Grond in Haaswijk II Reconstructie W ilhelminapark te duur volgens GS Meidank. Schippertjesdag Cursussen in Warmond Valkenburgs Oranjefeest groot succes KORTWEG GEMEENTE OEGSTGEEST IN BEROEP Najaarsfeest Voorhout Noordwijkse scholen willen video Borden voor „Boven land" Gecoördineerd be jaardenwerk in Lisse Burgerlijke stand l Kruizinga in Hazerswoudi Hutten voor De Springplank REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1980 PAGIN NOORDWIJK Op de Natio nale Brandweerweg zaterdag, 13 september gaat de Noord- wijkse vrijwillige brandweer een aantal demonstraties ge ven op het terrein voor de brandweergarage aan de Bronckhorststraat. Daar zal al het beschikbare materiaal van net brandweerkorps opgesteld staan. Tussen elf uur en drie uur zullen brandweerlieden laten zien hoe één en ander werkt en waarvoor het ge bruikt kan worden. Onder meer zal een bluswagen, een ladderwagen, een hoogwerker, persluchtapparatuur, en derge lijke bekeken kunnen worden, terwijl verder een show wordt gegeven van de volledige be pakking van een brandweer man en van diens uniform. In de brandweergarage krij gen de bezoekers voorlichting over brandpreventie en de ak- tiviteiten van de brandweer op het gebied van hulpverlening en reddingsakties. LEIDERDORP De drum fanfare 'Tamarco' zal in ver band met het 25-jarig bestaan op zaterdag 13 september op het voormalige hockeyveld aan de Van de Marckstraat (naast wijkcentrum Zijlkwar tier) een muzikaal evenement met taptoe organiseren. Naast de muzikanten en majoretten van Tamarco (voorheen Lei- derdorpse Drumband) zullen de muziekverenigingen Kunst en Genoegen senior en junior uit Leiden, Nomero uit Rijp- wetering en de showband met majoretten van Sint-Caecilia uit Voorburg hieraan deelne men. De gehele uitvoering wordt bij kunstlicht gehouden. De toegang is gratis. Het con cert begint om acht uur en duurt tot half tien. Het publiek wordt verzocht tien minuten van tevoren aanwezig te zijn. ROELOFARENDSVEEN Burgemeester en wethouders van Alkemade hebben beslo ten tot de oprichting van een commissie ad hoc ten behoeve van het nieuwe sportvelden- complex in Alkemade-Oost. In de commissie hebben raadsle den van alle politieke partijen in Alkemade zitting,v alsmede een afgevaardigde van DOSR. Zoals bekend zijn er plannen het nieuwe sportveldencom plex van DOSR te situeren tussen Rijksweg 4A en de Geestweg. Zodra de aankoop van de grond rond is kan de commissie ad hoe aan het werk. Hoogmade Op maandag 15 september zal een zogenaamde kapelwagen een bezoek bren gen aan Hoogmade. Op deze dag neemt van 13.00 tot 15.00 uur de wagen van Oostpries- terhulp een standplaats in voor de kerk. Men kan dan deze organisatie, die zich inzet voor hulp aan priesters in Oost en Centraal Europa, helpen door giften zoals kleding en houdbare levensmiddelen aan te bieden. Ook financiële bij dragen zijn van harte welkom. Omdat niet ieder in de gele genheid zal zijn om op deze doordeweekse dag „Oostpries- terhulp" in Hoogmade te be zoeken zal er daags tevoren na de hoogmis gelegenheid zijn om kledingpakketten aan te bieden, evenals op maandag morgen tussen half negen en negen uur. Zoeterwoudc De eerste kaartavond van de KPJ zal in het teken van de week van de missionarissen staan. Vana vond om acht uur kan ieder een in het Don Bosco aan de Zuidbuurtseweg terecht om te klaverjassen of te kruisjassen. Deelname kost 5 gulden, de opbrengst is geheel bestemd voor de missionarissen. Uiter aard zijn er ook enkele aardige prijzen te winnen, woubrugge De VVD afd. Woubrugge-Hoogmade heeft voor vanavond het Tweede Kamerlid Dr. R. de Korte uit genodigd. De Korte zal in De Wijk om 20.15 uur beschou wingen houden over de alge mene landspolitiek en spreken over „Naar een vrije samenle ving". Na afloop kan er met het Kamerlid over één en an der gediscussieerd worden. De heer De Korte komt mede naar Woubrugge omdat de VVD ter plaatse haar tweeja rig bestaan viert. LEIDERDORP Het Poli tiek Café Leiderdorp organi seert vooruitlopend op de Vre- desweek op dinsdag 16 sep tember een discussie tussen H. Neuman van het Nederlands Instituut voor Vredesvraag stukken en M.J. Faber van het Interkerkelijk Vredesberaad. Zij zullen de verkiezingspro gramma's becommentariseren voor wat betreft de vredes- en defensievraagstukken. De dis cussie begint om negen uur en wordt gehouden in het Poli tiek Café aan de Heemraad- laan 67 in Leiderdorp. VOORSCHOTEN De Jen- nerband treedt morgen op in de Lindehoeve in Voorscho ten. De Jennerband bestaat uit Gerard Snijderlaar, Ad Jen- ner, Floris Nielen en Jack Ha- zebroek. De formatie brengt rock and roll-muziek met een professionele lichtshow. De zaal gaat om negen uur open. De Entree bedraagt ƒ3,50 voor Lindehoeve-kaarthouders en j1 vost niet-leden. OEGSTGEEST Het vereiste aantal leden van de commis sie verkeer en vervoer was gisteravond te Oegsgeest niet bijeen voor het houden van een commissievergadering. Op voorstel van de voorzitter, burgemeester Scheenstra, werd het toen een gedachten- wisseling. Eén vruchtbare, ge zien het feit dat er een tweetal nieuwe verkeersplannen ter tafel kwamen. Het eerste plan betrof de re constructie van het Wilhelmi- napark na het gereedkomen van de nieuwbouw en renova tie van het raadhuis. Aan de vijver in het Wilhelminapark verandert niets maar één plan spreekt van een pleintje waar door de „Rotonde" voor het raadhuis komt te vervallen. Daar was niet iedereen het mee eens. Bovendien zullen er waarschijnlijk een viertal bo men moeten verdwijnen. De commissieleden, o.a. de heer Wuisman van D'66, vonden wel dat de bewoners van het Wilhelminapark over de plan nen gehoord dienden te wor den. „Nog vóórdat de raad een besluit neemt", aldus Wuis man. Burgemeester Scheenstra zegde dit toe. Een tweede belangrijk plan werd door de direkteur ge meentewerken J. van Gor- kom, vers van de tekentafel gepresenteerd. Het betrof de aanleg van fietspaden langs de Kennedylaan. In de westelijke richting geeft het plan een fietspad aan dat vrijliggend is, terwijl aan de Oegstgeester-zij- de van de laan een suggestie- streep wordt getrokken. Het plan voorziet verder in par keerhavens voor auto's. In grote trekken betekent het wel dat de rijweg niet breder zal zijn dan 6 meter. Er vindt dus een versmalling plaats. OEGSTGEEST De gemeente Oegstgeest gaat in beroep tegen de beslissing van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland om geen toestemming te geven voor grondaankopen in bet gebied Haaswijk II. Volgens GS is de grond die de gemeente wil aankopen te duur. Haaswijk II is een uitbrei dingsgebied van Haaswijk I, waar woningen worden gebouwd. Haaswijk II krijgt gedeelte lijk een recreatieve bestemming, met onder meer sportvelden. De Raad van State zal het beroep waarschijnlijk pas over twee jaar behan delen. De gemeente Oegstgeest zal proberen voor die tijd tot een akkoord te komen met GS. „Het gaat om een klein verschil in de grond prijs van ongeveer één gulden per vierkante meter. Het adviesbureau van de gemeente heeft met de eigenaar overeenstemming bereikt over een prijs van zes gulden, GS wil niet hoger gaan dan vijf gulden, zo ligt het ongeveer. Wij hopen toch nog tot overeenstemming te komen met Gedeputeerde Staten, mogelijk ook door verdere onderhandelingen met de eigenaar van de grond", aldus wethouder J.J. Thorn van ruimtelijke ordening gisteren in een commen taar. Schippertjesdag in De Kaag was als vanouds weer oerge zellig. Als gevolg van regen en storm tijdens de morgenuren konden de zeilers pas om één uur 's middags starten. 22 Kaagse deelnemers in de A- klasse (echte wedstrijdzeilers) en 22 autochtone Kagenaars in de B-klasse (amateurzeilers) streden om de eer. Degenen die als besten uit de bus kwamen in de A-klasse waren: Theo Möllers, Karei van, Asselt en Jan Verhaar. In de B-klasse waren dat: Henk Grenink. Albert Root en Debo rah Hart. Oorspronkelijk was er voor de ochtenduren nog een teamwedstrijd gepland, waarbij de beste uit de A-klas se samen zou varen met de minst goede uit de B-klasse etc. Hiermee hoopte de leiding dat er eens andere prijswin naars uit de bus zouden men dan in voorgaande jarc Helaas, het weer was zodan dat deze wedstrijd geann leerd moest worden, 's Avonds dansten en feest alle rasechte Kaagbewoners „Het Kompas". Ten bate vi de organisatie van Schipp* tjesdag volgend jaar, werd e verloting gehouden. Onder uitstekende weersom standigheden zijn gisteravond de najaarsfeesten van Voor hout officieel begonnen door het openen van het feestterrein door wethouder Huigsloot. Na de opening gingen enkele vuurpijlen het luchtruim in ter wijl het muziekcorps Crescen do uit Hillegom een show ver zorgde. Andere muziekcorpsen uit omliggende gemeenten tra den later op. Vanavond zullen de najaarsfestiviteiten een ver volg op de Herenstraat krijgen in ondermeer een Oranjeloop (over afstanden van 4 en ca. 7,5 km. aanvang 20.00 uur)..en een puzzelrit (start om 19.30 uur bij de sporthal). Morgen zullen de wielerronde en de braderie het hoogtepunt van de najaarsfeesten worden. NOORDWIJK De oudercommissie van de Beatrix-kleuterschool en de Prinses Marij- keschool houdt woensdag 17 september in de aula van de school een bijzondere ouder avond. Het is onder meer de bedoeling geld bijeen te brengen voor video-apparatuur en een kleurentelevisie voor de scnooL Daartoe wordt een beurs gehouden van antieke boeken en atlassen, is er een verkoop van kunstwerken (gemaakt door de kinderen op de handvaardigheidsles), verkoop van door i kinderen opgekweekte stekjes, een rad v avontuur en andere attracties. Voorts kunnen de bezoekers en bezoekste kennis maken met de pas in funktie getred schoolhoofden mej. C. Kamm en de heer Breedijk, terwijl ook de benoeming van led in de oudercommissie van de Marijkeschool het programma staat. De ouderavond begint half acht. WARMOND In de komen de weken starten verschillen de creatieve kursussen in het Meerpunt te Warmond. Op maandagavond, 15 septem ber beginnen de kursussen stoelen vlechten en collages van gedroogde bloemen. De wandkledenkursus begint op 6 oktober en wordt ook steeds op de maandagavond gegeven. De kursus kleding maken is al begonnen maar er zijn nog en kele plaatsen vrij op de woens dagochtend en woensdag avond. Qp dinsdagmiddag 16 september wordt begonnen met boerenschilderkunst voor beginners. Op woensdagoch tend 17 september starten de gevorderden. Kleien en pot tenbakken kan vanaf 16 sep tember op de dinsdagavond. Weven wordt gedaan op woensdagavond vanaf 19 s tember en op 18 en 25 septe ber worden er twee brooddi gavonden georganiseerd, lichtingen en aanmelden vo alle bovengenoemde kursuss bij Clara Sikking, Dorpsstra 38, tel. 11109 (01711). Daa naast bestaat er nog een mof lijkheid zijden bloemen te ra ken daarvoor kan men terec bij mevr. B. Eggen, Sweilan straat 30, tel. 01711-100"" TER AAR Het college van B. en W. van Ter Aar is in kontakt getreden met de ANWB om adviezen in te win nen over een betere bewegwij zering in de gemeente. Enige tijd geleden al signaleer de de raad, dat het industrie terrein niet staat aangegeven op de verwijzingsborden. De toenemende bedrijvigheid op het zich ontwikkelende be drijfsterrein trekt in toene mende mate verkeer aan. B. i W. onderschrijven dan ook de noodzakelijkheid om een goede bewegwijzering tot stand te brengen, die tevens tot doel heeft te voorkomen dat het vrachtverkeer onnodig door woonwijken rijdt. Aan vankelijk kwam de ANWB met een offerte van zeventien duizend gulden, iets wat men wat al te gortig vond. Na een tweede berekening van de kosten te hebben gevraagd, kwam men heel wat lager uit: f 6.900.-. De commissie openbare wer ken was gisteren in meerder heid van mening dat er één bord extra zou moeten worden geplaatst bij de Aardamse brug. Het industrieterrein krijgt de naam „Bovenland", welke naamgeving men beter vindt passen bij de onlangs opgezette wijk „Middelland". Een ande re mogelijkheid was de naam „Vijfgaten", maar na stem ming koos de raad met 8 stem men voor en drie tegen voor „Bovenland". LISSE In Lisse wordt op dit moment hard gewerkt aan een nieuw samenwerkingsverband tussen verschillende in stellingen die zich bezighouden met bejaardenwerk. In overleg met het gemeentebestuur is de Stichting Dienstverle ning Bejaarden begonnen met een onderzoek naar de mogelijk heden voor een centrale coördinatie van het bejaardenwerk. Aanleiding hiertoe vormt de rijksbijdrageregeling voor maat schappelijke dienstverlening die op dit moment op het ministe rie van CRM een ander jasje krijgt. Er moet een vierjarenplan komen waarin alle facetten van dienstverlening, dus ook voor bejaarden, opgenomen zijn. Alkemade claimt schade zwembad ALKEMADE De gemeen te Alkemade gaat een deel van de schade aan de betege ling van het zwembad De Tweesprong verhalen het be drijf dat het tegelwerk heeft verzorgd. Een onderzoek van TNO heeft uitgewezen, dat het tegelwerk in het buiten bad losliet door verkeerde materiaalkeuze. De betegeling heeft Alkemade destijds honderduizend gulden gekost. Ongeveer een vijfde deel hiervan wordt geclaimd bij het Brabantse tegelbedrijf. Overigens is de reparatie bijna gereed. Alleen de buitenzijde van het bad is nog niet her steld, door het ontbreken van de benodigde tegels. Sassenheim Geboren: Bianca P. M., d.v. de Zwart, R. H. M. en Be, P. T. M.; Patricia, d.v. Sluijmer, O. A. en Kraaijeveld, I. J.; Gehuwd: van der Tang. J. en Sluijmer I. M. D.; Prins. C. J. M. en van Biezen. C. J.; Voorn, H. G. M. en van Rijn M. T Moeite moet beloond worden. k Daarom deze onmisbare paraplu met krante-dessin voor u als u de moeite doet een nieuwe abonnee aan te brengen voor deze krant. noteer m.i.v abonnee van de Leidse Courant Adres Postcode/Plaats i Betaald wordt per maand (automatische afschrijving)! per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite I een leuke paraplu met krante-dessin. Naam- Adres. Postcode/Plaats- Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. IN FEITEN DE BESTE HAZERSWOUDE Dr. R. J. H. Kruizinga, oud-minister va defensie, komt woensdag 17 september naar Hazerswoude o ;ing van de plaatselijke afdeling van het CDA. In et van de zalen van Het Anker zal hij dan tijdens een ochtend bijeenkomst, die beschouwd moet worden als aanzet tot de of richting van het CDA-vrouwenberaad, het woord voeren. Oc derwerp van zijn inleiding is: „Het gezin, samenleven en veranl woordelijkheid." De vergadering, die om 9.45 uur begint en oi 11.30 uur is afgelopen, is toegankelijk voor alle geïnteresseerd vrouwen. De RPF is de dag ervoor, op dinsdag 16 september, vanaf 20.0 uur actief in het Nederlands Hervormd Verenigingsgebouw. I Hoksbergen uit Amersfoort houdt een inleiding over de bewap ningsproblematiek, dit in het kader van de naderende vrede week. VALKENBURG De twee de dag van het jaarlijks Oranjefeest in Valkenburg kan bijzonder geslaagd wor den genoemd. De verregende paardenmarkt van gisteren was dan ook snel vergeten. De feesten telden ongeveer tweeduizend toeschouwers en enkele honderden actieve deelnemers. De kinderoptocht behoorde ook dit jaar tot de succesnum mers. De Valkenburgers ver drongen zich aan de kant van de weg om de kilometerlange stoet, die door de plaatselijke harmonie werd begeleid, gade te slaan. Maar ook bij de ver dere spelen waren zowel deel nemers als toeschouwers laaiend enthousiast. „Bij goed weer slaagt alles," verklaarde de tevreden voorzitter van de Oranjevereniging Jaap van Kouwenhove. Behalve aan de jongeren, be steedde de Oranjevereniging Wilhelmina ook de nodige aandacht aan de bejaarden. In het dienstencentrum werden de bejaarden van Valkenburg extra in het zonnetje gezet. Op de locatie waar in de toekomst een nieuwe school verwacht wordt, kwamen gistermiddag de kinderen en leraren van de vierde openbare lagere school „De Springplank" uit Oegstgeest bijeen om door de bouw van twaalf „hutten" op symbolische wijze aan te duiden dat men zo snel mogelijk in een nieuw gebouw onder dak wil zijn. Practisch alle kinderen van de school deden mee aan de aktie, die onder meer werd gadegeslagen door wethouder Thorn. Ook was men van de nodige spandoeken voorzien. De acties worden gehouden vanwege het feit dat Oegstgeest geld tekort komt voor een ontwerp dat door de Brabantse architect Jan Verhoeven ontwikkeld is.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4