Z voor het eerst n derde ronde Ajax denkt aan Krankl Twente zonderNiels Overweg Van de Meent afgevallen Recette zeven ton voor Hamburger SV *?PORT LEIDSE COURANT Mini-trips naar Parijs en Londen ^LKMAARDERS PAS IN TWEEDE 3ELFT OP TOEREN TEKORT DRIE TON DOOR UITSCHAKELING BAYERN Berndt Nickel tegen Utrecht Real Madrid in tweede ronde (ESDEN FC Twente moet het van- ag in een met 38.000 toeschouwers ge- él gevuld stadion in de tweede wed- ijd voor de tweede ronde van het toer- Di om de UEFA Cup tegen Dynamo fesden stellen zonder Niels Overweg. De brstopper bleek bij een laatste test in psden, waar geen enkele tribuneplaats érdekt is, nog altijd niet voldoende ver- t van zijn spierscheuring in het boven- I betekent dat de formatie van Hennie Hollink moet proberen zich vanuit een, gezien de 1-1 van het eerste duel niet be nijdenswaardige uitgangspositie een onge- twijfelkd stormachtig aanvallend Dynamo van het lijf te houden. Met Tjalling Dil- ling op de plaats, die hij de laatste weken steeds heeft bezet. De opstelling FC Twente ziet er dan ook als volgt uit: Van Gerven; Scheve, Gritter, Dilling en Zondervan; Jol, Kila, Otto en Bos; Rohde en Thoresen. Het elftal van Dynamo ziet er als volgt uit: Jakubowski; Schmidt; Dörner; Schmuck; Müller; Hafner; Weber; Traut- mann; Heidler; Kotte en Döschner. Het duel in Dresden wordt bij een ver wachte temperatuur van ongeveer vijf graden onder nul, op een desondanks vrij zacht veld afgewerkt en staat onder lei ding van de Zweed Ralf Ericsson. IUTTGART Negen West- Itse journalisten hebben In visa ontvangen uit Oost- iIsland om de tweede wed- d tussen Vorwarts Frank- VFB Stuttgart bij te wo- Het betreft een zeven- pige televisieploeg van de iduitse omroep en verslag gevers van Bild en Die Welt, dagbladen die tot het Sprin ger-concern behoren. HONG KONG Louk San ders heeft de tweede ronde van het tennistoernooi van Hong Kong bereikt. De Neder landse kampioen versloeg de Westduitser Werner Zirngibl SPORTWERELD in twee sets: G1, 63. HAARLEM In de eredivisie basketbal heren heeft Stars- Flamingo's in Haarlem met 6167 verloren van NN Do- nar/Groningen. AMSTERDAM Amsterdam heeft zijn eerste wedstrijd, tel lend voor de tweede penodeti- tel ijshockey, in de nationale competitie met 111 van Utrecht gewonnen. De tussen standen waren 40, 30 en WOENSDAG 5 NOVEMBER 1980 PAGINA 19 opstelling het hard bevroren veld opko men, als twee weken geleden in Eindho ven. Dat betekent dat Milewski opnieuw plaats moet maken voor de geschorste Willy Reimann. Het houdt ook in dat de licht geblesseerde Holger Hieronymus niet op zijn libero-positie staat. De blonde HSV-er wordt vervangen door Peter Hi- dien. Hieronymus is echter de enige Ham burger in het Westduitse gezelschap. Voor 75.000 mark werd de blonde verdediger bij FC Sankt Pauli weggeplukt en heeft het als 21-jarige al tot een plaats in de A- selectie van Jupp Derwall, de bondscoach, gebracht. Voor het duel tegen PSV kent de Hamburgse club dus geen problemen. Dit in tegenstelling tot PSV, dat met ver traging (het vliegtuig was in Parijs blijven staan), in de Westduitse Hanzestad aan kwam. Het is onzeker of René van de Kerkhof mee kan spelen. Hij ondervindt nog erg veel hinder van zijn blessure. Het harde bevroren veld maakt de situatie er voor de snelle buitenspeler niet gemakke lijker op. Trainer Thijs Libregts, die nog geen opstelling kon geven, houdt er reke ning mee dat hij geen beroep op René van de Kerkhof kan doen. De Folies Bergères in Parijs en My Fair Lady in Londen zijn hoogtepunten uit onze minitours, die de komende weekein den worden georganiseerd naar deze hoofdsteden. PARIJS: Een compleet arrangement van vrijdag 28 tot en met zondag 30 november 1980. Per bus van Maaskant-tours vrijdagmorgen om negen uur uit Den Haag (Centraal Station) en om half tien uit Rotterdam (Coolsingel). Tweemaal een voudig diner, Frans ontbijt en overnachtingen in motel Relais des Chartreux. Bezoek aan de „Folies". Excursies met Ne derlands sprekende gidsen naar kasteel Fontainebleau en Centre Pompidou. Lichtjestour door Parijs. Prijs 185 p.p. op basis van een tweepersoons kamer. (Toe slag éénpersoonskamer 30). Bij voldoende belangstelling herhaling van 5 tot en met 7 de cember 1980. LONDEN: Van vrijdag 21 tot en met zondag 23 november met overtocht van Oostende naar Dover v.v. Vertrek vrijdag kwart over negen uit Den Haag (Centraal Station) en kwart voor tien uit Rotterdam (Coolsingel). Naar musical My Fair Lady in het Adelphitheater in het hartje van Londen. Tweemaal diner, ontbijt en overnachtingen in het Kennedy-hotel. Sight-seeingtour door de Engelse hoofd stad met bezoeken aan St. Pauls en Westminster Abbey. Na dat u zondagsmorgens de aflossing van de wacht voor Buc kingham Palace hebt gezien en een bezoek hebt gebracht aan Canterbury vaart u 's middags terug naar Oostende. Herhaling van 28 tot en met 30 november 1980. Prijs ƒ275 p.p. op basis van tweepersoonskamer. (Toeslag éénpersoons kamer 50). Bij deze mini-trips is voldoende vrije tijd voor winkelen, mu- seumbezoek, enz. Alle shows, excursies en maaltijden, als hierboven genoemd, zijn inbegrepen. Inlichtingen en boekingen telefonisch bij Sijthoff Pers Reisor ganisatie te Den Haag, tel. 070635918 (na 09.00 uur 's morgens en niet op zaterdag). lerwfl pin) .LKMAAR De angst van Georg essler was ongegrond. Achteraf had e"°®*;'oefenmeester van AZ'67 toch al vast "Kegtickets kunnen bestellen voor de Jou[efa Cuploting morgen in Zürich. Zon- H°njrr al te veel problemen maakte AZ "rtielijk in de returnwedstrijd tegen ivski Spartak korte metten (5-0) met J Bulgaren, waardoor AZ voor het Trst in het bestaan twee ronden Euro- feés voetbal overleefde, flink twefhoewel Levski geen partij was voor AZ, n w^jurde het erg lang voordat de Alkmaar- ltere» ploeg loskwam. Kennelijk werkte de inodige puntendeling tegen Twente nog BU«, ,-want de in de beginfase van de com- 1 PluAtitie terecht zo geroemde automatismen /oud»ir^jen nauwelijks te bespeuren. JofK& leverde zwak werk af in de eerste tuk* De ploeg voetbalde meer tegen zich- jlf dan tegen Levski. Het gevolg: te ge jast uitgevoerde acties waartegen de i |ph n'et briljante defensie van Levski NGSTpl bestand bleek. Het was dan ook niet i: i. Ttfvallig. dat in die eerste 45 minuten de 6 i.23.,loduktie beperkt bleef tot een wat geluk- treffer van Pier Tol. de tweede helft draaide AZ zo nu Hidde. ^an °P vo^e toeren. Toen ook werd 1.70. wcmens Westerhof, assistent-trainer van V-JA^yenoord en als spion aanwezig in Alk- AFfcrar, soms wat bleekjes rond de neus. Tij- n n^ins c'e Pauze verkondigde Westerhof 2 80 °#ióuderophalehd, dat Feyenoord zater- AARUS in de eredivisietopper allerminst (EER^nsloos is tegen AZ. Woorden, die hii la- Hft 2.40.ni«MSTERDAlW[ Een trainingskamp hoort bij Eu- 2900 rupees voetbal zoals zout in de aardappelen. Van- 2 ,;?2ft^ar °°k dat Aiax de laatste uren voor de tweede 3190 "tfrontatie tegen Bayern München in alle rust 1609 '„j>orbracht in Wassenaar. Beenhakker en zijn volgelingen hebben er zich k'j neergelegd dat Ajax vanavond al in de tweede ronde p Palilh de strijd om de Europa Cup voor landskampioenen 0. pl ihteloos aan de kant wordt geschoven. 119.40. LLINGprecht natuurlijk, want een achterstand van 5-1 goed- EEDEaken óp Bayern München komt alleen maar in jon- uke 3'bsbpeken voor. Weliswaar leest voorzitter Tom il 2,70. pVmsen van Ajax die, gezien zijn onvolwassen uitspra- art: Ra&n, nog regelmatig, Beenhakker en zijn selectiegroep jhter niet. et Amsterdamse voetbalvolk gelooft ook niet in irookjes. Al voor de eerste ontmoeting in München jen bijna_4-000 tribunekaarten over de toonbank. Na •1 debacle in de Beierse hoofdstad zijn er nog geen lizend bij gekomen. Argeloze toeschouwers zullen ch vanavond dan ook wanen bij een goed bezochte luiswedstrijd vai. FC Amsterdam en niet bij de rachtmpting tussen de Nederlandse en de Westduitse ndskampioen. jax zit lelijk in de maag met die financiële tegen val- ter haastig in moest slikken, want ook Westerhof moest toen toegeven dat AZ in derdaad wel erg gemakkelijk voetbalt. Stroef In de eerste helft zag het daar niet naar uit. AZ draaide stroef. Alleen Hoven- kamp, Nygaard en Tol bereikten hun nor male spelniveau. De rest van de ploeg zat lelijk vast. Vooral het middenveld, waar Jan Peters nauwelijks uit de verf kwam. Dat gold trouwens ook voor Jos Jonker. Weliswaar zwoegde hij opnieuw van voor naar achter en van links naar rechts, een bron van inspiratie vormde hij niet. Levski kwam daardoor aanvankelijk- slechts zelden in de problemen. Dat kwam ook doordat er bitter weinig dreiging uit ging van Kees Kist. Het Kessler-concept van AZ is Kist allerminst op het lijf ge schreven. Kist moet ruimte om zich heen hebben om te rommelen. Als veredelde rechtsbuiten heeft hij die ruimte niet, waardoor hij lang zo gevaarlijk niet is als in zijn normale positie van centrumspits. Dat bleek ook na de pauze. Kist zwenkte toen regelmatig naar binnen, waardoor hij ogenblikkelijk gevaarlijker werd. Voor de rust had Levski geen kind aan Kist. Alleen Tol en de vaak oprukkende Hovenkamp zorgden zo nu en dan voor wat verwarring. Dat leverde een kwartier voor rust ook de en.ige treffer op. Een doelpunt dat op naam kwam van Tol, maar waarin Alladjov een werkzaam aan deel had, want hij was het die zijn eigen doelman Deltchev uiteindelijk passeerde. Dat alles vormde meteen het enige hoog tepunt van die eerste helft. Goed gevoet bald werd er namelijk niet. Ook niet door Levski. Slechts de eenzame spits Kur^ov oogstte enige waardering door als een tank het duel met Ronald Spelbos aan te gaan. En dat leverde vermakelijke mo menten op, al hadden die met voetbal meestal niet zo veel te maken. Aangi enamer Gelukkig voor de 15.000 kleumende tribu neklanten werd het na de pauze allemaal een stuk aangenamer. Het bleef weliswaar ongezellig koud, maar het spel van AZ was heel wat minder oppervlakkig dan in het eerste bedrijf. Aangetekend moet echter wel worden, dat de Noorse scheidsrechter Nyhus de aanzet gaf tot het opbloeiende spel van AZ. De Noor tracteerde AZ op een straf schop, nadat Tol zich opzichtig binnen de beruchte lijnen had laten vallen. Nygaard had uiteraard geen enkele moeite om van af de elfmeterstip AZ definitief in veilige haven te loodsen. Die opsteker vormde voor AZ het sein om nog 20 minuten lang eens lekker door te gaan. In zwierige combinaties vonden de spelers elkaar weer met de ogen dicht en rolden de kansen als appels uit de boom. Inspirator daarbij was Jan Peters, die sa men met Kristen Nygaard een netwerk Pier Tol scoort de eerste treffer voor AZ, dat uiteindelijk met 5-0 zegevierde over Levski Spartak. van aanvalsacties opzette, waar het al qverwonnen Levski totaal geen vat op had. Koren op molen En zoals zo vaak was dat voorbereidende werk koren op de molen van Pier Tol, steeds nadrukkelijker het lievelingetje van het Alkmaarse voetbalvolk. Tol hono reerde die waardering met een wonder schoon doelpunt na aangeven van Peters. Ook Kees Kist droeg zijn steentje bij in de produktie door weer eens ouderwets van af de rand van het strafschopgebied kei hard raak te knallen. Het vijfde doelpunt kwam op naam van Jan Peters, die daar mee zijn positieve bijdrage van na de pau ze een extra dimensie gaf. 4 Bij die produktie bleef het. Weliswaar on dernam AZ nog wel een aantal pogingen om de score nog verder op te voeren, maar succes bleef achterwege. Mede door toedoen van Tol, die bij het missen van een strafschop zijn enige fout van de wed strijd maakte. Noch Tol, noch AZ lag er wakker van. Voor het eerst in het bestaan overleefde AZ twee ronden Europees voetbal. Dat die mijlpaal niet werd bereikt met 90 minuten oogstrelend voetbal verstoorde het feest na afloop niet. ROB HARTOG scoreverloop: 30. Tol 1-0; 51 Nygaard(strafschop) 0; 57. Tol 3-0; 61. Kist 4-0; 87. Peters 5-0; toeschou wers: 15.000 scheidsrechter: NyhuslNoo). AZ '67: Treytel; Van der Meer, Metgod, Spelbos Hovenkamp; Arntz, Peters, Nygaard, Jonker. Kist Tol. Levski Spartak: Deltsjev; Nikolev, Nikoltjev Grantsjarov.Alandjov; Vojnov, Kotsjev(Gotsjev] Koerdov; Panov, Borisov(Barzov), Spasov. Ier. In de eerste ronde tegen Dynamo Tirana moest er al veel geld bij, maar de toen ingeleverde 120.000 gul den valt in het niet bij de aderlating die nu gedaan moet worden. Het handjevol toeschouwers dat vana vond de koude trotseert, brengt niet eèns voldoende geld op om de huur van het Olympisch Stadion te kun nen betalen, vandaar dat Ajax-penningmeester Bartels rekent op een verlies van meer dan drie ton. En dat be tekent een forse streep door de rekening, want dezelfde Bartels jubelde na de loting in Zürich dat tegenstander Bayern goed was voor een winst van minimaal een kwart miljoen gulden. Ondanks de voor Ajax peperduur uitvallende twee rondjes Europees voetbal is het banksaldo van de Meer- club nog toereikend om op korte termijn opnieuw de spelersmarkt op te gaan. Zowel voorzitter Harmsen als penningmeester Bartels hebben oefenmeester Leo Beenhakker toegezegd dat een versterking van de se lectiegroep tot de mogelijkheden behoort. Zoals Beenhakker al eerder verkondigd heeft wil hij primair de defensie versterken. „We kunnen niet op de nul achterin spelen", verzuchtte de trainer regelmatig. „En dat is verrekte vervelend, want daardoor wordt steeds een extra druk gelegd op het middenveld en op de aanval. Daarom ook wil ik er een goede verdediger bij. Daar heeft de ploeg op dit moment het meeste be hoefte aan". Die wens van Beenhakker zal echter vermoedelijk niet gehonoreerd worden. Allereerst omdat er nauwelijks goede verdedigers vrij zijn en vervolgens omdat het Ajax-bestuur zich weer eens met de zaken wil be moeien. Met name Harmsen voelt er niets voor om een verdediger in te lijven. Harmsen wil spektakel in De Meer, vandaar dat hij zijn zinnen heeft gezet op een spits van formaat. Begrijpelijk dat in dat kader de naam van Hans Krankl al is gevallen. De Oostenrijker is inmiddels vertrokken bij Barcelona, omdat hij daar overbodig en ongewenst werd nadat de Spaanse club de Westduitser Schuster aantrok. Krankl zelf heeft trouwens ook wel trek in een overgang naar Ajax. Een transfer die ook door Bar celona niet geblokkeerd zal worden omdat de Spanjaar den de vergoedingssom (tussen de 2 en de 3 miljoen gulden) goed kunnen gebruiken. Intern wordt bij Ajax derhalve sinds het afgelopen weekeinde druk gefilosofeerd over Krankl. Tot een de finitieve uitspraak is de Ajax-leiding echter niet te ver leiden. Opgetekend kan slechts worden dat ook in Am sterdam bekend is dat de Oostenrijker op zoek is naar een nieuwe werkgever. Waaruit afgeleid mag worden dat Ajax binnenkort de voelhorens naar Krankl uit zal steken. Bayern München heeft daar vanavond geen enkele boodschap aan. De Beierse club is naar Amsterdam ge komen om opnieuw met ruime cijfers van Ajax te win nen. Daarom ook posteert oefenmeester Pal Csernai de vedetten Rummenigge en Breitner gewoon in de basis formatie. alhoewel beiden licht geblesseerd ziin. Slechts voorstopper Augenthaler is als gevolg van eer spierscheuring absent. Zijn afwezigheid zal Bayern ech ter niet verhinderen om bij de laatste acht te komen. ROB HARTOG FRANKFURT Trainer Lot- har Buchmann van Eintracht Frankfurt zal vanavond in de returnwedstrijd tegen FC Utrecht routinier Berndt Nic kel opstellen. Nickel, die bij Eintracht ruim zes weken niet meer in de basisopstelling heeft gestaan zal als spelverde ler moeten optreden. Wie voor Nickel plaats moet maken was gisteren nog niet bekend. Lot- har Buchmann zal ook een be roep doen op de tweede doel man Pahl. Hij vervangt de zwak spelende Funk. HAMBURG De premie van ruim 8000 gulden, die de Hamburger SV uit betaalt aan zijn selectiegroep, wanneer de Westduitsers vanavond ten koste van PSV een ronde verder komen, is slechts een fractie van inkomsten, die HSV aan het UEFA-cupduel overhoudt. Bijna 700.000 gulden aan recette ver wacht manager Günther Netzer binnen te halen, en niemand van de Westduit sers, die ook maar een moment bang is dat de 1-1 die in Eindhoven werd be haald, niet genoeg zal zijn. De Hamburgers zullen in bijna dezelfde DEN HAAG - Pim van de Meent is afgevallen als kandi daat voor het trainerschap van FC Den Haag. Gisteren had Van de Meent een gesprek met zijn voorzitter De Stoop en de spelersraad van FC Amsterdam en daaruit is voortge vloeid dat hij zijn contract tot het eind van dit seizoen af maakt FC Deo Haag, dat aan een persoonlijk gesprek met Van de Meent niet is toegekomen omdat de trainer eerst in eigen kring de zaak wilde bespreken, praat vandaag voor de twee de keer met George Knobel. Voorzitter Den Duik van FC Den haag verwacht dat de transactie met Knobel dan ook vandaag wordt afgerond. BOEDAPEST Real Madrid heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen. In Boedapest versloeg Real Hon- ved met 20. De Spaanse kampioen had de eerste wed strijd met 1—0 gewonnen. Bij rust was de stand 10. In de 27e minuut opende Cunning ham de score. Hernandez ver dubbelde de voorsprong. Newport County uit Wales be reikte de laatste acht van het Europese bekertoernooi voor bekerwinnaars. Op eigen ter rein won Newport County de returnwedstrijd voor de twee de ronde tegen Haugar uiti Noorwegen met 60. Halver wege het duel was de stand 2—0. In de eerste wedstrijd tussen beide ploegen werden geen doelpunten gemaakt. Tommy Tynan zorgde voor twee treffers, David Gwyther. Steve Lowndes, John Aldridge en Kevin Moore brachten ie der één doelpunt op hun naam. ils Overweg en trainer Hennie Hollink overleggen over de blessure van de eerste, waarna wordt besloten t hij niet speelt.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 19