Oplopende koersen 'etze tegen kalfsvlees inet hormonen treft Vooral Nederland Crisisplan staalindustrie nog niet in EG-ministerraad PfSi Financiën [IVALITEIT IN EG STAALFABRIKANTEN JUICHEN PLAN TOE 7 Beurs van Amsterdam LEIDSE COURANT VRIJDAG 10 OKTOBER 1980 PAGINA 21 35 gr. out, JK er), zout, lijk v mater ,gN HAAG Er is in Eu- 2 topa een hetze aan de gang 'epels p-gu het kalfsvlees die met slagrt ajne Nederland treft. Ge- iets vajjj^t In Italië en overgesla- en naar Frankrijk, Grie- dich enland, Oostenrijk en nu botei -aarschijnlijk West-Duits- hem Het gaat daarbij om k gi gebruik van hormonen totaal ij de produktie van het voor alfsvlees. Hormonen die schtn snelle groei van het kalf ilveru loeten bevorderen. Het ge- 'ut, pe ruik van dergelijke hormo- en le, en is echter al sinds 1961 in f. Als ns land verboden terwijl er n ook inds 1967 een controlesys- gepe pem in werking is. „Ieder- brade 6n probeert de zwartepiet voeg aar een ander toe te schui- leer ofen om van de eigen troep oorzic f te komen", aldus een :ken woordvoerder van het pro- eg de uktschap voor vee en vlees. rneer roensc[\s belangrijkste oorzaak kan de ju en in de EG ontbrekend ver- m od op het gebruik van hor- •ens ionen en een sluitend contro- niet 'systeem daarop worden ge- r bint jen. Alhoewel de ministers de an landbouw van de EG-lan- daar en onlangs besloten dit sy- op). leem op te zetten, zal het en vol waarschijnlijk nog lang op zich an te jten wachten. „De Brusselse room molens werken langzaam. Dat u zo aat wel een tijd duren en in aar kunnen wij niet op wach- den", aldus de woordvoerder ngens ran het produktschap. Wat er op JEANT USSISCHE GRAANOOGST ALT TEGEN tOSKOU - Dit jaar oogst de jvjet-Unie naar alle waar- ihijnlijkheid 190 miljoen in graan; 45 miljoen ton inder dan de was ver acht, zo is uit kringen ind het Russische ministe- ie van landbouw vernomen. \Aanhoudende regenval en een in sotekort aan zonneschijn hebben de oogst in vele graangebieden vl jeen goed gedaan. datAmerikaanse deskundigen oiiebben al eerder verklaard eensg |at de wereldvoorraad aan het in dnd van het seizoen (volgend Iruk! ljjar juni) 191 miljoen ton be- 1 Iraagt, de kleinste hoeveel- Bosclheid in vijf jaar. Ze waren oorma daarbij uitgegaan van een Rus- A sisehe graanoogst van onge- 'o.ór ©veer 210 miljoen ton. 'n 'De slecht uitgevallen oogst in 1 Blujde Sovjet-Unie betekent dat voor het land op de graanmarkten 'ee po meer zal moeten kopen. Dit ze vei kan leiden tot een verhoging is, h van de prijzen. hter\*Van de Verenigde Staten mag /ant de Sovjet-Unie maar acht mil- nen tjoen ton graan kopen als ge- slevisl volg van het Amerikaanse ers ei graanembargo. Zonder dit em- ;en, A bargo had de Sovjet-Unie ze- 't CD ventien miljoen ton Ameri- verd e kaans graan kunnen kopen, lovige dan wel op korte termijn moet gebeuren kan hij niet zeggen. „We kunnen alleen met alle klem duidelijk blijven maken dat in Nederland geen hormo nen bij de produktie van kalfs vlees worden toegepast". Italië Het hele spel begon begin sep tember in Italië toen daar in babyvoeding hormonen wer den aangetroffen. Italiaanse producenten waren er als de kippen bij om in dagbladen te verklaren dat dit niet aan hen lag maar aan de kwaliteit van het in de voeding verwerkte kalfsvlees. Kalfsvlees dat wordt geïmporteerd. Eind sep tember verklaarde een Ita liaanse rechter dan ook dat al het geïmporteerde vléés nader gecontroleerd zou moeten worden. De Italiaanse over heid greep in, evenals de poli tie. Aan de grens werden vrachtwagens met kalfsvlees uit Nederland aangehouden. Het grote probleem daarvan zijn de, lange wachttijden die daarvan het gevolg zijn. Er worden monsters genomen uit het kalfsvlees om het gebruik van hormonen te kunnen vaststellen. Voordat de uitslag van het onderzoek bekend is zijn er tien dagen voorbij. In die tijd is het vlees in de vrachtauto wél bedorven. Ge volg: Exporteurs uit Neder land besloten niet meer naar Italië te vertrekkken en we ken voor een deel uit naar Griekenland. Concurrentie Daar trof men echter zware concurrentie van de Franse kalfsvlees-producenten aan. Dezen worden op de eigen thuismarkt geconfronteerd met een kopersstaking. Een staking waardoor ook Neder landse importen in dat land worden getroffen. Omdat de Fransen het eigen vlees toch ergens kwijt moesten, wisten zij via prijsaanbiedingen de ge hele Griekse markt op zijn kop te zetten. De vierhonderd tot vijfhonderd ton kalfsvlees die wekelijks uit Nederland naar Griekenland werd geëx porteerd werd uit de markt geconcurreerd. De Griekse overheid greep daarop in. Om niet het vuilnisvat voor kalfs vlees te worden, sloot men de grens. Inmiddels zijn vijftien vrachtwagens met Nederlands kalfsvlees vanuit Griekenland weer op de terugweg. Oosten rijk heeft intussen ook beslo ten de grens te sluiten. Bovendien zijn er ook berich ten op de Engelse tv versche nen die, volgens insiders, een niet al te rooskleurig beeld schetsen van de kwaliteit van kalfsvlees en de gevolgen daarvan op de gezondheid. Ook in West-Duitsland is de boot inmiddels aan. Bij ver scherpte controle op de samen stelling van babyvoeding is in een Nederlandse partij in de deelstaat Nordrein-Westfahlen het hormoon oestrogeen aan getroffen (overigens ook in Italiaanse babyvoeding). Wat de gevolgen daarvan kunnen zijn valt nog niet te bezien, maar Italiaanse toestanden zijn zeker niet uitgesloten. Al met al zal de Nederlandse kalfssector zwaar worden ge troffen. In 1979 exporteerde men voor ruim 1 miljard gul den waarvan 990 miljoen naar landen binnen de EG. Daar van ging voor een waarde van bijna 400 miljoen gulden naar West-Duitsland, 360 miljoen gulden naar Italië, 130 miljoen gulden naar Frankrijk, 60 mil joen naar België en Luxem burg en 50 miljoen gulden naar Engeland. Nederlandse slachterijen hebben de eigen boeren al laten weten geen of minder kalfsvlees aan te ko pen zodat de dieren langer op de boerderij blijven. Dit houdt in dat straks eea enorme hoe veelheid dieren ineens op de markt zal komen. Gevolg: La gere prijzen en verliezen bij de boeren. Maar hoe zit het dan met de aanleiding voor dit al les, het gebruik van hormo nen Controle In 1979 werden door de rijks- keurmeesters in de slachte rijen 50.000 monsters getrok ken. Van elke partij kalveren van 25 stuks of meer wordt tenminste één dier gecontro leerd. Eerste stap in het onder zoek is een microscopisch on derzoek. Levert dit de ver wachting op dat hormonen ge bruikt zijn, dan wordt de partij vlees voor export geblokkeerd. Het monster gaat dan naar het Rijksinstituut voor de Volks gezondheid in Bilthoven. Daar volgt een tweede onderzoek. Toont dit het gebruik van hor monen niet aan dan wordt de partij vlees vrijgegeven voor de Nederlandse markt. Wor den wel hormonen gevonden dan wordt het vlees vernie tigd. Via het systeem waarbij elk kalf voor de vleesproduk- tie bij geboorte een plaatje in het oor krijgt, wordt vervol gens de producent (de boer) opgezocht. Deze wordt dan streng gestraft. Alhoewel het systeem prima werkt, is het niet sluitend, zo geeft men op het ministerie van landbouw toe. Een 100 procent resultaat valt nooit te bereiken. Er kan altijd een kwaadwillige doorlopen en als men een kalf opsnijdt kan dit vlees in heel veel blikjes baby voeding verwerkt worden. Hoelang de toestand rond de hormonen nog zal duren, kan geen mens zeggen. Het eind van de geschiedenis, begonnen begin september, is zeker nog niet in zicht. „We leven op een vulkaan", aldus de man van het produktschap. Waarschijn lijk is dit' de EG zelf waarvan kokend lava dan weer dé ene en dan weer de andere lidstaat treft. CAREL GOSELING lluyssi jral d Ie Get POELDIJK Westland Noord, don- Gee dsrdag 9 oktober i Tir^ïomaten A: 900-990. B. 860-900, C: 710-800, CC: 430-670; Vleestomaten 1: 820-830, BB: 850-920. BBB: 1050- 1170. BBBB: 1110; Komkommers I 11: 103-107, 76: 83-90, 61: 62-76, 51: «-62. 41: 55-62. 36: 42-47. 31: 33-- 41, 26: 28-36; Krom kg.: 124-142, k; Grot stek: 45-46. Paprika groen: 85: 1 125-160, 75: 125-130, 65: 110-130, innrlp 80-85. rood: 230-255, 230-255, ,ona" 230-250, 220, geel: 375-425, 390- ZI 460. 365-375. 295; puntig: 40-60. e naa 355-425. 30/50. 315-325; Sla: 10.5- 22.5; Pepers groen; 180-240, rood: »e n 290: Andijvie: 42-47; Prinsessebonen: 210-290; Snijbonen; 40-320; Ice- bergsla: 97-107; Raapstelen: 20-21; Selderij: 11-21; Krulpeterselie: 39-62; Radijs gr. 28-35; Courgettes: 112- 127; Meloenen oog 8: 320-450, 10: ktobe' 300-370. 12: 250-316; Alicanten: 560- 620; Gros Maroc: 610; Frankenthaler: 440-670; Golden Champion 630-730; Tam Muskaat: 630-740; Rettich 25: 19-36; ktobe Bleekselderij 12: 86-113; Chin, kool: 27-45, Spitskool 31. Ijspegels: 22-29. Westland-Zuid, donderdag 9-10-'80. Tomaten: 430-1000. Bloemkool: 105- 155. Komkonïmers: 23-72. Aubergi nes: 200-300. Radijs: 19-46. Netme- loenen: 170-280. Ogenmeloenen: 240-380. Ananasmeloenen: 110-280. Snijbonen: 270-300 Courettes: 108- 144. Paprika rood: 185-275. Wit: 260- 440. Geel: 320-465. Vleestomaten: 7801270. Andijvie: 46-51. Postelein: 81-117. Pepers groen: 81-117. Rood: 120-230. Prinsessebonen: 210-270. Prei: 50-55. Bleekselderij: 75-130. Rettich: 10-23. Knolvenkel: 345-365. Broccoli: 305-340. Glassla: 10-15. Ijs bergsla: 29-81. Bladsla: 22. Alicanten: 570-640. Frankenthaler: 520-540. Pe terselie: 7-9. Groenekool: 81. Boeren kool: 69. Spruiten: 50-110. tijdi] rstpa! or en itielai waai d, tei rnstar - vól /orde BERPRUZEN BARNEVELO: 9 oktober 8ARNEVELD - COOP. VELUWSE EIERVEI- LING: Aanvoer 2.932.020 stuks (volgens vei- bnglijst stuks), stemming vlot. Prijzen in gul dens oer 109 stuks: eieren van 50-51 gram 11.50. 55-56 gram 11.50-11.75. 60-61 grom 50-12.70. 65-66 gram 15.05-14.65. EIER- BRUSSEL Er wordt geen bijzondere vergadering gehouden door de minis terraad van Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal (EGKS) over het crisisplan voor de Europese staalindus trie, zo is namens Etienne Davignon, het met industriezaken belaste lid van de Europese Commissie, in Brussel meegedeeld. De regering van West- -Duitsland had na een speciale verga dering woensdag om deze zitting ge vraagd teneinde meer duidelijkheid te krijgen over het plan. De overige leden van de EGKS (Benelux, Engeland. Frankrijk; Italië, Denemarken en Ierland) hebben zich wel akkoord ver klaard met het plan om de staalproduktie te beperken via de toewijzing van produk- tiecontingenten per .onderneming en per staalsoort. Alleen West-Duitsland gaat niet zonder meer akkoord met dat plan. De Europese Commissie heeft de Duitsers nu toegezegd dat tegen het eind van de volgende week alle bijzonderheden van het crisisplan in het bezit zouden zijn van de negen EGKS-landen. Dit heeft de Westduitse regering ertoe gebracht af te zien van de eis om een bijzondere minis terraadsvergadering. De Europese Commissie is met het plan op tafel gekomen omdat de staalproducenten niet in staat zijn gebleken het eens te wor den over een vrijwillige produktiebeper- king. Die beperking is nodig omdat er binnen de EG sprake is van een overpro- duktie. West-Duitsland, dat ongeveer eenderde van de staalproduktie in de EGKS' voor zijn rekening neemt, heeft principiële be zwaren tegen een „crisisbeleid" als middel voor het overwinnen van de problemen in de Europese staalindustrie. Vooral de Westduitse minister van economische za ken, Lambsdorff, ziet hierin een aantas ting van het vrije ondernemerschap. Daar komt bij dat de Duitsers er weinig voor voelen hun moderne staalindustrie op te laten draaien voor de problemen van de veelal verouderde bedrijven in met name Frankrijk en België. Bovendien heeft de regering in Bonn de nodige twijfels over de praktische uitvoerbaarheid van het plan van de commissie. Het is de eerste maal in het bestaan van de EGKS dat de „uitgesproken crisissitua tie" wordt uitgeroepen. De Europese Com missie kan in dit geval de staalproducen-. ten produktiebeperkingen en prijsverla gingen opleggen. Als Duitsland uiteinde lijk toch met het plan kan instemmen wordt het crisisplan op 22 oktober van kracht. De Bondsrepubliek zou er zijn veto over kunnen uitspreken, maar dat ligt niet in de lijn der verwachtingen. In Madrid, waar Europese staalfabrikan ten de jaarvergadering van het IISI, het International Iron and Steel Institute, bij wonen, is algemene instemming betuigd met het crisisplan. Enkele fabrikanten verklaarden alles te doen om de Europese Commissie bij te staan in de pogingen de staalindustrie er weer bovenop te helpen. Het verzoek om vrijwillig de produktie te beperken en de prijzen te verlagen heeft weinig of niets opgeleverd; het is een goe de zaak dat de Europese Commissie nu dwingend kan optreden, zo lieten de Eu ropese staalfabrikanten weten. ,Jute natuurlijk' voor vrouwen in Bangladesj NIJMEGEN Onder de titel „Jute natuurlijk" voert de or ganisatie „S.O.S. Wereldhan del" een actie om in Neder land belangstelling te wekken voor vrouwen in Bangladesj die door de vervaardiging van jute-produktcn hun armoede proberen op te heffen. Bangla desj, een van de armste lan den van de wereld, is voor een groot deel van de export van jute afhankelijk. Meer dan duizend vrouwen, verspreid over verschillende dorpen, maken alleen, in coöp eraties of binnen grotere orga nisaties jute-produkten. Op die manier proberen ze geld bijeen te krijgen om grond of naai machines te kopen en winkel tjes op te zetten. Ze worden daarbij gestimuleerd door de International Union for Chil dren Welfare, een organisatie die onder meer de Verenigde Naties adviseert. De produkten, een boekje en een brochure over de actie zijn te koop bij de S.O.S. Wereld handel, die gevestigd is in Zuidlaren, Wijchen, Boesing- heliede, Kerkrade, Breda en Leuven. AMSTERDAM De eerste dagen van de week zag het er naar uit, dat we betere tij den zouden krijgen. Meer dan de helft van de noterin gen was hoger dan de vorige koers en slechts een kwart was lager. De drijvende krachten a ;htei de grotere kooplust cn Ijet weer ontlui kende optimisme waren de oplopende koersen in Wall Street, de vraag naar Kon. Olie en de buitenlandse belangstelling voor bepaal de Nederlandse aandelen. De vreugde mocht niet lang duren. Woensdag was het weer mis op .het Damrak, waaraan de terugslag in Wall Street niet vreemd was. Het blijkt dus dat de Amsterdamse beurs de ontwikkeling in New York op de voet volgde. Dat was ook donderdag het geval. Het aantal fondsen dat die dag hoger noteerde, lag weer iets boven de 50 pet, waartegeno ver ruwweg een kwart lagere koersen kreeg. De avond tevo ren had het Amerikaanse koerspeil zich namelijk weer hersteld, grotendeels in het vertrouwen dat de olietoevoer naar het Westen ondanks de oorlog in het Midden-Oosten, niet onderbroken of beperkt zal worden. Dit vertrouwen berust dan op de toezegging van Saoedi-Arabië en de ande re Golfstaten, dat de oliepro- duktie zal worden opgevoerd. Het koersniveau, gemeten aan het algemene ANP-indexcij- fer, is thans bijna gelijk aan dat op het einde van vorig jaar (84,9). Maar in die goed tien maanden moet de beurs eerst een dieptepunt op 28 maart van 74 verwerken, waarna de balans doorsloeg naar een hoogtepunt voor dit jaar op 25 juli van 88. Met 84,3 afgelopen donderdag zitten we daar dus niet ver vanaf. Maar bekijken >ve de golflijn wat verder te rug, dan springt 1980 er toch ongunstig uit. Het algemene koerspeil lag in de afgelopen vier jaren hoger dan nu, waaruit we de voor zichtige conclusie kunnen trekken, dat het koerspeil dit jaar aan de lage kant zit, waar door de rendementen in veel gevallen met 8 pet. en hoger aantrekkelijk zijn geworden. Op zich zou dit de kooplust moeten prikkelen, ware het niet dat menigeen weerhouden wordt door een gevoel van on behagen en onzekerheid over belegging en aandelen. Deze week hebben in de Tweede Kamer de aanvoer ders van de politieke partijen zich in de strijd geworpen. De regering werd fel aangevallen en het is dan ook wel haast ze ker, dat het in de begroting ontworpen sociaal-economi sche beleid over de lonen, de koopkracht, de belastingen en de werkgelegenheid, de eind streep niet zal halen. Wat er precies uit de bus zal komen, is onzeker omdat het ook zal af hangen van de concessies die de regering zal doen. Maar of het klimaat voor de onderne mingen er hierdoor beter op zal worden, is nog maar zeer de vraag. En dat zal ongetwij feld de' belangstelling voor aandelen niet stimuleren, al kan er nog wel eens een zon netje door de wolken breken dank zij buitenlandse kooplust. Wat er deze week aan alge meen economisch nieuws be kend werd, was ook al niet moedgevend. De werkloosheid is in september verder opgelo pen, waardoor we nu op zo'n 270.000 werkloze mannen en vrouwen zitten. De vooruit zichten voor de lopende reke- hing van de betalingsbalans zijn evenmin gunstig. De mi nister van Financiën houdt re kening met een tekort dit-jaar van 6 miljard, inplaats van een eerder verwacht tekort van 4,5 miljard. Deze minis ter is ook van mening, dat het buitenland onze economische positie wat pessimistischer gaat beoordelen. Als dit door zet zal er geld wegvloeien, waardoor de opwaarste druk op de kapitaalrente versterkt wordt. Ook kan de lust voor buitenlandse beleggers om op nieuwe staatsleningen in te schrijven (tot nu toe was dit gemiddeld 25 pet.) kleiner worden. Dat de schatkist op die buiten landers blijft mikken, kunnen wij uit de voorwaarden van de deze week bekend gemaakte nieuwe staatslening opmaken. Het wordt andermaal een 10,25 pct's lening, maar de to tale looptijd is teruggebracht van 10 tot 7 jaar, een periode die vooral het buitenland aan trekkelijk vindt. Ter vergelij king nog dat de vorige in sep tember uitgegeven 10,25 pct's lening een looptijd van tien jaar had en een uitgifte koers van 100,5. Afgelopen donder dag was de koers van deze le ning 101,30. De internationale fondsen hebben het deze week redelijk goed gedaan, waarbij Kon. Olie dankzij de kooplust hiervoor op dê Newyorkse beurs vooraan ging. De koerswinst was deze week 4,- tot 181,70 op donder dag. Bij de andere fondsen kwamen er koerswinsten van 0,50 tot f 1,50 voor. Opmer kelijk is dat Hoogovens maar bescheiden reageerde op het voornemen van de Europese Commissie om een productie beperking voor de voornaam ste staalsoorten voor te schrij ven. De huidige vrijwillige be perking is namelijk geen suc ces geweest. De beslissing is nu aan de Raad van Ministers van de Europese landen. De banken konden zich weer wat herstellen na de terugslag van de paar laatste weken. Een goede kooplust was er ook voor de verzekeringsfondsen. Zelfs de hypotheekbanken la gen beter in de markt, niette genstaande de malaise in de huidige markt, waar de hypo theekbanken voor een belang rijk gedeelte van haar porte feuille op aangewezen zijn, nog geen verbetering laat zien. Friesch-Groningsche Hypo theekbank liep tot en met don derdag 4t80 op tot 61,80 en Westland-Utrecht Hypotheek bank maakte een sprong van 11,80 tot f 222,80. Donder dag werd bekend dat het kabi net de Tweede Kamer een wetsontwerp zal voorleggen, waarin de fiscale aftrekbaar heid van de hypotheekrente wordt beperkt. Het bedrag dat boven een zekere som zal lig gen, zal voor een hypotheek misschien wel helemaal niet aantrekkelijk meer worden, hetgeen de produktie van de hypotheekbanken natuurlijk nadelig moet beïnvloeden. Er was voor enkele bouwaan- ofelen meer kooplust zoals voor Bredero (zelfs 12,50 hoger), landse Beton Groep. Ballast Nedim (dat op een winst mikt even hoog als die van 1979), BAM en Volker Stevin maak ten min of meer pas op de plaats. Voor Van der Vliet dat nu in staat van faillissement is, werd donderdag 4,- betaald. Er kwam nieuws van de scheepsbouwers. Giessen heeft in het eerste halfjaar een winst van 2,2 miljoen gemaakt, maar dat was wel aan een fi nanciële omzetting te danken, want het exploitatieresultaat leverde nog een verlies van 6,7 miljoen op. De koers steeg desondanks 7,- tot 138,-. Rijn Schelde Verolme moest mededelen dat er ernsti ge tegenslagen waren, waar door in de eerste 32 weken van het jaar een verlies van f 23,5 miljoen werd geleden, tegen bijna 22 miljoen in ge heel '1979. De beurs reageerde met een 5,- lagere koers tot 41,- op donderdag. De obligatiemarkt was deze week door buitenlandse koop lust vriendelijk gestemd. En dat was weer te danken aan een lichte koersdaling in de Verenigde Staten en West- Duitsland, waardoor het in Nederland te maken rende ment extra glans kreeg. Toch lag de 11 pct's Stad Rotterdam, die donderdag voor het eerst in de notering kwam, met 99 een half punt onder de uitgif- tekoers. En ook de recente 10,75 pct's Europese «Investe ringsbank kwam een paar dubbeltjes onder de uitgifte- koers van 100 terecht. Of de stijgende koersen de rentestij ging zullen afbreken en een voorzichtige daling van de iente zullen inleiden, zal vol gende week wel blijken. Amro-bank Slot 9-10 68,00 20.70 311.50 90,80 66.00 90.00 Dordtsche petr 230.50 Dordtsche pr 225.50 180,00 Elsevier-NDU Gron.Hyp. 138.50 63.00 32.70 Gist Brocades Heineken Heineken Hold. 48.40 Holl.Belon.Gr. 67.50 68.00 20.50 311.00e 90.20 65.80 91.00 232.00 227.20 180.00 63,50 32.60 50.40 Kon. Olie Nat. Ned. Nedlloyd Gr. 182,10 117.70 97.00 228.80 7.70 3 43.80 38.90 17.50 192.00 106,80 187.80 228.50 07.70 43.50 38.20 17.40 191.50 123.80 83.00 34.30 ovarige aandelen koers 8-10 koers 9-10 Ant. Brouw. Ant. Verl Aaeelberg Asa St. R'dan Audet Aut. Ind. Rt Batenburg Caland Hold Calvè D eert id 6 pet eert CSM CSM ert Ceteco EM8A Erlks Fokker Ford Auto Gel. Delft c Gelder een Geld. Tram 177.00 110.00b 70.20 106.00 920.00 72.00 38.10 400.00 48.40 98.00 41.00 275.00e 33.50 62.00 295,00 101.00 58.00 234.00 180.00 65.00 26.20 168.50 1277.00 53,00 53.20 119.50 122.00 10.20 17,50 274.00 18.00 ri C 145,00a 85.00e 178.00 110.00b 71.00 70.50 39.20 400.00 48.00 97.50 44.00 275.00 34.50 62.50 295.00 100.00 57.30 236,00 179.00 182.00e 185.00e 64.10 26.60 169.50 1278.00 53.00 52.50 119.00 120.50 10,20 Maxwell Petr. MHVAdam Mulder*4 Mljnb. W. 209.50 33,10 1650.00a 30.00b 365.00 4625.00 1010.00 620.00a 490.00 15.30 56.70 1085.00 201.10 Sprlngst. 4450.00a Ned Credlet NEFIT Ned. Scheep Nutrlcla GB Nijverdal Ocè v.d.Gr Ommeren eert 76.00b 29.00 225.00a 29.20 26.70 14.30 350.00e 7.90 1100.00 32.00 126.00 47.50 Hagemeljer Hoek'a Mach Holdoh Holec HALL Trust. Holl. KIOOS Hunter D. HVA-Myen een 47.60 265.00 52.00 ICU Ind. Maatach. Landré Gl Leids. Wol Macintosh 88,00 19.50 731.00 45,00a 230.00 84.00e 24,60 56.00 67,00 14^.00 120.00 24.80 8.00 16.50 145.00 100.00 26.20 121.00 76.00 29.30 226.00 27.30 47.50 69.50 33.90 50,00e 263.00 50.00 11.30 32,30 62,50 230.00 231.00 85.50 46.20 46.20 24.70 57.00 67.50 146.00 126.00 24.80 Pont Hout Porcel. Fles Rademak era RIVA ld een Rohte Jlsk Rommenholl. Rljrt-Schelde Sanders Sarakreek Schev. Expl. Schok beton 8chuttqma Vmf-Stork Vihamij Butt Viking Wareldhav. 220.00a 92,00e 250.00b 16.80 201.00 279.00 256.00 43.00 274.00 42.00e 111.00 58.50 1.21 1485.00 395.00 90.50 105.50 63.00 41.50 115.00 210.50 82.00 35.00e 16.60 30.20 35.60 61.50 42.00 26.00b 149.00 130.50 145.50 137.90 486.00 187.00 82.40 107.00 133.50 100.00 4710.00 970.00 602.00 56.70 1090.00 201.50 63.10 22.80 20.50 117.20 26.90 161.00 66.50 100.00 22.00 86.00 220.00a 93.00 260.00e 16.80 200.00 275.00 256.00 43.00 274.00 41,00 1490.00 400.00 89.00 110.00 58.00 65.50 41,50 117.50 44,00 27,50 148,50 101.00 100.00 130.50 146.50 138.00 164.60 141,00 499,00 151,00 130.00 181.00 107.00 132.009 obligaties 11.50 Ned 80 10 50 .d 74 10.50 id 80 10.25 ld 80 10 00 id 80 9 50 id 76-2 9.50 ld 80-95 9.25 ld 79-89 9.00 ld 75 9.00 ld 79-94 8 75 id 75 8.75 ld 75-2 8 75 id 79-89 8.50 ld 75 8.50 id 75-2 8.50 ld 78-93 8.50 ld 78-89 8 50 ld 79-89 8.25 id 76-96 8.25 id 77-92 8.25 id 77-93 8 25 id 79-89 8.00 id 69 8 00 id 70-95 8.00 id 71-96 8 00 id 70 I 8 00 id 70 II 8.00 id 70 III 8 00 id 76-91 8 00 id 77-97 8 00 id 77-87 8.00 id 78-88 7.75 id 71-96 7.75 id 73-98 7.75 id 77-97 7.75 id 77-92 7 50 id 69-94 7.50 id 71-96 7.50 id 72-97 7 50 id 78-93 7 50 id 78-88 7 50 id 78-88-2 7 50 id 71-81 7 20 id 72-97 7 00 id 66 1-91 7.00 id 66 II 7 00 id 69-94 6.75 id 78-98 6.50 id 68 1-93 6.50 id 68 II 6.50 id 68 IV 6.25 id 66-91 6 25 id 67-92 6.00 id 67-92 106.40 101.40 101.50 99.00 97.10 95.80 95,80 93,00 93,00 94,60 95.00 92,80 93.50 93.50 90.40 94.80 94.40 89.80 92,00 91.70 91,10 89.20 89,10 87.30 96.10 97.40 95.90 91.30 88.00 93.90 90.90 85,70 83.90 87.00 89,30 86.80 85.60 83.70 88.60 98.50 82.50 86.70 87.00 85.00 81.60 102.50 101.20 99,60 98.50 96,20 93.50 93,50 94.70 95.30 93,00 93.3C 93.50 93.60 93.60 90.80 95.00 94.60 90.30 92,20 91.90 91.60 90,00 89.80 88.00 96.10 97.70 96.00 91.40 88.60 94.00 91.10 86.50 84.80 87.60 89.80 87.30 86,00 84,40 88.70 98.40 83.20 87.00 87,30 85.50 81.60 84.50 83.80 63.90 85,20 84,50 82.70 5.25 id 64 1-89 5 25 id 64 II 5 00 id 64-94 4 50 id 58-83 4.50 id 59-89 4.50 id 60 1-85 4.50 id 60 II 4 50 id 63-93 4.25 id 59-84 4.25 id 60-90 4.25 id 61-91 4.25 id 63 I 4.25 id 63 II 4.00 id 61-86 4 00 id 62-92 3.75 Id 53-93 3 50 id SI. 47 3.50 id 53-83 85.40 86,60 87.40 80.60 95.00 86.50 93.00 84.00 81.80 93.00 85.80 84.50 81.20 81.00 89.00 82,10 80.60 3.50 id 56-86 3.25 id 48-98 3 25 id 50-90 3 25 id 54-94 3.25 id 55-95 3 25 Id 55-85 3.00 id 37-81 3.00 id Grb 46 1100 BNG 74-81 11 00 id 74-84 10 50 KJ 1974 9.50 id 74-82 9 50 Id 74-99 9 50 id 75-85 9.50 id 76-01 9.00 id 75-00 8 75 id 70-90 8 75 Id 70-95 8 75 id 75-00 8 75 id 77-02 8 50 id 70-85 8 50 id 70-95 8 50 id 73-98 8.25 id 70-85 8.25 id 70-96 8 25 id 7$-01 8 00 id 69-94 8.00 id 71-96 8 00 id 72-97 8 00 id 73-79 8.00 id 75-00 7.60 id 73-98 7.50 id 72-97 7.25 id 73-98 7.00 id 661-91 7 00 id 66-11 87.80 95.60 68.70 84.60 88.90 86.80 86.30 97,00 83,40 83,00 83.10 81.70 94.50 86.20 93.00 83.80 82.00 92.50 85,50 84.50 82,10 80.60 78.60 94.40 89,90 73.00 82.70 78.80 77.20 91.50 98.30 96.00 101.00 102.50 92.00 95.10 92.30 91.00 91.00 96.30 91.50 88.50 96.00 89.30 85.30 69.20 87.40 83.50 83.50 82,20 baurs van New York AFC Ind. All. Chem. Am. Brands Boeing Can. Pac Chrysler Cons. Edison Eastm. Kodak Ford Gen. Electric Gen. Motors 56 1/8 83 3/8 33 3/8 5 1/4 52 5/8 49 5/8 69 1/8 75 1/2 28 3/8 54 1/8 52 3/4 16 1/4 29 3/4 23 3/4 43 3/4 56 1/8 83 1/8 33 7/8 5 1/4 52 1/8 50 7/8 25 1/8 39 5/8 43 1/4 8 7/8 20 3/4 24 3/4 45 54 3/8 52 1/8 16 1/4 29 3/4 23 3/4 70 1/4 S°RC 7/8 30 3/4 3/4 38 5/8 1/8 79 1/8 75 1/8 1/2 28 3/8 24 1/4 92 7/8 1/4 70 3/4 16 1/2- 7/8 47 3/4 5/8 38 3/8 54 3/8 26 7/8 251/8 21 7/8 5 7/8 14 7/8 53 3/4 26 7/8, 25 1/2 buitenlands geld (PrIJa In guldens) Belgische tr. (100) 6 5S 6.89 Duitse mark (100) 107 25 110.25 21.00 24-99 Portugese Canadese d< Noorse kroon (100) M.7S Deense kroon (100) 33.75 Ooetenr ach (100) 15.2$ Spaanse pea (100) 2.5a Griekse drachme (10Q 4 35 Fmse mark (100) 52 00 Jeagoai. dinar (100) 5 80

Leidse Courant | 1980 | | pagina 21