VVD en PVDA verantwoordelijk voor gat in woningbouwmarkt Ruim een miljoen Open dag Lok Beloning voor aanbrengen gifmaniak HET CDA BLIKT TERUG OP BEGROTINGSBEHANDELINGEN: Noordwijk en SJC voetballen bijna 2000 mille bijeen voor hulp aan Boven Volta Teldersschool wint korfbaltoernooi hooit wat Ja CeldócSomcmt 2 STAD/REGIOLEIDSE COURANT VRIJDAG 2 JANUARI 1981 PAGINA 3 LEIDEN De Dierenbescherming heeft 2.500,- beschikbaar gesteld als beloning voor degene die aanwijzingen kan geven die kunnen leiden tot aanhouding van de gifmaniak in de Merenwijk. Zoals wij al eerder meldden, hebben wijkbewoners voor dit doel ƒ2.000,- ingezameld. Inmiddels zijn elf honden door vergiftiging om het leven gekomen. Zij hadden alle, gege ten van in de Leidse Merenwijk verspreid werken, liggende gehaktballetjes, waarin het giftige strychnine (molengif) was verwerkt. Het beschikbaar stellen van geld als beloning voor degene die tips kan verschaffen wordt enerzijds door de politie toegejuicht. Er wordt mee aangetoond dat men zich zeer betrokken voelt bij de zaak. Anderzijds vreest de politie dat het beschikbaarstellen van een beloning heksenjacht" in de wijk in de hand zal BUIT NMB-OVERVAL: LEIDEN De vorige week dinsdag ge pleegde overval op een geldtransport van de Nederlandse Middenstands Bank aan de Breestraat in Leiden zou een buit van meer dan een miljoen gulden hebben opge leverd. Geruchten doen de ronde als zou er zelfs twee miljoen gulden zijn gestolen. Zowel door de Leidse politie als door woordvoerders van de bank wordt de juis te hoogte van het gestolen bedrag niet be kend gemaakt. Men beperkt zich tot de mededeling, dat het om een „zeer aanzien lijk bedrag" gaat. Bij de overval, die dinsdag 23 december kort na acht uur werd gepleegd, werd de bijrijder van de geldauto ernstig door een pistoolschot in het onderlijf gewond. Thans maakt deze 21-jarige Hagenaar het weer uitstekend. De speurtocht naar de twee overvallers heeft vooralsnog niets opgeleverd. Ongeveer dertig tips zijn bij de politie binnengekomen. Mo menteel werken nog steeds drie rechercheurs aan het onderzoek. LEIDEN „VVD een PvdA hebben wil lens en wetens een gat in de woningbouw- produktie laten vallen". Dat zegt CDA- huisvestingsspecialiste Mary Kokxhoorn in de laatste uitgave van het CDA-ak- koord, een blad voor de christen democra ten. De fractie blikt hierin terug op de in november gevoerde begrotingsdebatten in de Leidse gemeenteraad. Duidelijk is dat het CDA niet onverdeeld gelukkig is met het beleid zoals dat door het zittende col lege wordt gevoerd. Fractievoorzitter Hel- muth Driessen opent 'de kritieken' met de constatering dat Leiden een 'bestek' nodig heeft. „Versterking van de financiële po sitie moet één van de uitgangspunten voor het beleid zijn", aldus Driessen en Wim Bleijie komt tot de conclusie dat Leiden een energieke wethouder voor eco nomische zaken mist. Slechts aan burge meester Goekoop en wethouder Schoute wil de grootste oppositiepartij een vol doende geven. Terugval „Het wordt tijd dat de raad zich eens gaat be zinnen op de versterking van de financiële structuur van de gemeente", aldus Driessen die ervoor pleit dit naast de zorg voor sociaal zwak keren, uitgangspunt voor het beleid te maken. „Zonder bijzondere maatregelen kunnen we een ernstige terugval verwachten", aldus de fractievoorzitter. Meer nadruk op investeringen en uitgaven die het financiële klimaat in Lei den kunnen verKbteren en minder uitgaven in de compsumptieve sfeer, moeten Leiden vol gens hem van het tekort van 24 miljoen afhel pen. Fractiegenoot Vink valt hem bij door er op aan te dringen dat Leiden zelf eens wat doet aan het tekort. „De tijd dat alles wat we zelf niet hebben door Den Haag betaald wordt, is voorbij", aldus Vink. Hij noemt het energiever spilling om te 'kissebissen' over de bestemming van gelden waar Leiden toch geen vrije be schikking over heeft. Lijdzaam De bijdrage van Joop Walenkamp over de acti viteiten van de parkeerpolitie bevat weinig nieuws. De heer Walenkamp liet tijdens de be grotingen al blijken dat de parkeerpolitie als er niet snel wat verandert, wat hem betreft beter opgeheven kon worden. Over de activiteit van de burgemester is hij redelijk positief, zij het dat de weigering van Goekoop om 60 jaar ge trouwde echtparen te bezoeken, nog immer steekt. Ir- tegenstelling tot zijn gloedvolle be toog in de raadszaal stelt de heer Bleijie zich voor zijn eigen achterban uiterst gematigd op. Het economisch beleidsplan ziet er volgens hem nog niet zo slecht uit. Slechts op wethouder Fase heeft hij kritiek: „Leiden heeft een ener gieke wethouder voor economische zaken no dig. De huidige wethouder stelt zich helaas erg lijdzaam op". Jan van Zijp gaat in zijn bijdrage onder meer in op het binnenstadsbeleid. Zoals bekend, is het CDA verdeeld over de geplande voetganger- en fietsbruggetjes in de binnenstad. Van Zijp is het op dit punt als één van de weinigen in zijn frac tie met het college eens. Hij steunt de bouw van bruggetjes. Slachtoffer „De beide collegepartijen zijn de schuld van het huidige woonruimtetekort in Leiden", vindt mevrouw Kokxhoorn. Naar de mening van haar partij had bijvoorbeeld de Stevenshof veel eerder volgebouwd moeten worden. De meer derheid van de raad heeft er altijd naar ge streefd deze polder zo lang mogelijk groen te houden en het stadsherstel en de bebouwing van open plekken prioriteit te geven. „Het groen blijven van de Stevenshof wordt nu ver haald op het groen van de andere wijken", al- Kokxhoorn. Tenslotte het emancipatiebeleid: „Traagheid, gebrek aan belangstelling en visie" zijn kwalifi caties die niet alleen bij het CDA te horen zijn. „Een stimuleringsbeleid is op zijn plaats", aldus Ad van der Waals: „Maar dan wel één die be paald is door democratische besluitvorming. Deze werd echter het slachtoffer van porte- feuillegerammel en politieke trucs en met name door de verdeeldheid binnen de PvdA kwam het emancipatiebeleid nauwelijks meer 'Profielschets van een nieuwe burge meester' van de hand van Joop Walen kamp. De SJC-ers waren vooral tegen het einde van de wedstrijd, voortdurend in de aanval. Het mocht evenwel niet baten. Noordwijk ging met de eer strijken. NOORDWIJK De inmiddels tot een traditie uitge groeide voetbalwedstrijd tussen Noordwijk en S.J.C. ten bate van de actie 'Noordwijk helpt Boven Volta' leverde een recette op van bijna 2000 gulden. De ongeveer 900 toe schouwers zagen ondanks de stormachtige wind een leu ke wedstrijd die geheel tegen de gewoonte in door Noord wijk werd gewonnen. Noordwijk begon enigszins gehandicapt aan de wedstrijd. Het moest maar liefst vijf spelers missen waaronder drijvende krachten als Bogers en Spaanderman. Maar na de aftrap van wethouder Janssen bleek dat gemis best op te vangen. Noord wijk speelde met wat meer overleg dan S.J.C. en dat resul teerde dan ook in een doelpunt van Timo Gerloff. Toen John Manuputty na rust de voorsprong uitbouwde naar 2-0 werd S.J.C. pas goed wakker. De ploeg trok het spel naar zich toe en had het laatste half uur beduidend meer 'spirit' dan de za terdag eersteklasser. De aanvalsdrift van S.J.C. werd echter maar ten dele beloond. Verder dan de 2-1 van Ben van der Zalm kwam men niet. Nadat de wisseltrofee (een hertenmasket uit Boven Volta) twee jaar lang in de prijzenkast van S.J.C. had gepronkt, mocht Noordwijk uit handen van eerste burger Bonnike de prijs in ontvangst nemen. Deel Kortmanstraat opgeofferd aan omleidingsroute ZOETERWOUDE In ver- band met de aan te leggen omleidingsroute rond Zoe- terwoude zal een deel van de Dr. Kortmanstraat aan het verkeer worden onttrokken. Een en ander is te lezen in een ontwerp-besluit van ge deputeerde staten van Zuid Holland. -Het gaat om 350 meter van de Dr. Kortmanstraat die een aansluiting zal worden van de omleidingsroute rond Zoeter- vvoude. Ook het fietspad aan de westzijde van de straat zal komen te vervallen. Er zal een vervangend fietspad worden aangelegd dat aansluit op de Stompwijkerweg. Ten behoeve van het fietsverkeer wordt ook een tunnel aangelegd om de rondweg niet te hoeven LEIDEN De „Lok". (Leid se Opleiding Kultureel Werk) houdt donderdag 15 januari een open dag. De Lok is een school voor so ciaal-agogische beroepen, waarin „het werken met mensen" centraal staat. Ie dere geïnteresseerde is van af tien uur welkom in de school aan de Storm Buy- singstraat 18c. De Lok is een middelbare beroepsoplei ding. Deze open dag wordt gehou den om duidelijkheid te geven over de beroepen, waarvoor wordt opgeleid. Degene die een studie aan de Lok volgt, kan kiezen uit vier studierich tingen. Kultureel werk leidt op die gaan werken in n buurthuizen, jonge- en wijkcentra. In de studierichting Inrichtingswerk gaat het om een opleiding voor toekomstige groepleiders in di verse inrichtingen. Het kan zowel gaan om inrichtingen voor lichamelijk als om inrich tingen voor geestelijk gehandi- gaat het om banen in instellin gen voor gezins- en bejaarden- capten. De derde richting is Arbeidszaken/personeelswerk. Gewestelijke arbeidbureau's, personeelsafdelingen van be drijven. overheidsdiensten en ziekenhuizen zijn enkele voor beelden van het werkterrein, waar deze opleiding op gericht is. De laatste studierichting is Sociale dienstverlening. Hier verzorging, sociale dienst en maatschappelijk werk. Er is een prospectus beschikbaar, waarin meer bijzonder bijzon derheden staan vermeld. Tij dens de open dag zal een in formatiemarkt zijn, waar leer lingen en docenten meer ver tellen over de Lok en haar mogelijkheden. Ook een rond gang door de school staat op het programma. KATWIJK De secretaria ten van het Samenwerkingsor gaan Bollenstreek, de Onder wijsbegeleidingsdienst Duin en Bollenstreek, de Kabeltele visie Bollenstreek en Stikust zijn verhuist. Het nieuwe adres is Prins Hendrikkade 6 in Katwijk (Postbus 290, 2220 AG). Het telefoonnummer is ongewijzigd maar het telefoon- i de Onderwijsbe- Noordwijk aan Zee houdt don derdag 8 januari een thema avond. De heer Vossen spreekt dan over het onderwerp „De gehandicapte en wij". Donder dag 12 februari viert de vere niging haar veertig jarig be staan. Van half zes tot half ze- NOORDWIJK AAN ZEE - ven. Be°ide bïfeenkomstenwlrl De Nederlandse Cristelijke den in het Buurthuis aan de vrouwenvereniging afdeling Hoofdstraat gehouden. SASSENHEIM De Vereni ging van Postzegelverzame laars in Sassenheim houdt dinsdag 13 januari in zaal De Ontmoeting haar eerste ruil- veiling-vergaderavond van het nieuwe jaar. Tijdens deze avond staat er ook nog een le denvergadering op het pro gramma. Op de agenda staat onder meer een bestuursver kiezing. Hazerswouds klaverjas- kampioenschap naar Veense dames HAZERSWOUDE Ineke Koek en Anneke Rietbroek uit Roelofarendsveen waren vele mannen te slim af tij dens het open Hazerswoudse klaverjaskampioenschap. In totaal tweehonderdveertig personen deden mee aan dit kaartspektakel in het club huis van de Hazerswoudse tafeltennisvereniging Avan- ti. De honderdtwintig koppels, elk bestaande uit twee perso nen, dongen in vier spellen naar de titel „klaverjaskam- pioen van Hazerswoude". Zoals gezegd ging die titel naar Roelofarendsveen, dankzij In eke Koek en Anneke Riet- broek. De tweede plaats werd bezet door de Hazerswoudena- ren Frans Beukeboom en Piet van de Berg. Pech onderweg Om automobilisten wat technische kennis over hun auto bij te brengen houdt de ANWB binnenkort weer een cursus Pech Onderweg in Leiden. Meer dan 128.000 personen hebben in de afgelopen jaren in ons land de cursus gevolgd. In Leiden vindt de vier avonden om vattende cursus plaats in de Technische School aan de Vijfmeilaan 137 op 5 januari, 2 februari, 12 en 31 maart, aanvang telkens om half acht. De kosten bedra gen zeventig gulden voor ANWB-leden; niet-leden beta len een tientje meer. Voor inlichtingen en aanmeldin gen tel: 071 -146241. Kinderfilm Op woensdag 7 januari wordt in de Kapel zaal van het K&O-gebouw aan de Oude Vest 45. de kinderfilm 'Rakker, de computerhond' vertoond. De filmvoorstelling begint om half drie. In het kleine stadje Hamel ton zijn berovingen en overvallen aan de orde van de dag. Door middel van een speciaal ontworpen computer lukt het Rakker de dieven te vangen. Toegangskaarten zijn te koop bij K&O, telefoon- upamer 141141. CDA - voorzitter Het CDA leiden houdt woensdag 7 januari om acht uur in Wienerwald aan de Steenstraat 2 een ledenvergade ring. De raadsleden van deze partij zullen verslag uit brengen over het afgelopen raadsjaar en gelegenheid geven tot discussie. Op de agenda staat verder de ver kiezing van een nieuwe voorzitter. Hiervoor is de heer J. Bosch kandidaat gesteld. Hij was al voorzitter voor de fusie op 11 oktober officieel tot stand was gekomen. Tegenkandidaten kunnen uiterlijk tot het begin van de vergadering schriftelijk worden aangemeld, mits voorzien van de steun van tenminste vijf leden. Mis In de kapel van het kerkhof Zijlpoort wordt dinsdag 7 ja nuari om half tien een H. Mis voor de overledenen opge dragen. Sergio Marengoni De Italiaanse pianist Sergio Marengoni geeft dag 7 januari een pianorecital in de Kapelzaal van tiet K&O-gebouw aan de Oude Vest 45. Het recital, dat om kwart over acht begint, omvat composities van Scarla- ti, Mozart, Beethoven, Clementi en Schumann. De toe gangsprijzen bedragen 4,50 en 4 gulden. Sergio Maren goni geniet een internationaal vermaarde reputatie. Voor toegangsbewijzen: tel. 141141. Vrienden van het Lied K&O laat vrijdag 9 januari in de K&O-Kapelzaal in sa menwerking met 'Vrienden van het Lied' een concert ge ven door de sopraan Jorine Samson, tenor Hein Meens en de pianisten Eelko Moolenaar en Tilly Keessen. De vier musici brengen een niet alledaags programma waarin com posities van onder anderen Poulenc. Rachmaninoff, Röntr- gen en Krenek zijn opgenomen. Het concert begint om kwart over acht. Voor kaarten kan men terecht bij K&O, Oude Vest 45. tel. 141141. LEIDEN Oudejaarsdag was de Groenoordhallen het domein van de korfbalploe gen van de Leidse basisscho len. Onder grote belangstel ling van ouders en onderwij zers werd door negenentwin tig achttallen gestreden om de prijzen. De hoofdprijs ging tenslotte naar de Prof. Teldersschool na een over winning in de finale tegen de Rudolf Steinerschool. De openbare basisschool Meren wijk legde beslag op de der de plaats. Niet voor iedere speler of speelsters was dit toernooi een eerste kennismaking met de korfbalsport. Er speelden erg veel korfballertjes van de Leidse verenigingen mee. Hoewel ook ploegen zonder geoefenden heel aardig korf bal lieten zien en soms zelfs ver kwamen, waren de poule zichtbaar goed voor zien van verenigingsspelers. Zodat kwart- en halve finales maar nauwelijks onderdeden voor de topduels uit de jeugd- competitie. De finale tussen de achttallen van de Rudolf Stei nerschool en de Prof. Telders school was een waardige af sluiting van een dag schoolmi- crokorfbal. Hoewel de Rudolf Steinerschool erg fel tegen stand bood nam de P.T.S. een beslissende 0-3 voorsprong om tenslotte met 1-3 te winnen. In de kleine finale versloeg de 0.BS. Merenwijk de Pestaloz- zischool met dezelfde cijfers. Kwartfinales: O.B.S. Meren- wijk-Apolloschool 6-2, Pesta- lozzischool-Kard. Alfrink- school 3-1, Willem de Zwijger- school-Rudolf Steinerschool 0- 1, Prof. Teldersschool-Oranje- school (Katwijk) 3-2. Halve finales: O.B.S. Meren- wijk-Rudolf Steinerschool 1-3. Pestallozischool-Prof. Telders school 0-2. De kleine moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee beloont uw krant u graag met een fraai hangertje van uw eigen sterrebeeld. Weet u al iemand? Naam Adres_ i de Leidse Courant Postcode/Plaats Betaalt wordt per maand (automatische afschrijving) d iJ per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite een zilveren hangertje met het sterrebeeld Naam Adres Postcode/PlaatsJ Telefoon_ I Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. IN FEITEN DE BESTE

Leidse Courant | 1981 | | pagina 3