Woningbouw in Noordwijks Middengebied is begonnen Speuractie nog zonder resultaat Bootvluchtelingen moeten superwoonruimte krijgen" Harttrim- vereniging Leiderdorp Amstelvener mag geen tuinbouwbedrijf stichten Verbouwing Langeraars parochiehuis kost vier ton REGIOLEIDSE COURANT DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1980 PAGIN NOORDWIJK De bouw in het Middenge- bied-Noord is begonnen. Wethouder Cees van Duijn sloeg gistermiddag de eerste paal in de grond. Weliswaar was het niet de al lereerste, want men was al een dag met heien bezig, maar wel een officiële eerste en een echte van veertien meter lengte. In totaal gaan er circa 760 van deze betonnen stelten in de bodem, vertelde bouwer Beugels- dijk. Op dit netwerk van beton verrijst in het gebied tussen de Dahliastraat en de Nieuwe Zeeweg een nieuwe woonwijk van 180 huizen. De wethouder gaf in z'n speech een nadere spe cificatie. Volgens het bouwplan voor dit gedeel- Wethouder C. van Duijn slaat de eerste paal in het Middengebied. te van het Middengebied komen er 54 premie koopwoningen en 126 huurhuizen, onderver deeld in 74 eengezinswoningen en 52 woningen voor alleenstaanden en tweepersoonshuishou dens. Bovendien komen er nog twee panden beschikbaar als fase-woningen voor de Dr. Mr. Willem van den Berghstichting. Het gemeentebestuur had het slaan van de paal al negen maanden eerder verwacht, deelde Van Duijn mede. De loco-burgemeester stelde zich echter realistisch op. „Napluizen van de oorza ken van de vertraging heeft geen zin. Het voor naamste is, dat het nu gebeurt". Een moment had het gemeentebestuur angst gehad of voor de premiehuizen wel kopers zou den komen opdagen. Dit was bijzonder meege vallen. De aanmeldingen stroomden binnen. „We hopen dat aannemer Beugelsdijk de hui zen zo snel mogelijk zal opleveren en dat de bouw voorspoedig zal verlopen", aldus wethou der Van Duijn. Hij sprak later als zijn verwach ting uit, dat de eerste woningen omstreeks sep tember 1981 gereed zullen komen. De bouw in het Middengebied-Noord is het eer ste project in Noordwijk, waarin ook de vorig jaar geïnstalleerde Vrouwen-Ad vies Commissie (V.A.C.) inspraak heeft. De commissie werd bij de heiceremonie vertegenwoordigd door me vrouw Tjeenk Willink. Na z'n toespraak stak de wethouder zich in wit te jas en helm, en beklom hij onder het oog van een schare toeschouwers de heistelling. Het heien verliep feilloos. Met een reeks forse tik ken verdween de paal in de grond en toen hij op de gewenste diepte was, sloten stukken vuurwerk met daverende knallen de ceremonie af. In het nabijgelegen café-restaurant ,,'t Vuur schip" was daarna een feestelijke bijeenkomst met de gasten en bouwer Beugelsdijk en zijn personeel. Wethouder Van Duijn bedankte daar een reeks instanties en personen, die bij de ont wikkeling van het bouwplan betrokken waren geweest. De graafwerkzaamheden in Alphen onder het toeziend oog van onder anderen burge meester Paats (3e v.l.). ALPHEN AAN DEN RIJN De speurtocht naar de aanwezigheid van vaten gif op de gemeentelijke vuil stortplaats van Alphen heeft gisteren nog geen re sultaten opgeleverd. Even na negen uur begon men in tensief met het zoeken naar de vaten die hier in het be gin van het jaar illegaal ge stort zouden zijn, op een tijdstip dat de stortplaats niet geopend was. Het zou daarbij om twintig tot vijf tig stuks gaan, die 's mor gens in alle vroegte door een nog onbekende vrachtwagen zouden zijn aangevoerd. Burgemeester Paats kwam gis teravond aan het begin van de vergadering van de commissie openbare werken een over zicht geven van de stand van zaken tot op dat moment. „De graafwerkzaamheden werden om ongeveer vier uur in de middag afgesloten. Er waren toen twee sleuven gegraven van zo'n vijf meter breed en ongeveer dertig meter lang. Op aanwijzing van de getuigen werd op een bepaalde plaats gezocht, in aanwezigheid van politie-functionarissen, men sen van openbare werken en een chemicus. Er is gegraven tot op de bodem van de stort - put, ongeveer drie a vier me ter diep", aldus Paats. Nadat de burgemeester een overzicht van de gedane graaf werkzaamheden had gegeven, bereikten hem vele vragen vanuit de commissie. Met name vroeg één lid zich af of het college geen aanwijzingen had van frauduleuze handelin gen. „Is dit eerste graafwerk niet het topje van een ijsberg? Kan de provincie niet aan sprakelijk gesteld worden wanneer hier straks toch va ten gevonden zullen worden?" vroeg het commissielid zich „Ik kan niet direct 'ja' woorden op de vraag of provincie mede verantwooi lijk gesteld moet worden", 2 woordde de heer Paats. moeten uitgaan van de fei en als er straks gifvaten vonden worden, dan zullen ons nader moeten bera over de herkomst ervan, acht het ook uitgesloten dal vaten dieper zitten dan dat nu gegraven hebben. Dan 1 er een grote graafmacn aanwezig moeten zijn om vaten weg te werken en ge gen hebben zo'n apparaat i gezien. We hebben ook g twijfels over het karakter de verklaringen van de ge gen. De indicatie die één 1 hen heeft gegeven is niet vaag als het misschien li Ook wanneer er niets gev den zal worden, zal het coll toch een nader onderz gaan instellen: hoe kwamen hier, waar kwamen ze v| daan? Wie was de aanvoerd Er zal in de toekomst ook weekrapport worden op maakt wat het qollege hand zal worden ingesteld, moeten ons na een paar da, graven in alle ernst gaan vragen of we nog door moe gaan met het zoeken. Volg de aanwijzingen die wij van getuigen hebben en twijfelen niet aan hun ree zinnigheid zal het zoel beslist geen zoeken zijn n een speld in een hooiberg," dus de heer Paats in zijn v klaring. I De werkzaamheden gistef werden afgesloten met maken van een aantal fo van de nu bereikte situa Het daarbij behorende vers is ondertekend door o.a. de litie. VOORSCHOTENSE WETHOUDER OVER AFGEWEZEN AANBOD: VOORSCHOTEN De com missie voor welzijn en on derwijs behandelde een zeer sober en weinig optimistisch jaarverslag van de Wonin gadviescommissie. Vorig jaar nam het aantal woning- ziokenden toe met 24% ten opzichte van 1978. Eind 1979 waren er 790, begin 1979 636. Er is geen enkel uitzicht dat het aantal woningzoekenden zal afnemen, integendeel. Door het hanteren van een nieuw puntensysteem worden in de loop van dit jaar honder den flats onttrokken aan de behoefte doordat, overigens volkomen legaal, de huren sterk worden opgetrokken. De woningcommissie vraagt drin gend ertn zo snel mógelijk nieuwe wooneenheden te rea liseren en zo mogelijk de kos ten te drukken door versobe ring van bestemmings- en bouwplannen. Wethouder Marselis toonde wel zijn ongenoegen en teleur stelling over de afkeuring van de pastorie van de Moeder Godskerk door de landelijke commissie, die woonruimte controleert voor bootvluchte lingen. In nauw overleg met het gemeentebestuur was het R.K. Kerkbestuur bereid om de leegstaande tamelijk nieu we pastorie om te bouwen, waardoor er vier gezinnen ge huisvest zouden kunnen wor den. Er zouden vier wooneen heden gerealiseerd kunnen worden, die zouden wedijve ren met bestaande flats. Vele Voorschotenaren zouden erg blij zijn met een dergelijke flat, maar blijkbaar moet boot vluchtelingen volgens de lan delijke commissie superwoon ruimte aangeboden worden, aldus de wethouder, die bereid is om zelf nog eens nadere in formaties te trekken bij de be trokken commissie. Hij kreeg de steun van de gehele com missie Welzijn. Het schoolzwemmen staat op de tocht. Vertraagd door de vakanties blijken er thans veel misverstanden te heersen. Al lereerst is er de vervoerskwes- tie. Verschillende schoolteams nemen geen verantwoordelijk heid indien de kinderen per. fiets naar het zwembad gaan en wensen een autobus. Dan bestaat er onduidelijkheid over de jaarlijkse ouderbijdra ge van 40,en is er ondui delijkheid wie verantwoorde lijk is voor kinderen, die niet deelnemen aan het school zwemmen. De commissie toon de zich uiterst bezorgd. Het nieuwe zwembad ad 7, miljoen is gereed. Er is ruimte voor schoolzwemmen, maar voorlopig is het bad tijdens die uren leeg. Het gemeentebe stuur zal alle ouders door mid del van een brief een uiteen zetting geven. De financiële gevolgen indien er een auto bus moet gaan rijden, kunnen waarschijnlijk niet gedragen worden door de gemeente. Fieke van Dam (WD) verlaat raad Noordwijk NOORDWIJK Fieke van Dam, lid van de VVD-fractie gaat de Noordwijkse gemeente raad verlaten. Mevrouw Van Dam is hoofd leidster van een kleuterschool en deze func tie legt zoveel beslag op haar tijd, dat zij meent het raadswerk te moeten opgeven. Fieke van Dam heeft zes jaar zitting in de Noordwijkse gemeenteraad gehad. Zij viel vooral in de commissievergaderingen op door de grondige wijze waarop zij zich verdiepte in de aan de orde gestelde zaken. Voor de VVD- fractie beheerde zij de portefeuilles van onder wijs, culturele zaken en gemeenschappelijk overleg. In haar carrière als raadslid haalde zij indertijd de krantenkoppen door haar bezorgd heid over het voortbestaan van de lama-famüie in het Noordwijkse hertenkamp. Mevrouw Van Dam wordt voor de VVD in de raad opgevolgd door E. J. C. M. (Jan) Hoger- vorst (45). Het nieuwe raadslid is Langevelder en bollenkweker-exporteur van beroep. LEIDERDORP In Leider dorp is de „Harttrimvereni- ging Leiderdorp" opgericht. De oprichting is geschied in overleg met de afdelingen Cardiologie en Fysiothera pie van het St-Elisabeth Zie kenhuis in Leiderdorp. Het doel van de vereniging is oud-patiënten, die daarvoor in aanmerking komen gelegen heid te geven aan sport- en spelactiviteiten deel te nemen. De eerste groep van oud-pa tiënten start op donderdag 18 september. Het bestuur van de vereniging zal op die dag om 17.30 uur een gezellig samen zijn organiseren in de zusters- flat op het terrein van het zie kenhuis aan de Simon Smit- weg.' De Harttrimvereniging Leiderdorp is te bereiken via het voorlopig secretariaat. Re sedastraat 68 in Leiderdorp. Warmond hield in '77 ruim 140 mille over WARMOND De leden van de commissie financiën hiel den gisteren uitgebreide re kenkundige verhandelingen over de rekeningen 1977. De gemeenterekening 1977 laat een batig saldo zien van 143.866,76. De leden van de commissie fi nanciën bespraken de oorza ken van het resultaat en ook wat er met het overschot zou kunnen gebeuren. Het voorstel van b en w zag er als volgt uit: van de totale reserve van 424.924,29 een bedrag van 174.924,29 te bestemmen voor eenmalige uitgaven zodat er een reserve voor 1978 en volgende jaren overblijft van 250.000,-. In verband met de vele onzekerheden die voor de deur staan, (bezuinigingen van de overheid, een groeiend te kort voor onderwijs e.d.) acht ten de commissieleden het echter juister de hele reserve- pot te laten staan en bij de be handeling van de begroting 1981 te bekijken hoe groot die reserve werkelijk moet zijn. Raadslid Slingerland vreesde dat er dan toch steeds aan de reserve zou worden geknaagd omdat er dan tal van prioritei ten op tafel komen die eigen lijk allemaal heel nuttig en aantrekkelijk zijn. De meeste commissieleden dachten toch wel dat de raad zich zou kun nen beheersen en een behoor lijk bedrag als reserve achter de hand houden. De commissieleden stonden gisteren niet afwijzend tegeno ver de oprichting van een ar totheek maar vonden de bij drage van 0,50 per inwoner wel erg hoog. Zij wachten eerst nadere gegevens af ook van gemeenten waar al een artotheek aanwezig is, alvo rens te beslissen over al of niet toetreden. ROELOFARENDSVEEN Op het laatste nog steeds onbebouwde perceel grond aan de Sotaweg, tegen de ringvaart aan, mag de eigenaar, de heer J. C. Versluys uit Amstel veen, geen tuinbouwbedrijf met bedrijfswo ning stichten. Dit is in het kort de kern van een gerechtelijke procedure die reeds gerui me tijd loopt. De vader van de huidige eigenaar, een geboren en getogen Veender, kocht het perceel in 1967 rechtstreeks van de S.O.T.A. Stichting Ont wikkeling Tuinbouwgrond Alkemade) met de verplichting en het recht hierop een kwekerij te beginnen. Kort daarop werd hij ziek en in 1970 verkocht hij de grond voor dezelfde prijs en onder dezelfde voorwaarden, welke de S.O.T.A. bedongen had, aan zijn zoon, de huidi ge eigenaar. in 1975 begon deze het perceel te beplanten met Boskoopse cultuur. Binnen de kortste keren werd meer dan de helft van de beplanting ge stolen, hetgeen een fikse schadepost betekende. De getuigen, die geprobeerd hadden de diefstal te voorkomen hebben hun pogingen onder be dreiging moeten staken. Van deze affaire is door de Rijkspolitie proces-verbaal opgemaakt. Op grond van deze voorgeschiedenis zag de ei genaar zich gedwongen het perceel niet verder te beplanten zolang hij er nog niet woonde. Op dit moment wordt het desbetreffende per ceel op advies van het consulentschap te Bos koop bewerkt en zijn deels de beplantingen ge rooid. Het is de bedoeling dat het kavel in de herfst van dit jaar of in het voorjaar Van 1981 wordt ingeplant. De heer Versluys Jr. diende een aanvraag in voor 500 vierkante meter kas, niet de definitie ve grootte, doch slechts een minimaal begin. Met deze ruimte zou tevens een aantal andere problemen opgelost kunnen worden; er is dan namelijk een schuilvoorziening bij slecht weer, er kan wat materiaal opgeborgen worden en_ kan een simpele sanitaire voorziening aanu legd worden. De vergunning voor het bouwj van de kas, een agrarisch gebouw op agraris bestemde grpnd werd echter geweigerd. Dé weigering nad diverse oorzaken: N.A.K. wil I het perceel een laboratorium voor weef J kweek met bedrijfswoning stichten. Verder vindt de gemeente dat de heer Verslu Jr. van de kwekerij zijn hoofdberoep moet rr ken. Men is bang dat de woning te zijner t anders in de vrije sector zal belanden. Voo wil de gemeente Alkemade een, strook van El grond hebben voor de aanleg van een ontsl|f tingspad naar een gemeentelijk stuk land <>i erachter ligt. De heer Versluys Jr. heeft echh na de dood van zijn vader ook het goedlopep im- en exportbedrijf van snijbloemen met tij man personeel voortgezet. Hij zou derhalve tyj familiebedrijf moeten liquideren, zijn mena- moeten ontslaan en van een kwekerij moeft leven, die zeker de eerste tijd niet rendabel zjfc zijn. Bovendien heeft hij nu plannen om 4l personeel in rustige tijden wat kwekerijwefo aan de Sotaweg te laten verrichten. fi De heer Versluys woont al zeventien jaar in zelfde huurflat in Amstelveen, omdat hij eig^i lijk al lange tijd toewerkt naar de vestiging vjs een kwekerij met woonhuis op zijn eigen groi aan de Sotaweg om hiermee zijn vaders pla nen te realiseren. Diverse projektontwikkelai hebben hem in het verleden benaderd en grde sommen geld in het vooruitzicht gesteld als t de grond konden kopen. De heer Versluys(- hier nooit op in gegaan en zegt hier ook besL niet op in te willen gaan. Wel heeft hij zichT het verleden altijd bereid getoond met de pi blemen van de gemeente Alkemade en N.AI mee te denken. Öp 6 oktober aanstaande IT raadt de Commissie Bezwaar- en Beroepsschi] ten zich wederom over deze zaak. Jaaj celstraf voor kledingroof in Nieuwkoop NIEUWKOOP/DEN HAAG De Haagse rechtbank heeft een 23-jarige fotograaf uit Den Haag veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf we gens zijn deelname aan te Nieuwkoop gepleegde diefstal van een partij spijkerbroeken met een waarde van rond de 100.000 gulden uit een opslag plaats in het Industriepark. Verdachte ontkende bij deze diefstal aanwezig te zijn ge weest, maar wel werden bij het gebouw afdrukken gevon den van zijn schoenen en in zijn woning ontdekte de politie een aantal spijkerbroeken, die van de diefstal afkomstig wa ren. De officier van jusitie had achttien maanden gevangenis straf geëist. Verdachte had ook nog in andere plaatsen van ons land inbraken gepleegd. ADVERTENTIE LANGERAAR Vier ton zal er op tafel moeten komen om het Langeraarse paro chiehuis zodanig te verbouwen om de ex ploitatie weer gunstig te maken. Tot deze conclusie is men gekomen na een onderzoek door een speciale commissie. De gelden voor de ingrijpende verbouwing zullen moeten worden opgebracht door bijdragen en lenin gen tegen een lage rente. Parochie en Chari- tas verstrekken ieder 25.000 gulden en lenen ook ieder 75.000 gulden. De gemeente Ter Aar verstrekt een som van 30.000 gulden, verleent ook een kosteloze lening en zal zich garant stellen voor rente en aflossing. Maar daar is men er niet mee. Ook de gebrui kers van het vijftigjarige gebouw, dat ook niet meer representatief genoemd wordt, zullen moeten bijdragen in de kosten. Voor de Lange raarse verenigingen zal dat waarschijnlijk een verdubbeling van de zaalhuur betekenen. Op een 6peciale bijeenkomst heeft men openheid van de plannen gegeven. Zo ligt het in de be doeling om de woning van de beheerder te la ten vervallen. Hiervoor komt zaalruimte in de plaats. De grote zaal zal wprden opgeknapt en krijgt een nieuwe bar annex caféruimte. De hoofdingang aan de voorkant zal verdwijnen, het gebouw zal straks toegankelijk zijn aan het westen. De keuken wordt uitgebreid. Ook met de zolderruimte wil men wat gaan doen. Daar wil men hobbyfuimten gaan creëren en tevens vergaderruimten inrichten. Tenslotte wil men de fietsenstalling opheffen en ook de hierdoor vrijkomende ruimte benutten voor hobbyruim te. Men wil in Langeraar overigens wel vaart ach ter de verbouwing zetten. Aan het eind van het jaar wil men het verjongde parochiehuis alweer in gebruik kunnen nemen. De Langeraarders vinden dat hun parochiehuis als zodanig moet blijven aangezien het een niet te onderschatten rol vervult in het culturele en het verenigings leven. Ze zullen daarbij wel in de buidel moe ten tasten, maar met name de muziekvereni ging is blij met de renovatie want een deugde lijk onderkomen heeft deze vereniging al heel lang bovenaan het verlanglijstje staan. Met de wensen van Arti zal dan ook zoveel mogelijk rekening gorden gehouden. UW HUID IS NU MOOI BRUIN, MAAR IS UW HUID NOG WEL ZACHT EN SOEPEL? Heeft u ook zo genoten van deze zomer? Heeft u ook zo lekker liggen zonnen.Ja? Dan moet u dit verhaal zeker lezen. Dezelfde zomerzon die u zo mooi bruin heeft gemaakt, heeft uw huid tegelijkertijd uitgedroogd. Vooral de tere huid van uw gezicht heeft nu weer extra aandacht nodig. Het is nu hoogste tijd haar de soepel heid en zachtheid terug te geven, die past bij een jeugdige bruine tint. Gelukkig hebben al veei vrouwen het geheim van Oil of Ulay ontdekt. De 'beauty fluid' die het natuurlijke vochtgehalte weer in evenwicht brengt. Het geheim van Oil of Ulay is dat het eigen schappen bezit die gelijk zijn aan die van uw eigen huidvloeistoffen. Daarom neemt uw huid deze beauty fluid meteen en volledig op, zonder een spoortje vet achter te laten. Het beste is gezicht en hals iedere ochtend en avond met Oil of Ulay* te masseren. Al snel voelt u dat uw huid weer zacht en soepel wordt. Droogterim peltjes worden minder zichtbaar. Alleen de fijne herinnering aan de zon blijft: een mooie bruine huid die er weer net zo gaaf uitziet als bij het begin van de zomer. Oil of Ulay, een gedeponeerd handelsmerk. Verkrijgbaar bij apotheek,drogist en parfumerie.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4