Bouwplan Buitenhof moet soberder Stichting wil peuterzalen beter spreiden over Noordwijkerhout Ook Katwijk heeft een Vrouwenraad Rijnshurgse concours grootser dan ooit NIEUWE TEGENVALLER VOOR LEIDERDORP J jagere tuur De {Bloemhof 't Aardige van die Strippenkaart: Badminton vereniging Lisse wil eigen hal Boete voor slordige veehouder REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 10 OKTOBER 1980 PAGINA 1 LEIDERDORP Het woningbouwprogramma in het uitbreidingsplan BuitenhofOost zal aan zienlijk soberder moeten worden uitgevoerd dan oorspronkelijk werd gedacht. Oorzaak hiervan is de weigering van de door het ge- meentebestuur uitgenodigde aannemers om eonder meer mee te werken aan het twee jaar terug door de begeleidingscommissie Buitenhof a ontwikkeld plan voor de bouw van 572 wonin- ie betrokken aannemers hebben de wethouder [van ruimtelijke ordening en openbare werken A. H. Meerburg (CDA) meegedeeld dat zij het risico voor de bouw van de 10% duurdere vrije sectorwo ningen (verkoopprijs boven 250.000.-) niet dur ven te nemen. Het aandeel van 13% goedkopere vrije sectorwoningen ontmoet minder bezwaren mits de lokaties zo worden gekozen dat ze goed verkoopbaar zijn, zo hebben de aannemers wet houder Meerburg laten weten. In de verdere ver deling werd rekening gehouden met de bouw van 27% premie-B, 10% premie-A en 40% woningwet woningen. De weigering van de aannemers heeft de nodige gevolgen voor de financieringsopzet en de verde ling in de woningcategorieën van het plan. Naar mate er minder vrije sector woningen worden gebouwd moet de verminderde grondopbrengst over de andere sectoren worden verdeeld. Wet houder Meerburg heeft de aannemers toegezegd uit te rekenen of wijzigingen in het bouwprogram ma ten gunste van de premie- en de sociale sector economisch haalbaar zijn. Volgens de heer Meer burg betekent dit meer huizen per m2 en een so berder opzet van de gehele wijk. Een mogelijke soelaas ziet hij in de bouw van premiehuurwonin gen waarvoor het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds (ABP) belangstelling heeft getoond. In de oorspronkelijke opzet was daarmee geen rekening gehouden. Intussen betekent dit de zoveelste tegenslag voor de gemeente Leiderdorp, waardoor de uitvoering van het woningbouwplan verder wordt vertraagd. Als alles volgens plan was verlopen hadden de eer ste huizen in de nieuwe wijk Buitenhof al moeten zijn opgeleverd. Het streven van de gemeente di rect na het gereedkomen van de wijk Voorhof met de bouw in Buitenhof te beginnen werd in eerste instantie door de provincie doorkruist. Problemen over de woningdichtheid konden slechts na moei zaam overleg worden opgelost. Een tweede tegen valler was de bodemgesteldheid die aanzienlijk drassiger bleek te zijn dan voordien werd aangeno men, waardoor het bouwrijpmaken minstens een jaar langer duurt. Al met al zal het zeker tot midden volgend jaar du ren voordat de eerste paal voor de woningen die in opdracht van de Algemene Woningbouwvereni ging Leiderdorp zullen worden gebouwd de grond in kan. Begonnen wordt aan de zuidkant van de nieuwe wiik in de buurt van de thans in aanbouw zijnde multifunctionele accommodatie waarin de streekmuziekschool „Rijnakkoord" en de openbare bibliotheek zullen worden gehuisvest. LEIDERDORP Wethouder li. Gehner-Ellenberger (VVD) is bereid de volkstuinveren iging „De Bloemhof" tegemoet Ite komen en de huurprijs voor de grond in het toekomstige 'volkstuincomplex ten noor- |den van het sport- en ree 3 tiepark „De Bloemerd" te ver lagen. JDit deelde zij gisteravond mee jtijdens een vergadering van de [commissie cultuur, recreatie jen sport. De wethouder bleek geschrokken van het feit, dat [vanwege de huurprijs van \f 1,- per m2 een dertigtal le- fden hun lidmaatschap hebben opgezegd, waardoor het be stuur van de volkstuinvereni ging genoodzaakt is om met tuinen te leuren. Wel meende zij, dat een geleidelijke aanpas sing aan de door de gemeente raad vastgestelde prijs noodza- jkelijk zou zijn. Ook de volks tuinvereniging haar dreige- Jment om tegen de gemeente ieen AROB-procedure aan te [spannen zal uitvoeren hangt |van de bereidheid van de raad |af op zijn oorspronkelijk be sluit terug te komen. j Pluim voor 'Villa Rozenrust LEIDSCHENDAM Het restaurant Villa Rozenrust aan de Veursestraatweg in Leidschendam krijgt vana vond de Zilveren Hoffelijk- heidspluim van het bedrijf schap Horeca. Het is de elf de maal dat deze onderschei ding ons land wordt uit- De zilveren pluim wordt ver leend vanwege de goede be diening, inrichting en algehele service. De personeelsleden van het Leidschendamse res taurant ontvangen elk een zil veren re vers-speld. KORTWEG OEGSTGEEST Het Cen trum voor Transcedente Medi tatie organiseert op vrijdag 10 oktober een open vraagavond in het gemeentecentrum aan de Lijtweg. De avond staat on der leiding van een leraar in <teze eeuwenoude techniek om lichamelijk en geestelijk tot rust te komen. De avond be gint om acht uur en de toe gang is gratis. -jISSE De Haarlemse for matie Taurus treedt op zater dag 11 oktober op in het Lisse- se vormingscentrum Qbus aan de Ruishornlaan 21. Taurus brengt symphonische rockmu ziek. Het concert begint om negen uur. De entree bedraagt 4 gulden voor Qbus-leden en 6 "julden voor niet-leden. _<ISSE De Lissese EHBO- vereniging start dinsdag 14 ok tober met een nieuwe begin nerscursus onder leiding van de artsen Sedelaar en Van Dijk en instructrice A.Th. Bunk. De cursus wordt in 16 lessen van twee uur gegeven in gebouw Salvatori aan de Lissese Wagenstraat. Aanmel ding en informatie bij: H. Eijs- bergen. Witte de Withstraat 21 .tel. 15396. Op woensdagavond ei 15 oktober begint een cursus voor gevorderde EHBO'ers. NOORDWIJK Ramses Shaffy geeft zaterdag 18 okto ber op uitnodiging van de Stichting Kulturele Aktivitei- ten Noordwijk (SKAN) een optreden in het Noordwijkse dorpshuis 'De Kuip'. Vanaf half negen is hij daar zingend achter de vleugel aan te tref fen, terwijl de acteur Vincent Walter enkele toneelfragmen ten zal spelen. Kaarten zijn in de voorverkoop onder meer verkrijgbaar bij het Noord wijkse VVV-kantoor raison van 15 gulden. SKAN-dona- teurs, CJP-houders en 65-plus- sers kunnen het concert bijwo nen tegen betaling van 12,50 gulden. Telefonisch plaatsen reserveren: 01719-11612. KATWIJK De afdeling Katwijk van de Algemene Ne derlandse Bond van Ouderen bestaat 25 jaar. Ter gelegen heid van dit vijfde lustrum Wordt op vrijdag 31 oktober een receptie gegeven in het gebouw Tripodia aan de Hoor- nesplein in Katwijk. De recep tie duurt van 15.00 tot 17.00 uur. Mevrouw Van Paridon-van Tol en Van Beelen-Van Duuren. KATWIJK Het samen werken van verschillende vrouwenorganisaties in een overkoepelende Vrouwen raad is niet nieuw. Een na tionaal orgaan op dit gebied functioneert al enige jaren, terwijl ook provinciale en een groot aantal plaatselijke raden reeds kunnen bogen op een respectabele staat van dienst. Sinds deze week beschikt ook Katwijk over een vrouwenraad, waarin to taal dertien vrouwengroe pen en -organisaties zijn ver enigd. Het doel van deze raden is in het kort het bundelen van kleine, op zichzelf staande groeperingen, om op een meer efficiënte wijze op te komen voor de belangen en vorming van de vrouw. De kennis en informatie die bij de organisa ties aanwezig is functioneler te benutten, zodat een grotere groep van vrouwen kan wor gden bereikt. Hoewel overleg en samenwerking centraal staan behouden de aangesloten groeperingen hun eigen iden titeit. In de praktijk komt het werk neer op het geven van cursus sen, info-avonden en het op richten van adviescommissies, waarin wordt ingespeeld op actuele onderwerpen. Belang rijk is hier vooral het doorspe len van vraagstukken afkom stig van het nationaal en pro vinciaal niveau naar de plaat selijke vrouwenraad. Het is dan ook wenselijk dat er in de toekomst in elke Nederlandse gemeente een dergelijk orgaan is geïnstalleerd. Het werken aan de basis leidt namelijk in veel gevallen sneller tot een concrete oplossing. De Vrouwenraad probeert niet op een fanatieke feministische wijze haar doelstellingen te verwezenlijken, maar emanci patiegedachten spelen bij de gekozen onderwerpen soms zeker een rol. Mevrouw J. G. van Paridon-Van Tol, voorzit ster in Katwijk. „Bij het ont werpen van bijvoorbeeld een rampenplan is er voor de functie van de vrouw weinig of geen plaats. Ook vrouwen zijn echter in staat tot het be sturen van vrachtwagens en ambulances, het verzorgen van gewonden en ga zo maar door. Op dit gebied zijn er mis schien wel tientallen zaken waarbij de capaciteiten van de vrouw onvoldoende worden benut". „Ook zijn we bezig met het op richten van een Vrouwen Ad vies Commissie (VAC), di'^ zich richt op de woningbouw. Over de indeling van een huis zouden wij wellicht hele prak tische ideëen kunnen aandra gen. Verder houden we ons bezig met Politieke Scholings cursussen, het opzetten van een Open School project en een cursus bestuurskunde". Veel van deze aktiviteiten ko men in aanmerking voor een CRM-subsidie door de emanci patorische raakvlakken, en" worden begeleid door verschil lende werkgroepen. Over het toekomstig functio neren van de Vrouwenraad la ten voorzitster Van Paridon- Van Tol en secretaresse Van Beelen-Van Duuren zich nog erg voorzichtig uit. „We be staan nu officieel pas drie da gen en kunnen toch pas in de praktijk te weten komen of al les naar behoren functioneert Je moet natuurlijk uitkijken dat je de leden niet verzadigt met allerlei activiteiten. Een verantwoorde opbouw is aller eerst noodzakelijk". In het samenwerken van vrouwenorganisaties van wel zeer uiteenlopend pluimage (van „Rooie Vrouwen" tot „Vrouwen in de VVD" wor den geen moeilijkheden ver wacht. „Elke groepering is met twee personen in het dagelijks bestuur van de raad vertegen woordigd, en dit blijkt in de maanden van voorbereiding, uitstekend te hebben gewerkt. Ieder heeft het recht nieuwe onderwerpen ter discussie te stellen, maar ook om zich eventueel te distantiëren van een bepaald project. We blij ven tenslotte een verzameling van onafhankelijke vrouwen- groeperingen". NOORDWIJKERHOUT De Stichting Kindercentra Noordwijkerhout brengt in een nota, gericht aan het colle ge en de raad, een aantal ruimte- en ruimtelijke proble men binnen het werk van de peuterspeelzalen onder de aandacht. De Stichting hoopt dat de nota „Verwachtingen en behoeften binnen het werk van de peuterspeelzalen in Noordwijkerhout" een aanzet zal geven tot het vinden van oplossingen, waarbij zij een samenspraak met de gemeen te van het grootste belang vindt. Al meerdere malen heeft de Stichting, gewag gemaakt van de problemen. Deze proble men gelden niet alleen de aard en inrichting van de huidige zalen, maar ook de spreiding ervan over de gemeente. Het gaat hierbij vooral om de drie peuterzalen in de kern van Noordwijkerhout; Wolkewiet- je, Pinkeljte en Pinkelotje. De Stichting geeft toe nooit eerder met concrete plannen geko men te zijn om de problemen aan te pakken, maar zij wijt dit aan de geringe financiële armslag van de Stichting. Zij vindt het echter nu hoog tijd worden alles eens op een rijtje te zetten. Het bestuur wordt daarin gesterkt door de ver wachting dat binnen afzienba re tijd de speelzaal Pinkeltje (gevestigd in „Open house zal moeten verdwijnen in ver band met de uitbreiding van het nabijgelegen raadhuis. Alvorens met een aantal sug gesties te komen wordt nader ingegaan op de huidige situa tie. Men heeft hiertoe Noordwij kerhout verdeeld in een zuide lijke wijk, een noordelijke wijk en een centrumwijk. Aangegeven wordt dat 40 kin deren uit wijk Zuid, 50 kinde ren uit wijk Centrum en 36 kinderen uit wijk Noord de peuterspeelzalen bezoeken. Op De speelzaal Pinkeltje. wijk Zuid, 31 kinderen uit Zuid in de toekomst minder wijk Centrum en 22 kinderen kinderen gaat leveren. Voor uit wijk Noord. wijk Centrum verwacht men de wachtlijst is het beeld als Naar aanleiding van de cijfers minstens een gelijk blijven, volgt: 15 kinderen komen uit verwacht het bestuur, dat wijk maar in de wat verdere toe komst een groei (hierbij wijst men op het bouwplan Zeéburg en het plan Mossenest, die ge heel of gedeeltelijk in deze wijk liggen). Ook voor wijk Noord verwachx men een sta biele situatie en in de verdere toekomst via het plan Mosse nest wellicht enige groei van het aantal kinderen. Men concludeert dat voorlopig zeker nog met drie zalen ge werkt moet worden. Pinkeltje zal de opvangrol binnen wijk Noord kunnen blijven vervul len. De Stichting acht het ver der van het grootste belang één van de twee zalen uit wijk Zuid (deze wijk gaat minderen kinderen leveren) over te brengen naar wijk Centrum. In deze wijk staat helemaal geen zaal, terwijl daar de meeste kinderen vandaan ko men en bovendien zal deze wijk nu en in de toekomst ook de meeste groei opleveren. De Stichting geeft aan dat Pin keltje in wijk Noord gesitueerd moet blijven. Als de zaal dus in verband met de uitbreiding van het gemeentehuis moet verdwijnen, moet er in die wijk een passende accommo datie gezocht worden. Als eer ste mogelijkheid geeft de stich ting nieuwbouw, maar ook leegkomende lokalen (in o.a. de St. Jozefschool) acht men een mogelijkheid. Op de vraag welke van de twee zalen in wijk Zuid (Wolkewietje of Pinkelotje) moet verhuizen naar wijk Centrum geeft de stichting nog geen antwoord. Wel vindt zij, dat de zaal in wijk Centrum dient te liggen in de regio Dorpsstraat/Via- ductweg/ Kerkstraat/ V.d. Weijdenlaan. Als mogelijkhe den geeft men o.a. nieuwbopw, het betrekken van de accom modatie van de Openbare Bi bliotheek (deze is uit haar jasje gegroeid en zoekt ook naar een andere huisvesting) en eventueel vrijkomende loka len in de in het genoemde ge bied gelegen scholen. RIJNSBURG Het vijfde Rijnsburgse Mars-, Show- en Majorettenconcours, dat morgen door de Rijnsburgse Flora Band in de Florahallen wordt georganiseerd is nog grootser opgezet dan in voorgaande jaren- .De 43 deelnemende verenigingen, afkomstig uit alle delen van het land zullen op deze dag 78 wedstrijden gaan afwerken en daar mee is het Rijnsburgse concours uitgegroeid tot het het grootste overdekte evenement op dit gebied in Nederland. Het concours staat onder auspiciën van de Bond van Christelijke Muziekverenigingen in West- Nederland en kan daarom een Bondsconcours worden genoemd. Om het overvolle program ma naar behoren af te werken is een scheiding aangebracht tussen mars- en showwedstrijden en de majorettenwedstrijden. Het bestuur van de veilingvereniging Flora heeft voor dat doel twee zalen beschikbaar gesteld in de Florahal len. De Bond zorgde voor zes gerenommeerde juryleden. Het dagprogramma zit er als volgt uit: om half acht s 'morgens gaat de Veiling Flora open voor de korpsen. Van half negen tot half één wor den de Marswedstrijden in zaal 1 gehouden, van half elf tot half één de Majorettenwedstrij den in zaal 2. Om hal één begint het défilé van de deelnemende korpsen langs het raadhuis. Van twee uur tot half vijf worden de Marswed strijden en de Majorettenwedtrijden voortgezet. Van half vijf tot vijf uur vindt de eerste prijs uitreiking van de mars- en Majorettenwedstrij den plaats. Van vijf uur tot kwart voor negen worden de Showwedstrijden in zaal 1 gehouden en gelijk daarna volgt de prijsuitreiking voor dit gedeelte; waarna het concours om kwart over negen wordt afgesloten. De prijzen zijn beschikbaar gesteld door de ge meente Rijnsburg, het Autocentrum Rijnsburg en de Flora Band. De entree bedraagt ƒ2, een uitgebreid program maboekje kost ADVERTENTIE. H( hui- d) trirwimtjcr ir mi 'Uil i/tilfir nj). Rij dc haltes verloopt liet nu wat sneller, omdat veel minder reizigers hun kaartje op het voertuig kopen. De strippenkaart is in de voorverkoop immers voordeliger. lien 15-strippcnkaart,gekocht bij station, postkantoor,sigarenzaken, r/ {,SPAR-cn SR V-winkels is bijna 12 cent per strip goedkoper. I Wat niet wil zeggen dat de strippenkaarten die wél in bus •Jj. en tram verkocht worden (de 6- en lO-strippcnkaart) nu onredelijk duur zijn. •- hen 6-strippcnkaurt (f 2,85) bijvoorbeeld is altijd nog voordeliger dan dc prijs die u eerst betaalde voor drie enkeltjes van één zone. Met de Strippenkaart kom je oveml. Openbaar Vervoer, Postbus 55,2501 CB Den Haag. LISSE Een accommo datiecommissie van de Badmintonvereniging Lisse heeft de mogelijk heden onderzocht om in Lisse een eigen badmin- tonhal te realiseren. De vereniging van 220 leden kampt met een ernstig zalentekort. Dit terwijl er ook nog een wacht lijst bestaat van ruim 80 aspirant-leden. De vere niging wil Lisse graag inpassen in een door de Nederlandse Badmin- tonbond ontworpen 'Hallenplan'. De Lissese commissie heeft voor het onderzoek gebruik gemaakt van cijfers van de Nederlandse Sport Federatie. Hieruit komt duidelijk naar voren dat er de komende ja ren een grote vraag zal ont staan naar mogelijkheden voor sportbeoefenaars vanaf 35 jaar. De Lissese badmin tonvereniging is van mening dat badminton juist voor deze groep erg aantrekkelijk is. Op dit moment maakt de groep senioren al bijna 70 procent uit van het totale le denbestand, terwijl de vere niging nog een sterke groei verwacht. In het uitgebrach te rapport „Meer badminton accommodatie geeft ook meer volwassen(en) recrea tie", komt de vereniging dan ook tot de conclusie dat een eigen zaalruimte beslist geen overbodig luxe is. NOORDWIJKERHOUT/DEN HAAG De kantonrechter in Leiden had een 32-jarige vee houder uit Noordwijkerhout veroordeeld tot vierhonderd gulden boete, wegens overtre ding van de Hinderwet. Op een perceel land aan de Tes- pellaan in zijn woonplaats had verdachte een varkensmeste- rij, waarvoor hij van het ge meentebestuur onder bepaalde voorwaarden in 1974 een ver gunning had ontvangen. Tot die voorwaarden behoorde on der meer dat de deur van de varkensstal zelfsluitend moest zijn, mest en gier niet in een open put mocht worden bewaard, het geheel een orde lijke en schone indruk moest maken en in goede staat van onderhoud moest verkeren. Maar op 8 juni 1978 werd door de politie geconstateerd dat een en ander veel te wensen overliet. Verdachte deelde in hoger beroep bij de Haagse rechtbank mee dat als gevolg van de slechte economische si tuatie de varkenshouderij niet lonend was. Hij had hoge kos ten gemaakt onder meer door bouwen van een nieuwe stal en andere voorzieningen. Bij gesprekken met de wethouder bleek dat de gemeente wel be reid was het terrein te kopen als stortplaats van vuil en dat is inmiddels gebeurd. rein in exploitatie had", aldus verdachte. Niet alleen ligt er een acht meter hoge berg huis vuil, maar regelmatig Romen ook particulieren er huisvuil brengen en gooien dat overal neer. De officier constateerde dat verdachte vaker aanschrijvin gen heeft gehad van het ge meentebestuur, maar aan het onderhandelen moest een ein de komen. Gezien de gang van zaken wilde de officier nu vol staan met een eis van 250 gul den boete. Vonnis op 23 okto ber.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7