CNVDurf risico's aan bij verder loonoverleg Trieste voetbalbalans m _v ederland rijgt leiding ver wapen- onsortium Premier Iran sprak vrouw van gijzelaar farde acties j KLM op lange baan VAN VEEN: LOONMAATREGEL OPLOSSING Voormalige CIA-agent blijkt KGB-spion Verlaging soldij levert 85 miljoen op Melkrijders stelen voor 125 mille levensmiddelen 4 @oma/nt Hekersdijk 34. 2312 DD Leiden. Postbus 11. 2300 AA. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties (excl. BTW) 0.52 per mm. Telefoontjes f 0.31 per mm. - Klachten bezorging: tel. 071-122248 (18.00 tot 19.00 uur) - nemen ten: kwartaal 46.30; jaar 173.70; losse nummers: 60 cent. DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Donderdag 23 oktober Berend Boudewijn De BB-show om 19.50 uur op Ned. I en om 22.10 uur „Denk beeld" over veranderingen in de religieuze situatie van be kende mensen. Op Ned. II om 20.45 uur tv-se- rie „Merijntje Gijzen's jeugd" en om 22.05 uur tv-serie „De onvoorstelbare wereld van Roald Dahl". 50, 71e Jaargang no. 21793 Buien Wisselend bewolkt met enkele buien. Middagtemperatuur on geveer 12 graden. Vrij krachti ge en aan de kust af en toe harde zuidwestelijke wind. Morgen zon: 7.18 - 17.25. Schev. hoogw.: 2.19 en 14.56. Laagw.: 10.45 en 23.07. /erteren gezondheid •dt verboden HAAG Het wordt jaar verboden om in enties over een voe- riddel te zeggen dat zond of goed voor ie- is. Het ministerie van ezondheid gaat ervan een fabrikant nooit iranderen dat een be- voedingsmiddel inder- roor iedereen goed is. het al zo is, dan vindt inisterie het niet de 'an de fabrikant om or propaganda te ma- Bomalarm: Zestig gezinnen geëvacueerd SCHIEDAM Zestig gezin nen uit een flat in Schiedam zijn gisteren geëvacueerd wegens een bomalarm, dat later vals bleek te zijn. De politie kreeg gisteravond om half zes een anoniem tele foontje met de mededeling dat er een bom was geplaatst bij C A dat óp de begane grond van het gebouw is ge vestigd. Onmiddellijk werd de flat ontruimd, maar de mensen mochten anderhalf uur later weer naar huis om dat er geen bom werd ge-„ vonden. Hubo-loods uitgebrand UTRECHT In nog geen uur tijd is gisteren door een zeer fel le brand een loods van de doe- het-zelf-handel Hubo in Utrecht volledig verwoest. Er werd een schade aangericht van meer dan een miljoen gulden. Verloren gingen lakken, verf, hout, meu belplaat, gereedschap en ijzerwa ren. Burgemeester Vonhoff van Utrecht verwijt het Hubo-perso- neel dat het eerst zelf bluspogin- gen heeft ondernomen en toen pas de brandweer belde. Hubo noemt dit verwijt niet terecht: éérst werd de brandweer gebeld en toen is men alvast gaan blus sen. grens- Oost-Berlijn versterkt „Muur" WEST-BERL1JN Communistische wachten hebben gisteren in geulen, die langs de len van de muur tussen Oost- en West-Berlijn lo pen stalen matten, voor-' zien van ijzeren punten, geplaatst, om nieuwe vluchtpogingen te voor komen. Een woordvoer der van de SPD heeft ge zegd, dat de plaatsing van de matten een han deling is „getuigend van middeleeuwse wreed heid". Laatste MG van de band LONDEN Het eind van een autotijdperk kreeg gisteren in Engeland zijn beslag, toen in de fabriek van British Leyland (BL) in Abingdon de allerlaatste MG van de band rolde en het museum van BL werd ingere den. De MG is meer dan 50 jaar het paradepaardje geweest van de Britse sportwagenindustrie. Vanuit de hele wereld hebben MG-bezitters tegen de sluiting van de fabriek geprotesteerd, uit angst geen onderdelen meer te kunnen krijgen. BL heeft be loofd, dat er zeker tien jaar nog reserve-onderdelen te koop zul len zijn. DEN HAAG Zo vreugdevol de eerste ronde in de Europese bekertoernooien verliep voor de zes Nederlandse verte genwoordigers, zo triest was de eerste helft van de tweede ronde. Er mag, be halve voor Feyenoord, waarschijnlijk voor AZ'67 en misschien voor FC Twen te, in de returns weinig hoop bestaan op het overleven van deze ronde. 'HOL Geen staking van KLM-vliegers pig. Het mes is van tafel en er worden nor- niet aan een bepaalde termijn gebonden on- adelingen geopend over de vraag: twee dan ie bemanningsleden in de cockpit van de listige luchtbus. Het overleg zal plaatsvin- i een speciale commissie, voor de helft be- le uit KLM-deskundigen, voor de andere lit leden van de verenigingen van verkeers- rs en boordwerktuigkundigen. Men kan ér ods een jaar of langer de tijd voor nemen en cperts van buiten inschakelen. sultaat is gisteravond laat bereikt na een marat- rgadering tussen de betrokken partijen. Een mogelijk vanmorgen al met veel luchtrei- als onverhoeds slachtoffer kon op het nip- worden afgewend omdat de KLM-directie te- bbelend zijn fiat gaf aan inspraak bij de cock- chting van toekomstige vliegtuigen. Maar de e blijft de piloten hoog zitten en hun bezorgd- niet tot Nederland beperkt. Alle internatio- eorganiseerde vliegers verzetten zich tegen de ite, dat de luchtreuzen yan morgen door een ning van slechts twee koppen veilig naar hun iming kan worden gevlogen. De werkbelasting cockpit is veel te groot, vinden ze. a 13: Bezorgdheid over cockpit van de toe komst (Van onze sociaal- raad in de Stichting van de Ar- eenstemming ketste toen af op een na- Haren: „Wat mij betreft kan de rege- economische redactie) beid van dinsdag, heeft alle dere looneis van de vakcentrale FNV. ring nu het besluit nemen waarom de XJTRECHT De christelijke partijen dan ook opgeroepen. In dat b«na-*kkoor<J zat ook een ge- Tweede Kamer heeft gevraagd Dat is £vkt\t ...„„et t™4 vajv-aa meenschappelijke aanpak van de be- vooral een flinke matiging van de loon- dogmatische stellingen te veria- strijding van de werkloosheid. Ook dat kosten". Hij viel vooral uit tegen FNV- 1981 evenals 198U een ver- ten. „Alle partijen behoren eni- ging toen niet door. Die situatie dreigt voorzitter Kok, die er volgens hem loren jaar zal worden wat be- ge risico's te durven aanvaar- zich te herhalen, zodat er in 1981 wéér geen twijfel over heeft laten bestaan treft een krachtige bestrijding den om het geblokkeerde over- n>ets wordt gedaan terwijl de werkloos- dat de grootste vakcentrale niet bereid van de werkloosheid. De ver- leg te doorbreken," aldus het heid blijft toenemen, de inkomstenda- is de meerderheid van de Kamer te bondsraad van deze centrale, CNV - ling voortgaat en de relatie matiging- volgen. Een woordvoerder van de FNV wAoncd'HmiftPffPn in crwialo werk niet zichtbaar wordt. noemde later deze kritiek: „Pure ge- woensoagmorgen in speciale egn verkiarfng wordt eraan herin- Werkgeversvoorzitter Van Veen schiedvervalsing", omdat de FNV wel vergadering bijeengeroepen ner(ii dat een jaar geleden er in de (VNO) ziet echter weinig heil meer in degelijk serieuze voorstelen heeft ge- naar aanleiding van de teleur- stichting van de Arbeid een bijna-ak- een volgend gesprek met vakbeweging daan die aardig overeenkomen met de Stellende afloop van het loonbe- koord voor 1980 werd bereikt Over- en regering. Hij verklaarde gisteren in aangenomen CDA-motie. ISEL Nederland krijgt de leiding van een consorti- >or de vervaardiging van 155 mm granaten voor de de Noordatlantische Verdragsorganisatie. Het gaat anaten van Amerikaanse makelei die geen kernla- levatten. In het consortium nemen naast Nederland opig deel West-Duitsland, Engeland en Italië. De pro van het consortium moet de voorraad conventionele ie van de NAVO vergroten; Welk deel van de produk- Nederland zal worden vervaardigd en welke gevolgen entueel zal hebben voor onze werkgelegenheid is nog lekend. nerikaanse onderminister van buitenlandse zaken, Wil- Perry, heeft dit gisteren bekendgemaakt in Brussel, waar and en de VS een overeenkomst tekenden, waarin de itie van de granaten is geregeld. nerikaanse onderminister deelde verder mee, dat de proef- gen met de kruisraket een half jaar zijn uitgesteld wegens sche problemen. Maar dat betekent volgens hem geen uit- m de installatie van de raketten in Europa, die in decem- 83 moet beginnen. Een Iraniër die verleden week gewond raakte bij de Iraakse aanval op Dezfoel wordt met een krui wagen van het hospitaal naar zijn huis gebracht. WASHINGTON De Iraanse premier Radjai heeft tijdens zijn bezoek aan de Verenigde Naties verleden week vrij dag een strikt privé-onderhoud gehad met mevrouw Ka- therine Keough, de echtgenote van een van de Amerikaanse gijzelaars in Iran. Het ministerie van buitenlandse zaken, dat benadrukte geheel buiten het gesprek te hebben ge staan, heeft dit vannacht bekendgemaakt Mevrouw Keough maakt deel uit van de „Family Liaison Action Group", die de gezinnen van de gijzelaars vertegen woordigt Bij terugkeer in Iran, waar het parlement zondag bijeenkomt om te praten over de voorwaarden voor de vrijlating van de gij zelaars, heeft premier Radjai bevestigd, dat een spoedige oplos sing van de gijzeling mogelijk is omdat de VS bereid zijn aan de gestelde voorwaarden te voldoen. Volgens de BBC zouden de Amerikanen maandag al vrijgelaten kunnen worden. Andere waarnemers in Iran benadrukken echter, dat een spoedige vrij lating nog helemaal niet zo zeker is, omdat de beslissing moet worden genomen door de leden van het sterk anti-Amerikaanse parlement. Premier Radjai verklaarde in Teheran verder, dat Iran niet wil onderhandelen over vrede, zolang Iraakse troepen Iraans grondgebied bezet houden. Op het oorlogsfront deden zich gisteren geen opzienbarende ontwikkelingen voor. Het Iraakse beleg van een aantal steden in de provincie Chuzestan houdt aan. Zie verder pagina 11. Voor Ajax was de klap het grootst. Bayern, dat eens de Amsterdamse ploeg als schiet schijf gebruikte in de af- scheidswedstrijd van Johan Cruijff, haalde vernietigend uit met 5-1. Ajax had zelfs de leiding genomen, maar tegen het eind walste Bayern over de Amsterdammers heen. „Geen hoop meer", zei trainer Beenhakker na afloop. PSV, dat na twee minuten te gen HSV al achter stond, maakte wel gelijk maar zal over veertien dagen in Ham burg een topprestatie moeten leveren om met een plaats in de volgende ronde terug te ko men. Zo staat FC Utrecht er in feite ook voor, ondanks de winst van 2-1 op Eintracht, de verdediger van de UEFA Cup. Een geweldige prestatie maar zonder Van Hanegem tweede keer geel, hem wacht dus een schrosing zal Utrecht deze waarschijnlijk niet kunnen herhalen. Twente staat er na de 1-1 tegen Dyna mo Dresden wat beter voor, temeer omdat de Twentse for matie niet in normale doen was en de Oostduitsers waar lijk geen wonderploeg hebben. De enige die helemaal zeker is van de volgende ronde, is Fey enoord, dat al na één minuut achter stond maar die 0-1 kon omzetten in winst van 2-1, al was dat na bedroevend voet bal. In Rotterdam mag Hvido- vre geen kans worden toege kend. AZ'67, dat een dag eerder uit Sofia terugkwam met een ge lijkspel (f-1) tegen Levski Spartak, zou hevig teleurstel len als thuis niet kan worden gewonnen. Maar over het ge heel genomen is het toch een trieste balans na deze eerste wedstrijden van de tweede ronde. WASHINGTON Het Amerikaanse ministerie van justitie beschikt over be wijsstukken, dat de Sovje- trussische geheime dienst, de KGB, haar Amerikaanse tegenhanger, de CIA, is geïn filtreerd door een voormali ge CIA-agent ruim 150.000 gulden te betalen voor gehei me stukken. De naam van de betrokken ex-agent is Da vid Bernett en een federale grand jury onderzoekt de be schuldigingen. De betrokken gegevens betroffen geheime wapens en de werkzaamhe den van de CIA. is dat Ajax de volgende voor de beker haalt is teren wel uiterst gering. echtFC Twente en PSV het niet gek, maar of zij wedstrijden zullen over Ie- DEN HAAG De verlaging van het wettelijk minimum- jeugdloon zal ook gelden voor dienstplichtigen die in dienst komen nadat de verlaging van kracht is geworden. „Zitten de" dienstplichtigen zullen er geen last van hebben. De be sparing zal (jaarlijks doorwerkend) 85 miljoen gulden ople veren. Minister De Geus van defensie heeft dit geantwoord op vragen van de kamercommissie voor defensie. De nieuwe dienstplichti gen krijgen de volgende bedragen netto pér maand minder in handen dan hun eerder opgekomen maten: 118,99 (18 jaar of jonger), 90,91 (19 jaar) en 64,30 (20 jaar en ouder). Voor de besparing is geen precieze bestemming aan te geven. Zij maakt deel uit van het gehele pakket ombuigingen. H0UT'80 10e internationale vakbeurs voor hout en houtbewerking 21 t/m 25 oktober 1980 AHOY' - ROTTERDAM dagelijks van 10.00 - 1 7.00 uur donderdag en vrijdag van 10.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 22.00 uur advertenties J RENTETARIEVEN SPAARDEPOSITO'S. Looptijd Vaste Rente 6 jaar10 5 jaar*.10 4 jaar9'/% 3 jaar9 2 jaar8V4% 1 jaar8*4% Nadere informatie: 020-5912137 .V/i postgiro Vrf? rijkspostspaarbank Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122248 en per speciale koerier wordt de krant alsnog nabezorgd. Man (23) licht bedrijven voor enkele tonnen op RIJSWIJK Een 23-jarige man uit Spijkenisse heeft zich in de afgelopen maanden schuldig gemaaktflessentrek kerij op grote schaal. Vanuit zijn luxueuze kantoor aan de Verrijn Stuartlaan in Rijswijk plaatste hij voor enkele ton nen bestellingen bij bedrijven, zonder daarvoor ooit een cent te betalen. De politie van Rijswijk heeft de man maandag aangehouden. Een woordvoerder van de politie verklaarde dat met de circa dertig aangiften tot dusver slechts een klein deel van de oplich tingen boven water is gekomen. Verwacht wordt dat er nog tientallen aangiften zullen volgen. De verdachte gaf zich uit als directeur van een Nederlandse vestiging van een bedrijf in grondverzetmachines, waarvan het hoofdkantoor in Miami was gevestigd. De naam CatterpiUar die hij daarbij gebruikte, week slechts één letter af van de naam van het werkelijk bestaande bedrijf (Caterpillar). Hij wordt morgen voorgeleid. (Pag. 7: Gladde prater) RIJNSBURG Een 41-jari- E bestuurder van een mei- uto en zijn 42-jarige bijrij der hebben de afgelopen maanden voor in totaal 125.000 gulden aan koffie, boter en sigaretten gestolen. De mannen reden op een mel- kauto waarmee zij bestellingen af leverden bij supermarkten. Ook een supermarkt in Rijns burg stond op de adressen-lijst. Na enige tijd konden zij een sleutel van de winkel bemach tigen waarmee zij zich toegang tot bet pand verschaften. Gis terochtend werd het duo op heterdaad betrapt in de Rijns- burgse supermarkt. De mannen hebben daar de afgelopen tijd voor in het to taal 60.000 gulden aan boter en koffie buitgemaakt. Ook su permarkten in Leidschendam, Leiden en Wassenaar werden door de twee melkbezorgers il legaal bezocht. Hier stal het duo behalve koffie en boter ook sigaretten. De mannnen werden gistermiddag aange houden en zullen morgen wor den voorgeleid.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 1