klaverweide 'eestelijk in ebruik gen om en Katwijkse padvinders in internationale ether Nog geen vergunning voor bouw bedrijfswoning ilhelminapark krijgt opknapbeurtje mlerkeerssituatie Kennedylaan wordt aangepakt Uitleningen van ,De Kloosterhof laatste jaren enorm toegenomen GIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 17 OKTOBER 1980 PAGINA 7 likel 2| 0 vast. tol en ge. teeri ISTGEEST De verkeerssituatie op de ledylaan moet binnenkort worden verbe- A1 enige tijd geleden heeft het gemeente plannen laten ontwerpen om de laan jger te maken voor vooral fietsers. Uitvoe- van deze plannen gaat echter naar schat- een miljoen gulden kosten. i* li: d« erl ezvva' jam •keerscommissie boog zich gisteravond over „ntal tekeningen van de dienst gemeentewer- Met name voor fietsers waren suggestiestro ken en zelfs een vrijliggend fietspad ingetekend. Om dit alles te realiseren is er sprake van het ver smallen van de rijbaan ten behoeve van parkeer havens voor auto's. De commissieleden kwamen snel tot de conclusie dat dit plan waarschijnlijk niet haalbaar is, omdat er geen miljoen gulden be schikbaar zijn. Een reden waarom men zal adviseren tevens naar een eenvoudiger oplossing te zoeken. Die kan er, volgens de commissie, komen door bijvoorbeeld langs de gehele noodzijde van de laan suggestie stroken aan te brengen en aan de zuidzijde par keerhavens. De dienst Gemeentewerken zal nu een nieuw plannetjes voor de Kennedylaan uit werken. Een van de aanwezigen op de publieke tribune pleitte voor de invoering van eenrichtingverkeer op het gedeelte Kennedylaan tussen Abtspoelweg en Hofbrouckerlaan. Hij vestigde met nadruk de aandacht op de, volgens hem, levensgevaarlijke si tuatie die de geparkeerde vrachtauto's op de Ken nedylaan opleveren voor met name de fietsers. Naar aanleiding hiervan deelde burgemeester Scheenstra mee dat er naarstig naar een andere parkeergelegenheid voor vrachtwagens wordt ge zocht. Als aan de zuidzijde van de laan parkeerha vens worden gerealiseerd, dan kan het parkeren voor vrachtauto's niet gehandhaafd blijven. Ir. Westerduin stelde dat de snelheid van het ver keer beduidend kan worden teruggebracht door het plaatsen van vluchtheuvels in de route. Een idee dat wordt meegenomen. Overigens zal de Kennedylaan druk blijven totdat de Haarlemmer- trekvaartweg zal zijn verbreed en dat duurt nog wel enkele jaren. Het Wilhelminapark wordt thans opgeknapt Er komen een pleintje voor het raadhuis, een guns''e afwikkeling van de verkeersstroom en een doende aantal parkeerplaatsen. Teven het even.«- ele langparkeren zal worden opgetreden. De bo men in het Wilhelminapark worden gespaard: „dan de rijweg maar wat smaller", aldus de burge meester: die bij - ID WIJK Met het luiden van de olbel verrichtte wethouder Bedijn gis- "Idag de officiële opening van de nieu- inbare school 'Klaverweide'. Het was voor de eerste maal, dat de wethouder deze school aan de bel trok. Drieën- ig maal(!) toog hij voor dat doel naar linistérie en dat thans in Boerenburg iant schoolgebouw staat, is zeker niet ninst te danken aan het taai volhouden fciap Bedijn. iet geklingel van de bel liet de schooljeugd lerden ballonnen los. In de kleuren van irerweide': groen met een wit embleem. De van de ballons klapte tot vermaak van de ins en meisjes op de grond uit elkaar en in de patio overbleef was een cadeau van imeente: een plastiek van een gezin ge it door Koen Mertens. Jemeester Bonnike zwaaide na afloop van »ning lof toe aan architect Van der Meij wie het een jubileumdag was, want het is 1 rijfde school, die de bouwmeester voor Jwijk heeft ontworpen. Hulde was er ook bouwer Noorlander, die in een record- klaverweide' tot stand had gebracht Juder Bedijn herinnerde in zijn toespraak het zwervend bestaan van verschillende sen van de openbare school voordat 'Kla- lonj t verweide' gereed kwam. In augustus 1977 be sloot de gemeenteraad tot bouw van de nieuwe school aan de Stakman Bossetstraat en tevens wees de raad de architect aan. Een hachelijke situatie ontstond in december 1978, toen in het kader van Bestek '81 alle bouwplannen voor scholen met onmiddellijke ingang aan het mi nisterie dienden te worden, voorgelegd. Dit had weliswaar vertragend gewerkt, maar mede dank zij goede onderwijsprognoses in de Onder wijsnota van 1976 was uiteindelijk toch van alle Noordwijkse bouwplannen de ministeriële goedkeuring verkregen. Nadat aan de bezwaren van de omwonenden tegemoet was gekomen door een verschuiving van de bouwplaats, werd vorig jaar.op 29 no vember de eerste paal geslagen. Bedijn vertel de, dat die paal toen wat erg snel in de grond verdween, doch dit bleek overigens een goed voorteken te zijn geweest, want de aannemer slaagde er in de nieuwe school binnen acht maanden op te leveren. De naam 'Openbare Basisschool Klaverweide' legt een relatie tusen de oude kleuterschool-de pendance lagere school ,,'t Klavertje" en de vroegere weide, waarop de nieuwe school is gebouwd. Drie kinderen hebben de naam 'Kla verweide' bedacht Het zijn Karlien Koopman, Tatjana Verbiest en Remco Meyer. Voor elk van deze leerlingen was er een cadeautje. Voor de school is nog een kunstwerk in de maak. De drie kinderen die de naam voor de nieuwe school verzonnen: Remco Meyer, Mar- lien Koopman en Tatjana Verbiest. Voor ieder had wethouder Bedijn een cadeautje. Maggi Gilis heeft daarvoor een opdracht, maar het werk is nog niet klaar. Het blijft dus nog een verrassing. Er zit trouwens nog een verras sing in de lucht. De bekende 'Bollenjongens' onder aanvoering van Dirk van Rhijn hebben de schooltuin beplant. De heren Boeder en Van Exter brachten de gevoelens van de oudercom missies onder woorden. „Eén school, één team en straks één oudercommissie" (Van Exter). Het gezamenlijke geschenk was een kleuren-tv. Voorzitter Boering van de Vereniging voor O- penbaar Onderwijs haakte in op de voorge schiedenis van 'Klaverweide', toen de nieuw bouw in het gedrang dreigde te komen. De ver eniging zond toen een petitie naar het ministe rie, vergezeld van duizend handtekeningen. Met 'Klaverweide' beschikt men over een gun stige accommodatie voor de onderwijskundige integratie. Er staan echter nog enkele zaken op het verlanglijstje van de vereniging, deelde Boering mede en hij noemde de renovatie van de 'Witte School' en de nieuwbouw van de kleuterschool 'Hummelhof.' Vijftien sportshirts (groen met het witte Klaverweide-embleem) voor het schoolteam was het cadeau van Boe- ring's organisatie. lichtings- estuur shram ompleet 'HEN AAN DEN RIJN Iet stichtingsbestuur van Ashram College is com- t Tijdens een ledenver- sring werden er gistera- vier nieuwe bestuur- gekozen. stichtingsbestuur moest den uitgebreid tot 13 le- dat betekende dat er vier sen bij moesten komen, verkiezing daarvan werd iravond in de aula van het ram college overgegaan. Ie kandidaatstelling van de zei de heer Fre Vos, voor- r van het Ouderbestuur, het niet eeenvoudig was eest geschikte kandidaten inden. Hij hoopte dan ook de vergadering het advies de oudervereniging de bestuursleden te kiezen, overnemen. De door het 'ur van de oudervereni- gestelde en uiteindelijk •zen kandidaten waren: de J D.J. Faber, F.H.B. k, G. Kompier en A .L. ftog. De vergadering door het bestuur als - positief" ervaren. Men k dan ook de hoop uit dat et vervolg alle vergaderin- Weer zo zouden verlopen. uto andt uit TERWOUDE Een bestuurd door een 24-ja- Leidenaar brandde gis- Mddag na een ongeluk Ie Hoge Rijndijk geheel ongeluk gebeurde op de Rijndijk ter hoogte van leerburgkerk. De 24-jarige onaar reed in de richting hen. Een tegenligger sloeg ie'ing linksaf, waardoor de snaar moest uitwijken. Hij ndde tegen een lantaren- en de auto vatte vlam. krant ontvangen? Bel *®n 18.00 en 19.00 uur J^er 071-122248 en per c'ale koerier wordt de krant '°9 nabezorgd. De padvinders tijdens de Jamboree van vorig Jaér. KATWIJK De Katwijkse padvin ders doen ook dit jaar weer mee aan de internationale „Jamboree on the air" (JOTA). Padvinders over de gehele we reld proberen in dit weekend met hun gelicenseerde zend- en ontvangappara- tuur met elkaar in contact te komen. In Nederland wordt deze 23ste JOTA ge organiseerd en uitgevoerd in samenwer king met zendamateurs. Scouting Neder land onderhoudt nauwe banden met de amateurorganisaties VERON en VRZA en de Radiocontroledienst van de PTT. Scou ting Katwijk deed voor het eerst mee in 1973. Toen werd er gezonden vanuit het zeeverkennerstroephuis aan het Mallegat. Tegenwoordig vinden de uitzendingen {ilaats vanuit troephuis „Het Noorder- icht" aan de Zwarte weg 31 in Katwijk. Er wordt medewerking verleend door een groep van twaalf zendamateurs, die in ploegendienst gedurende 48 uur het Kat wijkse station in de lucht zullen houden. In vorige jaren werden door hen verbin dingen gelegd met padvindersgroepen uit Polen, de Verenigde Staten, Rusland, Ke nia, Japan, Engeland en Nederland. Om dit soort contacten ook dit jaar mogelijk te maken zijn provisorisch een aantal anten nes in elkaar gezet, bouwwerken van 10 tot 15 meter hoogte met tachtig meter draad. De leden van Scouting Katwijk kunnen het gebeuren van nabij meema ken in het weekend. Ook niet-padvinders kunnen op zaterdag 18 oktober een. kijkje komen nemen. Kabouters en welpen doen op zaterdagmorgen mee aan het Zaterdag- spel, dat zich rond De Noorderlicht af speelt. Verkenners en gidsen spelen het zelfde spel morgenmiddag rond het marktplein in Katwijk. RIJNSBURG Het aan tal uitleningen van de bi bliotheek „De Klooster hof" is de laatste jaren enorm toegenomen. Dit blijkt uit het jaarverslag dat gisteravond door de raadscommissie welzijn werd besproken. Tevens kwam de begroting van de bibliotheek aan de orde. Evenals vorig jaar moet f 15.000,-- worden bezuinigd. In overleg met het bibliotheekbe- stuur heeft de gemeente beslo ten op de aanschaf van boeken te korten. Het bibliotheekbe- stuur is hiermee akkoord ge gaan, omdat zij rekent op een rijkssubsidie, zodat de aan schaf van boeken gewoon door kan gaan. De heer Van der Meii stelde dat er altijd nog een behoorlijk bedrag voor de aanschaf van boeken voor handen is. „Als de rijkssubsidie uitblijft, zal het bibliotheekbestuur alleen wat meer prioriteiten moeten stellen bij de aanschaf van boeken", aldus de heer Van der Meij. KORTWEG VOORSCHOTEN Jeugd- en Jongerencentrum De Lin-' dehoeve aan de Koningin Wil- helminalaan in Voorschoten organiseert morgen weer een sessieavond. Iedereen die een muziekinstrument bespeelt kan dat instrument meenemen en gaan improviseren. Ook zijn er op de avond een aantal bekende popmusici aanwezig van de groepen Trail en Sfinx. Er is een uitgebreide verster kerinstallatie in de Lindehoe- VOORHOUT Het Is nog onzeker of aan de heer De Boer een vergunning zal worden verleend voor de bouw van een rolkas en een bedrijfswoning op een bij hem in bezit zijnde stuk grond. Zonder in bezit te zijn van de vergunningen is de Voorhouter reeds gaan bouwen. Een beroepschrift tegen de weigering van b en w van de vergunningen werd aanvan kelijk door de Voorhoutse ge- Diefstal uit motorhandel LEIDEN Een nieuwe mo tor en een stationcar met aanhanger zijn vannacht van het terrein van Hans Maasland Motor b.v. aan de Rijndijk gestolen. De totale schade bedraagt zestiendui zend gulden. De inbrekers verschaften zich de toegang tot het terrein door een slot van een hek te force ren. Vervolgens werd de deur van de toonkamer van de mo torhandel opengebroken. De f;estolen motor is een vier ci- inder Suzuki ter waarde van bijna tienduizend gulden. De dieven vervoerden de motor op een aanhangwagen, die met een goudkleurige Sunbeam- statibncar (kenteken- 22AG25) eveneens vanaf het terrein werd ontvreemd. De auto heeft een waarde van vierdui zend gulden en de aanhanger vijftienhonderd gulden. De ge stolen auto en de aanhangwa gen zijn aan de zijkant voor zien van zwarte vignetten met het opschrift 'Valk motoren'. meenteraad ongegrond ver klaard. Dit raadsbesluit nu moet worden herzien omdat de afdeling, rechtspraak van de Raad van State op haar beurt het verweerschrift van b en w heeft vernietigd met de mede deling dat de toetsing van het geheel niet had plaatsgevon den aan het bestaande plan maar uitsluitend aan de voor schriften van het bestem mingsplan 'Landelijk gebied'. Tegen de bouw van de rolkas heeft het college geen be zwaar. Deze was overigens al gebouwd, maar het verzoek om ook een woning te bouwen werd door het college niet in gewilligd. Volgens de CDA- fractie in de Voorhoutse ge meenteraad kan ook geen be roep worden gedaan op de an ticipatiebevoegdheid omdat er helemaal geen nieuwe ontwik kelingen te verwachten zijn. Bovendien zou het huis wor den bewoond door iemand die geen volledige dagtaak in het bedrijf van De Boer heeft, zo dat er geen sprake kan zijn van een bedrijfswoningen. De anbdere fracties waren dat er niet mee eens en zij wilden dat de zaak zo snel mogelijk werd geregeld. Na schorsing van de raadsver gadering gisteravond ver klaarde wethouder Borst dat de heer De Boer een nieuwe aanvraag voor een bouwver gunning moest indienen. De CDA-fractie stelde dat zij haar steun aan het geven van een richting het college positief in deze zaak adviseert Behalve de problemen rond de bouwvergunning werd er nog een nieuwe gemeentesecretaris benoemd. De heer Boon volgt de heer Van der Aardweg, die onlangs met pensioen is ge gaan, op. ve voorhanden. Ook mensen ,die alleen maar willen luiste ren zijn harte welkom. De en tree bedraagt ƒ2 voor leden, ƒ1 voor niet-leden. KATWIJK De Atletiek Vereniging Rijnsoever houdt morgen een prestatieloop in de Katwijkse duinen. Er kan een afstand van 2, 4 of 8 kilometer gelopen worden. De start is om 10.30 uur bij het Quick Boys clubhuis waar deelnemers zich vanaf half tien kunnen in schrijven. Het inschrijfgeld be draagt 3,50 gulden. OEGSTGEEST In het Groene Kerkje in Oegstgeest vindt op zondag 26 oktober een optreden plaats van het Philidor Ensemble. Het con cert maakt deel uit van een se rie zondagmiddag-concerten die door K&O worden georga niseerd. Voor dit concert op oude blaasinstrumenten zal het programma bestaan uit ka mermuziek, geselekteerd uit de talloze composities die in de baroktijd geschreven zijn. Toe gangskaarten kunnen besteld worden bij het K&O in Leiden of bij de K&O afdeling in Oegstgeest aan de Geversstraat 37. Ook op de bekende voor verkoopadressen zijn kaarten verkrijgbaar. Het concert be gint om 14.00 uur. De kassa van het Groene Kerkje is van af 13.30 geopend. LEIDERDORP Het ver pleegtehuis 'Leythenrode' aan de Hoogmadeseweg 55 in Lei derdorp houdt woensdag 29 oktober de jaarlijkse bazaar van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds. Op de ba zaar zijn vele attracties zoals een demonstratie leerbewer- ken, een rad van avontuur, rommelmarkt, grabbelton, etc. De opbrengst is bestemd voor het onderhoud van de aange paste bus en recreatieve doe len voor de bewoners. WARMOND De expositie in het Oude Raadhuis met het werk van een drietal kunste naar wordt morgen geopend. Burgemeester De Vree ze ver richt om vier uur de officiële handeling. Bij die gelegenheid zorgt het combo „North Sea Jazz Men" uit Noordwijk voor de muzikale omlijsting. Tot en met 12 november exposeren Els van Beek en Benno Bink keramiek en Ingrid Verodes- van der Loo pentekeningen en aquarellen. Het Oude Raad huis aan de Dorpsstraat is geo pend zo., wo. en do. twee tot vier uur, zaterdag elf tot vier uur, dinsdag zeven tot negen uur. NOORDWIJK De politie houdt morgen op het parkeer terrein achter net politiebu reau aan de Oude Zeeweg een fietsen-kijkdag. Iedereen, die in de loop van het laatste half iaar een rijwiel, brommer of Kinderfiets is kwijtgeraakt kan tussen elf en drie uur komen kijken of zijn/haar karretje eventueel bij de voorraad staat, die aan het politiebureau als gevonden is gedeponeerd. Na de kijkdag worden de overgebleven fietsen etc. aan de plaatselijke rijwielhandela ren verkocht Het parkeerter rein is te bereiken via de zjj- ingang (hek).

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7