akelmans een pmerkelijke C-klasser Motorzesdaagse toch van start Wiersma-Koeperman niet om wereldtitel Teleurstelling voor Adrie Huussen UEFA straft West Ham United :<IINIG HOOGTEPUNTEN OP EERSTE "KSAVOND AMATEURS fubarts Tarta apt op eense bond ivaad op yenoord Tips voor Duindigt Succes karateteam Caesar mag weer voetballen Sitters en Trumbic blijven LEIDSE COURANT DINSDAG 23 SEPTEMBER 1980 PAGINA 17 HAAG Met het lijk C-toernooi de Nederlandse Bond twee vliegen n klap te slaan: vergelijkingsmate- over het gehele en een snellere gfroming doordat de k rs in deze klasse f er hun verplicht 1 van drie wins- jen kunnen halen doende naar de B- e kunnen promove- Er komt ook een lijk B-toernooi zo- Ie A-klasse sneller t aangevuld. En dat rd nodig want op rogramma van gis- ond in „Amicitia" :n Haag stond één j in die categorie en nog een die slechts eer matig peil haal- foals dat meer ge- I viel soms te genie- I ran boksers uit de e klassen, gistera- vooral van de hovense lichtwelter ilmans in de C-klas- boksers die alles moe ien en er zijn er die veel \ature hebben. Cees Ba sins is er een van de laat- legorie. Hij staat goed en I beschikt over een li- (echte en zuivere stoot g|ikt niet uit balans tegen Tildeman als Esajas (Hui- r,Rotterdam), die ver- kelijk druk doet maar g presteert. Bakelmans, lit de A-junioren geko- c [is een van die talenten lp de instructeur zuinig zijn, een opmerkelijke René van Gelder (op archieffoto links) dolf in de enige A-partij het onderspit. bokser in een over het alge meen matig programma. Ook de nieuweling v.d.Woord (Huizenaar) verdient vermel ding. In het middengewicht bokste hij tegen S winkels (HAB,Helmond) veel beheer ster - keek dus ook beter - hij heeft een goede stijl en kan ook uit de verdediging stoten. Op een korte rechtse hoek moest Swinkels in de eerste ronde acht tellen nemen. In de tweede kreeg hij ook nog een openbare waarschuwing we gens vasthouden maar ook zonder die „stop" en de waar schuwing was hij kansloos te gen de technisch begaafde Rotterdammer. Deze hoogtepunten waren schaars op de eerste, door een boksvereniging - in dit geval Kristalijp in samenwerking met Huizenaar - georganiseer de avond van het seizoen. Veel boksers „zien" het niet maar als dat wel gebeurt, kunnen ze ook de winst grijpen. Zoals in de C-klasse middengewicht Paul Holleman (Kristalijn) die in de eerste ronde grote moeite had met de langere v.d.Kemp (Verbon.Utrecht) maar in de tweede en derde begreep dat alleen invechten hem de winst kon schenken. Dat deed hj dan ook en een puntenzege was zijn verdiende deel. De partijen in de B-klasse, toch tegen de top leunend, konden die positie niet tot ui ting brengen. Half zwaarge wicht Van Wely (De Counter- .Vught) - en hij niet alleen - heeft blijkbaar nog nooit ge hoord van het bijtrekken van zijn been als hij stoot. De rechtvoorstaande Brabander liet zijn linkerbeen constant staan en produceerde dus steeds afzwaaiers. Eenmaal profiteerde tegenstander Schrader (Kristalijn) daarvan, in de eerste ronde. Na een misser van Van Wely reageer de hij met een korte rechtse hoek, wat de Brabander acht tellen rust kostte. Schrader verzuimde op die manier door te gaan, kreeg een waarschu wing voor vasthouden en ver loor op punten. Ook de andere twee partijen in deze klasse staken niet boven de middel maat uit. De enige partij in de A-klasse, tussen Van Gelder (Kristalijn) en Lodewijks (BVE, Eindho ven) werd ontsierd doordat beiden veelal nutteloos op el- kaars dekking stootten. De acht tellen die Van Gelder in de eerste ronde na een linkse opliep, waren wellicht wat voorbarig want hij deinsde wel achteruit maar was nauwelijks aangeslagen. Doordat Lode wijks in de derde ronde enige, zij het gebrekkige, series pro duceerde, mocht hij zich win naar op punten noemen. Resterende uitslagen: N-klasse: wel- tergewicht Schmit (HAB) onbeslist tegen Verbon (Verbon); halfzwaarge- wicht Maaskant (Kristalijn) onbeslist tegen Broeder (Huizenaar); zwaarge wicht Van Tol (Kristalijn) w.o.p.van v.d.Horst (De Counter); C-klasse: halfzwaargewicht Bals (Huizenaar) onbeslist tegen Van Wijngaarden (De Counter); halfzwaargewicht Hende- riks (Verbon, Utrecht) w.o.p.van v.d.Louw (Huizenaar); halfzwaarge wicht Hiwat (Huizenaar) wint door interventie scheidsrechtyer in eerste ronde van Willemse (HAB,Helmond); B-klasse: zwaarwelter Scheepers (BVE) w.o.p.van Van Beek (Verbon); zwaarwelter De Jong (Verbon) w.o.p .van Van Herk(Huizenaar). HERMAN VAN BERGEM .XERDAM Na twaalf „trouwe dienst" heeft dr. der Hoeven zijn functie lubarts bij Sparta neerge- Hij heeft dit besluit ge in na een conflict met er Barry Hughes, met volgens zijn zeggen, niet te kunnen samen- ^icn. ins de heer Van der Hoe- lemoeit Hughes zich met edische begeleiding. Hug- indt dat de geblesseerde s niet snel genoeg wor- ipgelapt. De trainer heeft ts ook verboden in de iut plaats te nemen tij de wedstrijden, gevolg daarvan was, dat ts, die tijdens het duel te- AZ'67 op de tribune zat David Loggie geblesseerd e, pas achteraf kon con- en dat het neusbeen van ngelse spit was gebroken, ie was in botsing geko- met Ronald Spelbos. st verleden hield Van der en altijd toezicht op de ijden van de spelers voor /edstrijd. Voor het duel FC Groningen verbood les hem dat en gaf zelf achten. Hij liet toen fruit slagroom verstrekken, len de clubarts volkomen urde. I an onze correspondent) 'TERDAM De Deense balbond is van plan bij «noord een schadeclaim 50.00Q gulden in te die als Ivan Nielsen zater- niet beschikbaar is voor iterland tegen Joego-Sla- aatste man van Feyenoord t zelf een telegram ge- naar Kopenhagen rin hij zegt niet bechik- te zijn. Volgens de Deen- voetbalbond heeft Nielsen besluit genomen onder k van Feyenoord. Eventu- wil men Nielsen via de FA een speelverbod opleg voor het competitieduel NAC. De vier Deense in- 'ationals van Ajax, Lerby, lesen, Ziegler en Jensen, ben zich wel beschikbaar «ld voor het - nationale DEN HAAG Bij de damtweekamp tus sen wereldkampioen Harm Wiersma en de ex-Russische grootmeester Iser Koe- perman, die van 22 oktober tot en met 9 november in veertien verschillende Ne derlandse gemeenten wordt gespeeld, staat de wereldtitel niet op het spel. Dat verklaarde gisteravond een zegsman van de Internationale Dambond (FMJD). Vol gens die zegsman heeft Koeperman op aandrang van leden van de FMJD in Rijs- sen tijdens de kortgeleden gehouden Eu ropese titelstrijd voor landenploegen een stuk getekend, waarin hij bij voorbaat af ziet van aanspraken op de wereldtitel, mocht hij onverhoopt de zestien partijen omvattende strijd tegen Wiersma in zijn voordeel beslissen. Het stuk was opgesteld in het Frans en door de aanwezige Russi sche tolk vertaald in het Russisch. De on dertekening geschiedde, aldus de zegs man, onder meer in het bijzijn van de Anatoli Polkovnikov, de Russische vice- president van de FMJD, en Willem Jurg, de Nederlandse secretaris van de wereld- dambond. Met zijn handtekening zou Koeperman af gelasting van de tweekamp, waaraan de nodige financiële voordelen verbonden zijn, hebben voorkomen. Polkovnikov had tegen de match onoverkomelijke be zwaren, indien de wereldtitel in het ge ding was. Nu Koeperman bij voorbaat al afstand doet van een eventuele wereldti tel en de huidige situatie Wiersma wereldkampioen, bij winst en verlies gehandhaafd bleef, trok de Rus zijn be zwaren in, aldus de zegsman. Simon Tahamata was gisteren even terug bij Ajax. De nu bij Stan dard spelende interna tional bezocht een re ceptie van Ajax' assis tent-trainer Bobby Haarms. Daar kreeg Tahamata een verlaat afscheidscadeau. Het zelfde overkwam Pim van Dordt, die is afge keurd voor het betaal de voetbal. Op de foto (vlnr.) Piet Schrijvers, Leo Beenhakker, Si mon Tahamata, Bobby Haarms en Pim van Dordt. Fighting Mack raakt Adrie Huusen op het gezicht. UTRECHT Ma ik Krol heeft gisteravond tijdens internationale bokswedstrijden in Utrecht zijn profpartij in het zwaargewicht tegen de Italiaan Fausto Constantino ge wonnen. Krol stuurde zijn tegenstander alle kanten op, maar slaagde er niet in zijn fa meuze eindstoot te plaatsen. Nadat Constan tino al twee openbare waarschuwingen had gekregen wegens duwen, liep hij in de zesde en laatste ronde opnieuw tegen een waar schuwing op. Dit betekende voor Maik Krol zijn vijfde prof zege in successie. De hoofdpartij van het internationale boksgala in sporthal „De Veiling" tussen de Nederlandse zwaarwelterkampioen Adrie Huussen en de 34- jarige ex-Europees kampioen Fighting Mack is voor de 1500 toeschouwers een teleurstelling geworden. In de tweede ronde moest Huussen op medisch advies de strijd staken. Hij had een blessure aan de wenkbrauw opgelopen. De tweede nederlaag derhalve voor de jonge Utrechter in zijn profcarrière. Fighting Mack kan zich nu opmaken voor het duel om het Eu ropees kampioenschap tegen Mario Benes. De manager van de Joegoslavische bokser had de winnaar van de partij Huussen-Mack deze match toegezegd. De beste partij van de avond werd gebokst in het lichtgewicht, tussen Anton Verrips en de Belg Jean de Keers. Al in de eerste ronde ging de Belg voor acht tellen neer. Toen dit in de tweede ronde weer gebeurde, zag het ernaar uit dat Verrips een snelle overwinning zou beha len. In de vierde ronde ging De Keers na een slagenreeks van Verrips bijna tegen het canvas. Hierop wierp de verzorger van de Belg de handdoek in de ring. ZURICH - De strafcommissie van de Europese voetbalunie (UEFA) heeft strenge maatregelen genomen tegen de En gelse tweede-divisieclub West Ham United. Dit in verband met de ongeregeldheden die zijn veroorzaakt door Engelse supporters tijdens de wedstrijd CastillaWest Ham United, die woensdag 17 september voor de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup II in het Bernabeustadion van Madrid werd gespeeld. Engelse supporters gooiden toen uit de tweede ring flessen op het veld, spuwden en urineerden op toeschouwers beneden. De Londense club moet twee thuiswedstrijden voor een toernooi om een Europese beker spelen op een terrein dat meer dan driehon derd kilometer van Londen is gelegen. Voorts heeft de club een boete van 30.000 Zwitserse franken (36.000 gulden) gekregen. West Ham United moet de UEFA uiterlijk 25 september laten weten waar op 1 oktober de ontmoeting West Ham United Castilla wordt gespeeld. Als dat niet gebeurt wordt als uitslag 3-0 voor de Spanjaarden, die de eerste wedstrijd met 3-1 wonnen, aangehouden. De extra kosten die Castilla moet maken omdat de wedstrijd elders wordt gespeeld komen voorts voor rekening van de Londense club. „Indien fans van de Spaanse voetbalclub Castilla naar Groot-Brittannië komen voor de wedstrijd tussen West Ham United en Castilla, zullen er opnieuw moeilijkheden uitbreken tussen de supporters", zei gisteren de voorzitter van de supportersvereniging van West Ham United. Geen kaarten voor Schotten LONDEN De Engelse voetbalbond (FA) heeft besloten geen toegangskaarten voor de wedstrijd Engeland-Schot- land beschikbaar te stellen voor Schotse supporters. De F.A. nam die beslissing naar aanleiding van de ongeregeld heden die zijn voorgekomen tijdens de laatste ontmoeting tussen beide teams in Londen. De 29.000 kaarten die bestemd waren voor de Schotten zullen nu aan Engelse supporters te koop worden aangeboden. De wedstrijd Engeland-Schotland wordt overigens pas volgend jaar mei in het Wembley-stadion gespeeld. (Van onze sportredactie) WASSENAAR Zes draverijen en drie rennen staan er morgenmiddag op het programma van de Wassenaarse ren baan Duindigt. De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips voor deze meeting. CRAONPRIJS: Pennanth, Rascal Rosa Raaphorst. DURTALPRIJS: Sir Marcel, Lady Pepper en Captain's Treasure. CORSICAPRIJS: Kleiner Manny, Phantom Major en Lady of Eire. HEERDEPRIJS: Top Star Laren, Silver Prise en Shaarlee. BAARLE NASSAUPRIJS: Toscan Star, Tara Fortuna en Sesar. BUSSEMPRIJS: Super Boy Laren, Sigrid Zora en Ole Guapa. SCHAGENPRIJS: Ricco Westlandia, Sergio Fortuna en Prins Benjamin. KATWIJKPRIJS: Remy Princess, Robert Belwin en Renvogel. PATERSWOLDEPRIJS: Terry N, Tolerant K en Trijn Buitenzorg. BARCELONA - Het Neder lands karateteam heeft het vijflandentoernooi in Barcelo na gewonnen. In de eindstrijd versloeg Nederland Spanje met 4-0. Het Nederlands team bestond uit Fred Royers (Arnhem), Wim Mossel (Kampen), Lud- wig Kotzebue (Amsterdam), Denny Soto (Haarlem) en Otti Roethof (Amsterdam). In de finale moest Fred Royers ge noegen nemen met een onbe slist, de andere vier wonnen. In de voorronde had Neder land met 5-0 Schotland versla gen. Ook in de individuele toernooi was Nederland succesvol. In de klasse alle categorieën werd Otti Roethof winnaar voor de Engelsman Dwite en Rob Pol- ley uit Dordrecht. Een opmer kelijk prestatie kwam op naam van John Reeberg. De Am sterdammers versloeg de Eu ropese kampioen Kurbilla uit Spanje, maar blesseerde zich daarbij dermate, dat hij de strijd moest opgeven. Loting WK dameshockey DUSSELDORP Voor het toernooi om het wereldkam pioenschap hockey voor da mesteams, dat volgend jaar van 27 maart tot en met 5 april in Buenos Aires wordt gehouden, is het Nederlands team ingedeeld in groep B. De Oranje-dames, die in Van couver de wereldtitel verover den, hebben als tegenstand sters Australië, Oostenrijk, België, Canada en Spanje. In groep A zijn vertegenwoor digd West-Duitsland, Argenti nië, Frankrijk, Japan, Mexico en de Sowjet-Unie. BRIOUDE De 55e internationale motor- zesdaagse is gisteren toch van start gegaan. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat de or ganisatoren de wedstrijd moesten afgelas ten. Noodweer boven het distrikt Clermont- Ferrand zorgde ervoor dat de stuwdam bij het 25 kilometer van Brioude (de start plaats van de zesdaagse) gelegen plaatsje Le Puy doorbrak. De vloedgolf sleurde hui zen, bruggen en auto's met zich mee en zes volwassenen en twee kinderen kwamen om in het water. Zondagavond rond acht uur bereikte het water Brioude en de nabij gelegen camping, waar ook alle Nederlandse deelnemers aan de zesdaagse kampeerden. Zij waren echter tijdig op de hoogte gesteld en zowel het dorp als de cam ping waren tijdig geëvacueerd. Aanvankelijk werd de motorzesdaagse afgelast omdat de or ganisatoren niet konden beschikken over hulp diensten van politie, brandweer en Rode Kruis. De regering kondigde de noodtoestand af. In de nacht van zondag op maandag nam de prefect van het district Clermont-Ferrand de enige die een dergelijke beslissing mag nemen in overleg met de burgemeester van Brioude en de organisatoren het besluit dat de motorzes daagse toch vam start kon gaan. Zij het met een gewijzigd en iets verkort parkoers. Op een B- tijdschema gingen de 428 deelnemers van start. Een B-schema wil zeggen, dat de coureurs er iets langer over mochten doen. Desondanks vielen er op de eerste dag 25 rijders uit. Van de Nederlandse deelnemers was Anne Kies de grote pechvogel. Hij stuurde zijn ma chine een beekje in. Dit leverde hem acht a tien minuten straftijd op. Gerrit Wolsink moest onderweg van stuur verwisselen, maar dat mag bij de internationale jury geen naam hebben. Overigens krijgt die jury nog handenvol werk, want de crossproef schijnt niet geheel vlekke loos te zijn verlopen. ARNHEM De drie KNVB* elftallen van de Limburgse hoofdklasser Caesar uit Beek zullen het komende weekein de weer aan de amateurcom petitie kunnen deelnemen. Deze beslissing van het ama- teurbestuur van de voetbal bond houdt niet in, dat de par tijen Caesar en KNVB werke lijk nader tot elkaar gekomen zijn in de zaak van mogelijke overtreding van de amateur bepalingen. Het bestuur van Caesar heeft in de bijeenkomst met de KNVB toegezegd een deel van de financiële bescheiden te zullen overhandigen aan de commissie van onderzoek. Deze commissie heeft in op dracht van het amateurbe- stuur gereageerd op uitzendin gen van de regionale omroep zuid over overtreding van de amateurbepalingen van de KNVB. Ook andere Limburg se verenigingen zijn door de commissie benaderd. Caesar echter was de eerste die niet aan de verzoeken van de com missie kon voldoen om alle fi nanciële bescheiden op tafel te leggen. DEN HAAG Tijdens de jaarlijkse evaluatie van het zwemseizoen hebben de natio- nale trainers hun vertrouwen uitgesproken in het beleid van coördinator Bert Sitters. Die uitspraak heeft de bondscoach er toe gebracht zijn contract met de Koninklijke Neder landse Zwembond (KNZB) te verlengen voor een periode van in principe vier jaar. Sit ters zal zijn functie blijven uitoefenen tot en met de Olympische Spelen van 1984 in Lbs Angeles. Ook in het waterpolo blijft al les bij het oude. Het contract met Ivo Trumbic wordt voor onbepaalde tijd verlengd. De Joegoslaaf schermde na de Spelen in Moskou met aanbie dingen van andere landen, maar verkoos tenslotte toch in Nederland te blijven. Hoewel in de nieuwe verbintenis dus geen termijn wordt genoemd, ligt het in de bedoeling dat Trumbic tenminste tot Los Angeles (1984) aanblijft. Sportwereld EKEREN Adri van Houwe- lingen heeft een profwedstrijd in het Belgische Ekeren over 135 kilometer gewonnen in drie uur en twintig minuten. Leo van Vliet werd tweede. ROTTERDAM Het Neder landse dames juniorenhockey team verloor met 2-1 van de Argentijnse senioren.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 17