Uitbreiding Machinefabriek Noordwijkerhout Actie Behoud Dorpskern' wil sloop huisjes aan Dorpsringweg voorkomen CDA-vrouwen willen speelweide in Vinken veld Lissenaar breekt record „Glenn Miller platen draaien KORTWEG 1 oorhoutse Apotheek vrijdag open OORD WIJKERHOUT MIST VISIE MONUMENTENBELEID" Gouden huwelijk in Lisse ehoboth esloopt ER AAR Tijdens de euwjaarsreceptie van de ge- eente Ter Aar in het ge- eentehuis, vrijdag om half «en, is een expositie te zien de Hazerswoudse kunste- 'ar Godfried Klaassen. De erken van de kunstenaar be- ian voornamelijk uit stille- ■ns en portretten die hij in levereven, aquarellen en Meltekeningen vastlegde. De ^toonstelling is de hele aand januari tijdens kantoor- en te zien. atwijk De gemeente Katwijk houdt vrijdag 2 janua ri een kerst-sport-tournooi voor lagere scholieren binnert de gemeente. Het gaat hier om een lijnbaltournooi dat wordt gehouden in sporthal Cleijn Duijn. De sportieve ontmoe ting tijdens de laatste vakan tiedag van de jeugd duurt de hele dag. LISSE ■=- Gemeenschapscen trum „De Poel" houdt vrijdag 2 januari een klaveijasavond in ,,'t Poelhuys". De wedstrij den beginnen om acht uur. OUD ADE Het traditioneel geworden oudejaarsfeest van de lagere school „Drieluik" trok gisteravond in het Dorps huis veel belangstelling van ouders en leerkrachten. Diver se leidsters hadden met hun klas leuke scetches ingestu deerd, vooral de jongste deel nemers zetten hun beste been tje voor. AARLANDERVEEN Speeltuinvereniging Aarlan- derveen hield in het Dorps huis een kindermiddag. Voor een volle zaal bracht het gezel schap „Joop en Sleepie" een kindervoorstelling „Rommel- potterij". AARLANDERVEEN To- neelvereniging„The Old Ti- mers" voert vrijdagavond 2 ja nuari in het Dorpshuis de klahcte „De Rose Piama" op. De toneeluitvoering die om ze ven uur begint, is speciaal be stemd voor de Schooljeugd. De toegangsprijs is een rijksdaal der. OORHOUT De heer J.Herwijer opent pdag zijn apotheek aan'de Herensstraat 128 in Voorhout. Vanaf half negen is ie- teen welkom. Voorhout krijgt hiermee W eerste zelfstandige apotheek. De ver- rekking van medicijnen lag tot voor kort handen van de beide huisartsen. Voorhout in goede samenwerking verlopen. Dit blijkt ook al uit het feit dat de apothekersassis tentes, die tot voor kort bij Dr. Lempers en Dr. Hoornweg in dienst waren, in de plaatselijke apotheek gaan werken. De Voorhoutse apo theek is vrijwel ieder weekeinde open. Slechts één maal in de vier weken zal de dienst wor den waargenomen door de apotheek in Rijns- burg. Q LEIDSE COURANT WOENSDAG 31 DECEMBER 1980 PAGINA 7 NOORDWIJKERHOUT Met het slaan van de eerste paal voor een nieuwe productiehal maakt 'De Machinefabriek Noordwijkerhout' dinsdag 6 januari een begin met een groot scheepse uitbreiding. De zelfstandige werk maatschappij van IHC Holland gaat zich behal ve op de productie van sluizen, lieren en machi neonderdelen toeleggen op de vervaardiging van een nieuwe, revolutionaire houtbewerkings machine. De DMN-directie verwacht dat de huidige jaarom zet van 15 miljoen gulden in 1984 gestegen zal zijn tot 30 miljoen gulden. Met het oog op de ontwikke ling* van de houtbewerkingsmachine zal DMN ook het personeelsbestand van 115 de eerstvolgende ja ren tot bijna 300 uit moeten breiden. In verband hiermee is de gemeente Noordwijkerhout gevraagd om huisvesting voor werknemers die voor een be langrijk gedeelte van buiten de Bollenstreek moe ten worden aangetrokken. De uitbreiding wordt door de DMN-directie aange grepen om de arbeidsomstandigheden voor haar personeelsleden aanzienlijk te verbeteren. Een be langrijk deel van de productie zal verplaatst wor den naar de nieuwe hal met een goed werkklimaat. Van de geluidswerende maatregelen profiteren ook de omwonenden van het fabriekscomplex. LISSE De Lissenaar Cor van den Dungen heeft gistera vond rond zes uur het wereldrecord „Glenn Miller platen draaien" op zijn naam gebracht. Hoogstwaarschijnlijk zal zijn record vermeld staan in de nieuwe uitgave van het Gui- ness World Record Book van 1 oktober 1981. De heer Van den Dungen is een groot fan van de jazz-musicus. Hij heeft alle platen van Miller op één na. Een van de eisen om in aanmerking te komen voor opname in het Guiness World Re cord Book was dat er telkens een andere melodie op de draaita fel moest worden gelegd. Dat lukte allemaal opperbest. Maan dagmiddag om een uur werd de eerste plaat opgezet door wet houder mevrouw Meulemans en na achtenentwintig en een half uur draaien was het haar Lissese collega, wethouder De Korf, die de naald weer van de plaat afhaalde. In totaal waren toen 485 Glenn Miller nummers de revue gepasseerd. Deurwaarder Terhoeven uit Bennebroek kon zijn proces verbaal opmaken en daarin vermelden dat de heer Van den Dungen aan alle gestelde voorwaarden hééft voldaan om in het Guiness World Record Book te worden opgenomen. Het echtpaar. Th. Hoogkamer-van der Linden uit mevrouw Hoogkamer zijn niet 'alleenvijftig jaar Lisse vierde gisteren hun gouden huwelijksfeest, getrouwd maar bezitten ook al vijftig jaar hun Reden voor burgemeester Berends van Lisse anemonen-kwekerij. De heer Hoogkamer werkt om de echtelieden, hun drie kinderen en twee nog steeds in het bedrijf, maar heeft daarbij in- kleinkinderen te gaan feliciteren. De heer en middels wel assistentie gekregen. ÜRDWIJKERHOUT De irdwijkerhoutse actiegroep-in-op- iting „Actie Behoud Dorpskern" dat het gemeentebestuur meer dacht gaat besteden aan het be- d van historische gebouwen in de pskern van Noordwijkerhout die t worden beschermd door Monu- ntenzorg. De gemeenteraad moet jens de actiegroep het bestem- igsplan „Centrum" zodanig her- i, dat historische en waardevolle ouwen niet langer overgeleverd aan de wensen van eigenaars en jectontwikkelaars. De toezegging het college van burgemeester en Iiouders om „een inventarisatie- je" te maken, gaat de actiegroep ver genoeg. Op korte termijn len Herman Doornebal, Yvonne Scholte, Peter Warmerdam en Sam Bergman de sloop van vier oude huisjes aan de Dorpsringweg voorko men. De raadscommissie ruimtelijke ordening bespreekt op 22 januari een plan om de huisjes te slopen en een overdekte winkel galerij met drie 'shops' te bouwen. Dat zelfde bouwplan ligt tot 12 januari ter vi sie in het raadhuis. De actiegroep vraagt inwoners van Noordwijkerhout niet al leen mee te doen aari een handtekenin genactie, maar ook om een bezwaarschrift in te dienen tegen het bouwplan. Het is allemaal begonnen met de aankon diging van de bouwplannen in een plaat selijk advertentieblaadje. Herman Door nebal schreef een ingezonden brief waar in hij zijn afschuw over het verdwijnen van de oude Huisjes uitsprak. Hij stelde dat er in Noordwijkerhout bovendien sprake is van overbewinkeling en dat er tegenover het bouwplan zelfs twee win kelpanden leeg staan. „Er zijn genoeg jon geren die de woningen graag zouden wil len opknappen en gaan bewonen", zo vindt de Noordwijkerhouter. Het overstelpend aantal reacties heeft Doornebal doen besluiten om de „Actie Behoud Dorpskern" te starten. Een hand tekeningenactie wordt voorbereid en er is contact geweest met politieke partijen. Een meerderheid in de gemeenteraad vindt het wel een aardig idee om eens een lijstje van waardevolle panden te maken, maar acht het toch wat aan de late kant om de huisjes aan de Dorpsringweg te be schermen. Aan de hand van streekplan en bestem mingsplan ziet de „Actie Behoud Dorps Herman Doornebal, Yvonne Scholte en Sam Bergman van de groep „Actie Behoud Dorpskern". kern" toch nog wel mogelijkheden. „Vol gens het bestemmingsplan is er langs de Dorpsringweg ruinïte gereserveerd voor woningen, winkels, horeca en kantoor ruimte. Een ander hoofdstuk spreekt ech ter over „behoud van de woonfunctie van het centrum". In het streekplan Zuid-Hol land-West schrijven Gedeputeerde Staten dat niet alles op een monumentenlijst op genomen kan worden, maar dat er zeker gebouwen zijn die „het beschermen waard zijn". In een lijstje met voorbeelden wordt het dorpscentrum van Noordwijkerhout, rond het Witte Kerkje, nota bene met name genoemd. Wij zien dus best wel mo gelijkheden om bezwaar te maken tegen het bouwplan", aldus de actiegroep die in ieder geval denkt bij het provinciebestuur succes te zullen hebben. De actiegroep vindt dat de Noordwijker- houtse gemeenteraad zo snel mogelijk een visie moet ontwikkelen over de bescher ming van de oude dorpskern. „Het slopen heeft een incidenteel karakter, voor je het weet is alles weg. Je ziet het toch; nu zeg gen ze ook weer; „het is te laat om er iets aan te doen". g net voor de jaarwisseling aan de Lissese Achterweg voormalige verenigings- >ouw „Rehoboth" door de i0^jpershamer geveld. Het ge- iw moet wijken voor de uwbouw van een raadhuis de Heereweg. Het bu il van het verenigingswerk de, hervormde kerk is in- ddels verplaatst naar de jijgelegen „Voorhof". Ook bestaande raadhuis en villa Eenhuis (op de foto ;sboven) zullen gesloopt J>rden na de ambtelijke en festuurlijke verhuizing naar iet tijdelijk onderkomen In Lisbloemstraat. Twee aanden nadat de jeugd- ubs van de GHJL 'Het Ba- n' moesten ontruimen, kan houten gebouwtje nu een dere bestemming krijgen, zijn plannen om het club- is dat nog in goede staat rkeert, te verplaatsen naar zwemvereniging „De Wa- vrienden". NOORDWIJK Het CDA-vrouwenbe- raad heeft er gisteravond tijdens een ver gadering ih het buurthuis bij de wethou der Cees van Duijn aangedrongen op het aanlegggen van een speelveld, weide of plein in het centrum van het nieuwbouw- plan Vinkenveld. Het beoogde speelveld in het centrum van de wijk, waar hoofd zakelijk eengezinswoningen zullen wor den gebouwd, zou aap oudere jeugd moge lijkheden tot spel moeten bieden. De wethouder hield de dames wel voor dat meer open ruimte een kleiner aantal woningen geeft. Het gemeentebestuur heeft juist in de op zet van een bouwplan ook te maken met de vereiste bebouwingsdichtheid. Verder vreesde de wethouder dat een dergelijk plein zou wor den gebruikt als uitlaatplaats voor honden en als gevolg daarvan een bron van onvrede en el lende zou gaan vorpien. De waterpartijen in de nieuwe wijk Grashoek, zijn mooi, aldus het CDA-Vrouwenbraad, maar enkele leden ergerden zich aan de enorme hoe veelheid rommel die in de grachten wordt ge deponeerd. Verder werd de aandacht van de wethouder gevraagd voor de gevaarlijké over steek van de Grashoek naar de scholen in Boe- renburg. De gemeente heeft op de Duinwete ring reeds enkele voorzieningen getroffen, maar men betwijfelde of deze afdoende zijn.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7