Stompwijk krijgt nieuw dorpshuis Hinderwet vergunning duurder in Leiderdorp ^DOTWaf ihooif waf» Noord wijkse dartspelers lijken record ruimschoots te halen Groen licht voor nieuwbouw Palace Noordwijks beddenbestand neemt toe ^EGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 23 DECEMBER 1980 PAGINA 7 IHETSONTWERP IS AL KLAAR kerkfpSCHENDAM In nac mpwijk wordt op de be- ande fundering een uw Dorpshuis van twee I diepingen gebouwd, arin alle huurders uit het ,5 december afgebrande amÉK>uw een plaats zullen jgen behalve de jeugd- s „Oase". Dit heeft voor ter G. M. Belt van de :hting Dorpshuis de le- van de Dorpsraad, waar- hij deel uitmaakt, gis- avond in èen speciaal irvoor belegde bijeen- dist meegedeeld. Het ihtingsbestuur en spe- erst Inn in oeterwoude ciaal de voorzitter, is zo voortvarend te werk gegaan dat op de vergadering van gisteravond, goed veertien dagen na de brand, ook al een schetsontwerp van een architekt/aannemer kon worden voorgelegd. Hoewel de verzekering het oude gebouw niet total loss heeft verklaard krijgt de stich ting toch voldoende uitge keerd om een nieuw gebouw neer te zetten. Met de sloop van ,het oude gebouw aan de dr. van Noortstraat is deze week begonnen. Als alles is opgeruimd moet nog een fun- deringsonderzoek plaats vin den. aldus voorzitter Belt die hoopte binnen zes weken van de gemeente een bouwvergun ning te krijgen. Die laatste op merking veroorzaakte nogal wat gelach onder de talrijke aanwezigen in het clubgebouw van de voetbalvereniging „Stompwijkse Boys" die de ruimte voor deze bijzondere bijeenkomst had afgestaan. Het stichtingsbestuur wil half januari een compleet plan met de betrokken verenigingen, en daarna met het gemeentebe stuur, bespreken. Burgemees ter W. .F de Vreeze die voor een eerste kennismaking met de Dorpsraad naar Stompwijk was gekomen zal het zich waarschijnlijk tot een eer re kenen de ambtelijke procedure zoveel mogelijk te bespoedi gen. Wat de jeugdsoos betreft denkt het stichtingsbestuur aan een aanbouw achter het nieuwe dorpshuis. School De achter het voormalige dorpshuis gelegen R.K. Maar ten v.d. Veldeschool vormt in verband met de nieuwbouw nog een complicatie. Het schoolbestuur had namelijk al vóór de brand plannen voor een concentratie van twee ge bouwen aan weerszijden van de dr. van Noortstraat. Beke ken wordt nu of één lokaal plus een kleinere ruimte ter beschikking van de stichting kan worden gesteld. Hiervoor zijn echter niet minder dan dertien nogal strenge voor waarden gesteld. Oase komt in ieder geval al niet in aanmer king. Verder moet voor iedere bijeenkomst een afspraak met het hoofd van de school wor den gemaakt, de sleutel moet telkens worden gehaald en ge bracht en de stichting moet voor iedere vereniging één persoon verantwoordelijk stel len. Voorzitter Belt zei dat de stichting graag zou willen be schikken over het handenar- beidlokaal voor de hobbyclub. Bij het spreekrecht dat aan de vergadering vooraf ging vroeg mevrouw Faas, een van de leidsters van de hobbyclub, spoed te maken rpet een nieu we ruimte omdat veertig kin deren van de lagere school hidrop wachten. Het bestuur van Stompwijkse Boys heeft de hobbyclub al ruimte aange boden maar in het clubgebouw beschikt men niet over ruimte voor opslag van materialen. De heer Hodes van de jonge- rensoos Asafoetida vroeg vol ledige openheid van zaken en overleg met alle a.s. gebrui kers zodat gezamenlijk kan worden gezocht naar de beste oplossing van de moeilijkhe den waarin Stompwijk door de brand is komen te verkeren. Na verwelkoming door voor zitter wethouder J. J. Meijer zei burgemeester De Vreeze blij te zijen zo spoedig met de Dorpsraad kennis te kunnen maken hoewel de aanleiding, de brand van het Dorpshuis, uiferaard moet worden be- Chi|ETERWOUDE De rst-Inn, die Tweede rstdag gehouden zal wor- i bevat weer tal van gei tiende activiteiten voor 0 uujig en oud. Klokslag twee wordt de Kerst-Inn in s Huis, Kosterspad geo- nd met een toneelvoorstel- voor klein en groot or het „Speelthcater" met 'ie weet een verhaal1' samenwerking met iUW). Het is een combi- tie van poppenspel en to- el en vooral bestemd voor I ideren van 4 t/m 10 jaar. lar iedereen die ouder is er ook zeker van genie- de voorstelling starten er rschillende aktiviteiten Dli ,ls creatieve handvaardig- id voor de jongeren (lam- Lgtjj ns maken, brooddeeg, kra- houtwerken, nieuwjaars- irten en kaboutertjes ma- met muziek werken etc.), onjms („Oud Zoeterwoude' ar 150 jaar onafhankelijkheid" Hij tekenfilms) en stands van ider'erse organisaties. Er wor- dia's gedraaid met kleur- zoa ke reisverhalen over Peru, eau pan en China en voor de mliefhebbers is er weer de ditionele damsimultaan te- Jaap van Leeuwen (2elf Je vi mbord meenemen). Om half ie begint in de Nederlands irvormde Kerk een pro- vJtmma met licht klassieke ,ne Biek- iie grote zaal van Ons Huis wit er vanaf kwart over 'veel muziek gespeeld. Het hj^korkest. Erik en Tineke Arsenic brengen voor ieder jelat wils. Daarnaast zijn er nog o In sneltekenaar, een spre- rshoek en een leeshoekje pwezig. Bovendien zijn er ffertjes, erwtensoep en inkjes te koop. Om zes uur er een broodjesbuffet, waar dereen die wil een kerst- öodmaaltijd kan nuttigen. jL|n zeven uur gaat de lam- intocht met muziek een ndgang door het dorp ma- ryl n. Ook start om zeven uur "t jeugdschaken, met een si- iltaan tegen Kees van (enwijk. Daarna kunnen k ouderen hun „slag" slaan, klaverjassers kunnen deze pnd (vanaf acht uur) ook n hart ophalen, want er kan roulerend systeem ge worden. In de grote il is er 's avonds volop mu it: eerst treedt Wolf Affair en het Kerstfeest zal uitge- ingd worden met een Dixie- idband. Eén ieder is van rte welkom. Een tekening van de noord-west gevel van het nieuwe Palace-appartementencomplex dat uitein delijk de goedkeuring van het Noordwijkse gemeentebestuur kreeg. NOORDWIJK Na twee jaar onderhandelen over de toe komst van het in 1978 uitgebrande Palace-hotel aan de Noordwijkse Koningin Wilhelminaboulevard, lijkt de nieu we eigenaar van Noordwijks meest besproken bouwval, toch toestemming te krijgen om een appartementencomplex te bouwen op de restanten van het vermaarde hotel. De gemeente Noordwijk die zich tojt het uiterste heeft verzet te gen de bouw van nog meer appartementen aan de boulevard. heeft het bouwplan uiteindelijk goedgekeurd. De tekeningen worden over enige weken ter visie gelegd. Het ontwerp Palace- nieuwe-stijl is van de Amsterdamse architecten Le Grand en Selle en het Noordwijkse architectenbureau Brandt en Korbee. Het ruim 30 miljoen gulden kostende complex bevat 50 luxe ap partementen. Er is ruimte gereserveerd voor dagwinkels, terwijl er ook plannen zijn voor een bowlingcentrum en een parkeerga rage. De Amsterdamse projectontwikkelaar wil in 1981 al begin nen met de sloop van het oude Palace en de nieuwbouw van het appartementencomplex. NOORDWIJK Door uitbreidingen de presentatie van de 'Noordwijk-bro- bespeuren. In de brochure kunnen vijf en het opnieuw in gebruik stellen van chure 1981'. nieuwe restaurants worden verwerkt. De een aantal Noordwijkse hotels, krijgt Tot nu toe vertoonde het hotel/pension- Noordwijkbrochure die in een oplage van de badplaats in 1981 de beschikking beddenbestand een duidelijke achteruit- 50.000 exemplaren is verschenen, wordt in over 300 bedden meer dan dit jaar. De gang. In de badplaats is ook een accent- binnen- en buitenland verspreid en is gra- Noordwijkse VVV constateert dit bij verschuiving naar slechtweer-recreatie te ll"s verkrijgbaar bij de Noordwijkse VVV. Leiderdorp Bedrijven die een hinderwetvergunning no dig hebben, zullen daarvoor binnenkort meer moeten beta len. Dit is het gevolg van de verbeterde inspraakmogelijk heden op grond van de per 1 september in werking getreden Wet algemene bepalingen milieuhygiëne, waardoor de kos ten die de gemeente moet maken om een dergelijke vergun ning af te geven met een veelvoud zijn gestegen. De raadscommissie bestuurszaken ging gisteravond akkoord met een wijziging van de legesverordening die een verrekening van de kosten op uurbasis mogelijk moet maken. In bepaalde geval len, vooral als de publieke belangstelling tot bezwaarschriften leidf, die voor het gemeentebestuur aanleiding kunnen zijn her haald technisch advies in te winnen voordat een hinderwetver gunning wordt afgegeven, kan dit tot hoge legesbedragen leiden. Het PPR-raadslid Roland Mommaas vond het een moeilijk punt dat de kosten van inspraak op burgers worden verhaald. De ge meenschap moet deze kosten betalen, zo stelde hij. Bovendien achtte hij het gevaar niet denkbeeldig dat bedrijven hun aanvra gen gekleurd zouden indienen om de kosten van de inspraak daarmee te drukken. Wethouder H. J. Verdier (CDA) die het in principe wel met hem eens was, zag geen andere mogelijkheden om de kosten te ver halen. Als boosdoener wees hij het Rijk aan die gemeenten met nieuwe wettelijke maatregelen voor hogere kosten plaatst. LEIDERDORP De Leidse Spaarbank opent morgen een nieuw kantoor aan de Hoofd straat 51 in Leiderdorp. Vana vond zal er van half zes tot half acht een receptie worden gehouden in het nieuwe fi liaal. De beheerder van het nieuwe kantoor is de heer J. Scharloo. LEIDERDORP In de Dorpskerk van Leiderdorp wordt morgen een cantate dienst gehouden. Muzikale medewerking verleent het Leiderdorps kamerkoor onder leiding van Wim van Meeu wen, de bas-bariton Frans van Rooijen, Peter Koomen op spi net en een klein strijkersen semble. Uitgevoerd wordt Magnificat van Buxtehude. Voorganger in de dienst is ds. A. Knorth. De dienst begint om tien uur 's avonds. LISSE Meindert Leerling, lijsttrekker van de Reformato rische Politieke Federatie, houdt maandag 29 december een spreekbeurt in gebouw Salvatori aan de Lissese Wa genstraat. De bijeenkomst be gint om acht uur. LISSE De plaatselijke FNV-afdeling houdt zaterdag 3 januari een filmmiddag voor de jeugd in 't Trefpunt aan de Schoolstraat. Kaarten hiervoor zijn op 28 december tussen 12.00 en 13.00 uur verkrijg baar. Op vrijdag 9 januari wordt er vanaf 20.00 uur ge kaart. Kerst-Inn in sociëteit „De Fuik" OEGSTGEEST Onder het motto „Kom er eens uit, kom er eens in" houdt socië teit De Fuik, onderdeel van de Stichting Jeugd- en Jon gerenwerk Oegstgeest op Tweede Kerstdag, vrijdag 26 december een Kerst-Inn in gebouw Taberna aan de Ju- lianalaan 1. De bezoekers kunnen vanaf twee uur terecht voor creatie ve en sportieve bezigheden. Degenen die een muziekin strument bespelen, worden verzocht dat mee te nemen zo dat er gezamenlijk kan wor den gemusiceerd. Voor de kleine kinderen is er speciale kleihoek ingericht. Verder be staat er gelegenheid voor het beschilderen van tegeltjes, het doen van gezelschapsspelen, tafeltennissen, biljarten, sjoe len en dergelijke. De toegang is geheel gratis en iedereen is van harte welkom. Rond vijf uur kan er een eenvoudige kerstmaaltijd worden genut tigd tegen betaling van ƒ5. Be langstellenden moeten zich daarvoor opgeven bij de SJJO, tel. 154773. 's Avonds wordt de grote zaal van Taberna omgebouwd tot kerstdiscotheek. De Leidse discjockey Nico Bill zal het programma presenteren. De dis^o start om acht uur en-is bedoeld voor jongeren vanaf 16 jaar. De entree bedraagt 1. Kerst concert op hoog niveau NOORDWIJK Het kerst concert gisteravond in de Sint Jeroenkerk was er een op hoog niveau dat een geva rieerd karakter droeg. Hier voor stonden de musici Thijs van leer, Louis van Dijk, Jorine Samson, Ber nard Kruysen en Henny Vossen borg voor met het koor „Hagacantare", het jon genskoor van het Aloysius- college en het Leids Toon kunstorkest. Het jongenskoor opende bij zonder sfeervol met het Gre goriaanse „Puer natus est". Het concert werd besloten met het optreden van „Hagacanta re". Tussen deze twee optre dens traden de vele musici dje aan dit concert meewerkten, voor het voetlicht. De ver schillende solo's werden afge wisseld met uitbundige samen zang. Opknapbeurt zwembad De Hazelaar HAZERSWOUDE Het Hazerswoudse openlucht zwembad De Hazelaar zal in het komende jaar drastisch worden opgeknapt. In het ondiepe bassin wordt een speciale coating aange bracht. Dit moet in de toe komst minder onderhouds kosten opleveren. De kosten van de opkapbeurt bedragen 65.000 gulden. Het college van Hazerswoude is overigens niet van mening dat het teruggelopen aantal zwem bad bezoekers toe te schrijven is aan het achterstallige onder houd. De kleine moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee beloont uw krant u graag met een fraai hangertje van uw eigen sterrebeeld. Weet u al iemand? aaj Naam. noteer m.i.vals nic abonnee van de Leidse Courant Adres Postcode/Plaats Betaalt wórdt per maand (automatische afschrijving) j U per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite een zilveren hangertje met het sterrebeeldI NaamI AdresI Postcode/PlaatsI TelefoonI Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, i Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. CcidócSouAcmt IN FEITEN DE BESTE NOORDWIJK Tijdens het eerste etmaal van hun poging om het wereldre cord dartwerpen in de spel- soort 1.000.001 te verbete ren, lijken Ruud Versteege en John Steen voorden ruimschoots in hun opzet te slagen. Na ruim twaalf uur spelen en met een voor sprong van reeds 50.000 punten op het schema ho pen de twee Noordwijkers het nieuwe record, het oude staat met 57.836 pijlen op naam van een groep Engel sen uit te laten komen rond de 50.000 pijlen. Het Guiness Book of Records zal, als de geplande 48 uur worden volgemaakt, even eens worden verrijkt met een duurterecord. De Noordwijkse wethouder van sportzaken T. Jansen verrichtte maandagmorgen om acht uur de officiële ope ning van de dartmarathon. De eerste pijl die door hem werd geworpen belandde in de 15, wat voor een beginner niet slecht is. De recordjagers Ruud Versteege en John Steenvoorden hopen tot woensdagmiddag twaalf uur op de baan en op de been te blijven, met slechts om het hele uur vijf minuten rust. Bij de spelsoort 1.000.001 is het de bedoeling dat de be haalde scores van dit getal worden afgetrokken, totdat men van 1.000.001 op nul is aangekomen. Dit alles uiter aard door gebruikmaking van zo weinig mogelijk pij len. Het aftellen met het meeste zoden aan de dijk als de werpers zich concentreren op het bordvak 20, waarbij per pijl maximaal zestig pun ten kunnen worden behaald. De dartspelers moeten hierbij John Steenvoorden aan worp terwiil Ruud versteege zojuist zijn pijltjes van het bord heeft geplukt. wel mikken op een vakje dat nauwelijks groter is dan een vierkante centimeter. Ruud Versteege en John Steenvoorden krijgen bij hun recordpoging steun van tal rijke vrienden en bekenden. De Noordwijkse middenstand draagt zorg voor een uitgeba lanceerde voeding, terwijl vertegenwoordigers van de Nederlandse dartbond als of ficiële waarnemers de be haalde scores controleren. Een dokter en een fysiothe rapeut zien er op toe dat de twee jongens, die immers 48 uur achtereen in touw zijn en bij elkaar zo'n 500 kilometer lopen, ook lichamelijk in goe de conditie blijven. Na twaalf uur spelen lijkt de voorsprong van 50.000 pun ten op het schema bij Ruud Versteege en John Steen voorden een1 louterende wer king te hebben. De twee spe lers van dartclub „De halve ton" zien er ténminste nog zeer fit uit, en zijn vol opti misme over de afloop van hun recordpoging. Ruud Ver steege: „Het gaat beter dan verwacht. Als we zo blijven scoren komen we zelfs uit op een totaal van 45.000 pijlen, zo'n 13.000 onder het oude record. Het zou goed zijn voor de dartsport als er nu eens niet alleen door Engel sen, maar ook door 'Neder landers in deze tak prestaties wqrden geleverd." Als de poging van het Noord wijkse duo slaagt dan zullen - zij waarschijnlijk pas. in 1982 in het Guiness Book of Re cords wordeij opgenomen. Tot woensdagmiddag twaalf uur bestaat er nog de gele genheid om Ruud Versteege en John Steenvoorden bij hun recordpoging in ^ctie te zien in café „De halve ton" in Noordwijk.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7