Donar en NOVO belangrijke titelkandidaten Speedbootpiloten op zoek naar sponsors Filippo nieuwe voorzitter ASC hoort wat. Ja DerdeSchipholloop van AV Holland CEES VOORDOUW EN ARTHUR MOSTERT NEDERLANDS KAMPlOE CcïdócSotïtemt SPORT LEIDSE COURANT Donar (I) en NOVO (r), hier op archief tegen elkaar in actie, zijn twee belangrijke titelgegadigden in de promotieklasse. Vieter Bas van Duivenbode (nr 10) zal dit seizoen aan de andere kant van het net acteren. LEIDEN De door de trai ner/coach van de dames van Gemini/Kangeroes, Leo Boere, voor dit jaar geplan de stap naar de eredivisie, is door het vertrek van de ba sisspeelsters Maria Wuis- man en Marieke Bertels naar eredivisionist AMVJ op losse schroeven komen te staan. De ploeg heeft nu vooral aan lengte ingeboet. Boere:,, We waren toch al niet zo groot en zijn nu nog kleiner geworden. We gaan daarom extra aandacht aan de verdediging schenken. Ik verwacht weinig spectacu lairs, we zullen in de mid denmoot eindigen". Het ba sisteam van de Voorschote naren is nu aangevuld met Sjaan de Wit, de weer van haar knieblessure herstelde Ciska Beurze en de jeugdige Anita Verhoeven. De dames- reserves, wier kansen om hoog te eindigen door hun trainer groter worden geacht, hebben aanvulling gekregen door de komst van 4 speelsters van Kalinko. De heren, ook dit jaar onder de hoede van André Hoving, hebben het eerste team ver sterkt met Bernard van der Pols en Peter Franke uit het tweede team. Jan Willem van der Velde heeft Gemini verla ten. Coach Hoving verwacht hoog te eindigen in de derde divisie. De Voorschotenaren zullen aanvalskracht tekort komen om veel hoger dan de middenmoot te eindigen en moeten in ieder geval LUSV voor laten gaan, dat ook ver wacht bij de eerste drie te ko men. De studenten beginnen de competitie zonder Erwin Zomervrucht, maar met Bas Zaad, die van Starlift 3 over kwam. De ploeg van coach Groen werkte een wisselvalli ge oefencampagne af, waarbij een klinkende overwinning op PVC afgewisseld werd met een zwak Ariston-toernooi. Wanneer LUSV erin slaagt de LEIDEN De Leidse atletiekvereniging Holland organi seert dit jaar voor de derde maal de Schipholloop. De loop, 61 kilometer lang, wordt zondag 2 november gehouden in de Haarlemmermeerpolder. Holland wil met deze derde editie van de Schipholloop trachten een doorbraak naar een internationaal deelnemersveld te be werkstelligen. De wedstrijd is dan ook als „super-marathon" aangekondigd op de internationale kalender voor de weg-atle- tiek. Voorts heeft de perscommissie van de vereniging aan de lange-afstands-magazines in Engeland, Duitsland en België op roepen gestuurd waarin de aantrekkelijkheden van deze typisch Hollandse polderloop worden uiteengezet. Vanzelfsprekend re kent de organiserende club daarbij op een groot contingent aan Nederlandse lange afstandslopers. blokkering te verbeteren, is de ploeg een serieuze kampioens kandidaat. Aanvallend is de ploeg zonder twijfel sterk ge noeg. Het Alphense DAC debuteert bij de dames in de derde divi sie. De Alphenaren zien, mede gezien de resultaten tijdens oe fenwedstrijden - DOS en Vier- hout/Valbovol, beide tweede divisionisten, werden overtui gend geklopt - de competitie met vertrouwen tegemoet. An- nemieke Streng en Sonja Kooter van Orion vervangen Xandri Hillebrandt en Jidi Wagenaar. De ploeg van nieu we trainer Johan Kooistra is voor het eerste seizoen tevre den met een middenmootposi- tie. NOVO eindigde vorig sei zoen als derde en hoopt nu twee plaatsen hoger te eindig en. De Noordwijkers wisselden van trainer - Rob Beurze ver vangt Hajé Olden - en begroet ten Anneke Henzen van Alli- des en Monique van Schave ren van Madjoe. Promotieklasse Bij de heren zullen Donar en NOVO hoge ogen gaan gooien. Het Waddinxveense Be Fair en het Schoonhoven- se DOS zijn de voornaamste concurrenten. Leython zal het ook dit jaar erg moeilijk krijgen en de degradatie met moeite kunnen afwen den. De Leiderdorpse dames koesteren titelpretenties. Die zullen uitkomen ook, wanneer Leython tenminste het dit seizoen aanmerkelijk versterkte LUSV voorblijft. Bij Donar is er veel veran derd. Piet Pijnnaken is gestopt met spelen en zal de Leidse ploeg gaan coachen. Pieter Bas van Duivenboden kwam van NOVO en zal als spelverdeler gaan fungeren. Jaap de Vries, ex Gemini, completeert de Do nar- selectie. NOVO hoopt de vruchten te plukken van de vorig seizoen ingezette verjon ging. Slechts Sjaak de Jong, Jan Pley en Frans van de Berg blijven over van de oude kern. Lieuwe van der Meulen is nog steeds geblesseerd. Leython zag Frits Jans van wege een knieblessure afha ken. Zijn plaats wordt ingeno men door Ruud Lutjenhuis. Ook omdat de Leiderdorpers nog niet over een coach be schikken, zal het moeilijk zijn een plaats in de middenmoot te bemachtigen. WW, debu tant in de promotieklasse, zal zich niet handhaven, ondanks de versterking van Arubaanse zijde van Roque Jacobs en Hensley van der Lee. Bij de dames is Leython de enige titelkandidaat. Welis waar vertrokken Boukje Wie bes en Liesbeth Rijnja naar AMVJ, daar staat de verster king uit het tweede team van Anette de Zwart en Marianne Buijs tegenover. Verder is de zestienjarige Jolly van Dam aan de selectie toegevoegd. De Leiderdorpse dames wonnen in de voorbereiding alle wed strijden. De .enige ploeg, die het Leython nog lastig kan maken is LUSv. Lucia van Geuns stopte, maar Sonja Groen, Henriëtte Kingmans (van Leython), Laurien Keh- rer (ook van Leython) Tanja Dicker en Marijke de Beer, die haar volleybalschoenen weer van de wilgen plukte, beteke nen een aanmerkelijke ver sterking. Bij WW veranderde weinig. Het vertrek van Ria Verhart naar Starlift werd op gevangen de komst van de jeugdige Marian van der Leie. WILLEM SPIERDIJK WARMOND Cees Voor- douw uit Warmond en Arthur Mostert uit Leiden mogen zich beiden Nederlands kam pioen speedbootraces noemen maar wel in verschillende klassen. Cees Voordouw is kampioen in de NE klasse waarin boten uitkomen met standaardmotoren tot 750 cc. Arthur Mostert vaart in de ON klasse tot 2000 cc. In een speedbootseizoen wor den gemiddeld 10 wedstrijden gevaren waarin het behalve vakmanschap, stuurmanskunst en konditie aankomt op de motor. Zoals bij alle technische sporten is het sleutelwerk erg belangrijk. Beide piloten ver zorgen de motoren helemaal zelf. Daar komt geen monteur aan te pas als we tenminste de liefhebbende echtgenoten bui ten beschouwing laten, die hand- en spandiensten verle nen en vooral tijdens de wed strijden met het zweet in de handen wel steeds klaar staan om te assisteren. Het racen is een erg kostbare sport die zonder sponsor vrij wel onmogelijk is. Steeds zijn er technische nieuwigheden die op de voet gevolgd moeten worden om kans te maken op een overwinning. Ook al ge ven grote motormerken als Johnson en Mercury wel kor tingen, het blijft toch een te kostbare sport voor het indivi du. Cees Voordouw vertelt, dat hij alleen kan blijven varen omdat zijn vrouw bereid is daar voor te werken. „Als je echt in de hogere klassen wil varen kost dat ongeveer 100.000,- per jaar", zegt hij. Arthur Mostert heeft dit sei- Leidenaar Arthur Mostert in z'n speedboot. zoen het geluk gehad in de leenboot van Kees van de Vel de te kunnen varen, maar voor het volgende seizoen weet hij ook nog niet wat hem te wachten staat. Beide heren zijn wel stellig van plan te blij ven racen en als het kan in een nieuwe boot en in een ho gere klasse. Er moet trouwens heel wat ge beuren wil een piloot stoppen met racen. Cees Voordouw werd bijvoorbeeld tijdens zijn tweede race in Brussel overva ren. Bij een uit de hand gelo pen manoeuvre sloeg hij om en een volgende speedboot voer zijn boot totaal in tweeën en Cees zat enige tijd onder water beklemd. Afgezien van de totale vernieling van zijn boot liep alles goed af. Hij bib berde wat aan de kant, haalde diep adem en beraamde direkt daarop plannen om aan een nieuwe boot te komen. Dit seizoen hadden beide pilo- IJ e; ten zowel geluk als t< „Als vlak voor de f je schroef lostrilt, valle wel een paar lelijke woor Maar zowel Cees Voor< als Arthur Mostert hebbe seizoen in Nederland succ afgesloten. Voor Cees douw staan er nog enkele tenlandse wedstrijden ope, programma en dan hopen de heren voor het kom- seizoen een goede sponso vonden te hebben. OEGSTGEEST Dieter Fi lippo is de nieuwe voorzitter van de Oegstgeester voetbal vereniging ASC. Filippo is de opvolger van Joop Spoor die ASC drie jaar lang onder zijn hoede heeft gehad. Fi lippo, die van mening is dat ASC door organisatie-pro blemen zo diep is weggezakt (het standaard team degra deerde naar de Leidse afde ling), heeft ambtieuze plan nen. „De beuk moet erin", al dus de nieuwe voorzitter die verder meldt dat het bestuur zich zo snel mogelijk gaat bezighouden met de velden- problemen van ASC. Met Spoor stapte afgelopen woensdag tijdens de buitenge wone algemene ledenvergade ring het gehele bestuur op. Eerste secretaris Leo Stein- metz (vervangen door Gerrit Gordinou de Couberville) en penningmeester Wim Rietber gen (in zijn plaats kwam Hans Kraneveld) legden hun functie neer. Verder vertrokken: Krijn van der Berg, Van Erp Taalman Kip en Frits de Jongh. Wout Bergers sr werd gekozen als tweede voorzitter, Theo Spelt kreeg de leiding van de hogere elftallen in handen. Nico van Rijnswou (lagere elf tallen) en Diederik Schaberg (tweede pennningmeester) be hielden hun functie. ASC is nog druk op zoek naar een tweede secretaris, een voorzit ter voor de jeugdcommissie, een functie die momenteel nog door Flippo wordt uitgeoefend, en een ASC'er die een vacatu re in de cricketcommissie kan vervullen. Rietbergen en Steinmetz (de aftredende penningmeester en secretaris) waren niet aanwe zig op de algemene ledenver gadering. De kleine moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee beloont uw krant u graag met een fraai hangertje van uw eigen sterrebeeld. Weet u al iemand? noteer m.i.vals me abonnee van de Leidse Courant Adres Postcode/Plaats Betaalt wordt per maand (automatische afschrijving, U per'kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite een zilveren hangertje met het sterrebeeld- Naam Adres Postcode/Plaats_ Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. IN FEITEN DE BESTE Anne Ouwersloot: een onwerkelijke combinatie... Anne Bij Spijkenisse mocht Anne Ou wersloot van Quick Boys-oefen- meester Arie Lagendijk halverwe ge de tweede helft als invaller het veld in. Een onwerkelijk gebeuren. Gewend aan de verticale Rijns- burgse geelzwarte combinatie, mis stond dat blauw-wit de Ouwers- loot-telg op een of andere manier. Gelukkig echter vonden wij van Hutspo(r)t Anne de maandag erop in de Katwijkse Cleyn Duinhal even „ouderwets" terug. Omdat te genstander Van Rooyen nogal wat lichtblauw in het fraaie tenue heeft gestopt, diende Glasbergen in re serve-materiaal te verschijnen. Dat gegeven nu leverde een geelzwarte combinatie op. En dat zag er wat Anne betrof, best wel weer aardig uit. Routine (1) Drie wedstrijden speelde Noord- wijk tot nu toe in deze nog prille competitie. In die drie duels ver gaarde de algemeen landskampi oen bij de amateurs zes wins tpunten, een volle bak dus voor de roodwitten. En best wel reden voor tevredenheid. Alleen: de mensen willen meer dan alleen maar winst. Die 5-1 zege op RCL - akkoord, dat gaat dan nog wel. Maar die 0-3 bij SSS en die 3-1 te gen RVVH - daar waren de men sen wat minder tevreden mee. Zo ook de immer kritische sport journalisten. „Noordwijk draait op routine" - het wordt de ploeg nog kwalijk genomen ook dat de veer niet altijd optimaal gespan nen staat Dat namen als SSS en RVVH minder inspirerend wer ken dan lettercombinaties als „RCL", of „IJsselmeervogels"... Routine (2) Routine alleen lijkt voor Noordwijk overigens vanmiddag niet voldoen de om overeind te blijven in de uit beurt bij IJsselmeervogels. De Vo gels mogen dan in Rijnsburg tegen een nogal forse nederlaag zijn aan gelopen (4-0 is niet niets), de wraak zal allicht zoet gewenst worden. En welke tegenstander past dan beter dan Noordwijk? Niet alleen ama- téurkampioen van Nederland, maar door de jaren heen ook nog eens regelmatig hèt struikelblok voor de Vogels op weg naar weer een afdelings- of landstitel. Of, zoals trainer Evert Milr van de Spakenburgers afgelopen zaterdag direct na de afgang bij Rijnsburgse Boys, wat overdreven opmerkte: „Jammer natuurlijk. Maar die wed strijd van zaterdag is veel belang rijker... Routine (3) Ook bij Noordwijk leeft bet duel nog altijd bijzoader sterk. John Manuputty, met Jan Willem Ro gers steeds meer de smaakmaker van het team, is er dan ook van overtuigd dat er weer iets gaat gebeuren in Spakenburg. Weet niet wie er gaat winnen („In deze wedstrijden valt niets te voorspellen"), maar weet wel dat een ieder van Noordwijk zich verheugd op een dergelijk treffen. Dit jaar misschien nog wel meer dan in vroegere seizoe nen. Want bet mag duidelijk zijn dat nieuwe trainer Piet Buter er nu al in geslaagd is Noordwijk aanwijsbaar te veranderen. Routine (4) Manuputty daarover: „Neem nu al leen die drie spitsen van ons. Jan Willem (Bogers), Timo (Gerlof) en Ruud (Bröring). Het enige wat ze voor een wedstrijd horen is dat ze het „maar moeten bekijken". Daar bij mag een gedeelte van de mid denvelders ook nog eens hun eigen wedstrijd spelen. Nou, dat is toch grote klasse van zo'n man. Op die manier blijft de aardigheid van het voetbal er niet alleen in, maar wordt het spelletje nóg aardiger ge maakt. Al zal het ook best wel een keertje allemaal fout gaan en krij gen we nog eens een keer een fors Routine (5) De voetbalvreugde staat daar in Noordwijk, het mag duidelijk zijn, bijzonder hoog in het vaan del geschreven. Uitgaan van ei gen kwaliteiten - trainmeesters doen dat tegenwoordig te weinig. Want je kunt ons niet vertellen dat er niet meer potentiële „Noordwijken" rondlopen. Po tentiële topclubs met talentrijke selecties die door al te strenge opdrachten van de oefenmeester van die toch zo aardige top wor den afgehouden. Een denkertje dus. Matig i ui Mochten wij vorige week in deze rubriek nog uiterst lovend schrij ven over de getoonde schotvaardig heid in de Leidse zondagafdeling - de perfecte goal van VTL-er Leen Struyk in net treffen met ASC; deze week ligt dat allemaal anders. Vier strafschoppen, vier perfecte mogelijkheden op een perfect doel punt dus, werden gemist. Henk Spiesf?), Hans Schiphorst, Rini van Veen en Aad Vermond faalden vanaf de stip. En dat is opvallend. Opmerkelijk genoeg in ieder geval om in deze rubriek even te melden. En daarbij erg triest. Want het be vordert het „schoner" worden van onze edele voetbalsport natuurlijk niet, dat prutswerk bij die ideale mogelijkheden. Als verdediger kom je allicht (nog) eerder op de gedachte die doorgebroken aanval ler maar te vloeren. Die bal gaat er immers toch niet in?

Leidse Courant | 1980 | | pagina 8