Da's pas Extra! Toerist wil niet punteren l AH Extra/ Winkelcentrum Winkelhof Leiderdorp. BINNENLAND UEIDSE COURANT DONDERDAG 23 OKTOBER 1980 PAGII 5i KORTWEG Het werk van Pieck is vaak met één oogopslag te herkennen. Maar hij maakte Wat, dat is vanaf morgen te zien bij de grboeders Koch in Den Haag. St. Jan in Gouda na 16 jaar weer in gebruik GOUDA Na een zestien jaar durende restauratie is vandaag de St. Janskerk in Gouda weer in gebruik geno men in aanwezigheid van prinses Juliana. Zaterdag is er open dag; belangstellen den kunnen een tentoonstel ling over de verbouwing be zichtigen, terwijl de hele dag organisten zullen musiceren op het grotendeels gereed gekomen orgel. De restauratie die in 1964 be gonnen is geraamde kos ten 830.000 gulden, uiteinde lijke kosten 25 miljoen heeft de kerk van de beroem de glazen een nieuw aanzien gegeven. Alle houten dakvoe ten, daterend uit de tweedé helft van de vijftiende eeuw, moesten worden vernieuwd, evenals diverse houten muur stijlen. De houten klokkestoel is grotendels vervangen, e- venals een deel van het nu 50 klokken tellende carillon en de spits. Het overhellende schip en de scheefstaande kolommen hebben een nieu we stalen fundering gekregen niet geheid maar in de grond geschroefd en de helft van de glazen is van nieuwe ankers voorzien. ANNIE M. G. Na honderden voorstellingen overal in het land komt het succes-toneelstuk van Annie M. G. Schmidt „Er valt een traan op de tompoes" eindelijk j.ook in Den Haag. Zaterdag en zondag aanstaande zijn er voor stellingen in de Koninklijke Schouwburg. POPPENTHEATER De 25-jarige Neder landse Vereniging voor het Poppenspel heeft voor zondag een „Poppenspel-landjuweel" georganiseerd die in De Vaart in Hilversum wordt gehouden. Vier poppentheaters geven er voorstellingen en wel 's middags om 1.30, 2.30 en 3.30 uur voor kinderen en 's avonds om 8 uur voor volwassenen. VERZAMELAARS Ook de Nederlandse Vereniging De Verzamelaar bestaat een kwart eeuw en ter viering daarvan wordt er zaterdag en zondag in de Beijneshai in Haarlem een ju- bileumbeurs annex tentoonstelling gehouden. Openingstijden: zaterdag van 11 tot 17 uur en zondag van 10 tot 17 uur. MUNTEN De Stichting „Numismatica 1977" houdt zaterdag 25 oktober van 10 tot 17 uur een munten- en penningenbeurs in het Groothandelsgebouw in Rotterdam. BERGERS In het Sleepvaartmuseum in Maassluis wordt tot en met 11 januari volgend jaar een tentoonstelling gehouden onder de titel „Bergingen: Werken onder en boven wa ter". Het museum is geopend in het weekein de van 12 tot 17 uur en op overige dagen van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. BATIK Voor de liefhebbers is in het Vol kenkundig Museum Nusantara in Delft tot en met 23 november een interessante tentoon stelling te zien over de Chinese en Europese invloed in de batik. De tentoonstelling „Blauw en Bont" en is open van 10 tot 17 uur (zon dags van 13 tot 17 uur). INDIANEN „Er zijn nog indianen" is de titel van een tentoonstelling die naar aanleiding van het vierde Russell-tribunaal van zaterdag aanstaande tot en met 30 november is inge richt op de eerste verdieping van de vleeshal in Haarlem. De tentoonstelling bestaat uit het werk van vier geëngageerde kunstenaars (schilderijen, plastieken, pentekeningen en Annie M. G. Schmidt, de schrijfster van het succes-stuk „Er valt een traan op de tompoes", dat nu ook eindelijk in Den Haag kom* dia's). Openingstijden: 10 tot 17 uur (zondags 13 tot 17 uur). TREINEN In het gemeentearchief aan de Mathenesserlaan in Rotterdam gaat maandag een tentoonstelling van start over 150 jaar spoorwegen; De trein, waarvan men toen zei dat „de reizigers zullen stikken door de snel heid of door het geraas een hersenziekte krij gen". De tentoonstelling blijft staan tot 9 ja nuari en is op werkdagen geopend van 10 tot 17 uur en op zon- en feestdagen van 11 tot 17 uur. ANTON PIECK Bij de kunstzaal van de ge broeders Koch in Den Haag gaat morgen een grote overzichtstentoonstelling van start van het werk van Anton Pieck. Een deel van dit werk is onbekend en mag derhalve zeldzaam worden genoemd. CHINESE BOEKEN Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Uitgeversbond wordt in het Else- viergebouw aan de Jan van Galenstraat in Amsterdam vanaf vandaag tot en met 30 ok tober een Chinese-boekententoonstelling ge houden. Behalve boeken maken ook kunst voorwerpen deel uit van de expositie. PROJECT GIETHOORN MISLUKT Het project „Giethoorn Punterdorp" ie mielukt en zo ie er P dan een vroegtijdig einde gekomen aan een ambitieuar", plan dat door een aantal jongelui uil Giethoorn urae ge- 'anceerd. De bedoeling van het project was het organiseren van ®enn. permanente expositie over het punteren in het algemeen.,, waarbij gebruik gemaakt werd van een klankbeeld. Verder.® wilde men punterlessen gaan geven aan belangstellenden.;^ Een en ander met het uitgangspunt dat de puntercultuur in 7,, Giethoorn behouden moet blijven. cm Dat leek een goed plan, maar de ervaring heeft Inmiddels! geleerd, dat de gemiddelde dagrecreant (Giethoorn doen)—, weinig behoefte heeft aan exposities over de geschiedenis^ van Giethoorn en niet hoeft te punteren. Het toeren in een„ niet-milieuvriendelijke motorboot spreekt de gemiddeldeDra toerist veel meer aan. Een ander aspect van het mislukken vormde het slechtejar weer in het begin van het zomerseizoen. De verwachteiat belangstelling bleef uit, waardoor de Gieterse jongelui hetng hele project eigenlijk al gauw niet meer zagen zitten. re [cl Punteren: Alleen de inwoners van Giethoorn lijken het te willen behouden. Motorolie Deze aanbieding is geldig t/m zaterdag 25 oktober 1980. wrwFi.wnr T.FTnERnORP"" Vakmanschap is Meesterschap

Leidse Courant | 1980 | | pagina 8