Quick Boys en klsselmtervogels delen: 0-0 Timo Gerlof schiet Noordwijk in slotfase naast Spijkenisse g Sportclub Usse weer in oude doen: 2-5 winst L Rijnsburgse Boyj oppermachtig bijGVW:1-4 E3S3BS mm Werklust RCL ruim beloond: 3-0 C BUIMË TOPPER VERWAAITTOT MIDDELMATIG GEBEUREN Ni Ter Leede komt niet langs bikkelhard Geinoord: M onderuit bij Koudekerk ARC komt niet fofseoren SIZO IN DE SLEUTELS WINNEN FRAAI LEIDSE COURANT MAANDAG 24 NOVEMBER 1980 PAGINA KATWIJK Wat terecht al9 zaterdagtopper in de eerste klasse A werd aangekondigd, het duel tussen nummer twee Quick Boys en directe volger IJssel- meervogels, bleek zaterdag op het Katwijkse Nieuw Zuid slechts een middelmatig gebeuren. Zowel het thuisspelende Quick Boys als de bezoekers uit Spa kenburg, slaagden er gedurende negentig minuten niet in zich uit de greep van de stormachtige wind te worstelen, waardoor momenten van goed voetbal slechts hoogstzelden te bewonderen waren. Het re sultaat (0-0) mocht voor beide ploegen bevredigend worden genoemd. Quick Boys was dan weliswaar in beide speelhelften de meest offensieve ploeg, de be tere kansen waren voor de Vogels. Eigenlijk kende het zonder ge schorste Cees van Rooyen uit komende Quick Boys In deze ontmoeting maar één reële mogelijkheid op een treffer. Halverwege de tweede helft zette de op het middenveld ac terende Nico Kuyt (Huug Aan- dewiel was zaterdag de be trouwbare laatste man) met spits Martin van der Plas een een-twee-combinatie op. De combinatie mislukte, maar het leer stuitte toch weer terug voor de voeten van Van der Plas. Met een uithaal ineens stuurde Martin van der Plas de bal net over de deklat van het door Maarten den Harder klemvast verdedigde IJssel- meervogels-doel. De enige echt mogelijkheid dus voor Quick Boys. Ook al omdat de Spakenburgse defensie voor rust weinig problemen kende met de vele, door de wind 'gedragen', hoge en verre trappen van Quick Boys-zijde (al moest Den Harder de bal na een uittrap van collega Guyt nog een keer tot hoekschop verwerken) en na de hervatting eveneens niet echt in het nauw kwam toen de Katwijkers met meer gedegen spel trachtten tot scoren te komen. EERSTE KLASSE Aan de andere kant kenden de soms knap counterende Vo gels wel degelijk uitgespeelde mogelijkheden. Piet Slechten- horst bijvoorbeeld. Tot drie maal toe was hij dicht bij een goal. Of Jan Muys. Attent uitlo pen van Theo Guyt voorkwam nog voor rust een doelpunt. En later ingewisselde Ruud van der Groep. Als enige vond hij, in de achtste minuut na de doelwisseling wel het vijandelij ke doel. Een treffer die in de ogen van scheidsrechter Van der Spoel geen genade vond omdat Jan Muys doelverdedi- ger Guyt onheus bejegend zou hebben. Een discutabele be slissing die nog eens duidelijk maakt dat Quick Boys zater dag eerder een winstpunt dan een verliespunt boekte... GERT-JAN ONVLEE Quick Boys: Guyt, Aandewiel, W. vd Plas. Rienks, Haasnoot, Eijsberg, Kuyt, Van Duyn, T. vd Plas. M. vd Plas (Zuiderduin), Heerikhuisen. Freek Rienks (rechts) en Martin van der Plas (uiterst links) van Quick Boys moeten toezien dat IJsselmeer- vogels-doelman Maarten den Harder de situatie ook hier zal oplossen. in unua elin£ al d< rokk d vi ie pl rerd itan< VEENENDAAL Rijns burgse Boys zorgde voor een uitermate (raaie overwinning in de uit wedstrijd tegen GVVV. Al voor de pauze had de ge legenheidsvoorhoede een 0-3 voorsprong we ten te bewerkstelligen, waarna de thee werd ge nuttigd en beide ploegen er nog een doelpunt bij deden. In de tweede helft waren de Rijnsburgers minder energiek en rust ten eigenlijk op het com fortabele saldo. De voorhoede bestond uit 'vreemde' spelers. Omdat Piet Haasnoot en Jan Hoge- woning nog geblesseerd wa ren en Henk van der Zwan zijn laatste schorsingswed strijd uitzat, werden Cas Zwaan, Wim Driebergen en Peter Hogewoning op de frontposten geplaatst. Zij EIHEBnfiSnHHHHHl Drachten het er uitstek vanaf, want op aangeven Wil Groenendijk waren achtereenvolgens Wim bergen, Cas Zwaan en van Dijk, die in de loop de eerste helft 0-3 op scorebord lieten plaatsen formatie uit Rijnsburg heer en meester, wat werd bewezen Irt de tw helft. Er werd duidelijk teruggenomen door de p len van coach Herman nands. Toch kon GVW veel meer dan tot het schopgebied komen moest de thuisploeg toestaan, dat Peter Hoge ning er tien minuten voor 0-4 van maakte. De eer worden gered in de slotl toen GVVV onder leiding de ingevallen ex-prof Groenwoud nog eenr doelpuntte: 1-4. •gelij z trijdc •d D igen Joelr gisl it. H ter. 1 ng LEIDERDORP Zeker voor de rust maakte RCL niet be paald de indruk met 3-0 te gaan winnen. Sterker nog, Kozakken Boys had lange tijd het betere van het spel. Om dat de gasten uit Werkendam op Sportpark de Bloemerd niet echt slagvaardig bleken, waren het de thuisspelende roodwitten dio nog voor de pauze oen voorsprong na men. Vervolgens werd de werklust in het tweede deel omgezet in een goed stuk Leiderdorps© doortastend heid. Het gevolg was nog twee treffers en een nuttige, nogal ruim uitgevallen zege. De Racing had lange tijd nodig om de duidelijk aanwezige angst van zich af te schudden en eens wat onbevangener het doel van Kozakken Boys op te zoeken. Een knappe aanval via René Kamminga, Rob Sterk, Pierre van Gemerden en Sito Schalkers eindigde na 38 mi nuten in het zijnet en luidde te- vens de betere perioden van RCL in. De ploeg van trainer de Waard begon weer in zich zelf te geloven en zag het of fensief vlak voor de onderbre king resulteren in een treffer. Aanvoerder Dick van der Bijl scoorde, nadat Pierre van Ge merden de bal fraai had voor-' gebracht. De betere lijn werd na de thee doorgetrokken, terwijl de be zoekers het er ook niet zo maar bij wilden laten en knok ten voor wat ze waard waren. Het leverde de Werkendam mers echter geen doelpunten op. Door het opkomen van de Boys ontstond In de Kozakken- defensie meer ruimte voor de Leiderdorpse aanvallers. In de 68e minuut werd het 2-0. Door weer goed opdrijven van Pierre van Gemerden raakte verdedi ger Gerrie Klop in paniek en speelde terug op doelman Arle Ottevanger. Tussen hen stond echter Sito Schalkers de bal op te wachten. Schalkers om speelde vakkundig Ottevanger en tekende zo voor het tweede doelpunt. Toen kon er eigenlijk niets meer misgaan, temeer omdat ook de gastéquipe er niet meer in geloofde. Een knappe combinatie tussen de tot uitblinker uitgroeiende Van Gemerden en Schalkers had nog niet het beoogde resul taat, maar een kwartier voor tijd hadden deze spelers wel succes. Wederom rechtsbuiten van Gemerden omspeelde op de achterlijn zeer fraai enkele verdedigers en bracht de bal zo ongeveer tot voor de voeten van Schalkers. Het was moei lijk om van een meter afstand het doel te missen, zodat de 3- 0 een feit was. Dat ook Schal kers er zin in had gekregen be wees hij wel tijdens zijn laatste actie. Op links gelanceerd pas seerde hij met een schitteren de schaarbeweging Gerrie Klop, maar knalde in plaats van in het doel net over. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 43 Dick van der Bijl 1- 0. 68 Sito Schalkers 2-0, 74 Sito Schalkers 3-0. RCL: Brandt, Kmminga, Haneveld, A Braat, van Egmond. Sterk, Bruna Braat, Schalkers, van der Bijl, vat Gemerden. SASSENHEIM De thuis wedstrijd tegen het bikkel harde Geinoord leverde Ter Leede 'slechts' eon remise op. Nico van der Fange schoot de strafschop in de 67e minuut binnen en bracht de roodgelen zo naast de gastéquipe. Veel meer had de klas van trainor Henk Spaan niet bereikt, ondanks de veel vuldige mogelijkheden. Vooral voor de pauze was de partij aantrekkelijk om te zien. TWEEDEKLASSE Alleen de charges van Gel noord waren niet erg hoog waardig als kijkgenot. De aan vallende aspiraties van beide teams vergoedden echter veel en brachten doelverdedigers Hans Soestbergen en Wim van Harskamp in de uitblinkersrol- len. Direct na de doelpuntloos bereikte rust was het Gei noord, dat scoorde. Uit een vrije trap kogelde Van Krieken de bal loeihard in de linkerbo venhoek van het Sassenheim- se houtwerk. Van Harskamp was volslagen kansloos: 0-1. De strijd bleef op en neer gaan vooralsnog zonder resultaat. Tot de 67e minuut, toen Pieter van der Plas, die al enkele ke ren voor Soestbergen was ver schenen, weer goed doorging en zich vrijmaakte. Wederom een grove charge was ervoor nodig om hem de gang naar het Geinoord-doel te beletten, zodat de scheidsrechter de bal resoluut op de stip legde. Aan voerder Nico van der Fange scoorde uit de penalty de ge lijkmaker. Het forse Ter Leede offensief, dat op deze goal volgde wierp geen vruchten meer af. KOUDEKERK Katwijk heeft de regelmaat 'thuis winnen - uit gelijk' na de regenpauze van twee weken niet weten voort te zetten. Wat de ploeg aan technisch overwicht in huis had kwam er tegen een hard workend Koudekerk he lemaal niet uit. Bij Koudekerk had trainer Joseph Keck zijn hart voor de wedstrijd eens flink gelucht. Een enigszins gewijzigde ploeg moest nu maar eens tot het uitorste gaan om de lichte malaise vap de laatste wedstrijden te doorbreken. Joseph Keck kon na afloop van het duel be scheiden maar overduidelijk glimlachen. Koudekerk had immers met 2-0 gewonnen. Katwijk-trainer John Hugue- nin wa3 minder vrolijk, niet eens zo zeer om hot vorlies. Hij oordeeldo: „V/ij hebbon hier twoo punton laton liggen tegen een povere ploeg. Ik neem hot Koudokerk toch wel een beetje kwalijk zoals het spoelde, puur vanuit een vrij harde verdediging. Dit is niet goed voor hot voetbal. Maar je ziet het wel bijna overal." BWTfhlT.r Koudekerk had de puntên hard nodig om niet in de staart van de ranglijst te belanden. En dan komt het resultaat-voetbal om de hoek kijken. Katwijk was als technisch vaardigere ploeg niet echt op dreef. Dat was niet alleen de verdienste van het felle verdedigen van Koudekerk, de combinaties lie pen eenvoudig niet soepel, er ontbrak een dosis overzicht en maatgevoel bij de Katwijkers. Koudekerk beantwoordde dat met een enorme dosis werklust en veel lange ballen op de op scherp staande spitsen. Nadat Katwijk via Wim Guyt en Adrie Koelewijn (indraaiende voorzet boven op de lat) de beste kan sen had, kwam Koudekerk, dat slechts één maal echt gevaar lijk was geweest door een schot van Jeroen van der Lin den, nogal gelukkig aan een voorsprong. Katwijk-midden velder Adrie Koelewijn speelde veel te zacht terug, Leo Brom mers pikte de bal op, omspeel de doelman Kasius en schoof uit een moeilijke hoek keurig in: 1-0. Katwijk bleef overwe gend in balbezit maar putte zich uit in moeizaam breiwerk, zodat de kansen overwegend uit snelle counters van Koude kerk ontstonden. Toch leek de wedstrijd lange tijd zonder ver dere doelpunten te blijven. Totdat de lange Koudekerk- spits Arno Filippo langs de on tregelde Katwijk-defensie (laat ste man Wim Guyt was ten aanval getrokken) glipte en met een laag schot via de paal in de uiterste hoek mikte: 2-0. LEJO BUCK iurj SPIJKENISSE Nadat Spij- kenisso-8pit8speler Kees Vlug Noordwijk halverwege de tweede helft op een 2-0 achterstand had gezet leek de wedstrijd definitief be slist. Een%conclusie die niet alleen gerechtvaardigd leek door die marge van twee doelpunten maar ook van wege het feit dat Spijkenis se Noordwijk prima partij bood en de matig spelende lijstaanvoerder zeker in die tweede helft in aanvallend opzicht niet kon imponeren. Maar toen scheidsrechter Rijgersberg het eindsignaal liet klinken bleek boven staande conclusie van voor barige aard te zijn geweest. Want in nog geen tien minu ten tijd zorgde Timo Gerlof met twee treffers voor een voor Noordwijk zeer geluk kige 2-2 eindstand. Dat Noordwijk zaterdag tevens de eerste periode-titel pakte was eigenlijk al eerder be kend. Zelfs een (kleine) ne derlaag had de Noordwij- kers niet van de eerste plaats kunnen verdringen. Voor rust hielden beide ploe gen elkaar een half uur lang in evenwicht. In die dertig minu ten, die voornamelijk beston den uit rommelig voetbal, wa ren de beste kansen voor Spij kenisse. Zo liet Jan Molendijk een tweetal goede sccfringsmo-' gelijkheden onbenut en miste Kees Vlug in kansrijke positie. Molendijk werkte de bal zelfs een keer achter doelman Dick Dortmundt maar zag die bui tenspel-treffer door scheids rechter Rijgersbef-g afgekeurd. ■BÉnafeiHÉBKSHafia In het laatste kwartier van de eerste helft ging Noordwijk zich wat nadrukkelijker met aanvallende activiteiten bezig houden. Dat Noordwijkse of- fensiefje leverde resultaat op, voor Spijkenisse dan. Uit een door Jan Willem Bogers geno men hoekschop kwam de bal bij John van Dijk die het leder richting het door keeper Leyen verlaten doel verzond. Buvens haalde de bal echter van de lijn, Bart Groeneboom pikte de bal op, verzond de pass en de razendsnelle Kees Vlug zorgde voor de bekwame afronding: 1-0. vergroten. Noordwijk had het erg moeilijk in die fase. Albert Spaanderman moest redding brengen op de doellijn en Vlug en Ed Nuyen misten het Noordwijkse doel maac net. In de tiende minuut was het Ruud de Haan die wel raak schoot. Volgens de grensrechter ech ter scoorde De Haan toen Vlug hinderlijk buitenspel stond. Rij gersberg, die het doelpunt al had toegekend nam het advies over en keurde de Spijkenisse- treffer alsnog af. Toch zou Spijkenisse de voorsprong ver groten. Molendijk schudde voorstopper Siem van Beveren van zich af, bediende Vlug die met zijn tweede treffer voor 2- 0 zorgde. man schoof op naar het rt denveld en Noordwijk trac met 'alles of niets voetbal redden wat er te redden Tien minuten voor tijd pas het Timo Gerlof, daarvoor i te hij een enorme kans, raak kopte na een voorzet John Manuputty. En twee nuten voor tijd waren het nieuw Manuputty en Gaf' beiden speelden zaterdag jJPf slechte wedstrijd, die voor 2-2 zorgden. Manuputty brj de bal In het Spijkenisse-s! schopgebied, aanvoerder l" Hokke kopte de bal rich 'n Gerlof die het leer ineens 2. de schoen nam. KEES VAN HERI zeke He I 0t 0| Mei !n s| e ke ïede VOO ;baai e2- Een voorsprong die Spijkenis- Reden voor Noordwljk-trainer se in de tweede helft door mid- Piet Buter risico's te gaan ne- del van een offensief trachte te men. Laatste man Spaander- NoordwIJk: Dormundt; We! Spaanderman, Van Beveren. Van Dijk; Van der Veen; Manup Gerlof. Bröring, Bogers. Scoreverloop: 43 Vlug 1-0; 70 Vil 0; 80 Gerlof 2-1; 88 Gerlof 2-2. w MONSTER ARC ging op bezoek bij Monster. In het Westland voetbalden beide ploegen met een aanvallend concept, maar veel gevol gen voor de stand had dit niet. Goon van de équipes trof namelijk het doel, het geen niets zegt over de spanning. Dio was tot het laatste fluitsignaal aanwe zig. Als twee ploegen de drang naar doelpunten maken lekker laten bovendrijven, ontstaat meestal een aantrekkelijke pot voetbal. Dat gebeurde ook bij Monster - ARC. Er waren veel mogelijkheden voor beide doe len, hetgeen voortdurend de spanning in de strijd hield. Voor de Alphenaren kreeg voor de pauze Bert Stenvers de beste kans. Na een kwartier kapte hij de bal zeer goed en knalde van afstand erg hard op het Monster-doel. De West- landse keeper redde echter formidabel. Frans Burger deed aan de andere kant hetzelfde. Ook hij zorgde ervoor, dat zijn doel schoon bleef. De beste kans In het tweede deel was voor Hugo Schlette. De routi nier kwam in goede positie en schoot maar net naast. De puntenverdeling was Juist, ar biter Merlijn zorgde voor de goede leiding. LEIDEN Sportclub Lisse is woer terug in de winning mood. MVV'27 werd op eigen terrein het slachtoffer. Lisse won namelijk met 2-5. Ook SIZO presteerde uitstekend. Koploper De Kennemers word verslagen met 2-1. Deze zege was voor de Hillegom- mors alweer de vijfde op rij. De Sleutels bepaalden met goed voetbal de eindstand van het gevecht met Bergam bacht op een fraaio 1-2. Oegstgeest moest bergen verzetten om nog een punt weg te slepen bij DSS'26. De Schiedammers namen een voorsprong van 3-1, maar de roodgelen hadden karakter genoeg om terug te komen. Randstad Sport en GWS wa ren nog hot minst aardig be zig. In een slechte partij scoorden beide elftallen niot. Nadat de gelijk opgaande be ginfase van MVV'27 tegen Sportclub Lisse was het de thuisclub, die de score open de. Peter Slobbe tikte de bal uit een corner van Aad van der Poel even later in het doel en het was 1-1. Na de pauze be gon het spektakel pas echt. Peter Werkhoven maakte er na vijf minuten 1-2 van. Een kwar tier lang bleef deze stand ge handhaafd, toen Kilsdonk de gelijke stand weer op de bor den bracht. Aad van der Poel was al alleen voor de MW- doelman geweest, waarna Frans van der Laan keihard op de paal schoot. Toch kwam het derde Lisser doelpunt. Peter Slobbe kopte uit een hoek schop zijn ploeg naar 2-3. We derom Werkhoven en Frans van der Laan straften goed de ruimte af, die ontstond, toen de gastheren gingen aanvallen om gelijk te maken. Beide Lis- senaren vonden nogmaals het doel: 2-5. De hele wedstrijd in Hillegom werd gecontroleerd door SIZO. Lijstaanvoerder De Kennemers kwam er niet aan te pas. Eltjo Vijn en Roel Staal schoten eerst nog niet geheel zuiver, maar In de tweede helft werd het 1-1, omdat in beide 16-me- tergebieden hands werd ge maakt. De Kennemers mocht de penalty eerst maken, maar Hennle Kamphorst bracht SIZO weer op gelijke hoogte. De thuisploeg won het pleit te recht, toen Willem Brobbel werd weggestuurd en de bal doorschoof naar Gerard Hoog- ervorst. Hij tikte de bal op zijn beurt door naar voorstopper Peter Bol, die vanaf zo'n 25 meter uithaalde en doel trof. Een Kennemer werd van het veld gezonden wegens aan merkingen op de leiding. Door goed voetbal kon Da Sleutels al na drie minuten de leiding nemen in het uit-duel tegen Bergambacht. Een cor ner van Fred van Huis werd met hoofd verlengd door Peter Boot naar Sjaak Bavelaar. Ba- velaar kopte het leer fraai in. Vlak voor de pauze tikte Pim van Iterson ongelukkig in eigen doel, hetgeen twee minuten voor het eindsignaal weer werd hersteld. Uitblinker Bavelaar passte op Jan van de Berg, die op de valreep 1-2 scoorde en de volle winst voor de Leidse ploeg binnenhaalde. De ruststand van de strijd tus sen DSS'26 en Oegstgeest was 2-1. Arie Koppenhol had de score geopend door de bal een voorzet van Tom Werner In één keer op de slof te igorr men. De thuisclub scoo 6njd hierna tweemaal en na de p £1 ze werd het zelfs 3-1 door rn ifl foutje tijdens het uitverd n le gen. Omdat Bart Charitê deruit was gehaald, moL^ Werner een vrije schop nen en deed dit la Willy van |00, Kuylen. Hard en zuiver che dween de bal in de uitef t hoek: 3-2. Werner maakte tweede goal door na een as van Hennie Roodenburg gi T in te koppen. Het werd nog na 3-4, maar de Inzet van I van der Mey werd op de gestopt. Over de wedstrijd tus Randstad Sport en GWS weinig te melden. In een slechte en harde weds werden nauwelijks enige d rijpe mogelijkheden gecreö Gerrit van Loenen en Aad zer waren een keer rede dicht bij het SassenheinL doel, maar waren niet sued H vol met hun schoten. Er den veel meters gemaakt het middenveld, maar veelt de frontlinies gebeurde er nl Randstad-doelman Henn B 1 Keizer bleef wel al zes «sL strijden-op-rij ongeslagen. nde ant tegi reds ng. i Bur<

Leidse Courant | 1980 | | pagina 14