langs Dwarswatering iomstreden kwestie Aanleg recreatiepad „Inkomen agrariër even grillig als het weer Jachtwerf Poelmeer vecht al 15 jaar voor uitbreiding f Nieuw onderkomen voor IJsclub Sassenheim VOORZITTER LTB-NOORDWIJK: .r>r> Sint Nicolaasfeest met „De Mascotte Adventsdiensten in Noordwijk Welzijnsplan in Katwijk onder de loep IA 6 - REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 2 DECEMBER 1980 PAGINA 7 daarbi LEIDERDORP Het college van b en w heeft de raad voorgesteld over te gaan tot de aanleg van een recreatie- aa'pad langs de Dwarswatering. De voor- OfreHifcschiedenis daarvan £aat terug tot j'l969 toen er sprake was van een coach- ,an j'pad ten behoeve van de roeivereniging /a" jJAsopos-de Vliet. De plannen voor het rui j recreatiepad zijn in de loop der jaren Heen omstreden kwestie geworden. Bewoners van de wijken Binnenhof en Voorhof hebben bij de voorbereiding de nodige protesten laten horen. Deze protes- !ten bestonden uit de vrees dat de rust in de wijken zou worden verstoord door scholieren die met bromfietsen het pad "i-l- ongetwijfeld onveilig zouden maken. Het college heeft ook met niet-eensluiden- de adviezen van diverse raadscommissies te maken behad. Het college is thans tot de conclusie gekomen, dat in verband met de te verwachten bezwaarschriften tegen de noodzakelijke wijzigingen van de be stemmingsplannen Binnenhof en Voorhof een doorgaand fietspad van de Engelen- daal langs de Dwarswatering naar de Per sant Snoepweg niet gerealiseerd kan wor den. Het college heeft daarom een com promis uitgedokterd, waarbij het pad in twee gedeelten wordt uitgevoerd. Het eer ste vanaf de aansluiting met de Engelen- daal langs de Dwarswatering tot de schei dingslijn tussen de wijken Buitenhof en. Binnenhof als fietspad. Het tweede ge deelte langs de wijken Binnenhof en Voorhof wordt uitgevoerd als voetpad. Op het fietspad zullen bromfietsen wor den geweerd. Bij de verdere ontwikkeling van Buitenhof denkt het college aan een brugverbinding met de Bloemerd, tenein de het fietspad te laten aansluiten op de Provinciale weg nr. 6. Een aansluiting van het rekreatiepad op de Persant Snoepweg ziet het college daarentegen niet zitten. De roeivereniging wordt tege moet gekomen door de fietsende coaches ontheffing voor het voetpad te verlenen. De totale aanlegkosten van het pad wor den begroot, op f 445.000.- exclusief BTW. De raad zal zich 8 december over de plan nen van het college uitspreken. NOORDWIJK aan het 14e eeuws Egidiuslied. ww*vl/,'w» Het 'Ghe- Robbert en Anja van Lint, Cis- 'M.M. selscap Goet ende Fijn' geeft ca. Mertens en Hein Krantz zondagmiddag 7 december een brengen Nederlandse en concert in het Noordwijkse Vlaamse liederen, muzikale 'Hof van Holland'. De naam gedichten en dansmuziek. Het n CCilvan dit gezelschap is ontleend optreden begint om een uur. boven cember zijn intrede doen als part-time predikant v^n de Rijnsburgse Evangelische Christelijke Gemeente. Om half vier begint de dienst in de immanuëlkerk aan de Kerk straat. n w o-N OORD WIJK Er zijn op t veeldit moment vele problemen, roveidie de aandacht van het bol- 2.000)lenvak en de bloemisterij ngen,vraSen> aldus voorzitter Marticn Zandwijk van de <s 0p.LTB-Noordwijk, tijdens de geste.jaarvergadering. De belang- !e zijrir'jkste zÜn ^et energie ën ditivraaf»stuk en de milieupro- jgencjblematiek. Als men attent blijft en de vinger aan de boven P°is houdt, zijn er oplossin- *ocent§en vinden, meende hij. ;nt en Wat de sector van de bloemis- >eper-terij betreft, dacht Zandwijk nogenaan nieuwe, minder energie delijk vereisende rassen, het gebruik van energieschermen, van n hyr noppen-folie, onderzoek naar :entar lagere nacht-temperatuur en dergelijke. In de bollensector De Sassenheimse IJsclub heeft een ei- worden genomen, gen onderkomen. Het afgelopen week- Het clubhuis is door enkele leden in de einde werd de laatste hand gelegd aan vrije tijd opgezet. De materialen en fi de buitenkant van het clubhuis. Thans nanciële steun kreeg de club van en- is men nog bezig aan het afwerken van kele Sassenheimse bedrijven. Aanvan- het interieur. Waarschijnlijk kan het kelijk heeft men overwogen om in het clubhuis volgende week in gebruik clubhuis te gaan samenwerken van Tjarda-scouting. Dit is achteraf niet mogelijk gebleken. Het bestuur van de ijsclub rekent erop dat het clubhuuis ongeveer 15 jaar mee zal kunnen, mits het niet, evenals het vorige, ten prooi valt aan vandalen. is het Vooral de milieu-proble- narcissen en hyacinthen kan kracht voortgezet. op. dat het inkomen van de matiek, die de aandacht vraagt dit grote problemen gaan ge- In zijn openingsspeech tot de agrariërs even grillig verloopt en met name bij de dompelba- ven. Het onderzoek naar ande- vergadering van de LTB-ers als het weer in het afgelopen den speciaal voor de teelt van re methoden wordt echter met merkte voorzitter Zandwijk seizoen. In de groeiperiode was het te droog, tijdens de oogst te nat en in het najaar werd het planten verstoord door vroeg invallende vorst. De vergadering gaf haar fiat aan het gewijzigde afdelingsre glement. De opheffing van de Vakbond Tuinders en de Vak-' bond Bloembollenkwekers en de daarvoor in de plaats op te richten Vakbond Tuinders achtte men een goede zaak. Beide vakbonden hadden vele raakpunten en konden dan ook zonder bezwaar fuseren. De LTB-ers hechtten eveneens hun goedkeuring aan de be leidsprogramma's van de reeds genoemde vakbonden. Medio januari belegt de LTB- Noordwijk een vergadering waarin de heer Hemmes van de veiling Flora zal spreken. OEGSTGEEST Jeugdope- het Leidse gemeentebestuur rettevcreniging „De Mascot- een uitnodiging gehad om te" te Oegstgeest heeft, na het Sint Nicolaasfeest van een succesvol optreden in de het gemeentepersoneel op te I Leidse Stadsgehoorzaal, van komen luisteren. Dit feest wordt morgen in de grote Burchtzaal gevierd. Woensdag 10 december geeft „De Mascotte" in Oegstgeest een kerstconcert voor ouderen en gehandicapten. Dit zal plaatsvinden in de grote zaal van het Gemeentecentrum aan de Lijtweg, vanaf half vier. Na de pauze wordt een kerstcan tate uitgevoerd met medewer king van de mezzosopraan Vera de Graaf en de alt Fiona van Uffelen. De toegang is vrij. Het geheel staat onder lei ding van Johan Looijenstein. NOORDWIJK Voor het vijfde achtereen volgende jaar worden in Noordwijk aan Zee de „Adventsdiensten voor allen" gehouden. Deze diensten worden gemeenschappelijk verzorgd door de rooms-katholieke, Neder lands hervormde en gereformeerde kerken. c. ai |Het thema voor dit jaar is „Dromen rondom 647.1 Kerst". NDe eerste dienst wordt morgen gehouden in de hervormde kerk aan de Hoofdstraat. Pastoor Straathof houdt een meditatie (over Mattheus 1, de verzen 1825). Medewerking verlenen ver der het r.-k. gemengd koor onder leiding van C. W. H. de Haas en de organist P. J. van Duin. De volgende adventsdienst vindt plaats op woensdag 10 december in de r.-k. kerk Maria ter Zee aan de Nieuwe Zeeweg. In deze dienst houdt ds. Warnink een meditatie (over Mat theus 2, de verzen 1318). Het Buurtkoor werkt mee onder leiding van Joh. van Duin. Organist is P. J. van Duin. KATWIJK De welzijnscommissie is gisteravond begon nen met de behandeling van het welzijnsplan 1982 t/m 1985. Het lijvige werkstuk wordt door de commissie puntsgewijs doorgenomen, waarna de inspraakprocedures kunnen wor den gestart. Het is de bedoeling om het Welzijnsplan in april 1981 aan de gemeenteraad aan te bieden. Nog voordat de Welzijnscommissie feitelijk was begonnen met de paginagewijze behandeling van het plan, verwoordde de heer A. C. Berkhey (CDA) een tegenwoordig veel gehoorde klacht te gen het welzijnswerk: „De samenleving wordt overstroomd met niet of nauwelijks onderkende behoeftes. In dit plan is dit ook meer dan eens het geval. Al het initiatief wordt verder naar de gemeente getrokken, terwijl ik liever had gezien dat men was uitgegaan van bestaande organisaties." Het welzijnsplan moet worden beschouwd als „taakstellend" en levert als zodanig richtlijnen waarnaar in de toekomst dient te worden gehandeld. De uitvoering van het plan geschiedt door b en w, in overleg met de gemeenteraad. Het welzijnsterrein wordt in het plan in vier sectoren gedeeld, te weten maatschappelijke gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening, educatie, ontmoeting en culturele expressie, openluchtrecreatie en sport. De Welzijnscommissie zal eventueel vanavond, onder voorzitterschap van wethouder N. Parlevliet en met als viee-voorzitter wethouder J. J. van Oosten, de behan deling van het welzijnsplan 1982 t/m 1985 afronden. Wijnavond Leiderdorp LEIDERDORP De afde ling Leiderdorp van de Volksuniversiteit K&O or ganiseert morgen een avond over wijn in het K& O-ge bouw aan de Splinterlaan 91 in Leiderdorp. De avond staat onder leiding van de heer A P. Kleys, wij nimporteur en -handelaar. Hij zal aan de hand van dia's in gaan op het produktieproces van wijn, de verschillende wijnsoorten, het gebruik van wijn, enzovoort. 'Om de be langrijkste kenmerken van enkele types wijn beter te le ren kennen en om duidelijk te maken hoe wijn wel en niet behandeld moet worden zullen na de pauze enkele flessen opengetrokken worden. Er kunnen ook vragen worden gesteld. De bijeenkomst begint om acht uur en de entree be draagt /7,50. Mogelijk sporthal in Koudekerk KOUDEKERK AAN DE RIJN De gemeenteraad van Koudekerk komt donderdag in een spoedzitting bijeen om te praten over de bouw van een sporthal. De bouw zou mo gelijk kunnen zijn indien het als leerlingenbouwplaats wordt aangewezen. Dit zou onverwachte subsidiemogelijk heden met zich meebrengen. Uit het gesprek met een functionaris voor de arbeidsvoorziening van het ministerie Sociale Zaken bleek dat er veel behoefte be staat aan leerlingbouwplaatsen. De gemeente Koudekerk is zich daarop gaan beraden of er binnen haar gemeente een bouwpro ject voor dergelijke aanpak in aanmerking komt. Door het ruim te-gebrek in de Ridderhof. waar niet alle zaalsporten beoefend kunnen worden, kwam men op de bouw van een sporthal. In dien de bouw van een sporthal als leerlingenbouwplaats wordt aangewezen valt er een subsidie van 50 V.', van de loonkosten te verwachten. De gemeente vindt dat de bouw in de nabijheid van de Ridderhof zou moeten plaatsvinden Om de plannen voor te bereiden zal het college de raad voorstellen een project-coördi nator te benoemen en een voorbereidingskrediet van 50.000 gul den te verlenen. Gastarieven Voorschoten 25 omhoog VOORSCHOTEN De gastarieven in Voorschoten gaan met ingang van 1 januari 1981 met 20 tot 25 procent omhoog. De raadscommissie financiën en verkeer pleitte gisteravond voor een goede voorlichting naar de burgerij. Zo willen de commissieleden, dat bij de bekendmaking gewag wordt gemaakt van een verhoging van 10 cent per kubieke me ter inclusief BTW en niet het bedrag zonder BTW (7.9 cent). Met ingang van januari worden de gasmeters nog maar één keer per jaar opgenomen. Datzelfde geldt ook voor water en elektriciteit. De gemeente neemt een voorschot op de jaarlijkse eindafreke ning door maandelijks een vast bedrag van elke Voorschotense hoofdbewoner te vragen. WOENSDAG 3 DECEMBER: wegens grote belangstelling EXTRA UITVOERING van „Paris of spot niet met de liefde" in „Ons Huis", Zoeterwoude. Ruud ter Weijden weer naar AVRO HILVERSUM De 40-jari- ge Ruud ter Weijden, die vo rige week aankondigde weg te gaan bij Studio Sport, gaat terug naar de AVRO. In tegenstelling tot zijn vorige functies in de sport bij de AVRO en de NOS gaat ter Weijden zich nu uitsluitend bezig houden met het produce ren van informatieve pro gramma's. am OEGSTGEEST/LEIDEN De gebroe ders P.G. en G.P. Willems, eigenaren van Jachtwerf Poelmeer aan de Haar lemmertrekvaart 35 in Oegstgeest heb* ben in een brief aan de Leidse gemeen teraad sterke kritiek geuit op de han delwijze van de gemeente Leiden rond de verkoop van het Tolhuis en bijbeho rende percelen water en grond aan Haarlemmertrekvaart in Oegstgeest. De gebroeders Willems proberen al 15 jaar de gronden en het water van het voormalige zwembad Poelmeer in hun bezit te krijgen teneinde hun jachtha ven te kunnen uitbreiden. Zoals bekend bezit de gemeente Leiden door historisch gegroeide omstandigheden het Tolhuis en bijbehorende stukken grond en water in de gemeente Oegst geest. Leiden probeert al vele jaren dit on voordelige bezit te verkopen en heeft in de heer Menten, eigenaar van de zand winningsmaatschappij Voorhof-Warmond een gegadigde gevonden. De Leidse ge meenteraad besloot gisteravond het tol huis inderdaad aan de heer Menten te verkopen. „Al 15 jaar lopen wij met plannen om het voormalige zwembad Poelmeer bij ons be drijf te trekken. Diverse malen werd daartoe een verzoek ingediend bij de ge meente Leiden, maar steeds werd het af gewezen met argumenten die er duidelijk op waren gericht ons met een kluitje in het riet te sturen", aldus de gebroeders Willems die moeten constateren dat de heer Korbee van manege De Poelruiters wel een stuk grond in gebruik kon krijgen van de gemeente Leiden. De gebroeders Willems verwijten de ge meente Leiden onder meer het geven van valse hoop. In een op 21 mei 1976 geda teerde brief liet de gemeente doorscheme ren in principe akkoord te gaan met de verkoop van de grond en werd door de af deling Grondzaken zelfs een tekening met prijsopgave opgestuurd. Bij de eerste de beste commissievergadering werd de zaak echter weer teruggestuurd naar het colle ge van b en w en was de verkoop weer van de baan. Omdat de ruimtenood bij Jachtwerf Poel meer inmiddels erg hoog was gestegen werd geprobeerd een tussenoplossing te vinden. De gebroeders Willems slaagden er in 1978 inderdaad in een gedeelte van de te koop gevraagde percelen water en grond in hun bezit te krijgen, met in het achterhoofd de gedachte dat binnen af zienbare tijd ook de voor de uitbreiding noodzakelijke grond van het voormalige zwembad Poelmeer zou kunnen worden verkregen. Er werden regelmatig aanvra gen ingediend voor het zwembad. De ge meente Leiden liet echter in een op 14 april 1980 gedateerde brief weten dat men niet van zins was de resterende percelen grond en water aan Jachtwerf Poelmeer te verkopen. De gebroeders Willems had den volgens de gemeente al genoeg grond en water in bezit gekregen in 1978 om het bedrijf naar wens uit te breiden en een verdere uitbreiding van de haven was volgens Leiden planologisch ongewenst Bovendien, zo liet de gemeente in de brief weten, waren de onderhandelingen met de andere gegadigde, de heer Menten. reeds in een vergevorderd stadium „Dit is er een voorbeeld van hoe je als kleine zelfstandige in elkaar wordt ge drukt voor het groot kapitaal, in dit geval de exploitatie-maatschappij Voorhof-War mond. De heer Menten bezit veertig keer zoveel grond en water als wij in 1978 heb ben mogen kopen. Wij zijn al 15 jaar bezig het zwembad te kopen, de heer Menten pas acht jaar. Wij willen ons bedrijf met de noodzakelijke uitbreiding zekerheid geven voor de toekomst, daar heeft de heer Menten met zijn bedrijf die grond niet voor nodig. Het zwembad zou makke lijk een ligplaatsbestemming kunnen krij gen. Het college van b en w heeft twee fouten gemaakt en probeert die ten koste van ons weer te herstellen. Het komt de gemeente beter uit om de grond aan Men ten te verkopen omdat Menten manege 'De Poelruiters' vervangende grond kan aanbieden, dat kunnen wij niet Verder legt de heer Menten een slibdeken aan in de zandwinningsput, hetgeen de gemeente Leiden één miljoen gulden scheelt. Daar staat tegenover dat het college bij ons ver wachtingen heeft gewekt en zelfs toezeg gingen heeft gedaan en nu handelt in strijd met billijkheid en de beginselen van behoorlijk bestuur. U bent onze laatste hoop op gerechtigheid", aldus de gebroe ders Willems in de brief aan de Leidse ge meenteraad. 0.5 Het vroegere zwembad Poelmeer: inzet van touwtrekkerij tussen de gebroeders Willems en Menten. 4»

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7