Kampioenschap moet er eindelijk maar eens van komen Ronde van Lisse sterk bezet TOPzetpunt achter verliezen en gelijkspelen Van der Plas BMW: SPORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1980 PAGr LEIDEN Bij de start van de Leidse zaalvoetbalcompetitie is er maar een hoofdklasser die werkelijk optimisti sche geluiden laat horen. Van der Plas BMW zegt in de persoon van speler en secretaris Wim van der Plas dat het kampioenschap nu eindelijk maar eens moet worden behaald. Redenen voor dat optimisme zijn wel degelijk aanwe zig. De Katwijkse ploeg weerde zich duchtig op de 'transfermarkt' en mag gezien de huidige selectie een zeer ster ke ploeg worden genoemd. De Taverne mikt op een tweede plaats. De Leidse ploeg, die verschillende professionele voetballers in de gelederen heeft, wil geen kampioen worden omdat het dan kans maakt op interregionaal zaalvoet bal. De meeste spelers hebben daar geen zin in. De overige ploegen spre ken liever over „handhaven", „lekker meedraaien" en in het uiterste geval „bij de eerste drie eindigen." Van Ger- ven de Jong is wat dat betreft wel heel duidelijk. Secretaris Hogenes zegt niet veel van zijn ploeg te verwachten en is er van overtuigd dat Van Gerven „weer gezellig onderin zal hangen." Maandag begint de hoofdklasse-competitie. En daarom hier een overzicht van de tien deelnemende ploegen. De samenstel ling van de selecties en de verwachtin gen voor het komende seizoen. Van der Plas BMW Ondanks het feit dat de Katwijkse ploeg een bijzonder matig seizoen 79/80 door maakte (slechts een zevende plaats werd behaald) viert optimisme hoogtij bij Van der Plas BMW. Reden voor die hoog ge stemde verwachtingen is de komst van een drietal bekende zaalvoetballers. Van Oegstgeest kwamen Peter en Jan Hoge- woning en Ron van der Kolk. Secretaris Wim van der Plas over die versterking: „In de ploeg van het afgelopen seizoen DE TAVERNE ZIET AF VAN TITEL ontbrak het loopvermogen. Door de komst van die drie spelers is dat probleem opge lost." Wim van der Plas spreekt verder over een goed tweede team dat het afgelo pen seizoen afsloot met het doelsaldo 148- 12: Wanneer het eerste wordt geteisterd door blessures kunnen we goede spelers uit het reserve-team halen." Van der Plas kende een goede voorbereidingsperiode, won ondermeer de Northgo-Cup. Selectie: doelman Gijs Guyt. Gert Zwaan. Mart van der Plas, Huug Aandewiel, Adrie Pluimgraaf, Jan Hogewoning, Peter Hogewoning, Ron van der Kolk. Evenals twee jaar geleden, de veelscoren- de spits Gé Perfors vertrok toen naar Glasbergen, werd de Oegstgeest-selectie ook dit jaar weer uitgedund. De gebroe ders Hogewoning en Van der Kolk ver trokken zoals bekend naar Katwijk. Toch ziet Wim den Hollander, Oegstgeests' nieuwe coach, de toekomst niet somber in: „Natuurlijk, het zal niet gemakkelijk wor den maar met de nodige vechtlust moeten we ons toch kunnen handhaven. Vergeet niet dat ik veel nieuwe en dus voor de te genstander onbekende spelers heb. Mis schien kunnen we daarom voor de nodige verrassingen zorgen." Nieuwe spelers in de selectie van Oegstgeest zijn: Christof Boland, Peter Anes en Fries Schaddee van Doorn. Volgens Den Hollander moet Boland, met Ton Werner, voor de doel punten gaan zorgen. Selectie: doelman Cock Bouwman, Daan Vreeken, Peter Wieman, Dick van der Mey, Ton Werner, Christof Boland, Peter Anes, Fries Schaddee van Doorn. Van Gerven de Jong Omdat Van Rooyen Kaas promoveerde naar de interregionale hoofdklasse zaal voetbal was het Van Gerven de Jong ver gund het nog een jaartje te proberen in de Leidse hoofdklasse. Ook dit seizoen zal de Lisser ploeg weer in de onderste regionen meedraaien. Tenminste, dat is de prognose van secretaris Hogenes: „Ik verwacht niet veel dit jaar, we zullen zoals altijd wel weer gezellig onderin hangen." Van Ger ven zag een van zijn sterkste spelers ver trekken. Jack van Ruiten ging naar plaatsgenoot Juffermans de Engel. Ook Frank van der Zanden en Gert-Jan Valk verdwenen uit de Van Gerven-selectie. Nieuwe spelers zijn: Jan van Duin, Kees van Mechelen, Martin Meiland en Wim Bouckaart. Selectie: doelman Hans Kortekaas, Hen- nie van Eeuwijk, Leen Spoor, Gerard van Beek, Jan van Duin. Kees van Mechelen, Martin Meiland, Ben Kortekaas, Wim Bouckaart. Bax Zeefdruk Bax Zeefdruk is een van de twee debutan ten in de Leidse hoofdklasse. De Voor- houtse ploeg werd afgelopen seizoen met vlag en wimpel kampioen in de eerste klasse. Slechts een nederlaag (0-6 tegen mede-promovendus Cleijn Duin) werd ge leden. Toch geen optimistische geluiden in het Voorhoutse kamp. Secretaris Van Dijk vat de verwachtingen kort en krachtig sa men: „Handhaven en niet meer dan dat", zijn zijn voorzichtige woorden. Sjaak van Leeuwen verdween bij Bax, Fred Arroyo nam zijn plaats in. Selectie: doelman Aad van Kampen, Cor van Steijn, John van Dijk, Loek van Kes- teren, Piet Ruijgrok, Kees van der Lans, Fred Arroyo, Henk van der Berg. Drie Telstar-spelers bij De Taverne. Theo van Seggelen, hier in duel met Jan Heshusius. Cleijn Duin De tweede nieuweling in de Leidse hoofd klasse is Cleijn Duin. Na één seizoen in de eerste klasse te hebben verkeerd is de ploeg dus weer terug in de Leidse hoofd klasse. Cleijn Duin had het niet gemakke lijk in het afgelopen seizoen, finishte een neuslengte voor Odijk Stars. Ook hier een voorzichtige secretaris Van der Plas die meldt dat Cleijn Duin, vrijwel volledig be staande uit spelers van Katwijk, hoopt mee te draaien in de middenmoot. Kees Guyt, speler van eerste divisie-club Vo- lendam, is inzetbaar wanneer Cleijn Duin in de toekomst mocht kampen met een gebrek aan spelers. Selectie: doelman Huig van Velzen, Wim Guyt 1, Wim Guyt 2, Huig Schaap, Arnold Boers, Wim Haasnoot, Jaap Haasnoot, Jan van der Plas, Kees Guyt, Arie Koelewijn. Landwer JMB De Sassenheimse ploeg onderging een for se aderlating. Goaltjesdief Piet Hooger- vorst verkoos recreatie- boven competitie zaalvoetbal en vertrok bij Landwer dat het overigens ook een maand of vier moet stellen zonder vaste doelman Paul van der Zwaan. Van der Zwaan wordt over twee weken geopereerd aan een meniscus. Ton Arroyo is nu wel speelgerechtigd. In het afgelopen seizoen onstonden er wat pro blemen toen een niet speelgerechtigde Ar royo toch uitkwam voor Landwer. Nieu we spelers zijn doelman Ko Berenvoets die voor het eerst in de zaal keept. Hans Hooymans en René van der Krogt. „Er een leuk jaar van maken en bij de eerste vijf meedraaien" is de opvatting van se cretaris Van der Vlugt. Landwer eindigde in het afgelopen seizoen op de derde plaats. Selectie: doelman Ko Berenvoets, Hennie Zoet, Peter van der Vlugt, Ferrie van der Vlugt, Ton Arroyo, Jan Boekei, Ruud van der Voort, Hans Hooymans, René van der Krogt. Bemelman Bemelman debuteerde in de afgelopen voetbaljaargang in de Leidse hoofdklasse en deed dat niet onverdienstelijk. De Sas- senheimers startten zwak maar hadden een sterke eindsprint. Een eindsprint goec voor een uiteindelijke vierde plaats Sjoerd Boot (De Taverne) en Barry Lu- moindong zijn uit de Bemelman-selectic verdwenen. Nieuwelingen zijn: doelman Cees van der Wiel, Cor Vreugdenhil, Jens van Hattum en Leo Holl. Secretaris Mole naar over de komende competitie: „Wie er kampioen wordt weet ik niet. wij worden het in ieder geval niet." Molenaar heeft trouwens nog wat op zijn hart: „De KNVB in Zeist moet eens nadenken wanneer het veldvoetbalwedstrijden inlast. In het afge lopen seizoen zaten we daarom vaak zon der voldoende spelers. In feite is dat ons grootste probleem." Selectie: doelman Cees van der Wiel, Jos Witteman, Ted Lumoindong, Ruud Brö- ring, Jan Willem Bogers, Cor Vreugden- VAN GERVEN: GEZELLIG ONDERIN HANGEN Fer van Duuren Had Bemelman een zwakke start en een sterke eindsprint, voor mede-debutant Fer van Duuren was dat precies omge keerd. De Leidse ploeg kwam zelfs nog heel even in degradatie-problemen. Grote verrassing bij Van Duuren was ongetwij feld Fred van Haarlem die met 26 doel punten topscorer van de Leidse hoofd.- klasse werd. Weinig veranderingen bij Van Duuren. Alleen Steef Pattiapon ver trok en werd lid van Koosjardin. Zijn plaats wordt ingenomen door Ben Schu- chard. „Een stapje hoger komen dan afge lopen seizoen", is de mening van speler en secretaris Wally Gallert die verder meldt dat Van Duuren niet echt prestatiegericht bezig wil zijn: „We zijn een echte vrien- denploeg en gezelligheid is voor ons zeer belangrijk." Selectie: doelman Wim Kemping, Jan Heshusius, Ted van Berkel, Leen Struyk, Fred van Haarlem, Ben Schuchard, Wally Gallert. EKL Boys Een van de meest geroutineerde ploegen in de Leidse hoofdklasse is ongetwijfeld EKL Boys. Die routine moet er voor zor gen dat de 'Katwijkse' ploeg zich dit sei zoen in de hoofdklasse handhaaf minste, als je een zeer sombere si Schuitemaker moet geloven: „A Oegstgeest en Van Gerven maar" ons houden dan ben ik dik tevl Pim van der Meer had het na een3 gezien bij EKL Boys en werd lid nepoel. George Moesman ging naaij jardin. Nieuwe spelers zijn Krijn en Bennie de Roo (Van der Leef verlies van Van der Meer wordt f Schuitemaker goed gemaakt door I tree van een van een blessure h« Ronald van der Pot. Selectie: doelman Cees van der Stet Collé, Sjaak Matters, Ronald van d Jan Pijnakker, Wim de Roo, Ben Roo, Krijn Dekker. De Taverne De Taverne sluit de rij. De ploegr 79-80 debuteerde in de Leidse hoq se, werd aan het begin van dat vori zoen getipt als een van de favoriet* goede tip. De Taverpe voerde de r< een hele tijd aan maar moest uitei; toch toezien hoe Van Rooyen K4 recht) de titel pakte. Volgens spel van Duyn wil De Taverne dit jaaj tweede worden. Een kampioenseha niet van pas omdat het merendeel spelers geen heil ziet in interred zaalvoetbal. Van Duyn wil overigt kampioen worden. Leo Wetselaer Oppelaar zijn van de spelerslijs voerd. Sjoerd Boot kwam van Berf naar De Taverne. De Telstar-spelt' goed gezelschap. Theo van Seggé Bennie Heemskerk zijn ook nog partij. Doelman Wim Eradus is er een blessure voorlopig nog niet bij Selectie: doelman Bram Brandt, Heemskerk. Sjoerd Boot, Theo van] len. Ton Kamphues, Jan van Duyr de Groot, Hans Braat, Hans van E| KEES VAN Hl t1 Bewijs Op een van de sportpagina's van de Leidse Courant van af gelopen maandag is een foto gewijd aan het duel VTL - ASC. zoals bekend dé afde lingstopper van het afgelopen weekeinde. Op die prent het moment waarop VTL'er Leen Struyk verwoestend uithaalt en zijn ploeg op een 1-0 voor sprong zet. De tekst in het af- delings-overzicht luidt: 'de in geschoten bal kaatste via de doelman en de verdediging voor de voeten van Leen Struyk die de bal onbeschrijfe lijk hard in de bovenhoek joeg'. Einde citaat. En dat nu was beslist geen overdreven beschrijving van die eerste VTL-treffer. Dat kunnen we bewijzen ook. Op de foto waarop Struyk uithaalt bestaat namelijk een vervolg. Onze alerte fotograaf drukte ook nog af toen het schot van Struyk op het punt stond doel te treffen. Inderdaad, een per fect doelpunt, de reactie van ASC-doelman Charles Robert is bewonderenswaardig maar op zo'n (onhoudbare) inzet toch echt onvoldoende. Geen schande overigens. Reserve Ook UVS-doelman Chris Dril lenburg werd met een derge lijk tegendoelpunt geconfron teerd, zag de bal na een inzet van DHC'er Rozema in de lin kerbovenhoek van zijn doel verdwijnen. Die voor DHL' winnende treffer maakte de stemming er bij UVS niet be ter op. Puntloos na twee duels, met de matige prestatie van afgelopen zondag voor trainer Désar reden om de toe komst met enige reserve te be kijken. „Hard werken en pun ten bij elkaar sprokkelen", zo luidt zijn devies. Niets nieuws onder de zon dus bij de Leidse hoofdklasser. Moet toch leuk zijn Désar eens te horen zeg gen dat zijn ploeg lekker draait en een probleemloos seizoen tegemoet gaat. Tweede In het zaalvoetbaloverzicht op deze pagina heeft U het al kunnen lezen. De Taverne wil tweede worden, een kam pioenschap heeft namelijk de vervelende consequentie dat er om een plaats in de interre gionale hoofdklasse moet wor den gespeeld. Acht andere ploegen denken niet eens aan een titel maar zijn al dik te vreden met een gedegen mid den mootpositie. Van der Plas BMW is heel beslist in zijn prognose, het wordt eindelijk eens tijd dat de Katwijkse ploeg kampioen wordt. De uit slag van de zaalvoetbalcompe titie is dus bij deze bekend. De Taverne wordt tweede, acht clubs gaan uitmaken welke twee teams naar de eerste klasse degraderen en Van der Plas wordt kampioen. We krij gen een interessante competi tie dit seizoen. Li i v AfP -- -</ LISSE De ronde van Lisse die morgen wordt gehouden, mag zich verheugen in een zeer ruime belang stelling van de heren wielrenners. Al ruim voor de sluiting van de in schrijvingstermijn werd de limiet ver overschreden. Het wielercommi- tee van de Ren en Tourvereniging de Bollenstreek kon slechts de helft van het aantal inschrijvingen bij de veteranen en de amateurs honoreren. Bij de amateurs komen ondermeer Bas Langeveld en Karei Teuwen in actie. Peter Post uit Oegstgeest, John de Bie, Rob Borst, Peter van de Knoop en Ron der en in de straten rond het winkel- Smit zijn eveneens van de partij. Op de centrum de Poelmarkt. De veteranen, lijst van de veteranen komen voor: die een afstand van veertig kilometer Nico Slingerland uit Noordwijkerhout, moeten afleggen, beginnen om 13.00 Jan van Dijk uit Lisse en Arie van de uur. Om kwart over twee is het de Burg uit Noordwijkerhout. beurt aan de amateurs die een koers Het parcours is uitgezet in de Poelpol- van tachtig kilometer zullen rijden. Vanmiddag derby tegen Ons Eiland LEIDEN Als eerste van een reeds van zes derbies in de zaterdagafdeling van de eerste klasse staat vandaag Ons Eiland-TOP ge programmeerd. Tot indrukwekkende resul taten zijn de beide ploegen in dit nog jonge seizoen niet gekomen. TOP, gestart als een van de favorieten, behaalde uit de eerste twee wedstrijden slechts een punt. Hetzelf de geldt voor Ons Eiland, met de aanteke ning dat dit winstpunt slechts in bruikleen is, aangezien de wedstrijd tegen GKV, ge staakt bij 0-0, te zijner tijd zeker zal moeten worden overgespeeld. Vandaag kan een van beide ploegen bewijzen dat de matige start slechts een incident was. Voor TOP-coach Ruud van der Horst is het verlies van drie punten geen reden voor onge rustheid. „Goed, we hebben een wat trage start gehad, wat echt niet alleen aan de tegenstan ders lag. Wat nieuwe mensen hebben aan el kaar moeten wennen. Afgelopen zaterdag kwam het er tegen Animo (9-9) al bijna uit. Bo vendien is er binnen TOP een ontwikkeling gaande om de zaken wat professioneler aan te pakken. We hebben met kinderziekten te kam pen gehad. Ook wat dat betreft is de zaak nu toch aardig op orde. Zaterdag gaan we een punt zetten achter het verliezen en gelijspelen". „Ik verwacht dat de uiteindelijke kampioen wel zes tot acht punten zal gaan verliezen. Deze klasse is er wel naar. Als er een ploeg echt dui delijk uit zou gaan lopen wordt het pas anders. Pernix staat dan wel bovenaan, maar wint ook met veel pijn en moeite tweemaal met een punt verschil". Voor van der Horst is de derby van a.s. zatei- dag dus wel belangrijk als keerpunt in de pres tatiecurve. De voorbereiding op de derbii intensief, maar zonder problemen Sinds dit seizoen bestaat de selectie va: uit veertien- in plaats van twaalf leden, door blessures binnen de groep konden t opgevangen zonder dat een beroep moei den gedaan op de reserveteams. Aange; geen sprake is van een vast wisselschem nog niet vast wie er zaterdag in de b; starten. Voorzichtig Ook Ons Eiland-coach Piet Weerheijm drukt de geringe krachtsverschillen i eerste klasse. „Je zit in deze klasse net z bij de kop als bij de staart. Het blijft eer ten peloton, de hele competitie lang. 1 langste adem heeft wint". Zich wag< voorspellingen omtrent de uitslag van land-TOP doet Weerheijm dan ook ni langrijker vindt hij dat zijn ploeg ei weer eens blessurevrij is. „Het wordt gewoon een moeilijke we maar het is als alle wedstrijden. Ik ga ei dere wedstrijd vanuit dat er gewonnei worden. Alleen hoop ik dat het een beel voor de mensen langs de lijn wordt". Programma voor de Leidse regio: Vandaag (aanvang 16.00 uur): Ons Eilan Brahmslaan; Fiks-ODO (M), de Voscuyl Zondag (aanvang 14.00 uur): Fides Pact Zoeterwoudsesingel, De Danaïden-PSV, gomerystraat; De Algemene-Kwiek (H). Hout; Crescendo-Blauw Wit '51, Saffie KNS-Dubbel Zes, de Voscuyl.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 12