CARRIÈRE KAn/EA informatrice scholieren vanaf 18 jaar Rijksinstituut vuur Drinkwatervuurziening medewerkers IRö) cfk) assistent-controleurs Belangstelling? LERARENOPLEIDING ZUIDWEST-NEDERLAND DELFT nascholing docenten voortgezet onderwijs de algemene rekenkamer vraagt [p©! Belangstelling? LEIDSE COURANT ZATERDAG 11 OKTOBER 1980 PAGIN ressorterende onder het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne vraagt: (mnl./vrl.) Bij het Rijksinstituut voor Drinkwater voorziening (RID) bestaan, als gevolg van een verbreding van het takenpak ket, en een daarmee samenhangende reorganisatie, een aantal vacatures. Het RID ressorteert onder het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne en is belast met onder zoek en advisering op het gebied van de drinkwatervoorziening en de milieuhygiënische zorg voor water en bodem, ook ondersteunt het Instituut de Nederlandse ontwikkelingssamen werking op deze terreinen. Het Instituut heeft een breed multi disciplinair samengesteld personeels bestand met thans 230 medewerkers. Het RID is momenteel gevestigd in Voorburg/Leidschendam; de bouw van een nieuw kantoor- en laborato-: riumcomplex te Rijswijk is in voor bereiding. winning, beheer en bescherming van grond water als grondstof voor de watervoorziening; beheer en bescherming van grondwater en bodem als mllleucomponenten; de kwantita tieve aspecten van de winning van opper vlaktewater t.b.v. de watervoorziening van bevolking en industrie; hydrologische aspec ten van het ontwerp en de uitvoering van Infrastructurele werken, alsmede met research op het gebied van de hydrologie en de geohydrochemle. hoofd vac. nr. 0-834810167 Hydrologische Hoofdafdeling Functie-informatie; in samenwerking met de projectcoördinator en de vakgroepcoördinator leiding geven aan de Afdeling (thans 46 mede werkers. waarvan 23 academici); verantwoor delijk zijn voor de planning van de organi satie. de bezetting en taken van de Afdeling; supervisie over en de coördinatie van de werkzaamheden, alsmede voor het weten schappelijk niveau van de onderzoeks resultaten en adviezen van de Afdeling. Vereist: diploma civiel of landbouwkundig ingenieur of een hiermee vergelijkbare.univer sitaire opleiding; ervaring op (geo)hydrolo- gisch/bodemkundig/milieukundig terrein, als mede in een leidinggevende en/of contactuele functie; redactionele ervaring. Leeftijd: 35-45 jaar. Salaris: max. f 7942,- per maand. vakgroepcoördinator vac. nr. 0-834910167 Functie-informatie: samen met het hoofd en de projectcoördinator (plv. hoofd) leiding geven aan de Afdeling; i.h.b. met de algemeen coördinerende leiding van de vakgroepen Geohydrologie, Geohydrochemie. Hydrologie en Modelontwikkeling, alsmede de groep Centrale Diensten (velddienst, laboratorium, data-systeem); toezicht houden op de kwaliteit en het wetenschappelijk niveau van de bij de vakgroepen in uitvoering zijnde onderzoe kingen; entameren van nieuwe ontwikkelingen op de verschillende vakgebieden, met speciale aandacht voor multidisciplinaire aspecten van het onderzoek t.b.v. het waterbeheer, de watervoorziening en de bodembescherming. Vereist: diploma civiel of landbouwkundig ingenieur of een hiermee vergelijkbare universitaire opleiding; onderzoekservaring op bovengenoemde vakgebieden, en ervaring in een leidinggevende en/of contactuele functie; redactionele ervaring. Leeftijd: 30-40 jaar. Salaris: max. f7286,- per maand. projectleider geohydrochemie vac. nr. 0-835010167 Functie-informatie: vanuit de vakgroep Geo hydrochemie bestuderen van geo(hydro)- chemische processen en ontwikkeien van modellen die deze processen en verschijn selen beschrijven; daartoe samenwerken met de vakgroep Modelontwikkeling en met onder delen van de Chemisch-Biologische Hoofd afdeling. Voorts interpreteren van gegevens inzake grondwater en bodemkwaliteit en onderzoeken instellen naar de effecten van menselijke activiteiten daarop; initiëren van nieuwe ontwikkelingen en verrichten van het nodige speurwerk daartoe. Vereist: voltooide universitaire opleiding die aansluit op bovengenoemde gebieden; ervaring op het gebied van geo(hydro)- chemisch en hydrologisch onderzoek en van modelontwikkeling. Redactionele ervaring. Salaris: max. f 6098,- per maand. assistent geohydrochemicus vac. nr. 0-835110167 Functie-informatie: in samenwerking met de andere leden van de vakgroep Geohydro chemie verzamelen, bewerken en interpreteren van gegevens inzake grondwater- en bodem kwaliteit; onderzoek verrichten naar de effecten van menselijke activiteiten daarop; coördineren van de werkzaamheden m.b.t. het in opbouw zijnde landelijk meetnet voor de grondwaterkwaliteit. Vereist: diploma HLS of HBCS of een ver wante HBO opleiding; ervaring op het gebied van bodemchemie, (geo)hydrologie en automatische gegevensverwerking. Salaris: max. f4033,- per maand. medewerker modelontwikkeling vac. nr. 0-835210167 Wetenschappelijk Programmeur Functie-informatie: meewerken aan de ont wikkeling van computerprogramma's (systeem ontwerp en realisatie van complexe program meringen) voor de modelmatige beschrijving van hydrologische en geo(hydro)chemische processen, waarbij gebruik wordt gemaakt van een PDP 11/34 computersysteem en via telecommunicatie van grotere externe syste men; adviseren en assisteren van gebruikers t.a.v. het doelmatig gebruik van computer programmatuur (programma-selectie, job- control, fouten zoeken e.d.); uitvoeren van modelberekeningen t.b.v. de Hydrologische Hoofdafdeling; documenteren en onderhouden van programmatuur. Vereist: diploma HTS weg- en waterbouw kunde of een hiermee vergelijkbare opleiding, of diploma wetenschappelijk rekenaar, resp. wiskunde MO A; ervaring met geavanceerde computersystemen en FORTRAN. Salaris: max. f3512,- per maand. Carrière- mogelijkheid tot hoofd van de Rekenkamer, met een salaris tot een max. van f 4033,- per maand is aanwezig. hoofd vac. nr. 0-835310167 Geohydrologisch-Bodemkundig Laboratorium Functie-informatie: i.h.b. ontwikkelen van onderzoeksfaciliteiten en werkwijzen op het laboratorium (3 medewerkers) t.b.v. geohydro- logisch en geo(hydro)chemisch onderzoek; daarbij samenwerken met de vakgroepen Geohydrologie en Geohydrochemie en met onderdelen van de Chemisch-Biologische Hoofdafdeling; optreden als deel-projectleider bij het ontwikkelen en bestuderen van methodieken ter bepaling van de eigenschap pen van de ondergrond in relatie tot de grondwaterbeweging en processen die de kwaliteit van het grondwater en de bodem beïnvloeden. Vereist: diploma HBO op technisch, land bouwkundig, fysisch of chemisch terrein; ervaring op het gebied van (geo)hydrologie en bodemchemie en met het uitvoeren van fysisch en chemisch bodemonderzoek. Salaris: max. f 4033,- per maand. De Chemisch-Biologische Hoofdafdeling Is belast met het onderzoek en advisering m.b.t. vraagstukken met anorganlsch-chemische, organisch-chemische, micro-biologische en hydroiblologische aspecten, waarbij projecten worden uitgevoerd op het gebied van: kwalitatieve eigenschappen en processen In oppervlaktewater; gedrag van verontreinigin gen, c.q. milieugevaarlijke stoffen in bodem en grondwater; milieu-toxicologie; water behandeling; gezondheidsaspecten van drinkwater. De Afdeling kent voor de uitvoering van zijn taken o.m. een anorganisch-chemisch labora torium, een organlsch-chemlsch laboratorium en een biologisch laboratorium, alsmede een aantal projectgroepen. hoofd vac. nr. 0-835410167 Laboratorium voor Organische Chemie Functie-informatie: algemene organisatorische en wetenschappelijke leiding van het Labora torium, dat is opgebouwd uit secties voor methodiekontwikkeling, gaschromatografische analyses en massaspectrometrische analyses (12 medewerkers, waarvan 3 academici). Het Laboratorium is i.h.b. belast met zowel fun damenteel als dienstverlenend onderzoek naar het voorkomen en gedrag van organische verontreinigingen in water en bodem. Het draagt op richting-bepalende Wijze bij aan nieuwe, c.q. aangepaste geavanceerde be palingsmethoden en aan normalisatie activiteiten. Voorts deelnemen aan diverse nationale en internationale overlegkaders (ondermeer EG en ISO) waarin wordt samen gewerkt met verwante instellingen. Vereist: voltooide relevante universitaire opleiding; ervaring op het gebied van milieu chemie en instrumentele analyse van organi sche verbindingen evt. opgedaan in het buitenland; ervaring in een leidinggevende en/of contactuele functie. Leeftijd: Safaris: r 35-45 jaar. 3x. f 6687,- per maand. biochemisch analist vac. nr. 0-835510167 deeltijdarbeid, 24 uur per week Functie-informatie: op het laboratorium voor Biologie zelfstandig uitvoeren van biochemische en hydrobiologische bepalingen en onderzoekingen. I Salaris: max. f 1680,- per maand. De Technische Hoofdafdeling Is belast met onderzoek en advisering m.b.t. technische aspecten van .de drinkwatervoorziening, inclusief de drinkwatervoorziening onder bijzondere omstandigheden, en m.b.t. de technische aspecten van op bescherming van de mllieucomponenten water en bodem ge richte plannen. De Afdeling fungeert in dat kader tevens als waterleidingtechnische dienst van de Rijksoverheid en levert voorts bij dragen aan de Nederlandse ontwikkelingshulp op alle bovengenoemde terreinen. Voor de uitoefening van zijn taak kent de Afdeling een Sectie Bijzondere Onderwerpen (waterleiding techniek), en de vakgroepen Civiele Milieu techniek en Procestechniek, alsmede een groep specialisten en projectgroepen. hts-ingenleur vac. nr. 0-835610167 Functie-informatie: in de Sectie Bijzondere Onderwerpen als projectleider opstellen van adviezen m.b.t. waterleidingtechnische vraag stukken bij de Rijksoverheid en verrichten van specifieke taken op het terrein van de milieu techniek van water en bodem; opstellen van projectidentificaties, tijds- en personeels planningen van de onder zijn/haar leiding uit te voeren projecten. Vereist: diploma HTS werktuigbouwkunde en ervaring op het terrein van de waterleiding of milieutechniek. Standplaats: Meppel. De Mathematisch-Fyslsche Afdeling Is belast met onderzoek en advisering op het gebied van toegepaste wiskunde (mathematische modelbouw, numerieke wiskunde, systems analysis, operational research, statistiek en automatisering). De Afdeling verzorgt ook de coördinatie van het werk binnen het Instituut op het gebied van automatisering en modelbouw en fungeert tevens als rekencentrum van het Instituut. De medewerkers van de Afdeling werkén veelal in projectverband - intensief samen met medewerkèrs van de andere afdelingen. hoofd vac. nr. 0-835710167 Mathematisch-Fysische Afdeling Functie-informatie: algemene en wetenschap pelijke leiding van de Afdeling (6 mede werkers, waarvan 5 academici); dragen van algemene verantwoordelijkheid voor de plan ning van de organisatie, de bezetting en de taken van de Afdeling. Voorts supervisie over en de coördinatie van de werkzaamheden; zorg dragen voor het wetenschappelijk niveau van onderzoeksresultaten en adviezen. Vereist: diploma wiskundig ingenieur of een hiermee vergelijkbare universitaire opleiding; ervaring op het gebied van de toegepaste wiskunde; redactionele ervaring. Salaris: max. f7286,- per maand. hoofd vac. nr. 0-835810167 Sectie Mathematische Fysica/Numerieke Wiskunde Functie-informatie: ontwikkelen en toepassen van mathematische en modeUeTingstechnieken en in dat verband optreden als projectleider; formuleren van nieuwe onderzoeksprojecten op het vakgebied; er op tóezien dat alle modelbouw-activiteiten op mathematisch- fysisch gebied en alle toepassingen van numerieke wiskunde binnen het Instituut vol doen aan de te stellen kwaliteitseisen. Tevens fungeren als plv. afdelingshoofd. Vereist: diploma wiskundig ingenieur of een hiermee vergelijkbare universitaire opleiding; ervaring op het vakgebied en bekendheid met de modernste inzichten en fechnieken; redactionele ervaring. Salaris: max. f6098,- per maand. De Bedrijfseconomische Afdejing vormt een ondersteunende afdeling binnen het Instituut en is belast met de financiële bedrijfs administratie, post- en archiefzaken, type- en reproductiewerkzaamheden, bode- en chauf feursdiensten, telefoon- en telexdiensten, huis houdelijke zaken en daarnaast in een afzon derlijke sectie- met de behandeling van economische en management-informatie vraagstukken. econoom/bedrijfskundige vac. nr. 0-606410167 Functie-informatie: als hoofd van het Bureau Economie' en Management Informatie opstel len van een totaalplan voor het Instituut o.m. bestaande uit: onderkennen van situaties die een planmatige aanpak vragen; adviseren ihzake de organisatie-opzet voor projectteams, werkgroepen, stuurgroepen en de daartoe behorende overlegstructuren; adviseren van de Directie, Instituutsraad en projectleiders over de gevolgen in tijd, geld en personeel van te nemen Deslissingen, alsmede over de taakafbakening tussen de verschillende onder delen van het Instituut; adviseren over toe passing van bepaalde technieken op het. gebied van doelmatigheid en rationalisatie, alsmede ter zake van bedrijfseconomische aspecten verbonden aan de advies- en onder zoeksactiviteiten; adviseren t.a.v. economische aspecten verbonden aan beleidsplannen van de overheid m.b.t. de drinkwatervoorziening en de hygiëne van water en bodem, t.a.v. bedrijfseconomische aspecten verbonden aan de reorganisatie van de openbare water voorziening, alsmede adviseren m.b.t. sub sidieverleningen; deelnemen aan projecten op .het gebied van de ontwikkelingssamenwerking behoort tot de mogelijkheden. 1 Gevraagd: b.v.k. universitaire opleiding economie of bedrijfskunde. Ervaring strekt tot aanbeveling. heao'er/hts'er vac. nr. 0-835910167 Functie-informatie: bijhouden en voortgangs controle van het totaal-projectenplan van het Instituut en adviseren bij veranderingen en breekpunten; analyseren van en rapporteren inzake management-informatie, signaleren en adviseren m.b.t. knelpunten; opzetten, aan passen en invoeren van administratieve systemen gericht op de bevordering van doel matigheid en rationalisatie; analyse/en van de financieel-economische aspecten voort vloeiend uit beleidsplannen van de overheid, concentratie van waterleidingbedrijven en subsidieverleningen. Vereist: diploma HEAO bedrijfsadministratleve richting, resp. bedrijfsinformatica, of HTS bedrijfskunde, alsmede praktijkervaring. Salaris: max. f4033,- per maand. boekhoudkundig medewerker vac. nr. 0-836010167 Functie-Informatie: administratief begeleiden van werken van derden; verifiëren van afrekeningen e.d. en opstellen van betalings adviezen; opstellen van overzichten, afreke ningen en periodieke verantwoordingen van het gevoerde beheer; behandelen van bijzon dere aangelegenheden; adviseren m.b.t.. financiële aspecten w.o. prijzen, interpreteren van leverings- en betalingsvoorwaarden, alsmede verrichten van andere werkzaam heden op financieel-economisch gebied ver band houdende met de werken in uitvoering. Vereist: diploma MEAO administratieve of commerciële richting óf HAVO met diploma MBA. Ervaring in een soortgelijke functie en studie voor SPD I strekt tot aanbeveling. Salaris: max. f 3084,- per maand. boekhoudkundig medewerker vac. nr. 0-836110167 Functie-informatie: controleren en afwikkelen van mutatie- en verwerkingsverslagen en informatiesystemen; afstemmen van over zichten met andere administraties, alsmede analyseren en oplossen van verschillen; aan vullen en corrigeren van bestanden; verwer ken van plannings- en voortgangsgegevens enz. Afhankelijk van de verdere ontwikkeling van een reeds ingevoerde geautomatiseerd informatiesysteem (boekhoudkundige) assis tentie verlenen aan andere bureaus binnen de Afdeling. Vereist: ten minste diploma MAVO 4; Praktijk- diploma Boekhouden of een hiermee vergelijk bare opleiding (b.v. MEAO). Ervaring strekt tot aanbeveling. Salaris: max. f 2800,- per maand. chef vac. nr. 0-836210167 Post- en Archiefzaken Functie-informatie: leiding geven aan een 6-tal medewerkers van het dynamisch en semi-statisch archief, alsmede aan de bode- verzendkamer; organiseren en coördineren van de werkzaamheden van en tussen de genoemde onderdelen en toezicht houden op de voortgang van de werkzaamheden; beoor delen van de post. routing, classificaties, enz.; bewaken en ontwikkelen van dossiervorming; zorgen voor optimale functionering en ont wikkeling van de archieven (o.m. verblijf plaatsenadministratie, diverse inventarissen, sanering dossiers, vernietigingslijsten, uitleen administratie, rappelsysteem en het verstrek ken van inlichtingen); vervangen van het hoofd Onderafdeling Algemene Zaken. Vereist: diploma HAVO; diploma SOD I; diploma SOD II of studerend daarvoor en b.v.k. leidinggevende ervaring in een archief. Salaris: max. f 3084,- per maand. Voor alle functies geldt: Tel. inlichtingen worden verstrekt onder nr. (070) - 69 42 51. betreffende: vac. nrs. 0-8348/0167 en 0-8349/0167 door ir. A. R. Bergen. vac. nrs. 0-8350/0167. 0-8351/0167 en 0-8353/0167 door ir. W. van Duijvenbooden. vac. nr. 0-8352/0167 door ir. A. Leijnse. vac. nrs. 0-8354/0167 en 0-8355/0167 door dr. ir. B. C. J. Zoeteman. vac. nr. 0-8356/0167 door ir. J. Zeper. vac. nrs. 0-8357/0167 en 0-8358/0167 door ir. J. G. de Graan. vac. nrs. 6064/0167 en 0-8359/0167 door ir. Tj. Hofker. vac. nrs. 0-8360/0167, 0-8361/0167 en 0-8362/0167 door N. F. Tinga. Bovengenoemde max. salarissen zijn in het algemeen afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring en zijn exclusief 8°/o vakantie uitkering en een toeslag van max. f 26,- per maand (bij volledige werkweek). Schriftelijke sollicitaties, onder het bij de gewenste functie vermelde vacaturenummer (in linkerbovenhoek van brief en enveloppe) en uw huisadres met postcode, Inzenden vóór 13 november 1980 aan de Rijks Psychologische Dienst, Prins Mauritslaan 1. Corr. adres: Postbus 20013, 2500 EA 's-Gravenhage. ^AH Extra. Leiderdorp^ AH Extra in Leiderdorp gaat woensdag 22 oktober a_s. open. En vraagt met spoed een Een zelfstandige, representatieve baan voor een jonge vrouw, vanaf 18 jaar. Als een goede gastvrouw gaat zij onze klanten vanuit de informatiebalie voorzien van informatie en advies bij vragen, problemen, opmerkingen en klachten. Maak dan even een afspraak voor een gesprek met de bedrijfsleider, de heer H. Knoppert,tel.071-413454. Werk aan de winkel bij AH Extra, de grote, gezellige winkel vol kwaliteitswinkeltjes. m Niei KA! BE* De Lerarenopleiding Zuidwest-Nederland verzorgt ook in het cursusjaar 1980-1981 nascholingscursussen, die zich vooral richten op recente ontwikkelingen in het onderwijs. Voor cursussen op de volgende vakge bieden kunt u zich nu nog intekenen: NEDERLANDS FRANS DUITS ENGELS MAATSCHAPPIJLEER BIOLOGIE HUISHOUDKUNDE TEKENEN WISKUNDE HANDVAARDIGHEID NATUURKUNDE TEXTIELE WERK VORMEN Tevens zijn er nascholingscursussen, die niet aan een speciaal vak gebon den zijn. Inschrijving voor deze cursussen staat nog open voor de volgende onderwerpen: ONDERWIJS AAN ANDERSTALIGEN LEERLINGBEGELEIDING INTERAKTE IN DE KLAS TOETS- EN EVALUAT1EVORMEN HET ONDERWIJSLEERGESPREK AUDIOVISUELE MEDIA LEERSTOF IN SPELVORM LB.O.-DOCENTEN CURSUS Nadere informatie vindt u in de prospectus nascholing cursusjaar 1980/ 1981, of telefonisch bij de LERARENOPLEIDING ZUIDWEST-NEDERLAND POSTBUS 2967 2601 CZ DELFT tel. 015-134947 voor de Algemene Rekenkamer (mn!./vrl.) Functie-informatie: meewerken aan financiële onderzoeken bij de departe menten en de daaronder ressorterende diensten, bedrijven en instellingen. Vorelst: tenminste diploma HAVO. Standplaats: s-'Gravenhage. Aanvangssalaris: bij 18 jaar f 1424,-, 19 jaar f 1562,-, 20 jaar f 1700,- en 21 jaarf 1838,-. De salarissen zijn exclusief 8% vakantie-uitkering en een toeslag afhankelijk van leeftijd variërende van f 20,15 tot f 26,- per maand. Bij voortgezette studie promotiemogelijkheden aanwezig. Een brochure kunt u aanvragen bij de Algemene Rekenkamer, Postbus 20015, 2500 EA 's-Gravenhage. tel. (070) - 46 92 90. Sollicitaties Inzenden vóór 1 november 1980. ^^^™^^AHExttaJL£idadorp AH Extra in Leiderdorp gaat woensdag 22oktobera.s.open. En vraagt nog enkele voor het bijvullen van diverse afdelingen, op maandag-, woensdag- en vrijdagavond. Meld je dan snel aan bij de heer A. HLarivière, tel. 071 -4134 54 Werk aan de winkel bij AH Extra, de grote, gezellig#; winkel vol kwaliteitswinkeltjes

Leidse Courant | 1980 | | pagina 18