Alphen overweegt 'straatwerker'aan te trekken CD A-Zevenhoven voelt zich in de kou gezet Asclurifwe. Ja Voorlopige verkeersmaatregeler voor Nieuwveense nieuwbouw Rooskleurige begroting 1981 voor gemeente Woubrugge Opheffing Jeugdraad (nog) niet mogelijls VOOR OPVANG AGRESSIEVE JEUGD Verhogingen belastingen in Zevenhoven goedgekeurd Jr REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 5 NOVEMBER 1980 PAGINA' ST. ALPHEN AAN DEN RIJN Mogelijk krijgt Alphen aan den Rijn op korte termijn een „straatwerker". Deze maatschappelijk werker krijgt dan als taak de ongeorganiseerde jonge ren op te vangen en te begeleiden. Het gaat Vooral om jongeren, die er weinig voor voelen in clubverband bezig te zijn. Zij scholen vaak samen op straat en in sommige gevallen vor men ze een bedreiging voor de openbare orde. In dit kader heeft men groepen jongeren van 12 tot 25 jaar op het oog. Het probleem van de opgeschoten jeugd kwam gis teravond aan de orde tijdens een vergadering van de raadscommissie sociaal culturele zaken. Diverse gemeenteraadsleden hadden om een gesprek hier over verzocht tijdens de raadsvergadering vorige maand. Steeds meer tekent het jongerenprobleem zich af. Reeds in februari kwam een stukje van de zaak aan het licht toen jeugdraadsleden vragen stelden over geruchten inzake agressieve jongelui die zich op zouden houden bij Alphense speeltui nen en voorbijgangers zouden lastigvallen. Voor zitter Fröling deed de zaak toen af met de medede ling hierover met de politie contact op te nemen. Een tweede signaal werd anderhalve maand gele den gegeven toen een groep jongeren, zich Heli's Bengels noemende, een groep Molukse jongeren te lijf ging. Ten slotte verzochten kort geleden schoolbesturen om politiecontrole, daar meerdere malen vernielingen werden aangericht en het te vens voorkwam dat groepen in leer gestoken jon geren scholieren lastigvielen welke huiswaarts keerden na schoolfestijnen in de avonduren. De voorzitter van de raadscommissie, mevrouw Donker, legde er gisteravond de nadruk op dat het probleem nog aan alle kanten moest worden beke ken en dat de bespreking van gisteravond niet an ders moest worden gezien als een uitnodiging tot „brainstormen". Zij verzocht de commissieleden om ideeën en meende dat dit probleem zo groot was, dat dit niet alleen door het college van burge meester en wethouders kon worden opgelost. In haar inleiding legde zij uit dat het hier gaat om een groep die zeer moeilijk te bereiken is en aan genomen mag worden dat de agressiviteit voort komt uit de (lage) positie die deze bewuste jonge ren in de maatschappij innemen. Zij benadrukte dat de groep niets te maken heeft met de jongeren die in jongerencentra als Madonna en Midas ko men. Déze jongeren worden wel opgevangen en begeleid. De probleemjongeren lijken hieraan geen behoefte te hebben en zwerven op straat rond. Me vrouw Donker vroeg zich af of het probleem ei genlijk wel oplosbaar is. „Zelfs als je zou beschik ken over een accommodatie, moet je je afvragen of je het probleem kan aanpakken, of dat je bezig bent met symptoombestrijding", aldus de wethou der. Zij vroeg zich af wat er dient te gebeuren en sprak over een „nieuw probleem waaraan tot n toe weinig aandacht is besteed, ook in de rest va het land". Wethouder Donker meende dat straatwerker die de jeugd waar het om gaat zelf o straat aanspreekt, misschien de oplossing zou kur nen zijn. In dit verband noemde zij dat de wijk agent af en toe wél contact met de probleemjonge ren heeft. Mogelijk een aanwijzing om te komei tot een soort vertrouwensman, de straatwerker. D commissie gaf de wethouder als huiswerk mee, he nagaan om welke groep het gaat, de omvang erva aan te geven en de diverse mogelijkheden om doo te dringen tot de groep. De wethouder zegde d commissie toe zo snel mogelijk te trachten de ge wenste gegevens te verzamelen. Uitbreiding begraafplaats Meerburgkerk ZOETERWOUDE Op ver- zoek van het bestuur van de Meerburgkerk zal de gemeen te Zoetcrwoude een nieuw be graafplaatsgedeelte bij deze kerk aanleggen en in exploita tie nemen. De vergrote be graafplaats zal bestaan uit een gemeentelijk en een bij zonder gedeelte. Voorafgaand aan het tijdstip van ingebruikneming van het nieuwe gedeelte zal de ge meente een beschikbaar ge deelte van de huidige begraaf plaats overnemen en het be graven voor haar rekening ne men. Hiervoor zal een grafdel ver aangesteld worden. De ter aarde bestelling op het overige gedeelte van de huidige be graafplaats zal door de ge meente plaatsvinden onder de verantwoordelijkheid van het kerkbestuur. De problemen rond de begraafplaats achter de Meerburgkerk zijn ontstaan na het vertrek van koster- /grafdelver Van der Hoeven. Het Bisdom Rotterdam wilde uit exploitatie-overwegingen de R.K. begraafplaats niet meer uitbreiden, terwijl het kerkbestuur van de Meerburg parochie een vergroting van de begraafplaats juist dringend poodzakelijk achtte. De Zoe- terwoudse raad kan al op kor te termijn een voorstel ver wachten die de aanleg van een nieuwe begraafplaats zal rege len. Celstraf voor oplichterspaar NOORDEN/DEN HAAG De Haagse rechtbank heeft een 23-jarige Amsterdammer en diens 25-jarige echtgenote ieder tot 24 weken gevange nisstraf waarvan 19 weken voorwaardelijk met proef tijd van twee jaar en aftrek van de vijf weken voorar rest veroordeeld. Het echt paar stond terecht omdat het zich schuldig had ge maakt aan oplichtingen. Zo hadden de Amsterdam mers, in Noorden een auto van 17.000 gulden gekocht. Voor de betaling bedienden zij zich van ongedekte girobetaalkaar ten. Op die manier heeft het echtpaar voor rond de 80.000 gulden in het gehele land aan goederen gekocht. Boete voor vrachtauto chauffeur ALPHEN AAN DEN RIJN- /DEN HAAG De Haagse rechtbank heeft een 52-jarige vrachtwagenchauffeur uit Alphen aan den Rijn veroor deeld tot 250 gulden boete. De man werd veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld ten laste gelegd. Op de Hondsdijk in Koude kerk reed de Alphenaar met zijn vrachtauto achteruit de verkeersweg op. Een gedeelte van de vrachtwagen kwam toen dwars op de weg te staan, als gevolg waarvan de brom fietser G. van der Streek tegen het voertuig botste en zwaar letsel opliep. Drie maanden cel voor dodelijke botsing LEIMUIDEN/DEN HAAG De Haagse rechtbank heeft een 42-jarige inwoner van Gouda veroordeeld tot drie maanden gevangenis straf cn drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De man werd het veroorzaken van dood door schuld ten laste gelegd. Met de door hem bestuurdf auto reed de man in Leimu:- den op de linker weghelkft van de provinciale weg. Hij kwam in botsing met een te genligger. Een echtpaar uit Beverwijk kwam hierbij om het leven en twee andere in zittenden werden zwaar ge wond. De Gouwenaar ver keerde onder invloed van drank. De officier van justitie had tegen hem vier maanden gevangenisstraf en twee jaar intrekking van het rijbewijs geëist. ONTSTELTENIS OVER OPNEMING GEMEENTELIJKE HERINDELING IN LANDELIJK VERKIEZINGSPROGRAM ZEVENHOVEN De CDA-afde- ling in Zevenhoven heeft het lan delijk CDA-bestuur laten weten tot haar ontsteltenis kennis te hebben genomen van de opne ming van de gemeentelijke herin deling in het CDA programma. „Wij moeten ons zowel landelijk als plaatselijk verzetten tegen de gemeentelijke herindeling binnen onze regio", zo luidt de reactie van de Zevenhovense CDA-ers aan haar hoofdbestuur. De CDA-ers wijzen erop dat met de op richting van een voorbereidingswerk groep, een vrij geruisloze eerste belangrij ke stap is gedaan om te komen tot ge meentelijke herindeling. Door de vorming van deze werkgroep bestaat de mogelijk heid dat eraan de vraag of de herindeling wel nodig is, voorbij wordt gegaan. De Ze venhovense christen-democraten zijn van mening dat eerst alle voor- en nadelen zouden moeten worden afgewogen voor er daadwerkelijk stappen worden onderno men. „Wij als CDA-Zevenhoven menen dat betrokkenen binnen het CDA gehoord moeten worden. We hebben recht op een weloverwogen standpunt, zeker als het gaat om het om het standpunt van onze eigen partij. Het CDA dient er rekening mee te houden dat het met name in de kleine gemeenten op het platteland een grote aanhang heeft. Het lijkt ons dan ook op zijn minst onverstandig dat het CDA een groot aantal van haar leden op deze wijze in de kou laat staan", zo stelt de ver ontwaardigde afdeling. WV. 3T L Gouden trouw Het echtpaar J. van der Meer-Huigsloot uit de Kerkweg 68 in Roelofarendsveen vierde gisteren zijn 50-jarig huwelijk met een eucharistie viering en een klin kende bruiloft na. De bruidegom, (75) beter bekend als Jan van Arie's, heeft met zijn echt genote (72) 38 jaar lang een kruide nierswinkeltje ge dreven. Ze hebben 5 kinderen en 9 kleinkinderen. Tot aan zijn 50-jarig hu welijksfeest was de bruidegom aktief als voorzitter van de begrafenisvereni ging „St. Jacobus", maar per 1 novem ber is hem op de meest eervolle wijze ontslag verleend in die functie. „Hier In de Veen, kun je nog goedkoop dood gaan", vertelt de bruidegom, „want het loon van een drager bestaat uit twee sigaren plus een financiële bij drage aan de jaar lijkse feestavond. Ik verdiende altijd meer, want als ik in de kerk zat, rookte ik niet; dus had ik dan drie sigaren verdiend". 'JEN ROG' IN DE SCHAKEL De Volendamse popgroep 'Jen Rog' treedt zaterdag 8 november op in het Langeraarse jongeren centrum 'De Schakel'. De groep, die alles behalve palingrock brengt, zal tijdens haar optreder nummers van Dire Straits, Eric Clapton en The Police ten gehore brengen. 'Jen Rog' bestaat ui Martin Veerman (drums), Jaap Schilder (zang en gitaar), Kees Dusink (gitaar) en Hubert Knuvelde (bas en piano). De vier Volendammers die onlangs met de single 'Jimmy's gonna get you' op d< markt kwamen, spelen vrijwel geen eigen nummers tijdens hun optredens alhoewel ze die wel ma ken. De heren prefereren eerst een elpee te maken opdat de eigen nummers wat bekender klingen Wat de groep naast, de nummers van bovenstaande artiesten.nog meer speelt, valt te horen in 'D< Schakel', zaterdag vanaf half negen. NIEUWVEEN Reeds herhaalde ma len hebben de inwoners van de wijk Schoterveld bij de gemeente hun mis noegen kenbaar gemaakt over de ver keersproblemen, met name het par keerprobleem, die er in deze wijk be staan. Als reaktie op deze klachten schakelde het college van b&w het instituut Stad en Landschap in, om een struktuurplan te ontwerpen voor een herindeling van de wijk. Dit plan is er gekomen, maar aange zien de uitvoering hiervan nog op zich zal laten wachten, zijn er door Stad en Land schap, de rijkspolitie en de direkteur ge meentewerken adviezen gegeven over voorlopig te nemen verkeersmaatregelen, welke in de komende raadsvergadering behandeld zullen worden. Een straat waar het één en ander voor zal veranderen is de Molenlaan, één van de drie ontsluitingswegen van de nieuw bouw. In de huidige situatie mag hier tot aan de aansluiting op de W. P. Speelman- weg geparkeerd worden, wat een gevaarr iijke, onoverzichtelijke situatie met zich meebrengt. Geadviseerd wordt om voor de gehele zuidzijde van de straat een par keerverbod te laten ingaan en aan de noordzijde door middel van een streep een parkeerverbod te laten g over een lengte van tien meter, gereken vanaf de W. P. Speelmanweg. Ook in ar dere straten van de nieuwbouw: het Sch( terveld, de Bruningsstraat en het Jan va Blankenpad zullen door middel van :boi den en gele strepen parkeerverbode gaan gelden. Als andere maatregel om c verkeerssituatie in de nieuwbouw te vei I beteren staat als punt op de raadsagend de aanleg van een parkeerplaats op d hoek Schoterveld-Jan van Blankenpa< waarmee een bedrag van 10.000.- g< moeid zal zijn. YVOUBRUGGE De begro ting voor 1981 van de ge meente YVoubrugge' geeft geen ongunstig beeld te zien voor de toekomst van de ge meente. Er is een post on voorzien van 275 duizend gulden. De investerings ruimte wordt de laatste ja ren geleidelijk groter. Voor 1979 was er 94 duizend gulden te besteden. Het jaar daarop was de ruimte vergroot tot 202 duizend gulden en voor 1981 is deze speelruimte zelfs opgelopen tot 275 duizend gul den. Op het investeringsprogram ma worden 29 te realiseren punten opgevoerd. De ge meenteraad zal zich tijdens een van de volgende vergade ringen moeten beraden over de prioriteiten in dat program ma. Eigenlijk geeft de begroting geen duidelijk beeld. De ver- hoging van de gemeentelijke drijf neemt een aparte plaats belastingen, waartoe de ge- >n- De eventuele tekorten ko- meenteraad kortgeleden be- men namelijk ten laste van de sloot, is niet opgenomen in de gewone dienst. Het woningbe- berekeningen. drijf had een batig saldo van 3 Het gemeentelijk woningbe- duizend gulden. ALPHEN AAN DEN RIJN De storm rond de Alphense Jeugdraad is nog niet gaan liggen, zo bleek gis teravond tijdens een vergadèring van de raadscommissie van sociaal culturele zaken. Voorzitter van de commissie, wethouder Donker, deel de de leden mee dat de door de Jeugdraad voorgestelde opheffing voorlopig (nog) geen doorgang kon vinden. Bekend is dat de Jeugdraad er reeds in september geen gat meer in zag en zichzelf wilde opheffen. Naar later bleek, is een dergelijke stap slechts mo gelijk na toestemming van de gemeen teraad die op zijn beurt weer toestem ming nodig heeft van Gedeputeerde Staten. Zolang deze toestemming niet verleend is, dient de Jeugdraad nor maal te blijven functioneren. Wie daar niet meer aan mee wil doen, dient dan gewoon ontslag te nemen waarna een vacature ontstaat. Bij de emotionele vergaderingen nam men echter naar nu blijkt, ten onrechte aan dat alle leden van de Jeugdraad er een punt achter wilde zetten. Ook gisteravond echter bleek deze ver onderstelling niet juist. De heer Bijl, ge meenteraadslid voor het CDA, tevens Jeugdraadslid en lid van de raadscom missie sociaal culturele zaken, sprak zijn ongenoegen erover uit dat er nooit werkelijk gediscussieerd is over het waarom van het besluit. Hij meende dat voorts medejeugdraadslid Wage naar het niet eens was met de wens van de meerderheid om op te stappen en deelde mee dat het laatste woord hierover nog niet gezegd was. „Het da gelijks bestuur heeft er niet goed aan gedaan om de zaak op deze wijze te brengen", aldus de heer Bijl. Het lijkt wel een clubje schooljongens en ik vind het dan ook een onwaardige zaak dat op deze wijze gehandeld is. Het raadslid beloofde beslist op de zaak terug te ko men bij de behandeling in de gemeen teraad, eind deze maand. Culturele Raad zoekt amateur-musici WOUBRUGGE De culti rele raad van Woubrugg heeft het plan opgevat de a tiviteiten van de amatcu musici in die gemeente bundelen voor een concert. Woubrugge heeft nogal al w; amateur-musici. Behalve i c harmonie en de fanfare zijn zangkoren, kwartetten duo' combo's en solisten. De bedoi ling van de raad is een éénr lig concert te geven met deze amateurs. Bij voldoend deelname zou dat in het vooi jaar moeten gebeuren. Muzit kliefhebbers wordt verzocl zich aan te melden bij de Cuj turele Raad. Tel.: 01712-8501 d 01729-8555. ZEVENHOVEN De Zevenhovenaren staat in 1981 een belastingverho ging van 5% te wachten voor nagenoeg alle be lastingtarieven. De raad keurde tijdens een open bare raadsvergadering de belastingmaatregelen goed. De onroerend-goed belasting wordt verhoogd van 1 gulden 85 naar 1 gulden 95 voor be woners, terwijl de prijs van 2 gulden 95 voor eigenaren van onroerend goed omhoog gaat naar 3 gulden 10 per 3000 gul den. Riool-afvoerrecht gaat 123 gulden 70 kosten (in plaats van 117 gulden 80), terwijl rioolaansluitingen 208 gulden moeten opbrengen (was 198 gulden 20). Bezitters van hon den zullen 2 gulden meer moe ten neertellen. Alle verhogingen tezamen zul len een meer-opbrengst van 20.000 gulden opleveren, die hard nodig zal zijn om een gat van 50.000 gulden op te vullen, die de gemeente in het kader van de bezuinigingen minder tot zijn beschikking zal heb ben. Voor de bouw van een 3-klas- sige christelijke lagere school in het plan Kern-Westeinde werd een krediet beschikbaar gesteld van 685.800 gulden, zo dat nu weldra met de bouw begonnen kan worden. Ook het verlenen van een krediet van 12.500 gulden voor de aanleg van twee verkeers drempels in het zuideinde gaf geen problemen. De raad ging zonder op? of aanmerkingen akkoord. Er zullen twee Sinus drempels worden aangebracht die hopelijk de verkeersveilig heid vooral voor kinderen zul len verhogen. Het bestemmingsplan Noor deinde kwam tijdens de rond vraag aan de orde. Er zijn zes bezwaarschriften binnengeko men, die inmiddels worden be studeerd. De heer J. Aartman (GBZ) merkte op dat hij het jammer zou vinden wanneer de wo ningbouw in het Noordeinde zou stagneren. Hij achtte het wenselijk de bezwaarschriften als ingekomen stukken tijdens de volgende commissieverga dering algemeen bestuurlijke zaken in behandeling te ne- Zegge en schrijve vragen wij slechts één nieuwe abonnee voor deze handige 4-kleurenbalpen. Forse rijkssubsidie ivoor welzijnswerk in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Geheel onver wacht krijgt de gemeen te Alphen ƒ1.150.000,— cadeau als rijksbijdrage voor het welzijnswerk. Een bedrag van 950.000, dient aangewend te worden voor het opzetten van accom modaties in het algemeen, ter wijl een bedrag van ƒ250.000,speciaal als bijdra ge voor de bouw van het jon gerencentrum Midas wordt verleend. noteer m.i.vals nie abonnee van de Leidse Courant Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (automatische afschrijving) per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite handige matstalcn 4-kleurenballpoint. Naam Adres Postcode/Plaats_ Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. IN FEITEN DE BESTE EIDE efheb :t laa belu n in n. N tan a ftbopa trtoir al de de i be! Vee iei j iet ee

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4