'SV is nzinking og niet e boven FC Utrecht conditioneel sterker Wonderlijke taferelen bij Basel-Club Brugge 'VILLY CARBO ZIET DROOM IN VERVULLING GAAN TEGEN ROEMENEN EUROPA CUP 1 EUROPA CUP 2 UEFA CUP IPORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 2 OKTOBER 1980 PAGINA 17 'PE LAG WOLVERHAMPTON WANDERERS &LIJFT IN ONTWIKKELING STEKEN i- lecht n impi- eer heen Meer :e bij ook, voor l erg chap >i or trnie Brandts (gestreept tricot) moest zich in Wolverhampton laten behandelen voor een gat in zijn hoofd. Hier is de verdediger van PSV in duel met John Richards. OLVERHAMPTON De wedstrijd tus- n Wolverhampton Wanderers en PSV (1-0) erd in feite het meest gekenmerkt door het tvallen van het licht waardoor het stadion olineux in de eerste helft zo'n vijfentwin- minuten in volledige duisternis werd ge lid. In een eerste veronderstelling werd in sabotage gedacht omdat de Wolves tot i dat moment niet één keer gevaarlijk had- in kunnen worden en de gasten uit Eind- »ven de tweede ronde op een presenteer- aadje leek te worden aangeboden. Dat het ch nog een „narrow escape" werd na de 3-1 erwinning van veertien dagen geleden, as te wijten aan een serie ongelooflijke lunders waardoor spits Andy Gray en Mel in eendrachtige samenwerking de bal ihter de nerveuze doelman Pim Doesburg ommelden. »V i Wolverhampton bleek nog eens duidelijk dat zowel defensief als offensief het Eindhovense spel kwetsbaar is. Vooral aanvallend speelde PSV duidelijk onder de maat. Trainer Thijs Li- bregts na afloop: „We hebben onszelf in moei lijkheden gebracht door zeker twee doelpuntrij ke kansen te laten liggen. In Europees voetbal, helemaal wanneer je met 1-0 achterstaat, is dat spelen met vuur". Libregts had groot gelijk. Paul Postuma kreeg twee goede mogelijkheden, maar faalangst speelde hem parten. Ook Adrie van Kraay en de voor Willy van der Kuijlen ingevallen Zuid- koreaan Jung Moog Huh kregen in de slotfase kansen om het armzalige Engelse spel het loon te geven, dat het verdiende. Wolverhampton Wanderers, dat op papier een alleraardigste tegenstander voor PSV leek, is in zijn ontwikkeling blijven steken bij hoge ballen voor het doel waar de spitsen vooral in de lucht sterk moeten zijn. Andy Gray voldeed in dat opzicht voor de twintigduizend toeschouwers prima. Zolang deze strijdwijze werd gehan teerd, zorgde hij voor gevaar. Huub Stevens had alle moeite hem aan banden te leggen en ook Ernie Brandts, die acht minuten het veld moest verlaten om een gat in zijn hoofd te laten hechten, leverde verbitterde gevechten met Gray en Richards. Verbeten Vooral toen vlak na de rust het enige doelpunt van deze wedstrijd viel, joeg Wolverhampton verbeten op de noodzakelijke tweede treffer. Naarmate de tijd vorderde verminderden de Engelse krachten. Carr en Hibbitt hadden al uitgeblust het veld moeten verlaten voor Fra- zier en Atkinson. Tot zijn eigen verbazing werd aanvoerder Willy van der Kuijlen door Huh vervangen. Libregts: „Door een verse kracht in te zetten wilde ik proberen offensief gevaarlij ker te worden, waardoor de Engelsen minder ten aanval konden trekken". Die opzet lukte wonderwel. Enkele sprints van Willy van de Kerkhof en een solo van Adrie Koster zorgden voor de opluchting die met name voor het middenveld nodig was, waar Jan Poortvliet een sterkere indruk maakte dan Michel Valke. Die constatering en het bereiken van de volgende ronde maakten het debuut van trainer Thijs Libregts op Europees niveau nog enigszins dragelijk. HENK WAGEMAN loop: 50. Ives 1-0. Scheidsrechter: Wöhrer (Oos). iwers: 20.000. Wolverhampton Wanderers Parkin, Daniel, Hughe Bradsh, Hibbitt (Fri PSV Doesburg; Wildschut, W. Carr (Atkinson); Gray, Richards, Ives. j JTRECHT De vreugde aatsjij FC Utrecht was groot, hun'ansen<^e suPPorters bezon gen het grote succes van de ^Jhib uit de Galgewaard. De ve'blerwinning van 2-0 op het eno- l^pper strijdende Arges Pi- »ti was verdiend en open- FC Utrecht de poort naai, lar de tweede ronde van een grote wedstrijd, zuj. rel éen met spanning, sen- ^:ax atie en spectaculaire acties. 'rainer Han Berger nam na cjan floop de gelukwensen en de ele schouderklopjes in ont- angst. „In de eerste helft rutp ebben we opportunistisch espeeld. FC Utrecht is een nervaren ploeg en moest in ambiance (20.000 toe- chouwers) presteren en dat igde wat druk op de ploeg, n de tweede helft ging het eel beter. FC Utrecht heeft Lrges met pressievoetbal anuit het middenveld en ia de vleugels uit het Euro- a-Cuptoernooi gewipt. Het prookje gaat voor ons oor". trainer van FC Utrecht toch geschrokken van de gressiviteit van zijn Roe- tegenstander „Deze te enstand had ik niet verwacht, echnisch en tactisch mag het niet allemaal perfect zijn de i ollectiviteit heeft FC Utrecht ;n ronde verder gebracht, de eerste helft zochten FC trecht en Arges Pitesti naar vorm en het juiste spelpa- oon. Het bleef zoeken tot in in de tweede helft. De Roe- lenen probeerden via de leugelspelers Radu en Baluta Utrechtse defensie te over- ompelen. De ploeg van trai- Berger liet zich niet ver- ?n en gaf het antwoord recht door het midden te jelen. Het middenveld, dat edragen werd door Willem Hanegem, die de sterren de hemel speelde, was de racht van FC Utrecht. „De Jie in de eerste ntmoeting in Roemenië door fwezigheid schitterde, schit- irde nu in al zijn glorie. Ar es Pitesti werd door Van Ha- egem dolgedraaid, maar Gedrang in het Roemeense doelgebied. Doelman Christhianu voordat Ton de Kruyk (links) en Willy Carbo gevaarlijk kunnen v bal weg kwam toch niet in gevaar. Na een kwartier haalde Tul- pan de doorgebroken Gerard van der Lem onderuit en kreeg van de Ierse scheids rechter Carpenter de gele kaart te zien. Ook Willem van Hanegem kreeg de gekleurde prent, omdat hij zich te veel liet horen en Carpenter met zijn „woordenspel" probeerde te beïnvloeden. Ook daarin be schikt Willem van Hanegem over een fabelachtige tech niek. Vijf minuten later was de Roe meense ploeg dicht bij de ope ningstreffer. Zamfir schoot de vrije trap vanaf de rand van het strafschopgebied keihard op de lat. FC Utrecht herstelde zich van deze kleine inzinking en probeerde een doelpunt te forceren. Vijf minuten voor de rust had de Utrechtse ploeg pech, toen Rietveld met een boogballetje doelman Christian passeerdé en zijn schot door Barbuliescu van de doellijn werd gehaald. Meer liet FC Utrecht niet zien. De rommeli ge eerste helft had dan ook geen doelpunt verdiend. Gebroken neus Gerard Tervoort, die in de eerste helft een klap op zijn neus had gekregen, verdween in de rust naar het ziekenhuis (waarschijnlijk neus- en juk been gebroken) en werd door Van Staa vervangen. Op dat zelfde moment introduceerde Utrechts burgemeester Von- hoff en bondscoach Jan Zwartkruis het uit Amerika afkomstige spel „Goalspet ters". Ook dit illustere tweetal kon echter niet scoren. Na de rust begon Arges Pitesti behoudend. De Roemenen, die met een stand van 0-0 nog een kans hadden om zich via straf schoppen in de tweede ronde te spelen, probeerde het offen sieve spel van FC Utrecht te breken. Dit ging niet zonder overtredingen en gele kaarten (Christea), waardoor de vlam in de pan was geslagen. De sfeer in de Galgewaard was er eindelijk. In de kolkende mas sa bleef FC Utrecht overeind en dreigden de Roemenen ten onder te gaan. Sigmireanu werd vervangen door Moicea- Arges Pitesti een vuist probeerde te maken te gen het oppermachtige spel van FC Utrecht. Arges wan kelde en stortte in de vijftien de minuut in, toen Geert van der Lem met een keihard schot FC Utrecht naar de tweede ronde schoot. Trainer Florian Halagian van Arges probeerde nog iets te redden. De moegestreden Ig- nat werd vervangen door Ba- dea, maar ook deze wissel kon de Roemeense ploeg geen nieuwe impulsen geven. FC Utrecht bleef sterker, vooral conditioneel. De ploeg van trainer Berger probeerde de bal in de ploeg te houden en zo de krappe maar verdiende voorsprong (1-0) te bewaren. Arges veranderde de tactiek en ging meer jagen. Het bal verlies van FC Utrecht lever de de Roemenen nog enkele kansjes op, maar de doelpun tenmaker had Arges Pitesti niet uit Roemenië meege bracht. Matchwinnaar Gerard van der Lem, die al zijn krachten en reserves had opgebrand, werd tien minuten voor het einde vervangen door het Utrechtse talent Willy Carbo, die zijn jongensdroom in vervulling zag gaan, toen hij na twee mi nuten spelen de Utrechtse zege veilig stelde. Carbo liep bij een vrije trap van Wildbret door' de Roemeense muur en tikte de bal listig over de uitgelopen doelman in het doel (2-0). De Galgewaard danste en de Bun- nik-zijde vierde feest. Het Eu- ropa-Cupavontuur van FC Utrecht, dat gedragen werd door Wim van Hanegem, gaat verder. Voor de jonge ploeg uit Roemenië betekenden twee te gendoelpunten en twee gele 83. Carbo 2-0. Scheidsrechter: Car penter (Ier). Toeschouwers: 20.000. Gele kaarten: Van Hanegem (FC Utrecht). Tulpan en Christea (Arges *^it<Xti). FC JUtrecht Van Breukelen; Van der Vlag. Wildbret. Du Chatinier. Flight; Tervoort (Van Staa). De Kruyk, Van Hanegem; Van der Lem (Carbo), Rietveld, Adelaar. u (Moiceanu), Kal- lo; Radu, Ignat (Badea), Baluda. De vet gedrukte clubs hebben zich geplaatst voor de volgende ronde. Tussen haakjes de uitslagen van de eerste serie wedstrijden. FC Nintes (Fra)-Linfield (Nlr) 2-0 (1-0). 46. Rampillon 1-0, 49. Trossero 2-0. Scheidsrechter; Rolles (Lux). Toeschouwers: 11.000. Universitatea Craiova (Roe)-lnler Milan (Ita) 1-1 (0-2). Doelpunten: voor Craio va: Beldeanu; voor Inter: Muraro. Scheidsrechter: Tokat (Tur). Toeschouwers: a (strafschop) 3-0. Scheidsrechter: Frederiksson (Zwe). Toeschou wers: 12.000. Honved Boedapest (Hon)-Sporting Lissabon (Por) 1-0 (2-0). 39. Dajka 1-0. Scheidsrechter: Hunting (Eng). Toeschouwers: 5000. Banik Ostrava (Tsj)-IBV Vaestmannaejar (Ysl) 1-0 (1-1). 31. Vojacek 1-0. Nottingham Forest (Eng)-CSKA Sofia (Bul) 0-1 (0-1). 34. Kerimov 0-1. Souness (3), Fairclough (2), McDermott (2). Dalglish, Lee en Kennedy; voor Ou- lun: Armstrong (eigen doel). Scheidsrechter: Petursson (Ysl). Toeschouwers: 2A.000. Bayern München (Wdl)-Olympiakos Piraeus (Gri) 3-0 (4-2). 2. Hoeness 1-0. 7. Rummenigge 2-0. 68. Janzon (strafschop) 3-0. Scheidsrechter: Valentine (Sch). Toeschouwers: 8000. FC Basel (Zwi)-Club Brugge (Bel) 4-1 (1-0). 3. Ceulemans 0-1, 14. Marti 1-1, 47. Marti (strafschop) 2-1, 54. Tanner 3-1, 80. Gaisser 4-1. Scheidsrechter: Lauritsen en Nielsen; voor Halmstad: Johansson en Larsson. Scheids- Van Langenhove (Bel). Toeschouwers: 6500. Ajax (Ned)-Dinamo Tirana (Alb) 1-0 (2-0). 84. Lerby (strafschop) 1-0. Scheids ter: Marques (Por). Toeschouwers: 50.000. Fram Reykjavik (Ysl)-Hvidovre (Den) 0-2 (0-1). Politechnica Timisoara (Roe)-Celtic (Sch) 1-0 (1-2). 81. Paltinis Dusend 0-2, 89. Dusend 0-3. Scheidsrechter: Barbaresco (Ita). Toeschouwers Foote (Sch). Toeschouwers: 15.000. Sparta Praag (Tsj)-Spora Luxemburg (Lux) 6-0 (6-0). Doelpunten: Jarolim (2). Pospisil, Slany, Berger en Horvath. Scheidsrechter: Peschel (Wdl). Toeschou wers: 4000. Crusaders (Nir)-Newport County (Wal) 0-0 (0-4). Scheidsrechter: Grey (Eng). i Nicosia (Cyp) 4-0 (3-1). 17. Janssens 1-0, 65. Ples- Scheidsrechter: Daina (Tsjj. Toeschouwers: 15.000. Benfica (Por)-Dynamo Zagreb (Joe) 2-0 (0-0). 17. Nene 1-0, 57. Cesar 2-0. AS Monaco (Fra)-Valencia (Spa) 3-3 (0-2). Doelpunten: voor Monaco: Petit (2) r Valencia: Morena, Kempes.en Felman. Schei :l 0-4. Scheidsrechter: Bacou (Fra). Toeschou- Aris Saloniki (Gri)-lpswich Town (Eng) 3-1 (1-5). Tsirimokos 1-0, Drambis 2-0, - - arguz (Pol). Toeschouwers: 25.000. Panajotovic 3-0, 57. Zinglar 3-1, Stoiljkovic 4-1. Scheidsrechter: Sleaua: Raducanu; voor Standard: Voordeckers en Èdsiröm. Scheis Galler (Zwi). Toeschouwers: 30.000. Boavi9ta Porto (Por)-Vasas Boedapest (Hon) 0-1 (2-0). Doelpunt: 43. Pasic 2-1, 59. Hrubesch 2-2, 79. Pasic 3-2, 89. Hrubesch 3-3. Scheids rechter: Casarin (Ita). Toeschouwers: 55 000. FC Vorwarts (Odl)-Ballymena United (Nir) 3-0 (1-2). Doelpunten: Conrad, Jar- muszkiewicz en Krautzig. Scheidsrechter: Koras (Hon). Toeschouwers: 13.000. Beroe Stara Zagora (Bul)-Fenerbahce (Tur) 2-1 (1-0). Doelpunten: voor Beroe: Petkov en Dragolov; voor Fenerbahce: Selcuk. Scheidsrechter: Aldinger (Wdl). Toeschouwers: 25,000. Levski Spartak (Bul)-Dinamo Kiew (Sov) 0-0 (1-1). Scheidsrechter: Padar 47. Kollshaugen 1-2, 62. Kollshaugen 2-2, 89. Windelbrand 2-3. Scheidsrech- dreuci 2-0, 39. Bettega 2-1, i 80. Fanna 3-2, 88. Delikaris 4-2. Scheidsrechter: Corver (Ned). Toeschouwers: 25.000. Dundee United (Sch)-Slask Wroclaw (Pol) 7-2 (0-0). Doelpunten: voor Dundee: Dodds (2), Pettigrew (2), Stark, Hagarty en Payne; voor Slask: Powlowski (2). Scheidsrechter: Johansson (Zwe). Toeschouwers: 8000. Anderlecht (Bel)-FC Kaiserslautem (Wdl) 3-2 (0-1). 20. Funkel 0-1, 41. Nielsen 1-1, 57. Nielsen 2-1, '65. Wendt 2-2, 65. Nielsen (strafschop) 3-2. Scheidsrech ter: McGinlay (Sch). Toeschouwers: 36.000. FC Köln (Wdl)-Akranes (Ysl) 6-0 (4-0). 27. Engels 1-0. 34. Müller 2-0, 74. Mül- ler 3-0, 84. Müller 4-0. 87. Müller 5-0, 89. Okudera 6-0. Scheidsrechter: Maan- bo 2-0. Scheidsrechter: Carpenter (Ier). Toeschouwers: 21.000. BK Kopenhagen (Den)-Grasshoppers (Zwi) 2-5 (1-3). Doelpunten: voor Kopen hagen: Fosgaard (2); voor Grasshoppers: Hermann (3), Zanetti en Sulser. Scheidsrechter: Hirviniemi (Fin). Toeschouwers: 4800. Servette (Zwl)-Sochaux (Fra) 2-1 (0-2). Doelpunten: voor Servette: Cucinotta en Bizzini; voor Sochaux: Genghini. Scheidsrechter: Richardson (Eng). Toe schouwers: 12.000. Sliema Wanderers (Mal)-Barcelona (Spa) 0-1 (0-2). 28. Rexach (strafschop) 0- 1 (1-3). 10. Nieme 0-1, 18. Ferrero Saint Mirntn (Sch)-Elfsborg (Zwe) 0-0 (2-1). EN HAAG Voor de belangrijkste feiten uit de eerste inde van het Europese Cup-voetbal kan men kiezen uit de melijk sensationele uitschakeling van bekerhouder Not- ngham Forest door CSKA Sofia, de triomfantelijke door- icht van zeve- Westduitse en zes Nederlandse clubs, de ihenking van tienduizend Mark door de spelers van ayern München aan de nabestaanden van de slachtoffers in de laatste bomaanslag en de wonderlijke taferelen, die ch afspeelden bij Basel—Club Brugge. aar liep in de veertiende minuut de in Belgische dienst optre- inde Nederlandse doelman Leen Barth in zijn woede de Deze had even tevoren een overtreding strafschop. De Spanjaard trok het rood. In het Belgische team stond Balint zijn plaats af aan inval ler-doelman Van de Walle. Maar terwijl deze onder de lat ging staan, kwam Martinez na advies van de grensrechter op de strafschopbeslissing terug en hield het bij een vrije trap buiten de gevarenzone. Voor hij dat deed, gaf Martinez ook nog trainer Mertens de gele kaart. Met tien man verdedigde Club Brugge zich zo goed en kwaad als het ging. Bij de rust was het nog 11. Maar daarna zette de afta keling in. Het werd uiteindelijk 41 voor de Zwitsers, die zich hiermee ruimschoots plaatsten, maar het zal in België nog veel stof tot napraten geven, dat het tweede doelpunt na een beslis sing van Martinez tot stand kwam. De scheidsrechter floot voor een strafschop, toen Marti in de 47e minuut door Leekens van de voeten werd gelopen. Ditmaal bleef de Spanjaard bij zijn be slissing en zette Stohler de strafschop om in een treffer. Tweevoudig Europa Cup-houder Nottingham Forest liep ver geefs storm tegen CSKA Sofia. De afwezigheid van Trevor Francis was doorslaggevend dat het streven van de Britse club om net zoals Ajax en Bayern München de beker driemaal te winnen, mislukte. Elf minuten voor de rust versloeg de Bulgaar Rudzhi Kerimov de Engelse doelman Peter Shilton. De ploeg van manager Brian Clough slaagde er niet in iets terug te doen en kan zich na het debaculeuze optreden in Europees verband, ook de uitwedstrijden tegen CSKA ging met 10 verloren, ge heel toeleggen op de competitie in eigen land. Liverpool, de tweede Engelse vertegenwoordiger, houdt voorlopig de Britse vlcg hoog. Na het gelijkspel van 11 in Finland, won Liverpool thuis met 101 van Culun Palloseura. Het was de hoogste score van de avond. Bayern München, dat de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus al met 42 had gewonnen, moest het thuis doen met nog geen tienduizend toeschouwers. Deze moesten zich onderwerpen aar. scherpe veiligheidsmaatregelen. Hoeness (Z) in de tweede en Rumminigge (Z) in de zevende minuut zorgden voor een over tuigende start, waarna Janzon in de 68e minuut uit een straf schop het derde doelpunt liet aantekenen. Bij Bayern hoopt men dat het lot de cluo in de tweede ronde tegen Inter Milaan zal brengen. President Hoffman: „Dat kunnen we eindelijk weer eens kassa maken". De Italianen deelden de twee doelpunten in Roemenië met Universitatea Craiova en gingen dankzij de 20 in de thuiswedstrijd over naar de tweede rond.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 17