Stepstiksels en strepen snijden door de skimode Op de piste geen plaats meer voor bolle Michelinmannetjes PAGINA 3 )ke overall met bijpassende handschoenen HCC de zogenaamde sneeuwbalserie. Het if is door stiksels verdeeld in sneeuwbal-' maar men kan er ook Haagse hopjes In I. Materiaal: parachutezijde. Rechts de lange jas. ook voor thuis. Hij Is ge heel doorgestikt en met dons gevoerd. Links: tuniek met knoopcelntuur. (Celeste). Eiiesse komt dit Jaar met een bijzonder mooi kleurenpalet: veel cyclaam, goudgeel, nachtblauw en combinaties van deze kleuren in één gar derobestuk. norak waar geen zuchtje wind doorkomt, ago klepzakken, waar tieners zo gek op zijn. 9 capuchon is tegelijk bivakmuts en sluit aan de anorak. Gezellig stelletje In overalls, Jacks en salopette (soort tuinbroek met Jack. Tenson maakte ze voor dames en heren. Ruiten troef voor de partners en de eenling in de sneeuw. Off white blouson met on dergeschoven mouwen voor haar; het hele jack In zakdoekrult doorgestikt. Bi-efast!- sche Jethose, als een tweede huid om de benen. Maar hij is toch warm, want het materiaal Is dubbel stretch. Mouwloze vesten bodywarmershebben stiksels en paspels. Zonder „strepen" laat HCC deze jongelui niet in de skilift naar boven gaan. Hij zorgt ook voor bijpassende petjes. Een functioneel Zweeds jack van Tenson uit 65 pet polyester, 35 pet katoen. Twee borstzakken met ritssluiting. Laag ingezette mouwen, die e- venals de kraag en manchetten van contraste rend tricot zijn. Kleuren: wijnrood-marine staal-blauw-zilvergrijs, marine-rood. Reversible jacks: buitenkant zacht lila, binnenkant multi colour wol. Voor après of thuisdracht. Zachtglanzend glijden we dit seizoen over de ski-piste. Vrijwel alle fabrikanten heb ben tere weerschijn in hun stoffen gestopt. Of het nu ge prepareerde popeline is, bal lon- of parachutezijde, polya mide of nylon, de kleurtjes vangen de zonnestralen en kaatsen ze grootmoedig te rug. De felle glans van anti- gliss is lichtelijk afgezwakt. Bovendien werd het silhouet van de wintersporter heel wat slanker. De bolle Michelin mannetjes van Daniel Hech ter, die vorig seizoen al min of meer werden afgedankt, behoren nu helemaal tot het verleden. De V-lijn met licht afgeronde schouders en een tamelijk aansluitende snit, doorsneden met een taille door middel van een In- rimpeling of een tunnelcein tuur heeft het nu voor 't zeggen. Dit geldt voor de overalls, maar ook voor de jacks bij de pakken, de anoraks, die tu- nieklang zijn en die in de sterk functionele skikleding splitten hebben voor bewe gingsvrijheid. De asymmetrie Is zoals bij de burgermode de skikleding binnengeslo pen. Het is dan wel geen nou veauté in de belijning, maar wel een niet te verwaarlozen trend. Nieuw is de buitengewone voorliefde voor stepstiksels, die ruitvormig door de skimo de snijden. De driedelige pakken, aparte rennhose met bijpassend jack (of in con trastkleur), bodywarmers of mouwloze vesten, zijn vaak doorgestikt in ruiten of ande re elastieke verdelingen. Kra gen zijn welgevuld doch in grootte gekrompen. Je ziet echter ook staanders die als een mollig boordje om de nek sluiten en sneeuwvlokken buitengaats houden. Een goede toekomst wordt voor speld voor de zogenaamde „sneeuwblouse" van gepre pareerde zijde (of ander voegzaam spul) met gewat teerde mouwen. Ze wordt on der een mouwloos vest ge dragen. Pierre Gardin ont wierp een rood laqué nylon skihes, te dragen op een pa relgrijze sneeuwblouse met rode rits op een rode ribcord stretch rennhose. Een handig kledingstuk, later ook bruik baar voor zomerski eenvou dig door de bodywarmer thuis te laten. Nieuw zijn de vaste „Gamasche" ofwel beenbeschermers, die bij sa- lopettes of pakken niet meer los over de broek worden aangetrokken, maar aan de broek vast zitten, dubbel van stof en stevig doorgestikt. Thermo-jet-pantalons van ge watteerde elastische nylon met een kniepolstering geven de nodige warmte aan alpi neskiërs, die het „hogerop" zoeken, want boven de 2000 meter kan het bitter koud zijn. Daarbij past dan een wendejack, bijvoorbeeld met wollen jaquard voering of ge voerd met plaid. Ook een tijdloos en plezierig gardero bestuk omdat het thuis met de wolkant naar buiten dienst kan doen als een gewoon jas je, bijzonder geschikt om te dragen bij stormweer langs het strand. Hart en lijf moeten warm wor den gehouden in de winter sport en daar Is in de mode voor het komend seizoen na drukkelijk rekening mee ge houden. Men verwacht niet alleen op het thuisfront, maar ook in de sneeuwgebieden blijkbaar strenge kou. Holofil, synthetisch dons en soms echt donzen vullingen dus voor bi-elastische skimode met bijpassende mutsen, handschoenen, blaasbalgtas jes en gordeltasjes. In het kleurengamma loopt fuchsia of cyclaam in allerlei nuances met de prijs weg. Soms in uni, soms in combi natie met marine, roze of bei ge (contrastboorden, kniepol- steringen, zijstrepen op de broek). Verder staal en laven delblauw, pink, lila, erg mooi in changeant-effecten, zilver grijs, en natuurlijk marine, mauve en geel. De lange met dons gevoerde en soms in golfmotief door gestikte jassen, die we ook van de winter vaak zullen zien, zijn meestal uitgevoerd in geraffineerde pastels. Ook hier hebben we weer zo'n kledingstuk dat de body thuis ook lekker op temperatuur kan houden. Het lijkt wel of de fabrikanten er rekening mee houden dat het geld duur is. Burgermode en win tersportmode reiken elkaar de hand. Dubbele functies dus voor kleren, die toch al tijd een flink stuk in het kle- dingbudget hakken. Wat cross-country- of langlaufmo- de betreft, daarin valt een ra dicale verandering te signale ren. Vroeger bewoog men zich op de korte ski's voort in „ademend tricot", een soort veredeld trainingspak, maar intussen is ook de langlauf- mode volwassen geworden. Ze vraagt om een kleurige outfit: bijvoorbeeld geel- blauw, rood-kakl, waarbij de kleur van de knickerbocker terugkomt in het jack, met dubbele nylon voorkant, doorgestikt in een schuine- drop-motief. Reversible (omkeerbaar) ribcord jack op renn hose voor haar, met contrast schouderlnzetten (60 procent katoen, 30 procent polyamide, 10 procent polyester). Mauve Reversible blouson voor hem met horizontale en verticale krijtstre pen. Tricot boorden en manchettenStaalblau we rennhose (Maier). Op de Ispo winterbeurs te München kwam Polydaun BV Zevenaar met de Celesta dons- kleding, ontworpen door drie internationale stylisten: Margarete Bagliani (Milaan), Lippen- bergen (Frankfurt), Ronnie Marechal (Parijs). De hele collectie kenmerkt zich door het uitslui tend gebruik van katoen, zowel binnen- als bui- tenstof en door haar 90 procent zuiver witte ganzedonsvoering. Het dons heeft een speciale behandeling met Aver sin ondergaan, zodat het met een fijnwasmiddel bij 30 graden zelf te wassen is. Stoffen zijn krimpvrij en glanzend gemaakt. Op de foto van links naar rechts: tweekleurige blouson, jack en 3/4 lange jas. De zogenaamde PS-mode (Peter Steinebronn), voor Nederland geïmporteerd door het „Huls van de Groene Lantaren". Steinebronn heeft het bijzonder op unikleur begrepen. Het meisje links draagt een hoogmodische overall van ballonzijde, gesloten met een blinde sluiting. Kleine gewatteerde shawlkraag. De partner valt niet uit de toon in zijn zip-overall in de V-lijn met a- symmetrische drukknoopsluiting. Voor extreem koude dagen. Beide overalls zijn gevoerd met dons, evenals de bijpassende handschoenen met kappen, die ook stiksels hebben en elastisch rond de pols sluiten. Bontmutsen passen bij deze alpine-outfit. PS- mode heeft gekozen voor tunieklengte bij anoraks en blousons. ig is dit pak van Head, een glanzend gevoer- blouson op een bijpassende broek. Met zijn leuwbril om de arm gegespt is deze meneer wat van plan op de piste. t de omvangrijke collectie van Fusaip, die het pipe de France voor de internationale ski- idstrijden aankleedt: een sportief geheel met n In multicolour gestreepte pantalon. Spe- ial ontworpen voor de slalom (door bescher mde polsteringen versterkt). De blouson is n glanzende seersucker, en toegerust met uit- sbare mouwen. Een bergmutsje completeert if geheel.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 23