Kempische werkgroep bang voor terugkeer van de „stille dood" Toor 2800 man korter 'erken bijHoogovens Vandervliét- Wernink: surséance van betaling -ÖNOMIE BELGISCHE ATOOMPLANNEN WEKKEN BEROERING Beurs van Amsterdam LEIDSE COURANT ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1980 PAGINA [UIDEN Staalbedrijf Hoogovens it maandag een aanvraag in voor ar- tijdverkorting voor 2800 werkne- Deze Hoogoven-employees zullen, de aanvraag wordt gehonoreerd, vanaf september gedurende een periode van weken ongeveer 25 minder uren ma- Vertrouwelijk overleg met de arbeid- jpectie te Haarlem over dit onderwerp fistermiddag afgerond. ^ïleiding voor de gesprekken met de ar- ■jlsinspectie is de slechte gang van zaken in internationale staalmarkt. Hoogovens moest zijn productie terugschroeven van 5,8 naar 5,4 miljoen ton staal per jaar en gaf al werkverlof voor enkele duizenden werkne mers, voornamelijk uit de plaatwalserijen. Een algehele inventarisatie van de gang van zaken in de IJmuidense staalfabriek heeft nu aangetoond dat ingrijpende maatregelen, zoals arbeidstijdverkorting, te rechtvaardigen zijn. Volgens districtsbestuurder H. Krul van de industriebond FNV is te verwachten dat de werktijdverkorting voor de 2800 Hoogoven mensen wel tot eind van dit jaar zal voortdu ren. AMSTERDAM - Later in de ochtend heeft Vandervliet-Wernink bekendgemaakt dat commissarissen en directie op de kortst mogelijke termijn een verzoek tot het ver lenen van surseance van betaling aan de vennootschap bij de rechtbank te Amster dam zullen indienen. De terugval bij de verkoop van de door het concern voor eigen rekening ontwikkelde en gebouwde woningen heeft, mede ten gevolge van de hoge rentestand, tot dusdanige liquidi teitsspanningen geleid dat financiering van de bouw- en produktieactiviteiten met de ter beschikking staande middelen niet langer mogelijk bleek. De bankiers is verzocht in te stemmen met de verlening van een boedelkrediet teneinde in ieder geval gedurende de eerste weken na de verlening van de voorlopige surseance de reeds voorbereide plannen om tot een verant woorde financiële en economische herstruc turering van het concern te geraken in het overleg met de te benoemen bewindvoer ders) te kunnen betrekken. Het laat zich aanzien dat hangende dit beraad niet valt te ontkomen aan een stagnatie bij de onderhandel bouwprojecten. Voortzetting van de produktie bij de betonfabrieken wordt ook tijdens deze periode wel nagestreefd. uwfondsen yder druk rag: TERDAM De Am- gajamse effectenbeurs be- le op de laatste beurs- m de week in wat kal en] vaarwater, na de vaak tachtige taferelen van ia ^erdag. De stemming /er echter gedrukt. Volker- n mocht weer geno- worden. De handel zet- irzichtig in op 40, vijf n lager dan de laatste i. Gaandeweg zakte het eeis tot ƒ38,50. j HBG raakte nog weer een gulden kwijt op 10. Bos-Kalis beperkte het tot dertig cent op feO. Het bedrijf maakte dan redelijke resultaten be de internationals waren igrijke externe factoren iger Wall Street en een dollar. Koninklijke verloor hierop veertig op 172. Unilever moest gulden inleveren wan de t, die vooral donderdag in ïamiddag werd behaald. Bver kwam op 123,8(J. 'ovens zakte veertig cent 13,80. 1 banken moesten ook iets evenals de hypotheek- ten. De verzekeraars wa- rerdeeld, waarbij Nationa- INederlanden dertig cent op 119,60. De uitgevers anderden weinig. De rest de markt gleed een ietsje 'aag. staatsfondsen waren ver- d tot iets hoger. <|de lokale markt kwamen v laatkoersen op het bord te 'dn, een veeg teken. Het be- r( ;nt dat er zeer weinig ani- bestaat om te kopen. Het e overigens bijzonder moei- om nog aan koersen te ko rt i. Op de beurs viel name- aI de electriciteit een poosje erwaardoor het electroni- v i koersenbord uitviel en 'a de lichten niet meer e' ïdden. in kopers waren er vrijdag S- 'inden voor Van Beek op twee gulden lager, voor rs op 105, twee gulden la- voor Holdoh op 295, vier len lager en voor Van Ber- op 70, vijf gulden lager, der werd voor Deli geadvi- rd 75 bieden en 78 laten, io en een vorige koers van ,50. Emba werd 10 lager jj dviseerd op ƒ115. In de 'j lede periode mocht alsnog in oogd worden om tot een ane koers te komen. Zwak en tevens BOG, zowel aan- len als claims, Bredero Ver. irijven en Bredero Vast- id, RSV, Wessanen en Am- Voor Vandervliet-Wer- ik kwam opnieuw geen no- ing tot stand. nst was er voor Ubbink, nt, VRG en Ceteco. dens beurstijd zakte de ac- ive markt, met uitzondering n de internationals, verder een rustige optiebeurs be- rkte de handel zich voorna- lijk tot de oliehoek. Ko- klijke Olie had om twaalf een omzet behaald van 374 ïtracten en dat was zo'n 71 van de totaalomzet. In na- lging van de onderliggende ndelen moesten ook de eeste callopties in waarde it terug. os Kalis: 50 min winst APENDRECHT Bos ilis Westminster Groep irwacht, onvoorziene om- tadigheden voorbehouden, oor dit jaar een netto winst *n ongeveer ƒ50 miljoen, ver 1979 bedroeg de winst 13,7 miljoen, maar dit was aftrek van het aandeel an 38,2 miljoen in het li- uidatie verlies van Nether- *nd Offshore Company. omzet verricht werk zal dit tor de 2 miljard overschrij- 'en (1979: 1,6 miljard). De 'erkvoorraad bedroeg per 1 u'i 3,1 miljard tegen ƒ2,7 "iljard eind 1979. EINDHOVEN - „Jaren geleden, toen er in de Kempen nog tal van zinkfabrieken stonden, ken de men hier de „stille dood". Werknemers van be paalde afdelingen gingen in de kracht van hun leven plotseling op onverklaarbare wijze dood. Je kunt dat nu nog zien op de kerkhoven. Ik ben bang dat die „stille dood" weer terugkomt als de atoomactiviteiten in het Belgische Mol worden, uitgebreid". Dat zegt Aad Sweep, één van de ini tiatiefnemers van de werkgroep Stop Atoom plannen Kempen. De werkgroep werd ongeveer twee jaar geleden gevormd toen het steeds duide lijker werd dat de Belgische rijksoverheid plan nen koestert om de in 1974 gesloten opwerkings fabriek voor radio-actief afval Eurochemic te heropenen. Gelijktijdig werden er studies ver richt naar de mogelijkheden om middel- en hoog waardig radio-actief afval in de ondergrondse kleilagen bij Mol op te slaan. „We zijn erg bang voor de sociale gevolgen van die ontwikkelingen. De hele streek rond La Hague, waar een Franse opwerkingsfabriek staat, is verge ven van koppelbazen die mensen ronselen om werk zaamheden te verrichten in ruimten waar ze bloot staan aan radio-activiteit. Vanwege die straling mo gen de personeelsleden slechts korte tijd in zo'n ruimte werken. Die mensen worden achteraf wel medisch gekeurd maar het is wel de vraag of die keuring hetzelfde is als de keuring die het eigen per soneel krijgt. Bovendien heeft zo n keuring niet zo veel waarde. Veel stralingsgevolgen openbaren zich immers pas jaren later. Wij vrezen dat er hier in de Kempen iets soortgelijks zal gebeuren", aldus Sweep. Eurochemic Mol is een vredig Belgisch Kempenplaatsje, dertig tot vijf en dertig kilometer van bevolkingscentra als Turnhout, Tilburg en Eindhoven. In het vlakbij gele gen kerkdorpje Dessel staat de opwerkingsfabriek Eurochemic. Aan het einde van de jaren '50 bundelden dertien Westeuropese landen waaronder Nederland, hun krachten en richtten Eurochemic op. In deze experi mentele opwerkingsfabriek waar langs chemische en natuurkundige weg uranium en plutonium wordt te ruggewonnen uit opgebruikte brandstof van kern centrales, wilde men kennis vergaren op dit specifie ke terrein van de kernfysica. De fabriek werd in Mol gebouwd omdat daar al het studiecentrum voor kernenergie stond. De benodigde gronden werden gekocht van koning Boudewijn, die in Mol nogal wat bezittingen had. De fabriek startte in 1966 met een capaciteit van zestig ton nucleair af val per jaar. Vijf jaar later stapten Frankrijk en Duitsland uit de overeenkomst. Deze landen wilden de opwerking op commerciële basis zelf ter hand ne men, samen met Engeland. Dat betekende het einde van Eurochemic. In 1974 werd de fabriek gesloten en een jaar later trad ook Nederland uit de overeen komst. Zestig ton per jaar stoffen, respectievelijk in bitumen en glas, en daarna worden opgeslagen. Daarbij denkt men in Mol aan de ondergrondse kleilagen. Het studiecentrum voor kernenergie is die zaak al jarenlang aan het bestude ren. Er zijn allerlei theoretische berekeningen ge maakt die hebben uitgewezen dat het mogelijk is om het afval op veilige wijze in de bodem te stockeren, zoals de zuiderburen het opslaan betitelen. Momen teel wordt gewerkt aan de opbouw van een onder gronds laboratorium op tweehonderd meter diepte. In dat laboratorium zal over twee jaar een begin worden gemaakt met praktijkproeven die moeten uitwijzen of de theorie ook werkelijk in de praktijk uitvoerbaar is. Daarna zal het nog zeker enkele tien tallen jaren duren voordat werkelijk met de opslag begonnen kan worden. Bodemscheuren De tegenstanders van dit alles vrezen het ergste. Hoewel onderzoek heeft uitgewezen dat de grondwa terstroming in westelijke richting gaat en ons land dus niet bereikt, zijn ze bang voor radio-actieve be smetting van het Nederlandse grondwater. Onder grondse waterlopen en stromingen kunnen immers van richting veranderen. Verder is er, zo vinden de tegenstanders, te weinig bekend over de houdbaar heid van het bij glas of bitumen verpakte nucleaire afval en in de kleilagen kunnen bodemscheuren op treden. Kortom de ene onzekerheid stapelt zich op de andere, zo menen zij. In milieukringen wordt Mol dan ook de toekomstige nucleaire vuilnisbak van België genoemd. Veiligi er Tegenstanders van uitbreiding van de kernenergie beweren telkens weer dat een opwerkingsfabriek vele malen gevaarlijker is dan een kerncentrale. „Er worden meer radio-actieve stoffen geloosd, het tech- De capaciteit van zestig ton afval per jaar is volgens de tegenstanders van de heropening onvoldoende voor industriële opwerking. Vandaar dat zij vrezen dat die capaciteit drastisch zal worden uitgebreid. Er wordt zelfs al gesproken over driehonderd ton per jaar. Dr. E. Detiilleux, directeur van Eurochemic, be strijdt dit. „Zestig ton per jaar is wel rendabel. De kosten zullen iets hoger uitvallen maar omgerekend per kilowattuur elektriciteit zal het gaan om twee centimes (0,14 cent). De capaciteit van de fabriek zal nooit worden verhoogd". In 1977 besloot de Belgische regering de fabriek over te nemen. Het wachten is nu op een discussie in het Belgische parlement over de vraag hoe de energie voorziening in de toekomst geregeld moet worden. Het belangrijke punt daarbij is de vraag of het ge bruik van kernenergie voor elektriciteitsopwekking moet worden geintensiveerd of dat die ontwikkeling moet worden stopgezet. Stemt de Belgische volksver tegenwoordiging inderdaad v++r kernenergie dan is heropening van Eurochemic welhaast vanzelfspre kend. „Kiezen voor kernenergie is kiezen voor op werking", zegt directeur Detilleux. Nucleaire vuilnisbak In Mol gebeurt meer op atoomgebied. Naast Euro chemic en het al eerder genoemde studiecentrum voor kernenergie, dat beschikt over drie kerncentra les, zijn er ook Belgonucleair en Franco-Beige de Fa brication de Combustibles. Deze bedrijven maken respectievelijk plutonium brandstofelementen voor kweekreactoren en uranium brandstofelementen voor hogedruk lichtwaterreactoren. Ze maakten daarbij gebruik van het uranium en plutonium dat bij Eurochemic werd teruggewonnen uit het ra dio-actief afval. En dan is er in Mol tot slot ook nog een laboratorium van Euratom, de Europese Ge meenschap voor Atoomenergie, waar onder andere plutoniumonderzoek wordt verricht. „Middelwaardig" Uit de periode waarin Eurochemic heeft gewerkt stamt een behoorlijke berg nucleair afval dat op het fabrieksterrein ligt opgeslagen. De meningen over de hoeveelheden lopen uiteen. Volgens directeur de De tilleux gaat het om tweeduizend kubieke meter mid delwaardig radio-actief afval en 840 kubieke meter hoogwaardig afval, waarvan 65 kubieke meter nog permanent gekoeld wordt. Die afvalstoffen moeten worden omgezet in vaste De Nederlandse Kempen vrezen een stille Bel gische (kern)-dood. nisch proces van het opwerken wordt nog steeds niet volledig beheerst en de arbeidsomstandigheden zijn er ronduit slecht. Tot slot is de kans op ongevallen veel groter dan bij een kerncentrale". Het zou geen verwondering wekken dat de mensen die bij Euro chemic en het studiecentrum voor kernenergie wer ken een totaal andere mening hebben. Een opwer kingsfabriek levert geen gevaar op voor arbeiders en omwonenden, meent directeur Detilleux. Ongevallen zijn er gedurende de acht jaar waarin de fabriek in bedrijf was en de periode daarna niet geweest. Iets wat de mensen van VAKS (de Verenigde Actiegroe pen voor een Kernstop, waarin tal van Belgische mi lieuorganisaties zijn verenigd) bestrijden. Zij zeggen - zei het officieus - wel gehoord te hebben van lekken en radio-actieve besmettingen. Door de schoorsteen Afval van een opwerkingsfabriek is beter verwerk baar dan afval van kerncentrales, aldus Detilleux. Zijn fabriek heeft het radio-actief afvalgas dat ont staat bij de opwerking altijd geloosd via een tachtig meter lange schoorsteen. „We hebben nooit meer ge loosd dan tien procent van de maximaal toegestand uitworp. In de schoorsteen zit meetapparatuur, even als in de kerktoren van Dessel. Wij hebben dat punt speciaal gekozen omdat de wind meestal die kant uit waait". Toevallig is dat ook de kant van Nederland op. In schril contrast met de woorden van de Detilleux staat een uitspraak van het dagelijks bestuur van het streekorgaan Kempenland. In oktober vorig jaar liet dit bestuur de raad weten dat het niet uitgesloten is dat radio-actieve besmetting Nederlands grondgebied zal bereiken als zich in Mol een calamiteit zal voor doen. Die informatie kwam - desgevraagd - van het studiecentrum voor kernenergie waarvan de direc teur diezelfde maand vertelde een vergaand nood plan voor Mol niet te zien zitten. „Een dergelijk plan zal alleen maar leiden tot een vicieuze cirkel. De mensen zouden gaan denken dat er grote risico's zijn verbonden aan de atomaire installaties, terwijl dat helemaal niet het geval is. Dat psychologisch effect willen wij voorkomen, aldus directeur-generaal S. Amelinckx van het Belgische studiecentrum voor kernenergie. W erkgelegenheid In maart van dit jaar antwoordde het college van ge deputeerde staten van Noord-Brabant aan een be zorgd statenlid dat er in de toekomst voor Mol een soortgelijke grensoverschrijdende alarmregeling komt als bij Doel. Die regeling daar is overigens nog in de maak. De werkloosheid in het gebied rondom Mol is het hoogst van heel België. De voorstanders van kerne nergie hebben daar volgens de tegenstanders handig gebruik van gemaakt. Vorig jaar al maakte VAKS melding van een fluistercampagne. „Heropening van de opwerkingsfabriek Eurochemic en verdere uit breiding van de atoomactiviteiten zou goed zijn voor de werkgelegenheid". Een argument waar de streek erg gevoelig voor bleek. Acties tegen de plannen vinden bij de bevolking en de plaatselijke overheid dan ook nauwelijks weerklank. Van een uitbreiding van de werkgelegenheid bij Eu rochemic zelf moet niet al te veel worden verwacht. In de fabriek werken nu ongeveer 225 mensen. Di recteur Detilleux denkt dat dat aantal verdubbeld moet worden als de fabriek weer gaat draaien. VAKS verwacht niet dat de plaatselijke bevolking daarvan zal profiteren. „De kaderleden worden van elders gehaald. Wat overblijft voor de mensen uit de buurt is het vieze en gevaarlijke schoonmaakwerk". Nederlands verzet Hoewel in het verleden de stroomgroep Stop Kalkar al eens een demonstratieve fietstocht naar Mol had georganiseerd werd er tot voor twee jaar in het Bra bantse nauwelijks geageerd tegen de Belgische plan nen. Totdat de werkgroep Stop Atoomplannen Kem pen in het leven werd geroepen. In het begin con centreerden de activiteiten zich vooral op het gebied van de voorlichting. Er werden in verschillende ge meenten bijeenkomsten belegd waarop burgers en bestuurders werd uitgelegd wat er in Mol gebeurt en wat de toekomstplannen zijn. De reacties waren veelal evenredig aan de belangstelling voor die avonden: minimaal. Ook de overheid werd benaderd. In een brief aan minister Ginjaar werd gewezen op de gevaren en de onrust die er heersten onder delen van de Kempi sche bevolking. „Er kwam een nietszeggend ant woord van de minister. Hij volgde de zaak nauwlet tend", aldus Sweep. De bijna-ramp in Harrisburg deed het tij keren voor de werkgroep. Het aantal be zoekers van de voorlichtingsavonden groeide en ook lokale bestuurders kregen belangstelling. „Een brief aan alle fractievoorzitters in de Kempengemeenten leverde aardige reacties op. In verschillende ge meenteraden werden moties aangenomen, meer of minder scherp gesteld, waarin de Belgische plannen werden afgewezen. Dat was meer dan we hadden verwacht", vertelt Sweep. Gedeputeerde staten van Noord-Brabant schaarden zich achter de bezorgde gemeentebesturen. „Het op starten van Eurochemic moet worden afgewezen zo lang de veiligheid voor het milieu onvoldoende is ge waarborgd". Verder liet het college vorig jaar weten de zaak „met bezorgde aandacht" te volgen. Buiten verantwoordlijkheid Het Eindhovens college v^n B en W deed met dit al les niet mee. Op vragen van het raadslid Vrolijk (psp) liet het college simpelweg weten hier een taak te zien voor rijk en provincie. „Heropening van Eu rochemic en opslag van radio-actief afval in de Bel gische kleilagen valt buiten onze verantwoordelijk heid", aldus Ben W van de grootste stad van het zui den. Gesterkt door de successen ging de werkgroep Stop Atoomplannen Kempen door. De voorlichtings bijeenkomsten werden verluchtigd met een zelfge maakte diaserie er werd een brochure uitgegeven, er werden pamfletten verspreid en - wat zo vindt men nu minstens zo belangrijk was - de krachten werden gebundeld. Er werden contacten gelegd met andere Nederlandse anti-kerngroeperingen en met de Belgische medestanders die zich verenigd hadden in VAKS. Het resultaat van die samenwerking is een grote in ternationale manifestatie en demonstratie in Mol op zaterdag 25 oktober, georganiseerd door VAKS en de gezamenlijke energiecomite's Zuid-Nederland. Om 11.00 uur start de bijeenkomst op het Rondplein. Naast tal van informatiestands zijn er drie podia die gebruikt kunnen worden als sprekersplek. Er zullen muziekgroepen optreden en de toneelgroepen Pro loog, Tentakel en GL-2 zullen optredens verzorgen. Om 14.00 uur vertrekt van het Rondplein een de monstratieve optocht voor een rondgang door Mol. Misschien wakker „Misschien wordt de Belgische bevolking door dit al les wakker. Misschien gaan zij inzien wat voor vies spelletje er wordt gespeeld. Ook de mensen in de Ne derlandse Kempen zullen door dit alles meer bij het probleem betrokken worden. De mensen hier zijn moeilijk te activeren maar als ze merken dat het om hun eigen hachje gaat komen ze wel in beweging", verwacht en hoopt Aad Sweep. hoofdfondsen koers 18-9 koers 19-9 69.50 67.00 21.90 21.80 320.00 318,00 ■koers 18-9 koers 19-9 Kon. OHe Nat. Ned. Nediloyd Gr. Heineken Hold. 94,50 215.10 210.40 195.50 48.50 64,20 14.20 93.50 215.40 210,80 193,00 136.00 63.90 Ver.Bei.VNU Volker Stevin WUH 237.30 8,30 41,10 36.70 17.30 187.50 106.30 181,80 114,00 124,80 40,70 36,00 17,20 188,00 106,50 181,50 114,00 124.30 84.30 37.50 243.00 overige aandelen koers 18-9 koers 19-9 koers 18-9 koers 19-9 AOM-Befieer AMAS Amfas Asd Rubber Asd Rijt. Ass SI. R'dan Audet Aut. Ind. R1 Beek. van Begemann 70,00 111.20 970.00 73.00 55.00 415,00 43.00a 275.00 38,00 70.00a 310.00 106.20 Moeara Fn ld 1-10 Mulder Mijnb. W. NEFIT Ned. Scheep Ned. Springst. CSM CSM crl Ceteco Deli My Desseaux Dikkers Van Dorp e 75.00a 312,00 110.00a 57.80 239.00 163.00b 165.00b 186,00 186.50 186.50 65,60 25.60 164.50 1281.00 52,50 52,50 123.50 124,00 10.30 18.20 273,00 76,50 43.00 10.70 158,50 27.00 348.50 4450,00 91,00 34.10 16.30 63,50 24.00 25,00 4490.00 950,00 720,00a 57.60 1060.00 210,00 4410,00 720.00 Palembang Palthe Pont Houl Porcel. Fles Goudsmit Grasso Hagemel|er HALL Trust. Holl. Kloos Hunter D. 66,00 25.70 164,00 121.50 123.00 10.30 18.20 273.00 81.50 43.50 18.70 156,80 30,10 270.50 32,00a 51,50e 74.50 36.40 54,10 105.20 126.00 14.00 33.00 74.00 247.00 54.50 237.00 91,00 110.00 76,00 30,20 Schokbeton Schultema Schuppen Schuttersv. Slavenb. Bank Smit Internat. Telegraaf Textiel Tw. Tilt». Hyp bk. Kon. Ned. Pap KNSM Krasnapolsky Landré Gt Leids Wol Macintosh 43,00 292.00a 54.00 105.00b 126.50 13.90 33.00 72.00 247.00 82.00 21.10 30.50 61.00 68,50 151.00 139,00 25.70 IKA Beiegg. Interbonds Leveraged Tokyo PH(S) Tokyo PH 1.24 1470,00 435.00b 59,00 206.50 37.00e 63.00a 41.00 126.00 213.00 106.00e 84,00 34.50 18.10 63.50 45.00 28.00 136.00 137.00 487.00 178.00 81,10 42.70 122,00 281,00 255,00 45,50 280.00 48,40 119.50 58,40 1.24 1450,00 38.00a 126,00 213.00 108,00 121.00 140.50 493,00 150.10 1215.00 116,00 140,00e 487,00 178.00 81,10 42.70 122.00 172,30 108,20 118,00e 100.50 obligaties 11 50 Ned 80 10.50 id 74 5.75 id 65 II 5 25 id 64 1-89 10.50 Id 80 10 00 id 80 5 00 id 64-94 9.50 id 76-1 i 4 50 id 59-89 9 50 id 76-2 9 50 id 80-95 i 4 50 id 60 II 9 25 id 79-89 9 00 id 75 i 4 25 Id 59-84 9 00 id 79-94 8 75 id 75 i 4 25 id 61-91 8 75 id 76-96 4.25 id 63 II 8 75 id 79-89 i 4 00 id 62-92 8 50 id 75-2 3 50 id gr boek 8 50 id 78-89 8.50 id 79-89 !60 3 50 id 53-83 8 25 id 76-96 8 25 id 77-92 3.50 Id 56-86 3.25 id 48-98 8 25 id 77-93 8.25 id 79-89 )e 3~25 Id 54-94 8 00 id 70-95 375 id 55-85 8 00 id 7 1-96 8 00 id 70 1 3 00 Id 37-81 8 00 id 70 II 8 00 id 70 III 11 00 BNG 74-81 8.00 id 76-91 8 00 id 77-97 3 10 50 id 1974 8.00 id 78-88 J 9 50 Id 74-99 7.75 id 73-98 3 9 50 Id 76-01 9 00 Id 75-00 7 75 id 77-92 3 875 Id 70-90 7 50 id 71-96 3 8 75 id 75-00 8.75 Id 77-02 7 50 id 78-93 3 8 50 Id 70-85 7 50 id 78-88-2 3 8 50 Id 73-98 7 50 id 71-81 7 20 id 72-97 3 8 25 id 70-96 7 00 id 66 II 0 8 00 id 69-94 6 75 id 78-98 0 8 00 Id 72-97 6.50 id 68 II 0 6^00 id 75-00 6 50 Id 68 IV 0 7 60 Id 73-98 6 25 id 67-92 0 7 25 Id 73-98 7.00 Id 661-91 5.75 Id 65 1-90 440 7^00 Id 66-II 86Ï50 beurs van New York 78.20 95,00 66.40 92,30 83,20 81,00 92,50 85,40 84,20 81.00* 82.70 78.30 76,50 91,50 95,70 90,60 87 50 95.10 88,70 85.70 88.60 87,10 AFCJnd. Asarco Bethl. Steel .Boeing 'Can. Pac Chrysler Citicorp Cons. Edison Du Pont Eastm. Kodak Gen. Electric Gen. Motors Goodyear III. Central Inco Ltd. 39 1/4 53 3/4 81 3/4 32 5/8 6 1/2 54 47 1/2 25 1/2 40 3/4 44 1/2 10 1/4 22 3/8 24 3/4 69 1/2 28 7/8 64 5/8 34 1/2 32 7/8 31 1/8 6 1/2 Mc.D. Douglas Sears R. Shell Oil South. Pac. St. Brands Texaco Unilever 22 3/8 24 3/4 47 1/4 67 68 5/8 29 5/8 54 1/2 16 1/2 Un- Techn. 87 7/8 71 3/8 17 1/4 43 1/4 3 1/2 31 3/4 5 7/8 15 7/8 51 1/4 26 7/8 26 5/8 buitenlands geld dollar Engelse pond Belgische tr. (100) Duitse mark (100) Ital. lire (10.000) Portugese esc. (100) Canadese dollar Franse tr. (100) Zwitserse fr. (100) Zweedse kroon (100) Noorse kroon (100) Deense kroon (100) Oostenr. sch (100) Spaanse pes. (100) Griekse drschme (100) Finse mark (100) Joegosl. dinar (100) Ierse pond 45.25 48.25 38,50 41,50 33.75 36.75 15.24 15.54

Leidse Courant | 1980 | | pagina 15