Üeidooi voor meer gradanten in eredivisie Da s beter dan een ouwe sok. Rabobank Parker Leiden weer licht optimistisch Jen WD comité Gantwarg stevent op damtitel af brstei jn en Verrips igden voor )ksexamen" Oók Spaarbriefbank. Itlllllllllllllllllltllllllllllllllllllllll IAAG De VVD- Kamerleden Erica ;-Terpstra en Wim ii, uit protest tegen de ig van de PvdA-fractie enrechtenkwesties, uit nité voor de Olym- >pelen en de mensen- gestapt. Verkerk willen Keja f „de schijn vermijden ieke speelbal te worden BARCELONA Gisteren reisde Parker Leiden zonder Jimmy Woudstra naar Bar celona. Er waren speculaties dat Woudstra in de tweede wedstrijd van de kwart-fina- lepool Europacup, vanavond tegen CF de Barcelona, met een kap over zijn zaterdag gebroken neus zou kunnen spelen. De kans daarop is echter geen moment aanwe zig geweest. Woudstra bleef thuis en zal pas over zo'n drie weken in de ploeg te rugkeren. Barcelona kende ook geen vlekkeloze voorbe reiding. Zondag werd in Ma drid met 83-80 van Estydian- tes verloren voor de Spaanse competitie. Leiden-coach Han Wallaart zag de wed strijd, maar verbindt aan dit gegeven niet te veel conclu- sles. Hij blijft Barcelona een zeer gevaarlijke tegenstan der vinden. Vooral als de ploeg de kans zou krijgen om een hoog tempo te onder houden. Wallaart meent* „Barcelona is op elk mo ment tot sterke prestaties in staat" De Spaanse ploeg heeft een snelle leading guard, Soloza- bal, die als klein nadeel heeft dat hij vrijwel volledig links handig is. Soarez is de tweede guard; gezien alleen al het feit, dat hij ook Spaans internatio nal is, mag zijn kracht niet worden onderschat Andere snelle mensen zijn de forward Sibilio (een genaturaliseerde Amerikaan) en Delacruz, een international. Voorts zijn er de Europese sterspeler San Epifa- nio, een uitstekende forward, en niet te vergeten de twee nieuwe Amerikanen in het team. Een probleem voor Barcelona is, dat het in de competitie wedstrijden slechts één Ameri kaan mag gebruiken. Tot nu toe was dat overwegend Mike Phillip» (afkomstig van Ken tucky) een sp>eler waar Leiden twee jaar terug noch achter heen zat Tegen Estudiantes kwam de center Jeff Ruland echter in het veld en maakte in zeven speelminuten vóór rust niets klaar, om vervolgens na de pauze 22 punten te sco ren, vallend, duikend, des noods struikelend, maar raak. Gelet op het team (daarbij be horen nog Creus en Fernan dez) moet Leiden oppassen voor het tempo van Barcelona. Als de fast-break bij de Span jaarden goed gaat lop>en, is er weinig meer te redden. Ook moet worden voorkomen, dat de Barcelona-aanval in wat meer statische situaties té een voudig inside gespeeld wordt Leiden heeft verschillende mogelijkheden om Barcelona tot bedaren te brengen. Het geduldig uitspelen van de aan val, een krachtige aanvalsre- bound en een snelle overscha keling van aanval naar verde diging zijn de belangrijkste middelen hiertoe. Over het publiek als tegen stander hoeft Leiden zich geen al te grote zorgen te maken. Het Barcelona-publiek staat bekend als tamelijk rustig. Bo vendien is er vanavond con currentie van de Unicef-voet- balwedstrijd tussen Barcelona en een wereldelftal. Ter gele genheid van die gebeurtenis vloog ook Johan Cruyff (in hetzelfde toestel als Leiden) naar Spanje, nu hij daar weer zonder vervolging kan rondlo- p>en. Evenals Leiden toog Cruyff naar het riante Hotel Princesa Sofia, waar nog ande re voetbalsterren zullen aan komen. Mocht de voetbalwed strijd wat mensen van het bas ketball weghouden (dat begint overigens drie uur eerder), dan zal Leiden daar niet om rouwen. Over het meespelen van Slave Puidokas bestaat nog geen ze kerheid. De enkelblessure wordt minder maar of het nd genoeg gaat is nog de vraag. Gevraagd naar de kansen op winst meent Wallaart' „Zon der Jim en misschien zonder kans. Aan de andere kant ge loof ik dat dit voor de t een extra-prikkel is die goed uit kan pakken. Als ik het so hoor ziet men het hier voor de thuisploeg nu wat te gemakke lijk in. Dat brengt ons in de gegeven situatie in een g ger positie. Als wij het 1 lonaspel niet afremmen, 1 zij ons de zaal uit lette maar als ons dat goed lukt, 1 pen zij zichzelf de zaal uit" LEJO BUCK LEIDSE COURANT In een door de sectie be* oetbal ingestelde Werkgroep tie opzet betaald voetbal uitgebracht rapport wordt ongen om op zo kort moge- rmljn over te gaan tot een ;te degradatieregeling in de le. Niet twee, maar drie ouden uit de eredivisie moe sderen. Die plaatsen kunnen vuld door de nummers 1 eerste divisie, alsmede jaar van de nacompetitie. De iep, o.l.v. van sectie betaald estuurslid Herman Chouf- lt eveneens voor de instel- i een tweede divisie (klasse fhankelijken), waarin vier aten uit de eerste divisie en eurteams een plaats moeten ompetitiestrijd in de eredivisie e divisie aantrekkelijker voor liek te maken, wordt gesugge- es perioden in te stellen. De winnaars komen in twee poules tegen elkaar uit, waarna in een finalewed strijd de winnaar bekend moet worden gemaakt. Als beloning zou voor de ere divisie een plaats in het UEFA-toernooi op het sp>el staan. Mocht de UEFA daar niet akkoord mee kunnen gaan, zal er via een sponsor een groot bedrag klaar moeten liggen. Het rapport spreekt verder zijn voor keur uit voor drie divisies met elk zes tien clubs. Ook in de zogenaamde twee de divisie is plaats voor een degradatie regeling, waardoor er vanuit de ama teurs een betere doorstroming komt. Het rapport spreekt daarbij van de rea liteitszin met betrekking tot betalingen en het amateurvoetbal. Bovendien kan er gemakkelijker worden gesaneerd in de top van het betaalde voetbal. Voorts is de werkgroep van mening dat er naast een A- en een C-selectie ook. een jeugdselectie (tot achttien jaar) voor eredivisieclubs behoort te komen. Het C-team krijgt dan de naam tweede elf tal mee. Met ingang van de volgende competitie zouden deze teams moeten worden ingedeeld in een reserve-eredi visie en een reserve-eerste divisie A en B. Deze competitie zou op de zondag verspeeld moeten worden. Voor de A- teams wordt zaterdagmiddag 16.00 uur als de meest geschikte tijd aanbevolen, mits op die middag tot een algemene winkelsluiting wordt overgegaan. Bij de tweede teams zal tevens geëxpe rimenteerd worden met een puntensys teem. Dit als een "try-out" voor de rest van het betaalde voetbal. Gelijke spe len zullen, naar Amerikaans voorbeeld, niet meer mogelijk ziin. Bij een gelijke stand moeten strafschoppen de beslis sing brengen- De nieuwe puntenwaar dering is dan als volgt: 3 punten bij winst, en 0 bij verlies in de normale speeltijd; 2 punten bij winst na straf schoppen en 1 punt bij verlies na straf- Ook de strijd om de KNVB-beker moet in een ander jasje gestoken worden. Daarbij is vooral de wens uitgesproken meer amateurclubs in de bekerstrijd te mengen. De finale zou moeten bestaan uit twee duels. Gezien het grote aantal wedstrijden, het rapport spreekt van 45 per seizoen voor de eredivisie en 41 voor de eerste divisie als haalbaar, zal een afgelaste wedstrijd zo mogelijk een dag later moeten worden ingehaald en anders de daaropvolgende woensdag. Het tijdstip van afgelasting dient voor 10 uur 's morgens te liggen. De winterpauze wordt gehandhaafd op de manier, zoals die dit seizoen ook geldt, waarbij het laatste weekeinde voor de winterstop en de eerste er na gebruikt dient te worden voor de KNVB-bekercompeti- tie. De werkgroep zal in een later stadium een aanvullend rapport uitbrengen over. toeschouwersaccomodaties, spe lopvattingen in het Nederlands betaald voetbal en de voorlichting aan het pu bliek. HENK WAGEMAN DINSDAG 16 DECEMBER 1980 PAG|NA 15 Gisteren presenteerde Peter Post zijn nieuwe wielerstal. Daarin zijn Ad Wijnands, Ludo Pee- ters en Jo Maas(v.l.n.r.) nieuwe gezichten. BAMAKO De veertiende speeldag tijdens het toer nooi om het wereldkam pioenschap dammen in Ba mako heeft voor de Neder landse deelnemers weinig goeds gebracht Langzamer hand raken Wiersma, Van der Wat Clerc, Bastiaannet en Jansen ontmoedigd over het feit dat zij nauwelijks in staat zijn in een partij de volle winst binnen te halen. In de veertiende ronde trof fen drie van hen tegenstan ders, die laag geklasseerd stonden, maar de winst lie ten zij liggen. Na de ruime winst op Marcos lijkt Gantwarg onbelemmerd op de titel af te stevenen. Uilslagen veertiende ronde: Van der Wal-Veltman 1-1, Diaw-liogiljafiaki 0-2. Soumaoro-Iau 1-1, Karcoe-Gant- warg 0-2, Clerc-Iwalene 1-1, Ver- poest-Mistsjanski 1-1, Bastiaannet- Krista 1-1, Ba-Lestsjimki 0-2, Wiert- ma-Korenevski 1-1, NDiaye-Gba 1-1, Jansen-Tsjegolev 0-2. Stand: 1. Gantwarg 23 puntm; 2. N'Diaye 20; 3. Wiersma, Mul «er «hl. Mogiljanski, Tsjegolev 19; 7. Kore- nevski en Lestejinski 18; 9. Van der Wal 17; 10. Clerc 16; 11. Baatiaannet 14; 12. Ba en Iaea 13; 14. Gba en Ver- poest 12; 16. Veltman 11; 17. Janaen 10; 18. Diaw 9; 19. Marcos 8; 20. Um- lene en Soumaoro 7; 22. Krieta 4. DINGEN Eens oor een profbokser dat hij tegenstanders it zwaardere kaliber "len. Die tijd is iken voor pugilisten in Verrips, Cor Ever- Roy Somer. Gister moesten zij in de ehoorzaal te Vlaar hun „examen" doen. slaagde op overtui- wijze, Eversteijn dito e aantekening dat hij id met een formidabel it, maar Somer zakte. M langstelling was niet Idigend en kampioenen ilhouders kosten geld, imotor Aad Westerla- iies zal hebben opgele- een was de Westduit- tuder in het welterge- Dieter Schantz. West ld bezit in dit gewicht "ilinkende boksers en ntz, pas 24 iaar, was de hoogste kwaliteit, fat doet niets af aan de ige prestatie aie over igen hem leverde. De imer begon, als van- ssief en in hoog tem- zijn sterke, strakke en le stoten bracht hij ir al spoedig tot onge- fde daden. Keer op keer chantz, die de „omge- dekking" gebruikte - land hoog en linker de stoothand van Ever- en dat kwam hei 'eede ronde al op een i waarschuwing te iVan de derde ronde af, enorm sterke vijfde er 'oor, was Eversteijn de van de ring, ondanks dat hij kracht verspil- or op dekking te stoten. "ïoeken tempo 'ersteijn was zo hoog dat itser verder geen kans wallen kreeg. In de ze- ronde gaf Schantz een ot, waardoor beiden ge raakten. Het opzettelijke to kon moeilijk worden Eversteijn (31 jaar) zijn profpartij ook won, wat erigens toch zou hebben Utrechtse lichtgewicht Verrips, die zich nog in de goede richting «elt, bouwde verder aan zijn palmares. De veel ge- routineerder Belg Rudy Haeck(32), die ooit om de Eu ropese titel bokste, had de grootste moeite uit ,de strakke, sterke, beheerste stoten (voor al de rechtse hoek) van Ver rips te blijven. In de vijfde ronde moest Haeck acht tellen nemen op een strakke rechtse, pal op zijn kin. In de zesde liet Haeck een rechtse counter los die door Verrips onmiddellijk werd beantwoord met een zeer korte, rechtse hoek waarop de Belg voor minuten k.o.ging. Vedergewicht Roy Somer lijkt niet voorbestemd het grote werk aan te kunnen. Tegen Gerard Jacob, die een maand geleden zijn Fianse titel ver loor en eens om een Europese kroon bokste - tegen Castellon - had hij erg veel moed nodig om staande te blijven. Met zijn derde stoot al - een linkse hoek - gaf Jacob zijn tegen stander acht tellen rust. Somer stander te draaien. Op "een linkse counter moest Somer in de zesde (van de acht) ronden acht tellen nemen. Hij was weerloos, kreeg een waarschu- herstelde zich knap, vocht dapper terug met zijn geva rieerde, snelle stoten terwijl de Fransman zich alleen bedien de van zijn linkse, evenwel een zeer sterke en in alle va riaties gebruikte stoot. In de vierde ronde had Somer het heel moeilijk en moest hij klemmen en hangen. In de vijfde ronde eenzelfde situatie en weer haalde Somer het, hoewel hij de fout bleef ma ken in de stoot van zijn tegen- wing voor vasthouden die hij al eerder had moeten hebben en toen hij nogmaals acht tel len kreeg, riep het publiek om de handdoek. Wat zijn helpet dan ook deed. De bepaald niet onaantrekke lijke avond werd ontsierd dooi het duel van de zwaargewich ten Hubert Zimmerman (An tillen) en Vedat Akova, een in West Duitsland wonende Turk. Zimmerman had in „Ahoy" al eens getoond een uiterst beperkte bokser te zijn. Avoka was een rommelaar. Een triest duel dat Zimmer man in de derde ronde staakte nadat hij acht tellen had moe ten nemen op twee rechtse op stootjes. Geen boksers om weer eens in de ring te bren gen. HERMAN VAN BERGEM voor Nootdorp Elf draverijen staan er *Wddag op het programma flraversbaan van Nootdorp, «•start Is om 14.30 uur. Onze meeting luiden. ERENPRUS: f tonus Zuldvel- nunder Spencer en Sjiko Be- Slron Hagheweyde. "toover en Tippy Vorst. WWJS: True Westfrisia, Trln*- elï* Westlandla. BpAUS: Renate Voome. SJora Buitenzorg en Saffier Anjo. WAMBEEKPRIJS(eerste afdeling): Robijn N, Red Fox en Rotox D. WANNEPERVEENPRIJS: Sheridan. Silvio uit Uden en Sigrid. WAMBEEKPRIJS(tweede afdeling): Rajolto Dakota, Sultana Norton en Pi raat G. WANROOYPRIJS: Obert Voorne Peggy Duke en Prins Benjamin. WAPENVELDPRIJS: Ricco Westlan- dia. Pikant S en Orly Norton WARFFUMPRUS: Robert Belwln, Pa rodie en Nozem D. WALESPRIJS(2): Solo K. Theophtol M en Sir Hollandia. Niet dat ik rijk ben, zegt deze meneer bij ons op de bank, maar enige zekerheid wil ik straks tóch wel achter me hebben en een ouwe sok lijkt me ook niks... Meneer, zeiden wij, spaar- brieven, van de Rabobank, dat is het: veilig, vertrouwd en goede inkomsten. U kunt ze nemen met verschillende loop- \j tijden. En hoe langer de looptijd, hoe hoger de rente, tot zo'n 10 toe. Weet u, zegt hij, met die spaarbrieven kan me weinig gebeuren

Leidse Courant | 1980 | | pagina 15