CRM onthoudt subsidie aan Woubrugse restauratieplannen CRM wil meer aandacht voor 'ouder worden' Bezwaarschrift afgewezen; Hofbrug mag bouwen Alkemade gaat opnieuw werk van plaatselijke kunstenaars exposeren Leimuiden wil ka juitboten uit Drecht weren Groter podium voor Woubrugse fanfare Kinderkledingbeurs Roelofarendsveen Boete voor dievegge REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 3 OKTOBER 1980 -SI HOOGMADE De mededeling, dat (wee subsidie-objecten in Hoogmade op dp lange baan zijn geschoven, werd in de commissie Financiën van Woubrug- ge maar nauwelijks goedgemaakt door een gunstig advies voor de voetbalver eniging M.M.O. Het ministerie van C.R.M. heeft Wou brugge medegedeeld, dat twee subsidies Voor restauratie-aanvragen voorlopig liiet gehonoreerd kunnen worden. Het betreft de restauratie van de kap van de Ned. Herv. Kerk en de oude boerderij Positievere geluiden voor voetbalver- Voorofse polderkade 2. De onkosten eniging M.M.O. De vereniging is van voor de kap van de kerk zijn op ruim plan een trainingsveld aan te leggen. De drie ton begroot en dit bedrag wordt in totale kosten komen op ruim 143 dui- Den Haag redelijk geacht. Met de oude zend gulden. Daarvan brengt de vereni- boerderij is in totaal 1 XA miljoen ge- ging 60 duizend gulden zelf op tafel. De moeid, waarvan zes en een halve ton in commissie wilde het resterende bedrag principe subsidiabel. Het ministerie voor rekening van de gemeente nemen, heeft medegedeeld, dat beide projecten Hoe dit intern verrekend moest wor- in 1982 nog maar eens moeten worden den, daar waren de commissieleden het aangevraagd, maar zekerheid omtrent niet met eens. Maar daar zal wel een de uitkering kon niet gegeven worden, mouw aan worden gepast. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiii! De hervormde kerk aan de Kerkstraat. ALPHEN AAN DEN RIJN De firma Hofbrug kan met de bouw van kantoor- en winkelruimten en appartementen aan Be hoek Julianastraat/Hoflaan begin gen. De tegen de bouw ingediende be zwaarschriften zijn door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland ongegrond ver klaard. Het bezwaarschrift was afkomstig van de heer G. Meereboer uit Alphen. Hij vindt dat de bouw in strijd is met het bestemmings plan. Bovendien passen de volgens de heer Meereboer te hoge en brede gebouwen niet in het beeld van het Alphense centrum. Ge deputeerde Staten geeft toe dat de bouw van de kantoor- en winkelruimten met apparte menten in strijd is met het bestemmings plan, maar vindt dat spoedige realisatie van lllllllllllllllllll de bouw noodzakelijk om de verpaupering van de Alphense binnenstad tegen te gaan. Bovendien is G.S. van mening dat de bouw past in de huidige gemeentelijke stedebouw- kundige visie. Deze visie gaat ervan uit dat „het stedebouwkundig karakter van het centrum versterkt moet worden en de stads kern levendiger moet worden gemaakt". Voorts vindt G.S. dat de bouw van het com plex een belangrijke bijdrage is in het visu eel accentueren van het centrum van Alp hen. Een herkenbaarheid die voornamelijk door gedifferentieerde hoogbouw kan wor den bereikt. De beslissing van Gedeputeer de Staten gaat tegen het door de commissie Arob (Administratieve Rechtspraak Over- heidsbeslissingen) uitgebrachte advies in. De commissie had voor goedkeuring van de be zwaren van de heer Meereboer gepleit. De heer Meereboer kan tegen de beslissing van G.S. een beroepschrift indienen bij de Raad van State. De kans op honorering van zo'n verzoek is, gezien een vorige beslissing van de Raad van State in deze kwestie, vrii klein. J STAATSSECRETARIS OPENT EXPOSITIE IN LEIDERDORPS GEMEENTEHUIS Staatssecrataris Wallis de Vries, omringd door het Leiderdorpse college tijdens de opening van de expositie. LEIDERDORP Staatssecretaris G.C. Wallis de Vries van het mi nisterie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk opende gistermiddag de tentoonstelling 'Ouder worden in Nederland'. De expositie in het gemeentehuis van Leiderdorp is een initiatief van CRM en is bedoeld om aandacht en begrip te verkrijgen voor het 'bejaard' zijn en het 'bejaard' wor den. ,.Het bejaardenbeleid van CRM begint menleving zal daarbij moeten helpen door niet bij de 65-jarige leeftijd; het beleid van wat vrijwilligerswerk te doen of eens ge- het ministerie is er ook op gericht mensen woon een handje te helpen', voor te bereiden op 'de oude dag'. De groep 'bejaarden' in Nederland <1,4 mil- De expositie bestaat uit foto's die laten joen mensen) is groeiende, de verwachting zjen wat het betekent om ouder te wor- 1S dat er over tien jaar 1.8 miljoen mensen den. Onderwerpen als; vrijetijdsbesteding, zijn die in de categorie bejaard vallen. Het pas.65 en hulpverlening komen daar bij is van groot belang de mensen in deze aan bod. groep zolang mogelijk in hun eigen omge ving onafhankelijk te laten leven en ze niet, zoals het de afgelopen jaren was, in expositie in het gemeentehuis aan het bejaardenhuizen te stoppen", zo zei de Leiderdorpse Statendaalder is tijdens kan- staatssecretaris Wallis de Vries. De sa- tooruren geopend tot en met 17 oktober. Leimuidense belastingen vijf procent omhoog LEIMUIDEN In de gistera vond gehouden raadsvergade ring is besloten de tarieven van de plaatselijke rechten en belastingen met 5te verho gen, met uitzondering van de onroerend goed belasting die met 2% zal stijgen. De tarieven van de reinigings rechten worden van 96.- verhoogd tot 114.-. In de vergadering van 17 april van ,dit jaar had de raad het besluit genomen dat deze tarieven ten gevolge van de hogere afvoer kosten voor het vuil, met in ie der geval 12.- zouden moe ten worden verhoogd per 1-1- '81. Bij dit bedrag van 108.- komt dan nog de 5% belasting verhoging. De raadsleden spraken hun goedkeuring uit dat het bij een verhoging tot 114.- kon blijven, en niet tot 120 gulden werd opgetrokken, welk bedrag eigenlijk nodig was om de kosten te dekken die door de moeilijkheden bij het Afvalverwerkingsbedrijf Rijnmond zo opgelopen zijn. Deze extra verhoging met nog .eens 6 gulden zal pas per 1-1- .'82 worden ingepast. Tot dan wordt dit tekort aangevuld vanuit het egalisatiefonds. „Dit iekent de motivatie en de goe de werksfeer hier in huis", al dus de heer A. J. R. van Zon (C.D.A.). ALKEMADE In het gemeentehuis vond gisteravond een bespreking plaats over de volgend jaar mei te houden expositie van plaatselijke beeldende kunstenaars in "De Alkeburcht". In de recreatieruimte op de zolderverdieping van het oude postkantoor was het voltallig college van burgemeester en wethouders aanwezig alsmede de heren Lempers en Bruna van de afdeling Wel zijnszaken en de heer Peters, direkteur O- penbare Werken. Verder de drie organisato ren van de tentoonstelling van dit jaar, de heren Groothoff, Oomen en Hooymans, die bereid zijn de organisatie ook volgend jaar voor hun rekening te nemen. In totaal kwamen zo'n twintig Alkemadese kunstenaressen en kunstenaars opdagen, waar onder ook mevrouw Bolten. Diverse anderen hadden zich laten excuseren wegens bezighe den elders. De burgemeester, drs. P. J. Bolten opende de avond met een toespraak, waarin hij vertelde dat de expositie herhaald wordt we gens het grote succes van vorig jaar. Toen werd de tentoonstelling door zo'n 1500 mensen be zocht. Inmiddels hebben de organisatoren als mede het gemeentebestuur van deze tentoon- stellin geleerd dat Alkemade nog veel meer geïnspireerde kunstenaars binnen haar ge meentegrenzen telt. Hij nodigde deze uit "de drempel van het openlijk etaleren van hun kunnen te overschrijden, waardoor zij ook an deren kunnen laten delen in hun vreugde en voldoei ig van de kunst." Vervolgens voerde wethouder Van Duykeren het woord betreffende het gevoerde en te voe ren cultureel beleid van de gemeente Alkema de. Hij vond eigenlijk het resultaat onderge schikt aan het werk, de voldoening, de geïnspi reerdheid, het plezier van het scheppend bezig- zijn en het plezier dat anderen eraan beleven. „Is het resultaat goed, dan is dat slechts meege nomen. Het belangrijkste is dat er iets tot stand is gekomen dank zij het werk." Ter bevorde ring van de cultuur in Alkemade wordt voor volgend jaar in totaal 157.000.- uitgetrokken, waarvan 4.500.- voor deze tentoonstelling. Toen de heer Groothoff aan het woord kwam, werd over de praktische uitvoering van de ex positie gesproken. Het is de bedoeling dat aller lei soorten creativiteit geëxposeerd wordt, olie verfschilderijen, aquarellen, tekenwerk, staal- constructietjes, glas- en aardewerk, en noem maar op. De enige restrictie is dat uitsluitend nieuw werk wordt aangenomen. Al met al blijkt dat deze komende tentoonstel ling grootscheeps en op hoog niveau wordt aan gepakt. Men hoopt hiermee iedereen die enigs zins geïnteresseerd is in creativiteit te stimule ren hiermee op de proppen te komen. Celstraffen voor autodieven ALPHEN/LEIDEN Voor de Haagse rechtbank hebben zich te verantwoorden gehad een 18-jarige inwoner van Alphen aan de Rijn en zijn 21- jarige mededader woonachtig in Leiden, die zich het vorig jaar druk bezig hebben gehou den met plegen van autodief stallen. Zij hadden op dat terrein acti viteiten ontplooid in Leiden tot in de Rijnstreek. Ook wer den inbraken gepleegd onder meer in een winkel aan de Akaistraat in Leiden en Peli kaanstraat. De oudste ver dachte was in het bezit van een vuurwapen met munitie. Tegen laatstgenoemde 'ver dachte die reeds vaker is ver oordeeld, eiste de officier van justitie achttien maanden ge vangenisstraf en tegen de an der 365 dagen gevangenisstraf waarvan 328 dagen voorwaar delijk en aftrek van 37 dagen in voorarrest doorgebracht, zo dat verdachte die inmiddels op vrije voeten is, niet opnieuw in de gevangenis moet. De rechtbank heeft vonnis ge wezen en laatstgenoemde ver dachte veroordeeld tot twee duizend gulden boete, 26 we ken gevangenisstraf waarvan 21 weken voorwaardelijk met proeftijd van twee jaar en af trek van het voorarrest zodat het voorarrest werd opgehe ven. De oudste verdachte werd twaalf maanden gevan genisstraf opgelegd met aftrek van voorarrest en verbeurd verklaring van een doosje waarin 43 scherpe patronen. LEIMUIDEN Het college heeft de raad gisteravond een voorstel ge daan tot aanvulling van de Algeme ne Politieverordening met bepalin gen tot wering van kajuitboten in de Drecht en invoering van een veror dening op woonschepen. Aanleiding tot het voorstel is de ongerustheid van het college over het verloren gaan van het natuurlijke karakter van de oevers van de Drecht. Steeds meer kajuitboten meren hier name lijk aan, hetgeen in vele gevallen ge paard gaat met het in gebruik ne men van een stukje oever als tuintje. Het voorstel houdt in dat kajuitboten in de toekomst over een vergunning moe ten beschikken voor een ligplaats aan de oevers. Zwak punt in dit voorstel is de controle op de naleving hiervan. Gesproken werd over de mogelijkheid samen met geïnteresseerde gemeenten over te gaan tot de aanstelling van een milieuambtenaar. Deze milieuambte naar werd door de raadsleden als voor waarde beschouwd voor een zinnige troleren. Een verordening neett alleen zin, als hij nagekomen kan worden", aldus mevrouw B. J. van Puffelen (Lei muiden 2000). Het voorstel tot invoering van een ver ordening op de woonschepen riep bij alle raadsleden vraagtekens op. Het voorstel gaf geen informatie over de noodzaak van zo'n verordening, maar behandelde alleen de technische aspec ten, zoals 4e afmetingen van een woon- ooot, de toewijzing van een ligplaats, etc. „Bij het lezen bekroop me het ge voel dat het om indianen ging, die naar reservaten moesten. Dat is in het verle den ook niet goed gegaan", zegt de heer J. C. A. Brambach (Leimuiden 2000). Op de talrijke vragen die de raadsleden B en W stelden over zowel de aanvul ling van de A.P.V. als de verordening op de woonschepen, zal in de volgende raadsvergadering van 6 november een antwoord gegeven worden, waarna het voorstel in stemming zal worden ge bracht. W0UBRUGGE In de Commissie Financiën van de gemeente Woubrugge was de vrije-tijds-besteding ruimschoots aan de orde met de fanfare en de voetbalvereniging. Tevens kreeg de finan- ciëring van de verlichting van de Leidse Slootweg en de Ouden- dijkseweg een positief advies. Het in verenigingsgebouw De Wijk aanwezige verplaatsbare po dium is voor uitvoeringen van de fanfare te klein. De fanfare zag het allemaal graag wat groter. De oplossing is niet zo moei lijk. Men hoeft slechts over te gaan tot aankoop van enkele podi umelementen. Om precies te zijn vier. De commissie toonde zich gevoelig voor de aangevoerde argumenten en adviseerde vier duizend gulden beschikbaar te stellen. De realisering van de uitbreiding van het veldencomplex van de voetbalvereniging Woubrugge is weer een stapje dichterbij. De gemeente is nu in de fase van het bestekgereedmaken van de aangekochte 1,7 ha. Voor het bestekgereedmaken dient 7400 gul den te worden uitgegeven en daar ging de commissie mee ac- coord. Reeds jaren lang baart de verlichting van de Leidse Slootweg en de Oudendijkseweg de gemeente zorgen. Tot nu toe zijn deze diep in de polder gelegen wegen 's nachts in het duister gehuld. Als het positieve advies van de Commissie Financiën spoedig in daden wordt omgezet, zullen voor 125 duizend gulden deze we gen over niet al te lange tijd een fraaie verlichting krijgen. ROELOFARENDSVEEN Volgende week krijgt een nieuw initiatief van het Vrouwentrefpunt Alkemade gestalte. Het is een kinderkledingbeurs. Het initiatief is gebaseerd op de ge dachte dat het hergebruik van kinderkleren kostenbesparend voor ouders kan zijn. De inzameling van kleding vindt plaats op 6 oktober van 09.30 tot 11.30 uur op de volgende adressen: Jan Tooroplaan 14, Merelplantsoen 6 en Kerweg 134. De in te leveren kleding, in de maten 80 tot en met 152, moet wel heel, schoon en niet ouderwets zijn. Sokjes, ondergoed, laar zen en schoenen kunnen niet voor de verkoop aangeboden wor den. De verkoopprijs mag men zelf bepalen of in overleg met de or ganisatie, die daartoe richtlijnen heeft opgesteld. Dinsdag 7 okto ber is de verkoop van 10.30 tot 16.00 uur in het gebouw van de tafeltennisvereniging „De Treffers", Lucas van Leydernlaan 4, Roelofarendsveen (naast de sporthal), terwijl men op woensdag 8 oktober terecht kan op dezelfde adressen, waar de inzameling plaats vond om af te reken en de niet verkochte kleding af1 te halen. Bij de afrekening wordt 20% van het totaalbedrag van de verkochte kleding in mindering gebracht ter bestrijding van de kosten. Niet afgehaalde kledingstukken worden aan een charita tieve instelling gegeven. Bij voldoende belangstelling zal er in het voorjaar 1981 wederom een kinderkledingbeurs worden georganiseerd. Voor informatie kan men bellen naar 01713-3866 of 3737. Geen drempels in Ferd. Bolstraat HAZERSWOUDE Het zie er niet naar uit dat in de Fei dinand Bol- en Frans Hals straat te Hazerswoude-dor] maatregelen zullen wordei genomen om het snelverkee aan banden te leggen. Bewo ners van deze straten in d wijk Zuid hadden schriftelijl hun verontrusting over de vei keerssituatie aan de commis sie openbare werken en ml lieu kenbaar gemaakt In de zelfde brief hadden zij geplei voor het nemen van maatrege len. Afgaande op de reacti van de commissie op de brie kan men concluderen da (voorlopig?) alles bij het oud zal blijven... Commissielid Neut is het er mee eens dat in de twee stra ten vrij snel wordt gereden Maar: „Vele ondertekenaar van de brief maken zich hier aan mede schuldig". Een op merking van mevrouw Vai Putten om een enige jaren ge leden ingediend plan ter ver betering van de verkeerssitua tie nog eens ter tafel te bren gen, vond geen gehoor. Wet houder De Wit: „Uit hoorzit tingen is gebleken dat de be woners niets voor deze rigou reuze plannen voelen". Com missielid Fransen vindt he een onzinnige zaak om overa in de gemeente drempels t leggen. Hij is van mening da uit de politierapporten moe blijken dat de situatie in d Frans Hals- en Ferdinand Bol straat al dan niet urgent is. ALPHEN/DEN HAAG - „Het zijn nu niet bepaald di recte levensbehoeften die ver dachte heeft gestolen," zo con stateerde de officier van justi tie bij de Haagse politierech ter aan de hand van de dag vaarding tegen een 27-jarig< inwoonster van Alpen aai den Rijn, die wegens winkel diefstal terecht stond. Twee jurken, een damespakje fotolijstje en vier paar oorbel len behoorden tot de artikelei die de verdachte in enkele winkels in haar woonplaats had gestolen. „Het was voor de eerste keer dat ik zoiets deed,' aldus de mededeling van dachte, maar dat klonk de of ficier weinig geloofwaardig ii de oren. „Het is meestal d« eerste keer dat iemand betrapt wordt op stelen", vertaalde d< officier. Verdachte woont nog niet zo lang in Nederland en had zo veel mooie dingen gezien dii ze van haar sociale uitkerinj niet kon kopen, zo verklaard! ze. „Dat betekent niet dat u die hier kan gaan stelen; de middenstand heeft het zonderj die diefstallen al zwaa noeg," repliceerde de officier. Omdat verdachte in elk geva' nog niet eerder is veroordeelt wilde de offifcier nu nog vol staan met 400 gulden boete] Het vonnis werd 350 gulden. 'Woningen aanjj Kerkvaart- seweg moeten er komen' AARLANDERVEEN woningen aan de Kerkvaartse-jr weg, moeten er komen. Ditfl werd door de heer D. A. varuj Vliet medegedeeld op de le-j' den vergadering van C.D.A. De heer ir. N. Buijsert ging ini op het verkiezingsprogram „Om een zinvol bestaan"]! Daarbij werd ten aanzien van Aarlanderveen opgemerkt, datk in het program staat, dat de. kleine kernen niet mogen ver-jj dwijnen. KORTWEG ALPHEN AAN DEN RIJN De Commissie Oekemeni-J] sche Diensten van de Alphenj; se Raad van Kerken houdt, zondag in 'Rijnstroom' een eujl charistieviering. De dienst- wordt geleid door dominee 1 Oosthoek en wordt muzikaa] verzorgt door organist Hoekstra en 'De Broncantorijjs onder leiding van Carel varj' Camp. Aanvang van de dienst' aan de Raadhuisstraat is achï< ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense afdeling vaii de Nederlandsche Vereenigina van Postzegelverzamelaar? houdt zaterdag 18 oktobelf voor de vijfde maal een postj! zegelruilbeurs in gebouw 'Na|, bij'. Op deze ruilbeurs zijn eert aantal handelaren aanwezig maar ook amateurs kunnetfj hun verzameling komen verj] rijken. Filatelisten kunne» vanaf tien uur terecht in 'Nat! bij' tegen betaling van 1 gul] den, kinderen tot veertien jaar kunnen de beurs gratis bezi ken.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4