Noordwijk slagvaardiger dan klsselmeervogels Barendrecht legt zwakte ROL bloot GYW doet Quick Boys overwinning cadeau Zelfbewust Katwijk bedwingt wèumui Oegstgeesten SIZ0 boeken hun eerste winst 1 Nonchalant Rijnsburgse Boys langs Zwaluwen Boys valt weer terug RANDSTAS SPORT 8PULT MET ROHDA: 6*0 LEIDSE COURANT MAANDAG 29 SEPTEMBER 1980 PAGIN/ SPAKENBURG Ook IJsselmeervogels heeft de zegereek9 van Noordwijk niet kunnen etuiten. In eigen nest werden do Vogels met een 0-3 neder laag geconfronteerd, de vierde ruime overwin ning van Noordwijk dit seizoen. Een ruime over winning waarop dit keer evenwel het nodige kan worden afgedongen; hot zeker niet zwakke IJs- eelmeervogels verdiende zaterdag eenvoudigweg veel meer dan een zo op het oog kansloze neder laag. Niet direct omdat de thuisclub zaterdag be ter voetbalde dan Noordwijk (klasseverschil was, ondanks de grote inzet van de Vogels, wel dege lijk aanwezig), maar meer omdat de instelling van de bezoekende amateurlandskampióen der mate veel te wensen overliet dat de Noordwijkers zelf om grote problemen vroegen. Die problemen kwamen er uiteindelijk niet. Enerzijds omdat Noordwijk er zaterdag op de juiste momenten (vlak voor en direct na rust) in slaagde koelbloe dig toe te slaan, anderzijds omdat IJsselmeervo gels juist in de afwerking van de eigen kansen niet accuraat te werk ging. Het moet voor Noordwijk-trainer Piet Buter een te ken aan de wand zijn dat zijn op zich goed voetbal lende ploeg (op dit moment onbetwist de sterkste zaterdag-eersteklasser) in de eerste echte topper van het seizoen op mentaal vlak opnieuw (on gestraft) in de fout ging. Dat zijn formatie, zelfs in een wedstrijd tegen IJsselmeervogels de concen tratie niet in de ploeg hield, achterin begon met rommelen en volstrekt onnodig onder zware druk kwam te staan. En dat zijn elftal uiteindelijk de zich sterk van zijn matige optreden van vorige week re vancherende doelverdediger Dick Dortmundt ui terst dankbaar mocht zijn dat de zege nooit echt in gevaar kwam. Een toch wel kwalijke gang van za ken die komende week ongetwijfeld wel onderwerp van gesprek zal zijn. Immers: Noordwijk had de zaken na drie minuten in de tweede helft na de tweede treffer volledig onder controle. Kon vanaf dat moment definitief besluiten de Vogels te laten komen, om er dan zelf snel uit te vliegen. Een Ideale speelwijze voor een team als Noordwijk, met „uitbraakwondertjes" als Jan Wil lem Bogers, Timo Gerlof en John Manuputty in de ploeg. Een misvatting, zo bleek. Want waar IJsselmeervo gels ouderwets begon te stormen en Noordwijk on der steeds zwaardere druk kwam, vergaten de Noordwijkers zelf de ontstane spelsituatie uit te buiten. En bepaalden zij zich tot toekijken op de momenten dat Dick Dortmundt weer eens in actie moest komen om Rudolf Koelewijn, John van Gel deren, Gerard van de Mast en Ruud van der Groep te stuiten. Acties die telkens weer Dortmundt overwinnaar kenden. Waardoor het voor IJs meervogels bleef bij de al in de eerste helft scoorde buitenspelgoal van Jan Zwaan; de 0-2 het scorebord bleef en Noordwijk (in blessure zelfs nog via een nu wel sterk uitgespeelde cou (invaller Jack Manuputty met name) nummer kon laten aantekenen. Met die treffer een wel erg geflatteerde eindst op het bord brengend. GERT-JAN ONV Noordwijk: Dortmundt, Spaanderman, Westgeest. Van E ren, Sluys, Strijk. John Manuputty, Van Dijk, Gerlof (Jack nuputty), Bröring. Bogers. Scoreverloop: 40 Gerlof 0-1, 48 Bröring 0-2, 91 Westgee LEIDERDORP Barendrecht heeft zatermiddag op onge nadige wijze de gebreken bij RCL blootgelegd. De Leider dorpers werden met hun neu9 op de keiharde feiten ge drukt: de ploeg bestaat op 't moment voor het merendeel uit doorsnee-voetballers, die wel over een behoorlijk loop» vermogen beschikken, maar aan de bal tot weinig gevaar lijks in staat zijn. De spelers die wèl over balvaardige kwa liteiten beschikken zijn te ge ring in aantal om tegenstan ders voor problemen te zet ten. De twee Barendrechtse treffers waren illustratief voor de Leidcrdorpse zwakte; Daaf Brandt en Ab Braat spelers die zich voornamelijk dienen te beperken tot het uitscha kelen van tegenstanders - gingen op avontuur, hetgeen prompt noodlottig balverlies tot gevolg had. Beide keren strafte Paul van der Mijn de fouten adequaat af. Pierre van Gemerden mocht in de slot seconden vanaf elf meter de stand een wat dragelijker aanzien geven: 1-2. Trainer De Waard is Ijverig op zoek naar de sleutel naar suc ces. Zo acteerde Koos Hane- veld in de middenlinie en had René Kamminga de liberoposi tie toebedeeld gekregen. Ook het 4-3-3 systeem dat voor heen gehanteerd werd, werd aan de kant geschoven, zodat de Bloemerdbewoners nu met twee spitsen opereerden. Ver dedigend zat het allemaal be hoorlijk in elkaar, maar in aan vallend opzicht konden de Lei derdorpers nauwelijks potten breken. Barendrecht keek in de saaie eerste helft eens rus tig de kat uit de boom, om tot de conclusie te komen dat er tegen dit RCL wel wat in moest zitten. De pupillen van Jan Rah ondernamen tegen de pauze enig storend werk, en zie, de thuisploeg viel prompt door de mand. Daaf Brandt ging zich zes minuten voor rust met de aanvalsopbouw bemoeien en dit had meteen kwalijke gevol gen. Bas Hokke maakte hem op simpele wijze de bal afhan dig en stelde Paul van der Mijn (die kort daarvoor nog de paal RCL-spits Pierre van Gemerden stuit op Barendrechtdoelman Van Geffers.Van Gemerden zou in de slotseconden vanaf elf meter de enige Leiderdorpse treffer voor z'n rekening nemen. nad getroffen) in staat 0-1 aan te laten tekenen. Na de onderbreking stortte RCL zich in het offensief, maar het gebrek aan kwaliteit kwam dadelijk aan het licht. Geen pass bereikte de plaats van bestemming en gewonnen per soonlijke duels waren schaars. Na negentien minuten in de tweede helft was het Ab Braat die zich aanvallend inschakel de en nu was Piet Klepke ter plekke om storend werk te ver richten. Paul van der Mijn werd andermaal gelanceerd en liet ook dit keer Bram Brandt kansloos: 0-2. De moed zonk RCL nu hele maal in de schoenen, zodat de wedstrijd rustig naar het einde kabbelde, omdat Barendrecht uiteraard geen risico's meer nam. Pierre van Gemerden mocht luttele seconden voor tijd vanaf de stip 1-2 doen aantekenen, nadat doelman Van Geffers de doorgebroken Haneveld ten val had gebracht. Het kon de Leiderdorpse mi neurstemming nauwelijks ver anderen... PAUL VAN DER BIJL RCL: B. Brandt, A. Braat, Kamminga, Van Egmond, D. Brandt, Piket, Hane veld, V.d. Bijl, H. Braat, Van Gemer den. Doezelaar. Scoreverloop: 39. en 54. Van der Mijn 0-1 en 0-2; 91. Van Gemerden (straf schop) 1-2. KATWIJK Gelukkig voor het jonge elftal van trainer Arie La gendijk maakte GVVV-doelman Jaap Dillen de fout om de bal in do directe nabijheid van Martin van der Plas uit zijn handen te laten vallen. Hierdoor kon toch nog de volle winst worden gepakt op GVW. Op een andere manier namelijk kregen de Katwijkers het leer niet in het Veenendaalse doel. Nog steeds klopt de aansluiting tussen de verschillende linies niet en nog steeds maakt Quick Boys-spitsspeler Martin van der Plas er een gewoonte van in elke wedstrijd een aantal fraaie kansen, om zeep te helpen. Maar de 1-0 overwinning was tenminste binnen. Na een voor het Katwijkse publiek redelijk toonbare start zakte Quick Boys weg naar een bedenkelijk niveau en waren het toch de Veenendalers die de eerste aardiae mogelijkheden creëerden. Met name Jan Ditteweg en Ab van"de Bóvenkamp waren toch EERSTE KLASSE wel erg dicht bij een openingstreffer in een periode waarin Quick Boys verwoede pogingen deed de aanvallen redelijk op te bou wen. Pas na een kwartier ontstond er echt gevaar voor het hout werk van GVW. Jaap Heerikhuisen werd door Fred Eysberg ge lanceerd en speelde de bal door naar Martin van der Plas. Door over de bal heen te stappen kwam het leer bij de opgekomen Cees van Rooyen die inschoot, maar Dillen op zijn weg vond. En dat kansen benutten was meteen Quick Boys' probleem num mer twee. Verschillende malen konden Fred Eysberg, Cees van Rooyen en Martin van der Plas in toch wel goede posities een doelpunt maken, maar het lukte geen van allen. Ondertussen wa ren de inmiddels talrijk geworden GVW counters wel degelijk met veel meer gevaar gevuld, maar ook de aanvallers van GVW waren niet in staat de bal in het Katwijkse doel te werken. In de 66e minuut gaf debutant Huug Aandewiel een hoge voorzet aan Martin van der Plas. De bal belandde echter in de handen van doelman Dillen. De anders zo betrouwbare sluitpost liet de bal echter los en deze viel precies voor de voeten van de blonde spits. Met een leeg doel voor zich kon de bal er nu echt niet meer naast: 1-0. De punten waren binnen, maar de manier waar op ze waren verdiend moet trainer Arie Lagendijk toch aan het denken hebben gezet. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 66 Mart van der Plas 1-0 Quick Boys: Theo Guyt, Wim van der Plas, Freek Rienks, Nico Kuyt (Ben de Waal), Hans van Duyn, Kees van Rooyen, Huug Aandewiel, Fred Eysberg (Arie Haasnoot), Teun van der Plas, Mart van der Plas, Jaap Heerikhuisen. VLAARDINGEN Dat Zwalu wen Vlaardingen over een re delijk solide defensie be schikte was in de eerste drie competitiewedstrijden wel duidelijk geworden. De Vlaardingse defensie stond in die 270 minuten voetbal 8lecht9 een tegendoelpunt toe. Rijnsburgse Boy9, zater dag de tegenstander van Zwaluwen, wa9 helemaal niet zo onder de indruk van die cijfers. Niet onterecht zo bleek al snel. In nauwelijks één minuut tijd toonde de ploeg van trainer Herman Wijnands aan dat het wel meeviel met die solide Zwa luwen-verdediging. Direct na de aftrap scoorde Piet Haas noot na een combinatie tus sen Henk van der Zwan en Ruud van der Voort. Voor de Zwaluwen-verdediging was die openingstreffer blijkbaar aanleiding gedurende de hele wedstrijd fout op fout te stapelen. Pech (Peter Hoge- woning schoot de bal even als vorige week twee keer te gen de paal), een bijzonder lichtzinnige Rijnsburgse voorhoede en een uitstekend opererende Zwaluwen-doel man Ab Nijgh zorgden ervoor dat Rijnsburgse Boys daarna nog maar een keer scoorde. Desastreus was dat overi gens niet, de Rijnsburgse achterhoede zat wél goed in elkaar en daarom kwam Zwaluwen zaterdag niet aan doelpunten toe. Die snelle openingstreffer van Piet Haasnoot werd in de veertiende minuut gevolgd door een tweede Rijnsburgs doelpunt. Een doelpunt dat tot stand kwam met hulp van de zeer onzekere Zwaluwen-ver dediger Frans Loos die de bal geheel onnodig inleverde bij Peter Hogewoning. Hogewo- ning schoof de bal door naar de volledig vrijstaande Henk van der Zwan die doelman Ab Nijgh met een formidabele lob versloeg: 0-2 na amper een kwartier voetbal. Toch was EERSTE KLASSE Zwaluwen niet verslagen, ploeg vocht goed terug mi door goed ingrijpen van do man Wijnand Sloos (hij keed zaterdag een foutloze pad was zeer attent bij Inzetl van Juistenga en Pijpers) wat pech aan Vlaardingse i de (Leen Pijpers en Theo Jul tenga raakten het houtwei bleef die 0-2 voorsprong d handhaafd. Aan de andJ kant waren er In die eeri helft ook nog kansen vfl Rijnsburgse Boys. Doelml Nijgh, de enige Vlaarding verdediger die zaterdag gé vormcrisis had, reageerl echter knap op inzetten v| Henk Merbis (in de ploeg vd de gebleseerde Nico Zwaai Peter Hogewoning en Arie v| Dijk. Bood Zwaluwen in de eer^ zeer aantrekkelijke vijfenvef tig minuten wel enig weerwe van betekenis, na rust (e heel stuk minder van kwaliti kwam ook de aanvalslinie vs de Vlaardingers niet meer t een aanvaardbare prestal Rijnsburgse Boys mod voortdurend frank en vrij o rukken naar het doel v< Nijgh, maar zag geen van die enorme vrijheid profiteren. Ook Peter Hog woning niet. De nieuweling I het Rijnsburgse team beginti een aardige reputatie wat b treft het raken van het hoil werk op te bouwen. Vorij week in het duel met IJssf meervogels zag hij de bal i twee inzetten beide keren I gen de paal belanden. Tegi Zwaluwen leverde hij dezelfi prestatie. KEES VAN HERPf Rijnsburgse Boys: Sloos, Cas Zwaï Toet. Perfors. Merbis, Van Dijk. V der Voort, Jan Hogewoning, Hai noot. Van der Zwan, Peter Hogev ning. Scoreverloop: 1 Plet Haasnoot 0 14 Henk van der Zwan 0-2. LEIDEN Katwijk was de enige derdeklasser uit de Leidse regio die puntenwinst boekte. De ploeg van oefen- meester John Huguenin be haalde een 1-1 remise tegen Excelsior Maassluis. Koude kerk was uiterst ongelukkig in de strijd tegen 's-Graven- zandse SV. Mede door du bieuze beslissingen van scheidsrechter van Arkesteyn werd de eindstand 3-1. ARC en JAC maakten er een barre partij van. Bikkelhard en technisch arm eindigde dit duel in 2-3. Katwijk begint zo langzamer hand steeds zelfbewuster te worden en legt dan ook regel matig fraai voetbal op de mat. Voor de pauze verliepen de aanvalsgolven van de kusté- quipe voortvarend. Arnold Boers bepaalde de stand op 1- 0 na 25 minuten, maar door een dekkingsfout was het twee minuten later alweer gelijk. Katwijk faalde daarna vaak in de afwerking. Wim Guyt 1, Piet Varkevisser, Boers en Adrie Nijgh kregen het leer vanuit kansrijke posities niet in het vijandelijke doel. Na de pauze trok Excelsior zich massaal te rug, waardoor er voor de Kat wijkers geen doorkomen meer aan was. DERDE KLASSE Al na tien minuten was het 1-0 In het treffen tussen 's-Graven- zandse SV en Koudekerk. Arno Filippo, Albert Hakkebrak en Cees Deemoed kregen kan sen, die zij onbenut lieten. Na de pauze ontstond er tijdens een uitval van de SV een scrimmage voor het doel van Theo Vergunst. Plotseling floot arbiter van Arkesteyn af en legde het leer op de stip. Nie mand begreep waarom, maar door die onduidelijke straf schop werd het 2-0. Wederom in de counter - Koudekerk had bijna voortdurend een over wicht - werd het zelfs 3-0. In de slotperiode redde Jeroen van der Linden de Koudekerk- se eer: 3-1. Filippo schoot de bal bovendien nog op de paal. ARC bakte er samen met JAC niet veel van. De twee ploegen speelden een harde en slechte wedstrijd. Al na de eerste helft stond het 0-2, waarna het via een eigen doelpunt 1-2 werd. Bij de stand van 1-3 was de strijd gestreden. Tom de Jong bepaalde de uitslag op 2-3, maar de tijd was te kort om nog aan de gelijkmaker te den ken. LISSE/SASSENHEIM Ter Leede trad zaterdag aan te gen hekkesluiter NDSM. De Amsterdammers werden te ruggewezen met 2-0, het geen eigenlijk een ruimere uitslag had moeten zijn. Lis eer Boys trok do goede lijn na de fraaie prestatie tegen Zwart-Wit'28 (2-3 winst) niet door. Op eigen terrein bleek Be Fair beduidend gemak kelijker te voetballen. De Lissenaren verloren met 0-2. Vooral voor de pauze was het de doelman van NDSM, Fer- rie de Leeuw, die zijn naam eer aan deed en als een leeuw de bal na bijna alle Ter Leedc-inzetten zijn doel uit- ranselde. Nico van der Fange, Peter Bergman, Jan van Harskamp en Hans Bisschops waren bijvoorbeeld dichtbij treffers, maar vonden alle maal De Leeuw op hun weg. Het eerste doelpunt van Ter Leede in wording. Pieter van der Plas kopt raak. Van der Plas zou daarna nog een keer scoren ïn het treffen met NDSM. Pleter van der Plas was meer succesvol. Hij zette na een kwartier spelen een voorzet van Hans Bisschops om in een doelpunt: 1-0. In de 51e minuut scoorde Van der Plas wederom. Hans Bisschops zette voor, maar Jan van Harskamp miste volledig. Van der Plas was echter wel ter plaatsè en maakte er alsnog 2-0. Trainer Landzaat van Lisser Boys liet zijn formatie spelen met twee spitsen, een experi ment dat niet uit de verf kwam. Binnen een half uur was het 0-1. Wout Roskam bracht Be Fair de voor sprong, toen Hans van Aan holt en Peter Schalk de bal lieten liggen. Een kwartier voor het eindsignaal was de stand bijna gelijk, omdat. Ben Barten goed inschoot. De bal raakte echter de onderzijde van de lat. Aad Bos bracht tenslotte de 0-2 op de bor den. LEIDEN Randstad Sport had er zaterdag zin. Rohda werd met 6-0 aan de kant gescho ven. SIZO en Oeg8tgeest boekten hun eersto zege. De Hillegommers wonnen thuis van Jong Hercules (1-0), terwijl Oegstgeest TOGR afstrafte met 1-2. Ook Hazerswoudse Boys keerde met twee punten huiswaarts. Te Werve werd op eigen grond verslagen: 1-2. Sportclub Lisse won eveneens in een uitwedstrijd. Naaldwijk moest 0-2 toelaten, terwijl De Sleu tels niet bij machte waren 's-Gravenzande af te stoppen: 1-3. Puur omdat de spelers van Randstad Sport nu eens van dat thuis-verlies-syndroom af wilden, werd er fel gevochten om de punten. Rohda was het slachtoffer en kon door het grote Voor- schotense enthousiasme niet in het ritme ko men. In de voorhoede was de eerste helft com pleet voor Aad Keizer. Hij nam de eerste vier doelpunten voor zijn rekening, terwijl achterin vooral voorstopper Lambert Lingerak zorgde dat de nul bleef gehandhaafd. Hans Toor maak te er 5-0 van via een fraaie solo en invaller Pe ter van der Mey leverde zijn bijdrage door de zesde goal te maken. In een leuke pot won SIZO van Jong Hercules. Er waren veel kansen nodig om de treffer te berwerkstelligen. Zo schoot Eltjo Vijn al vroeg tegen de paal en werden goede schoten van Jan Keizer en Hennie Kamphorst door de sterke doelman Pletting gekeerd. In de 71e minuut was' het toch Vijn, die met het hoofd de knappe voorzet van Hennio Kamphorst omboog in een doelpunt. De Haan scoorde nog bijna de gelijk maker, maar keper Jan Dekker was uitstekend ter plekke. Hylke Roorda zorgde ervoor, dat Oegstgeest zijn eerste winstpartij kon begroeten. Hij scoor de tweemaal tegen TOGR. De roodgelen war de volle negentig minuten de betere eenhe waardoor Roorda voor en na de thee kon sc ren. Ook Sjoerd Teske en Peter Anes schot goed, maar vonden de keeper op hun weg. H werd 1-2. In een matig duel opende Chiel Kampman, c zaterdag uitblonk, voor Hazerswoudse Boys na 10 minuten de score. De combinatie m Bram van Dorp door het midden verliep vlekk loos. Jan Platteel miste nog enkele goede m gelijkheden. Halverwege het tweede deel kwe Te Werve door een door Karei de Hoog veroc zaakte strafschop op gelijke hoogte. Acht min ten voor tijd maakte Platteel er toch 1-2 van Een fris startend Sportclub Lisse gaf lede keer weer het initiatief uit handen. Peter Slobl miste direct al een droomkans en schoot de t naast, terwijl daarna weer Naaldwijk de ov« hand kreeg. Na 35 minuten scoorde Pel Werkhoven via een lob 1-0. Na de pauze h( zelfde beeld. Een energiek Lisse liet de touwtj weer vieren. Gelukkig voor Lisse was daar dot man Aad Ransdorp, die uitermate sterk speel< en de voorsprong consolideerde. Peter SIodi kogelde een minuut voor het eindsignaal h tweede doelpunt binnen. Do Sleutel3 knokte voor wat de ploeg wan was en bereikte via Fred van Huis een voordd ge ruststand van 1-0. Na de onderbreking blo 's-Gravenzande niet te houden. Na 20 minut werden twee doelpunten kort achter elkaar g maakt, waarna het nog zelfs 1-3 werd. Een e< volle nederlaag.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 20