I Rondslingerende winkelwagentjes aan banden Voorschoten neemt Vietnamees gezin op rek Katwijks bureau voorlichting krijgt geen 2e beroepskracht Don Boscoschool moet zuiniger met energie omspringen lontessori- thool in eroep tegen emeente )egstgeest assenaar 11 krakers ia kort ding kwijt VVV-kantoor Noordwijk in nieuw jasje KORTWEG Rijnsburger geschept )0RSCHOTEN Het eerste Vietnamese j tin komt naar Voorschoten. De leden van KaB raadscommissie welzijn en onderwijs bgHlden na deze mededeling van wethouder I^BMarselis wel weten hoe het staat met de ^■ormalige r.k. pastorie in Boschgeest die geschikt werd geacht voor huisvesting li deze vluchtelingen. Uit het antwoord n de wethouder bleek dat daarover nog jeds geen helderheid bestaat. De pastorie bekeken door een maatschappelijk wer- r en niet door de officiële vluchtelinge- istantie. Het vluchtelingengezin wordt luisvest in een flat. iwel het stil is rondom de woonwagenloka- werkt Voorschoten ambtelijk voort met de aangewezen plaatsen voor ieder drie inwagens. Twee lokaties (Veurseweg en ird-Hoflandbrug) hebben de goedkeuring van de provinciale planologische dienst, de der de lokatie nabij Allemansgeest niet. Voorscho ten bereidt echter alle drie de lokaties planma tig voor en spoedig kan de gemeenteraad nade re gegevens verwachten. Het onderwijs aan de anderstalige leerlingen is deze maand in Voorschoten gestart met 8 Maro- kaanse kinderen. Zij krijgen zogenaamd bi-cul tureel onderwijs. Alle anderstalige kinderen wordt geleerd zo spoedig mogelijk de Neder landse taal te beheersen, waardoor zij het on derricht kunnen volgen op de basisscholen. De commissieleden willen dat het college van burgemeester en wethouders de Tweede Ka merleden gaan bestoken met telegrammen, waarin gesteld wordt dat de aanleg van Rijks weg 11-west onaanvaardbaar en overbodig is. De politieke groeperingen in de gemeenteraad zullen hun geestverwanten in de Tweede Ka mer benaderen. De jaarlijkse grote fancy fair in huize Bernardus In Sassenheim heeft gisteren weer veel bezoekers ge trokken. Er was een flink aantal verkoopstands met werkstukken van de bewo ners en patiënten. Voor de jeugd uit Sassenheim was er een wedstrijd in het ma ken van brooddeegfiguren en ook een tekenwedstrijd waaraan niet minder dan zeventig kinderen deelna men. Als speciale attractie werden er door een glas blazer uit Purmerend en enkele deelnemers aan de bloemschikcursus uit Sas senheim demonstraties gegeven. burgemeester Ie Vreeze omt naar eidschendam r motorboot [2( IDSCHENDAM De nieu- burgemeester van Leid- lendam, de heer VV. F. de eeze, komt dinsdag 18 no- nber, met zijn familie, per itorkruiser Maria Johanna i de Vliet naar zijn nieuwe neente. De kruiser zal om 10 ur afmeren bij de sluis ar de familie de Vreeze zal rden verwelkomd door o-burgemeester H. L. van ngen. t gezelschap gaat vervol- is per taxi naar het raad- is. De buitengewone raads- gadering waarvan de in-, llatie zal plaatsvinden be- t om 15 uur. Van 17 uur tot 30 uur wordt in de nieuwe een ontvangst gehouden. i nwege tigering medewerking GSTGEEST De initia- fnemers voor oprichting n een nieuwe lagere Mon- >CH fiorischool in Oegstgeest n in beroep gegaan tegen weigering van het Oegst- estse gemeentebestuur om dewerking hieraan te ver- ?n. Dit beroep wordt 29 uari 1981 op het provin- liuis behandeld. s bekend moest enkele ja- geleden de Montessori- aan de Louise de Co- liylaan worden opgeheven. Ider meer interne kwesties Rn hieraan ten grondslag. |de hierdoor en mede gezien feit dat het vereiste aantal fidtekeningen voor oprich- van de nieuwe school niet [emaal werd gehaald, wei- [de de gemeente de aanvra- s medewerking. merleden Leiderdorps ilitiek café 1DERDORP De Twee- kamerleden mr F. Porthei- (VVD) en R. Toussaint rdA) zijn op 17 november iwezig in het gebouw De Iter aan de Heemraadlaan Leiderdorp waar vanaf ne- i uur een politiek café rdt gehouden. Beide Ka- deden discussiëren met W. ttisteker van het FNV over rechtvaardige inkomens- deling. SSENAAR De ge- nte Wassenaar gaat een chtelijke procedure be nen tegen de krakers van woning aan de Johan de tstraat. emeente wil met zo'n kort lng de ontruiming bespoe- zodat met de verbou- kan worden begonnen, gemeenteraad van Wasse- zal in de vergadering van ecember een beslissing ne- over een krediet voor verbouwing. De illegale °ners van het pand heb- aangekondigd zich tegen iming te zullen verzetten. KATWIJK Het bureau voorlichting van de gemeente Katwijk zal op korte termijn geen personeelsuitbreiding kunnen ondergaan. De huidi ge functionaris, mevrouw M. Hooymans, ziet zich dan ook genoodzaakt in haar beleid de nodige prioriteiten te stellen, die in drie hoofdgroepen uit eenvallen: Het opvoeren van de schriftelijke voorlichting aan pers en burgerij, het ver vaardigen van visuele- en au- dio-visuele middelen en het verzorgen van rondleidingen, lezingen, op verzoek van de gemeentelijke organisaties. In de toekomst zal het eventueel wel mogelijk zijn een extra kracht voor het bureau aan te trekken, maar dit zal dan uit sluitend een administratief ondersteunende functie betref- Op 1 mei 1979 werd met de in diensttreding van de eerste fulltime voorlichtingsfunctio naris en de instelling van een apart bureau voorlichting een eerste stap gezet naar een opti malisering van de gemeentelij ke voorlichtingstaak. Na een periode van ruim anderhalf jaar is nu een nota verschenen waarin de aanzet wordt gege ven tot een actief beleid op dit gebeid. Als uitgangspunt werd hierbij gehanteerd dat „voor lichting een middel is om het recht van de burger op infor matie en de plicht van de overheid inzake informatie voorziening, te honoreren". In' Katwijk verstrekt het bureau voorlichting informatie aan de media door middel van onder meer persberichten en agen da's met bijlagen van openbare vergaderingen. Via de eigen middelen wordt informatie ge geven aan de bevolking met behulp van folders, rondlei dingen, lezingen, informatie mappen en het organiseren van inspraakbijeenkomsten. Het VVV-kantoor aan de Grent. NOORDWIJK Het 25 jaar oude VVV-kan toor aan De Grent in Noordwijk zal de ko mende maanden worden verbouwd en wor den aangepast aan de actuele eisen van re ceptie en informatie ten behoeve van gast en eigen bevolking. Het gemeentebestuur ging op 28 oktober van dit jaar akkoord met de verbouwing van het VVV-kantoor. De verbouwing omvat een ge heel nieuwe entree met luifel en een volledige vernieuwing van het informatiegedeelte van het kantoor, de ruimte waar het publiek wordt ontvangen. Hier komt onder meer een geheel nieuw baliefront en verder worden er op de "praktijk gerichte folderkasten geïnstalleerd, goed zichtbaar voor publiek en informatieper- soneel. De uitgebreide publieksruimte zal bo vendien worden voorzien van een teléfooncabi- ne, zithoek en schrijfplateaus, terwijl het nieu we kantoor gaat meedraaien met het nieuwe informatiesysteem Viditel. Voorts zal in overleg met de de Vereniging Horeca Noordwijk een plan worden uitgewerkt oni de gast ook na de sluitingsuren visueel aan de gewenste horeca- informatie te helpen. Ook zal meer aandacht worden besteed aan een meer functionele inde ling en gebruik van de overige ruimten in het gebouw. De verbouwing zal ongeveer vierëneenhalve maand in beslag nemen. De VVV verhuist in die periode naar een appartement aan de Paral lelboulevard, het gebouw Writsaert nr. 120, on der de huidige modelwoning van Bouwsolid. De Noordwijkse VVV gaat op dinsdag 18 no vember verhuizen en is dan de gehele dag ge sloten. Vanaf woensdag 19 november worden alle diensten en activiteiten weer voortgezet op het tijdelijke adres. De openingstijden blijven gelijk. De VVV is van maandag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur geopend, op zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur en is op zondag gesloten. De VVV-Noordwijk houdt hetzelfde telefoon nummer, te weten 01719-19321. SASSENHEIM De diake nen van de Gereformeerde Kerk houden zaterdag 15 no vember een verkoopactie van derde wereldartikelen uit on der meer Suriname, Pakistan en Indonesië. In het Gemeen tecentrum aan de Julianalaan wordt ook koffie en thee ver kocht. De verkoop duurt van elf tot vier uur. LISSE Ren- en toervereni- ging De Bollenstreek houdt za terdag 15 november de jaar lijkse feestavond in de aula van het Lissese Fioretti-colle- ge. Het feest met ondér meer een aantal prijsuitreikingen, begint om acht uur. Muzikale medewerking wordt verleend door 'Hokus pocus'. WARMOND De inwoners van Warmond kunnen zater dag 15 november afscheid ne men van van burgemeester W.F. de Vreeze, die zoals be kend burgemeester van Leid- schendam wordt. Dan wordt namelijk in verenigingsge bouw ,,'t Trefpunt" aan de He renweg 80 een afscheidsbijeen komst gehouden. De bijeen komst begint om drie uur met een buitengewone openbare raadsvergadering. Aansluitend wordt een receptie gehouden van vijf uur tot half zeven. VOORSCHOTEN Het Poppentheater "Wellus-Nietus geeft op zaterdag 15 november een voorstelling voor volwas senen die het thema „werke loosheid" zal behandelen. In het stuk worden de omstandig heden van een werkloze op een symbolische wijze weerge geven. In het begin accepteert de werkloze zijn situatie, maar een bepaalde gebeurtenis brengt daar verandering in. De voorstelling wordt gehou den in het theater aan de Churchillweg in Voorschoten (parkeerterrein bij Albert Heijn) en begint om half ne gen. Wellus Nietus geeft ver der iedere woensdagmiddag kindervoorstellingen. Plaatsen kunnen besproken worden in de theaterkeet of telefonisch, 01717-3163 of 071-121367. LISSE Gemeenschapscen trum De Poel geeft morgen een filmvoorstelling voor de jeugd tot 13 jaar. De vertoning van een avonturenfilm begint om zeven uur. OEGSTGEEST De Mid denstandscommissie van Oegstgeest zal zich deze week buigen over de proble matiek van de rondzwerven de winkelwagentjes. Deze winkelwagentjes worden door het winkelende publiek met de boodschappen buiten de winkel gereden tot aan de auto, waar de boodschappen dan vervolgens worden ingela den. De winkelwagentjes wor den vaak op straat, zoals bij voorbeeld bij winkelcentrum De Lange Voort door de ge bruikers achtergelaten. Afge zien van het ontsierende effect kunnen de winkelwagentjes ook gevaar opleveren als ze, geholpen door harde wind, stuurloos op de rijweg terecht komen. Om aan deze stuurloze spook- rijderij een einde te maken is een aantal mogelijke oplossin gen uitgedacht. Eén oplossing is het de klanten onmogelijk te maken om de winkel met het wagentje te verlaten door het treffen van bepaalde voorzie ningen. Ook zou er een straf bepaling in het leven kunnen worden geroepen, waarbij het de winkelier verboden wordt een winkelwagentje in ge bruik te geven voor vervoer op de weg en het de klant ver boden wordt een wagentje mee te nemen naar de weg. Een dergelijke bepaling zal dan opgenomen moeten wor den in de Algemene Politie verordening. Een ander alternatief is het la ten betalen van een bepaalde waarborgsom door de klant voor het gebruik van het wa gentje huiten de winkel. Ook zou er een bepaalde „opvang- mogelijkheid" op bepaalde punten kunnen worden ge schapen voor de ontheemde wagentjes. De laatste mogelijk heid die wordt geopperd is het vervoer van boodschappen met een wagentje over de weg alleen is toegestaan wanneer dat door of in bijzijn van win kelpersoneel gebeurd. KORTWEG HAZERSWOUDE Carna valsvereniging 'De Blauwkou sen' kiest zaterdag 15 novem ber in Het Anker in Hazers- woude een nieuwe prins en prinses carnaval. Tijdens dit festijn treedt onder meer de formatie 'Maywood' op. Naast het optreden van deze Friese dames valt er te genieten van 'De Leutneuzen', het dansor- kest 'Andatino's', de carna valsvereniging 'De Rijnschui mers' en de dansmariekes van het circus 'Capriole'. A1PHEN AAN DEN RIJN Naar aanleiding van de kinderboeken week 1980 is er een kinderliedjesprogramma gemaakt uit het werk van de schrijver Willem Wilmink. Aan de hand van zijn boeken 'Ver van de stad' en 'Buurjon gens' ontstond een toneelstuk omlijst met kinderliedjes. Dit stuk wordt zaterdag 15 novem ber opgevoerd in de kleine zaal van Nabij. De spelers te vens samenstellers zijn: Reina Boeiers, Liesbeth Weyenberg en Roeland de Wolf. de voor stelling begint om 14.00 uur. LISSE De Don Bosco school verspilt energie. Tot die conclusie kwam de ge meenteraad gisteravond naar aanleiding van een ver zoek van die school om het bedrag per leerling te verho gen met ingang van 1 janua ri. Dit als gevolg van de sterke stijging van de ener giekosten. Het verwarmen van het schoolgebouw heeft tot 1 sep tember van dit jaar ruim 26.000 gulden gekost. Daarna is men overgegaan op stoken met gas, waarvoor tot en met 31 december nog eens een post van ruim 10.000 is opgenomen op de begroting. De heer Vijfhuizen (CDA) re kende de raad voor dat de Don Bosco school in zijn eentje meer verstookt dan zes andere scholen in Lisse samen. Hij drong er bij het college op aan om ervoor te zorgen dat er in de Don Boscoschool zuiniger met energie zal worden omge sprongen. Zonder enige discussie ging de raad akkoord met de aanschaf Van prentenboeken door de gereformeerde kleuterschool, de medewerking aan de kleu terschool 't Poeltje voor het aankopen van een zogenaam de zwiepplank, de verbetering van de toiletgelegenheden voor de school aan de Beek brug en de voorlopige vaststel ling van de gemeenterekening en de rekening van het grond bedrijf. Ook de voorstellen om te komen tot een verhoging van de kredieten voor de voorbereiding van het nieuwe raadhuis en voor de voorberei ding van de herziening van het bestemmingsplan landelijk gebied, ondervonden in het geheel geen tegenstand. Tijdens de rondvraag pleitte mevrouw Michels (VVD) er voor om bij de NZH aan te dringen op een wijziging van de busroute door Lisse. Deze zou in het vervolg door de Nassaustraat moeten gaan. Dit in verband met het daar in de buurt gevestigde winkelcen trum. Voorshands lijkt de NZH daar weinig trek in te hebben. Mend blijf liever in de buurt van Meerenburgh, waar een groter reizigerspotentjeel te verwachten is. GUUR HERFSTWEER EN TOCH EEN SOEPELE, ZACHTE HUID. In herfst en winter heeft uw huid veel te lijden. Gure buitenlucht en droge atmosfeer van centraal verwarmde ruimten doen een aanslag op de zachtheid en soepelheid van uw huid. Zoals het ver strijken der jaren kan ook het herfst- en winterweer droogterimpeltjes in uw gezicht veroorzaken. Gelukkig hebben al veel vrouwen het geheim ontdekt om hun huid tegen deze nadelige invloeden te beschermen: Oil of Ulay. Oil of Ulay is een L>eauty fluid'die het natuur lijke vochtevenwicht van uw huid weer herstelt. Het geheim van Oil of Ulay is dat het eigenschappen heeft die gelijk zijn aan die van uw eigen huidvloei stoffen. Daardoor neemt de huid het direct en volledig op. Als u uw gezicht en hals 's morgens en 's avonds masseert met Oil of Ulay, voelt u dat de huid heerlijk zacht en soepel blijft. Door de verzorgende en tegelijk beschermende eigenschappen is Oil ofUlay bovendien een ideale basis voor make-up. U zou Oil ofUlay* toch eens moeten proberen. Want zo helpt u uw huid in goede könditie te houden en blijft u er jong uitzien, ondanks het grillige Hollandse najaars- en winterweer. *Oil ofUlay, een geregistreerd handelsmerk. Verkrijgbaar bij apotheek, drogist en parfumerie. OEGSTGEEST Een 30-ja- rige vrachtwagenchauffeur uit Rijnsburg is vanmorgen vroeg levensgevaarlijk ge wond geraakt toen hij door een auto werd geschept Het ongeval gebeurde rond kwart voor zeven op de Haar lemmerstraatweg in Oegst geest De chauffeur stond daar met zijn vrachtauto, met daar achter een dieplader, ter hoog te van de zanduitgraving langs de weg. De, op de dieplader staande, bulldozer moest wor den gelost door de chauffeur en de bestuurder van de bell- dozer. Bij dit werk stapte de Rijnsburger achter de aanhan ger de weg op en werd ge schept door een passerende auto, bestuurd door een 20-ia- rige militair uit Oegsgeest De chauffeur werd met ernstige verwondingen overgebraent naar het Academisch Zieken huis. LEIDSE COURANT DONDERDAG 13 NOVEMBER 1980 PAGINA 7 Drukbezochte fancy fair

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7