Vanaf 1 oktober is enige kennis van het zone-systeem geen overbodige luxe Wij zullenu nooit zien als een stoel irf een vliegtuig of eenbed in een hotel De Nationale Strippenkaart. Over 5 dagen weten we niet beter. F Vakanties dreigen steeds onpersoon' lijker en zakelijker te worden. U wordt een boeking. U krijgt een nummer. U vult een stoel. U bezet een bed. Natuurlijk, de tijden staan niet stil. Maar wat blijft er intussen nog over van dat ouderwetse vakantiegevoel? Dezelfde zon die op iedereen schijnt? Wij van de Zuid-Europa Stichting vinden dat een onaanvaardbare vervlakking. Die paar weken van u zijn kostbaar. Té kostbaar om te worden uitgehold door de keiharde prijzenslag die in de reis wereld woedt Er zijn dingen waarop nimmer be knibbeld en bezuinigd mag worden. Daarom zullen wij ons nooit verbin den aan hotels waar het begrip service al te zorgeloos in praktijk wordt gebracht Daarom zullen we akkommodaties vermijden waar vakantiegasten als verniel zuchtige rabauwen worden beschouw'd. Daarom zullen we er alles aan doen om u buiten gehoorsafstand van de nach telijke disco's te houden. Daarom gaan wij liever even verder, dan u willens en wetens op te zadelen met het uitzicht op een bouwput Daarom zullen wij vluchten op on menselijk vroege of late uren altijd pro beren te omzeilen. Zeker, met deze instelling worden we nooit de grootste touroperator van Nederland. Maar 't gaat ons ook niet om massa's, 't Gaat om mensen. Onze nieuwe wintergids is dan ook niet de allerdikste. Wel één van de meest selektieve met uitgezochte reizen naar de Algarve, Ma deira, Marokko, Lanzarote, Gran Canaria enTenerife,Mallorca en de Costa del Sol, de Golf van Mexico en Miami Beach, en rondreizen naar de Galapagos Eilanden, t-iWüL. Sis Egypte inkl. een cmise over de Nijl, India en Nepal, Mexico en Guatemala, Sri Lank en Indonesië en naar de wildparken van Tanzania. U kunt die gids ook niet op elke hoek van de straat meenemen. Hij is ver krijgbaar bij mensen die hart voor uw va kantie hebben. Bijvoorbeeld bij ons. ZUID-EUROPA STICHTING LEIDSE COURANT VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1980 PAGIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIII IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIII De afgelopen jaren werden alle bus- en tram lijnen in zogenaamde zones verdeeld (behalve de lijnen van de HTM). Stukjes Nederland met een gemiddelde lengte van 4 kilometer. Dit systeem werd ontwikkeld om de tarieven overal in Nederland gelijk te krijgen en, uiteindelijk, om één landelijk bus- en tram kaartje mogelijk te maken. Tot nu was 'tgeen ramp als u de zones in uw omgeving niet kende. En ook na 1 oktober zal het geen probleem zijn (u kunt immers altijd bij de bestuurder terecht). Maar makkelijk is het wél. Per 1 oktober nl. is er in Nederland (m.u.v. enkele plaatsen) nog maar één bus- en tramkaartje te koop. Dat is de Nationale Strippenkaart. En die kaart heeft alles met zones te maken. Dat zit zo: Hel aantal strippen dat een rit kost, is gelijk aan het aantal zones waarin u reist, aangevuld met een extra strip als basistarief. Dus één zone kost twee strippen, twee zones drie strippen, enzovoort. Over de zoneverdeling in uw omgeving en over de strippenkaart kunt u alles te weten komen door even langs het postkantoor, de sigarenzaak of het station te lopen. Daar (en in de voertuigen) liggen verschillende folders voor u klaar. De strippenkaart is vanaf 1 oktober verkrijg baar in drie versies: als 15-strippenkaart, als 10- en als 6-strippenkaart. De eerste is uitsluitend in de voorverkoop verkrijgbaar en is per strip het goedkoopst. De andere twee alleen in bus en tram. N.B.: Ook abonnementhouders krijgen een nieuwe kaart met veelal meer mogelijkheden. OispnK-i-ir Prvcflviic 48 DAM1 CR Dpn Openbaar Vervoer, Postbus 55,2501 CD Den Haag. i. Golf van Mexico. I Bon invullen en in open envelop zonder postzegel sturen naar: Zuid-Europa Stichting, Antwoordnummer 4568,1000 TL Amsterdam. Of: Zuid-Europa Stichting, Antwoordnummer 4568, 2500 VB Den Haag. Opbellen of 'n Briefkaart sturen kan ook. Van Baerlestraat 76,1071 BB Amsterdam. Telefoon (020) 762622. Paleispromenadc/Noordcinde 38A, 2514 ój Den Haag. Telefoon (070) 639991. -

Leidse Courant | 1980 | | pagina 28