Lissese Dier $taat op springen U KUNT NU STAATSLOTEN KOPEN Noordwijhse aannemer mede-schuldig aan bedrijfsongeval n n Vlechanisatie- entoonstelling n Hobaho-hallen Deze week Dijde melkman: N ieuwjaarsreceptie op provinciehuis Valkenburg krijgt landi jsbaan Erepenning voor Leiderdorpers Aanzienlijke sti jging aan tal huwelijken in Noordwijk EG IO LEIDSE COURANT DINSDAG 6 JANUARI 1981 PAGINA 7 |,EIDEN/NOORDWIJK Een 40-jarige aanne- ier uit Noordwijk is mede schuldig aan een jdrijfsongeval waarbij een gehuurde werkne- Der zijn vinger afzaagde. De Leidse kanton- ■chter veroordeelde de aannemer gisteren tot >n boete van vijfhonderd gulden, waarvan de elft voorwaardelijk met een proeftijd van «ree jaar. Het aannemingsbedrijf was aan de Noordwijkse Zeestraat bezig met werkzaamheden aan een bankgebouw. Een van de gehuurde krachten vroeg of hij de cirkelzaag mocht gebruiken. De man kreeg toestemming. De toestemming had echter niet gegeven mogen worden, omdat de vereiste veiligheidsmiddelen, behorende bij het apparaat. ontbraken. Het apparaat was zodoende niet vol doende beveiligd. De gebruiker van de machine zaagde zijn vinger bijna geheel af, toen juist een politieauto om de hoek verscheen. Door snel han delen kon de vinger in het Academisch Ziekenhuis Leiden weer aangezet worden. Momenteel is de toestand van het slachtoffer bevredigend. verklaarde voor kantonrechter Van Getuigen verklaarden echter, dat al drie tot vier Dijke, dat zijn eigen personeel de machine korte maanden de beveiligingsonderdelen ontbraken, tijd voor het ongeval niet meer nodig had en dat Desalniettemin kwam de aannemer er met een ge- de veiligheidsmiddelen (beschermkap, koersgelei- deeltelijk voorwaardelijker straf vanaf, omdat hij zagen hout, duwhout zodat de de buurt van de zaag komen e ar een andere ruimte vervoerd w; dergelijk vergrijp nooit eerder n omdat het slachtoffer volledig i DUISTERE PRAKTIJKEN VAN NIEUW, ONBEREIKBAAR BESTUUR ,ISSE Over organisaties an dierenvrienden en die enbeschermers mag als be iend worden verondersteld niet alleen onderling, ïaar ook binnen de vereni- ingen en stichtingen vaak nenigheid bestaat. Dat het innig geliefde dier veelal dupe wordt, is niet zo ver wonderlijk. Nu lijken in evenwel ook een groot antal nietsvermoedende ierenvrienden bij de neus enomen te zijn. Door one- ligheid binnen het bestuur de. „Vereniging Dieren- )ienst" wordt deze drie jaar mde dierenhulpdienst met ipheffing bedreigd. Terwijl schatting 180 aange- loten leden nog altijd hun contributie vol doen, is er al bijna al een Jaar geen sprake meer van lierenopvang. )e regionaal samenwerkende hebben een begin emaakt met het versturen rekeningen naar nieuwe ierbezitters voor de in op- racht van de dierendienst errichte activiteiten zoals in- ntingen, castratie en sterilisa- De betrokkenen verlenen astvrijheid aan een zwerfdier de dierendienst. De eerste oodzakelijke veterinaire be- andeling is door het huidige estuur van de dierendienst ooit betaald. Voor deze men- ets anders op dan Ie dierenarts zelf maar te be- ze zijn aansprakelijk de kosten die de dieren- •noet maken. De Dieren- iienst is niet aanspreekbaar; de kant gezette be- ;el i Rij] Dierenvrienden vind je overal hun liefde voor ons blijft altijd bestaan ze sparen al hun woede en hun gal om elkaar de hersens in te slaan. uit: „Honds" Herman van Veen Het ex-bestuurslid mevrouw Meiboom-Meyer: „....tijdig opgestapt bestuur i het i bereiken. Intussen doen geruchten over ingevraagd faillissement Ie ronde. Opvang Het boterde drie jaar geleden niet zo in de officiële plaatse lijke afdeling van de Dieren bescherming. Een aantal leden besloot zich in afwachting van de bestuursrel, direct bezig te gaan houden met_ de opvang van zwerfdieren en dieren die dakloos dreigen te worden. Dit dan onder het vaandel van de vereniging „Dieren-Dienst". Dit liep tot vorig jaar vrij aar dig. In totaal 180 leden sloten zich aan, terwijl het jaarbudget ongeveer 3 a 4 duizend gulden bedroeg. De kosten van op vang van met name zwerfkat ten kon bovendien bij de ge meente Lisse gedeclareerd worden. Dit functioneerde volgens het gemeentebestuur uitstekend en ook de dieren artsen hadden geen klachten over de samenwerking. Ver wilderde dieren werden afge maakt. Als er met de 2 nog iets te beginnen 1 dween het dier een veterinaire behandeling tijdelijk of definitief richting gastgezin. „Vorig jaar vonden we dat het met de Dierenbescherming weer goed ging", zo weet de voormalige secretaresse me vrouw S. Meiboom-Meyer zich te herinneren. „Er was weer volop samenwerking met de Dierenbescherming en er werd gesproken over ophef fing van de dierendienst. De Dierenbescherming zou de op-' vang van dieren overnemen. In maart van het vorig jaar stapte er een aantal bestuursle den op en kwamen er twee da mes bij. Het bestuur dat toen uit vier leden bestond kreeg al vrij snel ruzie. Ik ben er toen uitgestapt. Men wilde niet te rug naar de Dierenbescher ming, maar zelf een dieren- ambulancedienst beginnen. Dat was een slecht plan, nog afgezien van de vraag waar het benodigde geld vandaan zou moeten komen. Het nieu we bestuur vond het boven dien niet nodig om castratie en sterilisatie van de dakloze die ren te bekostigen. Uit de reac ties heb ik nu begrepen dat ook afspraken die ik hierover in mijn functie van bestuurslid gemaakt heb met nieuwe eige naars, niet nagekomen zijn. Dat is erg triest, want daar zijn die mensen of de dierenartsen de dupe van. Ik vraag me trouwens ook af waar al dat geld gebleven is." Jammer Toen de zaken deze wending begonnen te nemen, probeerde het oude bestuur een leden vergadering uit të schrijven, om de donateurs van de Die rendienst op de hoogte te brengen van dit beleid. Het huidige bestuur dat inmiddels uitgedund lijkt te zijn tot de twee hier bovengenoemde da mes, weigert echter medewer king hieraan en stelt uiteraard de adressenlijst niet beschik- „Het is jammer dat je de men sen niet kunt waarschuwen te gen dergelijke praktijken", zo vindt de Lissese dierenarts E.J. Scheele. „Wij kregen op een gegeven moment de reke ning niet meer betaald. Het ligt natuurlijk ook voor de hand dat we toen de nieuwe eigenaars zelf zijn gaan bena deren. Er stond op dat mo ment een onbetaald bedrag van ruim 1000 gulden uit. Aan de ene kant zeg je: zoveel is dat toch niet. Maar aan de an dere kant vinden we het ook niet eerlijk dat de dierenartsen de dupe worden van malafide praktijken in de Dierendienst. De meeste betrokkenen heb ben het verschuldigde bedrag dan ook vrij snel overgemaakt. We zouden die dierendienst wel aan willen spreken, maar dat kan helemaal niet. Er staat namelijk niets zwart-op-wit. Het is destijds een mondelinge afspraak geweest, maar dan met een betrouwbaar bestuur dat erg goed werk deed", aldus de Lissese dierenarts. •ISSE De jaarlijkse mechanisatietentoonstelling is gis- ermiddag in de hallen van de veiling Hobaho aan de Ha- en geopend. De tentoonstelling wordt ingericht om de grarische en met name de tuinders-wereld op de hoogte te tellen van de allerlaatste ontwikkelingen op het gebied an de mechanisatie in de bloembollenteelt en -verwerking. )e tentoonstelling duurt tot en met vrijdag 9 januari. Machines, laterialen en gereedschappen, die nog niet zo lang geleden in et bloembollenbedrijf nog volledig onbekend waren, zijn op de intoonstelling te zien. Aanvankelijk vreesde men dat de kwali- worden aangetast door het gebruik van allerlei machi- het verbouwen van bloembollen. Vandaag de dag dende- machines over de bollenakkers, al dan niet aange- of getrokken door zware traktoren. Machines zijn dan ok niet meer weg te denken uit het bloembollenvak, dat on- anks de internationale kommer en kwel ir positieve injectie aan de betalingsbalans ADVERTENTIE. Burgemeester Winkel van Noordwijkerhout (rechts) drukt de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland mr. M. Vrolijk de hand op de gistermiddag gehouden nieuwjaarsreceptie in het provinciehuis te Den Haag. De receptie trok vele bestuur- deren van Zuidhollandse gemeenten en het rijk, die er graag een stief halfuurtje borrelen (én wachten) voor over hadden om Gedeputeerde Staten het beste te wensen voor het ko mende jaar. VALKENBURG Aan de Drijfraklaan zal binnenkort de landijsbaan in gebruik worden genomen. De Valkenburgse IJsclub, waarvan iedereen dacht dat hij allang ter ziele was, heeft van de gemeente een subsidie van 10.000 gulden toegezegd gekregen voor de aanleg van de ijsbaan. De ijsbaan wordt ongeveer 500 meter lang en daarmee een van de grootste banen in de omtrek. Er zullen officiële wedstrijden verreden kunnen worden. Dat er dit jaar al op de baan ge schaatst kan worden, wordt ernstig betwijfeld. De werkzaamhe den die dit najaar met zoveel voortvarendheid zijn aangevat, moesten worden opgeschort omdat door de veelvuldig gevallen regen de grond te drassig werd. Tijdens een ledenvergadering, de eerste sinds 1976, werd gistera vond een voorstel gedaan om een goede waterpomp aan te schaffen om het water van de landijsbaan op peil te houden. Dit voorstel werd door het bestuur overgenomen. Op een vraag van een van de leden deelde het bestuur mee dat voetbalvereniging „Valken '68" in de toekomst, wanneer de ijs baan in gebruik is genomen, zijn kantine zal openstellen voor de schaatsers. Broer en zus aangereden ALPHEN Twee kinderen uit Alphen, de 13-jarige Theuna Verduyn en haar 12- jarige broertje Robert zijn gistermorgen in de sloot langs de Westkanaalweg be land nadat zij door een slip pende auto waren aangere den. Het tweetal reed op de fiets in de richting van Ter Aar toen een hun tegemoetkomende auto slipte bij een inhaalma noeuvre. De 22-jarige Alphen- se bestuurder reed de twee fietsers de sloot in en kwam zelf terecht in het Aarkanaal aan de andere kant van de weg. Omstanders hielpen de te water geraakte fietsers en de automobilist weer op het dro ge. Theuna Verduyn brak haar been en de automobilist liep snijwonden op. Zij zijn vervoerd naar het ziekenhuis Rijnoord. Robert Verduyn liep geen verwondingen op. Leiderdorpse antiekbeurs LEIDERDORP Het Zijl- kwartier aan de Touwbaan in Leiderdorp is van vrijdag 9 januari tot en met zondag 11 januari het decor van de vijfde Leiderdorpse antiek beurs. Tijdens de beurs zal wederom veel te bewonderen en te koop zijn. Onder de tentoongestelde verkoopwaar bevinden zich onder meer porcelein, uurwer ken, poppen en Franse meube len. Daarnaast wordt er ook veel klein antiek zoals gouden zilveren sieraden op de beurs bijeen gebracht. De beurs, die georganisserd wordt door het Oegstgeestse bureau „Diligen ce", is vrijdag open van zeven tot negen uur 's avonds en za terdag en zondag van elf tot vijf uur. De toegangsprijs be draagt drie gulden per per soon. Kinderen tot 12 jaar kunnen, onder begeleiding, de beurs gratis bezoeken. Burgemeester Van der Have met het echtpaar Kusters (midden) en het echtpaar Kra nenburg (rechts). LEIDERDORP Het college van b en w heeft de nieuwjaarsreceptie aangegrepen om twee verdienstelijke Leiderdorpse bur gers in het zonnetje te zetten. Tijdens de gis teravond in de raadszaal gehouden bijeen komst reikte burgemeester M. A. van der Have de erepenning van de gemeente Lei derdorp uit aan de heren J. Kusters en E. Kronenburg. 9 deel van het college voor bijstand. Van 1 januari 1965 tot 1 januari 1981 maakte hij deel uit van dit college die de bijstandszaken behandelt. De heer Kronenburg was van 1946 tot 1958 groeps commandant van de rijkspolitie in Leiderdorp. Hij heeft zich nadien verdienstelijk gemaakt als hoofd zelfbescherming en controleur kansspe len. Enkele honderden Leiderdorpse burgers maak ten van de gelegenheid gebruik het college en elkaar een goed nieuwjaar to< Emancipatie bij plantsoenendienst NOORDWIJK De bevolking van Noordwijk is in 1980 toegenomen van 23.341 tot 23.617 ingezetenen. Dit stelde burgemeester mr. J. Bonnike gistermiddag tij dens een drukbezochte nieuwjaarsreceptie voor het ge- meentepersoneel in De Kuip. Het aantal huwelijken is vergeleken met 1979 aanzienlijk gestegen en wel van 209 tot 255. „Maar helaas", aldus de Noordwijkse bur gemeester „nam ook het aantal echtscheidingen toe en wel van 58 tot 68". Bij zijn uiteenzetting over het personeelsbestand van de ge meente (341 mannen en vrouwen waarvan 53 part-timers) attendeerde de burgemeester op een nieuwigheidje. Per 1 februari zal de eerste vrouwelijke medewerker bij de plantsoenendienst haar intrede doen. Als belangrijk punt uit het afgelopen jaar noemde burge meester Bonnike de vaststelling van het bestemmingsplan Noord-Boulevard. Dit plan moet het wettelijk kader bieden voor het nieuwe gezicht van de badplaats. De tijden zijn wel zeer ongunstig om tot snelle resultaten te komen, aldus de burgemeester „toch zullen wij met te meer kracht tegen de verpaupering van de badplaats moeten optreden, opdat de bloemenbadplaats een bloeiende badplaats blijft"'. ADVERTENTIE. Verkoopadressen in de Gouden Gids. Per giro spelen kan ook. Bel voor informatie: 070-469647 MÉÉR KANS IN DE STAATSLOTERIJ. Gereedschap gestolen KATWIJK Bij een in- braak in een container in de nieuwbouwwijk Schutters- wei is voor 3000 gulden aan gereedschappen gestolen. De dieven verschaften zich toegang tot dé container door hem open te breken. De dief stal werd gistermorgen pas ontdekt. Hij kan evenwel al op 24 december zijn j Nieuwjaars receptie drukbezocht VOORSCHOTEN De tra ditionele nieuwjaarsreceptie van burgemeester en wet houders in het Voorschoten- se gemeentehuis was een sa menkomst van tal van bur gers, die op de een of andere wijze bereid zijn om iets meer te doen dan te slapen in het forenzendorp. Burgemeester P. Cannegieter en de wethouders Marselis, Van Dalen en Eveleens met hun echtgenoten moesten twee uur lang hand schudden van mensen, die soms meer dan een half uur in de rij stonden. Onder de aanwezigen bevon den zich onder anderen oud- burgemeester L. de Kool, ere burger dr. M. van der Stoel en oud-commissaris van de ko ningin mr. J. Klaasesz. In het openbaar was het een nietszeggende receptie, want ook burgemeester Cannegieter sprak geen nieuwjaarsrede uit, zoals voor dr. J. van der Haar gebruikelijk was. Carnavalssteek voor wethouder LEIDSCHENDAM Car navalsprins Manus, van de Leidschendamse „Damzwab- bers", heeft wethouder loco- burgemeester H. L. van Don gen gisteravond tijdens de nieuwjaarsreceptie in het Leidschendamse raadhuis eenzelfde steek opgezet als gedragen wordt door de Raad van Elf. De wethouder kreeg de onderscheiding om dat hij volgens Prins Manus „de primus inter pares, de eerste onder zijn gelijken" De prins verwelkomde de nieuwe burgemeester en zijn echtgenote en vroeg ze „het agrarische evenement", de boerenkielavond van de Dam- zwabbers op 24 januari te ko men bezoeken. Voor een eres- teek was het nog te vroeg, al dus Prins Manus, „uw haardos is weliswaar bijna even uitno digend maar er blijven nog een paar dingen in het onge wisse". Burgemeester De Vreeze zei de uitnodiging te aanvaarden indien ze „zonder den" was.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7