Leimuiden geeft toestemming voor modernisering van betonfabriek NDER ODVAN PANDER. Leidschendam verliest proces tegen firma Remmerswaal Een jaar cel geëist voor bedreigen politieman RAAD DOORKRUIST BESLISSING KROON Woubrugge krijgt er twee velden tij Pander .MISBRUIK VAN OMSTANDIGHEDEN' REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 12 DECEMBER 1980 PAC AD Het fabriekspand van Boot dat mag uitbreiden. LEIMUIDEN De Lelnraidense ge meenteraad heeft gisteravond toestem ming gegeven voor uitbreiding en moder nisering van de Bouwmaterialen en Be tonfabriek G. Boot en zonen. B en w had den de raad voorgesteld positief te beslis sen omdat anders het voortbestaan van het bedrijf, waar ongeveer 60 personen werken, in gevaar komt De raad steunde het voorstel van het college. Alleen het raadslid voor Leimuiden 2000, Mevr. B J. van Puffelen, stemde tegen. De raad be sliste voor de tweede maal over de uit- breiding van het bedrijf. In 1978 verleen de de gemeenteraad geen toestemming. Boot ging tegen die beslissing in beroep bij de Kroon, maar kreeg van deze in stantie nog geen uitsluitsel. Met het posi tieve raadsoordeel doorkruist de raad de Kroonprocedure. Mevrouw Van Puffelen stemde tegen het voorstel van het college omdat zij vond dat het college te weinig informatie rond de uit breiding en modernisering van het bedrijf had verstrekt „Het is niet duidelijk welke gevolgen een uitbreiding van het bedrijf heeft voor het milieu en voor omwonenden. Bovendien betekent uitbreiding, een grotere produktie. Hierdoor moet ook de opslag ruimte vergroot worden. Het lijkt mij, mede gelet op de slechte toegankelijkheid, ver standiger een andere plaats voor het bedrijf te zoeken. Een industriegebied lijkt mij de aangewezen plaats", zo zei het Leimuiden 2000-raadslid. Het WD-raadslid J.H. van Dam was het daar helemaal niet mee eens, „Leimuiden mag trots zijn op een bedrijf als Boot We moeten dan ook blij zijn dat het bedrijf bin nen de gemeente wil blijven, bovendien is een plaats voor een industrieterrein niet zo eenvoudig te vinden". Mevrouw Van Puffe len vond dat er eerst meer duidelijkheid moest komen over de capaciteitsvergroting die de modernisering met zich mee brengt „De gemeente heeft met zulke zaken niets te maken. Dat is een zaak van de directie van het bedrijf', reageerde het WD-raads lid. Burgemeester G.J. van der Kroft sloot zich daarbij aan. „Het bedrijf wil hier graag blij ven en dat is toe te juichen. Als het op een gegeven moment noodzakelijk wordt om te moderniseren dan moeten we dat niet te genhouden. Veroudering van het arbeid sproces, zoals dat enkele jaren geleden in Engeland gebeurde, moeten we voorko men". Daarmee stemde de hele raad, minus mevrouw Van Puffelen, mee in. Ligplaatsen Dè heer J.C.A. Brambach (Leimuiden 2000) kwam met een voorstel eigenaars van woonarken aan het Noordeinde die deze te koop aanbieden te informeren of dat met of zonder ligplaats is. Hij meende dat hier veel onduidelijkheid over bestaat. Leimuiden heeft het plan om een woonbotenhaven aan het Noordeinde in te richten. Dit plan ligt op het moment bij de commissie beroep- en bezwaarschriften. VVD-er Van Dam vond dat de Arob-procedure veel te lang duurt „De bewoners moeten duidelijkheid hebben over hun toekomst", zo stelde hij. Tijselink (CDA) was het daar helemaal niet mee eens. Hij vond dat juist zulke plotselinge informa tie de mensen onrustig zou maken. Het col lege was het met de CDA-er eens. „Het is het verstandigste af te wachten. Hangende de procedure zullen we geen stappen ondernemen en zeker geen politied- wang gebruiken. Iets dat we overigens nog nooit hebben gedaan", aldus burgemeester Van der Kroft. Brambach stelde dat juist dat de bewoners onzeker maakt. Wethouder J. den Haan zei dat degenen die met vragen over het in 1977 vastgestelde beleid zitten, maar naar iemand van het college moeten stappen om duidelijkheid te verkrijgen. Maar het beleid was voor mevrouw Van Puffelen ook niet geheel duidelijk. „Met name de handelswijze bij een eventuele ver koop van de schepen aan het Noordeinde blijft voor mij onduidelijk". De raad besloot in de eerstvolgende vergadering in het nieu we jaar op de zaak terug te komen. WOUBRUGGE Gestadige voortgang bij de uitbreiding van het aantal voetbalvel den in Woubrugge openen een rooskleurige toekomst voor de voetbalvereniging Woubrugge. De uitbreiding van het aantal voetbalvelden was gisteravond in de raadscommissie ruimte lijke ordening van Woubrugge aan de orde. Op de destijds aangekochte 1,7 ha was een voetbalveld gepland. Na wat passen en meten is gebleken, dat er zelfs twee velden bij kunnen komen. Dat zou een prachtige oplossing zijn voor de voetbalvereniging, die zich onlangs genoodzaakt zag een ledenstop af te kondigen. Tevens is er in principe een plaats gevonden, voor de door alle politieke partijen bepleite sporthal. Als namelijk de voet balvereniging er twee velden bij krijgt, zou het huidige trai ningsveld wellicht een plaats zijn. In samenwerking met sportstichting 'S 70 en de voet balvereniging worden de mo gelijkheden op dit moment on derzocht. Mogelijk kan ook de uitbreiding van het aantal kleedkamers van de voetbal vereniging betrokken worden bij het bouwplan voor de sporthal. ,JennerBand"in „Our House" De „Jenner Band" treedt mor genavond op in het Roelofa- rendsveense jongerencentrum „Our House". Deze uit 5 leden bestaande groep heeft al enige succesvolle singles op haar naam staan, zoals „Promises" en „Boom Bam". Nu werkt zij volop aan haar eerste lang speelplaat. Verder heeft de band al een Europese en een Japanse tournee achter de rug. Met zelf geschreven poli tiek geëngageerde teksten en eigen muziek brengt de forma tie stevige blues-rock en melo dieuze power-rock, waarop uit stekend gedanst kan worden. BIJ DISCUSSIE OVER RIOOLRETRIBUTIE Slechte opkomst politiek café in Leiderdorp weegt zich in een klein kringetje. Dat bleek gisteravond bij de openbare discussie tussen, wethouder J. Bezemer (PvdA) en het WD- raadslid W. Scheffer in het gebouw Sjelter aan de Heemraadlaan. Slechts een handje vol mensen had aan de uitnodiging van de commissie Politiek Café gehoor gegeven om het debat over de invoering van de rioolre tributie bij te wonen. Het belangrijkste bezwaar van Scheffer was dat het college geen alternatieven voor de lasten verzwaring had aangedragen. „Kennelijk wa ren de neuzen al geteld", zo stelde hij. „Het col lege heeft de plicht de uitvoering van de raads besluiten mogelijk te maken", aldus Bezemer in zijn verweer. De discussie werd pas echt inter essant toen het publiek er zich in ging mengen, maar bleef toch een-mosterd-na-de-maaltijd- smaak houden, omdat het raadsbesluit eenmaal gevallen was. De actievoerders Pot en Philippo hebben de indiening van hun bezwaarschrift tegen het gewraakte raadsbesluit nog even op geschort in afwachting van een advies van de juridische faculteit van de rijksuniversiteit Lei den. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllin Stijgende interesse voor jeugd- schaatsen HOOGMADE De ijsvere- niging Hoogmade kan zich verheugen in een steeds toe nemend aantal deelnemers aan het wekelijkse jeugd- schaatsen op de „Uithof en de Menken Ijsbanen. Het aantal schaatsertjes tussen acht en zestien jaar was in 1979 nog 64 en nu is het ge stegen tot 84. De kinderen worden door elf personen begeleid. Tijdens een vergadering van de ijsvereniging gisteravond in Huize Van der Ploeg waren sombere geluiden te horen, over de financiële positie van de vereniging. De sponsor van het jeugdschaatsen heeft zich namelijk onlangs teruggetrok ken. Een commissie van goede diensten tracht de onenigheid die is ontstaan met de sponsor op te lossen. Het bestuur maakte gistera vond het volledig ijswedstrij- denprogramma voor de leden bekend. De dreggen zijn reeds op de bekende plaatsen aange bracht. OOK IN HOGER BEROEP DEN HAAG/WOUBRUGGE De procureur generaal bij het Haagse gerechtshof heeft bevestiging geëist van het vonnis van de Haagse rechtbank waarbij een 23-jarige man werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. De man stond terecht in verband met een in Woubrugge gepleegde inbraaak en diefstaL Tevens werd hij veroordeeld in ver band met poging tot doodslag van een politieman. In de nacht van 20 juni pleegde hij de inbraak in een super markt aan de Woudseweg waarbij hij een partij sigaretten ont- vreeemde. De gealarmeerde politie zette de achtervolging in en in Hoogmade werd de man ingehaald. Hij gaf geen gevolg aan een stopteken, zodat de politie hem klem reed. Op het moment dat een van de agenten bezig was uit de politieauto te stappen, reed verdachte plotseling vooruit zodat de agent snel weer in stapte om het vege lijf te redden. Evenals in eerste instantie bij de rechtbank heeft de man ook bij het hof ontkend met opzet de hebben gehandeld. Waarschijn lijk doordat er iets fout was aan de versnellingsbak was de auto plotseling vooruit geschoten. De procureur generaal vond beide feiten die verdachte ten laste zijn gelegd bewezen. Hij hechtte geen geloof aan het verhaal van de versnellingsbak. Arrest op 23 december. Voor mensen die van boeken houden en bergruimte nodig hebben heeft Pander een beperkte serie eike houten, warmbruin getinte boekenkasten. Royaal genoeg want de vijf robuuste legplanken en de bodem samen bieden plaats aan ruim 5/:meter boeken. De afmetingen zijn: 200x90x30 cm. Naast elkaar geplaatst vormen de kasten een fraaie boekenwand. De speciale prijs voor dit pracht meubel is f795,-. Let wel: zolang de voorraad strekt. Leiden: Breestraat 146/Botermarkt 21-22 DEN HAAG - AMSTERDAM ROTTERDAM - EINDHOVEN - LEIDEN - GRONINGEN - ENSCHEDE LEIDSCHENDAM De vordering van 80.000 gulden die het gemeente bestuur van Leidschendam op grond van een bouwvergunning, via een rechtsgeding, heeft geëist van Rem- merswaal's Handels- en Transport onderneming BV is door de Arron dissementsrechtbank in Den Haag afgewezen. Leidschendam moet de reeds door Remmerswaal betaalde eerste termijn van 8.000 gulden, plus bijna vier jaar rente, terugbetalen en is veroordeeld in de kosten van het geding. Volgens de rechtbank heeft Leidschendam „misbruik van om standigheden" gemaakt. Het gemeentebestuur heeft Remmers waal het bedrag in 1974 in rekening ge bracht als bijdrage in de kosten van medewerking aan de wijziging van het bestemmingsplan die de bouw van een bedrijfshal en twee woningen aan de Middenweg moest mogelijk maken. Af gifte van de bouwvergunning werd af hankelijk gesteld van het ondertekenen van een door de gemeente opgestelde overeenkomst waarbij de betaling in tien termijnen werd gespreid. Directeur W. H. M. van der List tekende onder protest omdat de bouw al was aanbe steed nadat door Gedeputeerde Staten goedkeuring voor de bestemmingswijzi ging was verleend. Toen de gemeente, ondanks herhaald vragen, geen specifi catie van de geëiste bijdrage verstrekte weigerde Remmerswaal verder te beta- .len. In het rechtsgeding stelde de gemeente bij monde van advocaat mr. E. Droog- leever Fortuijn dat onder de kosten mede begrepen waren het maken van toekomstige voorzieningen van open baar nut. Kosten die de gemeente, als zogenoemde bovenwijkse kosten, in re kening kan brengen als ze in het kader van een nieuw bestemmingsplan tot stand zullen worden gebracht. Mr. H. A. Zanoli, raadsman van Rem- merswaal, heeft deze opvatting fel be streden omdat helemaal niet vaststaat welke voorzieningen de gemeente in de toekomst aan de Middenweg zal uitvoe ren. Bovendien zijn noch in 1974, noch later door de gemeente voorzieningen van openbaar nut tot stand gebracht Remmerswaal, aldus mr. Zanoli, heeft zelfs enkele voorzieningen op eigen kosten uitgevoerd. Volgens de uit spraak van de rechtbank mag Leid schendam alleen die kosten in rekening brengen die de gemeente voor eigen aktiviteiten maakte maar die zijn maar een gering deel van het bedrag dat aan Remmerswaal is gevraagd. De recht bank heeft overwogen dat bij de ge meente de bedoeling voorzat om bij voorbaat al over fondsen te beschikken waaruit later voorzieningen van open baar nut konden worden bekostigd „zonder dat de gemeente overigens in staat was de hoogte van die bijdrage volgens haar eigen regels al vast te stel len! (Uitroepteken van rechtbank)" Door haar medewerking aan de bouw vergunning daarvan afhankelijk te stellen maakte zij misbruik van om standigheden, aldus de rechters. Directeur van der List zegt in zijn wo ning aan de Middenweg „natuurlijk verschrikkelijk blij" te zijn met het vonnis dat hij „vernietigend voor de gemeente" noemt. Hij verheugt zich met name over de constatering van de rechtbank dat de gemeente door haar medewerking aan de voor een bouw vergunning noodzakelijke bestem mingswijziging afhankelijk te stellen van de betaling van tachtigduizend gul den, misbruik van omstandigheden maakte en vervolgens concludeert dat de „overeenkomst" een geoorloofde oorzaak ontbeert en dus nietig is. Wethouder H. L. van Dongen van o- penbare werken en ruimtelijke orde ning van Leidschendam zegt over de uitslag van het proces desgevraagd het volgende. „Of we in hoger beroep gaan hangt af van het advies van de rechts kundig adviseur van de gemeente, mr. Droogleever Fortuijn, daar wachten we eerst op." „Het is een interessante zaak die landelijk wordt gevolgd en uitein delijk zal de gemeenteraad een beslis sing over eventueel verder gaan moe ten nemen." Wat die landelijke interesse betreft kan nog worden vermeld dat de Vereniging van Nederlandse Gemeenten over de kwestie bouwleges bij wijziging van be stemmingsplannen, op een verzoek van de gemeente Tilburg, in 1974 advies heeft uitgebracht .De VNG zegt daarin onder meer dat leges het karakter heb ben van een retributie ter bestrijding van de kosten die de gemeente voor een verleende dienst heeft gemaakt. De kosten van een bestemmingswijziging volgens artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening staan los van de beoordeling van het bouwplan zelf. Het wijzigen van een bestemmingsplan be hoort tot de publiekrechtelijke taak van het gemeentebestuur en heeft ex terne werking. De kosten hiervan kun nen niet op de individuele bouwaan- vragen worden verhaald, aldus de Ned. Ver. van Gemeenten. In de specificatie die Leidschendam aan de rechtbank verstrekte waren kosten opgenomen voor recreatiebij- drage, bijdrage bijzondere werken, plan- en bestuurskosten. Bedragen die waren gebaseerd op de exploitatiereke ning van Leidschendam-zuid omdat voor het gebied waarin Remmerswaal ligt nog geen kostprijsberekening be staat, aldus het Leidschendamse ge meentebestuur. Meestal worden die be dragen doorberekend in de grondprij zen maar omdat de gemeente het ter rein van Remmerswaal niet (eerst) heeft verworven en evenmin heeft verkocht konden alleen de indirecte kosten worden omgeslagen over een terrein dat met medewerking van de gemeente van agrarische grond indu strieterrein was geworden. Problemen Hoogmadese Kerkstraat nog lang niet opgelost HOOGMADE De commissie ruimtelijkt ning van Woubrugge zich gisteravond over i keersproblemen in de straat in Hoogmade kwam tot de conclus de mogelijkheden vo gemeente om daadwer iets aan de situatie te deren uiterst gering zi De resultaten van verse de metingen kwamen te De geluidsmetingen zati middeld zo rond de 72 d Dat is wel hoog, maar a rend nou ook weer nie gens de trillingsme wordt er geen schade bracht aan de aanliggem ningen. Opgetreden s vorming in de huizen wijten zijn aan de te zacl dergrond. Het meeste i maken nog de tellingei een topdag werden 9.750 geregistreerd en hiermeij zichzelf voldoende toond, dat de Kerkstra leefbaar is. De raadscommissie bezo over maatregelen, die kracht moeten zijn zoh omleidingsroute er nog i Allereerst wil men een i verbod instellen voor d Klaverweideweg, zodat mobilisten met minder snelheid de Kerkstraat f men. Tevens zal men de lijkheden tot aanleg var®., keersobstakels (vernauw jj* bij de grens van het do 'OTtf studeren. De zebra ijpoi school zal in oude gloriifl b den hersteld en er kon tweede bij de r.k.-kerk schillende raadscommi den drongen ook aan op politiecontrole in de IlJ straat, maar optimistisc men hier niet over. Raat missielid Markx had no goede raad voor het actie té. Hij vond dat het I maar eens met de bevj/ van de Kerkstraat moes praten, die door verkoo een stukje tuin te wej destijds de reconstruct de weg hebben getorped Over de omleidingsrout op dit moment, aldus w der Haasbroek, weinig te zeggen. Door gebrek nanciën is de zaak vo opgeschort. Via de Kami missie van Binnenland: ken wordt op dit momi tracht weer wat schot zaak te krijgen. Tie eRij I' - Renovatie Parochiehuis^ g Langeraar IC kost bijna r- een ton meer LANGERAAR De vatiewerkzaamheden )EN het Langeraarse Par de 1 huis, die hun einde natnal komen een stuk duurdhnii dan aanvankelijk watoe. groot Er is uitgegaa op drieëneenhalve ton, re] daar komt nog eensreva kwart ton bij. Om da bill vullende krediet te ki jjk wil de Rabobank „Te ng en Omstreken" een dei verstrekken, mits d ho meente garant wil stai De raad ging eerder d Ingt akkoord met een geld R-v van 100.000,- aan de ting tot beheer van hetp"" chiehuis Langeraar. Op i q1 manieren werden de o141 benodigde gelden aang ken. Vooral met name richting van het verjong rochiehuis blijkt een «I duurder uit te vallen. Aj kelijk was een som 30.000,- begroot, mar v blijkt nu 70.000.- tewf Ook de afronding vi werkzaamheden is eer w 1 duurder geworden dar eerder dit jaar had ber Alleen de vouwwanden aanzienlijk goedkoper di geraamd. Men heeft nu een herzie ;enl ploitatie-opzet aan he an meentebestuur voor&ng met een nadere kostens|n v catie. Destijds was er in bes groting geen post onvi opgenomen, omdat men r a mende kosten moeilijk k men. Reeds voor de fei e aanvang en ook tijdens ter bouwing van het Parocl er zijn er van diverse zijd denkingen geuit tegen l bere opzet van het vigft wingsplan. Er werd enig w drang op het stichtingsb |nj, uitgeoefend om toch w-pie, der te gaan bij de werkmei heden. Mede om de expl nog meer te bevorderen men dat het gebouw di v. verfraaid moest worden eun jrd KORTWEG I d KOUDEKERK De It 1 kerkse carnavalsvert e „De Zwarte Kraaien" bnd morgen een grote fancy en de Ridderhof. Onder de ag se attracties is een roRO.l markt, een schiettent i ho rad van avontuur. Dajse kan men kan ballen ftoc speerwerpen en sjoelen, der

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4