'Meerjarenplanning heeft weinig zin Vooïwal hoort wart la TER AARS COLLEGE IN ANTWOORD OP ALGEMENE BESCHOUWINGEN: •an ijl Katwijkse stuurgroep onderzoekt huisvesting Renovatie Calorama kost ruim zeven miljoen gulden Redelijke pop van Hollander Koorleden gehuldigd Coördinatie ver zoek Hervormde kerk wil van Den Haag naar Oegstgeest 3® N n £cïdóc(2omcmt REGIO LEIDSE COURANT INE MAANDAG 24 NOVEMBER 1980 "'"f "|UM nog niet uit de gemeenschappelijke regeling zal slappen. Aan de busonderneming Centraal Nederland zal TER AAR .«Een meerjarenplanning voor men bij elke nieuwbouw gelden, zoals door het onze gemeente is bijna niet mogelijk, omdat de ministerie is vastgesteld; dat fonds wordt dus uitkeringen over de komende jaren niet be- steeds groter, kend zijn. Wat de rijksoverheid verder aan be zuinigingen gaat doorvoeren, is ons nog niet Er zal een onderzoek worden verricht naar de bekend en de rijksvergoedingen bepalen voor noodzaak van de bouw van een mortuarium in een groot deel het gemeentelijk budget." Deze Aardam. Het nieuwe woonwagenkamp is in het uitspraak heeft het college gedaan in haar ant- bestemmingsplan landelijk gebied opgenomen en woord op de algemene beschouwingen. komt te zijner tijd in de raad. In het welzijnsplan voor de gemeente Ter Aar is een reservering vast- Het dekkingspercentage voor de reinigingsdienst gelegd voor toekomstige sportaccommodatie, een is nu zo snel gestegen, mede door de ontwikkelin- sportzaal of sporthal. gen rondom de AVR, waardoor eén drastische Ter Aar blijft voorlopig nog meedoen met de re- verhoging van de reinigingsrechten niet langer gionale schooltandartsendienst. Eerst wil men de school in de nieuwe wijk Middelland, was tegen te houden. In het fonds dorpsuitleg ko- mogelijkheid voor vestiging van een tweede tand- „In onze gemeente bevinden zich geen gevaarlijke arts uitzoeken, reden, waarom Ter Aar voorlopig afvalstoffen. Deze„zijn hier ook niet gestort, maar bereikbaarheid van Middelland zou een tun1enisi 'we moeten toch oppassen voor de „Lekkerkerk- onder de Aardamseweg een goede oplossing zif ziekte", zoals burgemeester Verhoef het uitdrukte, maar het college acht een dergelijke aanleg onn 1 erst ,Voor een meerjarenplanning moeten wé nieuwe gelijk vanwege de kosten die daarmee gepaa|cn°t< worden gevraagd om een lijndienst langs het be- afspraken maken en de fracties doen er goed aan zullen gaan. jaardentehuis „Aarhoeve" te laten rijden. B. en W. zijn niet van plan om een speciale voor lichtingsambtenaar aan te stellen. De Rijksgroe- penregeling wordt steeds gebruikt en waar dat mogelijk is biedt de gemeente de helpende hand. Tenslotte gaat men zich volgend jaar in Ter Aar beraden over de noodzaak van realisering van een om hiervoor bouwstenen aan te dragen. Het per soneelsbeleid voor de toekomst is in de begroting voor 1980 al aangekondigd en de uitbreiding van taken maakt het aantrekken van méér personeel noodzakelijk", aldus B. en W. Inzake verkeersaangelegenheden zijn er geen dringende problemen, maar volgend jaar wil men voor het parkeren van vrachtwagens in de be bouwde kom -een definitieve oplossing. Voor de zich ges» In het fietspadenplan denkt men allereerst aani Langeraarseweg in de Polder Vierambacht, vLutna- volgens aan de Westkanaalweg, van de Herr van Beijerenstraat naar Papenveer en tenslotteE" Ringdijk. fam. Z De Rijksgebouwendienst heeft laten weten fle ta met de bouw van het politiebureau in 1981 U\'sse aanvang zal worden gemaakt, zodra het geld erfden i KATWIJK Burgemeester mr. C. A. Bos installeert vana vond om half acht in het raad huis de stuurgroep één- en tweepersoonshuishoudens. Deze stuurgroep zal een on derzoek gaan instellen naar de huisvestingssituatie van al leenstaanden en tweepersoons huishoudens in de leeftijds groep van 18 tot 65 jaar in Katwijk. Op basis van de re sultaten hiervan zal aan het gemeentebestuur advies wor-' den uitgebracht. Voorzitter van de stuurgroep wordt de wethouder, die belast is met woonruimteverdeling en woningbouw, ing. J. J. van Oosten. In de. stuurgroep ne men zitting als lid: de heer A. C. Berkheij namens de Kat- wijksche Bouwvereeniging, de heer J. Heemskerk namens de woningbouwvereniging „De Brittenburg", de heer N. Zwaan namens de CNV-wer- kende jeugd en de heer L. van Duijn namens de oudere één- en tweepersoonshuishoudens. De Stichting Jongeren Huis vesting Katwijk, die ook voor een lidmaatschap is aange zocht, heeft nog .geen naam van een vertegenwoordiger opgegeven. Adviserend lid van de stuurgroep worden de wet houder voor het Grondbedrijf en de sanering, de heer J. van Dijk. de heer B. Slatius na mens het gemeentelijk bureau woonruimtezaken en de heer A. A. Hazenoot namens het bureau ruimtelijke ordening en volkshuisvesting van de ge meente-secretarie. Sekretaris wordt mw. H. van Puimen Krumpelman-Nijdam even eens ambtenaar bureau woon ruimtezaken. Brandweerman onderscheiden VOORSCHOTEN De schei- dende brandweercommandant J. G. Lekkerkerker is zater dagmiddag benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje- Nassau. Burgemeester Canne- gieter deed deze mededeling tijdens de druk bezochte re ceptie in de brandweerkazer ne. Jo Lekkerkerker is 39 jaar lid van de vrijwillige brandweer, waarvan 30 jaar als comman dant. Ruim drie uur moest het echtpaar Lekkerkerker vele handen schudden. De vroegere boerenzoon kreeg landelijk be kendheid o.a. als jurylid bij brandweerwedstrijden, daar naast was hij marktmeester van de wekelijkse waren markt, tien jaar voorzitter van de IJsclub Voorschoten, enige jaren voorzitter van de harmo nie Benvenuto en tot op heden aktief in het kerkelijk leven van de hervormde kerk. HUREN GAAN MET 115 GULDEN PER MAAND OMHOOG NOORDWIJK De gemeenteraad be spreekt morgen het renovatieplan van 113 woningen in Calorama. B. en W. vragen daarvoor een krediet beschikbaar te stellen van ruim 7.650.000,-. Het renovatieplan is ontwikkeld door het architectenbureau Brandt en Korbee en het wordt uitgevoerd door het Noordwijkse bouwbedrijf De Raad, dat ook de modelwoning gereed maakt. De kosten worden geraamd op 67.750,- per woning, hetgeen aanmerkelijk uitkomt boven het voor het rijk maximaal aanvaardbare be drag van 45.000,- voor verbetering van een na-oorlogse woning. Daar de gemeente voor de vernieuwing van de, huizen meer moet uitge ven dan zij van het rijk terugkrijgt, moet bijge past worden uit het reservefonds van het wo ningbedrijf. B. en W. zijn van mening dat dit gerechtvaardigd is, aangezien de verbetering van de woningen voor een deel bestaat uit ach terstallig onderhoud. Aan deze bijdrage uit de reserve zit echter wel een bitter kantje. In totaal zal 1.418.432,- uit het fonds moeten worden opgenomen, maar daarmee is de reservepot van dit complex uit geput. Dekking van de tekorten in de komende jaren moeten dan uit de reserves van andere woningcomplexen worden geput en deze bedra gen zouden gezamenlijk wel eens tot een mil joen gulden kunnen oplopen. Het wordt dan wel de vraag hoeveel achterstallig onderhoud er dan aan deze complexen gemeentewoningen gaat ontstaan. De huurverhoging blijft voor de bewoners van Calorama beperkt tot/" 115,- per maand. Bij in formatie in omliggende gemeenten is gebleken, dat een dergelijke verhoging van de huren bij renovatie als vrij normaal kan worden be schouwd, deelt het college aan de raad mede. Het is in de Noordwijkse situatie nog geen 2 1/2 procent van de investering. Bij nieuwe woning wetwoningen liggen de huren aanmerkelijk ho ger dan die straks voor de huizen in Calorama gaan gelden en \door de procentsgewijze huur verhogingen stijgen deze naverhand ook ster ker. Voor een goed verloop van de renovatie zullen ongeveer twintig gezinnen gelijktijdig hun wo ning moeten verlaten. Zij worden dan tijdelijk ondergebracht in wisselwoningen of in stacara vans. Van de gemeente Oegstgeest kan men ne gen sta-caravans kopen a 8500,- per stuk. Deze hebben daar als woonruimte bij de uitvoe ring van een renovatieplan gediend. Naar de ontbrekende zeven caravans is de gemeente nog op zoek. Omtrent de aanpassing van de woonomgeving een zaak die sterk leeft bij de wijkbewoners volgt nog een nader voorstel aan de raad. Als de gemeenteraad accoord gaat met de voor stellen van het college en men zekerheid heeft verkregen over het fiat van het rijk zal met de bewoners het toegezegde nader overleg worden gevoerd, delen B. en W. mede. ALPHEN AAN DEN RIJN De groep Hollander die afge lopen zaterdagavond in het alphense jongerencentrum Mi- das optrad, mocht tevreden zijn met de massale opkomst. Hollander bleek een vlotte aankomende popformatie te zijn waarbij popminded pu bliek zich uitstekend kan amuseren. De muziek van Hollander is nogal „heavy", waardoor stilstaan een „pro bleem" wordt. Ook de stijl lijkt het publiek zeer goed aan te staan. Toch ziet het er naar uit dat de groep op korte termijn haar stijl zal moeten herzien. De zware enigszins ruwe pop lijkt op dit moment uit te sterven. Ervoor in de plaats vraagt men wat rustiger, wat meer doordachte popmuziek. Het lijkt mij voor Hollander geen probleem om op die wens in te spelen. De kwaliteit heeft deze groep zeker in huis. Ook hecht Hollander belang aan het Büh- ne-optreden en vergeet het showelement niet. Iets waar andere groepen zeker een voorbeeld aan mogen nemen. Maar al te 'vaak staat men wereldvreemd voor het pu bliek, totaal in zichzelf en in de muziek gekeerd, daarbij het publiek volkomen aan haar lot overlaten. Hollander tracht contact te winnen met haar publiek. Een goed streven dat over het algemeen beloond wordt met een redelijke dosis populariteit. Iets dat bijna on vermijdelijk is bij Hollander. Deze formatie heeft haar huis werk goed gedaan en kan op maar weinig muzikale misgre pen betrapt worden. Hollander heeft het in zich om uit te groeien tot één der betere groepen. Veel zal afhangen van de verkoop van de zo juist uitgebrachte elpee en single. De kern echter ligt in het live optreden. Eerst zal dit moeten aanslaan alvorens men aan méér mag denken. Eén kant tekening moet hierbij echter gemaakt worden. De groep dient haar volume aan te passen aan de omgeving waarin men optreedt. Zaterdag deed Hollander daar weinig aan en speelde veel te hard. Veel kwaliteit ging daardoor verloren. Nog teveel popfor maties menen dat hoe harder men speelt, hoe sneller dit aanslaat bij het publiek. Hol lander mag ervan overtuigd zijn, dat niets minder waar is dan dat. ROBERT J. BLOM Tijdens een feestelijke receptie heeft muziekve reniging „Rokazano" uit.Noordwijkerhout tien jubilarissen gehuldigd. De festiviteiten grepen plaats ter gelegenheid van het vijfentwintig-ja rig bestaan van de muziekvereniging. Mevrouw Van der Geest, bestuurslid van de Nederlandse r.k. bond van zang en oratoriumverenigingen deelde de insignes uit. Als eerste werd voorzit ter N. van Haarlem de zilveren bondsinsigne opgespeld. Hierna waren de negen andere jubi larissen aan de beurt en wel: de dames M. van der Slot, M. van der Veek, C. Bijlemeer, D. de Haas, J. van der Holst, M. Meeuwenhorst, M. Warmenhoven en A. van Leeuwen en de heer H. den Elzen. Na de receptie volgde er een in tieme bijeenkomst met de koorleden en hun echtgenoten, waarbij dirigent Postma door de voorzitter hartelijk werd toegesproken. De diri gent kreeg een speciaal Delfts blauw bord met het opschrift„Rokazano 1955-1980". CDA-er wijst verwijten actiecomité van de hand HOOGMADE De onder meer in de en quête van het 'Actiecomité Kerkstraat' geuite kritiek op het CDA heeft de woede van het CDA-raadslid Brunt opgewekt. In een open brief stelt de heer Brunt dat het actiecomité en het CDA elkaar nodig heb ben bij het oplossen van de verkeersproble^ men in Hoogmade en dat het actiecomité geen hetze moet voeren tegen het CDA. Zoals bekend verwijt het actiecomité het CDA de laatste jaren niets te hebben ondernomen om de verkeersproblemen in Hoogmade op te lossen. De heer Brunt stelt dat dit onwaar is. In de open brief somt hij Brunt een aantal za ken op waarvoor het CDA zich in het bijzon der heeft beijverd, zoals een plan voor een trottoir in de Kerkstraat en een pleidooi voor een drukknopbeveiliging bij een oversteek plaats en tevens stelt Brunt herhaalde malen bij het college van b en w te hebben aange drongen op het instellen van eenrichtingver keer in de Kerkstraat. Ds. Ferwerda doet intrede SASSENHEIM Na in de morgendienst door de plaatse lijke predikant ds. W. Baas bevestigd te zijn, deed gistera vond ds. Th. Ferwerda in de Gereformeerde Kerk zijn in trede, waarvoor heel veel belangstelling bestond. Behal ve de plaatselijke gemeentele den, waren er vele Amster damse kerkleden. Na afloop van de intree-dienst werd ds. Ferwerda die ds. van Santen opvolgt hartelijk toege sproken door preases Booy, en kreeg hij een fraai bloemstukje aangeboden door Désiree Ko ning (7 jr). Verder heette bur gemeester Kret hem hartelijk welkom evenals de hervormde predikant ds. v.d. Meer. Sieraden gestolen NOORDWIJKERHOUT Uit een woning aan de Noordwijkerhoutse Kerk straat is in de nacht van za terdag op zondag een hoe veelheid sieraden en gouden tientjes gestolen. Uitstekend spel Albert Pouw in Ons Huis ZOETERWOUDE De toneelgroep van de KPJ heeft afgelopen zaterdag voor een afge laden „Ons Huis" een succesvolle uitvoering van het blijspel „Paris, of spot niet met de liefde" van Jan Naaykens verzorgd. Het langdurig applaus na afloop moet vooral het uitstekende spel van Albert Pouw gegol den hebben. Met de wijze waarop hij het type „musicus" verbeeldde, speelde hij er kende acteurs als Mies v.d. Krogt, Anja Borst en Wil van Leeuwen, volledig van de planken. Mies v.d. Krogt, in andere stukken bijzonder talentvol bezig, speelde nog iets te veel de dra matische dame uit deze eerdere stukken, echt snobistisch zoals ze had moeten zijn, was ze in ieder geval niet. Haar drie dochters, die zij aan veen man wilde helpen, Anja Borst, Hanneke van Mil en Annie Borst hadden toch een beetje moeite met de frivole karakters die zij uit moesten beelden. Het ging Annie Borst nog het beste af, hoewel ook Hanneke van Mil een ver dienstelijk debuut maakte. Jannie Ammerlaan leek als de gezelschapsdame van de drie zusjes voortdurend last van een onnatuurlijke stem te hebben, een echte karakterol speelde zij daar door niet. De heren vertolkten hun rollen met meer souplesse. Naast de sublieme Albert Pouw speelde vooral ook Theo Koek geweldig. De ij- zersterke scene waarin fotograaf Kees Koek het koud heeft, zal nog dagen lang -nawerken op de lachspieren. Dorus Zanbergen bewees zich weer door correct en consequent een echte huisknecht te zijn. Ook Wil van Leeuwen en Theo Hanegraaf scoorden een voldoende, hoe wel zij hopelijk de komende voorstellingen de zenuwen wat beter in bedwang hebben. De vertolkers van de kleinere rollen, Marión de Jong, Adrie de Jong, Caspar Steijn en Aad Wijsman brachten het er goed vanaf. Al met al is een bezoek aan dit amateurtoneel zeker de moeite waard. Vooral het schitterende decor en de prachtige kostuums bewijzen nog eens dat de KPJ op de goede weg is. Zowel vrijdag als za terdag is er nog een voorstelling in Ons Huis, Kosterspad, aanvang 20.30 uur. ROB JANSEN. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122248,» HAZERSWOUDE De coördinatie op het gebied van acti viteiten van de Hazerswoudse toneelgroepen „Michael" en „Ontwikkeling en Vreugd" is ver te zoeken. Afgelopen za terdagavond stonden beide gezelschappen binnen een af stand van een paar kilometer tegelijkertijd op de planken. Aanstaande zaterdag zal dit weer het geval zijn. „Michael" studeerde Wim Bischots blijspel „Nacht in Hotel Regi- na" in onder regie van Dirk Wesselingh. „Ontwikkeling en Vreugd" zocht het ook in het komische werk en zette „Schat, ik ben 'r hoor" van Jack Popplewells op de planken onder supervi sie van Hesther van Goozen. Zaterdagavond treden de twee to neelverenigingen weer voor het voetlicht, de een in Het Anker en de ander in het Michelshuis OEGSTGEEST/DOORN De hervormde synode heeft gis teren in beginsel besloten de vier landelijke kantoren nu nog verspreid over Den Haag te concentreren in Oegst geest op het terrein van de zending (Hendrik Kramer-insti tuut). Op de Haagse bureaus werken 88 mensen in volledige of deel tijdfunctie. Sommige afdelingen hebben overigens bezwaren te gen huisvesting buiten Den Haag, zoals de Raad voor Overleg en Samenleving, vanwege de vele contacten met bijvoorbeeld par lement en regering. De synode had wel kritiek op de slechte voorlichting aan het personeel over eventuele verhuizing. Geslaagd concert 'Heerlijkheid' HOOGMADE Harmonie- vereniging 'De Heerlijkheid' heeft afgelopen zaterdag voor een overvolle zaal een geslaagd concert gegeven. Het was de tweede uitvoe ring van de muziekvereni ging dit jaar. De aanleiding voor het geven v4n deze ex- tra-uitvoering was vooral om de kas van de vereniging wat te spekken. De majorettes, voor de laatste maal onder leiding van Carla Elstgeest, openden het pro gramma. De harmoniekapel kwam vervolgens met een zeer gedurfd programma. Het concert beleefde zijn hoogte punt met het ten gehore bren gen van de Hungarian melo dies van Adr. Bosch. Na afloop van de uitvoering waren er bloemen voor de scheidende leidster van de ma jorettes. Haar plaats wordt in genomen door Carin Fileman. Lama Reina aan de fles Dit vertederende schouwspel heeft zich de afgelopen twee weken al diverse malen afge speeld. De kleine Reina, een twee weken oud Guanaco- jong, is twee weken geleden geboren in het dierenpark Wassenaar. De Guanaco is een wilde lamasoort, een schaap kameel die vooral voorkomt in het Andesgebergte in Zuid- Amerika. Reina, die overdag al naar buiten mag, kan niet bij haar moeder drinken omdat die geen melk meer heeft. De Guanaco wordt in Zuid-Ameri- ka niet als lastdier gebruikt. Andere lamasoorten in Zuid- Amerika wel. Die worden dan vooral ingezet op moeilijke tra jecten door hun grote uithou dingsvermogen en door het feit dat ze in gure weersom standigheden nog steeds in staat zijn zware lasten te dra gen. Bazar breng tien mille op VALKENBURG De jaar lij ke bazar ten bate van de hervormde gemeente in Val kenburg heeft 10.400,- op gebracht. Vrijdagmiddag, na de opening door ds. C. Ver meulen, liep het al direct storm. Onderscheidiij in Leidschendi's'ck" LEIDSCHENDAM Idoor gemeester W. F. de V| wan van Leidschendam pe is vanmiddag de heer ge ma Huls, namens de koni| °P h de ere-medaille in zPoocJg' verbonden aan de Ordéart'j Oranje-Nassau uitge»gev" 'nog n De in Aalten geboren Huls is veertig jaar in i heidsdienst, vanaf 1 del ber 1947 op de afdeling ciale zaken en maatschl V-> lijk werk van het geme huis in Leidschendam. heeft hij achttien jaar al% teiten ontplooid op het g van de gezinszorg. Hij ii jaar lid geweest van het tantencollege van de pai St. Joseph Opifex en evef tien jaar lid van de Ouo reniging van de r.k. school St. Jan aan de R laan. |eGi tzake raki blï, Matthias trefiijk tiet t weer volle zi^ in in WARMOND De jaaaam se uitvoering van toni reniging „Sint Matthhn enj weer een groot succes 0,^ en den. Zowel vrijdag- afholoc terdagavond was het) n <jrj punt tot de laatste stojgidsvi zet. met De acteurs en actrices.) hechte eenheil lertig speelden prima op elkaanillen, reageerden vlot op klein! moe ten die het amateurtonekfunct eenmaal een extra charnf zoal ven. In de afgelopen jatis het wel gebleken dat het pilevred de gezellige ouderwetse 11 het meest waardeert vak. dat Matthias hier ook dij ltl( weer voor had gekozen. ru KORTWEG 'ERD er bi lijsta Bak) s iet* lining HAZERSWOUDE if woners van de achtenvpat in huizen in de wijk oudpande nenburch, die van b enn onti van het bestuur van wmdat I bouwvereniging Volksber ee bericht hebben ontvangei de li hun woning zal wordefe in i sloopt, gaan zich OFganilen. Z 1 binr Vanavond is er in Het I een bijeenkomst waaro] belangenvereniging zal den opgericht, die de to( stige ontwikkelingen oj voet zal volgen en zal be den. In januari wil ml overleg treden met het b< van de Volksbelang, dej naar van de panden. De kleine moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee beloont uw krant u graag met een fraai hangertje van uw eigen sterrebeeld. Weet u al iemand? noteer m.i.vals nu abonnee van de Leidse Courant Adres- Postcode/Plaats Betaalt wordt per maand (automatische afschrijvij IU per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite een zilveren I hangertje met het sterrebeeld Naam AdresJ Postcode/Plaats_ Telefoon- Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. IN FEITEN DE BESTE

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4