Juick Boys ASWH: 1-2 Hennie Koemans favoriet voor Masters-titel WEEDE BEKERRONDE ONDER VEEL VERRASSINGEN Proveste en Spaarbankteam nu al eensgezind aan kop iiiiiiHiiiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiiiiiiiiiiuiüiiiiiiiuiiiiiiiiiiniiiiiiiii itgebekerd >ORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1980 PAGINA 19 10IJDEN De tweede ronde het gecombineerde ama- leverde ^Jeravond slechts een ver- ^ebing op. Quick Boys bij het een klasse la- uitkomende ASWH niet Ier dan een 2-1 neder- Verder bleven de hoger 11 Jende teams aan de win- 4de kant van de score. Al dat niet altijd even ge- kelijk. Zo had RCL te- vierdeklasser Scheveni- een verlenging nodig en t UVS tegen ADO ook een kleine marge: 1-0. diZ - Full Speed 4-1 had tegen het Delftse Full Ni een verlenging nodig 'tTtot de volgende ronde door De gelijkopgaande „jte helft werd overeenkom- het spelbeeld met 0-0 afge- io en. Na rust zette Peter Bos nH op een voorsprong die nog ner uitgebreid had kunnen den, ware het niet dat Leo »yman slechts het hout- Ik trof. Een kwartier voor J^llkwam Full Speed op gelij- ,njhoogte, waardoor een ver ing noodzakelijk werd. i treffers van Koos Ro- en één van Wim Bos he mden dat SJZ door mag en. er Boys - HPSV lissenaren kwamen al na minuten voor dankzij een Ifer van Rob van Zijp. Een "'schop van Ron Baay (we- hands) betekende de ge- aker. De ex-Noordwijk- :rs Rob Suttorp en Kees .tens deden vanaf dat mo- t van zich spreken, want treffers leverden een 5-1 op. Voor rust scoorde Sut- uit een vrije trap van ens en na de hervatting Ide hij voorbereidend tk van Ben Barten en we- >m Karstens doeltreffend Karstens nam vanaf elf r het vijfde doelpunt voor ikening. j$>AC79 - DHC 3-6 krachtsverschil was in confrontatie duidelijk te lat. De zondaghoofdklasser ik op het technische en tacti- vlak ROAC volledig de en de équipe van Van 'in was niet eens ontevre Timo Gerlof scoorde tegen Altior de tweede Noordwijk- •treffer. den over de einduitslag. De Delftenaren leidden bij rust al met 4-0, maar ROAC wist in de tweede rondgang ondanks het DHC-overwicht wat meer tegengas te geven. Hans Witte- man, Albert Bollen en Teun Hoek tekenden voor de drie Alkemadese treffers. ASWH - Quick Boys 2-1 De Lagendijk-équipe moest naar Hendrk Ido Ambacht af reizen, om daar tegen ASWH aan te treden. De Katwijkers slaagden er uiteindelijk niet in de tweedeklasser het verder bekeren te ontzeggen. Bij rust gingen de Katwijkers nog met een 0-1 voorsprong de kleed kamer in, dankzij een treffer van Arie Haasnoot. In de tweede helft echter, boog ASWH via twee treffers van Van der Ham de achterstand om in een 2-1 overwinning. Schevingen - RCL 1-3 RCL had een verlenging nodig om opponent Scheveningen (dat eerder Lugdunum uit schakelde) op de knieën te krijgen. René Kamminga rondde halverwege de eerste helft voorbereidend werk van Pierre van Gemerden doel treffend af. Na de hervatting probeerden de Leiderdorpers een tweede doelpunt te force ren, maar slaagden daar niet in. Integendeel, Scheveningen wist zelfs een verlenging uit het vuur te slepen, door een kwartier voor tijd gelijk te ma ken. RCL toonde toen duide lijk meer in huis te hebben, en twee treffers van Pierre van Gemerden (waar van één uit een strafschop) deden de Lei derdorpers in de volgende ronde belanden. Unicum - Rijnsburgse Boys 0-2 De Rijnsburgers behaalden een uitstekende overwinning op de Rotterdamse derdeklas ser, een gezien <je historie ge vaarlijke tegenstander in de bekercompetitie. In een stevi ge strijd, waarin vooral de thuiséquipe er hard tegenaan ging, was het Piet Haasnoot, die in de 20e minuut Martin Toet bediende. De ex-profes sional schoof de bal laag en hard in het net: 0-1. Vooral Henk van der Zwan, Jan Ho- gewoning en Piet 'de Flap' Haasnoot waren nog dichtbij treffers voor de pauze, maar het duurde tot de 65e minuut, voordat het wederom raak was. Uit een corner van Toet knalde Van der Zwan in. Het Rotterdamse slotoffensief stel de niet al te veel voor, zodat de stand verder ongewijzigd bleef. Altior - Noordwijk 0-3 De verse vierdeklasser ver weerde zich voornamelijk in de eerste 20 minuten vrij goed. Hênk Bader schoot zelfs een maal op de lat. Slowstarter Noordwijk kwam halverwege de eerste helft op gang met als gevolg, dat Hans Westgeest de stand op 0-1 bracht. Tim Ger lof deed daar even later een tweede goal bij. Vooral dankzij de goeddraaiende Altiordefen- sie onder aanvoering van doel man Jan van der Jagt duurde het lang voordat wederom een doelpunt te verwelkomen viel. Het was in de tweede helft dan toch John Manuputty, die de derde treffer maakte en zo de eindstand bepaalde op 0-3. Roodenburg - RKSVM 5-0 De Leidse eersteklasser toonde aan bepaald geen moeite te hebben met het in de vierde klasse uitkomende RKSVM. De bezoekers vingen wel ener giek aan, maar na twintig mi nuten trok Roodenburg het initiatief naar toe om dit niet meer uit handen te geven. Ri chard Klein scoorde de ope ningstreffer uit een hoekschop Pierre van Gemerden (rechts) sleepte RCL in het duel met Scheveningen met twee goals winnend door de verlenging. van Ronald Jansen. In de tweede helft werkte de zwak ke conditie van RKSVM als een hamer op het hoofd van de ploeg. Rob Brittijn schoot de tweede goal erin, terwijl Aad de Groot met een echte hattrick de uitslag van 5-0 op het scorebord bracht. Verve lend aspect is, dat Ronald Jan sen van het veld werd gezon den. Klein ontving het geel. Ter Leede - Randstad Sport 1-0 Er was geen klasseverschil te bemerken in de strijd tussen tweedeklasser Ter Leede en vierdeklasser Randstad Sport. Hans Toor schoot voor de Voorschotenaren op het hout, waarna in het gelijkopgaande duel Hein de Graaf achterin een fout maakte. Nico van der Fange kon profiteren en met zijn specialiteit, het afstand schot, opende hij de score: 1-0. Meer goals zouden er niet meer volgen. Hans de Kruyff zag zijn schot uit een vrije trap gestopt door de Sassenheimse goalie Wim van Harskamp, waarna Frits Hoekstra en Ben- no Kooy nog redelijke moge lijkheden kregen. Katwijk - Vitesse Delft 1-2 Direct na de aftrap was een blunder in de achterhoede van de kustploeg de oorzaak van het eerste doelpunt. Delft ging door in een fase, waarin de eersteklasser duidelijk de toon aangaf en maakte er nog voor de pauze 0-2 van. Het tweede deel was wel voor de Hugue- nin-formatie. Het. thuisover-- wicht resulteerde in slechts één treffer. Gert Pronk kogel de vanaf 20 meter raak. In de slotperiode konden ook Wim Guyt en Hugo van Beelen, on danks de mogelijkheden, er geen remise meer uit slepen. SJC - Meerburg 3-2 De twee ploegen speelden met een positieve instelling. Het gevolg was een doelpuntrijk duel, waarvan de toeschou wers konden genieten. Paul van der Heyden schoot de eer ste erin voor Meerburg. De Noordwijkse rechtsbuiten Jos Alders bepaalde in de 41e mi nuut de ruststand 1-1. SJC liep na de thee direct uit naar 3-1, waarvpor Maarten Plug alleen de verantwoording nam. Ger Straathof verkleinde de ach terstand in de 74e minuut tot 3-2, waarna het nog spannend werd. Straathof uit een vrije trap en Henk van Velzen, die was doorgebroken, kwamen echter niet verder dan doelrij- pe kansen. Bernardus - De Groen Witten 3-4 Door een reeks verdedigings- fouten moest de Hazerswoudse équipe toezien dat De Groen Witten uit kon lopen naar een comfortabele 0-4 voorsprong. Pas in het laatste half uur van de wedstrijd kwam de thuis club opzetten. Frans de Boer (tweemaal) en broer Antoon gaven de eindstand nog een redelijk aanzien. Alphense Boys - Den Hoorn 3-0 In een levendige strijd behaal de de Alphen-elf een gemak kelijke overwinning op Den Hoorn. Noël Valpoort maakte er 1-0 van, waarna Ton van der Laan in de tweede helft dit voordelige saldo uitbreidde. Uit een scrimmage, waarin niet duidelijk werd, welke voet het laatst de bal raakte, werd het 3-0. In de slotfase miste Cees van Vliet een straf schop en verzuimde daardoor de eindstand op 4-0 te bren gen. SV'35 - RKAVV 3-0 Omdat de Leidschendammers zich drukker maken over de start van de competitie, werd niet de voltallige basis opge steld. Verschillende spelers werden gespaard, vanwege merendeel kléine blessures. Derhalve is het niet gek, dat de Westlanders vrij eenvoudig ■konden scoren. Na een half uur werd het eerste doelpunt in de boeken bijgeschreven, terwijl na de pauze, toen RKAVV helemaal was stilge vallen, er nog twee treffers werden bijgemaakt. Koudekerk - Sc Lisse (zat) 6-2 Koudekerk heerste in dit tref fen op alle fronten, maar er sloop af en toe wat nonchalan ce in de ploeg. Arno Filippo zette de thuisclub op 1-0, waarna Lisse wat terug kwam, maar meer dan een kopbal van Peter Slobbe op de lat had dit niet tot gevolg. Koudekerk nam het initiatief weer over, hetgeen resulteerde in treffers van Kees Deemoed en Albert Hakkebrak (tweemaal). Na de thee bracht Ad Poel met een elfmetertrap de achterstand terug tot 4-1, maar via Arno Filippo en keeper Teun Ver- gunst die een strafschop be nutte, liep de score op tot 6-1. Peter Werkhoven was verant woordelijk voor de tweede Lisser treffer. ado - uvs 0-1 UVS was ondanks de magere zege beduidend sterker dan de Hagenaars. De geblesseerde Wil Henskens ontbrak aan Leidse zijde, waardoor Sam Erades z'n opwachting mocht maken in de Leidse hoofd macht en dat verdienstelijk deed. Hoewel er wel degelijk mogelijkheden (o.a. voor Rini van Elk) waren, kwam UVS in de eerste rondgang niet tot scoren. In het tweede speel- part bracht Dick Koenen de winnende treffer op z'n naam. KRV - Hillegom 1-2 De gelijkopgaande eerste helft werd met 1-1 afgesloten, door treffers van Albert Filippo na mens Hillegom en Ivan Her mans namens KRV, die vanaf elf meter mocht aanleggen na een overtreding ten opzichte van Peter Hoogkamer. Na de doelwisseling kwam Hillegom andermaal door een treffer van Albert Filippo op voor sprong, en de gasten gaven deze niet meer uit handen. LEIDEN Het tennispark Unicum vormt morgen, zater dag en zondag weer het decor voor het tweede Masters-toer- nooi, het sluitstuk van het dit seizoen in de Leidse regio verspeelde Match-tennis-circuit. De acht heren en vier da mes die in dit circuit als hoogstgeplaatsten uit de bus kwa men - op ieder B-toernooi in de Leidse regio vielen punten te verdienen - strijden nu morgen (vanaf 15.00 uur) om de Master-titel. Overigens is in dit tweede Match-circuit dit keer ook ruimte ge reserveerd voor de jeugd. De sterkste acht spelers en speelsters in de leeftijdsklassen tot en met 12 jaar, t/m 14 jaar en t/m 16 jaar komen dus eveneens op Unicum in actie. Bij de heren is de winnaar van vorig jaar, Hennie Koemans, ook ditmaal favoriet voor de titel. Koemans is echter wel in de zwaarste poule ingedeeld. Marinus Brooshooft (de mede-finalist van vorig jaar), de Indiër Vujay Paul (dit seizoen winnaar van drie toernooien) en de Hazerswoudse tennisleraar Jan Willem Bruin (nummer één in Alphen) vormen zijn sterke opponenten in de eerste groep. De tweede poule, bestaande uit de nummers twee, drie, zes en zeven uit de eindklassering, ziet er op papier iets zwakker uit. Voor Arnold en Herman van der Capellen, Bub van der Zee en Anne Jan van der Meer lijkt een plaats in de halve eindstrijd dan ook het hoogst bereikbare. Meest logi sche lijkt na die kruisfinales vervolgens de finale tussen Koe mans en Paul. De vier dames kennen in de Amsterdamse Dash-speelster Mi riam de Groot (zij vormt met Indiër Paul de „buitenlandse in breng" tijdens deze Masters-strijd) de titelkandidaat nummer één. Een herstelde Tine Langeveld is eventueel in staat het de Amsterdamse moeilijk te maken, voor Petra Wessels en Jacque line van Wijk lijken slechts bijrollen weggelegd. Wel zullen bei de meisjes het in de leeftijdsgroep tot en met 16 jaar samen moe ten gaan maken. Ivor de Jong en Ingelise Driehuis plaatsten zich overigens eveneens in twee leeftijdgroepen voor de Mas- ters-eindstrijd. v Hennie Koemans: favoriet voor een tweede Masters-titel. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii KAREL BOEHLEE IN VORM: 636 LEIDEN Het is nu al bij na duidelijk, dat de strijd om de koppositie van de dinsdagvijfmanscompetitie van de Bowling Bond Lei den wederom zal worden ge voerd door Proveste (vorig jaar BIxby Mode) en Spaar bankteam 2. Beide vijftallen staan broederlijk bovenaan met zes winstpunten. Vooral Proveste ging dinsdag uit stekend. Met een fraaie teamserie van 2825 (inclu sief een game van 989) werd Disco opzij geschoven. Karei Boehlee trof in dit duel vaak doel. Hij scoorde een mooie 636-serie. Ook in de Hans Menken Bow ling gingen de winterleagües weer van start. Vijfmans- bondskampioen Scarabee be gon niet al te voortvarend. BC Sport bleef de ploeg van Cees van der Steen met 3-1 voor. De triokampioen Calamares deed het beter. Het debutan tenteam Velejo werd met 4-0 verslagen. Het in een drie manschap omgezette Hans Menken Team (voorheen For mule Pentagoon) kwam tegen het team van Sportschool Aad van der Luit (vorig jaar Kloos) niet verder dan remise. Indivi dueel werd de hoogste score in deze bond bereikt door Leo Burghouwt. De nieuweling, uitkomend voor Velejo, be reikte een 223-game, hetgeen zelfs niet genoeg was voor de winst van één punt. BBL Vijfmansleague dinsdag: Spaarbankteam 2 - Edosas 3-1, Les Imbattables - Yellow Tigers 0-4, Spaarbankteam 3 - Raaphorst 1-3, Proveste - Disco 4-0. BBL trio's laai' Boxers - Spaar bankteam 6 1-3, Spaarbankteam 7 - YNCT 0-4, Spaarbankteam 9 - Spaar bankteam 8 0-4, Driftkikkers - Spaarbankteam 5 4-0, Spaarbank team 4 - Globetrotters 3-1. BBLZW maandag trio's: Aad van der Luit - Hans Menken Team 2-2, Splits - Tracks 4-0, Pinners - Henny's Rits 4-0. BBLZW dinsdag vijfmans: BvM - BLF-team 4-0, BC Sport - Scarabee 3-1. HVS - Rooie Rakkers 3-1. BBLZW dinsdag trio's: Woo-Ping - Pin-set 2-2, Velejo - Calamares 0-4, BC Sport - LBV 3-1. BBLZW woensdag trio's: HM- kwartet - Tramps 1-3, Vliegende Schilders - Joy 2-2, BLF-team - Jaws 3-1. IDEN LZ 1886 is gistera- 1Éid door eersteklasser het rijn met 3—4 verslagen, rdoor gaan de Nijmegena- en niet LZ 1886 over naar d zevende bekerronde. Dit liseerde coach Gijs van der de maar al te zeer; „Niet uien deze nederlaag is erg. tairdat we niet verder beke- missen we een aantal goe- nartijen, die voor een opti- (le voorbereiding zeer be- grijk zijn". te voorbereiding heeft de housiaste coach zeker no- temeer nu hij over een A- ictie beschikt van 10 veid- lers. Dit door de doorbraak i de jeugdige Wilco van de uw en de komst van de twijker Hans Parlevliet. >r wat betreft Van de uw zal het geen problemen en. Gisteravond was hij van de weinigen die een doende haalden. in de derde periode kon 1886 de score naar de voor- ige kant schieten. Tot twee- al toe wist het Ravijn daar- >r een voorsprong te ne- ti. Gedurende de gehele istrijd schoten de Leidena- te gehaast, doelman Oos- dorp wist deze pogingen i ook goed te verwerken, i afstandschot van Spenké- bracht beide partijen op ijke hoogte: 33. Hierdoor est LZ gaan aanvallen, wat meer ten koste ging van nodige overzicht. Het doel- it van Henstro halverwege laatste periode bracht de megenaren de uiteindelijke e. Leidse doelpuntenma- s: Jan Bakker (tweemaal), Ico van de Zeeuw (een- al). Setstanden 11: 22; 2; 3-4.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 19