Sfeervolle opening kinder boeken week Inzet voor wereldkerk gaat boven plaatselijke zielzorg te efoontjes 071-122244 Wijsmet de Waddenzee kerk wereld Grote interesse bij Hongaarse leken voor theologiecursus i GENERAAL DOMINICANEN: Korte metten I Voorschoten- /Leiden z.w. Elamb.v. Uw Renault- dealer Slaapbanken - Slaapwanden Campo Cara vans b.v. paling Tel.beantw. KUNST LEIDSE COURANT DONDERDAG 2 OKTOBER 1980 PAGINA 8 MIDDELBURG Voorafgegaan door de fanfare St. Juttemis zijn gisteren schrijvers, illustratoren, kinderen en uitgevers per koets naar het oude stadhuis van Mid delburg gebracht om daar de ope ning van de 27ste kinderboeken week gestalte te geven. De Zeeuwse organisatoren hebben plezier van hun voorbereidend werk gehad; hoewel het aantal gasten groter was dan voorzien en de burgerzaal van het stadhuis meer dan vol was met burgers, hun lezend en verkleed kroost en hun schrijvers, was de boekens- feer onaantastbaar. Mede door het fantasierijke spel van straat- theater Kip, dat een uitbundige uitvoering gaf van het spel „Dro men jij!", werd officieel en offi cieus feestelijk vermengd. Tot de opening van deze kinderboeken week behoorde ook de uitreiking van griffels en het penseel; Simone Schell kreeg het gouden schrijfgerief voor haar „Zeezicht" en de cabaretière Joke van Leeuwen kreeg het gouden penseel voor de illustraties in haar „Huis met Simone Schelll en Joke van Leeu wen: goud en zilver de zeven kamers", dat zij ook schreef en daarvoor een zilveren griffel ver diende. De Zeeuwse jeugd bleek met de volwassenen jury van mening te ver schillen en kende de hoogste eer toe aan het jeugdboek „Wereldje Woud" van Frits Bromberg, aan déze nrani verbonden als kunstredacteur. Hij kreeg het Zeeuwse goud. Sombere woorden, gesproken bij de o- pening, waaruit moest blijken dat de verkoop van jeugdboeken stagneert, werden gedeeltelijk tegengesproken door een drukbezochte boekenmarkt, die in de kloostergangen van de Mid delburgse Abdijkerk werd gehouden. Veel jeugdig publiek, waarvan enkele verkleed als boekfiguur en afkomstig van de opdracht die aan al het feeste lijks vooraf was gegaan, bezocht deze markt. Zij gingen op zoek naar handte keningen van favoriete schrijvers, maar bladerden ook in nieuw uitgege ven werk. Uitgevers maakten zich al lang geen illusies meer over de zakelij ke haalbaarheid van dergelijke mark ten, maar versteviging van de banden tussen boek en lezen werd toch op hoge prijs gesteld. Ook voor de bekroonde auteurs was deze openingsdag een feestelijke onder breking van hun werkzaamheden, waarvan de vaak stroeve en ontnuchte rende kant even kon worden vergeten. Het was voor iedere betrokkene een feest, waaraan het oude centrum van Middelburg de nodige sfeer toevoegde. AMSTERDAM Aan het begin van de Kinderboeken week is een bijzonder jeugd boek versehenen: „Wijs met de Waddenzee", een univer seel natuurboek, van de oceaantocht van de Sterke Yerke tot het leven van de schapenhouders op Texel. Kees Lambers, voorzitter van de Landelijke vereni ging tot behoud van de Wad denzee schrijft: „Wijs met de Waddenzee is gemaakt door mensen die veel van dit ge bied houden. Zo iets gaat vanzelf. Je ziet de glooiende duinen, het spel van eb en vloed, de broedende vogels. Je maakt kennis met de ei landen en hun bewoners met hun eigen geschiedenis en plotseling merk je dat je in de ban bent van de Wadden zee". Wellicht tot tevreden heid van Lambers kan wor den gesteld dat ook de lezer of gebruiker van dit boek in de ban raakt van het Waddengebied. De samen stellers hebben hun gege vens dermate boeiend en hartverwarmend verpakt, dat de lezer niet zal rusten, voor hij het boek geheel heeft gelezen. En trots wordt op de Waddenzee, die deze tijd niettemin bekend is ge worden als de meest vervuil de zee van de wereld. Voor in het boek is opgeno men een grote overzichtskaart van het gebied waar het om gaat, met niet alleen de Neder landse, maar ook de Duitse Waddeneilanden, die later worden aangevuld met de Deense. In het eerste hoofd stuk wordt uitgelegd wat het unieke is van de Waddenei landen, waar de bruinvis al is verdwenen, maar de zeehond nog voorkomt, zij het in afne mende aantallen. Later gaan de samenstellers, die de mede werking kregen van de schrijfster Mies Bouhuys, alge mener te werk. Het Wadden gebied wordt dan bekeken als een van de natuurgebieden in de wereld waarvan de mens afhankelijk is. Dat algemene beeld krijgt kleur, wanneer in het tweede hoofdstuk wordt verteld over het vlot de Sterke Yerke, waarmee vier Friezen de At lantische Oceaan overstaken om uiteindelijk, niet volgens plan, bij Bonaire te stranden. Daarbij ging veel materiaal verloren. Maar waar het om ging kon worden aangetoond: de mens springt uiterst roeke loos met zijn zeeën om. Is dat op de oceanen nog slechts dui delijk te merken aan de drij vende olieklonten, voor de toch al kwetsbare Waddenzee begint die roekeloosheid fu neste gevolgen te krijgen. Met prettig leesbare verhalen van Mies Bouhuys, maar dui delijker nog met een grote hoeveelheid tekeningen en fo to's, die bondig worden toege licht, wordt aangetoond hoe de eilanden ontstonden, wat er mee gebeurde en wat thans bedreigd wordt en behouden dient te blijven. De samenstellers hebben de klagende toon geheel verme den en hebben niet de oog kleppen op gehad, die bij som mige natuurbeschermers te be speuren zijn. Wel wijzen zij op de bedreigingen door vervui lers en het massatoerisme en wat de gevolgen kunnen zijn voor het hele achterland. Zij stellen slechts vast. Zoals zij concluderen dat de haring verdween toen de zoute Zui derzee na aanleg van de af sluitdijk een zoet IJsselmeer werd. Het woordje „helaas" ontbreekt, omdat dit helaas slechts voor een beperkte groep belanghebbenden van toepassing is. In alle opzichten hebben de samenstellers van Wijs met de Waddenzee zich achter het al gemeen belang gesteld en zich zo veel mogelijk aan feiten ge houden. Al klinkt wel achter elke beschouwing het feit door, dat zij meer oog hébben voor een bloeiende natuur, dan voor de noodzaak van produktie met alle eventueel kwalijke gevolgen voor die na tuur en de mens, die daar niet buiten kan. Op grond van zakelijke en ge voelsmatige motieven wordt uitgelegd waarom het Wad dengebied niet moet worden ingepolderd, maar dat de dij ken moeten worden verhoogd en verstevigd. Dit actuele on derwerp krijgt in dit boek ove rigens een wat ondergescho ven plaatsje. Niet alleen de Sterke Yerke krijgt als avontuurlijk onder werp een leesbaar aantal blad zijden. Ook het schip La Luti- ne, dat in 1779 met kanonnen en goudschatten verging en onlangs in de actuaiitei kwam, krijgt ruimschoots d« aandacht. Evenals de menser die de Waddeneilanden bewo nen of bewoond hebben er - wat ze op de eilanden te zoe ken hadden. Aan het toerisme hebben d( 4 samenstellers minder aandacht besteed; wel komt het wadlo pen uitvoerig aan de orde. Wat de gevaren ervan zijn, wan neer de omstandigheden vooi deze tochten het gunstigst zijn en wat het aardige ervan is. Terloops wordt aangestipt, dat één wandelaar slechts een beetje zand verstuift en maar heel weinig schade aan de be groeiing toebrengt. Dat zand komt wel terug en de begroei ing richt zich wel op, geven de samenstellers toe. Maar onher stelbaar wordt de schade, ais duizenden mensen dezelfde wandeling zouden maken. Alle gegevens zijn in een taal verpakt, die moeiteloos de ou dere jeugd zal aanspreken en juist die groep wilde de vere niging bereiken. Het is hen goed gelukt. De tekst van dit behoorlijk omvangrijke werk wordt nergens ontsierd door al te deskundige taal. Integen deel, Wijs met de Waddenzee is een leesboek geworden, met illustraties die eventuele vra gen onmiddellijk beantwoor den. Het boek is opvallend goed voorbereid tot stand ge komen. FRITS BROMBERG Div. medewerkers: Wijs met de Waddenzee, Uitg. Meulen- heff Informatief. Prijs ƒ34,50. Voor de orde van de Domi nicanen zijn de massame dia het geëigende werkter rein, het speciale charisma van de orde. Dat houdt in, dat zij een grondige kennis van die massamedia moe ten hebben, met inbegrip van de technische kant van kwestie van het bezig zijn met de massamedia boven aan. Dat is de mening van de ge neraal van de orde, de Frans man Vincent de Couesnongle (64) na het algemeen kapittel, dat onlangs in Duitsland is gehouden. Daar hebben de afgevaardigden van provin cies uit de gehele wereld zich vooral beziggehouden met de toekomst en met het zoeken naar wegen om de wanver houding tussen de traditione le historische vormen van het ordesleven en de uitda gingen van de huidige maat schappij weg te nemen. Dat 'de orde zich weer meer op de verkondiging in het al gemeen moet richten vooron derstelt, dat de leden daartoe vrij en beschikbaar zijn. Te gen deze achtergrond is het, dat de generaal der Domini canen met enige zorg waar neemt, dat zijn mensen zich steeds sterker op de paro chiële zielzorg werpen. In be ginsel, is hij daar niet tegen, maar gezien het huidige per soneelsbestand en de geringe groei tweehonderd novi cen dit jaar op 7.500 Domini canen in de wereld dreigt het gevaar, dat de orde in haar specifieke zielzorgelijke arbeid onbewegelijk wordt. Pater De Couesnongle: „Als Dominicanen staan we voor al in dienst van de wereld kerk. Ongetwijfeld wordt die dienst verwezenlijkt binnen de plaatselijke kerken. Niet temin mogen we door de plaatselijke kerk niet zodanig in beslag worden genomen, dat we niet meer in de gele genheid zijn andere dringen de taken voor de wereldkerk op ons te nemen, die vooral overeenkomen met ons speci fiek charisma en die andere orden niet kunnen vervul len". Hij geeft daarom zijn broe ders de raad, zich niet „te ge makkelijk in de armen van de bisschoppen te werpen". Want in plaats van inventief te zijn en voor de „predi king' nieuwe mogelijkheden en terreinen te ontsluiten en te ontdekken, vlucht men liever in de parochiële ziel zorg. „Werken de broeders echter voor tachtig procent in de parochiële zielzorg, dan is het binnen de eigen pasto rale planning van een pro vincie nauwelijks nog iets te doen. Dan is er geen sprake meer van uitgewogen ver houdingen. Alles is dan ge blokkeerd. Zelfs het gemeen schappelijke leven lijdt daar onder", aldus de generaal. Beslist moet de orde zich vol gens hem richten op het zoe ken naar nieuwe vormen van gemeenschappelijk le ven, maar meer nog is het nodig nieuwe taakvelden te zoeken om de opdracht tot prediking van de stichter trouw te blijven. m Tot de nieu we taken rekent hij het zich inzetten voor de rechten van de mens. In vele landen zijn Dominicanen daar al mee be zig. „Gerechtigheid en Vre de" is geheel en al een zaak, die in het perspectief van de orde staat De theologische schriftelij ke cursus voor leken, die na lange onderhandelingen tussen het episcopaat en het staatsbureau voor ker kelijke zaken in Hongarije, tot stand gekomen is, on dervindt steeds grotere belangstelling. Het aantal deelnemers, dat vorig jaar 105 bedroeg is dit jaar ge stegen tot 174. Paus Johannes Paul us II zal zondag een bezoek bren gen aan de Zuiditaliaan se stad Otranto in Apulië. Aanleiding is het feit, dat het vijfhonderd jaar gele den is, dat achthonderd christenen de marteldood stierven bij de verovering van het gebied door de Tur ken. In de ochtend viert de paus de eucharistie in het zg. Martelarenpark van Otranto. Daarna ontmoet hij de geestelijkheid van het aartsbisdom en 's mid dags heeft hij een ontmoe ting met de jeugd van Otranto. De prefect van de Romeinse congregatie voor de geloofs- leer, kardinaal Franjo Seper, is vandaag vijfenzeventig jaar geworden. Hij heeft daarmee de leeftijdsgrens be reikt voor het uitoefenen van zijn functie. Op 26 oktober zal hij zijn vijftigjarig pries terjubileum vieren. De uit Kroatië geboortige kardinaal werd op 8 januari 1968 door paus Paulus VI tot prefect van de congregatie benoemd. De katholieke kerk in Chi na, die in het huidige tole rante klimaat, weer op bloeit, wil nationaal blij ven. Volgens een bericht van een Chinees radiosta tion hebben de afgevaar digden van.de Vereniging van Nationale en Patriotti sche Katholieken in de pro vincie Jilin in het noor doosten van het land op hun onlangs gehouden re gionale conferentie, blijk gegeven van hun „trouw aan het beginsel van de on afhankelijkheid en auto noom beheer van de kerk". Zij willen zich te weer stel len tegen „alle vormen van inmenging, controle en in filtratie ten opzichte van het Chinese katholicisme door buitenlandse kerken en machten". Bij gelegenheid van de drie honderdste sterfdag van de Italiaanse beeldhouwer en architect Gian Lorenzo Ber nini (1598-1680) geven de Va ticaanse posterijen op 16 ok tober een serie gedenkzegels uit met een totale waarde van 850 lire. De zegels dra gen allen op de linkerhelft een zelfportret van de kun stenaar en op de rechterzijde een afbeelding van een uitge voerd of een voorgenomen werk. De oplage bedraagt 1.150.000 volledige series. Na een maand onderhande len is de Melchitische aartsbisschop Capucci uit Iran in Rome terugge keerd. Het resultaat van zijn langdurige gesprekken met de Iraanse leiders is, dat van de zestien katholie ke scholen er elf zonder enige financiële tegemoet koming aan de staat moes ten worden overgedragen. De nog resterende vijf scholen mogen in functie blijven, maar uitsluitend voor katholieke leerlingen. De katholieke scholen in Iran werden tot voor kort voornamelijk door islami tische leerlingen bezocht Tot opvolger van wijlen F. Kolb is door de bisschop van Rotterdam tot diocesaan voorzitter van het Neder lands Beauraing Comité Pro Maria benoemd F. C. Bergen- henegouwen (51), pastoor te Gouda. Hij is in de directe zielzorg werkzaam geweest in Roelofarendsveen, Wasse naar en Hoek van Holland. Ook was hij verbonden aan het Adelbertcollege te Wasse naar en het dekenaat West- land voor de begeleiding van het onderwijzend personeel. In Gouda is hij sinds 1974 pastoor van de parochie O. L. Vrouw Hemelvaart en tevens bouwpastoor voor de kerk, die de „Gouwe-kerk" moet vervangen. Op donderdag avond 16 oktober kan men tussen zeven en tien uur met hem kennismaken in „Wie- nerwald" aan de Steenstraat 2 te Leiden. van kerken In Engeland en Schotland hebben met talrijke pasto res een petitie aangeboden aan de Sovjet-ambassade in Londen. Daarin dringen zij aan op vrijlating van de russisch-orthodoxe priester Gleb Yakunin. Zij geven priester Negen bisschoppen vier verschillende kc als hun overtuiging, dat Yakunin, evenals de pries ter Dimitri Dudko en Lev Regelson omwille van hun trouw aan het evangelie ge vangen genomen zijn. Zij menen, dat de openlijke zelfbeschuldigingen van Dudko moeilijk als een op rechte verklaring aanvaard kunnen worden gezien de druk, waaraan Dudko ge durende vijf maanden van gevangenschap zal hebben blootgestaan. Volgens de directeur van de cursus, prof. Nyiri van de theologische academie van Boedapest, konden niet alle belangstellenden worden toe gelaten, wegens gebrek aan ruimte en aan leerkrachten. Vooral bij jonge mensen slaat de cursus erg aan. Vorig jaar al was tweederde van de deelnemers jonger dan veer tig jaar en dit jaar is dit aan deel al driekwart. Men hoopt uiteindelijk de cursus voor vijfhonderd personen toegan kelijk te maken. Volgens het katholieke weekblad „Uj Ember" zal de nieuwe opleidingsmogelijk heid duurzame invloed uitoe fenen binnen de katholieke kerk in Hongarije. Via deze cursus is het immers moge lijk honderden leken op te leiden, die religieus bijzonder betrokken zijn en de pries ters in hun pastorale werk kunnen assisteren. De mede werking van leken in de kerk krijgt daarmee ook in Hongarije meer betekenis overeenkomstig de bepalin gen van het tweede Vati caans concilie. LEIDSE COURANT TELEFOONTJES Advertentie» klein gezet over 1 kolom, met één woord tn hoofd letters 31 cent per mm. Minimum formaat 12 mm. REGELTELEFOONTJES Advertenties gezet over één of twee kolommen, met (etterkorps naar keuze 35 cent per mm. Bij plaatsing van dezelfde tekst op 3 achtereenvolgende dagen, slechts 2x betalen. BIJ plaatsing van dezelfde tekst op 6 achtereenvolgende dagen, slechts 3x beta)en. ADVERTENTIES ONDER NUMMER Voor advertenties onder nummer berekenen wij 3.10 per plaatsing aan administratiekosten. Bewijsnummers alleen op aanvraag f 2,60 per exemplaar. Alle bovenstaande prijzen zijn exclusief 4% BTW. Wij kunnen geen enkele aansprakelijkheid aanvaarden voor schade van welke aard ook. ontstaan door niet. of niet-tijdig of onjuist plaatsen van advertentie». Fouten in telefonisch opgegeven advertenties of fouten ontstaan door onduidelijk handschrift van de opdrachtgever behoeven door ons niet te worden gecompenseerd. Correcties en/of annuleringen worden onder voorbehoud geac cepteerd en uitgevoerd. De uitgever behoudt zich het recht voor om zonder opgaaf van redenen advertenties te weigeren. Serieuze 1e jaars student medi-| cijnen zoekt rustige kamer in Leiden. Tel. 010-743425. Wetenschappelijk medewerk ster zoekt kamer voor 2 3' nachten (maandag t/m woensdag). Tel. 080- 238163. Hoofd kleuterleidster zoekt vrije etage /parterre per 1 november. Omgeving Lei- 2 derdejaars geneeskunde stu denten zoeken met spoed woonruimte etage o.l.d. reacties aan Gerda Graaf land. W. de Zwijgerlaan 6, Oegstgeest of Jaap Molenaar Tel. 020-5484731 (werk). Albert Heyn vraagt een MEDE WERKER/STER voor de afde ling groenten en vleeswaren, voor haar filiaal de Kempenaer- straat 17. Oegstgeest. Bel voor nadere Informatie of voor het maken v an een afspraak dhr. M. I. de Lange. tel. 071-153960. In ons filiaal te Leiden, winkel centrum De Kopermolen, heb ben wij plaats voor een Leeftijd plm. 18 jaar. Sollicitatie na telefonische afspraak: 071 120517. NEUTEBOOM Kaas Delicashop. I WONIMGRUIL 3-kamerwoning aangeboden. Bad c.v., grote kelder, grote keuken. Topflat. Meppelweg. Den Haag. Ge vraagd kleine eengezinswoning. Omgeving Leidschendam of omliggende plaatsen. Tel. na 18 uur 070-670672. Aangeboden te Rotterdam- Ommoord: 5-KAMEREENGE- ZINSWONING. netto huur 580.- p./mnd. Gevraagd te Leiden 4- of 5-kamerwoning, huur plm500,- p./mnd. Tel. 010-219745. Eengezinsw. met voor- en achtertuin, 3 slaapk. douche. Grote zolder met vaste trap in Leiden ZW 285,- p.m. excl. c.v. Gevr. kleiner huis (geen flat) In Leiden of omgeving. Tel. 071-766503. Zoeterwoude. Jan van Ban- ningstraat. Goed onderhouden tussenwoning met tuin, 4 slaapkamers. Vraag prijs: 167.000.- k.k. Inl. Make laardij Zaalberg en Ruijgrok. Havenplein 2, Leiden, tel. 071- 140043. THUISWERKZAAMHEDEN ge zocht voor enkele uren per dag. Brieven onder nr. 8173 bur. blad. Te koop aangeboden koelkastje voor caravan of boot op accu, licht of gas. Tel. 01713-3630. I KUNST EN ANTIEK AUTOMARKT Te koop aangeboden: Opel Kadett Special in goede staat, kleur rood. bouwjaar 1975, tegen elk aan nemelijk bod. tel. 071-892369. Renault 5 TL bouwj. sept. '74 km. stand 71.000 zeer sportieve uitvoe ring, kleur wit/rood. Prijs n.o.t.k. tel. 02523-2318. Mechelse kast Leidseweg 422, Voorscholen. Tel. 763854. Haarlemmerweg 2, Lelden. Tel. 133141. Tot 50% KORTING op banden, accu's, uitlaten, schokbrekers, trekhaken. Jansen, Nassau»- traat 2. Bodegraven. Tel. 01726-1.43.61. I Te koop aangeboden mooie Sloopgoud 16,- per gram. Sloopzilvei 0,70 per gram. Contante be taling. Van Ruiten Antiquair. Kort Rapenburg 12 Leiden. I KUNST EN ANTIEK ART GALLERY „1900.. Voor ai uw Inlijstwerk. Nieuw: aluminium lijsten In verschillen de kleuren. Gever*straat 25. Oegstgeest. Tei. 170544. 2 jaar oud. Erg lief voor kinde ren. Met goede stamboom. Dit jaar 1e geworden van de jeug- dreuen. Te bevragen: W. v.d. Drift. Houtschans 32. Leider dorp. 10% korting Bij Tuincentrum Van Wlnsen. Herenweg 54, Warmond, Tel. 01711-19262. Drie zakken tuinturf voor 10,- (afhaalprijs) Tuincentrum Van Winsen, He renweg 54. Warmond. Tel. 01711-10282. I LESSEN EN CLUB3 BOVAG AUTORIJSCHOOL Cremeis kan wegens uitbreiding direkt leerlingen plaatsen in Leiden, Katwijk, Noordwijk en omge- vlng. Tel. 071-896531. Wij geven een leuk inruilprijsje voor UW OUDE FIETS bij aan koop van een nieuwe Batavu9 - Gazelle - Sparta - Peugeot fiet sen. Tweewielerspecialist Pola- nen. Haarlemmerstraat 201. 5 Meiplein 128. Radio of tv DEFEKT, bel 01729- 8523, b.g.g. 9251, wij komen di rekt, ook voor wasautomaten en geisers, ook 's avonds. Laat uw dure ANTIEK niet ver knallen, maar laat het maken door een vakman. Ook voor ge wone reparatie hel Juiste adres. Meubelmakerij en stoffeerderij GM Meubelen. Vrouwensteeg 7, Leiden, tel. 124521. HEUGAFELTTEGELS. kleuren direct leverbaar. 5 laar garantie. Gemakkelijk te leg gen. Tijdelijk Stanleymes ca deau bi] aankoop van min. 20 tegels. Smits Woninginrichting, Mare 98. Vrouwensteeg 9. Te). 123913. NERGENS ZO'N KEUS. VER LICHTING, hang-, wand- en staande lampen. Fa. De Lange, Molenstraat 49. Noordwijk. Tel. 01719-11500, levering door de gehele Bollenstreek. Verloren: TAS met turnpakje, turnbroek. tumschoenen, leren jasje en regenjack. Tussen Bo na ventura en Noordwijk. Tel. 01719-13381. Irene Alkemade. 1 MEUBELEN, HUISRAAD ENZ. Wie kan mij van een aluminium kofier met vaste wanden. In haar soort de eerste, beste en voordelig ste. Reeds vanaf 8495.-. Ook populairste merk vouwwagens reeds vanaf 2595.-. Speciaal zaak Gebr. van Esveld, Pascal- weg 115. R'dam-Lombardijen, tel. 010-325211. Voordeligste camping-speciaalzaak voor alle soorten tenten, vouw en bagagewagens, kampoerar tikelen enz. Ongelooflijk voor delig b.v. trekkerstenten halve prijzen, dubbekiaks v.a. f 69.-: bungalows v.a. 298 -, baga gewagens v.a. 498.-. Van ouds vertrouwd adres: Gebr. van Esveld. Pascaiweg 115, R'dam-Lombardijen. Tel. 010- 325211. Laatste modellen '80 tegen Toercaravans: TE Klng/Sprin- ter„ Bürstner. Vouwcaravans: Camp-let. Tago en Setlier Cam per. Tevens nog diverse Interes sante occasions te koop. DEM Meubelfabriek levert bankstellen rechtstreeks. Daarom tot 40% voordeliger, b.v. klassiek bankstel, normaal 2780.- voor 1695.-. Grote keuze in modellen en stoffen, 5 jaar garantie op constructie en binnenwerk. Toonzalen: Voor hout. Loosterweg 5, (naast Ta pijtschuur), Culemborg (fa briek), Houtweg 8. Ma. 13.30- 18.00, dl. t/m vrij. 10.00-18.00. zat. lot 17.00 uur. Op koop avond tot 21.00. Inl. 03450- 7484. I KENNISMAKING Man, 50 jaar. goed uitziend. Chinees van Surinaamse af komst, met 1 kind, eigen wo ning, zoekt serieuze kennisma king met nette VROUW (1 kind geen bezwaar). Brieven met foto onder nr. 8175 bur. v.d. blad. Weduwe. 42 jaar. zoekt serieuze MAN. 43-47 jaar. Geen bartype. Brieven met foto onder nr. 8171 bur. v.d. blad. Voor overheerlijke, versgerookte het bekende adres: P. van Goozen Vissersweg 3. Hoogmade (voor de brug links). Ook dit jaar weerUti geselecteerde kwaliteit. Voor telefonische bestellingc.i: 01712-kri 8067 of 8319. val Ook te huur. Tel. 02522-10063. I BEDRUFSOBJEKTEN OPSLAGRUIMTE Ie huur. 80- 120 m2.6 m. hoog, inrijhoogte 4 1/2 m. Gegadigden kunnen zich In verbinding stellen onder nr. 8172 bur. v.d. blad. KUNSTGEBITTEN REPARATIE,!* klaar terwijl u wacht. Elke dagf*®' beh. zat. van 9-11.30 en 2-4 uur. pilC Maand.- en dond.avond van 19-enl 19.30. Fa. v. Berge Henegou-j^j, wen. Schelpenkade 47, Leiden. Tel. 120794. "J3 U4 ken. Foto van Bemmelen. Ker-J*3 klaan 2. Zoeterwoude (dorp),ka tel. 01715-1353. vai LESSEN EN CLUBS Dansen leren f maandagmiddag a.s. start om 14.30 uur een danscursus voort eerstbeglnnenden boven de 55 jaar. Will u Inschrijven of inlichtin-k gen over deze cursus, belt U dan 071-123583 ol 120917 of kom» ujv a.s. maandag geheel vrijblijvend eens kijken in onze dansschool s Danscentrum Evert Castelein Hooglandsekerkgracht 48, Lelden. ADVERTEREN DOETVERKOPEN I Goed Idee.. voor bont eerst klj-r— ken bij de Bontkoning!! EnormajS sortering korte en lange BONT-^ MANTELS, nu nog lage prljzenltl i Met garantie. Desgew. zeer soe-^| ^Op 19 september 1980 bestond jSPEELTUINVERENIGING DE VIJF HOVEN i twintig jaar. Wij nodigen alle oud-bestuursleden en oud-me- dewerkers uit voor de receptie op zaterdag v 4 oktober a.s. ^Plaats: Vijf Hovenhuis-Hoflaan 169 }Tijd: 17.00-19.00 uur. Het bestuur pele kredietservice. De Bontko ning, Hoogstraat 97, Rotter- dam-C. Tel. 010-117.117. Bij koop reisgeld binnen geh. Ned. v. 2 pers. terug. Koopavond tot jr geopend. Unieke BONTAANBIEDING!! Het Bontpaleis gaat ook In ok- tober nog door met prijzen waarvan U zult zeggen: 20% 25% beneden de normale waar del! Volle garantie, credietacer- vice mogelijk. Het Bontpaleis, gebied). Rotterdam-C. 1 14.33.37. Reisgeld v. .vanuit geh. Nederland bij ko< .terug. Koopavond tot 2Ï üur ge- Ha lopend.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 8