Parker soepel langs Sea Devils Hutspottoemooi Trotters zonder coach naar winst op karakter Frederiksz sterk in Foreholte troeft Esca af: 14-5 ïfc! Roomburg tweemaal succesvol SPORTTRIBUIME GOEDE PRESTATIE OASE LEIDEN Het leek er zater dag bij de Parker-vrouwen op dat de eredivisie voor hen zo'n half uurtje te vroeg be gon. Tegen mede-debutant Sea Devil3, dat met opportu nistisch fantasie-spel toch bepaald niet imponeerde, werd na een aanvankelijke kleine achterstand nauwelijks afstand genomen voor rust. Daarna was het Parker dat wél de lakens uitdeelde en een overtuigende 77-48 winst behaalde. De overwinning zegt nog weinig over de plaats die op de competitie ladder bereikbaar is. Daaro ver zal het eerstvolgende duel, tegen het sterke Rotter dam-Zuid, veel meer leren. Wat wel in deze eerste wed strijd duidelijk werd was dat de nieuwelingen in het team, Lucy Groothuis (ex-Jolly Jumpers) en Marijke Klos (ex-Juventus), belangrijke aanwinsten vormen. De man-to-man verdediging (het wachten is In dit verband op een goed ander woord) die de ploeg van Rob de Vries uit voert is in het Nederlandse vrouwenbasketbal vrij uniek. En wel in die zin dat MTM slechts als afwisseling van een zone-systeem wordt gehan teerd. terwijl bij Parker. MTM juist de voorkeur heeft gekre gen. Op basis van een sterke conditie, want dat is natuurlijk een voorwaarde om het vol te houden, tracht de ploeg vanuit deze agressieve verdediging een snelle aanval op te zetten. Dit leek allemaal wat theorie in de eerste" helft tegen Sea De vils. Verdedigend was het aan tal fouten nog beperkt, aanval lend ging er echter veel mis. BASKETBAL De aanval werd zelden 'inside' gespeeld, waar toch de lange Marijke Klos vaak in staat is voor een snelle afronding of een beslissende pass te zor gen. Te veel werd vertrouwd op het afstandschot dat te veel missers opleverde. Met als gunstige uitzondering Lucy Groothuis'die wél met een be hoorlijk percentage voor de dag kwam. Na de rust, met een uiterst magere 29-26 stand, ging het aanvallend èn verdedigend be ter. Sea Devils dat voor de pauze succes had met geïm proviseerd gerommel van M. van de Ven en het technisch sterkere werk van N. Grootze, kwam er niet meer aan te pas. Ineke van de Laken bracht veel tempo vanuit de nu hecht slui tende verdediging en de aan- valspatronen werden geva rieerder uitgevoerd. Hierdoor kwam Marijke Klos binnen de LEIDEN Wat al wekenlang dreigde is gebeurd. De teleurstellende prestaties van de Trotters hebben tot een uiteen gaan van ploeg en coach Van Knijff ge leid. Met dien verstande dat het team bleef en de coach zich na overleg met de clubleiding terugtrok. Een van inzet overlopend Trotters behaalde zonder coach een zeer verdienstelijke 93-81 overwinning op het hoger genoteerde Zandvoörtse Lions. De derby tussen Lei derdorp en Luba werd met overmacht in het voordeel van Leiderdorp beslist: 113-63. MSV rekende gedecideerd af met Juventus: 1C8-67. Blitz nam in de - slotfase afstand van Dunckers en won met 80-71, terwijl BVO door twee zwak ke periodes tegen Zoebas een 72-52 ne derlaag leed. Het vertrouwen van de ploeg van Leiden Trotters in coach Leo van Knijff was na enkele wedstrijden dermate geslonken dat het bestuur de zaak in de afgelopen week als onhoudbaar bestempelde. In een gesprek tussen bestuur en coach kwam laatstgenoemde tot de conclusie dat hij niet langer bij Trotters wenste te blijven omdat dat een aanvaardbare op lossing in de weg stond. Of een goede BASKETBAL oplossing nu wel binnen bereik is is nog de vraag. Gisteren besliste de opnieuw benaderde ex-coach Ben van Cleef defini tief negatief. En tot december kunnen de spelers zich nog naar een andere club la- ♦en overschrijven. Tegen Lions speelde Trotters een van de betere wedstrijden in dit seizoen. In de eerste helft gecoached door Peter Pauli- des was de dadendrang door een romme lige aanvalsafwerking en een reeks defen sieve missers niet effectief. Vooral de elastische Marnalk profiteerde en bracht de Lions bij rust met 43-52 aan de lei ding. Na de pauze kwam Peter Kop in de coachrol, aangezien hij na wat p's en ge bekvecht met de scheidsrechters toch niet meer binnen de lijnen mocht komen. Tien minuten voor het eind werd Lions door een in hoog tempo draaiend Trotters achterhaald en vervolgens voorbij ge draafd. Lions verloor de ene na de andere speler met 5 p's en verloor met 93-81. Met Luba gaat het nog steeds bijzonder moeizaam. Zonder Geert van Zandwijk en met slechts vijf spelers op tijd aanwezig werd de ploeg na een 58-31 achterstand bij mst met 113-63 onder de speelvloer gestopt door een superieur Leiderdorp. Bij de Leiderdorpers was Ton Paulides met 29 punten topscorer gevolgd door Clemens Kriek en Michiel Neervoort (elk 16). Het Noordwijkse MSV boekte zijn vierde overwinning na vijf wedstrijden. Het jonge Juventus bleef tot aan 25-25 bij maar kwam er vervolgens niet aan te pas. Rust 44-27. Einduitslag 108-67. Topsco rers MSV: Van der Plas 30. Goosen 24. Blitz sloeg vlak voor rust een gat tegen Dunckers (43-34), maar. was de voor sprong acht minuten voor tijd na een press van de Hilversummers snel kwijt (69-69). Het duel dat bepaald werd door de lange mensen werd afgesloten bij 80- 71 voor Blitz. Peter de Weijs was met liefst 36 punten topscorer. BVO liep tij dens de behandeling van een wenkbrauw blessure van Erik-Jan de Mug een achter stand van tien punten op bij het Zoeter- meerse Zoebas. Een minder verklaarbare inzinking halverwege de tweede helfl kostte eveneens tien punten. Bij de Alp- henaren waren De Mug (24) en Luc Ette- ma (10) topscorer. (Van onze handbalmedewer ker) LEIDEN Op de eerste speelzondag van de zaal competitie haalden de da mes van Plantenhoek/Fore- holte in de landelijke eerste divisie goed uit. In de Voor- houtse sporthal „de Gaas- bak" werd het Arnhemse Esca door de pupillen van trainer/coach Wim Geerlings met 145 afgetroefd. Ook HVS,kwam in deze klasse tot winst. In Arnhem bleef de Stompwijkse formatie met 710 in de meerderheid te gen Swift. In de tweede divi sie leverde debutante OASE een goede prestatie door het Vlissingse Olympus een 16 13 nederlaag toe te brengen. De „Leidse" vertegenwoordi gers in de derde divisie le den beide een nederlaag. De dames van MMO moesten Snelwiek met 6r—5 voor, laten gaan, terwijl de heren van Olga/Saturnus bij Ancora 2 verrassend met 1815 on deruit gingen. Plantenhoek/Foreholte had in het duel tegen Esca een nogal moeizame start. Daar echter de Arnhemsen ook niet direct hun beste dag hadden, bleef een en ander zonder ca tastrofale gevolgen. Pas na ongeveer 15 minuten spelen kreeg Foreholte meer greep op het spel. Via 10, 11 en 31 drukte de Voorhoutse formatie door naar een 4—2 ruststand. Na de veldwisseling een dominerend Foreholte. Vanuit een hechte defensie (keepster Lia van Kesteren, te elfder ure opgeroepen om de geblesseerde Carta van der Zalm te vervangen, was goed op dreef) werd de Arnhemse ploeg nu met snel en geraffi neerd aanvalsspel binnen de kortste keren op een definitie ve achterstand gespeeld. Esca kon daar weinig positiefs te genover stellen, daarbij wel de aantekening dat de gevaarlij ke Arnhemse aanvalsleidster van meet af aan door Ne! Geerlings volkomen aan ban den werd gelegd. Foreholte zegevierde uiteindelijk ver diend met 145. Voor de Voorhoutse treffers zorgden: Karin Zonneveld 5x. Hannie Boskamp 3x, Nel Geerlings 2x, Marian Mens 2x, Mariëtte Siera en Elly Hoek. HVS kon zich in de eerste rondgang niet losspelen van het lastige Swift. De Stomp- wijksen hadden vooral moeite met de goed uitgevoerde 42 defensie van de Arnhemse ploeg. Met een 66 gelijke stand werd gerust. Na rust dicteerde HVS het spel en liet Swift daarbij weinig speel ruimte. Via de tussenstanden 7—7 en 7—8 liep HVS na een sterke slotfase weg naar een 7—10 eindstand. Voor HVS scoorden; Ank van de Bosch 5x, Ans Luiten, Leny van de Bosch, Sjanie Waayer, Gerda van de Bosch en Ankie van Wi96en. Tot 77 in de eerste helft de den OASE en Olympus weinig voor elkaar onder. Vanaf dat moment echter '„ontbrandde" de Alkemadese ploeg. Het tempo werd merkbaar om hoog geschroefd en Olympus danig onder druk gezet. Bij rust was het nog maar 87. maar direkt na de veldwisse ling drukte OASE gedecideerd door naar een onoverbrugba re 127 voorsprong. De ploeg van trainer Frank Bonte deed het daarna wat rustiger aan, zonder echter een mo ment de aandacht te laten verslappen. De zege kwam dan ook geen ogenblik in ge vaar, 16—13. Helma Stigter 8x, Margret Brugman 2x, Jan- nie Jansen, Riet Broesterhui- zen, Marian van der Geest en Lydia van de Poel tekenden voor de OASE-treffers. Tegen Snelwiek speelde MMO duidelijk beneden haar kun nen. Vooral in aanvallend op zicht kwam de Hoogmadese ploeg in het geheel niet uit de verf. De anders zo trefzekere Elly van Leeuwen en Leidy Vink liepen daarbij hopeloos naar hun vorm te zoeken. Het was maar goed dat de MMO- defensie (met de voortreffelij ke Riekie Brunt als sluitstuk) op dreef was, anders waren de Hoogmadese dames naar een grote nederlaag gespeeld. Nu bleef de schade beperkt tot een 65 verlies. Bij rust had Snelwiek een 53 voor sprong. Verantwoordelijk voor de score waren: Leidy Vink 3x (waarvan 2x uit een straf- worp), José Elstgeest en Hel ma Volwater. Tegen het geroutineerde der de team van Athene kwam Olympia niet verder dan een 55 puntendeling. Ook bij rust was de stand gelijk, 33. Overigens kwam Olympia pas in de laatste minuut naast Athene via een koelbloedig genomen strafworp van Her- mien Goekoop. Saturnus had weinig moeite met het Haagse SOS. Vooral in de tweede rondgang waren de Leidse dames oppermach tig. Na een 32 ruststand werd het een 103 zege voor Saturnus. Doelverdedigster Paula van der Hulst was bij zonder goed op dreef, zij stopte ondermeer een vijftal strafworpen. Marion Blansjaar en Connie van der Werf na men het merendeel van de Saturnus-doelpunten voor hun rekening. Northa kon het niet bolwerken tegen het fanatieke Schiplui den. Na een 63 ruststand Werd het uiteindelijk een 11 6 verlies voor de dames uit Noordwijkerhout. Voor de treffers zorgden: Nelleke de Jong 2x, Mariëtte Bergman 2x, Marjolein Duindam er^1®1,' Geerlings. eró r Heren recte Olga/Saturnus leed in RtK' dam een teleurstellenden 15 nederlaag tegen de rf. ves van Ancora. Teleur lend, omdat Saturnus,!nh^! danks de afwezigheid vair ton Klok en Henk Verwa feite meer in zijn mars|C/d dan de Rotterdamse atere nent. Op de beslissendewg 1 menten lieten de Leideifded h'et echter lelijk liggenfedic werden onder meer een H), tal strafworpen en zes db-1 H pe break-outs knullig omp Nc geholpen. Ondanks de nj laag kan debutant Hansl^i vers op een uitstekende strijd terugzien. Doelpu - makers aan Leidse zijdel# ren: Peter Waalwijk 6x, (1% Blansjaar 3x, Hans W< 3x, Menno Bom 2x en van Leeuwen. Na een gelijkopgaande strijd verloor Olympia L 19—22 van het derde f' van Hermes. De eerstefiff werd afgesloten met eef°® 12 voorsprong voor de Ir?* naars. Bij de Wassenaar nam Henri van Smirrei merendeel van de tr voor z'n rekening. MMO behaalde een ruimfcuid- 19 zege op de reserve o EHC. Bij rust haddeq. sti Hoogmadese heren alfcng duidelijke 212 voorsp Hans Elstgeest was doelpunten topscorer, G Elstgeest kwam 5x tot si In een matige wedstrijd]! Foreholte het sterke met 1510 de baas. Bfc, hadden de Voorhouter£ 85 voorsprong, jammer dat de ploeg uiL",<,É Hoorn het in de tweede gang niet meer zo nauw met de regels van het fa Het duel ontaardde da( onnodig in gooi- en smij '«hi leiden Do meest succes volle speler in het Hutspot- toernooi van badmintonvere niging De Merenwiek was ongetwijfeld Frederiksz. Met zijn partner Both won hij de herendubbel-finale en met zijn vrouw werd hij eerste in het gemengddubbel. Alleen BC Leiden kwam afgelopen weekeinde in competitiever band in actie. De Leidse ploeg toonde aan dat er een stijgende lijn in de prestaties aanwezig is. IJmond werd met 7-1 verslagen. Tijdens het Hutspottoemooi (C klasse) van de Merenwiek kwamen zaterdag en zondag maar liefst 118 badmintonners in actie. Het damesenkel werd gewonnen door Vermaes. Stelten werd in de finale ver slagen. Het herenenkel was voor Theuvenet die Frederiksz in de eindstrijd terugwees. Het duo Both/Frederiksz won het herendubbel, Guerin en Kriele werden tweede. Het dames- dubbel was voor Sihombing en Stelten. Dit duo bleek ster ker dan tegenstanders Oey en Goudzwaard. Het gemengd- BADMINTON dubbel tenslotte, werd een prooi voor het echtpaar Fre deriksz dat Drummen en Gue rin versloeg. BC Leiden BC Leiden begint op gang te komen. Tegen IJmond werd de tweede (grote) overwinning van het reizoen behaald: 7-1. Alleen Nora de Koning moest haar partij inleveren. In een spannende wedstrijd verloor zij met 12-10, 10-12, 9-12 van Verschoor. Winstpartijen: HE: Jan Slingerland - Smit 15-7, 15-3; Enzo Spadon - Sehr 15- 5, 15-2. DE: Dorie Koelemij - Versluis 11-1, 11-3. GD: Dorie Koelemij/Jan Slingerland - Versluis/Sehr 15-12, 15-11.* Nora de Koning/Enzo Spadon - Verschoor/Smit 15-5, 8-15, 17-14. HD: Jan Slingerlan- d/Enzo Spadon - Sehr/Smit 15-5, 15-2. DD: Dorie Koele- mij/Nora de Koning - Ver schoor/Versluis 15-11, 18-17. LEIDEN Leiden verraste dit regenach tige weekeinde door uit over Asvion te zegevieren. Voor het overige was alleen Roomburg, dat zowel bij de heren als bij de dames twee punten binnen sleepte, succesvol. Leiden behaalde in de eerste klasse een sterke uitzege van 4-2 op Asvion. Leiden startte goed en had na een kwartier via een velddoelpunt van Jurriaan Kant en een verzilverde strafbal van Johan van Marwijk Kooy al een 2-0 voorsprong op zak. Hierna zakte Leiden iets terug en kwam Asvion via een strafcorner vlak voor rust en een vlak na de pauze langs zij. Daartussen stopte keeper Henstra voor Leiden nog een strafpush. Halverwe ge de tweede helft greep Leiden weer het initiatief en wist via twee treffers van in valler Wouter Eykenhout de volle buit bin nen te halen. Forescate (2e klasse) moest een punt aan Te Werve laten, 1-1. Al na vijf minuten nam Forescate via Hans Riemens een voorsprong. De Voorschotenaren konden ondanks hun iets betere veldspel echter niet verhinderen dat Te Werve tien miuten voor tijd nog langszij kwam. Alecto werd door een zeer goed combinerend Ring Pass met 5-0 van het veld getikt. Noord- wijk verloor onnodig van Bennebroek met 1-0. De tegentreffer kwam tot stand uit een dubieuze strafcorner en Noordwijk was niet in staat zijn veldoverwicht in een doelpunt tot uitdrukking te brengen. Roomburg behaalde een sterke 2-0 over winning op Hermes. Kees Wendt verzil verde in de eerste helft beide strafcorners die hij te nemen kreeg. Na rust hield Roomburg zich met goed veldspel mak kelijk staande tegen de iets meer aandrin gende Den Heldernaren. Hisalis kon na 35 minuten spelen tegen Kikkers alweer naar huis. Zij namen een voorlopige 1-0 voorsprong mee naar Lisse. Dames Leiden verrastte ondanks een 3-1 neder laag met sterk spel tegen koploper to. Na een 0-0 stand bij de rust o Leiden via Marielle Bresser de Tweemaal slecht uitverdedigen stelt dito echter in staat de score in hun deel om te buigen. Dat Hudito vla^aa( tijd nog een strafcorner op de plankje Wl maakte de nederlaag voor Leidef zeer goed partij had geboden iëts jje flatteerd. Roomburg versloeg Noodgj wc ruim met 4-1. Na 10 minuten Roomburg al met 2-0 dankzij Wivie Q pers en Joke van de Drift. Loki Fa) kan voor Noordwijk nog iets terug maar in de tweede helft loopt Rooi|a via wederom Joke van de Drift en A|j. Rietveld makkelijk uit naar 4-1. I deelde de punten met Cartouche, 1 g r Leiderdorpse treffer kwam van de U|iiv van Manja Bosch uit een lange corn saiis verloor met 3-1 van Alphen. 5^ ster Nicole Brouwer scoorde ploeg uit LiS6g. LEIDSE COURANT MAANDAG 20 OKTOBER 1980 bucket veelvuldig aan iets dat zij gretig met resolute scores benutl gens kwam het hele tot een goede kwam ook iedereen a: met uitzondering van beschikbare Mardet vé nip. Na een demarrac 46-28 en 52-30 stokte* duktie tijdelijk, maar n groeide het verschil naar 67-41. Aan het de voorsprong nog iets 77-48. Nu maar hopen eerste helft een want zulke grapjes mag gen RZ niet maken. Karin Zonneveld scoort voor Foreholte. Zij nam in totaal vijf treffers voor haar rekening in het treffen met ESCA. Both en Frederiksz, winnaars van de herendubbelfinale van het Hutspottoemooi, ih actie. Het duo won met 18-15, 15-9 van Guerin en Kriele.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 22