Moordenaar hield Edith mogelijk al tijd in de gaten Noord wijk heeft 800 woningzoekenden Eerste aansluiting kabeltelevisie Bollenstreek Wraakactie mislukt Auto tegen boom 126jeugd- natuur- wachters Leiderdorp verhoogt locale belastingen —REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 3 OKTOBER 1980 PAGINA 7 (Vervolg van voorpagina) WASSENAAR De politie van Wassenaar luit niet uit dat Edith >ost al enige tijd voor iaar verdwijning door Ie moordenaar in de aten werd gehouden, y zette regelmatig ijdens de schooluren loffie voor de leer- [rachten in een ruim- e, die zich aan de ach- lerzijde op de begane [rond van de school «vindt. Gezien de lig ing van de Wethou- er Huibregtseschool D een met veel groen imzoomd en zeer rus- ig deel van de Bur- nanlaan is die kans p bespieding niet on- annemelijk, zo ver- laarde een politie- inctionaris desge- raagd. In verband iet de bereidheid van dith om koffie te zet- ;n maakte de onder wijzer van haar klas ich maandagmiddag n eerste instantie [een zorgen, toen zij iet onmiddellijk te- ugkeerde na het ha- en van materiaal oor de gecombineer- e handenarbeid- handwerkles. Enige ijd later stuurde hij chter een mede-leer- inge op onderzoek lit, die haar vriendin liet meer beneden an trof. Een groot- cheepse zoekactie 'olgde, die zich in de laaropvolgende dagen litbreidde over heel Vassenaar en het dui- ïengebicd. nadat de peuractie, noch het Ireggen in de omlig- :cnde sloten en pias- en enig resultaat had pgeleverd. De plaats vaar de vermoorde !dith Post gisteren is 'evonden, ligt 250 me er rechts van een ietspad door het duin gebied, een kilometer ■erwijderd van de Vassenaarse Slag. De' door de recherche aangebrachte afbakening geeft heeft afgelegd naar het spaarbekken, waarin het stoffe- de weg aan die de dader met het vermoorde meisje lijk overschot gisteren werd gevonden. Het meisje lag volledig ge kleed in een spaarbekken bassin op het terrein van de Duinwaterleiding. Over de plaats waar het slachtoffer tje is vermoord en op welke manier zij naar de uiteinde lijke vindplaats is vervoerd, tast de politie nog in het duister. Ook zegt de politie niet over bruikbare sporen te beschikken. De op het politiebureau aan de Hof- campweg in Wassenaar uit gevoerde sectie op het stof felijk overschot door dr. J. Zeldenrust heeft uitgewe zen dat de wurging van Edith Post met grote kracht is uitgevoerd. De dood is zeer snel ingetreden, voegde commissaris Rijken van de Wassenaarse politie eraan tóe. De zeven rechercheurs van de Wassenaarse politie worden vanaf vandaag geassisteerd door een acht tien man tellend bijstand steam van de Haagse politie. Vraagtekens De moord op Edith Post is als een grote schok door de Wassenaarse gemeenschap gegaan. De politie over weegt veiligheidsmaatrege len bij de Wethouder Hui bregtseschool te nemen om herhaling te voorkomen. Nog steeds is de verdwij ning met veel vraagtekens omringd. Edith verdween maandagmiddag van de aardbodem zonder een spoor achter te laten. De speurhond, die lucht kreeg van het in de school achter gelaten jasje, kon niet uit wijzen of het meisje via de voor- of achteruitgang de school had verlaten. Het spoor hield bij de deuren op. In Wassenaar doen geruch ten de ronde dat een man Geassisteerd door de heren Van der Aart (links) en Van Sintmaartensdijk gaf commissaris Rijken (midden) ope ning van zaken over, de moord op Edith Post. zich omstreeks het tijdstip van verdwijning maan dagmiddag rond kwart over twee in de omgeving van de school heeft opgehouden. Ook is er sprake van een donkerkleurige auto, maar de aanwijzingen zijn voor alsnog te summier om iets concreets op te leveren. Wachtende groepjes moe ders voor de school wisten gisteren tijdens het middag uur te vertellen dat een man maandagmorgen met kinderen zou hebben ge praat. Assistentie Voorafgaande aan de vondst van het stoffelijk overschot had het Wasse naarse rechercheteam al de hulp ingeroepen van Haag se collega's van de zeden- en kinderpolitie. Recher cheurs van deze afdelingen hebben gistermorgen met assistentie van leden van het Jeugd Advies Bureau en de School Begeleidings Dienst de 170 leerlingen van de openbare lagere Wethouder Huibregtse school in Wassenaar tijdens schooltijd ondervraagd. In een gestencilde brief, on dertekend door het hoofd van de school en wethouder H.F. Dijkstal, werden de ou ders na schooltijd van dit onderzoek op de hoogte ge steld. Daarin werd uitgelegd dat zij niet vantevoren wa ren ingelicht om te voorko men dat het onderzoek zou worden beïnvloed. De re sultaten moeten nog wor den afgewacht, maar voor alsnog ziet het ernaar uit dat dit onderzoek geen tast bare bewijzen tegen de moordenaar heeft opgele verd. Eerder waren de na speuringen van de circa vijfentwintig tips uit het hele land, die na de oproep op de televisie waren bin nengekomen, vastgelopen. Parkeergarage op Wantveld niet rendabel NOORD WIJK Vorig jaar kwam de VVD-fractie bij de behandeling van de begroting met een initiatief om onder het Wantveld een parkeerkel der te bouwen. Het glanzend blik zou daarmee uit het ge zicht verdwijnen, terwijl er bovengronds ruimte beschik baar zou komen voor een aan tal riante woningen. B. en W. hebben laten onder zoeken of dit idee voor realise ring vatbaar is. De resultaten van deze studie zullen een punt van overleg vormen in de commissie voor ruimtelijke ordening. Hoopvol lijken ze niet te zijn. „Wellicht zal de behandeling in de commissie tot gevolg hebben, dat het idee losgelaten moet worden"» merkt het college voorzichtig op. Men verwacht namelijk een zeer lage bezettingsgraad van de kelder en daardoor zal het rendement niet opwegen tegen de hoge exploitatiekos ten. Uitstekend orgelconcert LISSE Het laatste concert van de Orgelkring Bollen streek, gisteravond in de St Agathakerk, was er een van uitzonderlijke klasse. De Franse organiste Michelle Leclerc bracht een hommage aan Jeanne Demessieux, de fameuze organiste van de Parijse l'eglise de La Made leine. 'Te Deum' was een uitsteken de oeverture, gevolgd door 'Rorate Coeli' en 'In Manus tuas'. De organiste toonde haar viruositeit in 'Six etudes pour orgue'. Hierna bracht zij wer ken van Louis Vierne, terwijl het uitstekende concert werd besloten met de zesde or gelsymfonie van Charles Ma rie Widor. Bromfietser door vrachtauto overreden LEIDEN Een 17-jarig meisje is gistermorgen met ernstige verwondingen aan het onderlichaam naar het AZL overgebracht nadat zij onder het wiel van een vrachtauto gekomen was. Het meisje reed met haar bromfiets op de Lange Mare in de richting van de Haarlem merstraat. De vrachtauto, be stuurd door een 47-jarige in woner van Leiden ging rechts af waarbij het meisje aangere den werd. Het meisje kwam ten val waarna de auto met één wiel over het meisje heen reed. VOORDWIJK Noordwijk telt 817 in- zijn er velen die om een woning vragen, jeschreven woningzoekenden, 30 meer In deze categorie zijn er 232 ingeschreve- ian vorig jaar. Dit was althans de stand nen. Aanmerkelijk minder groot is de be- ip 15 augustus De grootste groep men- hoefte onder de jongeren van 18 tot en en, die naar een woning uitzien, vindt met 21 jaar. Van hen staan er in totaal 86 men in de leeftijd van 22 tot en met 25 'op de lijst. aar- Dit zijn er 358. Maar ook boven deze Van het aantal ingeschreven woningzoe- eeftijdsgroep (van 26 tot en met 34 jaar) kenden zijn er 234 ongehuwden, die om een huis vragen, omdat ze willen gaan trouwen. Nog groter is de groep alleenstaanden (264), die om een woning verlegen zit. Van de zo merhuisbewoners staan er 47 op de lijst, 50 gegadigden zijn inwonend en 53 ingeschre venen zijn niet-Noordwijkers, die econo misch aan de gemeente gebonden zijn. An dere redenen om zich te laten inschrijven zijn te klein behuisd (10), slecht behuisd (2), opzegging van de huur (5), terwijl 152 perso nen zich om diverse redenen op de lijst heb ben laten zetten. In het afgelopen jaar hebben 284 mensen zich als woningzoekenden laten registreren, terwijl er 264 van de lijst zijn afgevoerd. Voor 192 van hen was dit een gevolg van het feit, dat ze een woning kregen toegewe- De vooruitzichten voor de anderen zijn niet rooskleurig. Het gemeentebestuur verwacht, dat het aantal woningzoekenden nog wel zal toenemen. Eerst als de woning in het Mid dengebied-Noord gereed zijn, rekent met op een daling. NOORDWIJK De Noord- ivijkse politie heeft gistera vond tegen 13 mensen in de eeftijd van 20 tot 25 jaar trocesverbaal opgemaakt nadat zij geprobeerd hadden ten pand te kraken. De jongelui werden door de >olitie op heterdaad betrapt zij probeerden een pand de Westerbaan binnen te en. De woning stond leeg. De aanhouding van de jonge- verliep zonder problemen. VOORHOUT In de recreatiezaal van het be jaardencentrum St. Agnes is gistermiddag de officiële ingebruikstelling van de eerste aan sluiting op de Kabeltelevisie Bollenstreek ver richt. Door een druk op de knop voorzag burge meester M. van de Wouw de opgestelde televi sietoestellen van beelden, die men kan ontvan gen mits men aangesloten is op het kabelnet. De heer Van de Wouw werd een toestel aange boden door de N.V. Casema fnv centrale anten ne systemen exploitatie maatschappij). Deze beeldbuis schonk de burgemeester aan de be woners van het bejaardencentrum. Het toestel krijgt een plaats in de recreatiezaal van St. Ag- De kabeltelevisie Bollenstreek, met in totaal 24.500 aansluitingen, omvat de gemeente Hille- gom, Lisse, Noordwijk, Noordwijkerhout, Sas- senheim en Voorhout. De aanleg van het kabel televisienet zal nog 21 maanden duren. Iedere abonnee kan kijken en luisteren naar 9 televi sie- en 10 FM-radioprogramma's, die zullen worden doorgegeven vanuit de mast aan de Leidsevaart in Noordwijkerhout. Deze mast zal medio 1981 worden gerealiseerd. Ook zal er in iedere gemeente een noodantenne aanwezig zijn, die wanneer de verbinding met de zend mast verbroken wordt, zijn taak gedeeltelijk zal overnemen. Gedeeltelijk omdat bij zo'n storing alleen de beide Nederlandse zenders nog maar kunnen worden ontvangen. De Noodantenne in Voorhout is geplaatst op het dak van het be jaardencentrum. Burgemeester Van de Wouw (2) stelt het kabelnet in gebruik. LEIDSCHENDAM Een 15-jarige inwoner van Am sterdam is gistermiddag ten gevolge van een inhaalma- louvre met een verbrijzeld jeen in het ziekenhuis Anto- ïiushove in Leidschendam opgenomen. iet ongeval gebeurde rond cwart voor zes op de West- rtietweg in Leidschendam. De Amsterdammer negeerde het >p deze weg geldende inhaal- rerbod. Op het moment dat hij ich naast de in te halen auto >evond, week deze ook uit om voor hem rijdende auto in halen. De inwoner van Am- iterdam week daarom uit belandde met zijn auto egen een boom. Zijn auto werd zwaar beschadigd. De politie van Leidschendam /erzoekt de bestuurder van de slauwe auto, die door de auto's werd ingehaald, contact op te lemen voor een getuigever- daring. Seen krant ontvangen? Bel tueaen 18.00 en 19.00 uur hummer 071-122244 en per ipeciaJe koerier wordt de ant eJonog bezorgd. Burgemeester Kret van Sassenheim installeerde gistermiddag 126 leerlingen van plaatselijke basisscholen als nieuwe jeugdnatuurwachters. Om aan de installatie een officieel tintje te geven was van elke school een jongen en een meisje uitgeloo om een oorkonde en een insigne te ontvangen, plus een tas met inhoud. Als dank voor de installatie gaan de jeugdnatuurwachters in de tuin van de burgemeester een boom planten. LEIDERDORP De gemeentelijke belastingen in Leider dorp gaan volgend jaar in het algemeen met 5% omhoog. Een uitzondering wordt gemaakt voor de onrocrendgoedbe- lasting die met 6% zal stijgen, de marktgelden en de reini gingsrechten, in voorgaande jaren al vrij fors verhoogd, worden met 16 en 18 1/2 verhoogd. Tot dit advies kwam gisteravond de commissie financiën. De commissie moest wel even slikken bij een verzoek van het bestuur van de openbare bibliotheek om medewerking 'voor de automatisering van de uitleenadministratie. De commissie zag op tegen een verhoging van de jaarlijkse lasten met 23.000.-. De mededeling van de directeur van de bibliotheek de heer v.d. Waals, dat het personeel zich dan meer met de eigenlijke biblio theektaken bezig zou kunnen houden, werd door de commissie positief gewaardeerd. Het is de bedoeling dat de automatisering wordt ingevoerd tegelijk met de ingebruikneming volgend jaar september van de MFA (Multifunctionele Accommodatie) waar in behalve de streekmuziekschool Rijnakkoord ook de biblio theek zal worden ondergebracht. Het bestuur verwacht dat de thans bestaande lezersstop, waardoor veel Leiderdorpse ingeze tenen van Leidse bibliotheken gebruik moeten maken, kan wor den opgeheven.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7