mededelingen gemeentebestuur leiden 221 m 26dec.'80 H Familirherichlcii Kijk ns wat een keuze in keukens! ad sanctos Openings- en sluitingstijden van Gemeentelijke Diensten en Hulp verlenende Instellingen in verband met de feestdagen. telefoontjes f SPECIAAL Bungalowpark't Posterbos DE KRANT WORDTGEIEZEN. PAGINA 8 LEIDSE COURANT VRIJDAG 19 DECEMBER kunt vragen en dat Rolff uw keuken desgewenst nog stelt ook. dan kómt u toch even langs? Trouwens, bij Rolff kunt u niet alleen alle Bruynzeel-keukens bewonderen, maar ook de sterke staaltjes van de beroemde Bruynzeel-parketvloeren, de handige Monta-rekken en de nieuwe badkamermeubelen. Natuurlijk kunt u bij Rolff uitgebreide Bruynzeel- brochures krijgen U vindt Rolff op het industrieterrein 'De Grote Polder'. U parkeert er vlak voor de deur op een ruim parkeerterrein. Het Is erg plezierig keukens kijken bij Rolff U heeft alle ruimte om ongestoord rond te lopen tussen al die overzichtelijk opgestelde keukens De keus is groter dan ooit. nu de Poggenpohl keukens bij Rolff gezelschap hebben gekregen van het komplete Bruynzeel- assortiment. Dat telt liefst 13 keukens, in 40 uitvoeringen. Stuk voor stuk pló&tjes: mooi. sterk, degelijk. En wat meer is: allemaal even betaalbaar Als u daarbij weet dat u Rolff altijd om vérgaande adviezen Industrieweg 14, Industrieterrein 'de Grote Polder', Zoeterwoude - Rijndijk. Tel.: 071-899206. miAt lones lodgt ROLFF Openingstijden: van maandag t/m vrijdag van 8.00.tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur. Bovendien donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur, en zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur. begrafenissen crematies kanföorenaula lange mare 69 leiden 071-126618 t Heden werd na een korte ziekte van ons weggeno men. mijn lieve vrouw, onze moeder en oma ELISABETH MARIA WILHELMINA VOSKUILEN-VAN DER KRUIS op de leeftijd van 67 jaar L. Voskuilen Leida en Martin Wim en Ria Bert en Corrie Henk en Ada Greet en Arie Ellen en Wim en kleinkinderen 18 december 1980 2394 GB Hazerswoude, Mozart laan 81 De overledene is opgebaard in ontmoetingscentrum ..Het Anker", Chopinlaan 2, Hazerswoude-Rijndijk, al waar een avondwake wordt gehouden op zondag avond om 7 uur, daarna is er gelegenheid tot condole ren. Wij vieren de H. Eucharistie voor haar zielerust op maandag 22 december a.s. om 10.00 uur in bovenge noemd ontmoetingscentrum, waarna de crematie zal plaatsvinden om 11.30 uur in het Crematorium „Oc- kenburgh", Ockenburghstraat 21, 's-Gravenhage, einde Laan van Meerdervoort. JOHANNA DE VETTE-V.D. LUBBE weduwe van Jacobus Arnoldus de Vette in haar 82ste levensjaar. Zoeterwoude: BepenTheo Oude Wetering: Ploon en Andrè Hoogmade: Sjaan en Peter Leiden: Leny en Nico Hoogmade: Riet en Bart en kleinkinderen. Geen bezoek aan huis. Correspondentieadres: B. Nieuwehuizen Oude Kerkweg 1, Hoogmade. Vrijdagavond is er een avondmis om 19.30 uur in de parochiekerk te Hoogmade. Gelegenheid tot condole ren na de avondmis. terdag 20 december om 10.30 uur waarna we haar begeleiden naar haar laatste rustplaats op het r.-k. kerkhof alhier. Enige en algemene kennisgeving t Geheel onverwacht is heden van ons heengegaan onze lieve zorgzame zoon, broer, zwager en oom BARTHOLOMEUS JOHANNES WILHELMUS VAN BEIJEREN BERGEN EN HENEGOUWEN Hij was 62 jaar. Oegstgeest: J. v. Beijeren Bergen en Henegouwen-van Duuren Leiden: A. P. Henzing-v. Beijeren Bergen en Henegouwen Leiden: J. Ernst-v. Beijeren Bergen en Henegouwen C. M. Ernst Neven en nichten. 18 december 1980 Grevenstraat 13, Leiden. Correspondentieadres: Meloenstraat 32, 2312 GZ Leiden. De gezongen H. Uitvaartmis wordt voor hem opgedra gen in de parochiekerk van de Hartebrug op maandag 22 december om 14.00 uur, waarna de begrafenis plaatsvindt op de r.-k. afdeling van de begraafplaats „Rhijnnof". Gelegenheid tot condoleren uitsluitend na de begrafe- nis in de ontvangkamer van de begraafplaats. Tot ons leedwezen geven wij u kennis van het plotse ling overlijden van onze medewerker en collega BART VAN BEIJEREN BERGEN EN HENEGOUWEN Gedurende de vele jaren dat hij bij ons bedrijf werk zaam is geweest hebben wij hem leren kennen als een goed medewerker en een uitstekend collega. Direktie en personeel B.V. Drukkerij v/h Batteljee en Terpstra t Met droefheid, maar dankbaar voor al het goede dat hij ons gegeven heeft, delen wij U mede, dat mijn lieve man, onze goede vader en fijne grootpapa JOANNES THEODORUS HOSMAN begiftigd met het Gouden Kruis Pro Ecclesia et Pontifice, 68 jaar oud. door God is thuisgebracht (Psalm 126). Zijn belangstelling en inzet voor anderen zal voor ons: een inspiratie blijven. Wassenaar: A. F. M. Hosman-Dingjan Haren (Gr.): B. B. A. Hosman G. V. M. Hosman-Bernard Joep, Ivo, Helen, Monique, Dick Amstelveen: P. J. A. Hosman C. M. E. Hosman-Smit Lelden: A. P. A. Hosman Th. A. M. Hosman- van der Maas Eugenie, Vincent, Guido, Aloys Veenendaal: Th. J. A. Hosman A. Hosman-Aartsen Allard-Jan, Mariëlle Leiden: C. G. Lovink 18 december 1980 Huize „Willibrord" Ridderlaan 1 2242 GR Wassenaar Wij herdenken hem tijdens een avondmis In de kerk van de H. Lodewijk (Steenschuur) te Leiden op zon dag 21 december om 20.15 uur. Wij vieren de H. Eu charistie voor hem in genoemde kerk op maandag 22 december om 11.00 uur. waarna de begrafenis plaats vindt in het familiegraf op de R.K.-afdeling van da be graafplaats „Roaanburgh" te Voorschoten. Gelegenheid tot condoleren uitsluitend na de begrafe nis in de ontvangkamer van de begraafplaats. In een goede herinnermg aan hem delen wij het over lijden mede van onze oud-firmant en oud-patroon, de J. TH. HOSMAN Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 22 de cember a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Enig agendapunt: Voorstel inzake Stevenshof. Commissie vergaderingen bestemmingsplan Commissie voor Onderwijs en Samenlevingsop bouw en Commissie voor Financiën. Maandag 22 december a.s. om 19.00 uur in ka mer 204 van het stadhuis. Agenda: Beschikbaarstelling krediet f 1.300.000,— t.b.v. kindercentrum Merenwijk (i.v.m. 50% subsidie Aan vullende Werken) Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. worden geboden. De gemeenteraad zal in juni een beslissing nemen over de nu ontworpen ontwikke- lings-schets, waarin dan de inspraak zal zijn verwerkt. Het boekje is voor f 2,50 verkrijgbaar bij de Bin nenstadswinkel, Breestraat 117. Buro Voorlich ting van het stadhuis, en het stadsbouwhuis. Langegracht 72, Onderhoud van straten en wegen Het onderhoud van straten en wegen in Leiden wordt sinds twee jaar volgens programma vastgesteld. Zo'n programma wordt elk jaar in de maand december ge publiceerd in de vrijdagse mededelingen. U kunt dan zien of de straat waar u woont in het betreffende jaar voor het uitvoeren van onderhoud aan de beurt is. Ook voor 1981 is weer een onderhoudsprogramma gemaakt. Dit programma wijkt echter af van de pro gramma's in voorgaande jaren. Toen lag de nadruk voornamelijk op het groot onderhoud, waarbij hele straten of grote delen daarvan werden aangepakt. u in de voorgaande jaren gewend was. Voor het ko mende jaar telt die lijst 28 straten. Deze straten zijn hieronder vermeld. Bij enkele van deze straten is het noodzakelijk enkele aanpassingen ter verbetering van de veiligheid van de weggebruikers aan te brengen. In het verleden zijn daartoe veelal verzoeken inge diend. De omwonenden zullen over die aanpassingen nog worden ingelicht. Niet de grote werken Verder zijn er ook in 1981 weer de "Grote" werken zoals, de vernieuwing van walmuren en rioleringen, de bouw van bruggen en dergelijke. Deze werken worden niet tot het gewone onder houdsprogramma gerekend. Voor wat de onderhoudswerkzaamheden aan asfalt wegen betreft, daar zal in de toekomst het accent liggen op de oppervlakte behandelingen, zoals het dichten van naden en scheuren met betuum en met steenslag voorziene afstrooimateriaal voor het weg dekoppervlak. Klachten over gevaarlijke straten!! Tenslotte is er dan nog het incidentele dagelijkse on derhoud. Dat onderhoud omvat het opheffen van plotseling ontstane gebreken die gevaar voor wegge bruikers opleveren. Indien u klachten over dergelijke gevaarlijke gebreken aan straten heeft kunt u zich rechtstreeks wenden tot de afdeling bestratingen van de dienst van Gemeentewerken, telefoon 769241, toestellen 446 en 447. Door die afdeling zullen dan direct de noodzakelijke herstelwerkzaamheden wor den verricht. Welke straten in 1981? - Varkensmarkt - Rembrandtstraat - Raamsteeg - Groenesteeg - Kaarsenmakersstraat - Fokkestraat Sociale Dienst Evenals vorige jaren zullen de gebouwen van de Ge meentelijke Sociale Dienst Steenschuur 21, Apollo- laan 1a en Herensingel 3 gedurende de kerst- en nieuwjaarsperiode voor het publiek gesloten zijn. Op 29, 30 en 31 december alsmede op 2 januari '81 kunt u dus niet op de kantoren terecht voor het doen aanvragen van uitkeringen of inlichtingen. Mocht u echter gedurende genoemde periode toch dringend hulp nodig hebben, en de Sociale Dienst willen bereiken, dan kunt u uitsluitend op 29, 30 en 31 december tussen 10.00 en 11.00 uur telefonisch met de dienst in kontakt komen, li 4. - Kloksteeg - Bloemistenlaan - Zwarte Pad Abraham Crijnsenstraat - Juliana van Stolberghof Anna van Buurenhof Lange Vrouwenkerksteeg - Corantijnstraat - Julianakade - Bernhardkade - Arubastraat - Rijnkade - Vreewijkstraat Hugo de Grootstraat Gerrit Doustrast - Jan Lievenstraat - Haarlemmerstraat - Westlanderwerf - Klipperwerf - Staverse Jolwerf - Damloperwerf - Tjalkenwerf Diversen Schuttersveld Onlangs verscheen een boekje met een stedebouw- kundige schets van de mogelijke bebouwing van het Schuttersveld. Deze ontwikkelings-schets is ontwor pen door het architektenburo Latta en Hölscher te Oldenburg (W.Dtsl.) in opdracht van het Kollege van B W van Leiden. Het gaat hier uitdrukkelijk niet om een gedetailleerd bebouwingsplan, maar de schets dient er voor om de hoofdzaken uit te drukken in een stedebouwkundige tekening en om een berekening van de kapaciteit van het terrein mogelijk te maken (hoeveel kan er op en hoe ziet het er ongeveer uit). Tot 1 maart 1981 wordt gelegenheid geboden tot in spraak. Reakties dient men te richten aan de Projekt- groep Schuttersveld, t.a.v. de heer J.H. van Gelder, Binnenstadswinkel, Breestraat 117, 2311 CL Leiden, betreft hier de wijken Stationskwartier, Groenoord, Voornamelijk kleine gebreken Een groot aantal van de ruim 1.250 straten in Leiden vertoont een aanzienlijk aantal kleine gebreken, zoals kuilen en gaten. Dat veroorzaakt natuurlijk veel over> last. Om dit nu tegen te gaan is besloten om in de ko mende jaren, te beginnen in 1981, het accent op het kleine onderhoud te leggen; dus op het opheffen van kleine gebreken e.d. Alle straten zullen daarbij op ge breken worden gecontroleerd en waar nodig zullen herstelwerkzaamheden worden uitgevoerd. Wanneer alles volgens wens verloopt zijn vóór 1984 alle straten in Leiden op die manier onder handen genomen. In 1981 zal in ruim 500 straten het kleine onderhoud worden uitgevoerd. Dat gebeurt per wijk. Begonnen wordt met de straten in de binnenstad; eerst het zuidelijk deel daarvan en vervolgens het noordelijk gedeelte. Rond juni 1981 moet het onderhoudswerk in de bin nenstad voltooid zijn. Vervolgens, dus omstreeks juli a.s., worden de wij ken ten noorden van de binnenstad aangepakt. Het Op dit adres kan men ook een toelichting krijgen en Noorderkwartier, De Kooi en de Zeeheldenbuurt. De is een maquette en bijbehorend, gekleurd kaartmate- overige wijken komen in 1982 en 1983 aan de beurt, riaal te bezichtigen. Hier liggen tevens plannen, die Leidse Woningstichting Maandag 29, dinsdag 30 en woensdag 31 december a.s. is de woningstichting gesloten, alsook op vrij dag 2 januari a.s. Men is overigens wel telefonisch op genoemde dagen te bereiken. Het nummer is 769301 Instituut Burgerraadslieden Van maandag 22 t/m woensdag 24 december wor den geen spreekuren gehouden. Van donderdag 25 december t/m 4 januari is het instituut gesloten. Vanaf maandag 5 januari zijn er weer spreekuren. Warenmarkten De woensdagse warenmarkten van 24 en 31 decem ber a.s. zullen om 17.00 uur eindigen. Huisvuilophaaldienst Donderdag 25 en vrijdag 26 december wordt er geen huisvuil opgehaald. Dit geldt ook voor donderdag 1 januari a.s. Zaterdag 27 december kunnen wel laadkisten geleegd worden, echter wel tegen een hoger tarief. Vrijdag 2 januari is er weer normale ophaaldienst, ook voor de laadkisten. Grofvuilophaaldienst De eerstvolgende grofvuilophaaldag is maandag 5 januari 1981. Wijknummers en ophaaldagen worden de volgende keer bekend gemaakt. Grofvuil-schema 1981 In afwijking van voorgaande jaren zal het schema "grofvuil" 1981 alleen in het huis-aan-huisblad de Leidse Post worden opgenomen. Reden hiervan is, dat niet iedereen geabonneerd is op een Leidse krant..Een compleet schema is overigens ook in de nieuwe "wegwijzer 1981 voor Leiden" opgenomen. anderen tot nu toe hebben gemaakt over het Schut tersveld, althans voor zover beschikbaar. Na 1 maart zullen alle kommentaren verwerkt worden door de Projektgroep Schuttersveld en zal een defini tieve (zij het nog globale) schets worden gemaakt, die moet dienen als leidraad bij de verdere planont wikkeling. Uiteraard zal ook bij de volgende stappen in deze ontwikkeling de mogelijkheid tot inspraak Noodzakelijke aanpassingen Doordat het accent op het kleine onderhoud is ko men te liggen, is de lijst van straten waaraan groot onderhoud wordt uitgevoerd aanmerkelijk korter dan voordeligste camping-speciaalzaak aankomst 24 dec, - vertrek 27 dec. Op 2e kerstdag eten uw kinderen bij ons gratis (kindermenu). Luxe 6-persoons bungalows in het Limburgse land met KTV, cv, overdekt zwembad, sauna, solarium, bowlii familierestaurant. Prijs f. 350,— per bungalow. Ook langere periode mogelijk. 1071-1222441 071-1222441 Esterel vouwwagens met vaste wanden. In haar soort de eerste, beste en voordelig ste. Reeds vanaf 8495.-. Ook populairst© merk vouwwagens reeds vanaf 2595.-. Speciaal zaak Gebr. van Esveld, Paecal- weg 115, R'danvLomberdljen, tel. 010-325211. VOO, alle soorten tenten, vouw- T, k00p „injn opentodtat dellg b.v. trekkerstenten halve prijzen, dubbeldeks v.a. 69.-; bungalows v.a. 298.-, baga gewagens v.a. 498.-. Van ouds vertrouwd adres: Gebr. van EsvekJ, Pascalweg 115, R'dam-Lombardljen. Tel. 010- 325211. schouwmodel, 1 Bocal gas haard. 20 antieke paneel kerk deuren, 2 Pelgrim gevelkachels, Amerikaanse Chrysler 1963. Tel. 071-123055. Te koop een hondekar Prijs 300.-. 071-15.37.84. UW KLEINTJE WORDT GELEZEN HEUGAFELTTEGELS. kleuren direct leverbaar. 5 garantie. Gemakkelijk t« gen. Tijdelijk Stanleymei deau bij aankoop van min Smits Woninginriefil f Mare 98, Vrouwensteeg 9. 123913. NERGENS ZO'N KEUS. LICHTING, hang-, wand- staande lampen. Fa. De L* Molenstraat 49. Noordwijk. 01719-11500. levering doff gehele Bollenstreek. t Bel nu: 040-853435 en u de gratis informatie of naer Nomij Tours bv, antwoord er. 45,5660 VB Geldrop (zonder

Leidse Courant | 1980 | | pagina 8