Alkemade sleept caravans uit illegale stalling 'Tolbrug is enige alternatief Inbrekers zeulden met brandkast terwijl politie rustig toekeek Ontslag voor helft personeel 'Atlas Junior' GEMEENTE ALKEMADE STELT ULTIMATUM AAN KAAGSE DORPSRAAD Leimuiden trekt 8 ton uit voor 'weg om de Noord' REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 2 OKTOBER 1980 PAGINA 4 ROELOFSARENDSVEEN Het ge meentebestuur van Alkemade heeft gisterochtend alle illegaal gestalde caravans in de kas van Rob Klein aan het Zuideinde laten wegslepen. Met behulp van 6 kleine busjes werden 21 toer- en vouwcaravans weggehaald. De heer Venderbos, woordvoerder van de groep caravanbezitters vond het een trieste zaak. „Erg jammer dat het zo ver moest komen. We hebben zo veel moeite gedaan, de kas voor onze caravans te behouden. Niemand had er last van, en die kas is toch onbruik baar voor elk ander doel". Ook Bert van den Hoorn heeft naar zijn gevoel alles gedaan wat in zijn macht lag om de kas te behouden als winterber- ging. De heer Van Dam, een andere ca- ravanbezitter, vertelt dat hij 'kort gele den nog aangeboden had zijn caravan weg te halen. Maar Rob had gezegd dat hij gerust eerst vervangende berging mocht zoeken, ,,als de kas op 1 novem ber maar leeg is". Zoals bekend is de zaak in juni door de gemeenteraad be handeld en hoewel alle frakties zich in spanden om bij wijze van uitzondering het bestemmingsplan te wijzigen, wei gerde wethouder Van Duykeren (V.V.D.) hieraan mee te werken. Hij vond dat illegaal gedrag op den duur niet beloond mag worden met legalisatie „dat schept een precedent" vond hij. Rob Klein voelt zich min of meer bedro gen, hij dacht van de heer Van Duyke ren de mondelinge toezegging te hebben dat er niet vóór 1 november ingegrepen zou worden. „De meeste caravans waren al weg, voor de 21 overgeblevene werd door de eigenaars druk gezocht naar ver vangende stallingsruimte". Wethouder Van Duykeren echter zegt dat die datum van 1 november uit de lucht gegrepen is. „Rob heeft het tegen mij ook over die datum gehad, maar na dat ik de zaak uitgezocht had, heb ik ge zegd dat ik geen enkel redelijk argument kon bedenken om die datum aanneme lijk te maken. Na de raadsvergadering van 30 juni, waarin duidelijk werd dat de caravans nu toch echt weg moesten uit de kas, is op 8 augustus jongstleden een brief geschreven (verzonden 19 au gustus), waarin het raadsbesluit bekrach tigd werd en waarin tevens aan alle vroegere correspondentie gerefereerd De illegale caravanstalling achter he werd. In eerste instantie namelijk had de kas al vóór 28 januari 1980 ontruimd moeten zijn; in een volgende aanschrij ving is de termijn verlengd tot 17 mei 1980. In die brief van 8 augustus stond dat de kas „op korte termijn" ontruimd diende te worden. Als nu beweerd wordt dat we overhaast te werk zijn gegaan, woonhuis aan het Zuideinde. dan weet ik het niet meer" aldus Van Duvkeren. In het een dezer dagen gepubliceerde meerjarenplan van de gemeente Alke made staat dat het gemeentebestuur heeft besloten een strakker beleid te gaan voeren ten aanzien van de handha ving van wetten en verordeningen. Daarbij zal - hoe onaangenaam voor overtreders en college van b en w zelf dit ook is - niet geschroomd worden om - zo nodig - met toepassing van politied- wang orde op zaken te stellen. Het wegslepen van de caravans uit de kas van Rob Klein is een eerste uitvloei sel van het voornemen van b en w. LEIDEN/ALPHEN Moeizaam zeulden in het nachtelijk uur van 3 juli vier Leidenaars een zware brandkast uit een fabriek van dakbe dekkingen aan de Ondernemingsweg in Alp hen aan de Rijn, ombewust van het feit dat in Leiderdorp een groep politiemannen hen stond op te wachten. In elk geval werd hen het over bodige werk bespaard van het openen van de brandkast, waarin 18.000 gulden zat, maar dat wisten de nachtelijke werkers op dat moment nog niet. Twee daders konden aan het politie- cordon ontsnappen omdat zij in een tweede auto zaten. Wel werden zij korte tijd later ge pakt, zodat het viertal achtereenvolgens voor de Haagse rechtbank verscheen. Negen maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk eiste de officier tegen een 32-jarige straatmaker, acht maanden waarvan twee voorwaardelijk tegen een 20-jarige timmerman, eenzelfde eis voor een 28-jarige opperman en zes maanden waarvan een maand voorwaardelijk voor een 39-jarige chauffeur, die het vervoer van de brandkast op zich had genoemen, maar er verder toch ook wel een fors handje bij uitstak. Want dat was wel nodig om het zwaarwichtig ge val van de eerste etage uit het kantoor uit een raam naar omlaag te laten zakken. Toen het vier tal daar driftig mee bezig was, werd vermoed dat een buurman nieuwsgierig toekeek, reden waarom even een ommetje werd gereden en een kwartier later het karwei werd hervat. Maar wel was de po litie getipt dat er iets in de fabriek niet goed zat en daarom betrok de politie die wel wist over wie het vermoedelijk ging, een wachtpost. Want vrijwel alle verdachten, gesierd met bijnamen als „De In diaan", „De fles", „De stille" en „De handige" zijn in het bezit van een strafblad. Van de 32-jarige In diaan staat er zelfs wel drie jaar op ter zake van af persing. Heel moeilijk bleek de justitie te zitten met de 20- jarige timmerman, die compleet overspannen is en in de gevangenis in toom wordt gehouden middels kalmeringstabletten. Voor hem werd een psychia trisch toezicht noodzakelijk geacht. De officier van justitie moest erkennen dat het een stuntelig amateuristisch geklungel was geweest met de brandkast, waarbij wel voor zo'n tiendui zend gulden schade werd aangericht door het breek- en vernielwerk. De verdedigers zagen in dat alles reden tot opleggen van een lichtere straf. De straatmaker betoogde dat hij geen werk kan krijgen, verslaafd is aan pokeren waar hij nog ze venduizend gulden schuld door heeft die van de sociale uitkering van hem en zijn vriendin niet kan worden betaald en daarom zag hij wat in de brandkast. Vonnissen op 14 oktober. i Het pontveer van De Kaag; de dorpsraad heeft nog drie maanden de tijd om een exploitant te vinden. ALKEMADE/DE KAAG Rond het voort bestaan van het pontveer over de Ringvaart tussen het Kaageiland en de Buitenkaag zijn weer nieuwe twijfels gerezen. De ge meente Alkemade wil de exploitatie van het pontveer overdoen aan een particulier of een beherende stichting, omdat het verlies voor de gemeente een te grote druk op de be groting vormt. In de ontwerp-begroting van de gemeente wordt 1 januari 1981 als ultima tum gesteld. Tot die tijd heeft de dorpsraad van de Kaag nog gelegenheid om een exploi tant te vinden. Mocht de dorpsraad er niet in slagen voor 1 januari 1981 een exploitant te vinden of de exploitatie zelf over te ne men, zullen b en w de gemeenteraad van Al kemade voorstellen om een beweegbare tol- brug te bouwen. De leden van de dorpsraad hebben inmiddels een gesprek gehad over de mogelijkheden van de oprichting van een vereniging of stichting die het pontveer kan exploiteren. De dorpsraad ziet hier wel mogelijkheden toe, maar stuit op een groot aantal vragen met betrekking op de financiële relatie tussen de gemeente en de op te richten stichting. „Hoe stelt de gemeente Alkemade zich op als de' opgerichte vereniging of stichting het finan cieel niet kan bolwerken", zo vraag de dorps raad van de Kaag zich af. Deze en andere vra gen zijn aan de gemeente voorgelegd. Morgen wordt van de kant van het college een reactie verwacht, terwijl de gemeente haar schriftelijk antwoord aan de dorpsraad maandag monde ling toe zal lichten. De dorpsraad neemt op 13 oktober tijdens een algemene ledenvergadering een beslissing over de oprichting van een stich ting. Volgens de heer J.W.H. Patist, voorzitter van de dorpsraad, ziet de gemeente evenals de meeste horeca-exploitanten het liefst een brug als oeververbinding. Maar omdat het grootste gedeelte van de inwoners van De Kaag zich heeft uitgesproken voor een pont, vindt hij de bouw van een brug niet de meest voor de hand liggende mogelijkheid. De omstreden brug is het alternatief dat gevonden werd door de pontveercommissie, een commissie waarin ver tegenwoordigers van de provinciale en plaatse lijke overheid, het waterschap en de dorpsraad zitting hadden. De commissie onderzocht alle alternatieven die er op het gebied van oever verbindingen zijn, en kwam tot de conclusie dat een brug of een pont voor De Kaag de beste op lossing is. Nu dit pontveer te kostbaar wordt voor de gemeente Alkemade, lijkt de tolbrug de enige oplossing, tenzii de dorpsraad er voor 1 januari in slaagt een beherende stichting op te LEIMUIDEN De voorbereidingen voor de „weg om de Noord", de noordelijke ontsluitingsweg in het bestemmingsplan „Dorpskern 1", zijn in een dusdanig stadium dat overgegaan kan worden tot aanbesteding, van het werk. Het totale bedrag dat met de aanleg gemoeid zal zijn zal volgens de Tech nische Dienst 858.500 gulden bedragen, voor welk bedrag vanavond de goedkeuring van de raad ge vraagd wordt. De noordelijke ontsluitingsweg zal van het Noordeinde in weste lijke richting lopen, parallel aan de dijk in de Grietpolder en aansluiting geven op de Esdoornlaan. Het gebied dat ontsloten gaat worden, is het nu nog braak liggend terrein tussen de Ring vaart en de Ieplaan. Bedoeling is dat hier over een tijdsbestek van negen jaar 170 woningen komen te staan, waarmee begin volgend jaar gestart gaat worden. Naast het ontsluiten van een nieuwe wijk zal de weg om de noord tevens een belangrijke ont lasting gaan betekenen voor de Beukenlaan en de Kerklaan, de ontsluitingswegen van de bestaande nieuwbouw. Hier begint de aanleg van de noordelijke ontsluitingsweg. LEIDERDORP 25 werknemers van het Leiderdorpse bouwbedrijf 'Atlas junior' zullen binnen afzienbare tijd worden ontslagen. De helft van het personeel van het be drijf dat betonnen vloerplaten en binnenwanden produ ceert, zal moeten verdwijnen omdat het moederbedrijf At las Beheer in Maarsenbroek in moeilijkheden is geraakt. 'Atlas Junior' gaat zich beperken tot de productie van binnen wanden. De 25 werknemers die zich bezig houden met de con structie van vloeren, vallen door deze manoevre uit de boot. In overleg met de vakbonden probeert de#directie van 'Atlas Ju nior' nog zoveel mogelijk mensen aan ander werk te helpen. Als het Atlas lukt om de productiehal aan een andere firma te ver huren, zullen 15 werknemers hier waarschijnlijk kunnen blij ven. Als oorzaak voor de financiële problemen, noemt de direc tie van 'Atlas junior' die negatieve ontwikkel ngen in de bouw markt. De vakbonden onderschrijven dit, ma.ar zijn tevens van mening dat er sprake is van wanbeheer. VALKENBURG De Coöperatieve Rabobank in Valkenburg houdt maandag 6 oktober de 66e algemene ledenvergadering. Een en ander gebeurt in 't Trefpunt; aanvang acht uur. NOORD WIJK De Noordwijkse vereniging varHr- postzegelverzamelaars houdt L< zaterdag een ruilbeurs in het JT dorpshuis De Kuip aan de *7 Zeestraat. Openingstijden; r- van tien tot vijf uur. Entree prijs voor volwassenen be-P draagt een gulden, voor kin-I deren tot veertien jaar eenf J kwartje. NOORDWIJK De VereP] niging voor Natuur- en Vo-Jjjj gelbeschermig houdt in sa-uc menwerking met het een natuurcursus. De eerste, bijeenkomst wordt gehouden*"* o.p maandag 6 oktober in hetT^J buurthuis aan de Hoofden straat, aanvang acht uurjet Aan de orde komt de vogel-frg* trek. De cursus bestaat in to-jori taal uit drie avonden en drieaa aansluitende excursies. fjf' LISSE In' de Lissese[aa CNB-hallen wordt vrijdag 17Ln en zaterdag 18 oktober de ze-aa] vende Nationale Bloembol-JVsi lenmarkt gehouden. Da» h markt biedt tuinliefhebbersjen de gelegenheid om bloembolste len rechtstreeks van kwe-ém kers te kopen. De standhou^rv ders geven op de Bloembol-f 1 lenmarkt ook informatieeu> over hun producten. De<aa markt in de CNB-veiling op*®c de hoek Tulpenstraat/Hya-F1' cintenstraat is vrijdagavond^*5! van 19.00 tot 21.00 uur geo pend. Op zaterdag is de Bloembollenmarkt geopend van 09.00 tot 18.00 uur. ,E1 Jit; ZOETERWOUDE Een expositie van de heer C. Overdevest uit Leiden zal tor®* eind oktober in Huize Em-fei maus te bewonderen zijn. De kollektie pentekeningen van de oud-Stompwijker bevawir een aantal prachtige werken van o.a. het Veerhuis aan de<j Vliet en de scheepswerf van[ Westhof. De geëxposeerde werken zijn bovendien koop. ZOETERWOUDE Sint Jan's Fanfare zal zater?1 dag 4 oktober weer een lom£ penaktie houden. Van de op brengst van deze halfiaarlijk se aktie wordt een belangrijk deel van de instrumenten en de kostuums bekostigd. Iq een paar uur tijd zal het hek dorp afgezocht worden orf vodden, zodat men verzochfè wordt de lorren alvast 1 te zetten en zo veel mogeli, in zakken te doen.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4