'Ik heb vertrouwen in leiders van KNVB' ssss I m ix dient pcht in &en tyenoord sek en ;sterhof rdelen de ;en :kti( Kamervragen over heffing BTW op kantine-omzetten Sportwereld Lotto en toto Piet Vet verliest Gantwarg behoudt leiding ADVERTENTIE A.s. zaterdag 19.00 uur WATERPOLO- WEDSTRIJD DE ZIJL/LGBLZ'86 Zwembad „de Zijl" Advertentie aangeboden door Mercasol/ML Station Perqum. ■ilK! »n.' »fds van *ÖRT DAM Ajax de tuchtcommissie KNVB een klacht te- Feyenoord ingediend unleiding van het ge- t met Wira Jansen in wedstrijd Feyenoord- van jongstleden zon- december. ïeent dat Feyenoord on- nde maatregelen heeft én voor bescherming e Amsterdamse spelers agt om ongeldig verkla- an de wedstrijd, dus elen. Bovendien meent dat Feyenoord twee unten in mindering /orden gebracht. tERDAM Vaclav en Clemens Westerhof in onderling overleg ken hoe de taken bij 'geleiding van Feye- s' eerste elftal zullen n verdeeld. trainer Jezek keerde on- erug vanuit Praag, waar n een voorhoofdsholte- ling werd geholpen. De wiens contract bij Fey- per 1 juli aanstaande it, neeft het bestuur zijn schuldigingen aangebc- >or het feit, dat zijn ver- lit de Maasstad destijds overhaast heeft plaatsge- ins Westerhof, die bij (wezigheid de training slaagde deze week rijn A-diploma. Het be- van Feyenoord heeft be- lat hij zich voor de rest it seizoen volledig zal be lden met werkzaamhe- oor de A-selectie en zijn rond het C-team neer- Daarbij is gesteld dat irkzaamheden van Wes- zoals voorheen, onder erantwoordelijkheid van een J trainer Jezek vallen. mje zonder Jitenlanders" T Ruud Krol (Napo- «ichel van de Korput no), Simon Tahamata 1 Luik) en Frans (Ipswich Town) geen deel uitmaken s groep spelers die Ne- id rond de jaarwisse- j vertegenwoordigt bij- li-WK in Uruguay. ich Jan Zwartkruis nnen zijn selectie van spelers geen plaats inruimen voor het omdat zij van hun clubs rrij krijgen, wegens com- verplichtingen. Italië, in Nederlands tegenstan- i Uruguay, speelt tussen en Nieuwjaar nog een titieronde. Engeland n het geheel geen win- en ook België draait Ure sdrank or Sparta T De Beker fris- U die een toeschouwer i boven het hoofd van Isrechter Severein, Sparta 3000 gulden. De commissie van de achtte Sparta schui lt het feit dat de Isrechter na de wed- Spa rta-N EC op 26 ok- een frisdrank aangebo- reeg op een manier die liet zinde. Van de boete helft 1500.-) voor gelijk met een proef an een jaar. Frans Körver van na S is voor twee wed- tn geschorst. Hij mag in riode zijn ploeg niet coa- noch op enige manier be en voor, tijdens of na de rijd. De tuchtcommissie reegt bovendien een 'aardelijke straf, een boe- n 500.- te effectueren, er kan verweer voeren dat plan. Hij heeft tij de wedstrijd Fortuna-Vo- ri op 30 november bij ding zijn plaats in de ut verlaten om zich naar lijn te begeven en heeft idien commentaar op de age gehad. tuchtcommissie schorste *ns twee spelers. Ri- Dercks (SVV) werd uit en voor één wedstrijd en een boete van 150 gul- E. Vreekamp (Amers- werd na zijn derde gele voor zes wedstrijden ge- ,l- In mei van dit jaar Vreekamp na drie gele 'n al een schorsing voor 'edstrijden. VOORZITTER ORGANISATIECOMITÉ MINI-WK URUGUAY: rendum. LEIOSE COURANT VRIJDAG 12 DECEMBER 1980 PAGINA 17 (Van onze correspondent) MONTEVIDEO „Eerst versloegen wij tijdens de volksstemming het militaire bewind en nu scoren jullie voor ons". Met dit soort enthousiaste opmerkingen reageerde een aantal gewone Uru- guayers op de aanbeveling van het Nederlandse parlement aan de KNVB om niet mee te doen aan de strijd om het mini-WK. Ook bekend als toer. nooi om de Copa Oro, waarover de KNVB mor gen in zijn bondsvergadering definitief zal beslis sen. In politieke kringen was men daarentegen zeer terughoudend uit vrees, dat een boycot op dit moment de „harde" generaals in de kaart kan spelen. Veruit de meeste Uruguayers weten overigens helemaal niets over de stellingname van het Nederlandse parle ment. Logisch, want zij we ten van niets, omdat het be richt nergens gepubliceerd mocht worden. In het organisatiecentrum gelegen bleek geen van de in burger gestoken militairen bereid een Nederlandse jour nalist te ontvangen. De secre taris van het organisatieco mité en voorzitter van de Uruguayaanse topclub Pena- rol, Washington Cataldi, zei te hopen dat de KNVB haar belofte zal nakomen en dat ondanks het parlementaire verzet de Oranjeploeg toch voor zo'n driehonderddui zend gulden per wedstrijd gaat voetballen. „Ik heb alle vertrouwen in de KNVB-lei- ders, die de werkelijke verte genwoordigers van jullie voetbal en daarmee ook van het volk zijn". Volgens Catal-. di betekent een wegblijven van het Nederlands elftal een enorme strop. „Er kan een schadevergoeding worden geclaimd van 400.000 gul den", zei hij, „maar ons wer kelijke verlies zou ruim twee miljoen bedragen. Het ergste is de schade die aan het voet bal wordt toegebracht en aan het imago van Nederland. De Copa Oro gaat hoe dan ook door". „Sport en politiek moeten niet vermengd worden", al dus Cataldi, die zich kenne lijk niet meer wil herinneren dat in het verleden zijn Pe- narol-aanhangers hem in het parlement kozen, terwijl de huidige machthebbers in Uruguay om politieke rede nen de Olympische Spelen te Moskou boycotten. „Wij had den toch geen geld om een ploeg te sturen", vergoelijkt hij. Maar nu heeft het be wind dertig miljoen gulden over voor het mini-WK. „Nee, dat bedrag klopt niet. De kosten zijn slechts dertien miljoen gulden, terwijl een opbrengst van twintig mil joen is geraamd. Bovendien heeft de regering niets met de Copa Oro te maken. An ders zou ik hier toch ook niet in zitten. Ik ben het niet eens met de huidige situatie en heb bij de volkstemming on langs ook „nee" gestemd, maar schrijf dat liever niet in de krant....". Louche handel Over de schendingen van de mensenrechten in Uruguay wil Cataldi helemaal niet praten, terwijl hij geruchten over louche handeltjes rond het zogenoemde "WK-tje" naar fabeltjesland verwijst. Volgens de bekende Brazi liaanse sportcommentator Joao Saldanha is het een feit, dat „men ons op schandalige wijze een poot wil uit draaien". Tweeëneenhalf duizend gulden wordt voor een kamer gevraagd en dan loopje bovendien in Uruguay nog het risico dat je zo maar wordt opgepakt, aldus Sal danha in de Jornal do Brasil. 11 miljoen gulden. Positie versterken De hoofredacteur van de re geringskrant La Manana, Da niel Alvarez, sluit de moge lijkheid uit dat bepaalde sec toren het "WK-tje" zouden willen aangrijpen om hun po sitie te versterken. Alvarez, die onlangs afstudeerde aan de inlichtingenschool „Esede- na" van de beruchte Urugu ayaanse geheime dienst, er kent het bestaan van tegen stellingen binnen het leger, maar gelooft dat het voetbal len kan dienen om de stern- uitsprak voor een boycot van de Copa Oro „De verkie zingsoverwinning van het volk is net een paar dagen oud. Wij wachten af wat er binnen het regiem gaat ge beuren". aldus Juan Pablo Terra, leider van de christen democraten. „Wij willen het buitenland niets voorschrijven", bena drukt hij, ,maar bij iedere vorm van steun of sanctie moet rekening gehouden worden met sectoren binnen de strijdkrachten die naar een democratie terugwillen.". JOS SCHURINK Een andere Braziliaan, het parlementslid J. Frojat, her innert eraan dat de Uruguay aanse president Aparicio Mendes „een fascist is die in 1940 zijn gouden trouwring schonk om Hitiers oorlogsin spanningen te steunen". Bra zilië is overigens als eerste land overstag gegaan om drie ton per wedstrijd voor televi sierechten te betalen. De on derhandelingen verliepen overigens stroef. Europa en Argentinië weigerden de ex treem hoge prijzen te betalen aan tussenpersonen, die be weren dat hun kosten zijn opgelopen van 6,5 miljoen tot busnederlaag van 30 novem ber j.l. te vergeten. „De huidige problemen", zo verzekert hij. „zijn het gevolg van het collectief uitoefenen van de macht. Samen zullen de generaals volgend jaar een nieuwe president kiezen. Vaak moeten compromissen •worden gesloten, terwijl Uru guay eigenlijk een Pinochet zou moeten hebben". Dit hierboven geschetste machtsgerommel is er de oor zaak van, dat vele politici niet de mening delen van een tiental gewone Uruguay ers, dat zich tegenover ons (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De regering moet maatrege len nemen om sportverenigingen voorlopig nog geen BTW te laten betalen over kanti ne-omzetten boven de 150.000 gulden. Uitstel van de heffing van BTW moet minstens tot 1 juli 1981 en als dit niet mogelijk is, moet een regeling getroffen worden om de sport verenigingen in staat te stellen zich aan te passen aan de nieuwe regels over afdracht van de BTW. Dit stellen de Kamerleden Nij- hof (DS 70), H. de Boer (CDA). Keja (WD). Mertens (D *66) en Worrell (PvdA) in schriftelijke vragen over de zaak aan staatssecretaris Van Amelsvoort (finan ciën). De heffing van BTW moet worden ingevoerd nu de EG via het aannemen van een richtlijn besloten heeft dat de vrijstelling van heffing van BTW over kantineomzetten die tot nu toe gold. ongedaan moet worden gemaakt. Een richtlijn van de EG legt de lidstaten de ver plichting op die maatregel te volgen. Volgens de Kamerleden moeten de sportverenigingen de kans krijgen financieel en boekhoudkundig op de nieuwe maatregel in te spelen. Reden waarom zij om uitstel van invoering of een an dere regeling vragen. Voorts menen zij dat de EG tot de richtlijn besloten heeft zonder dat daarvoor de noodzaak bestond door tekorten op de begroting. Tot nu toe gebruiken veel sport verenigingen de kantine-omzetten om finan cieel rond te komen. BERN De internationale hippische federatie (FEI) heeft be sloten het gebruik van het pijnstillende middel phenylbutazone (BTZ) in de veterinaire geneeskunde niet te verbieden. HELMOND Harry Lubse, ex-PSV en ex-Beerschot, heeft een contract voor anderhalf seizoen getekend bij de eerste divisie club Helmond Sport. AMSTERDAM De damesploeg van Landlust hebben in het toernooi om de Europa Cup basketbal voor landskampioenen met 83-54 verloren van Levski Spartak Sofia. DEN HAAG De aanvankelijk voor woensdag 17 december vastgestelde inhaalwedstrijd in de eerste divisie tussen FC Am sterdam en DS '79 is verplaatst naar zondag 25 januari. DEN HAAG De gegevens van de sportprijsvragen rijn: Lotto 49: Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 16 winnaars 17.617.50 Derde prijs: 145 winnaars, f 2.397.30. Vierde prijs 7805 winnaars, 53,80. Vijfde prijs: 23.079 winnaars. 18,20. Toto 49: Eerste prijs: 3 winnaars, 24.416.90. Tweede prijs: 107 winnaars, 456.30. Derde prijs: 1642 winnaars, 74.30. Toto-gelijk 49: Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 6 win naars. 683.90. Derde prijs: 89 winnaars, 108.70. Vierde priis: 1012 winnaars, 6,80. Toto 49a: Eerste prijs: 71 winnaais. 453.40 Tweede prijs: 1152 winnaars, 18,60. Derde prijs: 9680 winnaars, 5.50. Derde nederlaag tafeltennisploeg JUDENBURG Nederland heeft de tafeltenniswed strijd tegen Oostenrijk met 4-3 verloren. Het was een wedstrijd in de eerste divi sie van de Europese competi- Het betekende de derde neder laag uit vier wedstrijden voor Nederland, dat hierdoor in de gevarenzone blijft. Er wachten Oranje nog drie ontmoetingen: tegen Luxemburg (nog geen enkele overwinning) thuis, Italië thuis en Finland uit In de ontmoeting tegen Oosten rijk heeft Jaap van Spanje geen enkele overwinning kun nen boeken, hetgeen de neder laag verklaart. Gedetailleerd: Bahr (Oos>—Gootzen (Ned) 21—18. 19-21. 16—21; Muller (Oos)Van Spanje (Ned) 21—15, 12— 21, 2117; Fetter (Oos)Noordam (Ned) 21—15, 21—19; Mueller/Klaus (Oos)Gootzen/Van Spanje (Ned) 21—16, 12—21. 16—21; Fetter Mul ler—Noordam/Gootzen 21—19, 21— 11; BaherVan Spanje 2118, 21— 16; MüellerGootzen 16—21, 21—8, 14—21. Overwinning short track UTRECHT Op de Utrechtse Kunstijsbaan is gisteravond een wedstrijd gehouden tussen de short- trackploegen van Nederland en Groot-Brittanië. Neder land zegevierde met 52-59, waarmee revanche werd ge nomen voor de in februari geleden nederlaag van 38-66. Op de 500 meter noteerde Ne derland vier rit-overwinnin- gen. In de finale won Menno Boelsman voor zijn broer Ger, met Pete Worth als derde en Cees Boer als vierde. De 1000 meter leverde eveneens een triomf op voor Menno Boelsma met Arie Ravensbergen op de tweede plaats en Marcus Whi te als derde. De koppelrace over 5000 meter leverde een overwinning op voor de Ne derlandse A-ploeg met Enge land B als tweede, Engeland A als derde en Nederland B als vierde. LYON Piet Vet is het toernooi om het Europees kampioenschap anker kader 17/2 gisteravond slecht be gonnen. De Nederlandse ti telhouder, die zondag te Lyon zijn 32e verjaardag op passende wijze hoopt te kun nen vieren, verloor in de eer ste ronde verrassend van de Fransman Couespel. Uitslagen eerste ronde: Hose (Wdl)-Mastny (Oos) 400- 154/10; Wesenbeek (Bel)-Gal- vez (Spa) 400-119/15; Couespel (Fra)-Vet (Ned) 400-314/6: Connesson (Fra)-Arnaud (Fra) 400-104/5. Nu het toernooi om het wereldkampioenschap dam men in Mali bijna tot de helft is gevorderd, is het verschil aan de kop nog maar zeer ge ring. De Rus Gantwarg heeft on danks het feit, dat hij in de tiende ronde voor de tweede achtereenvolgende maal met een remise genoegen moest nemen, nog steeds de leiding. Tegen de Canadees Veltman leek het er lange tijd op dat Gantwarg geconfronteerd zou worden met zijn eerste neder laag in dit toernooi. Veltman miste op een gegeven moment de winnende voortzetting en moest zijn tegenstander toch remise toestaan. Van der Wal (Ned)-NDiaye (Mal) 11; Diaw (Sen)-Wiersma (Ned) 0 2; Soumaoro (Mal)-Ba (Sen) 02; Marcos (Bra)-Basliaannet (Ned) 02; Clerc (Ned)-Verpoest (Bel) 11; Les- jtsjinski (Sow)-Jansen (Ned) 20; Korenevski (Sow)-Knsta (Tsj) 11- Gba Benoit (Ivo)-Misjlsjanski (Sow) 02; Sjtsjogoljev (Sow)-Issalene (Fra) 20; Veltman (Can)-Gantwarg (Sow) 1—1; Mogiljanski (Sow)-Issa Traore (Ivo) 2—0. 1. Gantwarg 16 punten; 2. N'Diaye 15; 3. Misjtsjanski 14; Korenevski. Letsjinski. Wiersma, Mogiljanski Sjtsjogoljev 13; 9. Clerc 12; 10. Van der Wal 11; 11. Verpoest 10; 12. Ba. Bastiaannet, Gba Benoit 9; 15. Jan sen, Marcos, Veltman 8; 18. Diaw, Issa Traore 7; 20. Issalene 5; 21. Sou maoro 4. 22. Krista 2. Piet Vet begon het Euro pees kampioenschap an ker kader 47/2 met een onverwachte nederlaag. Jack Middelburg is gisteren uitge roepen tot Mo torsportman van het Jaar 1980. Gistermiddag kreeg de West- landse coureur in de 500 cc-klasse te Raalte zijn on derscheiding uit gereikt. „Jum ping Jack" Mid delburg, onder meer winnaar van de TT in As sen, kreeg meer dan het dubbele aantal stemmen dan crosser Kees van de Ven, die tweede werd in het eindklasse ment. De overige ereplaatsen wa ren voor Wil Har- tog. Boet van Duimen en Ge rard Rond. Op de foto Jack Middel burg in gezel schap van zijn vrouw Petra. Jumping Jack onderscheiden

Leidse Courant | 1980 | | pagina 17