Riolering Binnenweg Rijpwetering erbarmelijk slecht Tien jaar oude raadhuis Ter Aar krijgt fikse opknapbeur Ter Aar ook aangesloten op kabelnet V V erkeersmaatregelen Ter Aar noodzakelijk 'Oude Veenen' mogelijk toch naar andere plaats Bel (071)769303. BVLLAJVL Open dag voor rolstoelen in huize Woudsoorc RAAD STELT/160.000,- BESCHIKBAAR Drie maanden cel voor verboden wapenbezit Om te kunnen proefrijden in de compacte benzineserie van Mercedes-Benz. A fJi REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 14 NOVEMBER 1980 PAGINl ALKEMADE Komend jaar moeten de rioleringen onder de Binnenweg in Rijpwetering en onder de Spoorstraat te Roelofarendsveen vervangen wor den. De bijzonder slechte toestand, waarin deze rioleringen verkeren, is aan het licht gekomen met behulp van een televisie-inspectiewagen. Met der gelijke apparatuur heeft de dienst O- penbare Werken op een monitor alle zwakke plekken in de riolering kun nen zien. Tijdens de gisteravond gehou den raadscommissievergadering Open bare Werken, vertelde de directeur van deze dienst, de heer Peters, dat hij en zijn medewerkers eigenlijk erg ge- schokken zijn van de toestand. Voor de Binnenweg en de Spoorstraat kan een betonnen pijp gebruikt worden. Het gebruik van beton of plastic is afhankelijk van de ter plaatse aanwezige grondslag; prijsverschil is er nauwelijks. Het beton is gedrild of gefibreerd, hetgeen een dichte- re struktuur garandeert. Bovendien zijn de pijpen thans behandeld tegen alle mo gelijke aantastingen. Ze moeten zelfs ze ker 40 jaar mee kunnen. De werkzaamhe den aan de Binnenweg zullen enkele maanden in beslag nemen, die aan de Spoorstraat zeker een half jaar. De gemeente Alkemade zal voorlichtings avonden organiseren, juist zoals dat ge schied is ten behoeve van de bewoners van Noord- en Zuideinde. Op dergelijke avonden zal gepraat worden over bijvoor beeld wat te doen als men onverhoopt een schadeclaim moet indienen of hoe men de parkeerproblemen tijdelijk kan oplossen. De werkzaamheden aan Noord- en Zuid einde hebben tot nu toe 2 schadeclaims opgeleverd; deze zijn in handen van de verzekering gegeven. Overigens verloopt het werk daar volledig volgens schema. De vervanging van de riolering en het bij komende werk aan electra, kabel-t.v. en waterleiding is een omvangrijke operatie, die in totaal een jaar in beslag neemt De afwerklaag zal, ijs en weder dienende, deze maand nog aangebracht worden op het Noordeinde. Ook de Geestweg tot aan de bocht wordt dan van een afwerklaag voorzien evenals de grootste dieptes bij de bruggen aan de Floraweg. Nieuwbouw Een dezer dagen wordt begonnen met het bouwrijp maken van gronden in Rijpwe tering en Oud Ade voor de bouw van 3 extra blokken van 4 woningen in Rijpwe tering en 1 extra blok van 5 woningen in Oud Ade. Het worden alle woningwetwo ningen en de gemeente Alkemade streeft ernaar zo spoedig mogelijk het werk aan te vatten. Dit extra contingent huizen komt vrij, omdat men in Nieuwe Wete ring niet tot overeenstemming kon komen met de aannemer Heembouw over de daar geprojecteerde 14 woningwetwonin gen. Daar er geen belangstelling bleek voor de 7 te bouwen gemeentegarantiewoningen in Nieuwe Wetering, gaat Heembouw daar nu, in overleg met het gemeentebe stuur, woningen bouwen voor alleen staanden en onvolledige gezinnen. Het bejaardencentrum 'Woud's Oord'. WOUBRUGGE Het be jaardencentrum 'Woud's Oord' houdt morgen een open dag. Het is de bedoe ling de Woubruggenaren en andere belangstellenden de gelegenheid te geven om een kijkje in het bejaardenhuis te nemen. Directrice mej. Noordermeer zal de bezoekers zelf rondlei den. Het personeel van Woud soord heeft tal van activiteiten op touw gezet om tijdens de open dag geld in te zamelen voor rolstoelen en nog andere zaken, die door een dringend begrotingstekort anders niet kunnen worden aangeschaft. De open dag lijkt daardoor op een bazar. Men kan er sjoelen, bingo spelen en nog andere spelletjes doen, verder kan men koffie of wijn drinken en ook zijn er broodjes, so gebak te koop. Bij een sp stand kunnen artikelen den gekocht die door L ners en medewerkers van bejaardentehuis zijn digd. ven Ele bedreig Open dag stichting Oud Zoeterwoude ZOETERWOUDE De stich ting „Oud-Zoeterwoude" houdt zondag 16 november een open dag van 13.00 tot 17.00 uur. Twee maanden geleden heeft de stichting haar nieuwe behuizing in gebruik genomen en nu wil men iedereen in de gelegenheid stellen het „Eigen Huis" van binnen te bekijken en tegelijkertijd het tot nu toe verworven oudheidkundig be zit eens te bezichtigen. Voorlo pig is een werkgroep in het le ven geroepen om verschillen de plannen te gaan verwezen lijken. De werkgroep stelt zich ten doel om in het voorjaar van 1982 aan de Zoeterwoudse ge meenschap een streekmuseum te kunen presenteren. Pas sinds begin augustus van dit jaar zijn gas, water en licht in het nieuwe onderkomen, de voormalige telefooncentrale aan de Noordbuurtseweg, aan gesloten. Hoewel het huurcon tract nog steeds niet officieel getekend is, worden er sinds twee maanden toch al allerlei activiteiten ontwikkeld in het „Eigen Huis". Overigens vindt de stichting Oud-Zoeterwoude de bena ming „Eigen Huis" tamelijk fantasieloos. Nu zij eindelijk de beschikking heeft over een ei gen onderkomen wil zij ook een toepasselijke naam voor het gebouwtje aan de Noord buurtseweg. AARLANDERVEEN Eventueel toekomstige bewo ners van de twaalf premie- koopwoningen aan de Dorps straat krijgen maandag 17 no vember voorlichting in het Dorpshuis. De bijeenkomst, begint om acht uur. De twee burgervaders proberen de apparatuur uit. TER AAR De familie Dobbe aan de dr. Albert Schweizerstraat werd gister middag onder toeziend oog van de burgemeesters P.J. Verhoef van Ter Aar en Van der Kroft van Leimuiden als eerste CAI-abonnee in Ter Aar aangesloten. Door de totstandkoming van de verbinding kunnen binnen enkele weken alle inwoners van Ter Aar kiezen uit drie Duitse, twee Belgische en de twee Nederlandse zenders. De belangstelling voor kabeltele visie is groot, slechts vijf pro cent van de bewoners gaf te kennen geen prijs te stellen op het grotere programma-aan bod. De abonneekosten voor kabeltelevisiekijkers bedragen 17 gulden per maand. Het ad- de nieuwe mast op de Alphen- vies-instituut voor Kabeltele- ^T^oreP' Na de aanslui- visie was zeer tevreden over tin8 in Ter Aar rukken de ka de kwaliteit van de beelden, beUeggers op naar Nieuwkoop, wat werd toegeschreven aan Zevenhoven en Nieuwveen. TER AAR Ruim tien jaar nadat het gemeentehuis in gebruik werd genomen is dit onderkomen aan grote op- knapwerkzaamheden toe. Het college van b en w heeft nu een rapport laten opma ken inzake het repareren van de dakbedekking. Die is het hardst aan vernieuwing toe. De huidige dakbedekking ver toont diverse mankementen, voornamelijk veroorzaakt door 'ouderdomsverschijnselen'. De isolatie van het dak is volgens de huidige normen onvoldoen de, evenals de capaciteit van de afvoer van het hemelwater. Het bureau dat het onderzoek verrichtte, heeft een aantal aanbevelingen gedaan. De uit te voeren werkzaamheden zul len 160.000,- gaan kosten. Ook worden de vier grote ko peren kozijnen vervangen. Daarbij wordt isolerende be glazing aangebracht. Ook de reparatie van het dak zal wor den aangevat, zoals geadvi seerd is. Er zullen dan tegelij kertijd extra regenafvoeren worden aangebracht. Het college denkt echter aan een beperkte uitvoering van de werkzaamheden: het ver wijderen en vernieuwen van de dakbedekking; het aan brengen van extra afvoeren en het schoonmaken en opnieuw dichtkitten van alle koperen naden. In mei van dit jaar stelde de raad een krediet beschikbaar van 340.000,-. B en w zagen graag dat de raad dat besluit weer introk om nu 160.000,- beschikbaar te stellen voor de reparatie van het dak van het gemeentelijk onderkomen. De raad ging daar gisteravond mee akkoord en maakte zo doende de weg vrij oip binnen afzienbare tijd het dak onder handen te laten nemen. Overi gens kostte het uitgebrachte advies de gemeente Ter Aar ook nog een bedrag van 7.670,-. Een ander agendapunt, de naamgeving van een tweetal fietspaden, leverde nogal wat stof van bespreking op. Het college kwam met het voorstel om het fietspad langs de Leid- sche Vaart 'Vierambachtspad' te dopen, en het pad dat een verbinding vormt tussen het gemeentehuis en de Ringdijk voortaan 'Achterom' te noe men. CDA'er Van Rijn had een ander idee, evenals Van der Meulen (PAK). De heer Van Rijn hield een lyrisch be toog waarin hij de naam 'Landlustpad' vervatte. Deze naam komt van een molen, die ter plekke tot het jaar 1907 heeft gestaan en die ook 'Landlust' heette. Van der Meulen suggereerde het pad 'Borgmanpad' te noemen naar de gedeputeerde die zoveel aan de realisering van fietspa den doet. Hij kon ook wel in stemmen met 'Landlustpad', De raad voelde wel voor het idee van Van Rijn, zodat beslo ten werd om het pad in de Polder Vierbambacht Land lustpad te noemen. Onder deze naam is het hedenmiddag door Gedeputeerde Borgman ook officieel in gebruik gesteld Tenslotte ging de raad koord met een voorstel omi perceel grond in de wijkü delland te verkopen i&i l hoeve van de bouw vau nieuw postkantoor. In de mer van volgend jaar wil PTT aan de Essenlaan op perceel grond van 1058 v kante meter een nieuw I toor neerzetten. De ruin nood in het huidige kanl maakt dat zeer wenselijk. en Rijksgebouwendienst g akkoord met een prijs i ƒ235,- per meter. ALPHEN AAN DEN RIJN/DEN HAAG De Haagse tierechter heeft een 36-jarige inwoner van Alphen aand§; Rijn tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld, man stond terecht wegens het in bezit hebben van een pen, waarmee een misdrijf was gepleegd- Een familielid van de Alphenaar was betrokken geweest t overval op een juwelierszaak in Den Haag. Het familielid wi §g| daarna het wapen kwijt en zo kwam het in bezit van de Alp naar, aldus diens verklaring. Hij had het wapen in het water gooid, maar het is later door de politie opgedregd. De offii van justitie verweet de Alphenaar dat hij niet direct actie genomen om de overval aan te geven. TER AAR Net zoals in enkele buurge meenten, bijvoorbeeld Woubrugge, begint men nu ook in Aardam danig last te krijgen van verkeersoverlast. VVD-ér Hoogervorst bracht dat gisteravond tijdens de raadsver gadering naar voren. Hij wil dat er ver- keersbelemmerende maatregelen worden ge nomen, die bovendien nog goedkoop moeten zijn. De Aardamseweg wordt steeds vaker gebruikt als een doorgangsroute voor veel en vooral zwaar verkeer. Het kerkgebouw van de Neder lands Hervormde Gemeente aan het begint van het dorp - begint hier en daar gebreken te ver tonen. Het uit de eerste helft van de vorige eeuw date rende kerkgebouw staat vlak langs de rijweg. De veiligheid van veel Ter Aarders komt ook in het geding, vooral wanneer straks in Middel land steeds meer diensten en gebouwen gehuis vest zijn. Om die te kunnen bereiken moeten veel inwoners van Ter Aar-west de drukke Aardamseweg oversteken. Het beste zou zijn om vanuit west een tunnel naar Middelland te creëren, maar dat zal vanwege de kosten hoogstwaarschijnlijk nooit gebeuren. Er zal naar andere oplossing gezocht moeten worden. Men denkt daarbij aan het afsluiten van de weg naar Zevenhoven, waardoor het niet meer aantrekkelijk zal zijn om door de dorpskom van Ter Aar te rijden. Wanneer men dan diverse kruisingen gelijkwaardig maakt, kan het verkeer hoogstwaarschijnlijk wel wat geweerd worden, is burgemeester Verhoef van oordeel. Hoe dan ook, men is in Ter Aar alert op de ontwikkelingen die het verkeer met zich meebrengt en men zal straks zeker maatregelen nemen wanneer het de spuigaten uit dreigt te lopen. ALKEMADE De raads commissie ruimtelijke orde ning heeft naar aanleiding van de vele bezwaarschrif ten, het college van b en w geadviseerd om het water schap de Oude Veenen de raad te geven naar een ande re, lokatie voor haar kan toorcomplex uit te zien. Zoals bekend wil het water schap een nieuw gebouw aan de Achterdijk in Rijpwetering neerzetten. Hiertegen bestaat nogal weerstand. Overigens zijn b en w niet verplicht de raad op te volgen. Indien het advies van het college aan ge deputeerde staten anders uit- valllen dan de indieners van een bezwaarschrift willen, kunnen zij weer in beroep We maken graag een afspraak met u. Want misschien dénkt u de compacte benzine serie van Mercedes- Benz te kennen, echter tijdens een proefrit kunt u daadwerkelijk het gevoel ervaren dat elke Mercedes-Benz rijder kent. Het gevoel van zekerheid. De overtuiging te rijden in een veilige, betrouwbare, comfortabele auto. De rust van de motor. En tegelijkertijd die felle acceleratie. De wegligging. De besturing, 't Verloopt allemaal feilloosDat moet u zelf ervaren. En dat kan, wanneer u ons even belt. U bent welkom. Mercedes-Benz laat niets te wensen over. Vondellaan 45,2332 AA Leiden. Telefoon (071) 769303. ZEVENHOVEN 'Jaques Saloon' zal Leeuw uit Nieuwkoop zondag haar eerste drooj men-expositie houden, de Leeuw werkt met z< weekte, zelfgedroogde men en ander natuurlijk riaal. Ze werkt als hobb; met droogbloemen. De tie is tot 25 december dinsdag tot en met vrijdi pend van 8.30 uur tot 17. en zaterdags van 8.30 uur 16.00 uur. ZOETERWOUDE Hangkontenrijk wordt genavond door burgeme A. Houdijk geopend. Om over elf zal hij de nia prins en prinses carnaval het prinsenbal installeren, bal begint om half negen heeft plaats in 'Ons Huis' het Kosterspad. De groef rit verleent haar muzikale dewerking. AARLANDERVEEN - KPJ afdeling Aarlandefl houdt zondag 16 novembt het Dorpshuis een dansavi Aan deze dansavond, die acht uur begint, wordt i werking verleend door Ligt AARLANDERVEEN -I ziekvereniging Door Sai werking Sterk geeft zondi november een koffiec" van twaalf tot twee uur Dorpshuis. .Aan het c verleent de Laplander 1" zijn medewerking. m B A I 0 1 iGSTGE 'keer o gstgeest mende 'mtomd; San nstallati It AG-syste ssen de 'rte tijd "m te z< con r°ei het voc ander

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4