oortgezette Saab 900 Turbo Sedan .Onronde banden"worden weer rond verfijnde wervelwind aditie Tlfa Romeo Alfetta GTV 6: Plotselinge uitgeversdrift zorgt voor sldboeken van prima kwaliteit ENNENLAND LEIDSE COURANT VRIJDAG 19 DECEMBER 1980 PAGINA 1.1 niet als leerboek. Het mag nog wel eens duidelijk worden gesteld: skiën leer je niet uit een boekje, evenmin als fietsen of schaatsen of voetballen. Een boek kan wel de achtergronden verduidelijken of nog eens dat uitleggen, wat je tijdens de skiles niet hebt begrepen. Sport in beeld Van Jürgen Kemmler is ook een boekje versche nen bij Meulenhoff. Het is een klein handzaam werkje waarin zeer beknopt en met veel foto's en tekeningen verduidelijkt de grondbeginselen van de alpineskisport staan. Het is typisch zo'n boekje om mee te nemen op vakantie om 's avonds na je skidag nog eens na te lezen, wat je fout hebt ge daan op de piste. Bij uitstek geschikt voor begin nende skiërs. Er staat een aantal vuistregels in en een paar veel voorkomende fouten worden gea nalyseerd. Het boekje hoort tot de serie Sport in beeld. In diezelfde serie is ook een boekje verschenen over langlaufen. De schrijver is Franz Wölzenmül- ler en de Nederlandse uitgave is bewerkt door Ernst Faber, langlaufer en zelf auteur van een boek over skilopen. Dit boekje is evenals het alpi neboekje erg kort in zijn teksten, maar verlucht met veel kleurig illustratiewerk. Veel tips, tech niek en algemene informatie en wat bijzonder leuk is, ook aandacht voor de natuur en sporen in de sneeuw. Want daar gaat het natuurlijk om, genie ten van de rust, de omgeving, de zon en sneeuw en onderwijl in je eigen tempo voortglijden over de loipe. Dat is langlauf op zijn mooist. Wie evenwel wat sportiever in beweging wil ko men, doet er goed aan zich actief voor te bereiden op zijn wintersportavontuur. Een cursus skigym- nastiek is dan aan te bevelen. Wie dat niet in groepsverband wil doen, kan zich het boekje Skigymnastiek aanschaffen, dat verschenen is bij Elmar in Rijswijk-Delft. Het is geschreven door Walter Brehm en behandelt alle technieken van skigymnastiek. Aan de hand van het boek kan men zelf een compleet trainingsprogramma sa menstellen. De uitgave is ruim voorzien van foto's waarop springende mensen, waaronder de auteur zelf, de verschillende oefeningen verduidelijken. In de serie Elmar-sport, waartoe deze uitgave be hoort, verschenen eerder boeken over langlauf en alpineskiën. KOOS BLOEMSMA Elseviers Wintersportboek. Uitg. Elsevier Ne- derland,Amsterdam. Prijs 79,50. Erik Couwenhoven: Bruna wintersportgids, de oostelijke Alpen. Uitg.A.W.Bruna Zn., Utrecht. Prijs ƒ17.50. Wintersport in Oostenrijk, Vorarlberg en Tirol. Uitg. ANWB, Den Haag. Prijs ƒ14,75. Wintersport in Oostenrijk, Salzburgerland, Oberösterreich, Stiermarken, Karinthië, Oost- Tirol. Uitg.ANWB, Den Haag. Prijs 14,95. Jürgen Kemmler, Mandred Vorderwülbecke: Het grote skihandboek. Uitg.Luitingh, Laren N.H. Prijs 49,50. Jürgen Kemmler Alpineskiën; serie Sport in beeld. Uitg.Meulenhoff-Elsevier Nederland. Amsterdam. Prijs ƒ14,90. Franz Wölzenmüller Langlaufen; serie Sport in beeld. Uitg. Meulenhoff-Elsevier Nederland, Amsterdam. Prijs 14,90. Walter Brehm: Skigymnastiek; uitg.Elmar, Rijswijk-Delft Prijs 19,90. mag als bekend worden veronder- ij dat wielen moeten worden uitge- Uceerd als andere banden gemon- worden. Wielvelgen en vooral fcjen ziin nu eenmaal niet op elk i hun omtrek even zwaar. De jalans" die daardoor bij het draaien I het wiel ontstaat, veroorzaakt on- benaam trillen van de wagen en [gevaarlijk slingeren van het stuur I zich brengen. Daarnaast betekent [extra slijtage van banden en schok kers (die het trillen moeten zien op Lngen) en meer rolweerstand over komend met een hoger brandstof- wruik. Onbalans vormt echter maar Jdeel van het probleem: wielen zijn (zelden echt rond. Het zal duidelijk zijn dat een onrond wiel, net als een ongebalanceerd wiel, ,de neiging krijgt te gaan stuiteren, vooral bij hogere snelheden. Nu kan men een los wiel op rondloop gaan con troleren, en dan wat van het loopvlak van de banden afschaven daar waar de wielstraal het grootst is. Belast met het wagengewicht gedragen de wielen zich echter anders, zodat een onbelast rond' wiel nog steeds kan gaan stuiteren. Bo vendien kost het afschaven een paar millimeter loopvlakrubber. In Amerika heeft men nu een apparaat ontwikkeld, dat onder belasting de wielstraalvaria- tie meet. Het losse wiel wordt op een rol gezet, die het wiel aandrijft en te vens de belasting van het wagenge wicht simuleert. Het onronde wiel kan de rol wegdrukken, en zo wordt de va riatie in de wielstraal onder belasting gemeten. De machine heeft tevens een stel slijpschijven, waarmee automatisch de onrondheid tot 0,125 mm kan wor den teruggebracht. (Bij nieuwe banden kan de afwijking zo'n 0.7 mm bedra gen). Dat afslijpen van de band gebeurt aan de randen van het loopvlak, waar de band onder belasting het meest blijkt te dragen. Het midden van het loopvlak blijft dus onaangetast, en ook aan de randen verdwijnt slechts zeer weinig rubber. Na het rondmaken moet het wiel natuurlijk opnieuw uitgeba lanceerd worden. Na dit zgn. „tire-mat- ching" zal de auto, mits hij verder in goede staat is, bij elke snelheid trilling- vrij zijn. In Amerika zijn al 1400 van deze tire- matching stations in bedrijf. Het enige dergelijke bedrijf in Europa staat voor alsnog in Alblasserdam: de firma Ride Control Nederland, aan de Edisonweg 8, tel. 01859-3746. De kosten van de be handeling liggen op dezelfde hoogte als die van het uitbalansen: een gulden of vijftien ex. BTW per wiel. Laat u bij het bedrijf nieuwe banden monteren, dan liggen de feitelijke kosten lager omdat bij het tire-matchen uitbalansen al is inbegrepen. door de lange overbrenging van pook naar versnellingsbak gaat het schakelen wat gevoel loos. Snel schakelen is daar door wat moeilijk. Door de enorme souplesse van de zesci- linder is het echter ook moge lijk zonder veel schakelen snel vooruit te komen. Wat dat be treft past de motor uitstekend bij de GTV. Beter bestuurbaar De motorsouplesse komt ook het stuurkarakter bij een sportieve rijstijl ten goede. Doordat het vermogen er zo geleidelijk in komt kan men de Alfetta GTV 6 naar belie ven neutraal laten sturen, de achterkant laten uitbreken door wat meer gas te geven, of de neus naar de buitenkant van de bocht laten trekken door gas terug te nemen. Het ge wie hts verschil tussen de ge bruikelijke tweeliter viercilin- der en deze zescilinder heeft weinig merkbare invloed op de besturing gehad. Bij lagere snelheden stuurt de Alfa wat zwaar, maar op snelheid valt dat mee. De besturing werkt uiterst precies, bij hoge snel heid zelfs wat zenuwachtig. Het uitlaatgeluid, voor de se dan misschien wat te agressief, is bij de coupé juist op zijn plaats. Motortrillingen zijn, zoals bij een zescilinder ver wacht mag worden, nauwe lijks voelbaar, maar bij hoge IN HAAG De skisport is de laatste jaren populair geworden, dat er in Nederland temaandelijkse tijdschriften over winter »rt verschijnen. Zo populair dat er een stuk twaalf kunstskibanen worden geëxploiteerd, ar de Nederlander een redelijk ski-surrogaat Et voor de vijftig weken dat hij niet in de eeuwde Alpenlanden verblijft Zo populair Se wintersport ook, dat de Nederlandse uit- fers het laatste jaar bijna evenveel boeken Ir wintersport op de markt hebben gebracht [in de voorafgaande periode van ruim hon- d jaar dat het skiën als sport bestaat We linen blij zijn met die plotselinge uitgeven Ift want de recent verschenen boeken zijn van prima kwaliteit en gaan uit van de in- Idels internationaal aanvaarde veiligheids- nen en richtlijnen voor materiaal en ski- liek- *^laas treffen we op planken bij de boekhandelaar al eens uitgaven aan, die enkele jaren geleden «henen en die thans met de veranderde opvat en over veilig en plezierig skiën pertinent ter- e behoren te worden gelegd. Wie een boek pt over wintersport kan als redelijke norm aan- ïen dat de uitgaven niet ouder mag zijn dan vier jaar. ken over wintersport zijn te verdelen in twee epen. De ene groep bestaat uit boeken die voor-^ lelijk handelen over de toeristische kant van de ltersport. Want hoezeer skiën een echte sport is, de Nederlander zal het vrijwel altijd gekop- zijn aan vakantie en heeft daarom terecht het [go van eem mengeling van toerisme en sportief ig zijn. Boeken in deze groep beschrijven meest- le wintersportplaatsen of -streken met een op- e van skimogelijkheden. De andere groep win- portboeken begeeft zich op het sporttechnische k. Meestal behandelen deze boeken één spcialis- diepgaand. Zo zijn er boeken over langlaufs- Qain-skiwandelen, alpineskiën en skigymnastiek. 71 aantal uitgaven combineert een toeristisch met i sporttechnisch gedeelte, maar dat heeft nogal 1 tot gevolg, dat beide onderwerpen te opper- kkig aan bod komen. Er zijn echter uitzonde gen. Wie zich een boek over wintersport wil ischaffen, moet goed weten welke onderwerpen erin behandeld wil zien en hoe uitgebreid. Bo- idien zal hij zich in de boekhandel de tijd moe- gunnen om een keuze te maken. Het is mijn en pijnlijke ervaring dat boekverkopers niet of iwelijks op de hoogte zijn van de inhoud van itersportboeken en het zou hun beter passen te 5G3>jgen dan de verkoop van een boek over skis- t met nonsens te omkleden. Jkj t is er zoals de laatste tijd verschenen? •mpleet meest complete boek over wintersport is Eise rs Wintersportboek. Het is niet alleen het groot- en het dikste, het is ook het duurste Nederland se wintersportboek. Zowel de toeristische als technische kant van wintersport komen aan de 'e en, daar is de uitzondering, zonder echt op- vlakkig te worden. Het boek bevat een atlas 1 de Alpen en enkele Duitse berggebieden. In *al 29 overzichtelijke kaarten met daarop de itersportplaatsen duidelijk in geel of blauw aan- eyen. Het tweede gedeelte van het boek geeft ruim driehonderdtwintig pagina's een beschrij- 'g van wat de samensteller noemt winterparadij- 0- Het zijn de belangrijkste ski-oorden in alfabe- e volgorde. Niet alle plaatsen staan vermeld ar er zijn maar weinig belangrijke gebieden, die on( n'et 'n voorkomen. Er is een wat te grote angstelling vóór Duitse gebieden, terwijl er t ,00- De Saab 200 GLE. verwachtingen waren hoog t toen, nu zo'n jaar den, bekend werd dat Alfa het eerst sinds lange tijd een zescilinder-model gaan voeren. Die zescilin- 'stond al lang klaar, maar wegens de oliecrisis des- weer in de ijskast gezet, sportieve natuur van de 2,5 V6 viel op, maar ook de grote dorst. Argwanend ;_^u daarbij gekeken naar de P carburateurs die het licht- nlen blok sierden. Het lag de hand dat deze kracht- 1 misschien het meest op plaats zou zijn in de sport- coupé Alfetta GTV, en ■in heeft hij nu dan ook plaats gevonden. rSr vermogen bleef gelijk aan Hvan de Sei sedan, 118 kW- pk, maar in de GTV 6 ft de motor benzin'e-inspui- Volgens Alfa geeft dat opzichte van carburateurs nogensverlies in het mid- toerengebied, hetgeen ech- wordt gecompenseerd door tleinere massa van de GTV de sedan. Daardoor is he- _ook niet vast te stellen of ^£2 inspuiting op zich een gun- invloed heeft op het ben- •erbruik, want dat wordt jfcdoor massa en stroomlijn ■tóloed. Had de Sei sedan in jfclstelling tot de Alfetta- 'ks de versnellingsbak bij de tor zitten, in de GTV 6 vin- i we koppeling en vijfbak er bij de achteras. In de akeling is dat wel voelbaar: de vering te weinig aan, een concessie aan de goede weglegging. Die wordt bij de Turbo mede bevorderd door standaard Michelin TRX-ban- den. Rijgenot Die wegligging is opvallend neutraal, al is voor al met de turbo-motor natuurlijk best onder stuur te creëren door in de bocht veel gas te ge ven. De bekrachtigde besturing van de Turbo is echter gevoelig genoeg om dit verschijnsel on der controle te houden. De motor zelf is met muisstil, maar produceert geen hinderlijk la waai en is een bron van vreugde voor de actie ve rijder. Hij reageert zeer soepel en verbaast steeds weer door zijn enorme acceleratiepoten- tieel. Hij combineert goed met de vijfbak. die in de loop der jaren ook voortdurend is verbeterd en nu haast perfect schakelt, met zeer korte uitslagen. De Turbo is er overigens ook met vier versnellingen en wat minder luxueuze uit rusting. Op de afwerking van het interieur valt weinig aan te merken en vooral het goed onder handbereik liggende dashboard valt op. Alleen zijn de bedieningsorganen nog steeds niet alle even logisch geplaatst, hetgeen enige gewen ning vraagt. Als geheel is de 900 Sedan een zeer aangename reiswagen, met een hoog comfort- en prestatieniveau. Het verbruik van tegen de 1:10 bij een normale rijstijl is daarbij zeker niet ongunstig. Het uiterlijk van de Sedan is, net als dat van de andere 900's, wat eigenwijs en heeft als enige nadeel de wat smal uitgevallen deu ren. De prijzen zijn niet mals, maar in vergelij king met kwalitatief gelijkwaardige als BMW, Volvo of Mercedes toch niet ongunstig. De Se dan GLS kost ƒ29.900; de wat luxere en snelle re GLE staat voor ƒ37.950 in de boekjes, de Turbo met vier versnellingen voor 42.900 en het topmodel Turbo 5 tenslotte kost ƒ46.500 te geringe aandacht is voor Franse wintersport plaatsen. Dat wordt verklaard, als je weet dat Elseviers Wintersportboek een vertaling is van het Duitse „Grosse AD AC Winterbuch'1, uitgegeven door de Duitse automobielclub. Van een groot aantal plaat sen is een zogenaamd panoramakaartje opgeno men, waarop alle liften en afdalingsmogelijkheden vermeld staan. Voorts in tabelvorm per plaats in formatie over verbindingen, liften, skipassen en - abonnementen, loipes, wandelpaden en wat er in de plaats nog meer te doen is in de winter. Het boek is zeer ruim geïllustreerd met kleurenfoto's. Het derde deel van het boek is het wintersportlexi con. Onder een groot aantal trefwoorden staat in honderd pagina's alfabetisch een schat aan algeme ne informatie over alle facetten van de skisport, vooral de technische kant. Niet zo diepgaand als een specialist zich zou wensen, maar voldoende om de meeste vragen op heldere wijze te beantwoor den. De teksten in de uitgave zijn niet klakkeloos overgenomen uit het Duits, maar met zorgvuldig heid bewerkt en gericht op de Nederlandse skiër. De uitgave wordt nogal eens verward met de jaar lijks in het Duits verschijnende Ski-atlas. Dat is onjuist. De ski-atlas is anders van opzet en nogal commercieel. Alle skilanden van Europa staan erin, terwijl Elseviers Wintersportboek al leen de Alpenlanden behandelt. De Nederlandse bewerking was in handen van dr.J.C.de Bruine en Erik Couwenhoven; de laatste is hoofdredacteur van het tijdschrift Wintersport. Hoewel Elseviers Wintersportboek al vorig seizoen uitkwam, heeft het nog niets aan actualiteit verloren en blijft het een prima uitgave. Dezelfde Erik Couwenhoven heeft een boekje ge schreven dat bij uitgeverij Bruna verscheen en als titel meekreeg: Bruna Wintersportgids, de oostelij ke Alpen. Het is een toeristisch boekje geworden dat een erg handzaam formaat heeft. Het grootste deel van de tekst bestaat uit korte en zakelijke be schrijvingen van wintersportplaatsen in Oosten rijk, Beieren en Duitssprekend Italië. Het zijn niet de beschrijvingen, die een sfeerbeeld geven, maar eerder een opsomming van de ingrediënten, die als smaakmaker kunnen gelden voor een aangename vakantie. Persoonlijk spreekt me het eerste deel van het boekje meer aan, waar in vijftig pagina's op eveneens zakelijke wijze veel aspecten van de skisport worden behandeld, doorspekt met veel goede tips. ANWB-serie Het wintertoerisme is ook door de ANWB te boek gesteld. Jarenlang heeft men de uitgave „Naar de wintersport" herzien en herdrukt, tot het boek van zeer matige kwaliteit was geworden. Men revan cheert zich nu met de uitgave van een nieuwe se rie boekjes, waarvan dit jaar de eerste twee delen zijn verschenen. Beide behandelen ze Oostenrijk. Het ene deel gaat over Vorarlberg en Tirol, het an dere deel behandelt de overige Oostenrijkse pro vincies. Volgend jaar zullen de delen Frankrijk en Zwitserland verschijnen, terwijl Italië en Duitsland voor nog later op het programma staan. Revanche ren noemde ik het en terecht De inhoud is zo per fect en veelomvattend, dat je het niet anders zou willen hebben. In een sobere opmaak, met vrijwel geen foto's, maar veel tekst en tabellen karakteri seert het de wintersportdorpen op treffende wijze. Ook de kleinere en elders vaak vergeten plaatsen worden erin genoemd. De panoramakaarten zijn niet altijd even duideliik, maar de in blauw erover heen gedrukte lifttracées springen eruit Per plaats worden beschreven: een algemene indruk, skilif ten, het skigebied, skilessen, ski-abonnementen, skiverhuur, langlaufmogelijkheden, wandelmoge lijkheden, geschikt voor kinderen, après-ski, ande re wintersporten, arrangementsmogelijkheden, aanwezigheid van arts en-of ziekenhuis en een lijst van verblijfsaccommodaties. Alles in heldere be schrijvingen en niet in tabelvorm. De snelverande- rende wereld van het wintertoerisme maakt een perfecte uitgave onmogelijk, maar deze beide boekjes reiken nadrukkelijk naar die onbereikbare top. Skihandboek Ook op skitechnisch gebied is er een uitgave die eruit springt door kwaliteit en veelzijdigheid en de allure heelt van een standaardwerk. Het is het Grote Skihandboek, uitgegeven door Luitingh in Laren N.H. onder auspiciën van de Nederlandse Ski Vereniging. Het is de Nederlandse vertaling van het „Grosse Skihandbuch" van de Duitse ski- vereniging en is geschreven door twee zeer beken de wintersportjournalisten: Manfred Vorderwül becke en Jürgen Kemmler. Van Kemmler is al ja ren het boek „Beter skiën" als een soort handboek voor modern ski-onderricht populair; Vorderwül becke is vooral kenner van de langlaufsport maar geeft de laatste jaren ook deskundig commentaar voor de Duitse tv bij alpinewedstrijden. Het boek is ruim van formaat en overdadig in kleur geïllu streerd. In 228 pagina's wordt werkelijk alles op skitechnisch gebied behandeld. Van ski-uitrusting via skigymnastiek en de basistechnieken van het alpineskiën tot het terreinskiën en ski-acrobatiek aan toe. Er wordt ingegaan op alle facetten van de langlaufsport, een kleine cursus hoe skies in de was te zetten en een gedeelte over skilooptechniek. Ook besteedt het boek aandacht aan punten als rechtszekerheid op de skipiste, fotograferen in de sneeuw, skiën als wedstrijdsport en gedragsregels. Kortom, een vraagbaak voor alle skitechnische en aanverwante zaken. Maar wel als naslagwerk en Al sinds 1977 timmert Saab aan de weg met zijn Turbo-model, destijds opmerkelijk omdat de turbocompressor op de, ooit van Triumph over genomen tweeliter motor niet in de eerste plaats voor meer vermogen, maar voor meer zuinigheid moest zorgen. Het begon toen met de 99 sedan, al snel gevolgd door de 900-serie met schuin aflopende achterkant, afgeleid van de nooit zo populaire Combi-coupé. Het 99-model bleef echter gevraagd en misschien daarom presenteerde Saab dit jaar op de tentoonstelling van Genève een 900 sedan, met de styling van de andere 900's, maar ruimer dan de 99. Die 900 Sedan is er als GL, GLE en Turbo met verschillende uitrustingsniveaus en vermogens voor de tweeliter-motoren varërend van 80 kW-108 pk tot 107 kW-145 pk. Alle 900's kre gen een nieuw motorblok, dat lichter en een voudiger van opbouw is dan het oude. Dit werd voornamelijk bereikt door de huipas die ontste king, water-, olie- en benzinepomp aandreef,te laten vervallen. Deze worden nu direct door krukas of nokkenas aangedreven. De motor zelf is ruim 11 kg lichter dan het oude type. door bijkomende maatregelen werd de totale wagen zo'n 40 kg lichter. Aan interieur, uitrus ting en afwerking verbeterde Saab nog tal van kleinigheden, waarvan het meest de van binne nuit verstelbare buitenspiegels opvallen. Bij de Turbo geschiedt die verstelling electrisch en werd ook de bediening van de voorportierra men geëlectrificeerd. De Turbo is nu ook te krijgen met automatische versnellingsbak, ech ter voorlopig nog alleen in Scandinavië en Amerika. Wat ruimte-aanbod en comfort be treft is de Sedan gelijkwaardig aan de bekende 900-serie, dat wil zeggen: volop ruimte voor passagiers en bagage, al heeft de Sedan natuur lijk niet zo'n grote achterklep. Hij heeft echter wel een omklapbare achterbankleuning. De zit plaatsen zijn prima, het veercomfort is in het algemeen goed. Alleen op korte richels spreekt spiegel mee en hoogteverstel ling voor de bestuurdersstoel. In combinatie met het verstel bare stuur is in de kleine, maar goedgevormde stoelen dus altijd een goede zitpositie te vinden. Wat betreft het comfort valt er het sportieve karakter van de wagen in aan merking genomen, niet te kla gen. Het verschil tussen GTV 2.0 en 2.5 zescilinder is puur technisch en wij zouden zeg gen: de zescilinder rijdt fijner. De meerprijs daarvoor is niet direct gering, maar in vergelij king met de Sei sedan (en met de concurrentie) is ruim 36.000 toch niet te veel (de sedan kost 42.990) Gegevens: Aandrijving: watergekoelde zescilinder V-motor, boring x slag 88x68,3 mm, cil. inhoud 2492 cc, compr. verh. 9:1, max. vermogen 118 kW-160 pk bij 6000 tpm, max. koppel 213 Nm bij 4000 tpm, enkele bovenlig gende nokkenas per cilinder- rij. Bosch benzine-inspuiting. vijf versnellingen, achterwie laandrijving. Carrosserie: zelfdragende car rosserie met twee portieren en achterklep, onafh. voorwie- loph. m. dwarsarmen, torsie veren, stabilisator. De Dion achteras m. schroefveren, Watts-stangenstelsel, stabilisa tor, tandheugelbesturing, schij fremmen rondom (voor in wendig geventileerd) m. be krachtiging, banden 195-60 HR 15. Afmetingen: wielbasis 2400 mm, spoorbreedte vanaf 1373- 1353 mm, 1 x b x h 4260 x 1664 x 1330mm. rijklare massa 1210 kg. Prestaties: topsnelheid 205 km- uur, verbruik bij constant 90 km-per uur 7,7 1-100 km, bij stadsverkeer 14,8 1-100 km. Importeur: Alfa Romeo Neder land B.V., Kabelweg 100, 1014 BC Amsterdam, tel. 020- 821551. toerentallen is de motor niet zó stil. De remmen zijn uiter aard niet ongewijzigd geble ven: Alfa monteerde in de voorwielen inwendig geventi leerde schijven. De remcapaci- teit is uitstekend, de doseer- baarheid evenzo. Face-lift Uiterlijk is de GTV 6 te her kennen aan de niet te vermij den bobbel op de motorkap. Kunststof bumpers en strips sieren voortaan ook de tweeli ter GTV, evenals gewijzigde achterlichten. In het interieur valt een nieuw dashboard op, dat nu weer een conventionele indeling heeft in plaats van de in het midden geplaatste in strumenten met voor de be stuurder alleen een toerentel- ler. Op die nieuwe indeling valt weinig aan te merken. Op het gebied van de uitrusting krijgt de GTV als extra een elektrisch verstelbare buiten Alfa Romeo GTV6.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 11