Alan Jonas EF™ wereld-kampioen Overwinning van Corral's Bond een goedmakerfje van Kevin Davies Minter in drie ronden wereldtitel kwijt Hockeysters winnen jubileum- toernooi Timman grote winnaar maar Karpov wordt leider SPORTTRIBUNE JABOUILLE ZWAAR GEWOND n'niffiiHiamiw KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND HnBHBHHi MttlHUIHHUMfllMMi Tal- Spasski mÊÈÉÊËiiüük LEIDSE COURANT MAANDAG 29 SEPTEMBER 1980 PAGINA LONDEN De Amerikaan Marvin Hagler is zaterdad vond in het Wembleystadion in Londen middengewic geworden door een overwinning op de Britse titelhoud Alan Minter. Het einde kwam na 1.45 minuut in «fo <j«r* ronde. De Panamese scheidsrechter Carlos Berroq staakte toen de strijd om Minter, wiens gezicht een bid dend masker was, een verdere afstraffing te besparen Het was een uiterst ruw gevecht met een nog ruwere 4 loop. De linkerwenkbrauw van Minter had vijftien hecht gen nodig. De plastisch chirurg was bijna een uur bezig de ergste schade te herstellen. Marvin Hagler moest zich onder een regen van bierblikk in veiligheid stellen. Een toeschouwer werd gearrestes omdat hij de bokser aanviel. De woede van de tienduize toeschouwers was zo groot, dat de organisatoren het bel oordeelden Hagler in de betrekkelijke veiligheid van kleedkamers te laten en hem de kampioensgordel na sturen. De Amerikaan heeft in zijn 54 gevechten, waarvan hij slechts twee verloor, een geduchte reputatie ópgebouv Bij zijn eerste gevecht om de wereldtitel, vorig jaar novel ber, tegen Antuofermo, dat in een onbeslist eindigde, w ren er 45 hechtingen nodig om de titelhouder te fatsoen ren. Minter had daarom de Amerikaanse expert in dit so< verwondingen, Jackie McCoy, laten overkomen. Een v< geelse uitgave. Minter kon niet verhinderen dat hij herha delijk zwaar werd geraakt en McCoy was niet in staat bloedende verwondingen te stelpen. AYR Het Nederlandse dameshockeyteam heeft zate< dag het toernooi van de 50-jarige IFWHA in Ayr gewoi nen. Na een teleurstellend gelijkspel 's ochtends tege Schotland (1—1), versloegen de speelsters van coac Huib Timmermans later op de dag het wereldelftal va de IFWHA met 1-1. Oranje trad tegen het wereldteam niet in zijn sterkste 0[ stelling aan. Laatste verdedigster Madeion Belien was t< gen Schotland aan een arm gewond geraakt en moest vs de kant af toekijken. Fieke Boekhorst nam haar plaats ii Doordat Irene Hendiks met een gebroken jukbeen thu had moeten blijven, nam Margriet Bleijerveld haar positie i de verdediging in. Deze wisselingen deden de kracht va het nationale team geen goed. Het middenveld met Toe Bax, Elsemiek Hillen en Sandra Ie Poole had tegen het IFV HA-team de zaak echter onder controle. In een „krankzinnig" kwartiertje halverwege de eerste hel liep Nederland de tegenstander volledig onder de voet. Bic nen luttele minuten voerden Sophie von Weiier, Annelte Kaptein en Sandra Ie Poole de score op tot 30. C Nieuwzeelandse Jenny McDonald verraste doelvrouwe D< de Beus uit een strafcorner (31). Na de hervatting schiep Nederland nog talloze kansen. Ai nelies Kaptein, Marjolein Eysvogel en Sophie von Weill konden, ook als zij alleen voor Gwen Cheeseman kwamei de moeilijkheden met het zachte en kapotgespeelde vel niet de baas. Daardoor kwam ook het Nederlandse veldsp niet tot zijn recht. Oranje mocht van geluk spreken dat h< de regen van hoekslagen en de vijandelijke pressie ongc schonden doorkwam. Tegen Schotland maakte Sophie von Weiier de opening; treffer. De Schotse dames kwamen op gelijke hoogte do< een strafcorner, did door Lyn Greig werd ingeslagen. De overige uitslagen van zaterdag waren: SchotlandCj raïbisch team 50, IFWHA-team—Caraïbisch team 80. MONTREAL De Australiër Alan Jones is gisteren in Montreal wereldkampioen in de Formule 1- klasse geworden. De 33-jarige Au straliër dankte zijn eerste wereld titel aan de overwinning die hij in de Grand-Prix van Canada behaal de. Hoewel de Fransman Didier Pi- roni als eerste in Montreal over de finish ging, werd Jones toch tot winnaar uitgeroepen. De Fransman kreeg van de wedstrijdleiding een minuut straftijd opgelegd, omdat hij te vroeg gestart was. Met nog één wedstrijd voor dè boeg, die van Watkins Glen in de Verenigde Staten, is Jones voor zijn concur renten onbereikbaar geworden. Jones heeft nu 62 punten tegen Piquet 54. ïylocht Nelson Piquet de laatste race (ne- de punten vallen, zou de Braziliaan eigen lijk op 63 moeten komen, maar door het systeem van het laten meetellen van de beste vijf wedstrijden over de tweede helft van het seizoen, worden hem dan de twee punten van de Grand-Prix van Oostenrijk afgenomen. Daarom Is Jones nu reeds wereldkampioen. De rivaliteit tussen de Australiër Alan Jo nes en de Braziliaan Nelson Piquet lag ten grondslag aan een massale botsing kort na de start van de Grote Prijs van Canada op het circuit tie Notre-Dame van Mon treal. Door overwinningen op Zandvoort en Imola heeft Piquet de Australiër van de eerste plaats in de rangschikking om de ti tel verdreven. Welgeteld een enkel punt scheidt de beide rivalen. Na vijfhonderd meter, toen de 24 boliden nog dicht bijeen waren, liet de eerste smalle bocht de coureurs maar weinig ruimte. Jones dwong Piquet, snelste in de training, naar de betonnen muur. De Bra ziliaan week uit doch raakte daarbij de De Fittipaldi's van de Fin Keke Rosberg en de Braziliaan Emerson Fittipaldi, de Ferrari van de Canadees Gilles Villeneuve, de Ar rows van de Westduitser Jochen Mass, de Terrylls van de Ier Derek Daly en de Frans man Jean Pierre Jarier, alsmede de Lotus van de Amerikaan Mario Andretti werden beschadigd. Mede door de geringe snel heid tijdens het incident deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Een klein uur kregen de technici om de beschadigde wagens weer rijklaar te ma ken. Daly kon niet meer starten. De jeug dige Nieuwzeelander Mike Thackwell, die zijn wagen aan stalgenoot Jarier moest af staan, moest ook verstek laten gaan. Tweede start Na een oponthoud van bijna een uur werd opnieuw gestart. Het was de Braziliaan Nelson Piquet die ogenblikkelijk de leiding nam. Na veertien van de 70 te rijden ron den had Piquet een voorsprong op Jones van meer dan zes seconden. Maar tien randen, later was het ook met rif? Rrftri" WASSENAAR Het kampioenschap van de Nederlandse volbloeds is gistermiddag op een druk bezocht Duindigt gewonnen door de winnaar van de Grote Prijs der Nederlanden on de Derby 1979, de vierjarige Corral's Bond. De hengst is in training bij trainer Guest in Engoland. In de voormiddag ontstond lichte lijk paniek bij eigenaar Piet van der Goor uit Roosendaal toen er een telefoontje uit Enge land in de Duindigtsocieteit kwam dat de spe ciaal voor deze rit in Engeland aangetrokken jockey Brain Rouse niet zou komen. De lijstaanvoerder in het Jockeyklassement, Ke vin Davies, had echter In dit kampioenschap geen rit. Maar er is al enige tijd onenigheid tus sen Davies en eigenaar Van der Goor, die in het verleden boezemvrienden waren. Al maanden bekeken Van der Goor en Davies elkaar niet op Duindigt. Ze liepen langs elkaar heen of ze niet bestonden. Eigenaar Van der Goor stapte giste ren toch op Kevin Davies af en vroeg of hij het paard, waarmee hij eens de derby won, wilde rijden. Davies ging op dit voorstel in en won als „goedmakertje" het kampioenschap van Neder land. Corral's Bond nam vlak na de start de leiding en stond deze niet meer af. In de eindstrijd kon hij echter King's Eagle maar net voor blijven. King's Eagle is duidelijk terug van weg geweest en gaat met de week steeds beter lopen. Trots stapte de autohandelaar uit Roosendaal. Piet van der Goor, met Corral's Bond rond in de winnaarsring. Hij kon tevreden zijn met het her optreden van Kevin Davies op een van zijn paarden. Piet van der Goor:,, Het gaat om geld in deze sport. De eerste prijs in het kampioen schap is bijna achttienduizend gulden. Kevin Davies is de beste jockey die in Nederland rondloopt. Dan kan Je elkaar wel voorbij blijven lopen maar dat kost beiden geld. Nu Rouse niet verscheen was het een mooie gelegenheid om Kevin Davies te vragen. Het is verder de bedoe- ling dat Corral's Bond in Nederland in training gaat en natuurlijk hoop ik bij de hengstenkeu- ring In november dat de hengst goedgekeurd zal worden". De keuringscommissie zal om goedkeuring moeilijk heen kunnen. Immers het paard dat drie van de belangrijkste rennen wint Is natuur lijk wel uit het goede hout gesneden. De mee ting ging voor eigenaar Van der Goor uitste kend van start. In de Boxberger Bloemprijs ze gevierde zijn merrie Blondy. Twee weken gele den was dit paard tweede in de Grote Prijs der Nederlanden achter Corral's Bond. Evenals toen nam ook nu weer de merrie gelijk na de start de leiding, bouwde een grote voorsprong op en had In de eindstrijd genoeg over om Arizona Pie voor te blijven. Bij de dravers stond de produktendraverij cen traal. In de prijzenpot was een bedrag van 87 mille, waarvan de helft voor de winnaar. Deze draverij voor tweejarigen werd in een zeer snelle kilometertiid van 1.18.7 min. gewonnen door Wim Velis met Uno Hazelaar, dié Jan Wagenaar met Udo Quick net kon voorblijven. Met het paard Sep Palin boekte de pikeur Tjits- ke Smeding zijn honderdvijftigste overwinning in dit jaar. Dat is een record. Er is nog nooit een pikeur in Nederland geweest die in een jaar zo veel paarden winnend over de eindstreep kon brengen. Jan Wagenaar boekte vrijdagavond een record. In het Limburgse Schaesberg be haalde hij de 2500ste overwinning in zijn loop baan. Zaterdag en zondag was het voor het eerste mogelijk om op Duindigt via de nieuwe compu ter winnend en plaats te spelen. Het Is de be doeling dat het vanaf komende woensdag op Duindigt ook mogelijk is om via de computer weddenschappen voor koppels en trio af te slui ten. Het eerste weekeinde op de elektronische totalisator verliep goed en gisteren kwamen de omzet rond de zes ton, hetgeen uitstekend is. ARTHUR VAN RIJSWIJK ■bmhhmhHb liaan gebeurd. Zijn motor begon olie te lekken en even later moest ook Piquet de race verlaten. Hij zou niet de enige zijn die de wedstrijd niet zou uitrijden. Andretti, Patrese, Giaco- melli en Fittipaldi verdwenen met pech in de pits. Ook de Fransman Jean-Pierre Ja- bouille in een Renault verdween. In de 25ste ronde vloog hij met zijn wagen de klap tegen de vangrails. Van zijn Renault was niets over en voor zijn leven werd ge vreesd. Pas na 25 minuten kon Jabouille uit het wrak worden bevrijd. Met een heli copter werd hij naar het ziekenhuis van Montreal overgebracht. Daar werden vele botbreuken geconstateerd, maar later in de avond meenden de artsen dat Jabouille niet meer in levensgevaar was. JjD de 44ste ronde door Pi- roni was gepasseerd, kon zijn geluk i op toen hij na afloop hoorde dat de lei was teruggezet naar de derde plaats. V de eerste keer in zijn carrière had hij wereldtitel bemachtigd. Jan Lamemrs die 'zich zeer bekwa handhaafde in deze afvalrace eindigde de twaalfde plaats. Hij had een achl stand van vier ronden op winnaar Jon< De partij Tal-Spasski uit de zevende ronde verliep als volgt: Wit: Tal (Sowjet-Unie). Zwart: Spasski (Sowjet- Unie). 1 e2-©4 e7-«5; 2 Pg1-f3 Pb8-c6; 3 Lf1-b5 e7-a6; 4 Lb5-a4 Pg8-f6; 5 0-0 Lf8-e7; 6 Tf1-e1 b7-b5; 7 La4-b3 d7-d6; 8 c2-c3 0-0; 9 h2- h3 Pc6-b8; 10 d2-d4 Pb8-d7; 11 Pb1-d2 Lc8-b7; 12 Lb3-c2 Tf8- •6; 13 Pd2-f1 Le7-f8; 14 Pf1-g3 j>7-g6; 15 a2-a4 c7-c5; 16 d4-d5 c5-c4; 17 Ic1-g5 h7-h6; 18 Lg5- e3 ta8-b8; 19 Dd1-d2 h6-h5; 20 Pf3-g5 Pf6-h7; 21 Pg5xh7 Kg8xh7; 22 Te1-f1 Kh7-g8; 23 Kg1-h1 Lf8-g7; 24 a4xb5 a6xb5; 25 12-14 e5xl4; 26 Le3xf4 Dd8-e7; 27 L(4-g5 De7-e5; 28 Lg5-f4 De5-e7; 29 Lf4-g5 De7-e5; 30 Tf1-f3 Tb8-a8; 31 Ta1-f1 Te8-f8; 32 Pg3xh5 g6xh5; 33 Tf3-f5 De5- ©8; 34 ©4-e5 d6xe5; 35 Lg5-h6 Ta8-e6; 36 Lh6x97 Kg8xg7; 37 d5-d6 f7-f6; 38 Tf5-g5+ Kg7-f7 39 Lc2-g6+ Kf7-©6; 40 Lg6-f5+ Ke6-f7; 41 Dd2-d1 Tf8-h8; 42 L»5-g6+ Kf7-e6; 43 Lg6xe6 ThSxeS; 44 Dd1xh5 To8-d8; 45 Tg5-g7 keCxd6; 48 Dh5-f7 Zwart geeft het op. TILBURG In de zeven de en achtste ronde van het internationale schaaktoernooi in Til burg, die zaterdag en zondag gespeeld werden, was Timman de grote winnaar. Hij versloeg Hübner en Kavalek en kwam daardoor op een met Portisch gedeelde eerste plaats. Het is ech ter vrijwel zeker dat Kar pov zijn afgebroken par tij tegen Andersson uit de zevende ronde zal winnen, waardoor Karpov alleen eerste zou staan. Timman behaalde zaterdag een schijnbaar gemakkelijke overwinning op Hübner. Na een rustige dame-indische o- pening stond Hübner al om streeks de twintigste zet zo ge drukt dat hij zijn toevlucht moest nemen tot een wanhopi ge actie, die eigenijk alleen Timman verder hielp. Timman kreeg een machtige, ver opge rukte, vrijpion waartegen Hüb ner geen verweer had. KavalekTimman, uit de acht ste ronde, was een moeilijke konings-indische partij waarin Timman door actief spel zijn tegenstander voor de keus Portisch (links) en Karpov tijdens hun duel in de achtste ronde. onduidelijke compensatie, maar al heel snel bleek dat dit geheel ongerechtvaardigd was en dat hij er niets voor terug kreeg. Karpov kwam zaterdag tegen Andersson, die zich van de dame-indische verdediging be diende, al heel snel in belang rijk voordeel. Op de zeventien de zet moest Andersson een kwaliteit opgeven voor een pion, maar daarmee was de strijd nog lang niet beslist. An dersson hield hardnekkig stand en de partij werd twee maal afgebroken, maar An dersson zal het eindspel toch speelde Karpov met zwart te gen Portisch een rustige remi se. Portisch had de dag daar voor tegen Sosonko een goede gelegenheid gemist zijn leiden de positie te verstevigen. Hij was met zwart heel goed uit de dame-indische opening geko men en kreeg een gevaarlijk initiatief. Na een fout van So sonko had hij de partij zelfs op slag uit kunnen maken, maar hij miste deze kans en liet So sonko met remise ontsnappen. Uit kopgroep Spasski verdween zaterdag uit de kopgroep door een neder- Iaan tpoon Tal finaggki «tnppl- de "met zwart de Breyervariant van het Spaans en kreeg een stelling die hij zeer goed kent. Toch beging hij een kleine on nauwkeurigheid die Tal de ge legenheid gaf om met een stu koffer tot een vernietigende koningsaanval te komen. In de achtste ronde deed Spasski weinig, moeite om het verloren terrein terug te winnen. Remise tegen Sosonko na 19 zetten theorie van het nimzo-indisch. Larsen, die zijn tweemaal afge- Jbroken partij met Hübner uit de 6e ronde tenslotte won, blijft hard vechten maar het brengt hem nog niet-veel ver der In de zeyende ronde wist hij tegen Kavalek net aan een nederlaag te ontsnappen doro- dat deze in zeer goede stelling remise aanbood en in de acht ste ronde leek Larsen In een eindspel tegen Andersson een tijdlang behoorlijke winstkan sen te hebben maar bij het af breken was remise toch weer waarschijnlijk. De partijen HortRibli uit de zevende ronde en RibliHüb ner en HortTal uit de achtste waren remises waarin nog wel het een en ander te beleven was, maar die toch zeker niet bloedstollend genoemd kun- nun. worden.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 24