Sassenheim neemt maat regelen om doorgaand verkeer om te leiden 200 Flora haalt miljoen Veel nieuwe cursussen bij K&O Leiderdorp fborwat hoort wat, GlO Geslaagde adventsbijeenkomsten in Sassenheimse bejaardencentra Leidschendam koopt weer grond in 't Lien chaak- ierkamp in oorschoten MET MEDEWERKING VAN PROVINCIALE- EN RIJKSWATERSTAAT Dik Voor Mekaar in Noordwijk Ccïdóc Öou/ïct/ni LEIDSE COURANT WOENSDAG 10 DECEMBER 1980 PAGINA 7 KORTWEG LISSE Wijkcentrum De Poel houdt vrijdagavond 12 december een spelavond voor de jeugd tot 13 jaar in 't Poel- huys aan de Ruishoornlaan. De spelavond begint om zeven uur. LISSE Ren- en Tourvere niging De Bollenstreek organi seert zondag 14 december een 'winterzeskamp' in Lisse. De zeskamp begint om tien uur met een wielerveldrit op het parcours Meerenburgh. De overige onderdelen (balspel, estafette, hindernis- en 4-kilo- meterloop en touwtrekken) worden op het sportpark aan de Spekkenlaan afgewerkt. Aan de zeskamp wordt onder meer deelgenomen door Avan- ti-Alphen en Swift-Leiden. LISSE In het verenigings gebouw 'Marijke' aan de Cro- cussenstraat in Lisse kunnen maandagavond 15 december kerststukjes gemaakt worden van zes tot tien uur. LEIDERDORP In het K&O-gebouw aan de Splinter laan 91 wordt dinsdag 16 de cember onder deskundige lei ding gelegenheid gegeven tot het maken van kerststukjes. De leiding is in handen van de heer J.A. Pul, hoofd van de plantsoenendienst van de Leidse Universiteit. De toe gangsprijs bedraagt zes gulden; voor materiaal dient 8,50 te worden betaald. Indien de belangstelling erg groot is, vindt de volgende avond een herhaling plaats. LEIDERDORP De alge meen directeur van het Elisa- beth-ziekenhuis in Leiderdorp, de heer mr. J.G. Bergmeijer gaat met vervroegd pensioen. Het bestuur van de Stichting St-Elisabeth-ziekenhuis zal hem een afscheidsreceptie aanbieden op dinsdag 16 de cember in de woon flat van het ziekenhuis. Belangstellenden kunnen daar van half vijf tot zes uur afscheid nemen van de heer Bergmeijer. OEGSTGEEST Het En glish Baroque Choir onder lei ding van dirigent Leon Lovett treedt vrijdag 12 december op in de Willibrordskerk in Oegstgeest. Dit koor geeft re gelmatig concerten in de Royal Albert Hall in Londen. Het programma kreeg de titel 'Carols for Christmas' mee en bevat kerstmuziek van Men delssohn, Rachmaninoff en Sargent. De vaste organist van het koor verzorgt de muzikale begeleiding. Dit concert begint om kwart over acht. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122248 en per speciale koerier wordt de krant alsnog nabezorgd. SASSENHEIM Het her vormd koor „De Lofstem" en het evangelisatie-dames koor „De Zaaiers" en een fluitgroep van kinderen van 11 tot 15 jaar verzorgden gis teravond adventsbijeenkom sten in de bejaardencentra „De Bernardus" en „De Schutse". Het koor „De Lofstem" gaf een uitvoering in „De Bernar dus". Onder leiding van Hen drik Jan Lindhout bracht het vele bekende maar ook onbe kende klassieke kerstliedjes ten gehore. Verder was er sa menzang, terwijl door Aad Dannijs het kerstevangelie werd gelezen en door Jeanne van Goeverden twee medita ties over het kerstgebeuren werden gehouden. De heer Mesman, de voorzitter van de bewonerscommissie overhan digde mevrouw Goeverden en dirigent/pianist Hendrik Jan een fraaie plant. Voor het koor was er een enveloppe met in houd. Het programma van het Leid se dameskoor „De Zaaiers" was ongeveer gelijk aan dat van „De Lofstem" met tradi tionele liederen, waarbij deze werden afgewisseld met solo zang door de dames I. van der Berg en H. ten Voorde. Heel mooi was het optreden van de fluitgroep in het bejaardencen trum „De Schutse". Het da meskoor „De Zaaiers" geeft vaak uitvoeringen in het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden. Morgenavond is het te horen in bejaardencentrum „De Avondzon" in Rijnsburg. Na afloop van het concert in de Schutse overhandigde directri ce Konstapel de dirigente, me vrouw H. ten Voorde en de or ganist een bloemstukje. Voor de jongelui van de fluitgroep, die speelden onder leiding van de heer A. de Vries, was er een fraaie beker. LEIDSCHENDAM Voor de nieuw te bouwen woonwijk 't Lien langs de Veursestraatweg gaat de gemeente Leidschen dam van de tuinder Hooymans een perceel grond van een hal ve hectare met de daarbij be horende woning en opstallen kopen. Van de 5.481 vierkante meter kan de tuinder er circa 750 behouden voor de bouw van een nieuwe woning. De grond komt in verband met de aanvang van de eerste fase van de woningbouw per 1 au gustus ter beschikking van de gemeente, voor de oude wo ning geldt deze termijn tot eind volgend jaar. De tuinder had als harde voorwaarde ge steld dat de aansluitkosten van gas, water, elektra en riolering voor de nieuwe woning, in te genstelling tot de normale gang van zaken, voor reke ning van de gemeente komen. SASSENHEIM Aan de Sassen heimse gemeenteraad wordt dinsdag 16 december een krediet van 32.000 gulden gevraagd voor een onderzoek naar verkeersmaatregelen die het centrum kunnen ontlasten. Nu de provinciale- en rijkswaterstaat me dewerking willen verlenen aan de oplossing van de verkeersproblemen in de Hoofdstraat, stellen burge meester en wethouders voor om con crete maatregelen te nemen. Tot nu toe heeft het college, ondanks aan dringen van de raad, de boot afge houden ^n afwachting van de stand puntbepaling in Den Haag. In afwachting van een definitieve op lossing wil het Sassenheimse gemeente bestuur zoveel mogelijk verkeer uit de richting Haarlem op het 'kruispunt Noord', via de Van Pallandtlaan naar rijksweg 44 laten rijden. Een dergelijk plan heeft consequenties voor de rij strookindeling en verkeerslichten op dit kruispunt. In het kader hiervan is ook een aanpassing van het kruispunt Parklaan/Van Pallandtlaan nodig. Verder moet de bewegwijzering op de Hoofdstraat en de rijksweg veranderd worden. Op dit moment wordt het doorgaande verkeer Haarlem-Leiden door het centrum van Sassenheim ge leid. Het gemeentebestuur van Sassen heim wil ook bekijken of de meest zui delijke aansluiting op de rijksweg 44 gebruikt kan worden voor de ontslui ting van de toekomstige Voorhoutse wijk 'Oosthout'. Auto rijdt door na DORSCHOTEN Schaak- tttniging Voorschoten oudt ter gelegenheid van et 35-jarig bestaan op zater- i? 2d december een vier- mpen toernooi voor alle is- en clubschakers en een gdtoernooi op maandag december. het vierkampentoernooi lelt iedere deelnemer drie tijen met een bedenktijd één uur per speler per rtij. Er wordt begonnen om 5 uur. De speelzaal is in ge- uw De Werf aan de School- pat 4. In iedere groep zijn dprijzen en prijzen in natu- te winnen. Inschrijven is pgelijk door overschrijving n tien gulden op giro 7836 ten name van de pen- meester Schaakvereniging rschoten, onder vermel- van speelsterkte. De rschrijving moet uiterlijk 18 december binnen zijn. aantal deelnemers is be kt tot tachtig. Inlichtingen C. van der Kooy, tel. 01717- of A.M. Brouwer, tel. 071- 974 of overdag 071-148333 tel 6302. Naast het gewone nooi wordt er een invita- erkamp gespeeld met als lnemers de clubkampioe- van Philidor Leiden, LSG Voorschoten en de kam- n van de Leidse Schaak- d. maandag 22 december dt de schaakvereniging rschoten voor de tweede een jeugdtoernooi. Er rdt gespeeld in verschillen- categorieën. Het basisscho- kampioenschap wordt in iftallen gespeeld. Bekerhou- r is de Noorderhofschool. De innaar heeft recht op deelna- e aan het basisscholen-kam- oenschap van de Leidse 'haakbond. Het speeltempo is 'intig minuten per speler per irtij. Het inschrijfgeld be- aagt tien gulden per team. r wordt tevens gespeeld om it kampioenschap van de ge- eente Voorschoten voor hakers onder de zestien jaar. ekerhouder is Anthony Sar- icki. Het inschrijfgeld be- aagt ƒ3,50 per speler. Bij vol- >ende belangstelling wordt er nor de eerste keer een kam- oenschap vppr spelers tot 'intig jaar georganiseerd. In- hrijfgeld ƒ4,50 per speler. He deelnemers dienen inwo- er te zijn van Voorschoten, of erling van een Voorschoten- school, of lid van een Voor- hotense vereniging. Er ordt gespeeld volgens de re- ementen van de Koninklijke ederlandse Schaakbond. Ook et jeugdtoernooi wordt ge iden in clubhuis De Werf &n de Schoolstraat 4. Het ernooi begint om 10.00 uur. adere inlichtingen en in- 'hrijvingen tot uiterlijk 20 de- irnber bij Herman Verheij jr., lopinlaan 36 36, 2253 BW oorschoten, tel. 01717-5126, bij Aart Huizer, Huizinga- raat 12, 2313 PW Leiden, tel. 71-146709. Men kan ook in drijven door overmaking an het inschrijfgeld op giro 307836 ten name van pen- fngmeester Schaakvereniging oorschoten. Sassenheimse kruispunt Noord. Hier wil de gemeente het doorgaande verkeer de rijksweg afleiden. Vrouw bij Vrijwillige 3ra nel weer Wassenaar (ASSENAAR Het itassenaarse vrijwillige randweerkorps is per 1 ecember versterkt met en vrouwelijke brand- reerkracht. Het is de 20- irige typiste/administra- ef med werkster Olga mit. Bij haar Haagse 'erkgever was zij al lid an de bedrijfsbrandweer. aanrijding SASSENHEIM Een onbe kend gebleven automobilist is gisteren na het veroorza ken van een aanrijding doorgereden. Het slachtoffer van de aanrijding, een be stuurster van een bromfiets uit Noordwijk, werd met een kaakfractuur naar het ziekenhuis overgebracht. Omstreeks kwart over vijf re den de automobilist en de Noordwijkse op de Parklaan. Beiden wilden links af de Mo lenstraat op rijden. Op de kruising werd de Noordwijkse door de automobilist 'gesne den', waardoor zij ten val kwam. NOORDWIJK De leden .van het bekende radio en te levisie programma 'De Dik Voor Mekaar Show' komen zaterdag 13 december op uit nodiging van de stichting kulturele aktiviteiten Noordwijk (SKAN) naar tennishal 'De Grashoek' in Noordwijk. De leden van het Dik Voor Mekaar-team zullen liedjes, grappen en grollen ten gehore brengen. Daarnaast wordt er een quiz gehouden. De zaal gaat open om half twee en de voorstelling begint om twee uur. Kaarten voor de show van zaterdag 13 december zijn verkrijgbaar tegen betaling van 5 gulden (SKAN-kinder- begunstigers 3,50 gulden). Ook is het mogelijk tegen inleve ring van drie KIN A-loten een kaartje te verkrijgen. Deze kaarten moeten dan vandaag bij Woning-inrichting Van Schooten aan de IJmuider- straat of bij Sporthuis Olympia aan de Hoofdstraat worden in geleverd. IN FEITEN DE BESTE De Brabantse kweker Klaasen (tweede van rechts) en koper W. Heemskerk uit Rijns burg (geheel rechts) kregen vanmorgen tij dens de derde veilingdag in de nieuwe Flora- veiling, een doos sigaren uit handen van vei lingvoorzitter Vianen (tweede van links). Een partij chrysanten die door de heer Heemskerk werd gekocht, brengt de Flora veiling over de magische grens van een jaa romzet van 200 hiiljoen gulden. Dat is op dit moment 20 miljoen gulden meer dan de tota le omzet van 1979, terwijl de laatste weken van december in Rijnsburg traditiegetrouw topweken zijn. Eigenlijk werd de beslissende koop gistermorgen al gedaan. Toen kon ech ter als gevolg van een computerstoring, niet precies uitgezocht worden welke koper de 200 miljoen had volgemaakt. LEIDERDORP De afdeling Leiderdorp van de Volksuniversiteit K&O heeft voor de maanden januari tot april weer vele cur sussen op het programma staan. Behalve een aantal beginnerscursussen zijn er ook vervolgcursussen die de cursisten gelegen heid geven wat dieper op de materie in te gaan. K&O organiseert behalve creatieve, algemene en talencursussen ook de bekende Dorpskerkconcerten. Voor wat betreft de creatieve cursussen staan op het programma: boerenschilderen voor be ginners op dinsdag en voor gevorderden op vrijdag; boeketten en stukjes van droogbloemen 'voor beginners en gevorderden .op dinsdag en woensdag; frivolité op maandag; haken en breien voor beginners en gevorderden op maandag; Hindelooper schilderen voor begin ners en gevorderden op donderdag en vrijdag; Ikebana; kantklossen voor beginners en gevor derden op dinsdag en woensdag; kinderkleding maken voor beginners en gevorderden op woensdag; knipselkunst op maandag; poppen oude stijl voor beginners en gevorderden op maandag en dinsdag; pottenbakken op dinsdag, woensdag en donderdag; raamweven op vrij dag; spinnen en verven van wol op vrijdag; wandkleden voor beginners en gevorderden op donderdag en zijden bloemen voor beginners en gevorderden op dinsdag en donderdag. Voor wat betreft de algemene cursussen gaat het om: aanleg en onderhoud van kleine tuinen op donderdag; alternatief koken op maandag en vrijdag; boekbinden op donderdag; kunstge schiedenis, alleen voor gevorderden op donder dag; moderne wiskunde op donderdag; naviga tie op zaterdag; pech onderweg met de ANWB op maandag en volksdansen met de NEVO op dinsdag (internationale dansen) en vrijdag (kin- derdansen). Het is niet meer mogelijk op de lopende talen cursussen in te schrijven, maar voor hen die een vreemde taal leren en daarbij over onvol doende grammaticale basiskennis beschikken worden korte cursussen grammatica gegeven. Dat is bijvoorbeeld de cursus Nederlandse grammatica voor beginners en gevorderden op maandag en donderdag vanaf januari. In janua ri begint ook weer een extra cursus Nederlands voor buitenlanders op de donderdag. Bij de yoga-cursussen zijn nog enige plaatsen vrij op rfiaandag, dinsdag en woensdag. Inlich tingen over yoga zijn verkrijgbaar onder tele foonnummer 894746. Nadere inlichtingen over de overige cursussen zijn verkrijgbaar bij het bureau van K&O aan de Splinterlaan 91 in Leiderdorp. Daar kan men zich ook aanmelden. Het bureau is op werkdagen van 9.30 tot 11.30 uur geopend en is telefonisch bereikbaar onder nummer 411732. H^Sgj noteer m.i.valsnie abonnee van de Leidse Courant Naam Postcode/Plaats- Betaalt wordt per maand (automatische afschrijving) U per kwartaal J Stuur mij als dank voor de moeite een zilveren I hangertje met het sterrebeeld Naam I Adres__ Postcode/Plaats. f Telefoon- Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel I plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. De kleine rqoeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee beloont uw krant u graag met een fraai hangertje van uw eigen sterrebeeld. Weet u al iemand?

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7