1071-122244 Omstreden Duitse bisschoppelijke brief biedt kans op dialoog over rol van kerk in politiek en samenleving Verkoopster Antiekbeurs Leiden Ton Menken Ijsbaan Leiden ZW/Voorschoten Elam B.V. Auto center occasions Tel.beantw. OPENBARE VERKOOP administratief medewerker (m/v) JNENLAND/BUITENLAND LEIDSE COURANT ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1980 PAGINA 19 demonstranten Reactor Instituut Delft door ME ontruimd Niet al te zacht- [g maar effectief heeft politie gisteroch- met assistentie van de poepen uit Den Haag lotterdam een eind ge kt aan de bezetting van van het Interuni- itair Reactor Instituut aan de Meekelweg in t. De actievoerders van lek de Atoomketen Ne- knd" (BAN), die zich zo op als buiten het terrein de toegangshekken en vasthielden, wer- door de veertig man po- r,,bij kop en kont" opge- i en buiten het terrein op troittoirtegels gedepo- Verzet werd er niet eegd maar medewer- f werd evenmin ver- d, zodat enige spijker- Iken en andere kledings- ten nog uitsluitend ge kt zijn voor de vuilnis- i Twee jonge actievoer- zijn aangehouden op be- ildiging van het beklad- van de reactor en aanpa- le gebouwen. De remeester van Delft, mr. I. Gallas, was bij de ont- ling aanwezig. half zes 's morgens, ter- het reactorgebouw in ^e mist was gehuld, begon- de BAN-leden hun actie. jwee toegangspoorten wer- igebarricadeerd en de ge ven beklad, ondermeer een enorm doodshoofd en ?n als: „Ingang naar het „Dit is een terhuis", en „Kernonder- Stop". Leuzen die voor emotioneel intermezzo •den, toen een jonge vrouw [ctievoerders over de sloot fep: „Hebben jullie wel kanker gehad. Nee Nou fel. En dank zij de stralen reactor ben ik gene- moeten je realiseren q elke zaak twee kanten i)t". Weinig antwoord •jm hierop, want de actie zijn van mening dat •[onderzoek waaraan kern- rgie te pas komt direct te worden gestopt. astertje Bat de demonstranten, ook ierhaald verzoek, hun actie l vrijwillig wilden beëindi- werd de hulp van de ME jroepen. Ondertussen, ter wijl over de politie-mobilofoon de komst van de mannetjes putters werd aangekondigd, kreeg een van de actievoer ders, die zich buiten het IRI- terrein had opgesteld, van een politieagent een pleister op de knie geplakt, waar een oude schaafwond was opengegaan. Op het terrein zelf werd het voetballen gestaakt en werden de plaatsen bij het hek ingeno men. In drie wagens en met twee honden arriveerden de man nen in T-shirt omstreeks half twaalf. Om kwart voor twaalf werden de kettingen, waarmee de hekken waren afgesloten doorgeknipt en een half uur later was net terrein „schoon". Snelle ontruiming was nodig omdat de apparatuur in de reactor dagelijks zeer intensief onderhouden moet worden. Gebeurt dat niet, doordat het personeel er niet bij kan ko-, men, dan kan aan de vitale de len van de reactor een zodani ge schade ontstaan dat er maanden niet mee gewerkt zou kunnen worden. Volgens de decaan (de „grote baas") van het IRI, prof. Hout man, zijn de acties van de BAN tegen het Delftse insti tuut gegrond op verkeerde ge gevens. „Men doet voorkomen alsof de Delftse reactor kerne nergie zou opwekken. Dat het om een reactor gaat zoals in Borssele en Dodewaard. Dat is niet het geval. De reactor wordt uitsluitend gebruikt voor onderzoek en niet voor het opwekken van elektrici teit. Er werken zestig weten schapsmensen, behorend tot elf universiteiten en hogescho len. Ongelukken zoals in Har- risburg kunnen er niet mee gebeuren omdat de hoeveel heid radio-actief materiaal zeer gering is. Met de reactor wordt neutronenstraling opge wekt, die uitsluitend gebruikt wordt voor wetenschappelijk onderzoek, dat niet of heel moeilijk op een andere manier kan worden verricht". Studies waarmee men bezig is, liggen op het gebied van de biologie, geologie, medische weten schappen, milieubewaking e.d. Het gebouw van het instituut is gemakkelijk toegankelijk, maar dat geldt niet voor de reactorruimte. Hier kan men slechts komen onder begelei ding van daartoe geautoriseer de personen. Plutonium Een van de bezwaren van de BAN luidt dat de gebruikte Splijtstof-elementen van de reactor ter opwerking naar Amerika worden gebracht, naar een fabriek waar ook een installatie voor militaire doel einden staat. „In de overeen komst die wij met Amerika hebben gesloten, staat dat wij de splijtstoffen weer moeten inleveren bij de fabriek waar wij ons materiaal hebben aan geschaft. Dit is een afspraak die uit veiligheidsoverwegin gen is gemaakt. Hiermee wordt voorkomen dat de splijt stoffen, waaruit via opwerking plutonium wordt gewonnen, in verkeerde handen komen. Of het plutonium uit „onze" splijtstof-elementen gebruikt wordt voor militaire doelein den is in Nederland niet be kend. Het lijkt echter onwaar schijnlijk. Voor wat de IRI be treft gaat het om één gram Êlutonium per jaar. Voor een ernbom is negen kilo nodig", aldus prof. Houtman. Op het argument van de actie voerders dat het gebruik van kernmiddelen voor vreedzame doeleinden het gebruik van kernenergie in zijn algemeen heid legaliseert, antwoordt het IRI met: „Het mes dat een chi rurg tijdens een operatie ge bruikt, legaliseert toch ook niet het gebruik van messen door misdadigers". Voor de BAN gaat deze verge lijking niet op en andere acties zullen zeker volgen, getuige de woorden van een demonstrant die door de ME onzacht op het plaveisel voor het instituut werd gedeponeerd: „Tot de volgende keer". LONNEKE VAN KOOT (Van onze correspondent Ami van Vree) BONN „Er is hier in de katho lieke kerk heel wat in beweging gekomen", zegt de Westduitse mi nister van Justitie Hans Jochen Vogel (SPD) tegenover buiten landse correspondenten in Bonn. „De dialoog is er ernstig door be moeilijkt, maar ik geloof dat hij ook nieuwe impulsen heeft gekre gen". Onderwerp van gesprek is de brief van de bisschoppen die afge lopen zondag van de kansels is voorgelezen en die naar veler me ning zo'n onverhulde ondersteu ning voor de kandidatuur van Frans-Josef Strauss als bondskan selier behelsde, dat hij tot thema nummer één van de huidige ver kiezingsstrijd is geworden. Vogel, wiens broer namens de con currerende CDU minister-president van de deelstaat Rijnland-Palts is en die met deze, behalve een opvallende gelijkenis, een overtuigd lidmaat schap van de katholieke kerk ge meen heeft, is in de recente strijd om het herderlijk schrijven van het Westduitse episcopaat de belangrijk ste en meest prominente tegenspeler geworden van de Keulse kardinaal Höffner, voorzitter van de bisschop penconferentie en tegelijk geestelijk vader van de richting waarin de kerk zich in Duitsland beweegt. Niet alleen is Vogel binnen het be stuur van de sociaal-democratische partij de aangewezen man voor ker kelijke aangelegenheden, ook is hij als minister van Justitie rechtstreeks betrokken bij de hervorming van de befaamde paragraaf 218 van het wet boek van strafrecht, die betrekking heeft op de mogelijkheid tot abortus en voor de nieuwe echtscheidings- wet, welke beide onderwerpen voor de kerkelijke leiding in de Bondsre publiek nog altijd een steen des aan stoots zijn. Vogel is bovendien niet de eerste de beste in de SPD, of eigen lijk juist wel: hij wordt door „welin gelichte kringen" getipt als een van de partijleiders met de beste kansen om te zijner tijd Helmut Schmidt als kanselier op te volgen. In deze verkiezingsstrijd die vele an dere, wat betreft smakeloosheid en stoten onder de gordel, in de scha duw heeft gesteld, is de omstreden brief van de bisschoppen als een bom ingeslagen. Zowel wat betreft het tijdstip twee weken voor de gang naar de stembus als wat betreft vorm en inhoud die de herinnering aan het schijnbaar lang vergeten Adenauertijdperk wakker riepen. Geen enkele verkiezingsuitspraak of ontsporing heeft zovele en zulke hartstochtelijke reacties gewekt als die brief, waarbij onvermijdelijk al lerlei onzuivere argumenten een rol gingen meespelen. Zo begroetten allerlei aanhangers van de christen-democratische partij de brief, terwijl zij tegelijkertijd een actie van evangelische pastores, die op persoonlijk gezag opriepen om SPD te stemmen, scherp veroordeel den. Aan de andere kant kwamen te genstanders van de herderlijke ver maning waarvan vooral de zinsne de over de onverantwoorde hoogte van de staatsschulden kwaad bloed bij de verantwoordelijke politici heeft gezet met even onzakelijke rede neringen aandragen die de discussies slechts vertroebelden. Daarbij werd dan vooral de rijkdom van de katho lieke kerk in Duitsland opgevoerd en de mate waarin zij van de staat profi teert. Wezenlijk is echter alleen de vraag in hoeverre een kerkgenootschap (wat iets heel anders is dan een belange norganisatie zoals een vakbond) zich kan en mag mengen in politieke kwesties en waar de grenzen van een dergelijke inmenging liggen. Het weekblad „Die Zeit" had waarschijn lijk het meest gelijk toen het kern achtig boven een bericht over de brief schreef: „Rechtens toelaatbaar, politiek tactloos, tactisch onverstan dig". Het laatste onderstreept minis ter Vogel met nadruk, omdat hij van mening is, dat het herderlijk schrij ven het tegendeel zal bewerkstelligen van wat men erbij voor ogen had. „De katholieken die toch al van plan waren om CDU of CSU te stemmen, zullen dit nu misschien met 150 pro cent van hun overtuiging doen, maar dit maakt het gewicht van hun stem niet groter. Een heel groot aantal mensen daarentegen, dat politiek be wust is en zegt ,dit is onze zaak', wordt in hun overtuiging veeleer ge sterkt en die laten zich aan de brief niets gelegen liggen". Enquêtes van het weekblad „Der Spiegel" geven de minister hierin ge lijk. Evenals het Nederlandse kerk volk na het amandement van 1954, laat de Duitse kudde zich niet meer alles door haar herders voorschrij ven. Zeker niet als die herders wei nig begrip blijken op te brengen voor wat er onder de bevolking leeft. Dit betreft niet alleen zuiver religieuze of kerkelijke kwesties, maar ook en vooral vragen ten aanzien van op voeding, gezin, familieplanning, sex- ualiteit en dergelijke, die door veel katholieken heel anders worden beantwoord dan de bisschoppen voor wenselijk houden. Minister Vogel vindt dat de kerk principieel het recht heeft om ook over politieke zaken haar mening naar voren te brengen, met name waar het elementaire problemen be treft. Wat hem als verantwoordelijk regeringsleider echter zo stoort in het nerderlijk schrijven is de eenzijdig heid daarvan. Waarom alleen abor tus, scheidingsrecht en staatsschulden (typische slogans van de oppositie). Waarom als je dan toch het woord verheft, niet gesproken over belang rijke kwesties als ontwikkelingshulp en ontspanningspolitiek (de bisschop pen kwamen nota bene net terug van een reis naar Polen die zonder de ontspanning ondenkbaar was ge weest). Waarom, aldus Vogel, niet ge sproken over de toenemende vreem delingenhaat in de Bondsrepubliek of over dienstweigering? Tenslotte vraagt minister Vogel zich af waarom de bisschoppen uitgerekend dè om streden kandidaat Strauss ondersteu nen, terwijl zij dit voor de vroegere CDU-kandidaten Barzel en Kohl nooit hebben gedaan. Het antwoord op deze laatste vraag gaf wellicht de Süddeutsche Zeitung, toen deze onlangs een commentaar beëindigde met de woorden: „Heeft met Döpfners dood de katholieke bis schoppenconferentie haar hoofd ver loren?" Inderdaad heeft de Duitse kerklei ding na het overlijden van de aarts bisschop van München in 1976, later gevolgd door de dood van de Mun- sterse bisschop Ten Humberg, die beiden een, zij het niet progressief maar toch zeker open en tolerant be leid voerden, een veel conservatieve re en orthodoxere weg ingeslagen. Dit is vooral het werk van de opvol gers van Döpfner, namelijk de uiterst behoudende kardinaal Höffner als voorzitter van de bisschoppenconfe rentie en kardinaal Ratzinger als aartsbisschop van München. De omgang tussen kerk en politiek in Duitsland is de afgelopen eeuw ei genlijk altijd problematisch geweest. Ruim 100 jaar geleden verzetten de zuidelijke katholieken zich tegen het Pruisische staatsidee van Bismarck wat-leidde tot de onverbiddelijke „Kulturkampf". Tijdens de republiek van Weimar werd een goed functio neren van het nieuwe politieke bestel mede verhinderd door de diepe kloof tussen katholieken en sociaal-demo craten. Na de ineenstorting van het Derde Rijk werden de vooroorlogse verhou dingen hersteld in die zin, dat de bis schoppen in ettelijke kanselbrieven onverhuld achter Adenauer en zijn CDU gingen staan. Pas in de tijd van het Vaticaanse Concilie, rond 1965, begon de kerk in Duitsland zich wat terughoudender op te stellen, omdat zij inzag, dat overtuigde christenen best uiteenlopende politieke stand punten kunnen hebben, terwijl nie mand expliciet voor zich het recht van de kerkelijke autoriteit kan opei sen. In de Bondsrepubliek vragen velen zich af of met het recente schrijven van de bisschoppen nu ook een eind is gekomen aan deze vijftienjarige pe riode van verstandige terughoudend heid. Zeker is dat de huidige opwin ding over de brief na het sluiten van de stembus zondag over een week snel zal verstommen. Eenmaal in kal mer vaarwater gekomen, is het ech ter niet uitgesloten, dat er in de kat holieke kerk in Duitsland een funda mentele discussie op gang zal komen over de rol van de kerk tegenover politiek en maatschappij. De manier waarop er „aan de basis" op de her derlijke vermaning werd gereageerd, lijkt daar al op te wijzen. Ook het episcopaat is tot de nieuwe dialoog bereid, gezien de uitlatingen van kar dinaal Höffner aan het eind van de herfstsynode in Fulda afgelopen don derdag. Als hij geweten had hoe de reacties op de brief zouden zijn, zou hij de aangesneden punten veel dui delijker hebben geformuleerd, voeg de de kardinaal er aan toe. ïrtenties gezet over één ol twee kolommen, met letterkorps keuze 33 cent per mm. iiaatsing van dezelfde tekst op 3 achtereenvolgende dagen, its 2x betalen. Isiaatsing van dezelfde tekst op 6 achtereenvolgende dagen. jits 3x betalen. worden telefonisch en schriftelijk aangenomen tot voor plaatsing tot 12.30 uur. ONDER NUMMER advertenties onder nummer berekenen wij 2,90 per tsing aan administratiekosten. Jjsnummers alleen op aanvraag f 2,40 per exemplaar, prijzen zijn exclusief 4% BTW. LEIDSE COURANT WINKEL/KAPPERS PERS. GEVR. i I8 Jaar en ouder. Die reeds enige bekendheid heeft met de >op van cosmetica en parfumerie. Diploma schoonheidsspe- te A strekt tot aanbeveling. Heeft u belangstelling, bel dan: Drogisterij Maasdam Hulp B huishouding gevraagd, tt halve, dag per week in "•itgeest, tel. 071-154156. si HocuramB.V. "bt een UDIG PERSOON voor diver- 0iderhoudswerkzaamheden e dagen), in het bezit van «Ijs B.E. Tel. 144979. ""PERS. GEVRAAGD slij i barkeeper/inkoper dient in het bezit te zijn van avijs B.E., plm. 18 jaar. Tel. ^ücht voor baby, 10 maan- (ZORGING AAN HUIS ,5 <Tiaandag en vrijdag van 9- 10 uur. Tegen vergoeding. ■j*. oudere dame. Ook ande- ffworden verzocht te reage- 3Tel. 071-130052. I WONINGRUIL 3-kamerwoning aangeboden. Bad c.v.. grote' kelder, grote keuken. Topflat.; Meppelweg, Oen Haag. Ge vraagd kleine eengezinswoning. Omgeving Leidschendam of omliggende plaatsen. Tel. na 18 uur 070-670672. Zoon van huisarts 1e jaars stu dent geneeskunde zoekt woonruimte len. 1e-jaars student rechten zoekt met spoed kamer in centrum Leiden. 030-78.66.22. Te huur gevraagd een kamer met was- een eetgelegenheid (liefst in Lelden zelf). 2e jaars student uit Zwijndrecht. Tel, 078-12.45.63. kamer In Zoeterwoude te koop: prima onderhouden woning, Burg. Wapstr. 15, ben. woonkamer met open haard, c.v.-gas, keuken, toilet, voor- en achtertuin met schuur; ie verd.: 3 slaapkamers, badkamer met 2e toilet; 2e verd. kamer met dakkapel, bergruimte. Prijs na-, der overeen te komen. Makelaardij Hillenaar, TUSSENWONING In Zoeter- woude-dorp, Kerklaan 16. Met '- en diepe achtertuin, gara ge en achterom. Ind.: woonkmr. (7x3,5), keuken, 4 sl.kmr., badkmr., douche, veel berging, cv-gas. beneden thermopane beglazing. Vraagprijs 167.500. Tel. 01715-2345. DEM Meubelfabriek levert bankstellen rechtstreeks. Daarom tot 40% voordeliger, b.v. klassiek bankstel, normaal 2780.- voor 1695.-. Grote keuze in modellen en stoffen, 5 jaar garantie op constructie en binnenwerk. Toonzalen: Voor hout, Loosterweg 5, (naast Ta pijtschuur), Culemborg (fa briek), Houtweg 8. Ma. 13.30- 18.00. dl. t/m vrij. 10.00-18.00, zat. tot 17.00 uur. Op koop avond tot 21.00. Inl. 03450- 7484. Het Bontpaleis gaat ook in sep tember nog door met prijzen waarvan U zult zeggen: 20% 6 25% beneden de normale waar den Volle garantie, credietservl- ce mogelijk. HET BONTPALEIS Hoogstraat 153 (voetgangers gebied), Rotterdam-C., tel. 010- 14.33.37. Reisgeld v. 2 pers. vanuit geh. Nederland bij koop terug. Koopavond tot 21 ui opend. 16,- per gram. Sloopzllver 0,70 per gram. Contante be taling. Van Ruiten Antiquair. Kort Rapenburg 12. Lelden. Laat uw dure ANTIEK niet knallen, maar laat het maken door een vakman. Ook voor ge wone reparatie het juiste adres. Meubelmakerij en stoffeerderij GM Meubelen. Vrouwensteeg 7. Lelden, tel. 124521. Wij geven een leuk Inrullprijsje voor UW OUDE FIETS bij aan koop van een nieuwe Batavus - Gazelle - Sparta - Peugeot fiet sen. Tweewielerspeclalist Pola- nen, Haarlemmerstraat 201, 5 MelpleJn 128. Slaapkamerameublement wit laqué, berber 2x3, z.g.a.n., stereo radio-pick-upmeubel, Philips wasemkap met afvoer buis. Tel. 071-311296. Nestje Perzische kittens Bontmantels-bontmantels! In september laatste maand zo- merprljzenl Alle mantels nu nog zeer voordelig geprijsd. Eerste keuze kollektle 1980 m. garan tie. Nu kopen, a.s. winter pas betalen. Desgew. soepele kre dietservice. DE BONTKONING Hoogstraat 97. Rotterdam-C. tel. 010-117.117. Parkeerterrein direkt t.o. zaak. Bij koop reis geld binnen geh. Ned. v. 2 pers. terug. Koopavond tot 21 uur ge opend. I WATERSPORT MERCEDES BENZ DIESELMO TOREN voor uw boot. Wij zor gen desgewenst voor een des kundige Inbouw. Wij leveren: Keerkoppelingen. - Waterge- koelde spruitstukken. - Ollekoe- lers enz. Stipdonk Leiden. Schuttersveld - Tel. 122525, pri vé 141032. Honda 500 Four te koop met kuip. I.z.g.st. H. Klerks, Achterweg 26, Nieuwe Wetering. Tel. 01713-25.20. I KENNISMAKING Kennismaking, samenwonen, huwelijk, vriendschap enz. enz. Gratis brochure bij NIEUWE' TOEKOMST. Postbox 5240 AD Rosmalen. HEUGAFELTTEGELS. kleuren direct leverbaar, 5 jaar garantie. Gemakkelijk te leg gen. Tijdelijk Stanleymes ca deau bi] aankoop van min. 20 tegels. Smits Woninginrichting, Mare 98, Vrouwensteeg 9. Tel. 123913. NERGENS ZO'N KEUS. VER LICHTING, hang-, wand- er staande lampen. Fa. De Lange. Molenstraat 49. Noordwljk. Tel. 01719-11500, levering door de, gehele Bollenstreek. KUNST EN ANTIEK vrijd. van 15-20 uur, zat. en zon. van 10-17 uur. 2 mahonie VOLTAIRES. levens enkele kleinmeubelen. Tel. 071- 693519. ART GALLERY „1900. Voor al uw inlijstwerk. Nieuw: aluminium lijsten in verschillen de kleuren. Geversstraat 25, Oegstgeest. Tei. 170544. SPORT, SPEL EN HOBBY'S IJshockey Bisschop Leiden-H. IJ. S. Vondellaan 41, Lelden, 071- KENNISMAKING Samen verder met dat doel zijn ongeveer 2000 ongehuwden Ingeschreven bij het LCH. Zij allen zoeken een levenspartner voor een huwelijk of duur zame man-vrouw relatie. Onze werkwijze laat u eigen keuze cr. verantwoordelijkheid om een vaste partner te leren kennen. Vraag gratis Inlichtingen: Prinselaan 1, 3732 GN De Bilt. Tel. 030-760630. Ford Granada Combi Toyota Starlet 5 Speed te koop. 2 jaar oud. Te gen elk aannemelijk bod. Tel. 01718-2.47.93. Tot 50% KORTING op banden, accu's, uitlaten, schokbrekers. trekhaken. Jansen. Nassaus- traat 2, Bodegraven. Tel. 01726-1.43.61. BMW 316 2x Ford Taunus 1.6. Volvo 544 Ford Escort 1100 L Opel Kadett Special Austin Maxi 5-deurs Toyota Corolla 30 Combi 1975 Opel Ascona 1.6 1976 Renault 5 TL groen 1975 Renault 5 TL rood 1975 2e Binnenvestgracht, St. Aagtenstraat 4, Tel. 071-133674-153627 Tevens verzoeken wij tijdig een afspraak voor reparatie, onder houd en plaatwerk te willen ma ken vanweg de drukke werk zaamheden. Volkswagen Kever In goede staa el. 071-893512. VW Passat LS Stationcar b|. '75. Tel. 01712-8495. Volvo Amazone 1966, 4-deurs. Vraagprijs 1250.'Tel. 071-310583 (na 7 uur). Ook te huur. Tel. 02522-10063. T.k. alle ZILVEREN Juliana munten, guldens t/m tienjes (19 stuks), kwaliteit z. fr. 500.-. Tel. 141621. Helderziende z.v.'s, bej. v's, be). H's. Reageer direkt en ontvang een gratis verrassing. Addertje: reel, fol der wordt meegestuurd. Ook ouders van vpk etc. mogen rea geren. In envelop Insluiten: je naam en adres, naam Instelling en welke krant gelezen. Geen postzegel, Verzendhuis Dolly. Antw. nr. 1110.1200 BV. Hilver sum. Groetjes Dolly. KUNSTGEBITTEN REPARATIE, klaar terwijl u wacht. Elke dag beh. zat. van 9-11.30 en 2-4 uur. Maand.- en dond.avond van 19- 19.30. Fa. v. Berge Henegou wen. Schelpenkade 47, Leiden. Tel. 120794. Gebroken ruiten, glas-in-lood reparaties, worden door mij met spoed hersteld. Ook levering van ventilatoren. Glasreparatie bedrijf D. Galjaard, De Sltter- taan 76. Tel. 071-132916. Uw TROUWREPORTAGE kleur, één feest om naar te kij ken. Foto van Bemmelen. Ker-, klaan 2. Zoeterwoude (dorp), tel. 01715-1353. Notaris Mr. J. Schijffelen te leiden is voornemens op de maandagen 6 en 13 oktober 1980 telkens om 16.00 uur In het Ven duhuis der Notarissen te Leiden aan de Hoge- woerd 144 over te gaan tot de van de navolgende panden: 1. het huls, bevattende showroom en bovenwo ning te Leiden aan de Zijlsingel 83 (Lelden K 4651, 1,68 are); 2. het woonhuis met schuur en tuin te Leiden aan de Zoeterwoudseweg 82 (Leiden O 1297, 1,80 are). De veiling geschiedt Ingevolge artikel 1223 B.W. Bezichtiging op 30 september, 2, 7 en 9 oktober a.s. telkens van 14.00 tot 16.00 uur. De koper kan de ontruiming eisen op grond van de grosse der veilingakten. De betaling van de koopsom moet plaatsvinden- uiterlijk op 13 november 1980. Nadere Inlichtingen verstrekt genoemde notaris Mr. J. Schijffelen, Burggravenlaan 1, Leiden (tel. 12.00.41 en 12.06.14). OPENBARE VERKOOP ex artikel 1223 lid 2 Burgerlijk Wetboek. Notaris Mr. J. Karstens te Lelden, Plantsoen 25. Is voornemens op maandag 6 oktober en maandag 13 oktober 1980, telkenmale om 16.00 uur In het Venduhuls der Notarissen aan de Hogewoerd 144 te Lelden bij Inzet respectievelijk bij afslag te ver kopen; Het beneden- en bovenhuis met ondergrond en tuin, staande en liggende aan de Frans van Mie risstraat 29/29a te Leiden, kadastraal bekend ge meente Leiden, sectie K nummer 4948, groot 1 are 70 ca. Lasten plm. 295.- per Jaar; Executie- en royementskosten, trekgeld, eventue le rangregelingskosten en achterstallige lasten ko men voor rekening van de koper. Aanvaarding bij betaling van de kooppenningen, uiterlijk op 13 november 1980, tegen bijbetaling van een rente, berekend tegen 8% per jaar. Bezichtiging 30 september en 2, 7 en 9 oktober 1980, telkens van 2 tot 4 uur. Inlichtingen ten kantore van notaris Mr. J. Kar stens, Plantsoen 25 te Leiden, tel. 071-126446. Te koop: 1000 m2 dubbele straatklinkers 10x10x22 cm. Gebr. v.d. Pouw Kraan B.V., Hoogmade. Tel. ;01712-82.83/83.05. Te koop Combina kinderwagen Te koop Oudhollandse trouwjapon met toebehoren, maat 38, kl. Caravan Knaus E 380 T. Als nieuw 5850. Bij dorpstraat 1, Wassenaar. Tel. 01751-14933. Algemene Woningbouwvereniging Leiderdorp De Algemene Woningbouwvereniging Leiderdorp met een bezit van ongeveer 1900 woningen en de bouw van 300 woningen in voorbereiding vraagt voor spoedige indiensttreding een Gedacht wordt aan Iemand met tenminste een Mavo- en typediploma, die na een inwerkperiode bekend moet zijn met enkele taken die door de administratie zijn te verrichten. Minimum leeftijd van 23 Jaar. Het salaris en secundaire arbeidsvoorwaarden wor den in overleg vastgesteld op basis van de C.A.O. voor personeel in dienst van woningcorporaties. Belangstellenden wordt verzocht hun sollicitatie bin nen 14 dagen na het verschijnen van dit blad te rich ten aan het bestuur van de Algemene Woning bouwvereniging Leiderdorp, Postbus 21. 2350 AA Lei derdorp. de beverFijnmechanische konstrukties en bodegraven prototype-bouw Beneluxweg - Postbus 225 - 2410 AE Bodegraven Wij vragen op korte termijn een ADMINISTRATIEF MEDEWERKER/STER met ervaring in de leeftijd van 25 tot 35 jaar. Zijn/haar taak zal zijn, het gofeel zelfstandig 'verzorgen van: De orderadministratie, de in koop, de fakturering en de planr ing, terwijl de nieuwe medewerker/ster tevens onze cliënten, hetzij telefonisch of persoonlijk, te woord zal moeten staan. De boekhouding vindt plaats in onze hoofdves tiging in Andelst (De Betuwe). In ons bedrijf is een klein aantal medewerkers werkzaam. Wij houden ons bezig met het reali seren van allerlei technische voorzieningen t.b.v. gehandicapten, hoofdzakelijk In automo bielere

Leidse Courant | 1980 | | pagina 19