onderhandelingen plaats vonden, zegt Duijnhoven: „De directie heeft zich bereid getoond naar ons te luisteren. Ons gesprek vond plaats in een open sfeer. Vol gende week vrijdag staat een tweede gesprek op het programma waarin de directie haar visie op onze nota geeft. Het is niet onmogelijk dat wij op grond daarvan een aantal details zullen moeten herzien maar voorlopig blijven we van mening dat de mogelijkheden in Leiden nog niet zo klein ziin als het personeel destijds werd voorgehouden' Eón archiefplaat van de wolspinnerij aan de Kanaalweg tijdens de 24 uur durende bezetting op 9 december.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 3