Ruimtevaart project biedt (iederlandse industrie kansen Winst Hollandse Beton Groep over 1980 circa 50 miljoen NG'" Aardenne: werk" en alternatief voor winning op Ameland OESO: Voorlopig geen vermindering van werkloosheid Ga naar Engeland via Hoek van Holland-Harwich hoek van holland SS harwich 7 Beurs van Amsterdam -^ONOMIE" LEIDSE COURANT ZATERDAG 22 NOVEMBER 1980 PAGINA 13 GELO Hoewel de Nederlandse industrie ^^^^r streeft een flink aandeel voor zich op te ^^^■bij de verwezenlijking van het Westeurope- I Sat-programma - dat voorziet in de ontwik- r g van een geheel nieuw type kunstmaan allerlei communicatiedoeleinden, zoals 'streekse televisie en teleconferenties - blijft ia. Dagioodzakelijk dat ons land van tijd tot tijd 355fleer wetenschappelijk gerichte ruimtevaart- Guns,ia:ten ter hand neemt, zodat met name de in- sterdam^g geen dodelijke achterstand oploopt bij perken met nieuwe, geavanceerde tecbnolo- ■■■(ze conclusie komen twee Nederlandse ruimte- jleskundigen, ir.P.F.J.Linssen (hoofd van de af- (Q; ruinitevaart van het Ned.Instituut voor Vlieg- ^^^itwikkeling en Ruimtevaart) en ir.P.van Otter- coördinator van de ruimtevaartaktiviteiten nden aan Holland Signaal te Hengelo). De heer ni%n is van oordeel dat Nederland zeker niet alles en div. kaart moet zetten wat de ruimtevaartinspan- 035-44^ betreft. De L-Sat is weliswaar een zeer inter- project, maar er moet daarnaast voor gezorgd ;n, dat ook meer geavanceerde programma's rin allerlei nieuwe technologieën aan bod ko- een kans krijgen. blijven ns ir. Van Otterloo wordt meer dan eens be- I, dat het eigenlijk maar onzin is om na de tnanen ANS en IRAS nu ook nog eens te ko- tnet een derde satelliet voor astrofysisch onder- de TIXTE. „Er wordt dan gezegd: als je na ien IRAS nu nog niet weet hoe het allemaal j kun je er maar beter meteen mee ophouden", (van Otterloo. „Men vergeet dan echter wel dat geen tweede ANS is en dat TIXTE geen twee- |AS is. Er is geen sprake van herhalingsoefenin- |e werkt juist met technologieën die steeds vee- der worden en die heb je hard nodig om inter vaal bij te blijven". j bekend heeft de Raad van Advies voor het lischapsbeleid enige tijd geleden gezegd, dat een jE-programma voorlopig niet behoeft te worden liseerd en dat Nederland het vooral zou moeten >n van „commercialisering" van de ruimte- Van Otterloo en hij is zeker niet de eni- vindt dat maar een vreemde redenering, om- naar zijn mening het één gewoon niet los kunt pan het ander. Als Nedelrand geen technolo- veeleisende projecten meer op nationaal niveau jkt, kan het die commercialiserig ook wel gro- (el vergeten, omdat de internationale opdrach- *n gaan naar bedrijven en instituten, die steeds bewijzen dat ze meest geavanceerde technieken pcedures beheersen. id' 4®jhet oordeel van ir.Linssen moet Nederland er- oppassen dat men niet tè bescheiden is. „We moeten niet te klein over onszelf denken. We zijn en dat is al meer dan eens gebleken gewoon goed in grote dingen en we zouden bij het L-Sat- project in feite moeten streven naar een positie als co-contractor. Als we uitsluitend toeleveranciers worden, vallen we uit de boot. De Nederlandse indu strie is sterk in bijdragen op systeem-niveau en min der in specialistische bijdragen", aldus ir.Linssen, die overigens echt wel beseft, dat Nederland hard voor een goede plaats in de L-Sat-organisatie zal moeten vechten, gezien de vele gegadigden die zich als het ware om de vette kluif staan te verdringen. L-Sat zou inderdaad wel eens een behoorlijk vette kluif voor de Europese markt kunnen worden. Alge meen wordt namelijk aangenomen dat er voor satel lieten als L-Sat zowel in Europa als daarbuiten veel belangstelling zal bestaan. In feite wordt de L-Sat waarvan een eerste demonstratiemodel tegen het eind van 1984 met een (Europese) Ariane-raket moet worden gelanceerd (latere uitvoeringen kunnen ook met het Amerikaanse Space Shuttle-systeem omhoog worden gebracht) door een grote marktgericht heid gekenmerkt. Dat is dan ook één van de voor naamste redenen waarom in de satelliet zoveel be staande technologie zal worden toegepast; veel méér bijvoorbeeld dan in een puur wetenschappelijke sa telliet als IRAS en eventueel TIXTE. De micro-pro cessors vormen eigenlijk het enige echt nieuwe ele ment in de bij zijn lancering tegen de 2.400 kg. we gende L-Sat. „Iran - Irak" Het NIVR, dat de Nederlandse ruimtevaartaktivitei ten coördineert, zou het liefst hebben gezien dat het bij de verwezenlijking van de L-Sat primair tot sa menwerking van de verschillende industrieën zou zijn gekomen en pas in de tweede plaats tot samen werking tussen de diverse overheden. Dat zou waar schijnlijk tussen de diverse overheden. Dat zou waarschijnlijk een wat vlottere gang van zaken ga randeren. Maar aangezien L-Sat een project is van ESA, het Europese ruimtevaartbureau, staat de sa menwerking tussen de overheden centraal en spelen bovendien veel meer (ook kleinere) partners een rol. In dat opzicht zouden Frankrijk en de Bondsrepu bliek, die al enige tijd werken aan de gezamenlijke ontwikkeling van tv-satellieten, dan ok in het voor deel kunnen zijn. Ir. inssen laat overigens wel door schemeren dat het bij die Frans-Duitse samenwer king echt niet allemaal koek en ei is. „Soms schijnt het bijna een Irak-Iran-situatie te benaderen", aldus Linssen. Zelf heeft Nederland althans aan gebruikerszij de niet of nauwelijks belang bij een eigen L-Sat. Men zou een dergelijk toestel commerciële prijs ca. 60 miljoen dollar hoogstens kopen in samen werking met andere Westeuropese landen. En uiter aard zou een L-Sat eventueel ook iteressant kunnen zijn voor aktiviteiten op het gebied van de commer ciële televisie. Dat is een van de redenen waarom Luxemburg in principe wel geïnteresseerd is. Voor gegadigden als Italië en Canada biedt de L-Sat ech ter grote perspectieven. Volgens de jongste markt verkenningen zou Italië voorlopig vier L-Sats willen kopen en Canada drie. En dat is alvast een mooi be gin. ESA-marktonderzoek heeft uitgewezen dat er in de periode 1983-1999 behoefte zal bestaan aan 192 grote satellieten van de L-Sat-klasse en daarvan zou den 36 tot 48 van Europees fabrikaat kunnen zijn. Intelsat? In principe zijn ook de Scandinavische landen geïn teresseerd in L-Sat, al zou het alleen maar zijn omdat hun eigen plannen in het kader van het Nordsat- programma met veel tegenslagen te kampen hebben. En dan weten de mensen achter het L-Sat-program- mó natuurlijk ook deksels goed, dat over niet al te lange tijd Intelsat - de internationale club op het ge bied van telecommunicatiesatellieten - ook weer moet gaan denken over eer) nieuwe serie kunstma nen. Op het ogenblik worden er nog steeds satellie ten van het type Intelsat IV gebruikt, maar binnen kort - in elk geval nog dit jaar - gaat de eerste Intel sat V van start en zo tegen de jaren negentig moet er begonnen zijn met de bouw van een Intelsat VI-se- rie. En daarbij gaat het dan al gauw om een stuk of acht toestellen De concurrentie is overigens niet gering. In de Vere nigde Staten wordt door Comsat gewerkt aan de SSTV, een stalliet in de L-Sat-klasse, Japan laat zich ook niet onbetuigd en de Frans-Duitse TV-Sat zou - ondanks de strubbelingen die daar zijn - nog best eens een forse concurrent van de L-Sat-in-wording kunnen blijken te zijn. Niettemin is ESA onder geen beding van plan om de markt voor dergelijke kunst manen al bij voorbaat aan bijvoorbeeld de Amerika nen over te laten. Bovendien hebben de onder de ESA-paraplu aan het L-Sat-project deelnemende landen nog een appeltje te schillen met Frankrijk en West-Duitsland die enkele jaren geleden het ESA- programma voor een H-Sat (eigenlijk vergelijkbaar met de huidige L-Sat) torpedeerden, door zich terug te trekken en op eigen houtje aan de slag te gaan, omdat het dan waarschijnlijk vlugger en winstge vender zou worden.... Voor Nederland is deelneming aan L-Sat vooral van belang omdat de lopende projecten van dit moment al grotendeels over de piek van hun aktiviteiten heen zijn. Programma's als IRAS, Spacelab en de ECS (Europese comunicatiesatelliet) kunnen voor de Nederlandse industrie als „aflopende" projecten wor den beschouwd. Om de continuïteit te waarborgen is het gewoon noodzakelijk dat er nieuwe programma's komen. De L-Sat is zo n nieuw programma, waaruit ook nog de verovering van een fors marktaandeel kan voortkomen. Vandaar ook dat Fokker en Hol land Signaal de nodige offertes hebben gemaakt Volgend jaar zullen er wat de samenstelling van het bouwteam betreft, spijkers met koppen moeten wor den geslagen. Er is haast geboden, zeggen de mensen van ESA. De kapers liggen werkelijk bij tientallen op de kust el-2ff NG. 4 s 0870 ofiwiJK De winst van lollandse Beton Groep ledraagt dit jaar circa KSÜldSa miljoen. Dit werd tij een persconferentie OVtedeeld door ir. M. Bijl, Idént in de Raad van pir van de bouwgigant, feijl constateerde voor- pg dat „het dieptepunt erd op de markt [woningen in de projec- De it voor staanconstruc- blijft echter moeilijk, de Raad van Bestuur, ■■■(ijl legt met ingang van 1981 zijn functie neer [resident en als lid van laad van Bestuur. Hij It opgevolgd door ir. Schetters, op het mo- I eveneens lid van de I van Bestuur. ©zich loem £Pvolger ir- Schetters ging kaDitaJn toelichting °P de ver in inct3te jaarresultaten nog zij- H tf>S in op de lanêzaam ver" sHde betrekkingen met de rtlju «%republiek China. Was de t is. van de multi-national it en (Je jaren geleden vrij opti- 3emt. pch over zakelijke betrek- Én met dit Aziatische de heer Schetters maakte Jmiddag een wat ont- indruk. „Een van DOr de)ctoren, die de ontwikke- h wat minder soepel heeft DIEPTEPUNT WONINGBOUW GEPASSEERD doen verlopen, is het ontbre ken van financiële middelen in China", legde hij het huidi ge nu meer gematigde optimis me uit. Hij wees op het verlan gen van de Chinezen om niet- kapitaalintensieve projecten te laten prevaleren boven kapi taalintensieve projecten. „Maar hiervoor ontbreekt hen de advanced technology", al dus de president in spé, doe lend op de markt, waar de HBG zich een plaats in wil verwerven. Het gaat hier om de markt van conculting, het inzetten van goed toegeruste technici. Ir. Bijl verwacht bin nen enkele jaren tot zakenlijke contacten te kunnen komen. De heer Schetters: „Niet alleen het ontbreken van financiële middelen is belangrijk. Ook de terughoudendheid om in een acceleratie van betrekkingen terecht te komen". Zijn op merking kan het best worden begrepen in het licht van de De aftredende HBG-directeur ir. Bijl (midden) tijden^ de persconferentie: „Het dieptepunt in de bouw lijkt voor bij". tot voor enkele jaren geleden gevoerde isolationistische poli tiek van de Chinezen, in het bijzonder aangaande de handel met het buitenland. Midden - Oosten De problemen in het Midden oosten als gevolg van de oor log tussen Iran en Irak zijn aan de betongroep niet voorbij gegaan. Een dochtermaat schappij heeft in Irak op het moment een drietal funde ringsprojecten onder handen, waarvan er een op het mo ment enige vertraging oploopt. De andere twee projecten ver lopen totnogtoe ongestoord. „De onzekerheid, die de situa tie in het Midden-Oosten met zich meebrengt, hoeft op de langere termijn niet per se ne gatief uit te wérken", aldus de heer Bijl, die zei weinig onge rust te zijn over de projecten aldaar. De winstverwachtingen van het concern voor het volgende jaar zijn weinig anders zijn dan in 1980. Ook in 1981 speelt de recessie een overheersende rol. De Raad van Bestuur heeft dan ook weinig grond kunnen vinden voor veel opti misme, hoewel er nog geen reële aanwijzingen voor pessi misme lijken te zijn. Het be stuur heeft daarom besloten om evenals in vorige jaren het geval is geweest vast te hou den aan een interimdividend van één gulden per gewoon aandeel van nominaal twintig gulden. Dit wórdt vanaf 5 de cember betaalbaar gesteld te gen inlevering van dividend bewijs nr. 32. 5t eveniLAND Er is geen deel uftardbaar alternatief de winning van vijf |rd kubieke meter aard- wij U iPP Oost-Ameland. Tot Conclusie komt een rap- van de interdeparte- ale planologische werk- aissie (PWC) dat bin- ort door minister Van lenne (Economische Za- tan de Tweede Kamer -.jrden gezonden. De mi- fiauffe- maakte deze conlusie rmiddag bekend bij de huis eejuiting van Ameland op te huurpndelijk aardgasnet. iJërzoek van de minister ienKun|de pwc een ^matjef voor de omstreden te vorefenomen gaswinning op )rgen njand-Oost, dat uit oogpunt ituur- en landschapsbe- ing minder bezwaarlijk ijn dan de bestaande in. Volgens Van Aar- heeft dit onderzoek nd dat zo'n alternatief it van de huidige ener- itie maakt de winning- vijf miljard kubieke gas op Ameland echter loombaar. Van Aarden- lerstreepte gisteren het 7U76931 belang van dit ëasveld Me Nederlandse energie- ming. Het kan actief worden gébruikt voor het con serveringsbeleid waarbij er mede door de invoer van Noors, Nigeriaans en mogelijk straks ook Russisch gas, naar gestreefd wordt de nationale voorraad zo hoog mogelijk te houden. „Door het ontsluiten van de energiebronnen op Ameland kan de verslechte rende energiebalans met het buitenland (voor 1985 wordt een tekort van 10 miljard ver wacht dat in 1990 zal zijn op gelopen tot 30 miljard) iets verlicht worden", aldus minis ter Van Aardenne. PARIJS - De werkloosheid blijft de komende jaren groot. Om een vermindering ervan te bewerkstelligen is een economische groei van vier a viereneenhalf procent vereist en dat zit er voorlo pig niet in, zo meent de OESO, de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling. Eind vol gend jaar zullen er in de 24 lidstaten van de OESO vijf entwintig miljoen werklo zen zijn tegen vierentwintig miljoen eind dit jaar. De OESO voorziet voor vol gend jaar een groei van het bruto nationaal produkt (bnp) van 'slechts één procent; voor dit jaar wordt deze groei ge schat op 1,2 procent. De infla tie kan worden teruggedron gen tot negen a negeneneen- half procent dank zij een streng monetair beleid. De kosten van het levensonder houd zijn in de twaalf maan- den tot en met september in de landen van de OESO geste gen met 12,6 procent. De economie kan zich de tweede helft van volgend jaar iets herstellen. In de eerste helft van 1982 kan wellicht een jaarlijkse groei van twee- eneenhalf procent worden vastgesteld maar dat percenta ge is sterk afhankelijk van de mate waarin regeringen hun economische beleid versoepe len. Er zijn nog geen tekenen die daar op wijzen, zo meent de OESO. De organisatie is ervan over tuigd dat de Verenigde Staten een strak economisch beleid moeten handhaven en de hoge rentetarieven voorlopig niet moeten verlagen, ook al is dit nadelig voor de economie van andere landen. Amerikaanse deskundigen binnen de OESO verwachten dat de inflatie van de VS volgend jaar negen pro cent bedraagt. De organisatie zelf gaat uit van tien procent. De werkloosheid in de VS zal stijgen van 7,3 tot acht procent van de beroepsbevolking. ADVERTENTIES Londen reizen v.a. f 176,- p.p. Auto-/motor-retour all-in v.a. f 223,- p.p. Bungalowvakanties v.a. f 337,- p.p. 7-daagse treinreizen naar de Zuidkust v.a. f 510.- p.p. Voor meer informatie: daar waar ze van reizen weten of bel rechtstreeks: Stoomvaart Maatschappij Zeeland. Big Ben Tours, telefoon 01747- 6412 Hoek van Holland. Algemeea telefoon. 01747-3944 Hoek van Holland. De bon ongefrankeerd opsturen naar aritw.nr. 3. 3140 VD Hoek van Holland. Ik wil meer weten over uw reizen, stuurt u mij daarom uw brochures. De ENIGE route met le en 2e klasse! Geldig vanaf 1 nov 1980 Boskalis gegadigde voor groot Saoedisch project AMSTERDAM Boskalis Westminster Construction International BV, een'werk maatschappij van Konink lijke Boskalis Westminster, heeft ingeschreven op een groot project in Saoedi-Ara- bië. Het gaat om de bouw vap een stad in de buurt van de Saoedische hoofdstad Riaad, zo heeft een woord voerder desgevraagd beves tigd. Het project omvat de bouw van 2.500 wonjngen met de- daarvoor benodigde infra structuur zoals wegen, funde ringen, riolering enz. De wo ningen moeten huisvesting gaan bieden aan de Saoedische Nationale Garde, die de op dracht ook verstrekt. Nadere bijzonderheden zoals de aan- neemsom kon de zegsman niet verstrekken. Wel zei hij dat het project geschikt was voor Boskalis, omdat de groep via haar werkmaatschappijen alle benodigde werken kan uitvoe ren. Het financieel-economische weekblad „Beleggers Belan gen" weet te melden, dat de aanneemsom van het project tussen de zeven en acht mil jard gulden ligt en dat Boskalis een van de kansrijkste gega digden is. Groei bij slagersbedrijf DEN HAAG Het aantal slagerijen in Nederland is vorig jaar met zeven geste- Sen tot 8.444. Bijna dertig- uizend mensen vinden werk in die sector, zo blijkt uit het jaarverslag 1979 van het bedrijfsschap slagersbe drijf, dat een dezer dagen is verschenen. Het aantal slagerijen is de laat ste jaren vrijwel steeds ge daald. In 1954 telde ons land nog 10.084 slagerijen. Sterker was de groei bij het slagersva konderwijs: het leerlingenaan tal steeg met 178 tot 3.649. De Nederlandse vleesconsumptie is met 10 gestegen tot 60,3 kilo vlees met been (waarvan een deel voor huisdieren) per hoofd van de bevolking. Ver geleken -met België (84,4), Frankrijk (91,7) en Duitsland (87,2) zijn Nederlanders be scheiden vleeseters. epai Van der Giessen draait positief ROTTERDAM - De scheepsre- paratie van Van der Giessen - De Noord is het afgelopen jaar gunstig verlopen. De resulta ten waren positief, er is vol doende werk voor een goed bezetting. Het gevolg is dat de de werf in Alblasserdam, waar deze activiteiten plaatsvinden, goedkoper is gaan werken, zo blijkt uit een verslag van de ondernemingsraad in het per soneelsblad. ZUIVELBEURS LEEUWARDEN LEEUWARDEN. 21 nov. Commissienote ringen In guldens per Kg: Goudse kaas 5,58, Edammer kaas 5.48 en brood kaas 5.48. Geen liquidatie balans Van Gelder AMSTERDAM - De Onder nemingskamer van het Am sterdamse Gerechtshof zal geen uitspraak doen over de noodzaak voor Van Gelder Papier om een liquidatieba lans in de jaarrekening 1979 op te nemen, zoals door de Stichting Onderzoek Be- drijfs Informatie SOBI op 17 juli was gesteld. De Ondernemingskamer heeft SOBI overeenkomstig de wet niet ontvankelijk verklaard, omdat SOBI met het uitbren gen van de dagvaarding niet had gewacht tot de aandeel houders de jaarrekening had den vastgesteld maar het pro ces direct na opmaken en pu bliceren van de jaarrekening was begonnen. SOBI vaakte de wens tot het opmaken van een liquidatieba- lans aanhangig, omdat de vori ge jaarrekeningsprocedure te gen Van Gelder meer dan tweeeneenhalf jaar had ge duurd. De Ondernemingska mer verklaarde de zaak nie- t-ontvankelijk omdat de wet zegt dat een dergelijke rechts vordering eerst kan worden ingesteld binnen een termijn van twee maanden na vaststel ling of goedkeuring van de jaarrekening. De gang van zaken maakt naar de mening van SOBI de finitief duidelijk dat jaarreke ningsprocedures niet het meest geschikte middel zijn om be langhebbenden tijdig tegen on juiste en misleidende informa tie te schermen. SOBI is daar om bezig plannen uit te wer ken om naast jaarrekenings procedures belanghebbenden snel te informeren over onjuis te en misleidende informatie. Dit zou volgens de SOBI in de vorm van rapporten of zwart boeken kunnen gebeuren. hoofdfondten Gist Brocades 65.80 19,20 288.00 93.90 60,00 143.50 57.10 49.30 i 71,50 13.70 60.00 61.20 95.50 279.80 277.60 160.00 143.50 56.80 50.00 52.50 47.50 115.30 95.50 200.00 Pakhoed Holding Rodamco Roremo 108,70 208.80 116.40 123,70 75.00 29.50 209.50 39.20 35.00 15.90 116,60 125.40 74,10 overige aandelen koers 20-11 koers 21-11 ADM-Behaer AMAS Asd Rubber Asd Rilt. Ballast-N Batenburg 176.00 93.00 74.10 95.00 922.00 67.00 75.00 279.00 28.00 62.00a 250,00 103.00 57.00 Caland Hold Calvé O cerl id 6 pet eert CSM CSM crl H 204.00 204,00 55.00 28,60 172,60 1290.00 56.50 56.00 120.20 120,20 Charqotte 10.20 Cindu-Key 16.60 Claimindo 273.00 Deli My 68.50 Desseaux 45.50 Dikkers 17.10 Van Dorp en C 114.00 Duiker 93.00 Econosto 24.70 EMBA 120.00 74.80 33.20 231.00 Ford Auto Gel. Dein c Geldeneed ld 6 cum 27.00 356.00e 10.00 950.00 26.00 110.00 126,00 11,20 28.00 10,50 20,10 91.50 71.50 f31.50 120.00 25.50 32.50e 400.00 42.00 91.50 80.00 279.80 28.00 60.00a 240.00a 102.10 56.60 178.00 141.00 172.50 173.00 203.00 203.50 56.20 28.40 55.70 120.10 120,10 10.20 16.50 45.10 17.50 114.00 90.00a 24.90 120.00 74.80 32.50 232.00 27.00 950.00 26.00 155.00e 40.00b 72.00 30.50 52.20 273.50 45.40 109.50 126.00 800,00b 33.50 218.00 86.00 39.00 39.00 21.00 91.60 70.50 NEFIT Ned. Scheep Ned Springs! 255,00 29.00 1440.00a 26,50 436.00 5600.00 1200.00 639.00 415.00 14.70 92.00 22.50 12.00 107.00b 1080.00b 186.20 4400.00 775.00 63.50 28.60 17,30 93,20 28.70 Palembang Pont Hout Rademakers Reeslnk Reeuwljk RIVA ld cerl Rl|n-Schelde Sarakreek Schev. Expl. Schlumberger Schokbeton Schultema Schuttersv. Slavenb. Bank Smit Internat. 175.00 15.70. 186,00 270.00 250.00 40,20 276.00 46,50 102,00 62,50 .1.18 52.00 192.10 26.00a 62.00 36.10 119.50 204.00 96.00 108.00 Vihami| Butt 26.00 VRG Gem. Bez 30.50 Wegener 54.00 Asd. Belegg. O Blnn. Belt. VG B.O.G. Obam Tokyo PH(S) Tokyo PH Unl-lnvest 140.00 504.00 149.60 1355.00 120.00 164.00e 504.00 216.00 81.00 40.20 109.20 162.50 110,00e 5600.00 1180,00 639,00 109.00 53.50 1090.00 186.00 30.30 155.00 60.00a 178.00 15,70 186.00 276.00 47.30 105.00b 61.50 36.00- 119.00 200.00 18.30 26.00 31.00 54.80 156.50 140.50 505.00 149.50b-, 1400.00 118.00 166.00e 504.00 217.00 81.70 40.00 135.00 187.50 obligaties 11.50 Ned. 80 10 50 ld 74 10.50 id 80 10.25 ld 80-90 10 25 id 80-87 10 00 id 80 9.75 id 74 9.50 id 76-1 9.50 id 76-2 9.50 id 80-95 9.25 id 79-89 8.00 id 70 I 8 00 id 70 II 8 00 id 70 III 8.00 id 76-91 8 00 id 77-97 8.00 id 77-87 8 00 id 78-88 7 75 id 71-96 7.75 id 73-98 7.75 id 77-97 .£.75 id 77-92 7.50 id 69-94 7.50 id 71-96 7 50 id 72-97 7.50 id 78-93 7.50 id 78-88 7.50 id 78-88-2 7.50 id 71-81 7.20 id 72-97 7 00 id 66 1-91 7.00 id 66 II 7 00 id 69-94 6 75 id 78-98 6.50 id 68 1-93 6 50 id 68 II 6 50 id 68 IV 6.25 id 66-91 6.25 id 67-92 6.00 id 67-92 100,10 100.10 99.80 98,00 92.50 92,20 ,92.70 94.10 89.20 91.20 91.00 90.70 88.60 95.70 94.80 90.90 87,60 93.40 90.40 85.70 83,90 86.90 65.40 83,70 86.90 87.30 85.40 81.80 84.50 83.50 83.90 85.50 82.50 83.00 5.75 id 65 1-90 98.00 96.40 99.10 96,20 94.20 94.50 92,00 91,70 93.80 93.80 91.80 92.50 92.20 92.70 93.00 89,70 94,50 94.10 89.40 91,30 87.60 93,60 90.40 85.70 83,90 66,00 87.30 85,60 82.10 84.50 83.50 83.90 85.60 5.00 id 64-94 4.50 id 58-83 4.50 id 59-89 4.50 id 4.50 id 60 II 4.50 id 63-93 4.25 id 59-84 4.25 id 60-90 4.25 Id 61-91 4 25 id 63 I 4.25 id 63 II 4.00 id 61-06 4.00 id 62-92 3.75 id 53-93 3.50 id st 47 3.50 id 56-86 3.25 id 48-98 3.25 id 50-90 3.25 id 54-94 3.25 id 55-95 3.25 id 55-85 3.00 Id 37-81 3.00 id Grb 5 74-8 9 50 id 74-82 9 50 id 74-99 9.50 id 75-85 9 50 id 76-01 9 00 id 75-00 8.75 id 70-90 8.75 Id 70-95 8 75 id 75-00 8.75 id 77«02 8 50 id 70-85 8 50 id 70-95 8 50 id 73-98 8.25 id 70-85 8.25 id 70-96 8.25 id 76-01 8 00 id 69-94 8.00 id 71-96 8.00 id 72-97 8 00 id 73-79 8.00 id 75-00 7 50 id 72-97 7 25 id 73-98 7.00 id 661-91 7.00 id 66-11 84,50 85.20 86.20 66.00 81.00 84.50* 80.00 91.60 82.90 80.00 79.00 81.80 78.00 94.20 77.50 78.80 91.30 98.50 95.70 101,30 101.70 100.30 99.30 94,60 98.00 93.20 92.00 94.20 91.60 90.30 88.30 86.80 86.30 96.50 83.60 83.10 64.50 85.20 86,20 86.10 81,00 94.50 88.00 92,10 84,50 80.00 91.80 85.30 82.90 80.50 79.70 90.00 80,90 81.10 78,40b 79.20 91.30 98.50 95.70 97.90 93.40 92,00 94,00 91.70 90,60 89.90 95.40 91.00 88.50 94,90 88.80 84.90 88.20 87.00 8670 86.20 beurs van New York Am.CBrands Am. Motors ATT Betht. Steel Gen. Electric Gen. Motors Goodyear 60 3/4 76 1/2 30 3/8 4 1/4 47 5/8 50 1/2 28 1/8 74 1/2 87 1/2 22 7/8 61 1/2 46 1/8 17 7/8 32 3/4 22 1/8 72 1/8 47 3/4 60 3/4 76 1/8 48 3/4 27 3/4 38 7/8 39 1/2 6 3/4 21 3/8 22 1/2 S. Fe Sears R. Shell Oil South. Pac. St Brands Texaco Unilever U.S. Steel Unlroyal 32 3/8 25 3/4 1111/2 93 1/2 16 1/8 5 7/8 16 1/8 61 1/4 buitenlands geld engeiso pono *,0 1 Belgische fr. (100) 6,57 Duitse mark (100) 106,75 Ital. lire (10.000) 21.25 Portugese esc (100) 3.50 Canadese dollar 1,72 Franse fr. (100) 4S.S0 Zweedse kroon (100) Noorse kroon (TOO) Deense kroon (100) Oostenr. sch (100) Spaanse pes. (100) Griekse drachme (100) Finse mark (100) Joegoal. dinar (100) 46.50 49.50 3975 42.75 33.75 36.75 15.19 15.49 2.55 2.85

Leidse Courant | 1980 | | pagina 13